Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

mufurc írta:Mindket manga (es anime!) tipikusan a pre-teen (12-tol lefele) korosztalyt megcelzo eset.
Elnézést, hogy beleszájalok, de elméletben...mert ugye látván a nagyobb korosztálynál a sikert, kicsit komolyabbra vették...de ez látszik is asszem.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

sodd írta:Ja, és hogy mit fognak kiadni, annak semmi köze a "minőséghez". Egyrészt még mi itt a fórumon sem tudunk megegyezni arról, hogy melyik anime jó, és melyik rettenetes (Lásd: legrosszabb anime topic :)), másrészt minőségtől függetlenül az fog megjelenni, ami leginkább népszerű külföldön.
Na ez itt a baj...ami meg népszerű, nem feltétlen jó minőségű. (lásd fentebb említett dolgok) De remélem valaki egyszer tényleg észbekap...addig meg marad nekünk pl. kedvenc zsozso kollégánk és az ftp-je! :P
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kono írta: Elnézést, hogy beleszájalok, de elméletben...mert ugye látván a nagyobb korosztálynál a sikert, kicsit komolyabbra vették...de ez látszik is asszem.
Szerintem az SM nem kulonosebben lett komolyabb vagy barmi... a DB meg, hat az egyszeruen eroszakosabb lett, meg egy idore kevesbe hulye, de IMHO az elnyujtott harcjelenetek/stb. eppenhogy nem a tinedzser-korosztaly kedveert kerultek bele... Az animek & mangak szeretnek komoly(abb) temakkal foglalkozni, ugy altalaban, es a japan "tureshatar" az eroszak es ilyesmi teren azert magasabb, mint a nyugati... amit nalunk tinedzserek neznek, hogy "huu, de mas, mint a Disney-rajzfilmek", azt Japanban azert vidaman nezik a 10 evesek, hogy "hu, de mas, mint a mitt'omen, Hamtaro" ^^
Kono írta:Na ez itt a baj...ami meg népszerű, nem feltétlen jó minőségű. (lásd fentebb említett dolgok)
De ez forditva is igaz... :P Egyebkent Nyugaton (USA-ban) mar eljutott odaig a helyzet, hogy nem csak a nepszeru cuccok jelennek meg, hanem mindenfele anime/manga.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2004.01.16. 14:10-kor.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

mufurc írta:de IMHO az elnyujtott harcjelenetek/stb. eppenhogy nem a tinedzser-korosztaly kedveert kerultek bele...
A nyugdíjasok kedvéért? Nekik sem sok idejük van várni... (sírkőre lehetne vésni: Szép életem volt, de mi a f***** lett az xy vs. yx harc vége!? :) )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

danig írta:
mufurc írta:de IMHO az elnyujtott harcjelenetek/stb. eppenhogy nem a tinedzser-korosztaly kedveert kerultek bele...
A nyugdíjasok kedvéért? Nekik sem sok idejük van várni... (sírkőre lehetne vésni: Szép életem volt, de mi a f***** lett az xy vs. yx harc vége!? :) )
Ha megnezed, epp a tinedzser/huszoneves korosztaly az, aki alt. azert szidja a DBZ-t, hogy "milyen uncsik mar a hosszu harcok" :P
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

mufurc: jó, végülis igaza van mindenkinek, de a lényeg...ez akkor sem állapot és remélem v.ki rájön, hogy van értelme megpróbálni tudatosan is. ^^
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:
danig írta:
mufurc írta:de IMHO az elnyujtott harcjelenetek/stb. eppenhogy nem a tinedzser-korosztaly kedveert kerultek bele...
A nyugdíjasok kedvéért? Nekik sem sok idejük van várni... (sírkőre lehetne vésni: Szép életem volt, de mi a f***** lett az xy vs. yx harc vége!? :) )
Ha megnezed, epp a tinedzser/huszoneves korosztaly az, aki alt. azert szidja a DBZ-t, hogy "milyen uncsik mar a hosszu harcok" :P
Hát, szerintem nem éppen a 12 alatti korosztály igazán vevő a "Toriyama-stílusú" poénokra, amelyek a manga első részeit jellemzik. A hosszú harcok, erődemonstrációk szerintem inkább a fiatalabb korosztály számára élvezetesek.
Egyébként szerintem a tinédzser/huszonéves kategória összevonása nem túl egészséges, szerintem a 16-18 fölöttiek érdeklődési köre, igényei egészen mások, mint az az alattiaké.
Egyébként ha már divat, meg sodródom a tömeggel feeling: lehet, hogy általánosságban divat manapság animet nézni, és aki így tesz, az gyakran a Dragonball-al és hasonló, TV-ben is futó sorozatokkal kezdi (esetleg soha nem is néz mást), de az is biztos, hogy a magukat animerajongónak mondók köreiben legalább ennyire divat a Dragonball-t és egyéb "kezdőknek való" anime-ket lenézni és szidni.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hmm, egyébként mufurc, erre a korosztály dologra: maga Takeuchi mondta, hogyaz elvileg 12- korosztálnyak készült SMet a nagy édeklődésre való tekintettel komolyabbra vette, az egy dolog hogy a 92-94es idősebb korosztály ilyen szinten volt... Egyébként SM nekem tetszett, akár mit mondanak rá. ^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

sodd írta: Hát, szerintem nem éppen a 12 alatti korosztály igazán vevő a "Toriyama-stílusú" poénokra, amelyek a manga első részeit jellemzik. A hosszú harcok, erődemonstrációk szerintem inkább a fiatalabb korosztály számára élvezetesek.
Ooo, marmint? A korulottem levokbol kiindulva DB, es a DBZ is szerintem halal jopofa egy 12 evesnek vagy az alattinak is (aki mar ugy kezdi fogni az "elet nagy dolgait"), es a hosszu harcok meg szinten a fiatalabbak szamara erdekesek... O_o Az mas kerdes, persze, hogy vannak ilyen-olyan kiszolasok, de ettol meg nem lesz hirtelen Ryvius az egesz. ^^;; Amit eddig lattam a nyugati animerajongok hozzaszolasaibol, az az, hogy a tinedzserek (marmint 14 - mondjuk 18) altalaban a) lenezik a DB-t, mert tul gyerekesnek tartjak, vagy b) ha azzal kezdtek az animezest, hamar "kinonek" belole, es szegyellik, hogy valaha is szerettek... *shrug*
sodd írta:Egyébként szerintem a tinédzser/huszonéves kategória összevonása nem túl egészséges, szerintem a 16-18 fölöttiek érdeklődési köre, igényei egészen mások, mint az az alattiaké.
Persze, de ettol meg ez a korosztaly szereti leszolni a "gyerekes" animeket, amiket (je!) nem is az o korosztalyuknak keszitettek. ^^;
sodd írta:Egyébként ha már divat, meg sodródom a tömeggel feeling: lehet, hogy általánosságban divat manapság animet nézni, és aki így tesz, az gyakran a Dragonball-al és hasonló, TV-ben is futó sorozatokkal kezdi (esetleg soha nem is néz mást), de az is biztos, hogy a magukat animerajongónak mondók köreiben legalább ennyire divat a Dragonball-t és egyéb "kezdőknek való" anime-ket lenézni és szidni.
Hat ja, sajnos. En a magam reszerol szeretem a DB-t, de ettol meg nem probalom belemagyarazni, hogy milyen nagyon mely filozofiai mondanivaloi vannak... ^^;; Anelkul is lehet egy anime/manga tokjo, csak akik szeretnek sznobulni, azok nem szoktak ezt beismerni. ^^
Kono írta:Hmm, egyébként mufurc, erre a korosztály dologra: maga Takeuchi mondta, hogyaz elvileg 12- korosztálnyak készült SMet a nagy édeklődésre való tekintettel komolyabbra vette, az egy dolog hogy a 92-94es idősebb korosztály ilyen szinten volt...
SM mangaban nem vagyok otthon, de az anime nem komolyodott be annyira hudenagyon (nem lett belole mitt'omen, filozofiai drama, siman belefert meg a Nakayoshi-vonalba)... Az SM animet amugy en is szeretem (foleg az elso sorozatot :P ), de a mangaert nem rajongok kulonosebben.

(Egyebkent nem az akkori korosztaly volt "olyan szinten," hanem az akkori mainstream anime... a manga meg egy 12- magazinban futott - ha jol tudom, a Nakayoshiban -, annak meg megvan egy adott szintje, amin nem nagyon lehet tullepni...)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nya, SM mangában, abban naon otthon vaok. Nyár óta megvan végig, de már 2 éve elolvastam, és imádom.
Nagyon szép, komoly történet. Sok esetben a karakterek is jobbak, mint az animében.
Imádom az animét is, de az tényleg nem annyira komoly.
lenezik a DB-t, mert tul gyerekesnek tartjak, vagy b) ha azzal kezdtek az animezest, hamar "kinonek" belole, es szegyellik, hogy valaha is szerettek... *shrug*
Erre mondtam, hogy gyerekesnek, tartják, aztán meg azzal jönnek, hogy brutális, és nem kicsiknek való^^"
krhhhmhm, nos, szerintem, a két fogalom nem fér meg^^
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Tenshi Rally Vincent írta:Erre mondtam, hogy gyerekesnek, tartják, aztán meg azzal jönnek, hogy brutális, és nem kicsiknek való^^"
krhhhmhm, nos, szerintem, a két fogalom nem fér meg^^
Gyerekesen brutális. :) Vagy brutálisan gyerekes. :P Egyébként én is szerettem a DB-t, s szeretem most is.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Megmondom őszintén, nekem csak a DBZ tetszett^^" ezzel Kono-val egy a véleményünk, de ez legyen az én "bajom".
Érdekes hozzá állás, olyan könnyen meglehetne támadni egy vádat ezzel a gyerekes-brutális dologgal...
Ja, és tisztázzunk gyorsan vmit, mert van, aki máshogy tudja.
Volt Dragonball per. És be lett tiltva. Az egyik ismerősöm ugyanis járt a perre. Ha vki nem hiszi el, szívesen megadom a címét. 2 fokú-ról volt legutóbb szó, de azóta nem kérdeztem rá. Majd megkérdezem, tud-e vmit. Egyébként a pernek kb. tavaly ilyenkor volt vége (ez nem 100%, +- egy-két hónap).
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Tenshi Rally Vincent írta:Megmondom őszintén, nekem csak a DBZ tetszett^^" ezzel Kono-val egy a véleményünk, de ez legyen az én "bajom".
Érdekes hozzá állás, olyan könnyen meglehetne támadni egy vádat ezzel a gyerekes-brutális dologgal...
Ja, és tisztázzunk gyorsan vmit, mert van, aki máshogy tudja.
Volt Dragonball per. És be lett tiltva. Az egyik ismerősöm ugyanis járt a perre. Ha vki nem hiszi el, szívesen megadom a címét. 2 fokú-ról volt legutóbb szó, de azóta nem kérdeztem rá. Majd megkérdezem, tud-e vmit. Egyébként a pernek kb. tavaly ilyenkor volt vége (ez nem 100%, +- egy-két hónap).
Per...ez is röhejes azért...egy ilyenből pert csinálni, mikor milliárdokat sikkasztanak el mások, szépen vagyunk!
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Acheron írta: Az ember azt hiszi megszokta, hogy "szar az anime" " mit lattal?" "pokemont". Minap viszont egyik ismerosom kerdezte, hogy megis mi a jo az animeben? Megkerdeztem, hogy mit latott, kiderult, hogy Love Hinat, es baromsagnak talalta. Mondjuk speciel a Love Hinatol en se ajultam el, de azert erdemes ezen is elgondolkozni.
Acheron-sama egyet érteni veled Setike! ::vic::
A témához,én nem is igazán fűznék semmit,mert mindenkinek igaza van valamiben... :ossmile:
Nem az a lényeg milyen korosztálynak szól,mert ha neked tetszik ugyis megnézed nem?Lehet az Pokemon,Digimon,vagy Sailor Mon,egy a fontos,hogy neked tetszen! ::tenshii::
M.o. pedig igen siralmas a helyzete az anime-knek,az ORTT-miatt (is),de eljön még a mi időnk.... ::japsmil::
Most hogy ennyi fáradt dolgot összehordtam...mehetek is....:osgrin:
Acheron-sama,egyébként Taylor-chan üdvözöl! :oswink:
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

U. I.:
Setike a fentiekhez utólag nekem hozzá fűzta, cseppet kómásan írta^^
Hogy miért kért elnézést a legjobb barátnőm a legjobb barátnőjétől (tőlem) azt nem tudom^^

Nem hinném, hogy hamar eljön a mi időnk. ^^ Erról kérdezd M. Kriszti barátnőnket, aki tudna mesélni az ORTT-ről sokat :D
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

na igen..régebben én is ezzel a problemmel találékoztam, hogy ha aszondom anime akkor pokemon, és ha egy tizenébes pokemon-t néz, akkor ott vmi nincs rendben, ergo hülye vagyok..ezzel nem leszólom a pokemont mer ahogy sokan mondták, a 10 és alatti korosztálynak is el kell kezdenie vhol...

a mainstream cucc pedig nem feltétlenül azért tömeganime, mert széles rétegnek szól, hanem mert a reklám teszi azzá..pl itt sokan szeretik az EVA-t(én is) de pl én rengeteg EVA-gyülölő vélemény olvastam már. És azért, mert vmi tömeganime, azért nem feltétlenül rossz..igaz nekem még nem igazán volt szerencsém kevésbé népszerű animek-hoz, de biztosra veszem, hogy azok közül is tetszenne jópár...

azonkívül az sem biztos hogy az jó ha valaki tudja mi az anime, mert én mér mondtam hugomnak is, barátnőmnek is, hogy amiket én nézek, azok egy kicsitt komolyabbak mint az Mo-n vetítettek, de így sem érdekli őket. Oké, rendben.

vki aszonta itt( nem jut eszembe hirtelen a neve) hogy kevés anime van a DB és az Sm szintje fölött. Akkor minek nézek animet?

Ynah: ne haragudj, de ahogy te Merokoéknak válszoltál vissza, abból azt vettem ki, mizha te hülyének tartanád azokat akik szeretik az animét, úgy leoltottad őket

én speciel azért nézem az animeket, mer a legtöbben felfedezni vélewk valamilyen elgondolkodtató, hátsó üzenetet, ill a jól megírt történet, a szinte élő szereplők, és a vígjátékoknál a poénos képi megvalósítások, meg persze a röhögés :) ha viszont az anime, amit nézek, ezek egyikét sem tartalmazza, akkor hozzá sem nyúlok..

meg persze azzal, hogy animet nézek, valamilyen szinten kitűnök a többi nem-animés közül :D
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Tenshi Rally Vincent írta:U. I.:
Setike a fentiekhez utólag nekem hozzá fűzta, cseppet kómásan írta^^
Hogy miért kért elnézést a legjobb barátnőm a legjobb barátnőjétől (tőlem) azt nem tudom^^

Nem hinném, hogy hamar eljön a mi időnk. ^^ Erról kérdezd M. Kriszti barátnőnket, aki tudna mesélni az ORTT-ről sokat :D
ő...
Az ORTT azt mondta,hogy semmilyen anime-t nem fognak pártolni,és hogy nem is áll szándékukban a közeljövőben ilyeneket engedélyezni!Ne? ::jhuh::
Nos akkor,a Yu-Gi-Oh,Samurai Pizza Cicák,Bey Blade,Digimon,Pokemon...nekik mi? :osdob:
Akkor mégis csak engedélyezték nem? ::japsmil::


mondtam már,hogy ceretlek L.B.!
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Seti írta: Az ORTT azt mondta,hogy semmilyen anime-t nem fognak pártolni,és hogy nem is áll szándékukban a közeljövőben ilyeneket engedélyezni!Ne? ::jhuh::
Nos akkor,a Yu-Gi-Oh,Samurai Pizza Cicák,Bey Blade,Digimon,Pokemon...nekik mi? :osdob:
Akkor mégis csak engedélyezték nem? ::japsmil::
Krhmhm, beszélj Krisztivel.

OFF
De előbb engem hívj fel.
A Samurai Pizza Cats nekem nem teccett, de ez az én bajom. Yu-Gi-OH!-t nem nézem, a Pokémon egyxer már levették, a DB-lal is kétszer csinálták, és 2xra nyertek. Ha belekezdenek vmikor, akkor leis fogják tudni venni. Nincsenek tanuk az animések padján, mert mikor Kriszti annó támogatókat keresett, mindenki lehülyézte.-_-" A bírók egyértelműen az ő oldalukon állnak. Bármikor bármilyen ürügyel levetethetik a műsorokat. A német ORTT is kezd belejönni. A Digimon Tamers-re is elég sokat kellett várni.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Ynah: ne haragudj, de ahogy te Merokoéknak válszoltál vissza, abból azt vettem ki, mizha te hülyének tartanád azokat akik szeretik az animét, úgy leoltottad őket
Merokonak?Én? Előfordulhat de nem emlékszem erre...és mivel szeretem az animéket nem hsizem hogy helytálló lenne ez a meglátás. Annyit tennék hozzá ( mert szerintem totál érthetően írtam le amit akartam) hogy van egy sajátos stílusom amiért elnézést kérek ha bántó, jahh és gondolom Meroko ha sértőnek érezte volna akkor írt volna valamit rá és megbeszéltük volna.
Az anime-okat imádom, de nem tartom egyénre szabott eldöntendő kérdésnek hogy mi az értékelhető anime az animerajongók számára és melyik nem.
mufurc írta:
Hat ja, sajnos. En a magam reszerol szeretem a DB-t, de ettol meg nem probalom belemagyarazni, hogy milyen nagyon mely filozofiai mondanivaloi vannak... ^^;; Anelkul is lehet egy anime/manga tokjo, csak akik szeretnek sznobulni, azok nem szoktak ezt beismerni. ^^
Ezzel totálisan egyetértek... és nem kommentálom,mert minden benne van
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Neméreztem sérőtnek, csak pötyet, de az amiattt van, hogy túlérzékenyí vagyok:) Animésekre úgyse nagyon tudnék haragudni^^ Szóval részemről nincs harag.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Oké Meroko.Nagyon sajnálom,nem akartam sértő lenni,kérlek ne vedd személyes ügynek, de ilyen vagyok.Elnézést. ::jbow::
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Ynah írta:Oké Meroko.Nagyon sajnálom,nem akartam sértő lenni,kérlek ne vedd személyes ügynek, de ilyen vagyok.Elnézést. ::jbow::
Ahogy Mr.K mondaná:NOOO PROBLEM!(szép japán akcentussal^^)
Kép
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Az anime helyzete szép Magyarországon

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Hááát. Csöppet mintha rossz lenne... Remélem azért GiTS 2 bejön DVD forgalomba és/vagy vetítésre, mert azzal már inkább lehetne piacmarketinget kialakítani, mint Chihiro Szellemországgal.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:En a magam reszerol szeretem a DB-t, de ettol meg nem probalom belemagyarazni, hogy milyen nagyon mely filozofiai mondanivaloi vannak... ^^;; Anelkul is lehet egy anime/manga tokjo, csak akik szeretnek sznobulni, azok nem szoktak ezt beismerni. ^^
Én sem a mély filozófiai mondanivaló miatt szeretem, hanem mert Oolong a fejére húzott bugyival rohangál, meg mert Yamcha megtalálta a "gömböket" a takaró alatt ésatöbbi ésatöbbi... :)
Avatar
Urashima-sempai
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:26
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Urashima-sempai »

Osu minna!
Majd mindenkivel egyet értek, ugyanis mindenkinek valahol igaza van.
Szerintem, mivel mindanyian különbözőek vagyunk,mindenkinek más tetszik, és ez jól is van így, nem kell ragaszkodni egy animéhez, stílushoz, ugyanis mien unalmas lenne, hogyha állandóan csak ugyanazokról az animékről beszélgetnénk, nem ismernénk meg más animéket, stb. Aki ragaszkodni akar, azt meg hagyjuk hagy te, és utólag magára vessen, hogy lemaradt a dolgokban. Viszont az nagy baj, hogy a többi ember meg ránk akarja eröltetni, hogy utáljuk meg az animéket, és aggyuk fel őket.
Egy dolog viszont idegesít, méghozzá nagyon. Az emberek félretájékozottsága tud nagyon felbőszíteni.
Akik nem animések, és hallottam véleményeket animékről, azokban 10-ből 5-ször: Ááá, tudom, az az a rajzfilm, ahol a nőket valami földönkívüli, 20 nemiszervű szörnyek erőszakolják meg.
A maradék öt: Jah tom, az a dedós marhaság, Pokemon, anyám te mekkora barom vagy, hogy ieneket nézel.
Aztán jönnek, miért nem nézel Atlantiszt, meg Szilajt, meg stb.
Az egész dolog azzal magyarázható, hogy az elnyugatiasodás, az amerikai befojás arra készteti az embereket, hogy az amerikai stílusok felé húzzanak, és még ha tetszene is nekik az anime, ez kiöli belőlük.
No, csak enyit akartam mondani. Biztos sokan ellenkezni fogtok velem, de nekem ez a véleményem.
Ja ne!
"Az élet rövid, de nem eléggé!"
Válasz küldése