Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Zárjuk már le ezt a témát pls. Legalábbis... én írtam egy lezáró hozzászólást, ami már leginkább cska a képzeletemben létezik... de nem kéne sztem folytatni. :roll:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Surci írta:
Edina-chan írta:...és talán másképp is néznének ránk, nem fujjognának,hogy "jújj,ez animés mangás" meg "nézi a perverz,undorító animéket,mert ugye az mindegyik csak hentai és hentai hentaial" pedig sokan azt se tudják,mi a hentai
Na én meg erre mondom, hogy "És ha fújjognak?"
Na és ez minket hol érdekel? Ha nem tetszik nekik,akkor nem.Ez van.
Az a lényeg,hogy mi szeressük. ^^

DeluksZ:
Te lezártad a magad részéről,de mi még nem...majd ha az admin vagy egy mod szeretné,akkor ő le tudja zárni,de TE nem(és én sem).
Amúgy tényleg semmi értelme.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Edina-chan írta:DeluksZ:
Te lezártad a magad részéről,de mi még nem...majd ha az admin vagy egy mod szeretné,akkor ő le tudja zárni,de TE nem.
igaz, te még csak most kezdted...
Elnézésedet kérem.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

DeluksZ írta:
Edina-chan írta:DeluksZ:
Te lezártad a magad részéről,de mi még nem...majd ha az admin vagy egy mod szeretné,akkor ő le tudja zárni,de TE nem.
igaz, te még csak most kezdted...
Elnézésedet kérem.
Ki mondta,hogy én vitázni akarok? Ilyen hülyeségen? Ugyan.Én csak a véleményemet írtam le,ha megengeded.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ez igaz. Már ha van otthon interneted. De ha nincs, kissé megnehezíti a dolgokat.
Ja. Ha nincs, meg kell kérned haverodat, hogy töltse le, és írja ki. Az sokkal nehezebb.
Piracy is charity.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

kukurbuki írta:Ja. Ha nincs, meg kell kérned haverodat, hogy töltse le, és írja ki. Az sokkal nehezebb.
Feltéve, hogy van olyan haverod. Mert nekem speciel nincs. Igen, tudom, gazdagokkal kellene barátkoznom... :roll: Ismétlem, senkinek nem kell mindezen könnyekre fakadnia.

Edina-chan: Bocsi, hogy beleszólok, de nekem kicsit kötekedésízűnek tűnt az a vélemény...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Surci írta:gazdagokkal kellene barátkoznom... :roll:
háttőő... hálistennek eljutottunk 2005re odáig, hogy a net egyáltalán nem luxuscikk :wink:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

DeluksZ írta:háttőő... hálistennek eljutottunk 2005re odáig, hogy a net egyáltalán nem luxuscikk
Aki meg tudja fizetni, annak tényleg nem. :roll:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Edina-chan: szentem DeluksZ úgyértette a téma lezárását, hogy a terjedjen/ne terjedjen vitát zárjuk le. Ha tévednék, akkor lehet törölni ezt a postot...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Surci írta:Aki meg tudja fizetni, annak tényleg nem. :roll:
Elnézést. Nem ismerem sem az előéletedet, sem a családi helyzetedet, sem az anyagit... nem akartalak megbántani, remélem nem is tettem. Későn gondolkodtam, hogy esetleg kényes témára tapintok. :roll: Csak annyit akartam mondani, hogy sztem ma magyarországon az hogy valakinek van net elérése nem tartzik a luxus szolgáltatások közé.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Raisu írta:Edina-chan: szentem DeluksZ úgyértette a téma lezárását, hogy a terjedjen/ne terjedjen vitát zárjuk le. Ha tévednék, akkor lehet törölni ezt a postot...
Tudom hogy értette.De ő hiába mondja,nem biztos,hogy attól még vége lesz.
És én itt abba is hagytam.^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Edina: Úgy éreztem kikéred magadnak, hogy én véget akarok vetni ennek. Nem felősbrendűségi jelleggel mondtam, gomen ha igy jött le :roll: pusztán csak tényleg örülnék annak, hogyha ez a "terjedjen/ne terjedjen" vita elcsitulna, ugyanis a vége felé eldurvultak már a dologk... olyan következményekkel is járt ez, amit nem akartam, és már régen nem arról szólt az egész. Sokmindenki félreértett, ahogy én is félreértettem biztsoan sokmindenkit, de a vége felé már nem ezen volt a hangsúly. Ahogy írtam Zelmornak is, ha tudnám visszacsinálnám az egészet... :roll:
Szal bocs Edina... nem akartalak felhúzni... csak belefáratam már. Ennyi :(
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Jó, de azért abba is gondolj bele,hogy ki miatt kezdődött a vita.Gondolom ezért is akartad "lezárni". :roll:
Én nem kérem ki magamnak...csak annyit mondtam,hogy majd az adminok szépen lezárják.Addig még biztos jönnek mások is, akik beleszólnak,mint pl. én.Én is csak azért szóltam bele,mert az egészet elolvastam,és a véleményemet elmondtam.Ezt szerintem senki nem tiltotta meg.
Eleve elkezdeni egy vitát is hülyeség.Már az elején abba kellett volna hagyni.
Nah erről ennyit,nem akarom megint felbolygatni az egészet,mert látszólag lenyugodott mindenki...
Mint látod,nem akartam tovább folytatni a vitát...
De mindegy,én itt most tényleg abbahagytam.
És szerintem ne tőlem kérj bocsánatot. :wink:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Edina-chan írta:Jó, de azért abba is gondolj bele,hogy ki miatt kezdődött a vita.
Félreértések miatt:wink:
Edina-chan írta:Gondolom ezért is akartad "lezárni". :roll:
Isten ments:shock:, ez olyan, mintha nem vállalnám a tetteimért a felelősséget. Nem ezért akartam lezárni, csak úgy.
Edina-chan írta:Eleve elkezdeni egy vitát is hülyeség.
A viták nagyon hasznosak. A veszekedések, amik itt voltak a végén már nem :wink:
Edina-chan írta:És szerintem ne tőlem kérj bocsánatot. :wink:
Senkitől sem kell bocsánatot kérnem :wink:
Amúgy igazad van, nincs jogom ilyet kérni.... mindenesetre örülök, hogy már nem "zajlik"... csak csordogál :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Istenem, HAGYJATOK MAR ABBA! :wwall:

Nem lehetne ejteni vegre a temat? Egyreszt arrol volt szo, hogy lezarjatok, masreszt mar offtopic, harmadreszt mar a konyokomon jon ki, es sztem nem csak nekem. Valamelyikotok legyen mar eleg felnott ahhoz, hogy ne erezze szuksegesnek, hogy az ove legyen az utolso szo. >__>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

mufurc írta:Istenem, HAGYJATOK MAR ABBA! :wwall:
Én is ezt kértem csak szebben >.<
Amúgy lezártuk. Már nem is arról volt szó igazán.
-------------------------------------------A téma le van zárva-------------------------------------------
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nyugi, nem a "Nagy Vitát" akarom folytatni, csak nem találtam más topicot.

Szóval: Vasárnap délben hallgattam a Kossuth Rádiót (a konyhában mindig ez szól ^_^), ahol a műsor témája az ázsiai filmművészet volt. Egy (asszem) filmesztéta volt a meghívott vendég, aki azt nyilatkozta, hogy a japán filmművészetet (Kuroszava, stb...) már Magyarországon is elismerik, az anime elismerése viszont várat még magára. Surci itt kapta fel a fejét, mert: "Bár itthon kevesen ismerik őket, az animéknek néha komplexebb mondanivalójuk van, mint sok élőszereplős filmnek. Tehát az animét mindenképpen a távol-keleti filmművészet önálló, és nagy jövő előtt álló ágának tekinthetjük." Ezután a Ghost in the Shell-t és a Gits 2 - Innocence-t hozta példának. Azért jó volt ezt egy "hivatásos szakmabeli"szájából hallani ^^ Nagyon nem merült bele a témába (rövid műsoridő), de azt ki lehetett venni, hogy kritikusi körökben az animét igencsak elismerik. Pozitív... :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ebből is látszik, hogy a helyzet már nem is olyan rossz, mint volt. Hiszen, ha egy ilyen kaliberű animét hoznak fel példának, akkor ott már tudnak valamit. Ráadásul nálunk is egyre több anime fut magyarul, gondoljunk csak az A+-ra, vagy a néha vasárnap reggelenként sugárzott filmekre (Pl. Mononoke Hime, Sen to Chihiro no kamekakushi). Ráadásul - bár nem egészen ide tartozik de ideírom - az A+ ezután minden hónapban fog rendelni egy új sorozatot. Tehát, van remény! :)
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:Ráadásul - bár nem egészen ide tartozik de ideírom - az A+ ezután minden hónapban fog rendelni egy új sorozatot. Tehát, van remény! :)
Akkor kezdhetjük ott, hogy ez gyász nap, akinek nincs A+?
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

^^ azoknak persze nem kell gyászolni, akiknek megvannak a nézni kívánt animék dvdn ^^ mer bárhogy is vesszük, talán még mindig ez a legegyszerűbb módja az animenézésnek ^^
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Andro írta:Ebből is látszik, hogy a helyzet már nem is olyan rossz, mint volt. Hiszen, ha egy ilyen kaliberű animét hoznak fel példának, akkor ott már tudnak valamit. Ráadásul nálunk is egyre több anime fut magyarul, [....] Tehát, van remény! :)
Arról nem is beszélve, h. Titanicon pl. a Steamboyra már jegyet sem kaptunk, úgy kellett magunkat beimádkozni... :D, ill. állítólag a GiTS2 is az egyik legsikeresebb film volt a fesztiválon. Sőt, a műsorajánlókban ezek már konkrétan "anime"-ként szerepeltek, nem "japán rajzfilm"-ként v. "japán animációs film"-ként. Kezd a dolog épülgetni befelé a köztudatba. :)
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Ez a "havonta új anime az A+-on" dolog igaz? ^^ Honnan van az info? (Ha igaz megyek örömtáncolni ^^)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Arashi írta: Arról nem is beszélve, h. Titanicon pl. a Steamboyra már jegyet sem kaptunk, úgy kellett magunkat beimádkozni... :D, ill. állítólag a GiTS2 is az egyik legsikeresebb film volt a fesztiválon. Sőt, a műsorajánlókban ezek már konkrétan "anime"-ként szerepeltek, nem "japán rajzfilm"-ként v. "japán animációs film"-ként. Kezd a dolog épülgetni befelé a köztudatba. :)
Ezt alá tudom támasztani én is, direkt elmentem az Gits2 pótelőadására, mert az előzőre abszolúte elkapkodták a jegyeket, és ezen is teltház volt O_o Csak néztem... sose láttam még ennyire tömött mozit (talán csak a LotR premiereken...). Mindenesetre érdekes volt hallgatni a visszajelzéseket, teljesen pozitívak voltak, és még azoknak is nagyon tetszett, akik nem látták az első részét... ^_^. Kár, hogy nem forgalmazzák rendesen -_-"
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Hemm, most tényleg nem magamat akarom reklámozni, de a Japanimánia január 23-i adásában vendégünk volt Kubiszyn Viktor és Vaskó Péter, a Filmvilág munkatársai - akik mellesleg a Titanic Filmfesztivál szervezőiként is dolgoztak. Ők akkor elmondták az ázsiai filmművészetről és az animékről is a véleményüket, azt hiszem, elmondhatjuk, hogy valamennyire érthetnek is hozzá, szóval ezek után igazából nem olyan nagy csoda, ami a Titanicon volt. A teltházas előadásokon és azon, hogy a Steamboy és a GitS 2 lett a fesztivál két legsikeresebb filmje (hogy pontosítsam Arashi postját - ez különben a fesztivál honlapján is olvasható), igazából magam részéről azért nem csodálkozom, mert ahhoz már bőven elegendő rajongó van Magyarországon, hogy amikor nagy ritkán moziba kerül egy anime, akkor két-három vetítésre megteljenek a termek. És még egy adalék: a közönségszavazás második helyezettje a Tokiói Keresztapák lett.

Persze mindez pozitív irányba mutat, egyáltalán nem ezt vitatom, csupán arra szeretnék rámutatni, hogy semmi sem történik csak úgy, varázsütésre - vannak előzményei a történéseknek...

Ami pedig a következményeket illeti, ezek közé sorolható végül is a Howl's mozipremiere is, ahogy azt vasárnap is elmondtam.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nagyon érdekese dolog történt: anyu vett egy új női magazint, a Sikket (kb 5 perc alatt végigolvastam, talán annyi sem volt), és az egyik cikknél (Ön milyen boszorkány?) ezt a gyönyörűséget találtam ::jsmile:: Nem csak, hogy manga, de pont az egyik kedvenc képem Maron-chanról! ::hehe::
Kép
Válasz küldése