Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ano... Akinek nem kábel TV-je van, az valszeg UPC Direkt-es (vagy nincs TV-je, de akkor ne is várja el, hogy majd hazamegy, és animéket néz a TV-ben...), és a Direct-en van A+ és RTL2 is.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Szerintem mindenképpen felmenő ágban van az anime helyzete hazánkban. Ahogy MaKo is mondta, külön anime csatorna, anime movie a mozikban, magyar manga kiadás, stb. Egyre több helyről rendelhetünk vagy akár helyből vásárolhatunk animet/mangát/figurákat! Persze régebben is lehetett neten keresztül megrendelni ezeket külföldről, de azért az mégis más, hogy besétálsz a boltba és kézhez kaphatod. Ha ez nem egyértelmű fejlődés, akkor mi? :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Igen, de sajnos abban visszafejlődött a helyzet, hogy már nem adnak animéket a mindenki számára elérhető csatornákon...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Konomi: ne vedd személyeskedésnek, de nem te vagy az, akinek mindegy, mi megy magyarul a TV-ben és milyen mangát lehet kapni magyarul az újságárusoknál, mert úgyis mindent japánul nézel/olvasol?
Konomi írta: 8 évvel ezelőtt hazamentem a suliból, leültem a TV elé és animét néztem, anélkül, hogy a kisujjamat mozdítottam volna...
Ez igaz, csak akkor még a nagytöbbség számára nem is volt más lehetőség, imho 99% azt sem tudta, hogy animét néz (én sem). Olyan nagyon sokféle animét akkor sem adtak le, hogy kedvünkre válogassunk. Fiúknak volt DragonBall, esetleg a Captain Tsubasa, a lányoknak meg Sailor Moon, előtte a Candy Candy és a Hello, Sandybell, esetleg még egy-két sorozat, aminek a címére már nem emlékszem. Ja a Mila SuperStar (jobb lett volna, ha nem jut eszembe... >_>). Ezeket adta az RTL Klub és a TV2, ez pedig nem olyan hűdenagy választék. Szív TV és Viasat 3 nálunk nem volt.

Azért ehhez képest ma az, hogy mozikban adnak le animét, hogy műsoros DVD-k jelennek meg, és főleg, hogy van külön animecsatorna és hamarosan (ezt én is remélem) lesz magyar nyelvű manga is, hát BAROMINAGY előrelépés. A conok egyre nagyobb sikere pedig az anime-manga iránti egyre nagyobb érdeklődést jelzi imho. Szóval az anime helyzete kishazánkban már nem is olyan rossz ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.12.13. 11:06-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Konomi írta:Igen, de sajnos abban visszafejlődött a helyzet, hogy már nem adnak animéket a mindenki számára elérhető csatornákon...
Jajjaj Konomi-ohimesama kastélyából kiszabotálták a kábeltévét a gonosz manók!

Mivel gondolom RTLklubon nem megy vasárnap a Slayers és a Megaman, TV2-n nem adták le mostanság a Vadon hercegnőjét és a Chihirot, m1-m2-n nem ment le a GitS és a Howl plakátokon (hoppá mozi) nem díszeleg egy ekkora TV2 logó (tehát amint ez lehetséges lesz, azt is le fogják adni).

Valóban, az m1 gyerekműsorai között nincs anime éppen, de ha kicsit jobban megnézed, az összes éppen vetített rajzfilm között 2! nem magyar gyártmányú van (Varázsceruza és Pampalini). A TV2n a reggeli blokkban jelenleg csak egy beyblade megy, de van spongyabobjuk :)

És tessék beletörődni, 10-15 éve még annak a 2-3 földi sugárzású adónak kellett kiszolgálni mindent, de ha pici realitásérzékkel bírunk, akkor nem nehéz rájönni, ma már nem lehet a kábeltévét figyelmen kívül hagyni (lásd pl. A+ vagy a Cool ami egyértelműen az RTLklub "segédcsatornája").

Ilyen a világ, néha ki kell jönni az elefántcsonttoronyból. Akkor is, ha szebb ott belül.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:Hát igen, elég nevetséges az érvelésed, mert sajnálatos módon átsiklottál afelett az egészen apró tény felett, hogy igaz, amit írtam... 8 évvel ezelőtt hazamentem a suliból, leültem a TV elé és animét néztem, anélkül, hogy a kisujjamat mozdítottam volna... ez megtehetem ma, ha mondjuk nincs kábeltévém? Nem... ebből a szempontból sajnos rosszabb a helyzet, ezt senki sem tagadhatja... videókazikat/mangákat akkor is különösebb gond nélkül tudtam szerezni... és attól, hogy vannak conok, nekem nem lesz szebb az életem... igen, ez valóban igencsak nevetséges...
Egyrészt amit a többiek írtak. Másrészt meg 1. az a Te bajod, ha nem lesz "szebb az életed" egy contól, ez abszolúte relatív (lehet, hogy van akinek "szebb" lesz, mert ezeken keresztül ismerkedik a dolgokkal. Igen, nekik ez nagy előrelépés. Nem mindenki volt kinnt Japánban, nem mindenki ismerte az animéket - és az animék helyzetét - már OMG 8 évvel ezelőtt). 2. Videókazikat és mangákat iksz évvel ezelőtt? Jah, Trollból kötet/5000ft-ért, meg videót darabja 8000-ért. Ha tudtál, neten is rendelhettél - ha nem volt kártyád, maradt a 8000ft-os verzió, vagy a kiutazás külföldre (valóban nagyon jó volt a helyzet). Roppant "jó" volt a helyzet. Hogy a magyar manga kiadásáról, és a polcos verziójú mangákról, és magyar internetes oldalakról ne is beszéljünk.

Egyébként egy ötlet: ha ennyire úgy érzi bárki is, hogy még mindig rossz a helyzete az animéknek Magyarországon, és a helyzet "tarthatatlan", akkor... miért nem segít rajta? Itt az alkalom. :) Sok kicsi sokra megy... Ha pedig nem, akkor örüljön annak ami van, és próbálja meg észrevenni és esetleg örülni a kicsi, de pozitív változásoknak. (Tudom, az lenne az igazi, ha kilépnénk, és japán boltokban japán mangát lehetne kapni, és japán szinkronos dvd-t. De arra még azt hiszem egy "kicsit" várni kell.)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Háát.. Szerintem is egyre jobb a helyzet :-) Pláne, hogy pl én nemrég kapcsolódtam be az iinternetes életbe,szóval az ilyen egyéb tényezők terjedése is segíti az animéket :)
A con + nem fogja megváltani a világot,de legalább mi jól érezzük magunkat :-P Remélem még jóó sok lesz belőle + ilyen lelkes emberkékből akik megszervezik ezeket.. Szerintem örüljünk annak ami van :wink:
..tudom kis naiv vagyok,de remélem megbocsátjátok nekem :wink:

Amúgy nekem személy szerint lövésem sincs mivel tehetnénk jobbá a helyzetet... :? van valakinek valami konstruktív ötlete esetleg?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Konomi, nem tehetnek mindent 2-3 csatornára...akinek meg nem elérhető, az így járt, ha nagyon akarja nézni akkor fizessen elő kábeltévére...nem olyan drága az. :roll:
És most igenis jobb a helyzet, a választék is nagyobb.
A conokról meg..."nem lesz szebb az életem"...mintha olyan rossz lenne egy animecon? hát akkor nem tudom miért volt az utóbbin 500-600 ember..ha nem tetszik és nem érzed jól magad, ne járj, menj inkább Japánba ha van pénzed és ott jobban érzed magad nemtom hány millió ember között...De valaki szereti a conokat, jól érzi magát, és legalább nem otthon ül a s*ggén.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Konomi, tehát ezzel azt akarod mondani, hogy nincs A+-od, és csak azért volt jobb 8 éve, mert akkor ÉPPEN adtak az ingyenes csatornákon animét.
Hát azért ettől még nem lesz rosszabb a mostani helyzet. Tényleg egyre jobb, hogy minden jó cucc jelenik meg (AnimeCON, Mangabolt [mindegy milyen nyelvű], Anime csatorna [óriási előrelépés!]). Igaz, hogy ezeket elérje valaki, tudnia kell róla, és el kell mozdítania a kisujját, és még mindig egy csomó mindenki csak úgy gúnyolja az animéket, de viszont egyre több animés jelenik meg a semmiből, mondván, hogy "bírom a rajzolási stílusukat", meg ilyenek, és hogy még több ilyen legyen, mindent megteszek az anime helyzet javítására (kikiáltom büszkén, hogy animés vagyok, adok kölcsön anime DVD-ket, behozok suliba mangát stb.), közben még egyre több cucc fog megjelenni biztosan (Manga magyarra fordítva, 24/7 A+ stb.), és szép lassan tudom, hogy be fogjuk hozni Amerikát egy idő után anime terjedtség szempontjából.
Azt ajánlom, hogy aki azt akarja, hogy jobb híre legyen az animéknek, az se siránkozzon, hanem inkább ő is tegyen valamit, amivel javíthatja a helyzetet.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Bocs fiúk, én nem mondtam, hogy mindenben rosszabb lett a helyzet... ha észrevettétek volna nekem csak egy dolog szúrja a csőrömet, mégpedig az, hogy most nem adják a kedvenc sorozatomat [Sailor Moon] ::bawl:: csak ennyi és semmi más ... ja de: mangákban nem vagyok érdekelt, mert nem olvasok magyarul mangát éppen ezért nem is említettem, de lényegtelen... egyébként meg:
Meglivorn írta:Jajjaj Konomi-ohimesama kastélyából kiszabotálták a kábeltévét a gonosz manók!
R :dirr:
さすが メグリボーン
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta: さすが メグリボーン
Now that's what i call attention-whorism.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

さすが おコノミ様
ね。

あんただっせぇよ、ほんとに :3

(Ezúton is kérem a fényességes O-Konomi-sama bocsánatát, amiért úgy merészeltem a japán nyelvű kommunikációval próbálkozni, ráadásul a fényességes O-Konomi-samával szemben, hogy sosem voltam Japánban, és a nyelvtudásom sincs messze egy szinten a fényességes O-Konomi-samáéval. *szeppukut követ el*)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

MaKo írta:Tudom, az lenne az igazi, ha kilépnénk, és japán szinkronos dvd-t lehetne kapni. De arra még azt hiszem egy "kicsit" várni kell.)
Japán szinkronos DVD-t már viszonylag sokat lehet kapni, és ezekhez hamarosan csatlakozik még a CB sorozat is.
amcsi írta:közben még egyre több cucc fog megjelenni biztosan (Manga magyarra fordítva, 24/7 A+ stb.)
SZVSZ a 24/7 A+ a csatorna bukásához vezetne. Felesleges pénzkidobás, mivel reggel 8 és délután kb. 4 között senki sem tudná nézni.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Na jó. ettől kezdve ha valaki továbbra is csak azért vitatkozik, mert ez a kedvenc időtöltése, és közben nem zavarja, hogy többszörösen ellentmondásba keveredik saját magával, és nyilvánvalóan már mindenkinek elege van belőle, akkor az bant fog kapni, de nagyon. És véglegesen.
Konomi írta:Bocs fiúk, én nem mondtam, hogy mindenben rosszabb lett a helyzet... ha észrevettétek volna nekem csak egy dolog szúrja a csőrömet, mégpedig az, hogy most nem adják a kedvenc sorozatomat [Sailor Moon] ::bawl:: csak ennyi és semmi más ...
Akkor miért nem ezt mondod, hanem teljesen mást, amibe mindenki beleköt, és EEEEKKKORA flame lesz belőle? ::argh:: ::jcrazy::

Te jó ég..... :x_x:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Konomi írta:de tény, hogy egy pár [mondjuk legyen 8] éve sokkal rózsásabb volt az animék helyzete egy ideig, mert olyan adókon adtak le animéket, amik mindenki számára elérhetőek voltak, akinek volt TV-je...
ok... részemről ennyi, és ebből indult a nagy flame ^^ nem hiszem, hogy csúnya dolgot írtam volna, mellesleg nem sértegettem senkit, ellentétben másokkal... és nem beszéltem a mangákról, csak hogy ebben sajnos rosszabb lett a helyzet. Olvassátok csak vissza. És vitatkoztam én egyáltalán? Mert az igaz, hogy leírtam a véleményem [tudtommal nem tilos], de nem mondtam senki más véleményére, hogy nem igaz...
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Őseim tolerálják:
http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=11 ... 1237&len=1
Fateromat most oltom az EVA-val (lásd link).
Aztán ha találok magyar feliratot, akkor beadom neki a Memories-t is.

Off: A memoriesből a Cannon fodder nekem lehet hogy hibásan van meg. Legalábbis kissé hirtelen szakad meg: kiscsávó ágybabújik, majd sziréna, majd fényszóróvillanások a falon<filmszakadás>

Ez így normális? A másik két filmmel nem volt baj.
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

bandiras2 írta:Ez így normális?
OFF: Igen, ott van vége a filmnek.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Fateromat most oltom az EVA-val
O.O bandiras2 nekem kell a faterod!!! Az én szüleim rosszúl vannak ha animét látnak... Szal! Mi ish a címed??? XD
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

bandiras2 a linkes hozzászólásban írta:...Most panaszkodik a sógor SMSben, hogy senki nem fér a géphez, mert fater nézi az EVA-t. Már 4 órája egyhuzamban...
LOL! :D Nem semmi!
Én Anyunál próbálkozom... Talán egy Princess Mononoke-ra rá tudnám venni... aztán persze szép fokozatosan más dolgokra is :wink:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A Mononoke Himét nem ajánlom, legalábbis, akkor nem, ha vágatlan [igazából nem tudom, hogy mennyire vágták meg esetenként, ha megvágták egyáltalán XD]... mert az én Anyukám eléggé frászt kapott egyes jeleneteknél, például a kukacos/férges jelenet stb... ha mindenképpen Anyukádnál szeretnél próbálkozni, akkor ajánlom a Midori no Hibit, hát azon Anyám még egy hét után is röhögött... hogy "hogy tudtak ilyet kitalálni, hogy valakinek egy lány nő ki a csuklójából" XDDD és potyogtak a könnyei a nevetéstől...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Az én anyukám nagyon szereti az animéket. A+-t mindig nézi. Azt is mondja, hogy kár, hogy az ő idejében nem voltak ilyen jó rajzfilmek a tévében.

Mindenki anyukája egyszer ezt gondolhatná.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én szüleim közül Édesanyám állandóan annyit mond mosolyogva amikro bejön a szobámba hogy "Fiam, olyan a szobád, mint egy lányé, ez a sok lánybábú, meg poszter.." stb. Ezt mindig elmondja, bár már igazán hozzászokhatott volna^^". De legalább nem azt vágja a fejemhez hogy "21 éves vagy, miért babázol, miért nézel meséket", mert hallottam ilyen szülőről is. Édesapám meg szereti a Ghost in the shell-t, öcsém meg eltűri, szóval minden ok^^.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Anyukámmal együtt néztük az Inuyashát és egyéb sorozatokba is bele-bele nézett már. Néha tesz 1-2 megjegyzést, mikor már a könyökén jön ki a japán beszéd, de azokat is viccnek szánja. Bárcsak többen állnának hozzá így ehhez a témához, és nem néznék le rögtön a rajzfilmeket. :roll:
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

http://www.odeon.hu/hir.phtml?id=2277
Nemtom volt-e már valahol, de erre mondjátok hogy szar a helyzet.
És köszönhetitek nekem, aki hozzájárultam az oldboly megvételével. :lol:
Piracy is charity.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Bah! *legyint* A hír nem feledteti a tényt, hogy nem megy Sailormoon a magyar tévében. Bezzeg nyolc évvel ezelőtt... :( xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése