Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Jo-chan írta:
Ez eddig mind vili, de mi köze Amerikának Európához?... ::jhuh:: Mármint "itt" nem lehet vmit tenni az ügy érdekében?... :crazy: (kérdezi ezt egy non-rajongó... :roll: )
Csupán annyi köze van Amerikának Európához, hogy minden anime és manga először oda, és aztán onnan ide, Európába áramlik be, és ami ott nem került kiadásra, az valószínűleg itt, a csekély európai piacon sem fog megjelenni.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Zelmor írta:Csupán annyi köze van Amerikának Európához, hogy minden anime és manga először oda
Á-á, tisztelet a kívételnek, márpedig a mangak közül sokszor van, amit Amerikában sose adnak ki, Németországban viszont már rég megjelent. (Lásd KKJ, amit az amerikaiak csak most licenszeltek, holott Németországban már évek óta kapható.) Ribonos cuccokat eddig nem is adtak ki Amerikában.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@Jo-chan: Titkos már leírta pontosan azt, amire gondoltam. 8) Egyébként licenszek terén többé-kevésbé független Európa az amerikaiaktól, viszont a "piacméret" egy "kissé" különbözik. Ezért pl. még Franciaországban vagy Németországban sem tartom valószínűnek a remastered NGE kiadását, nem hogy még itthon, egy anime / manga iránti kereslettel gyakorlatilag nem rendelkező országban...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Azért még az USA sem biztos.
Egyrészt nem biztos hogy az eredeti verzió kiadója birtokolja a jogokat a 2000-re is, ha pedig nem, valaki más megveheti. Ha birtokolja, kis késéssel kiadhatja "special edition"-ként. Erre van példa. Sok cucc van "collectors edition" és sima kiadásban egyszerre. Nekem pl. a Sakura Taisen OVA 1-2 van meg így, vagy a Tenchi Muyo ultimate edition, ami után jelent meg egy 4 lemezes, felújított kiadás.
EUban meg változó, azonban ott a helyi piac diktál, franciául pl. rengeteg stuff van de azon csak francia felirat fordul elő.
A britt piac nagyon semmilyen, állítólag most kezd éledezni.
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Luminas írta:Asszem már beszúrtam párszor ezt a linket, de ezzel az EVA kiadással mi bajotok van?
http://www.ezydvd.com.au/item.zml/221700/id=K7BSo:17Ueo
"Olcsó", PAL-os, angol szinkron is van rajta, ső,t még sub is, ha valaki nem érteni, ez alapján már nem lesz enhéz. nem? (Már persze ha egyszer legalább előtte maygarul látta :D)
Jól néz ki. Bár kicsit borsos az ára, de kifizethető. :D
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

21K egy boxért abszolút kedvezményes ár. Az ausztrál stuffokkal ez a jó, sokkal olcsóbbak mint az amcsik (ugyanannyi számszakilag, de usd helyett ausztrál dollárban :D )
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Szerencsére :) De most sajna gondolkoznom kell, h VGA kártyát veszek, vagy EVA DVDt :?
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Luminas: vegyél Radeon VE-t. Régi, olcsó, jó minőségű (mármint ami original Ati), és NAGYON szép, éles a képe. Videonézésre tökéletes. Játékra meg majdnem ;)
(és még DVDre is marad pénzed)

Most cseréltem le a TNT2-est egy ilyenre és eddig abszolút pozitív tapasztalat. Mind Linuxos támogatás, mind teljesítmény terén -- mplayer vidix/radeon kimenet rulz ^^
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Off
Köszi s tipped, de nem erre gondoltam. :) A Mostani Gef4-est cseréltem volna le X800-ra, de mivel az új alaplapok már csak PCI Expresst támogatnak, alaplapcserénél dobhatnám ki az egészet - a másfél giga memóriával együtt, mert a hülye új Intel szabvány miatt csak DDR2-t támogatnak az új chipek :?
De köszi a tippet :)
On
Tehát asszem EVA lesz belőle, de vlkivle szövetkeznem kéne, mert azért 20K-t DVD-re kiadni kicsit mégis sok :(
Avatar
Con Tequillah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2004.07.23. 08:46
Tartózkodási hely: Al Avdal

Hozzászólás Szerző: Con Tequillah »

Majd összedobjuk az árát, egy eredeti DVD-pack még sok $-ért is jól esik... (meg megvárjuk, amíg lejjebb megy az ára 8) )
"Blattyogunk előre az élet országútján, mint két kómás csiga..."

Con Tequillah
(aka. HunBoTy, HiJacker, Tetovált Emu)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Con Tequillah írta:(meg megvárjuk, amíg lejjebb megy az ára 8) )
Ehhez csak két mondatot fűznék hozzá:

1. Azt várhatjátok. :dirr: (Ez nem számítástechnikai alkatrész, hanem DVD :dirr:)
2. Nemrég jött ki az NGE Platinum Series (2003-as remastered) 1. DVDje az USA-ban, potom 40 dolláros áron megrendelhető. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

az ausztrál (régi) 20K (az egész), szal még mindig olcsóbb, és az amcsival 2 probléma is van: NTSC, region1
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

És az miért probléma?
:osnani:

Gyakorltailag minden lejátszó tudja az NTSC playback-et (mellesleg a japán DVDis NTSC, bár r2), a régiókód meg egyszerűen megkerülhető.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Meglivorn írta:(mellesleg a japán DVDis NTSC, bár r2)
Lehet, de az ausztrál nem. És ha már enynit pénzt kiadok, akkor ne ezen múljon, hogy 1% esélyben én pont nem tudom majd lejátszani. Ezenkívűl még mindig olcsóbb :D
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Nemtom. Nekem már a 10 évvel ezelőtti videom is tudta az NTSCt, a szamitogepek csak vallat vonnak ra (PCs DVDlejatszok) az asztaliak is mind tudjak. Nagyon osi TV kell ahhoz hogy ne tudd megnezni (sztem aminek meg taviranyitoja sincs es a PAL rendszert se tudna :D ).

Az ara az igaz. Olcsobb, ugy ketharmada az amcsinak. Csak sajna auszraloknal most kezdodik a dolog, rengeteg cucc nincs meg.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Ez szerencsére épp megvan :)
Mégpedig itt.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Luminas írta:Tehát asszem EVA lesz belőle, de vlkivle szövetkeznem kéne, mert azért 20K-t DVD-re kiadni kicsit mégis sok :(
Ha 20K-t sokallsz egy 8 dbos DVD boxsetért akkor nemtom mikor fogsz valaha is legit DVD-t venni. Mivel ez már egy nagyon nagyon kedvezményes ár.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Igen, ez tényleg az. A legtöbb anime DVD (még a hentai-k is!) 15-16K, és ezekért jobb esetben 4-8 részt.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

20K-t én mindenre sokallok, mivel még tanulok, és ezt zsebpénzből kell összespórolgatnom.
Egyébként Con Tequillah már jelentkezett, szal összehozzuk :)
És lehet majd adakozni is! :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem is tudom... Szerintem javuló tendenciát mutat, de csak akkor érünk el vele valamit, ha kirakják a 12-es jelzést, különben minden értelemesebb animét leszednek a műsorról...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Sokkal egyszerűbb lenne 12-es karikás matricás TV-ket árulni ennyi erővel. Ezzel azt akarom mondani, minden anime-ra képesek kitenni a 12-es karikát, sőt, szerintem sokra a 18-ast is. Még az Azumangára is kitennék szerintem, mondva, hogy a gyerekek agysejtjeit pusztítja a sok hülyeséggel benne...
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xellos írta:Ezzel azt akarom mondani, minden anime-ra képesek kitenni a 12-es karikát, sőt, szerintem sokra a 18-ast is. Még az Azumangára is kitennék szerintem, mondva, hogy a gyerekek agysejtjeit pusztítja a sok hülyeséggel benne...
Komolyan, nem ertem. Egyreszt jottok ("ti", ugy altalaban) azzal, hogy az anime nem gyerekeknek valo, hanem komoly miveszet, meg hogy az RTLKlub milyen mocsadek banda mar, amiert levette a musorrol a Yuugiou-t/DBZ-t/akarmit. Aztan jottok azzal, hogy milyen hulyeseg es vaskalapossag mar ez a 12-es karika az animekre. Most dontsetek mar el, hogy a 10 eves Kovacs Jozsika nezheti-e az Inuyashat vagy nem... >_>

A 12-es karika nem egy "belyeg." A kovetkezot jelenti: az illeto musort 12 even aluliaknak szuloi felugyelet _mellett_ _ajanljak_. Azert van, hogy ha Hisztis Szulo meglatja a 10 eves gyereket, amint az o felugyelete nelkul nezi a musort, a TV-csatorna moshassa kezeit - ok szoltak, a karika kinn van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Az anime komoly művészet, de vannak olyan animék, amiket a kisebb gyerekeknek szántak, mint pl. szerintem a Pokémon, meg BeyBlade. Lehet, hogy egy kis 10 évesnek még nagy élmény, de a felnőttebbek már a komolyabb animéket keresik.
Csak valamilyen szinten mindenben megtalálják az erőszakos elemeket a komolyabb animékben (pl. gondolok itt a Dragon Ball-ra, Sailor Moon-ra és esetleg még Yugioh is jöhet, hogy a magyar példákat említsem) és ezért tiltják be. De most könyörgöm! Láttátok már, hogy miket adnak a Cartoon Netwok-ön? Bátor a kutya, Pindúr Pandúrok és társai. ::jcrazy:: Azok nem erőszakosak?? Elhányom magam tőlük, már bocsánat... :osbleh:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Narumi írta:Az anime komoly művészet
Nem, nem az. Akkor Japanban is csak a muveszfilmek kozott adnak. :P A japanok szamara ezek ugyanolyan rajzfilmek, mint barmelyik mas; az mar mas kerdes, hogy a nyugati fanek hajlamosak tulbecsulni/tulmisztifikalni az animeket. Igen, vannak animek, amik muveszi alkotasoknak tekinthetok (mint pl egy-egy jobb film), de a nagy tobbseg... hat nemt'om. En imadom az FMA-t, de nem hivnam muveszetnek.
Narumi írta:Csak valamilyen szinten mindenben megtalálják az erőszakos elemeket a komolyabb animékben (pl. gondolok itt a Dragon Ball-ra, Sailor Moon-ra és esetleg még Yugioh is jöhet, hogy a magyar példákat említsem) és ezért tiltják be.
.....oke, akkor most mindenki mondja utanam:
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Ismeteljuk.
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Meg egyszer.
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Remelem, mindenki felfogta egyszer s mindenkorra.

Tovabba... DB, SM, Yuugiou, mint "komolyabb animek"? ^^;; Mar elnezest. ^^;; Ezek azok, amiket 8-12 eves korosztalynak vetitenek odaat... En szeretem az elso kettot (a harmadik nem bir erdekelni), de ettol meg nem mondom, hogy hudekomolyak lennenek...

Arrol nem is beszelve, hogy a DB (es foleg a Z) tenyleg eroszakos... a Yuugiou-bol csak egy-ket epizodot lattam, de abban is voltak scary monsztak meg eroszak, vidaman. (Es oszinten megmondom, ha lenne egy 8-10 eves gyerekem, nem orulnek neki, ha nelkulem nezne.) Tessek mar vegre elfogadni (ezt is unom mar ismetelgetni), hogy altalanossagban veve az animek igenis eroszakosabbak. Hogy miert? Mert amikor komolyan veszik az eroszakot, akkor az komolyan van veve, es van komoly harc meg tobb liter ver meg halal, minden, amit a nyugati rajzfilmekbol ki szoktak hagyni. Az animekben nem "eltunnek" vagy "elmennek" emberek, hanem premier planban meghalnak; az animekben nem nehany piros potty jelenik meg a szereplok szaja sarkaban, hanem szeles sugarban omlik a ver; esatobbi, esatobbi.
Narumi írta:De most könyörgöm! Láttátok már, hogy miket adnak a Cartoon Netwok-ön? Bátor a kutya, Pindúr Pandúrok és társai. ::jcrazy:: Azok nem erőszakosak?? Elhányom magam tőlük, már bocsánat...
Igen, lattam, miket adnak a CNen, es szeretem azokat a rajzfilmeket. (Tudod: ami nem anime, az is lehet am jo, csak nem negativan kell hozzaallni.) Es igen, azokban is van eroszak, csakhogy van egy apro kulonbseg: azok nem veszik azt komolyan. (Amelyik meg igen, az alkalmazkodik az amerikai TV-s szabalyokhoz, es csak annyi eroszakot/stb-t mutat, amennyit azok megengednek.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Látom nem csak én ismétlem másoknak, hogy nem tiltottak be semmit ^^ Engem különösebben nem zavar, ha most kirakják rájuk a 12-es karikát vagy nem, csak legyen, és kb. olyan szintű legyen a szinkron és a szöveg mint az Inu Yasháé. A Yu-Gi-Oh!-hoz meg csak annyit, hogy ha már ez az agyonvágott pisztoly-kimosott verzió 12-es karikát érdemel, akkor az eredeti verzió 16-ost? Amúgy olvastam valahol hogy egy tanárnő arra panaszkodott, hogy a gyerekek a Yu-Gi-Oh!-ból rajzolták le Samurai Jack-et... Na ezen behaltam a röhögésen, meg azon is, hogy már az ORTT segítségével sikerült betiltaniuk a Poémont (ehhez képest 2 vagy 3 magyar adó adja) és most a YGO! ellen harcolnak ^^ Amúgy ez most lehet nagyon OFF lesz de pls. bocsássatok meg érte: A YGO!-t mindenki azért utálja mert main-stream anime, meg hogy milyen rétestészta. 1. Szerintem nem az anime tehet arról, hogy sikere lett, egyébként aki utána jár a dolgoknak azok megértik, hogy miért olyan anime amilyen. 2. Ha ez rétestészta, akkor az Inu Yasha mi? Mert a YGO!-ban legalább minden rész szorosan kapcsolódik a sztorihoz, max van 3 filler szezon, amiket tényleg kihagyhattak volna. Ilyen alapon az IY is rétes, mert az is tele van olyan részekkel, amik egyáltalán nem viszik előre a sztorit. Nincs semmi bajom az IY-val, én is szeretem, csak azt nem bírom, amikor valaki lehurrogja a YGO!-t azért mert hosszú... Bocsi, ez már tényleg OFF lett.
Válasz küldése