Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shukuhai írta:(egy igazi HC Szomszédok fan felvette az összest részt :twisted: )
Jó ég, mi volt ez, The Iron Giant?
Egyébként ez kb. mindenre igaz. Viszont így sokszor a gyerek dafke is megnézi később, hogy miből maradt ki. Sokféle filmmel voltam így... :^_^:
Igen, az Iron Giant volt asszem.
Xellos írta:
Titkos írta:Szerintem az a baj, hogy a magyar ember tudatában rögtzítve van, hogy a rajzfilm gyerekeknek készül és ami rajzolva van, azt már rögtön ledegradálja. A másik probláma meg az, hogy van nekünk egy "drága" ORTT nevű szervezetünk, aki életcéljának tekinti megakadályozni azt, hogy magyarországon az anime műfaj kellőképpen elterjedjen és már sikerült beültetniük a köztudatba, hogy az animék szadista, szexista és gyerekes rajzfilmek, amik "beteg" emberek szórakoztatására készülnek. Ha pedig egy anime esetleg túlságosan kezdeni népszerű lenni, egyszerűen betiltják. Ahhoz, hogy az emberek kedvelni kezdjék az animét, le kell ülniük egy elé, bele kell élniük magukat és nem azon kell problémázniuk, hogy "de hát ez csak egy rajzfilm!". És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Teljes mértékben egyetértek. Ez a gond itt az országban. Ez a tipikus "a hülye prübál okoskodni", vagy a "tudatlan akarja állítani, hogy ő pedig ezt tudja". Ezért nincs anime nálunk
Ez pontosan így van. Sajnos ez egy berögződés. Ráadásul, mint mondtam, a nyugati hozzáállás más, mint a japán.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Na és? Aki ilyesmit akar nézni, az tud is, amint azt a mellékelt ábra mutatja. Az meg engem nem zavar különösebben, hogy a szomszéd Julis néni fúj a rajzfilmekre. Max. ez nem lesz akkora divat, mint tetkót felvarratni. (bár...) Valahogy ezt is kibírom. Egyedül a DVD-k beszerzése gond sokak számára, de nálam ez mondjuk ki van lőve. (van 4 DVD-m, ebből egy újságmelléklet volt, a többit pedig kaptam, úgyhogy nem vagyok egy gyűjtő)
Titkos írta:És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Ez a probléma szerintem mélyebben gyökerezik, és a "nőjj már fel, a rajzfilm gyerekes" csak az egyik tünete. Szóval, amíg az ignorált kategóriába tartozik az anime, addig nem sajnálom az itteni "helyzetét". Majd ha 3-5 évig tartó szabadságvesztéssel jár egy ilyen megnézése, akkor elkezdek aggódni és felháborodni... :^_^:
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Shukuhai írta:Na és? Aki ilyesmit akar nézni, az tud is, amint azt a mellékelt ábra mutatja. Az meg engem nem zavar különösebben, hogy a szomszéd Julis néni fúj a rajzfilmekre. Max. ez nem lesz akkora divat, mint tetkót felvarratni. (bár...) Valahogy ezt is kibírom. Egyedül a DVD-k beszerzése gond sokak számára, de nálam ez mondjuk ki van lőve. (van 4 DVD-m, ebből egy újságmelléklet volt, a többit pedig kaptam, úgyhogy nem vagyok egy gyűjtő)
Titkos írta:És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Ez a probléma szerintem mélyebben gyökerezik, és a "nőjj már fel, a rajzfilm gyerekes" csak az egyik tünete. Szóval, amíg az ignorált kategóriába tartozik az anime, addig nem sajnálom az itteni "helyzetét". Majd ha 3-5 évig tartó szabadságvesztéssel jár egy ilyen megnézése, akkor elkezdek aggódni és felháborodni... :^_^:
Ebben egyetértek veled. Amíg nincs magyarországon törvényvédve az animer, szabadon lehet vele kereskedni. És ez nagyon jó pont nekünk, rajongóknak.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Xellos írta:
Shukuhai írta:Na és? Aki ilyesmit akar nézni, az tud is, amint azt a mellékelt ábra mutatja. Az meg engem nem zavar különösebben, hogy a szomszéd Julis néni fúj a rajzfilmekre. Max. ez nem lesz akkora divat, mint tetkót felvarratni. (bár...) Valahogy ezt is kibírom. Egyedül a DVD-k beszerzése gond sokak számára, de nálam ez mondjuk ki van lőve. (van 4 DVD-m, ebből egy újságmelléklet volt, a többit pedig kaptam, úgyhogy nem vagyok egy gyűjtő)
Titkos írta:És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Ez a probléma szerintem mélyebben gyökerezik, és a "nőjj már fel, a rajzfilm gyerekes" csak az egyik tünete. Szóval, amíg az ignorált kategóriába tartozik az anime, addig nem sajnálom az itteni "helyzetét". Majd ha 3-5 évig tartó szabadságvesztéssel jár egy ilyen megnézése, akkor elkezdek aggódni és felháborodni... :^_^:
Ebben egyetértek veled. Amíg nincs magyarországon törvényvédve az animer, szabadon lehet vele kereskedni. És ez nagyon jó pont nekünk, rajongóknak.
bizonyám :D
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Tenshi, teljes mértékben egyetértek veled.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Misato írta:Tenshi, teljes mértékben egyetértek veled.
Köszönöm.
Remélem idővel picit majd változik a nyugati hozzáállás, bár~~
Nem sok esélyt látok erre a közeljövőben...
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Talán a következő generációba :wink:

Ha nem legalább a mi gyermekeink ismerni fogják az "igazságot". :P
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Misato írta:Talán a következő generációba :wink:

Ha nem legalább a mi gyermekeink ismerni fogják az "igazságot". :P
Hmmm.... jó lenne. Bízzunk a legjobban :)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Tenshi Rally Vincent írta:
Misato írta:Tenshi, teljes mértékben egyetértek veled.
Köszönöm.
Remélem idővel picit majd változik a nyugati hozzáállás, bár~~
Nem sok esélyt látok erre a közeljövőben...
A nyugati hozzállás fő központja a pénz. Amibe nincs pénz, az nem fog változni. Csak akkor, ha pénzt fognak megszimatolni bene, sajna.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Xellos írta:
Tenshi Rally Vincent írta:
Misato írta:Tenshi, teljes mértékben egyetértek veled.
Köszönöm.
Remélem idővel picit majd változik a nyugati hozzáállás, bár~~
Nem sok esélyt látok erre a közeljövőben...
A nyugati hozzállás fő központja a pénz. Amibe nincs pénz, az nem fog változni. Csak akkor, ha pénzt fognak megszimatolni bene, sajna.
Úgy értem, a hétköznapi emberek hozzáállása, nem a csatornáké, akik vásárolna. Azokkal már úgy vagyok, hogy nem érdekel. A szülők pl. pont azért is szoktak pereskedni, mert unnyák, hogy a gyereküknek ilyen-olyan cuccokat kell vásárolniuk.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Tenshi Rally Vincent írta:
Xellos írta:
Tenshi Rally Vincent írta: Köszönöm.
Remélem idővel picit majd változik a nyugati hozzáállás, bár~~
Nem sok esélyt látok erre a közeljövőben...
A nyugati hozzállás fő központja a pénz. Amibe nincs pénz, az nem fog változni. Csak akkor, ha pénzt fognak megszimatolni bene, sajna.
Úgy értem, a hétköznapi emberek hozzáállása, nem a csatornáké, akik vásárolna. Azokkal már úgy vagyok, hogy nem érdekel. A szülők pl. pont azért is szoktak pereskedni, mert unnyák, hogy a gyereküknek ilyen-olyan cuccokat kell vásárolniuk.
Mindenkinek úgy kéne felfogni az animot, mint egy külön stílust. Ez ugyanolyan, mintahogy egy csomó ember nézi a valóságshowokat, amiket speciel meg én rühellek. De az is egy stílus, ha tetszik nekik, rendben, nézzék, csak engem hadjanak ki belőle. Én nem szólok rájuk. Viszont az animot sokan megszólják, teljesen okvetlenül, mert nem árt nekik semmit. Rmeélem értitek, mit akartam leírni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Xellos írta:
Tenshi Rally Vincent írta:
Xellos írta: A nyugati hozzállás fő központja a pénz. Amibe nincs pénz, az nem fog változni. Csak akkor, ha pénzt fognak megszimatolni bene, sajna.
Úgy értem, a hétköznapi emberek hozzáállása, nem a csatornáké, akik vásárolna. Azokkal már úgy vagyok, hogy nem érdekel. A szülők pl. pont azért is szoktak pereskedni, mert unnyák, hogy a gyereküknek ilyen-olyan cuccokat kell vásárolniuk.
Mindenkinek úgy kéne felfogni az animot, mint egy külön stílust. Ez ugyanolyan, mintahogy egy csomó ember nézi a valóságshowokat, amiket speciel meg én rühellek. De az is egy stílus, ha tetszik nekik, rendben, nézzék, csak engem hadjanak ki belőle. Én nem szólok rájuk. Viszont az animot sokan megszólják, teljesen okvetlenül, mert nem árt nekik semmit. Rmeélem értitek, mit akartam leírni.
Igen, tökéletesen, és teljes mértékben egyetértek veled. És az anime már pár évtizede külön műfaj, nem a filmek-rajzfilmek egyik ága (mégha japánban minden rajzfilmet animének mondanak, akkor is).
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Szerintem pont az a baj, hogy külön kategóriába sorolják. Merthát anime vagy a "rajzfilmek" közé kerül, és megy dél körül, vagy pedig a direkt az animéknek fenntertott "erőszakos japán rajzfilmek" kategórába, és megy éjfél után az olyan filmekkel együtt :( Japánban gondolom az anime a film kategóriában van, és megy főműsoridőben is...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

tarsonis írta:Szerintem pont az a baj, hogy külön kategóriába sorolják. Merthát anime vagy a "rajzfilmek" közé kerül, és megy dél körül, vagy pedig a direkt az animéknek fenntertott "erőszakos japán rajzfilmek" kategórába, és megy éjfél után az olyan filmekkel együtt :( Japánban gondolom az anime a film kategóriában van, és megy főműsoridőben is...
Az anime az egy külön műfaj a világon mindenhol. A nyugati ember minden formában rajzfilmnek sorolja, akkor is, ha este megy.
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

És mit sorolsz animének? Szerintem messze nem egyértelmű a határ... Pl nagyon sokan vannak, akik Pokemont rajzfilmnek, és Last Unicornt animének mondanák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

tarsonis írta:És mit sorolsz animének? Szerintem messze nem egyértelmű a határ... Pl nagyon sokan vannak, akik Pokemont rajzfilmnek, és Last Unicornt animének mondanák.
Hmm... érdekes. Én pl. nem. Pokémon egyébként félig Warner Bros. Mondjuk alapból egyik "kedvenc" stúdióm gyártja japánban (nem szidom, ne verjetek meg, csak megvannak felé a problémáim). De pl. nem sorolnám animének azt, amit japánban gyártottak, de voltaképp külföldiek megbízására készült (lásd.: Maya). A Pokémon viszont eredetében is japán, tehát az vitathatatlanul anime, ha valaki nem tartja annak, valószínűleg azért, mert nem szereti. De ettől még japánok tervezték, írták, rajzolták, és gyártják, tehát japán animációs film.
Ezzel szemben a Maya-t nem japánok írták, és nem is az ötletük volt megfilmesíteni.
Mint ahogy a Mo-n gyártott rajzfilmek jó része, amit nem mi magyarok találtunk ki, csak legyártottuk se magyar rajzfilm.
A Nickelodeon például a tengeren túlon animáltatja a rajzfilmjeit.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Tenshi Rally Vincent írta:
tarsonis írta:És mit sorolsz animének? Szerintem messze nem egyértelmű a határ... Pl nagyon sokan vannak, akik Pokemont rajzfilmnek, és Last Unicornt animének mondanák.
Hmm... érdekes. Én pl. nem. Pokémon egyébként félig Warner Bros. Mondjuk alapból egyik "kedvenc" stúdióm gyártja japánban (nem szidom, ne verjetek meg, csak megvannak felé a problémáim). De pl. nem sorolnám animének azt, amit japánban gyártottak, de voltaképp külföldiek megbízására készült (lásd.: Maya). A Pokémon viszont eredetében is japán, tehát az vitathatatlanul anime, ha valaki nem tartja annak, valószínűleg azért, mert nem szereti. De ettől még japánok tervezték, írták, rajzolták, és gyártják, tehát japán animációs film.
Ezzel szemben a Maya-t nem japánok írták, és nem is az ötletük volt megfilmesíteni.
Mint ahogy a Mo-n gyártott rajzfilmek jó része, amit nem mi magyarok találtunk ki, csak legyártottuk se magyar rajzfilm.
A Nickelodeon például a tengeren túlon animáltatja a rajzfilmjeit.
Én meghatározásom szerint egy animnak komoly mondanivalója van, alternatív megjelenlési formákban. Én ezt hívom animnak
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Xellos írta: Én meghatározásom szerint egy animnak komoly mondanivalója van, alternatív megjelenlési formákban. Én ezt hívom animnak
Akkor az Excel Saga nem anime, a Full Metal Panic nem anime, a Full Metal Panic 2 nem anime, stb, stb...

Vagy valamit rosszul dekódoltam...? :dirr:
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

[quote="Tenshi Rally Vincent]
Hmm... érdekes. Én pl. nem. Pokémon egyébként félig Warner Bros. Mondjuk alapból egyik "kedvenc" stúdióm gyártja japánban (nem szidom, ne verjetek meg, csak megvannak felé a problémáim). De pl. nem sorolnám animének azt, amit japánban gyártottak, de voltaképp külföldiek megbízására készült (lásd.: Maya). A Pokémon viszont eredetében is japán, tehát az vitathatatlanul anime, ha valaki nem tartja annak, valószínűleg azért, mert nem szereti. De ettől még japánok tervezték, írták, rajzolták, és gyártják, tehát japán animációs film.
Ezzel szemben a Maya-t nem japánok írták, és nem is az ötletük volt megfilmesíteni.
Mint ahogy a Mo-n gyártott rajzfilmek jó része, amit nem mi magyarok találtunk ki, csak legyártottuk se magyar rajzfilm.
A Nickelodeon például a tengeren túlon animáltatja a rajzfilmjeit.[/quote]

Maya-t nem bántani, a kedvenc rajzfilmem volt kis koromban :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

WishM írta:[quote="Tenshi Rally Vincent]
Hmm... érdekes. Én pl. nem. Pokémon egyébként félig Warner Bros. Mondjuk alapból egyik "kedvenc" stúdióm gyártja japánban (nem szidom, ne verjetek meg, csak megvannak felé a problémáim). De pl. nem sorolnám animének azt, amit japánban gyártottak, de voltaképp külföldiek megbízására készült (lásd.: Maya). A Pokémon viszont eredetében is japán, tehát az vitathatatlanul anime, ha valaki nem tartja annak, valószínűleg azért, mert nem szereti. De ettől még japánok tervezték, írták, rajzolták, és gyártják, tehát japán animációs film.
Ezzel szemben a Maya-t nem japánok írták, és nem is az ötletük volt megfilmesíteni.
Mint ahogy a Mo-n gyártott rajzfilmek jó része, amit nem mi magyarok találtunk ki, csak legyártottuk se magyar rajzfilm.
A Nickelodeon például a tengeren túlon animáltatja a rajzfilmjeit.
Maya-t nem bántani, a kedvenc rajzfilmem volt kis koromban :D[/quote]


Jajj, már megint félreértetek, neeeeeeeeeee!! IMÁDTAM A MAYA-t!! Ha valaki, hát ÉN szerettem!! Volt/még meg is van/ matricám, meg képregényem. Imádtam! És szeretem a mai napig!!
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

tarsonis írta:És mit sorolsz animének? Szerintem messze nem egyértelmű a határ... Pl nagyon sokan vannak, akik Pokemont rajzfilmnek, és Last Unicornt animének mondanák.
Én ezt nem értem. Nálam a rajzfilm az rajzfilm. Szentségtörés, de az anime is az. Nekem nem tiszta, hogy miért kéne kettészedni ezeket? Vagy egyáltalán van-e értelme?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shukuhai írta:
tarsonis írta:És mit sorolsz animének? Szerintem messze nem egyértelmű a határ... Pl nagyon sokan vannak, akik Pokemont rajzfilmnek, és Last Unicornt animének mondanák.
Én ezt nem értem. Nálam a rajzfilm az rajzfilm. Szentségtörés, de az anime is az. Nekem nem tiszta, hogy miért kéne kettészedni ezeket? Vagy egyáltalán van-e értelme?
Na most itt nem akarok megbántani senkit, de mondjuk egy Ren és Stimpy meg egy Tom és Jerry, és mondjuk egy Noir között, vagy akár egy Digimon között azért van egy elég nagy különbség.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Tenshi Rally Vincent írta:Na most itt nem akarok megbántani senkit, de mondjuk egy Ren és Stimpy meg egy Tom és Jerry, és mondjuk egy Noir között, vagy akár egy Digimon között azért van egy elég nagy különbség.
Viszont akkor most tisztázzuk, hogy miről is beszélünk: rajzstílusról vagy mondandóról? Mert az utóbbit bármilyen stílusban el lehet mondani. Ez nálam kb. a "milyen betűtípussal írom meg a könyvemet" problémakör.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shukuhai írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Na most itt nem akarok megbántani senkit, de mondjuk egy Ren és Stimpy meg egy Tom és Jerry, és mondjuk egy Noir között, vagy akár egy Digimon között azért van egy elég nagy különbség.
Viszont akkor most tisztázzuk, hogy miről is beszélünk: rajzstílusról vagy mondandóról? Mert az utóbbit bármilyen stílusban el lehet mondani. Ez nálam kb. a "milyen betűtípussal írom meg a könyvemet" problémakör.
Mind kettő, főleg a történet, a mondanivaló, és az anime és manga történelmének visszavezetése.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Shukuhai írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Na most itt nem akarok megbántani senkit, de mondjuk egy Ren és Stimpy meg egy Tom és Jerry, és mondjuk egy Noir között, vagy akár egy Digimon között azért van egy elég nagy különbség.
Viszont akkor most tisztázzuk, hogy miről is beszélünk: rajzstílusról vagy mondandóról? Mert az utóbbit bármilyen stílusban el lehet mondani. Ez nálam kb. a "milyen betűtípussal írom meg a könyvemet" problémakör.
Fiúk,lányok ne veszekedjetek,mindkettőtöknek igaza van egy picit! ::gome::
Az anime,bár tényleg rajzfilm egy bizonyos szempontból,mert hát rajz,de nem keverendő össze semmilyen külföldi gagyi rajzolású rajzfilmekkel! ::hoo::
Minden Anime rajzfilm,de nem minden rajzfilm Anime! ::jeye::
Ezt jegyezzétek meg!
Az anime csak a japán rajzfilmekre vonatkozik....ami a stílust illeti....
Gondoljátok el,hogy nézett volna ki a Hellsing, Ren és Stimpy stílusban....
Szóval nem egészen tudta volna úgy kifejezni a lényeget.... ::reliev::
Kép
Válasz küldése