Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

to mufurc

Nyugi már, te! XD Vedd be a kék színű pirulát, néhány rúzsvörös altatót, és rakd ignore-ra ezeket a beszólásokat. Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem nyugodtan kirakhatják azt a 12-es karikát. Én legalábbis inkább nézem azt, mint hogy az ORTT vagy az ügyeletes Mari néni nyavalygását kelljen hallgatnom. :wink: (Esetleg mindkettőt egyszerre.)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Had helyesbítsem nemrégi postomat: mindenre kiteszik a karikákat a TV-ben. Nemcsak az animeokra értettem, de bocsánat kifelejtettem ezt a mondatot. Annyit akartam, ha esetleg valami animeot leadnak, azt jól megspékelik egy karikával szintén. De ahogy belegondolok, igzaából semmi értelme a karikának...
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Xellos írta:animeokra
animék, azér is mufurc előtt szólok. xD
Én csak azon akadtam ki, hogy anno a Jeanne D'arc 12-est kapot. Az a film khh nekem 14 éves barátnőim nézték meg annak idején, és napokig rosszul voltak, szal inkább gyengébb idegzetűeknek nem ajánlott. ^^"
Egyetértek Raisu-val, nem érdekel, ha kinn van az a karika v. nincs. Ha ez kell ahhoz, hogy leadhassák, akkor felőlem legyen ott, a lényeg, hogy adják.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sister Tenshi írta:anno a Jeanne D'arc 12-est kapot. Az a film khh nekem 14 éves barátnőim nézték meg annak idején, és napokig rosszul voltak, szal inkább gyengébb idegzetűeknek nem ajánlott. ^^"
-OFF- Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy The Ring (amerikai változat) -> PG-13. :P -/OFF-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

mufurc írta: .....oke, akkor most mindenki mondja utanam:
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Ismeteljuk.
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Meg egyszer.
NEM. TILTOTTAK. BE. SEMMIT.
Remelem, mindenki felfogta egyszer s mindenkorra.

Tovabba... DB, SM, Yuugiou, mint "komolyabb animek"? ^^;; Mar elnezest. ^^;; Ezek azok, amiket 8-12 eves korosztalynak vetitenek odaat... En szeretem az elso kettot (a harmadik nem bir erdekelni), de ettol meg nem mondom, hogy hudekomolyak lennenek...
nah én nem mernék mufurccal szembemenni egy sikátorban XD mer ha megtudja hogy anime rajongó vagyok :weh: :weh: :weh: lePOSTol
Raisu írta:A YGO!-t mindenki azért utálja mert main-stream anime, meg hogy milyen rétestészta. 1. Szerintem nem az anime tehet arról, hogy sikere lett, egyébként aki utána jár a dolgoknak azok megértik, hogy miért olyan anime amilyen. 2. Ha ez rétestészta, akkor az Inu Yasha mi? Mert a YGO!-ban legalább minden rész szorosan kapcsolódik a sztorihoz, max van 3 filler szezon, amiket tényleg kihagyhattak volna. Ilyen alapon az IY is rétes, mert az is tele van olyan részekkel, amik egyáltalán nem viszik előre a sztorit. Nincs semmi bajom az IY-val, én is szeretem, csak azt nem bírom, amikor valaki lehurrogja a YGO!-t azért mert hosszú...
nem azért utáljuk, mert mainstream :-P (mmint én)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:Tovabba... DB, SM, Yuugiou, mint "komolyabb animek"? ^^;; Mar elnezest. ^^;; Ezek azok, amiket 8-12 eves korosztalynak vetitenek odaat...
A SM eredeti célközönsége szvsz a 14 körüli lányok (tekintettek a főszereplők életkorára...), mondjuk ha jól tudom, a készítők maguk is meglepődtek, amikor kiderült hogy a fiúk körében is milyen népszerű volt...
mufurc írta:
Narumi írta:De most könyörgöm! Láttátok már, hogy miket adnak a Cartoon Netwok-ön? Bátor a kutya, Pindúr Pandúrok és társai. ::jcrazy:: Azok nem erőszakosak?? Elhányom magam tőlük, már bocsánat...
Igen, lattam, miket adnak a CNen, es szeretem azokat a rajzfilmeket. (Tudod: ami nem anime, az is lehet am jo, csak nem negativan kell hozzaallni.)
Egyetértek mufurccal, (bár a Bátor...-t én spec nem kedvelem) és csak annyit fűznék hozzá, hogy a Pindúr Pandúrok / Dexter irányvonalon nagyon erősen érződik az anime hatása. Több epizódban is vannak konkrét utalások, sőt néha kifejezetten egy meghatározott animét parodizál egy epizód... valahogy erősen érződik, hogy a stáb feltehetően ismeri és kedveli az anime műfajt...
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

sodd írta:A SM eredeti célközönsége szvsz a 14 körüli lányok (tekintettek a főszereplők életkorára...), mondjuk ha jól tudom, a készítők maguk is meglepődtek, amikor kiderült hogy a fiúk körében is milyen népszerű volt...
Most akkor ennyi erőlvel a KKJ célközönsége a 16 évesek korosztálya. ^^" Jó-jó, tudom mire gondolsz, na. ^^" De én is több helyen olvastam, hogy az SM eredetileg 12-es korosztály és figyelembe véve még más tényezőket is, ennek az animének az első számú célközönsége 12 körül mozog. A manga az, amit már inkább a 14-hez sorolnék be. De sztem mind két korosztály nézte. XD
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sodd írta:A SM eredeti célközönsége szvsz a 14 körüli lányok (tekintettek a főszereplők életkorára...),
Az elvileg nem sokat jelent... a legtobb ilyen tipusu shoujo mangaban a szereplok 14 evesek. xD A mangaban is 14 eves mindenki, pedig az meg vidaman a Ribonban ment (ami ugy altalaban a 8-12 eves korosztalynak szol... igaz, megy benne sok minden, abban volt a Kagen no tsuki meg hasonlok is). De mindegy, mert erted... meg ha 8-14 eves korosztaly is, az SM akkor sem egy LoGH vagy Berserk. ^^;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:A mangaban is 14 eves mindenki, pedig az meg vidaman a Ribonban ment
A Nakayoshi-ban ment. ^^"" Amúgy egyetértek.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sister Tenshi írta:A Nakayoshi-ban ment. ^^"" Amúgy egyetértek.
Ja, telleg. Jovan, keverek mar mindent. >_>;; (Mindegy, ugyanaz a celcsoport xD)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A YGO!-t mindenki azért utálja mert main-stream anime, meg hogy milyen rétestészta.
Én pl azért nem nézem, mert nem tud felizgatni egy olyan sztori, ami egy kártyajáékra épül. Meg amúgy is. Nekem totál komolytalannak tűnik az egész. Még a rajzok sem tetszenek. (A komolytalan szó alatt nem humorosat értek)
De most könyörgöm! Láttátok már, hogy miket adnak a Cartoon Netwok-ön? Bátor a kutya, Pindúr Pandúrok és társai. e12.gif Azok nem erőszakosak?? Elhányom magam tőlük, már bocsánat...
Bátor... nem erőszakos, de nagyon sux.
Powerpuff girls szvsz jobb mint pl a SM. Tudod ez ilyen parodisztikus izé, nem kell komolyan venni.
Én szeretem a CN-t. Főleg a Szamuráj Dzsekket, meg a Time Squadot. De ezt már írtam máshol is. Én szívesebben nézem a TS-t mint sok animét. Pl a művészinek kikiáltott giccses mentálmaszturbáló nyáltömeg animéken elhányom magam, már bocsánat...[/code]
Piracy is charity.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

OFF
A YGO!-nak sem csak a kártyákról szól. Annak is megvan a története, mint pl. az Inu Yashának. Itt a kártyák csak a harcok levezetése végett vannak, míg pl. az Inu Yashában fizikai harc van. A sztori elsősorban a Névtelen Fáraóról szól, és igen csak drámai befejezése van.
/OFF

Nekem semmi bajom a Cartoon Netwrokkel, leszámítva az Ed, Edd, and Edy-t...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nekem semmi bajom a Cartoon Netwrokkel, leszámítva az Ed, Edd, and Edy-t...
Pedig az a harmadik kedvenc mesém. (Time squad, Szamuráj jack, Ed Edd & Edy)
A YGO!-nak sem csak a kártyákról szól. Annak is megvan a története, mint pl. az Inu Yashának. Itt a kártyák csak a harcok levezetése végett vannak, míg pl. az Inu Yashában fizikai harc van. A sztori elsősorban a Névtelen Fáraóról szól, és igen csak drámai befejezése van.
Épp ez az! Mekkora gáz már, hogy az ellenségeinket LEKÁRTYÁZZUK? Bezzeg IY előkapja az embermagas bökőjét, aztán aggyneki! Így kell ezt csinálni.
Piracy is charity.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Miért kell ennyire leszólni amit más szeret...talán neked valóban snassz aYGo de más szeretheti azért, nem rossz egyébként...nekemsem akedvencem, de néha egy-egy részt el tudtam viselni...csak a kissrác hangja zavart nagyon benne....az a nyávogósmagyar szinkron...ehh :weh:

Az Iy pedig szerintem imho nem is különbözik annyira a YGO-tól, tekintve hogy éppúgy harcokról szól(mégha az egyik testi a másikpedig szellemi harcokat,játékokat mutat be), jellemfejlődésről ::jhuh:: meg ezeregy dologról....valszeg a YGO-ban is benne van, csak te elvesztél a felületes szemlélődésben...más azonban azt találja meg benne amit én az IY-ben..te pedig valamimásikanimeban amit szeretsz...
Egyébként ha azért nézel anime-okat hogy felizgassanak,akkor irány a hentai műfaj... :wink:

Jahhés a témához szólva,megmondomőszintén látok valami halvány haladásfélét a magyar anime-mangaműfaj fejlődésében,hiszen van egy kolléganőm aki pont tegnapkérdezett rá,hogy láttam-e milyen kawaii (nem ezt a szót használta :cool: ) "rajzfilmet" adnak vasárnap délelött!
Persze kapva kaptam az alkalmon és meséltem neki,hogy mi is ez...és érdekelte...sőt még kért is tőlem :) pár részt...pont most viszem neki
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

kukurbuki írta: Én szívesebben nézem a TS-t mint sok animét. Pl a művészinek kikiáltott giccses mentálmaszturbáló nyáltömeg animéken elhányom magam, már bocsánat...
ez jól hangzik :dirr: :dirr: :dirr: mire gondolsz?

lekártyázom loooool
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

...es az altalanos szinvonal ismet rohamos csokkenesnek indul... :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

OFF
szerintem az hogy valakit "lekártyáznak" ötletesebb, mint ha IY a Tessaigaval kettévág egy démont ^^. De lehet csak én vagyok ilyen megáltalákodott, hogy így gondolkodom. Na ennyi OFF elég volt erre a topicra, azért szeretjük az Inu Yashát is :)
/OFF
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ynah írta:Jahhés a témához szólva,megmondomőszintén látok valami halvány haladásfélét a magyar anime-mangaműfaj fejlődésében,hiszen van egy kolléganőm aki pont tegnapkérdezett rá,hogy láttam-e milyen kawaii (nem ezt a szót használta :cool: ) "rajzfilmet" adnak vasárnap délelött!
Persze kapva kaptam az alkalmon és meséltem neki,hogy mi is ez...és érdekelte...sőt még kért is tőlem :) pár részt...pont most viszem neki
kawaii... ezzel a szóval pont nem jellemezném ezt az animét. ^^" max egy-két szereplőt egy-két helyzetben.
Amúgy ez tök jó! Mármint, hogy a kollégádnak tetszik! :)) Rontsd meeg!
Kép
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

pindúr pandúr rulez^^ :thumb: ::jthrill::
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

ein:
ez jól hangzik d12.gif d12.gif d12.gif mire gondolsz?
Nem részletezem, mert hosszú értelmetlen vitákat, és sok sértődést szülne. Annyira én sem vagyok offenzív. Külömben is offtopic lenne, mert tudtommal nem vetítenek ilyen animét magyarországon.

Ynah:
Miért kell ennyire leszólni amit más szeret...
Én nem fikáztam, nem is ismerem, csak elmondtam, hogy én miért nem nézem. (nem azért mert hosszú, senem azért mert mainstream)
Egyébként ha azért nézel anime-okat hogy felizgassanak,akkor irány a hentai műfaj...
Köhöm... Szerintem te is sejted, hogy nem szexuális értelemben írtam.
Piracy is charity.
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Nos...azt hiszem,sokat elárul az animékhez való magyar hozzáállásról az alábbi rovat : http://www.kreten.hu/comments.php?mid=2176
Kicsit körülnéztem a neten,és találtam egy hihetetlenül jó cikket,amivel az ilyen kreténeket le lehet szerelni:
http://www.mediakutato.hu/cikk.php?i=74&o=1
Gratula az írónak.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Dru írta:Nos...azt hiszem,sokat elárul az animékhez való magyar hozzáállásról az alábbi rovat : http://www.kreten.hu/comments.php?mid=2176
XDDDDDDDDDDDDDDDDD Hát a poénok nagyon gyengék, és ezek az emberkék valszeg az élet más terén is hasonlóan visszamaradottak, szal nem érdemes velük tőrődni. Szal nem csak az animékhez állnak így, hanem gyakorlatilag mindenhez. Egyes emberek szerint keresnek vmit, amit kiröhöghetnek, hogy ezzel fedjék a saját szánalmas életüket. XD (Ezt vmi újságban olvastam egyszer.) Amúgy a Kretén magazint régen olvastam, jó volt, csak nem kell komolyan venni. Ezek az emberek meg... Jól megértik ők egymást, más nem is kell nekik.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, nem álltam meg, hogy ne postoljak oda nekik egyet^^"""""
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Aszongya pilubá:
Ez amúgy melyik kategória?
b*szós-kardozós vagy repülős?
Nemtom, szerintem ez király beszólás volt. :mrgreen:

Ti láttátok a Frei hülyeségét? Mert én nem nézem, mióta tudatosult bennem, hogy sötét parasztoknak gyártják, vagyis nem érzem magam célcsoportnak, viszont hallottam, hogy a japokról, meg a mangákról volt benne szó. A suliban szóba is jött irodalomórán, és életemben először felemeltem a szavam a mangák mellett.
Piracy is charity.
Válasz küldése