Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.08.09. 23:13

Hozzászólás Szerző: Sonia »

Mint szerintem a legtöbben én is még a Sailor Moon-nal meg a Dragon Ball-lal kezdtem. Aztán tavaly lett netem és elkezdtem érdeklőni animék után.
Kép
spk001
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.17. 18:15

Hozzászólás Szerző: spk001 »

egészen korán... sat1 rtl2. tudjátok. :)
az összes VICO anime VHS.
Voltron, miegymás...
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Én anno a DragonBall-t szeretem meg nagyon.(kb8-9éve lehetett) ::hoo:: Aztán Fel homályosítottak, hogy az anime és mutattak még néhányat ::daisuki::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

kb8-9éve lehetett
nem volt az olyan régen szerintem. 5-6 inkább. De lehet hogy csak nekem telik gyorsabban az idő.
Piracy is charity.
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Nemtudom biztosra mondani azért írtam h kb.
Na mind 1. ::are:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

dbz

Hozzászólás Szerző: Shana »

Helo!

Fuu, én a playstation játékoktól jutottam el az animékig. Jáccottam jáccottam a final fantasy-val, mikor valaki szólt a cseten, hogy hé, mérnem nézel animéket? Én meg... - mit? :D
Na meg ott volt öcsém is aki nagyban nézte a DragonBallZ-t az rtlII-őn. Néztem is nagyokat hogy "aszittem eddig hogy jó izlése van...de mit néz ez a marha?" kicsit jobban kinyitottam a szememet, és elkezdtem LÁTNI! :D aztán kész...rászoktam... jött az nge és sorra a többi... :D
Avatar
vingilot
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.12.25. 21:39

Hozzászólás Szerző: vingilot »

Hogy hogyan?egyszerüen láttam az Inuyashát,és vki felvilágositott,hogy az anime.aztán láttam véletlenül a Slayerst is,és arra is mondták hogy anime.és miután tetszettek és lett netem,elkezdtem kutakodni többröl is,és kikötöttem a köreitekben :)
I close my eyes and dream away...
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Lord Sesshoumaru írta:Én anno a DragonBall-t szeretem meg nagyon.(kb8-9éve lehetett) ::hoo::
'98-ban vetítették utoljára.
"Gods fade away by my curse."
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Még évekkel ezelőtt kölcsönzőkből láttam néhány anime filmet, majd később a TV-ben vetítetteket is megnéztem (Pokémon, Digimon, Sailor Moon, stb) de ekkor még nem tudtam, hogy ezek tulajdonképpen animek. Végül bekerültem a net hálójába és ismerősök által itt ismerkedtem meg igazán az animekkel, mangákkal. :)
Kép
Avatar
sobrijoska
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.12.28. 12:31

Hozzászólás Szerző: sobrijoska »

Nekem mindent a Dragonball indított el.
Kezdetben még a Pokémont is szerettem de manapság már egyáltalána nem fog meg.
Ja és a Digimon is az elsők közé tartozott. Az nagyon király anime volt (mármint az első évedja mert azt hiszem három évadja volt és folyamatosan változtak a kölykök meg a szörnyek és a második kettő már elég gagyi volt.)
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Még nagyon régen (kb 12 éves lehettem:) mikor kinn voltam egy rokonnál Angliában láttam egy Animét de nemtudom mi volt a címe. Volt benne rövidszoknyás csaj, mecha, cyberpunk, meg minden egyéb :D Nah az indította be tulképp, de hamar abbamaradt, ugyanis kis hazánkban nem találtam ahhoz foghatót (Najó, néztem a SailorMoon-t az ORF1en, bevallom őszintén:D) De aztán a Hellsing indította be újra az érdeklődésemet...
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Én a Dragon Ball-t és társait nagyon nem bírtam, rögtön elkapcsoltam a tv-t ha odakerültem. Aztán egyszer egy kölcsönvinyóról megnéztem a Kite vágott verzióját, nem volt rossz, de még kevés volt az induláshoz. Aztán megint sokkal később egy haveromnak vittem csomó dolgot, és ő nem tudott mit adni cserébe hát "rámerőszakolta" a Cowboy Bebop-ot, mely elindította az egészet. Ez kb. egyidőben volt a szélesnet bekötésével úgyhogy azóta rendszeresen tudok is nézni anime-ket.
Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Hi!
Engem kisebb koromban a Pokemon indított el, aztán megjelent az A+ és ott néztem.
Ma már ott tartok, hogy felveszem és többször(akár naponta többször) megnézem a kedvenceimet!
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én is a szokásos animékkel kezdtem.. aztán azt hittem kinőttem az egészből,de hirtelen jött az usteam + a rajzmániám és visszarángatott :-)) Vajjon jó ez nekem? :-)
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

A legeslegelső animém a Nils Holgersson volt, amiről persze jó sokáig nem is tudtam, hogy anime. Aztán persze megvilágosodtam, és elkezdtem érdeklődni a téma iránt. Nem vagyok otaku, de rendesen belebolondultam a műfajba ^^ Sorra jöttek a "többiek", igaz, nálam a DB kimaradt, mert valahogy nagyon nem bírtam... *fedezékbe vonul*
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
nesratta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.01.30. 19:20
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nesratta »

Nálam a Dragon Ball-lal és a Sailor Moon-nal kezdődött, úgy tíz éves lehettem. Persze akkor még nem tudtam, hogy mit nézek. Aztán volt egy kb. öt éves kihagyás, és csak kb. fél éve váltam teljesen fanatikus anime rajongóvá.
Avatar
Black Winged
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.02.04. 10:20
Tartózkodási hely: iskolának nevezett állatkert

Hozzászólás Szerző: Black Winged »

A SM,azt nem tudom mikor jöttem rá,h anime.de egy halom futott vele 1 idöben az rtlklub-on,a tv2-n,meg az rtl2-n.mindig rohantam haza suli után miattuk,aztán megszünt nálunk az rtl2. :?
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Mint általában sokmindenkinél,én is a Sailor Moon kapcsán ismerkedtem meg az Animekkel! Azután amikor az RTL2-n se játszottak már,elkezdtem szépen elfelejteni,most (kb.1 éve) be lett kötve netünk,utánanéztem hogy érdekel e még valakit az S.M.,és meglepődve láttam,hogy igenis sokmindenkit foglalkoztat a téma,ekkor bővítettem egy kicsit a tudásom Anime,Manga téren,mára pedig már nagy fanatikus vagyok! ::japtoun::
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Hát az első anime amit láttam a Dragon Ball volt de közel sem ezzel ismertem meg igazán az anime-ot...
2 filmet és 1 sorozatot sorolnék ide:
Akira
Ghost in the Shell

Elfen Lied

ezek voltak azok az anime-ok amik után aszontam, hogy még még még még még :)
és asszem megtaláltam az én műfajomat... anime-on belül is amit nálam valszeg favorit az az a sci-fi, fantasy, horror, mecha ( most többet nemtok felsorolni mert kb. 1 hete vagyok anime fan :) )
lehet, hogy ez a 3 anime kemény kezdés volt :D de adtak egy szép nagy lökést az anime világa felé :)
Kép
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Nehezen! Először TV-ben láttam, majd később kaptam DBZ kazettákat, most netről töltök meg majd osztálytársamtól kapok. Ez az egyik legjobb műfaj!!! :)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Nem akarok kötekedni,de szerinem aki még csak a dragonballt látta az korántsem ismeri a műfajt.. :D De csak így tovább :wink:

Amúgy van egy új animerajongó,az öcsém...rávettem hogy nézzen bele a FMA-be és azóta nem bír leállni :-)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

1997-ben az öcsém a kezembe nyomott egy Alternatív kultúra című kőnyvet,mondván hogy olvassam el,mert csupa trú dolog van benne,a kedvenc együtteseink,meg egy csomó érdekes cucc,és abban olvastam,hogy vannak ezek a japán rajzfilmek,hogy Dragonball(hú,majomfarkú kissrác nyomul valami sárkánygömbök után,de izgalmas lehet...mondám cinikusan),meg Sailor Moon,de legyintettem,hogy ha ezek ilyen menő mesék hogy benne vannak a lexikonban,akkor nálunk sosem...aztán két hónappal később mégis,Sailor Moon elsőre megfogott(romantikus lány voltam akkoriban),Dragonballt Zseniális Teknősnél majdnem feladtam,de aztán nagyon megszerettem.Mikor ezek már nem voltak,német adókon vegetáltam,aztán jött a net,bittorrent,kánaán. :D
Hanatarou desu.
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nálam ez az egész haveri alapon ment.1ik player haverom mondogatta állandóan,hogy anime így-úgy,ezt néz most,azt néz most,aztán az 1ik rokonom is rákattant.Rákérdeztem,hogy mik a kedvenc animéjük,és mind a kettejük válaszában bent volt a Berserk.Rászántam magam,letöltés-megnézés.A végén 2nap alatt élőhalott módjára néztem meg.És azóta nem bírok leállni :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alucard67
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.03.22. 21:12
Tartózkodási hely: Nerv központ, vagy London, vagy Tokyo, vagy...

Hozzászólás Szerző: Alucard67 »

hehe, megéri végig olvasni a téma összes hozzászólását...
Nos, mint előttem oly sokaknak nekem is DB és SM volt az első, a Voltront én is láttam anno csak a címét nem tudtam sose (isten áldja a sok forumost, most már ezt is tudom :) ),a Mumint hébe-hoba néztem, volt egykor azt hiszem az RTL-klubon 1 Robin Hood-os sorozat, ha jól emlékszek az is anime volt, legalábbis a karakterek kinézete alapján de lehet hogy tévedek. Aztán sok évig semmi csak a Wamdue Project animos klippjei, végül irány a középiskolai kolesz 4. évtől, aztán főiskola és most járok kb 30 kiírt anime dvd-nél :D + 24 GB még a gépen és amit még leszedek a tanév végéig, hogy legyen mit nézni a nyáron, meg addig is :cool: . Mi ez ha nem sirályság :D :D :D
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Én a Dragon Ball & Sailor Moon páros által ismertem meg a témát, aztán nemrég jött az A+ és az internet. Remélem rengeteg animéhez lesz még szerencsém!
Válasz küldése