Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

hogy miből? Hát nekem ott van "régi emlékként" mondjuk a DB betiltása.. azért akkor nem igen volt még A+ de még hírbe se. Már ezzel viszonylag akadályozták valamilyen szinten itt magyarországon az anime terjedését.
Akkor úgy tudom ők találták ki ezt a karikás manővert is, ami semmit se ér, mert meg vannak vágva a filmek (NEM csak a reklámok miatt! ha jönne valami kemény jelenet, hopp "ugrunk az időben előre") És én attól tartok, elöbb vagy utóbb /de inkább elöbb/ ezt az anime rajzfilmekkel is el fogják játszani (vagy már el is játszották? a kiddy grade-ben volt az a rész amikor a sok eclair meg lumier klon menekül a két csaj elöl, és már épp legyözték volna őket, amikor az elkapta az egyik homlokát, és akövetkező kép már csak az volt, ahogy rohannak tovább, és a rövid hajú csajnak semmi baja- neki spec az volt a képessége, hogy el tudta nyelni az energiákat. vagy ez magában az anime-ban volt cenzizve? a blue gender-ben spec nem vettem ilyet észre) LÉNYEGÉBEN nem érdekel mit tesz az ortt kereskedelmi csatikkal, csak az Anime-kat hagyja békén.
:computer: :D

-----
Utána kéne már nézni kicsit, hogy az ORTT mi alapján és hogyan működik, nem pedig vaktában vagdalkozni...
Szerintem az éppen kinek mi az ami belefér és mi nem elve működhet, bármennyire is nem ez kéne hogy működjön...
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az isten szerelmére!

Nem lett betiltva a DB, az ORTT egyszerűen megtiltotta hogy abban az időpontban vetítsék, az RTLKlub pedig nem vetítette később, mert a kutya nem nézte! (Hányszor kell még ezt elmondani, mire végre felfogják?!)
Doom írta:Akkor úgy tudom ők találták ki ezt a karikás manővert is, ami semmit se ér, mert meg vannak vágva a filmek (NEM csak a reklámok miatt! ha jönne valami kemény jelenet, hopp "ugrunk az időben előre")
...
Egy: a "karikás manőver" éppenhogy arra szolgál, hogy egy megfelelő karikával ellátott filmbe (akár ANIMÉBE is) senki ne köthessen bele. :roll:
Kettő: a filmeket a tévé-csatornák maguk vágják meg, hogy minél alacsonyabb karikát rakhassanak rá, hogy korábbi időpontban adhassák. -_- Az ORTT nem áll ott a hátuk mögött egy duplacsövűvel, teljesen maguktól csinálják.
Doom írta:És én attól tartok, elöbb vagy utóbb /de inkább elöbb/ ezt az anime rajzfilmekkel is el fogják játszani
Amióta az A+ megy, azóta nem játszották el, miért kezdenék most? :roll: (Amit írtál, az pontosan így van "eredetiben" is, és ha kicsit odafigyelnél a történetre, láthatnád, hogy direkt marad ki, hogy mi történt, mert később meglepetés lesz. -_-)
Doom írta:Szerintem az éppen kinek mi az ami belefér és mi nem elve működhet, bármennyire is nem ez kéne hogy működjön.
....come again? :shock:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Tudom, berakták mikorra is..? 11-re? vagy fél 12-re? Ja és elölről kezdték. Úgy hogy az spec felért egy betiltással, ha nem is szószerint, de a lényeg hogy akadályozták. Ehez képest mikor is ment a Blue Gender? este 9és 10 között? 16os karikával.. Amit a vágással kapcsolatban írtál, nem értek egyett, mert a yakuza zsaru pl jóval este 10után kezdődött, meg a kutya se nézte igazán, de a 18as karikától függetlenül kivágtak vagy 6percet az egészből. /pedig nem egy csúcskategóriás movie, brutálisan valósághű trükökkel.../ mindenesetre anime rajzfilmet azért ne vágjanak meg, hogy "nyolcok már nézhesse mindenki"

És a kérdésre a válasz, hogy miért most kezdenék el..? Hát javíts ki, de mintha a Dragon Ball Végig lement volna, majd a DB Z is mintha ment volna "egy jópár részen keresztül" és akkor jutott csak eszükbe, hogy hoppá "ez így nem lesz jó" meee túl sok kisgyerek Kame hame-zik az utcán...? :roll:
Az A+ -on se fog örökké inuyasha meg yu yu hakusho menni, egyre növekszik az igény a "komolyabb" /NEM azért írtam mert ezek komolytalanok!/ anime-k iránt, na majd lehet akkor szeretnének akcióba lépni.. ne legyen igazam de ha mégis, én szóltam
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Doom 2006.06.04. 14:19-kor.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Kicsit elüt az aktuális vitától a dolog, de szerintem egyenlőre az is problémát jelent (főleg a már hazai anime fanoknak) hogy nem nagyon lehet magyar szállítótól rendelne animét, mangát, stb. Egyetlenegy magyar szállító van, az animebolt, amihez az is hozzá tud jutni, akinek a hitelkártyája nem alkalmas netes vásárlásra. A gond csak az, hogy nincs ott se minden, és még messze állunk attól, hogy normálisan kapható árucikk legyen az anime, manga, hentai, stb.. Bár tény, haladunk előre, nagy ugrás volt az animebolt is. Biztos, hogyha több lenne az anime és manga lelőhely magyarországon, valamennyire olcsóbbak is lennének a mangát, és ez inkább arra ösztönözné az embereket, hogy letöltés helyett megvegyék a mangát. És azért hangsúlyozom annyira azt, hogy magyar szállítók kellenek, mert nagyon sok az olyan ember is, aki nem vállalja a kockázatot, hogy külföldről rendeljen.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Doom írta:Úgy hogy az spec felért egy betiltással, ha nem is szószerint
köhöm... akkor most Betiltották vagy csak Jól kicsesztek vele ami "mintha" betiltás lenne? Mert akkor nem ugyanaz...

Avval egyetértek, hogy kicsit erősen szivatták a DB-t avval h 11re tették. DE! Ezt nem feltétlenül az ORTT hozta így. Namármost, a DB egy gyerekeknek szánt műsörcsomagban szerepelt (Candy, Krokodilkommandó and co.) Namármost, a Dragonball bár szvsz mehetne gyerekeknek (12es karikával...) azért az valóban nem az a tipikus gyerekbarát anime. De ez csak szvsz, most ne ezen akadjunk fenn. Namármost, az ORTT nem mondta RTLklubnak h 11kor vetítse. Az RTLklub dönti el mikor vetíti, adott esetben tolhatta volna 8kor is, 12essel vagy 16ossal, vagy hárömszöggel, vagy piros pöttyel, most ez lényegtelen. DE: az RTL nem anime és nem is rajzfilm csatorna. Filmeket vetít az esti programkínálatában és show-kat, nem pedig rajzfilmsorozatokat. (ugye? Rajzfilm=gyerekeknek beidegződés... sajna)

ezvan. szvsz ORTT jól működik, nincs avval semmi baj. A csatornáknak nem szabadna megvágni a jó filmeket de ez OFF szal erre ne nagyonr eagáljon senki :)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Miért lenne off? Jó, akkor nem betíltották, hanem rendesen Megszivatták, de még akkor se nagyon érdekelte az ortt-t a dolog, amikor kaptak utánna párezer nem virág nyelven megfogalmazott kérdést... mert ők az ortt.. Ami azt illeti, az rtl valóban nem anime csati, de az A+ tudtommal hozzájuk tartozik.. "a szinkron készült az rtl klub megbízásából" meg az inu meg megaman is ment asszem hétvégenként, de ez már más tészta
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Doom írta:Tudom, berakták mikorra is..? 11-re? vagy fél 12-re? Ja és elölről kezdték.
És az miért is az ORTT hibája, hogy az RTLKlub ezt csinálta? :roll: (és aztán levette a műsorról, mert senki nem nézte? Hol voltak akkor a rajongók?)
Doom írta:Amit a vágással kapcsolatban írtál, nem értek egyett, mert a yakuza zsaru pl jóval este 10után kezdődött, meg a kutya se nézte igazán, de a 18as karikától függetlenül kivágtak vagy 6percet az egészből.
Akkor az a reklámok miatt volt. Vagy hogy beleférjen a műsoridőben. *shrug* Ez van, a kereskedelmi tévék ezt csinálják (kétlem, hogy vmelyik királyi csatornán ment volna a film), ha annyira kell a vágatlan film, vedd ki a tékából.
Doom írta:És a kérdésre a válasz, hogy miért most kezdenék el..? Hát javíts ki, de mintha a Dragon Ball Végig lement volna, majd a DB Z is mintha ment volna "egy jópár részen keresztül" és akkor jutott csak eszükbe, hogy hoppá "ez így nem lesz jó" meee túl sok kisgyerek Kame hame-zik az utcán...?
:roll: Nem az ORTT-nek "jutott eszébe", hogy "hm, ideje lenne levenni a műsorról ezt a rajzfilmet". Bejelentések érkeztek családvédő szervezetektől, az ORTT-nek pedig ki kellett vizsgálnia ezeket, és úgy döntöttek, hogy a műsort nem megfelelő időpontban vetítette az RTLKLub.
Doom írta:Az A+ -on se fog örökké inuyasha meg yu yu hakusho menni, egyre növekszik az igény a "komolyabb" /NEM azért írtam mert ezek komolytalanok!/ anime-k iránt,
Ja... pl. a DRAGON BALL OMG? :roll: (A "milyen animék legyenek az A+on" topicban nagyjából minden ötödik post DB-ért kuncsorog.) Egyébként pedig az A+on többször lement már a Cowboy Bebop (a komoly témák mellett tartalmaz gay szexet, premier plán erőszakot, Faye-t, stbstb), a Trigun (komoly témák, gyilkosságok, on-screen főbelövés, stb.), a Blue Gender (vaginamonszták, szex, erőszak). Ha ezekkel nem volt semmi bajuk, akkor miért lenne később? Egyébként is, amíg az animén megfelelő korhatár-karika van, és ennek megfelelő időpontban vetítik, édesmindegy, hogy mi van benne.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Tudtommal az ORTT nem campel egésznap és sniperrel figyeli a csatornákat, hogy mikor követnek el hibát... Hozzájuk mindig bejelentések érkeznek s ezeket kivizsgálják. (egy példa az idei panaszáradatból: "Az áll az alku műsorában a bankigazgató tudja melyik táskában mi van...". SZóval elég sok a "komolytalan" bejelentés, de Mónika SHow-ékjat rendre ezért sötétítik)

Dragonball (sima) még lájtos volt, aztán (szokásos fight anime jelenség, jöttek az erősebb ellenfelek...) eldurvult, és nem az zavarta a pici mamáék fejét hogy a gyerek kémehámézik, hanem azért tudommal voltak durvább esetek, ahol fizikai sérülés keletkezett (inspired by dragonball, de nem akarok városi pletykákat mondogatni, mert azok valószínűleg kamu-k)

télleg, hamár itt tartunk, nem tudja valaki hogy mivel telt be a pohár DBnél? Vagy nem is volt semmi olyan h valaki megsérült, hanem egész egyszerűen csak nem tetszett anyunak apunak h agyonverik egymást a rajzfilmben?

(Az OFF-ot arra értettem h a csatornák megvágják a filmeket :))
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Mayer írta:Namármost, az ORTT nem mondta RTLklubnak h 11kor vetítse.
Hajjaj, dehogynem. (Ne higgye azt senki, hogy az RTL csak úgy, magától vette le műsoráról az akkoriban meglehetősen sikeres DBZ-t...)
Amennyire én tudom, a műsor feljelentésének napján V. kategóriába tették a Dragonball Z-t (nem vetíthető semmikor, semmilyen karikával!), majd "visszasorolták" a IV. kategóriába (kizárólag főműsoridő után, 23:00-tól vetíthető). Ez "ért fel egy betiltással", ez után döntött úgy a csatorna, hogy leveszi műsoráról a DBZ-t - most őszintén, ki nem cselekedett volna így? Nem nézte senki ilyen időpontban, ráadásul a licenszük csak egy teljes levetítésre volt érvényes, tehát később ha akarták volna, sem tudták "visszahozni"...
Mindemellett megjegyzem, hogy a sorozat kijött végig magyar szinkronnal VHS-en, amit a "nagy rajongók" nem igazán vettek már meg. Erről ennyit.

Én sem vagyok teljes mértékben kibékülve az ORTT-vel, de a "karikás rendszer" lényegében mindenhol így működik, és ez így is van jól.
A vágással kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá, hogy azt hiszem, meglepődnének egyesek, ha tudnák, hogy mennyit vágnak Japánban is a csatornák / stúdiók (igaz, újabban direkt, hogy "legyen valami újdonság a DVD-n") - hint: Air Gear 7. és 9. rész.

EDIT: OMG 1000 :\
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xell írta:Egyetlenegy magyar szállító van, az animebolt, amihez az is hozzá tud jutni, akinek a hitelkártyája nem alkalmas netes vásárlásra.
Azért a Comicsinvestről se' feledkezzünk meg, Vladi rendelésre szinte bármit behoz, és még olcsóbb is, mint az Animebolt. :wink:
Mayer írta:télleg, hamár itt tartunk, nem tudja valaki hogy mivel telt be a pohár DBnél? Vagy nem is volt semmi olyan h valaki megsérült, hanem egész egyszerűen csak nem tetszett anyunak apunak h agyonverik egymást a rajzfilmben?
Erre speciel nem tudom a választ, de érdekes információ, hogy az ORTT-nek már a "sima" DB-vel is baja volt, csak az RTL klub szépen elpereskedett még pár évig, közben a DB lement, és a DBZ fele is. :) (avagy, ha valamihez nagyon ragaszkodnak, annak a "kivégzését" legalább el lehet halasztani...)
Amúgy az ORTT nem kizárólag lakossági bejelentések alapján nézi a műsort, szokott lenni "razzia", aztán, hogy ebbe épp beleesnek -e animék és találnak -e bennük kivetni valót, az már más kérdés.
Rage írta:Mindemellett megjegyzem, hogy a sorozat kijött végig magyar szinkronnal VHS-en, amit a "nagy rajongók" nem igazán vettek már meg. Erről ennyit.
A szinkron valóban elkészült hozzá végig, viszont VHS-ből 4 kazetta jött ki, ha jól számolom, kazettánként 4 résszel. Ezt a fanok valóban nem vették, de később újra kiadták ezeket a részeket, immár DVD-n mind a 16-ot egyszerre "Nagy Dragonball DVD" címen. (minőségileg mondjuk még mindig egy VHS szintjén mozgott)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Mi az mufi mellékállásban ortt? :) amúgy a "királyi" csatorna az rtl volt azt meg ne akard már nekem beadagolni, hogy a reklámok miatt, és véletlenül mindig PONT akkor amikor valami erőszakos jelenet jött volna. Haverom a tv-ből látta, de érdekes mód neki is feltünt, hogy ott nem kellett volna folytatódnia a jelenetnek vagy ilyesmi? EZ a vedd ki a tékából dolog megy egy kicsit erős volt, nem? Kicsit emlékeztetett ez a beszólás az egyik közútkezelős emberke nyilatkozatára, hogy milyen sok autó hazavágódik ezeken a kátyús utakon, amire az volt a reakció, hogy nem kell 30km-es sebességgnél gyorsabban menni, és akkor annyira nem érzékelhetőek a kátyúk, meg a kocsi se megy olyan gyorsan tönkre.. ja.. vagy inkább menjen mindenki gyalog nem..? BOCSÁNAT az OFF-ért. :woff:
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Dragonball temaval kapcsolatan az ortt kommentarjat itt lehet elolvasni http://ortt.hu/kozlemenyek/dragonball_b ... s_utan.doc
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Rage és dudu: köszönet a fejtágításért, hasznos volt. :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Doom írta:Mi az mufi mellékállásban ortt?
Ja, isten ments hogy vmi objektív hozzáállással próbálkozzak a fröcsögéssel szemben... (btw mióta vagyok neked "mufi"?)
Doom írta:EZ a vedd ki a tékából dolog megy egy kicsit erős volt, nem?
Miért is? A tévé nem fogja máshogyan adni, akármit is csinálsz és akárhogyan is dühöngsz. Nekem általában nem hiányzik az a pár jelenet amit ilyenkor kivágnak, de ha neked igen, akkor más lehetőséged nem nagyon van, mint hogy kiveszed a videotékából. *shrug*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Mondjuk a "6. érzékből" a kivágott jelenetek hiányoztak... mert elég ratyin hatott h a kisrác hirtelen elfordul és akkor mondja h ott látom őket, fel vannak akasztva... és te ebből semmit nem látsz. nah EZ pl nagyon elszúrja a filmet. Ha NAGYON meg akarom nézni a filmet akkor téka, valóban, de ha csak leülök nézni egy filmet, és örülök h jeeah, ezt az általam jónak tartott filmet sugározzák, aztán meg hazavágják az élményt ilyenekkel... az megintcsak nem kellemes élmény.... de emberek ez nagyon OFF :)
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Mufurc nem azért de te mindig bal lábbal kelsz? Más lehetőség-megveszem dvd-n, ha lehet persze.... ::jcrazy::
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem meg soha nem volt olyan "elmenyem", h kivagtak vmit a filmbol..mondjuk ha az ember nem tudja, akkor meg jo h nem is tunok fel neki amikor eloszor nezi..(bar mondjuk en kisebb koromban is azt hittem, h amikor sip vagy szunet van a durva szovegu szamokban, akkor az direkt van, szal en eleve nocomment eset vagyok..)
Es az ortt-t meg felesleges szidni h ilyen dontest hozott a felhaborodott anyai levelek ezreinek tukreben, amikor a kisgyerek fenyes nappal olyanokat nez, h atnyulkalnak egymason, meg kino a fejebol egy tojas meg hasonlok..raadasul nem is nagyon cenzuraztak a DBben anno, ugye? Szal teljesen ertheto..innen latszik, ki szerette tenyleg, es ki csak divatbol..aki lusta elcipelni a feneket az imadott sorozatert egy tekaba, annak ugysem szamitott sokat.. :?
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

:goodpost: Itt nem az ORTT-vel van baj, hanem az emberek hozzáállásával. Röviden: mi a ráknak foglalkozik azzal a Nagycsládosok Országos Szövetsége, hogy mi káros és mi nem káros? O.o Az a gond, hogy nincs más dolgunk, mint hogy feljelentsünk és perelgessünk, kioktassuk egymást, megmondjuk a frankót, csak azért, mert éppenséggel unatkozunk vagy a világot akarjuk megváltani. Szánalmas.
Ezen viszont nincs mit változtatni, vagy legalábbis nem hinném, hogy az ilyen beidegződések egyes embereknél orvosolhatóak lennének. Az ORTT-t pedig nincs miért hibáztatni, nekik ez a dolguk. (nagyon zárójelben: nem vagyok róla meggyőződve, hogy én az ő helyükben nem tettem volna-e uezt. ha megnézek néhány rész DB-t).

Ami viszont igencsak ledöbbentett: nem vok nagy DB-párti, de ez a "szakértői vélemény" enyhén szólva is röhejes. Nem sokat konyítok a pszichológiához, ezért pls javítson ki valaki, ha tévednék. Én az alábbi részekkel nagyon nem értettem egyet:

A filmek (...) hallucinációként hathatnak
Wtf? :lol:
Ennek a filmnek a folyamatos nézése rászoktat az erőszakra.
Ez csak simán baromság. NINCS olyan film, aminek a nézésére a békés átlagpolgár hirtelen felkapja a hentesbárdot és felszabdal néhány szomszédot. Az erőszakos filmek nem tesznek erőszakossá: csak fokozzák az erőszakosságra amúgyis hajlamos ember feszültségét és ötleteket adhatnak neki. De csak azoknak, akik eleve pszichopaták.
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Inut se kezdték el volna vágni, ha nem jelenti fel egy bizonyos ember. Szóval csak pár emberrel van baj, aki direkt azért nézi a tévét, hogy feljelentse a filmeket.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Raizen írta:Röviden: mi a ráknak foglalkozik azzal a Nagycsládosok Országos Szövetsége, hogy mi káros és mi nem káros? O.o
Addig rendben van a dolog, hogy igenis vannak műsorok, amiket baromira nem kéne gyerekeknek mutogatni, és nem árt, ha ezeket kigyomláljuk a főműsoridőből (akkoriban még nem voltak karikák, de a karikákkal időbeli megszabások is járnak). Az már egy más kérdés, hogy úgy látszik, sok embernek nincs jobb dolga, mint otthon ülni, és felháborodott bejelentéseket írogatni...
Raizen írta:NINCS olyan film, aminek a nézésére a békés átlagpolgár hirtelen felkapja a hentesbárdot és felszabdal néhány szomszédot. Az erőszakos filmek nem tesznek erőszakossá: csak fokozzák az erőszakosságra amúgyis hajlamos ember feszültségét és ötleteket adhatnak neki. De csak azoknak, akik eleve pszichopaták.
Nem pontosan, de ezt már annyiszor kitárgyaltuk.... *sóhaj*
1) Az ilyen típusú filmek/játékok/rajzfilme/stb. TÉNYLEG felpumpálják az emberben az adrenalint, és ezt nem mindenki vezeti le virágkötészettel vagy horgolással, főleg ha gyerek, aki könnyen befolyásolható, és nincs még tisztában a tetteinek a következményeivel. ("Én nem akartam kiverni a Józsika szemét, csak azt csináltam, amit a Songoku is..." vagy "Nem tudtam, hogy a Bélus nem éli túl, ha lelököm a tetőről...")
2) A gyerek az gyerek, és akármilyen felnőttnek és érettnek is hiszi magát, még nincs kialakult ítélőkészsége. Az azok a dolgok alapján alakul ki, amit maga körül lát, és ami alapján kialakul, hogy számára mi lesz a normális és elfogadható, és mi nem. Ha pedig valaki kicsi korában (és vagyok olyan vén, hogy a ~12 éves kort kicsinek számítsam) sok erőszakot lát maga körül, akár valóságban, akár a tévében, megtörténhet, hogy ez igenis hátrányosan befolyásolja a lelki fejlődését.

(És lehet azt mondani, hogy "ezért vannak a szülők", de ettől még a valóság az, hogy a szülők általában nincsenek ott, és ezen a tévé nem tud változtatni.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.06.04. 17:47-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na en viszont ezzel nem igazan ertek egyet..vmi folyamatot igenis elindit h ha vki azon no fel, h mindenki megol mindenkit, folyik a ver mindenhonnan, repkednek a vegtagok, stb. Nem mondom azt h minden egyes allampolgar kap fel egy baltat, de nem is kell eleve pszichopatanak lenni, ahhoz h vmi kifejlodjon. Akik ilyeneket latnak mashogy gondolkodnak a vilagrol, mint az aki kevesbe eroszakos alkotasokat nezett egesz kiskoraban..nem kell az emberi tomeggyilkolasra gondolni, eleg ha vki elkezdi kinozni az allatokat, v betor vhova vagy mittomen, csakugy miert ne alapon..
Es bar nem volt problemam a DBvel, de megis orulok, h mar nem megy a tvben 4kor delutan. Es nem nezem az Inuyashat, de miert jelentettek fel? Nyilvan nem azert mert viragkoteszet volt benne, vmi alapja kellett h legyen..
De nem akarok nagyon OFF lenni.
Edit:lassu gepelesemnek hala lemaradtam egy kicsit, es meg Raizen postjara gondoltam :drop:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IloveRenji 2006.06.04. 18:00-kor.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

(OFF>ON: vágás) nem mindig az ortt-re meg a no-erőszakra megy a dolog. Én például a sziklát láttam vágatlanul és vágva is ugyanazon a csatornán, szal van amikor tényleg csak reklám miatt vágnak, és akkor már mért ne, vágjuk ki azt a gusztustalan részt amikor félig véresen, izompólóban xarrágyakják egymást a főellenfelek.(OFF>OFF)

Egyébként meg a hazai terjedést sztem is, csak kisebb mértékben akadályozzák az ilyen DB féle atrocitások. Ahhoz, hogy nagyobb mennyiségben terjesszenek anime-t, nagyobb pénzmagra, több kapcsolatra, meg talán egy kicsit más vásárlói magatartásra is szükség lenne. Mondjuk ez utóbbihoz, a vásárlói pénzmagok növekedése is kéne..... (de ez már megint messze visz)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Amugy sajna szerintem befolyasoljak..mertha vki azt hallja vmirol, h igen be lett tiltva (ez elt a koztudatban, ezen mar nem lehet valtoztatni, en is azt hittem csomo ideig..), merth eroszakos, meg perverz, meg ilyenek, akkor joval kevesebben lesznek ra kivancsiak, plane a szulok, akik ilyenkor verszemet kapnak (anyam a legjobb pelda, mondom neki, h hat animet nezek, erre kikeredik a szeme, miiii, azt az eroszakosat? Egy hettel elotte kitargyaltuk bekeben, h a Nilss Holgerson is anime, es h milyen jo volt, meg bekes..szal ilyen a media, azota biztos olvasta vhol h hat eroszakosak..)
Ugyh igenis, ha vmi negativ hire van, arra kevesebben kivancsiak :(
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

ILoveRenji bennem spec semmit nem índított el az erőszakos rajzfilmek-filmek-játékok látványa pedig megy 6éves korom óta a dolog.. de tényleg, egy élőlény van amit kinyírok, az a darázs, azt hali. /ezt egy pár oldallal feljebb már kifejtettem/ Én RÉSZEMRÖL nem bocsájtom meg az ortt-nek (meg az összes szervezetnek úgy ÁNBLOKK hogy anno kicsinálták Songoku-ékat) mert mára lehet egy kicsit előrébb járna az egész anime-téma. Nem azt mondom hogy anime nagyhatalom lennénk, mielött valaki még ezzel jönne elő, de hogy nem kellett volna ennyit várni a "mostani" anime-kra, az tuti. Ahogy ment volna tovább a DB TALÁN úgy csempésztek volna be még 1-2 sorozatot a nagyobb csatornák, mi meg úgy örülhettünk volna.. de hát nem, isten ments... az ortt-t meg nem kéne úgy beállítani, mint valami kis gyámoltalan szervezetet, akik azt se tudják melyik csatorna mit ad, és csak akkor vesznek észre dolgokat, ha valamelyik ....... szervezet leadja nekik a drótot... nem hinném..
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem is azt mondtam h mindenki az lesz, mert az nem igaz, es nem is vagy ezaltal pszichopata, meg ok h te nem fogod kinyirni a fel munkahelyedet mert egyszer bepoccensz. Es nem is tudom bizonyitani, h az osszes bunozo a bortonben nezett ilyeneket, es jatszott csunya lovoldozos jatekokkal, de nem is ez a lenyeg sztem..hanem pl az ah mufurc irta, h ha egy nap mondjuk a te gyereked lokik majd le a haztetorol, na akkor mar nem lesz egeszen mindegy a tema, es akkor mar hiaba mondja barki is, h te hat ez megsem karos, es hat semmi koze ahhoz, h a gyerekek eroszakosak lesznek. Ez common sense. Amugy en leginkabb arra a generaciora gondoltam akik meg nem nottek fel, akik telleg ELt neznek meg Doomot jatszanak 11 evesen, azoknak meg nem volt ideje szetloni a csaladjat, mert eltiltottak oket teszem azt 15 evesen az Xboxtol. De errol csomoan vitaznak velem, es nekem ugyanaz marad a velemenyem, h ez igenis karos, es nem eppenseggel tesz jot a gyermek lelki fejlodesenek. Es ez vonatkozik nalam a veres animekre is, ugyanugy azokat se nezzek a fiatalok.
Es tenyleg eleg duhos vagy az orttre :-P -amugy en nem akarom sehogysem beallitani, vegezzek csak a dolgukat, es szurjenek ki dolgokat, es karikazzanak, legalabb ennyit "vedekezzunk" az eroszak ellen.
Válasz küldése