Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Szerintem nem túl rózsás az Anime helyzte picike hazánkban. Itt arra gondolok h Cenzúra pl : Az Inuyasha ia hény helyen +volt vágva. Na meg az h egy széria se ment végig mert állandóan betiltották!
Ez olyan igazsátalanság!!!! ::bawl:: ::jblush:: ::jtears:: ::are:: ::jblush:: ::jcrazy::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

No meg ott a másik agyrém: happy tree friends :? Szerintem amúgy nem kéne megítélni semmit sem a származása alapján..
Az anime meg lesz jobb helyzetben is ha végre meglátják benne az üzletet... szerintem :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Misu írta:...Az anime meg lesz jobb helyzetben is ha végre meglátják benne az üzletet... szerintem :)
Kérdés, hogy az jó lesz e majd nekünk...
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Szerintem jó is lesz meg rossz is... Aki nem hagyja magát átverni,az jól fog járni.. Mi már profik vagyunk :wink:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Hát szerintem a tömegtermelés, agyonklónozás, amerikanizált/európaiasított verziók kifejlesztése sok jót nem hozhat... márpedig SZVSZ erre nagy eséllyel lehet számítani...
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nem gondoljátok, hogy a magyarok ilyennem fognak foglalkozni >_< szerintem semmi esély rá... nem lesz itt semmiféle európaiasodás... whatever... imho Európában elég régóta jelen vannak az animék. És mi történt, kiadtak néhány német nyelvű SM CD-t, meg néhány szinkronizált videókazi? És?
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Konomi írta:...nem lesz itt semmiféle európaiasodás... whatever...
Én sem azt mondtam, hogy lesz, csak azt, hogy ha mainstream dologgá válna a műfaj, akkor milyen hátrányokkal járna...
Egyébként, mint látható, egyre jobban terjednek az animék, már az egyetemi évfolyamtársaim is tudják, hogy miről van szó, sőt... sokan közűlük már nézik is őket, szóval könnyen lehet, hogy előbb-utóbb ebből is valami hülye divat lesz, mint mostanság a Rap és a Hip-Hop... mert ugyebár az sem ugyanaz volt anno mint mostanság...
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Szerintem eljön még az az idő amikor animék folynak majd a csapból is :-))) Fő az optimizmus :cool:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Lord Sesshoumaru írta:Na meg az h egy széria se ment végig mert állandóan betiltották!
Akkor most kapaszkodj meg, mert akár hiszed, akár nem, semmit (ismtélem semmit!) nem tiltottak be. Amúgy okan panaszkodnak, hogy milyen sz@r hogy minden 3. kiskölyök nézi az IY-t, Slayers-t stb. Én érdekes módon még 1 ilyennel sem találkoztam, bár biztos rossz helyen kerestem. Viszont nem értem, hogy mi ezzel a probléma? (azon kívűl, hogy hiába nézik, nem lehet velük beszélgetni róla)
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Én azt hittem soha nem látok nagyobb lélegzetvételű animét magyar csatornán , erre az m1 fogta és pikk-pakk leadta a GITS-et éjfél körül(vágatlanul) ... Nem ártana folytatni amit elkezdtek. :wwhip:
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Nem tudom emléxel e de a DragonBall-t betiltották!
A többi Anime meg szimplán nem lett leadva! -> én eddig 1olyan animere sem emléxem amit az elejétől a végéig leattak volna. Leszámitva a GITS! ::jcrazy::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Lord Sesshoumaru írta:Yo!
Nem tudom emléxel e de a DragonBall-t betiltották!
よ!
Nézz utána kicsit jobban a dolgoknak, mielőtt tényeket közölsz.
Lord Sesshoumaru írta:én eddig 1olyan animere sem emléxem amit az elejétől a végéig leattak volna. Leszámitva a GITS!
Ez esetben azt kell, hogy mondjam, meglehetősen rosszul emlékszel.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kérdés, hogy az jó lesz e majd nekünk...
Nem lesz jó, mert a jó kis illegális letöltőhelyekre az eddiginél jobban rájár majd a rúd.

Kéne csinálni valami FAQ-t a betiltás ügyben, vagy mittudomén, amit ide lehetne linkelni ilyen esetekben, mert már vagy 20adszorra magyarázzátok ezt az újoncoknak.
Piracy is charity.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Az ORTT Dragonball-al kapcsolatos nyilatkozata

Amúgy végig leadták a Candy Candy-t, a Moero! Top Striker-t, a Hana no Ko LunLun-t, a Hello Sandybell!-t, a Goal FH-t az Attack #1-t a Grand Prix-t, a Dragonball-t, a Cowboy Bebop-ot, a Beyblade-et, a Digimon-t, a Digimon 02-t, a Digimon Tamers-t, a Blue Gender-t, a Kiddy Grade-et, a Mumin-t, az Anime Oyako Gekijou-t, a Pasocon Travel Tanteidan-t és még ezeken kívűl is biztos van olyan, amit leadtak végig.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Végig leadták még a Yuu Yuu Hakushot, a Ghost Storiest, a Slayerst és a Slayers Nextet (és a Tryt is le fogják); és végig le fogják adni a Fullmetal Panicot, a Trigunt, és nagy valószínűséggel az Inuyashát is.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

mufurc írta:és nagy valószínűséggel az Inuyashát is.
:shock: lefogják adni végig?! azta :D
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

De kár hogy nincs anime+om.... :-((
De már az is nagy haladás hogy ilyen létezik..
Amúgy tényleg elég kiábrándító tud lenni,ha egy animét nem adnak le végig, aztán nem tudom hogy végződik :? Áldassék az internet :-)))
A dragonball eset szerintem nevetséges volt,de nem értem miért kellett még a késő esti adásról is levenni..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mert nem nézte senki + lejárt a vetítési jog. És akkor még néhány anime, amit leadtak: Ningyo Hime Marina no Boken, Spoon Oba-san, Watashi no Ashinaga Ojisan, Marple Town Monogatari, Mitsubachi Maaya no Boken, Rockman.EXE (ok kimaradt 4 rész, de az az amcsik hibája), Sakura Taisen, Shaman King, Transformers: SuperLink, Captain Tsubasa Road to 2002, és még mindig van, csak azokról nem tudom biztosra, hogy sorozat-e vagy film.
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Najóó! Megadom magam! Ti győztetek! ::jumph:: ::hehe::
De ismerjétek ell, hogy nem olyan fényes Mo-n az Anime helyzete!
Vagy ebben is tévednék zalán?? ::sugoi:: ::jvic:: ::jhuh::

-----

Yo!
De hol adták le ezeket az Animeket amiket Felsoroltál??Raisu.
Mert én ebből csak a Transformers re emléxem.... ::are:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

RTL Klub, TV2, m1, Duna TV, Szív TV, Viasat 3 stb.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

És némelyiket olyan régen, hogy már én is alig emlékszem... de tény, hogy egy pár [mondjuk legyen 8] éve sokkal rózsásabb volt az animék helyzete egy ideig, mert olyan adókon adtak le animéket, amik mindenki számára elérhetőek voltak, akinek volt TV-je...
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Genki!
Ebben egyetértek veled Konomi!
Nekem pl nincs a+-om! Tehát én elég sok Animeről lemaradok!
::jblush::
Én azért Bízom abban h javul az anime helyzete! És nem lessz ennyire meg cenzúzázva minta az Rtl Klubbon az InuYasha!
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta:de tény, hogy egy pár [mondjuk legyen 8] éve sokkal rózsásabb volt az animék helyzete egy ideig, mert olyan adókon adtak le animéket, amik mindenki számára elérhetőek voltak, akinek volt TV-je...
Már elnézést, de... kapható anime DVD-k? Évente új film a mozikban?? Külön anime csatorna? Tárgyalások a manga-kiadóval? Bővülő conok?

Na igen... valóban "rosszabb" lett az anime helyzete. (Bocsánat, de ez már tényleg nevetséges).
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Énis valami hasonlót akartam írni, szerintem egész jó a helyzet, lassan, de biztosan haladunk..^^
És ha valaki nem tudja nézni az animéket a TV-ben, mert az a csatorna nincs meg neki, még mindig van magyar manga (azaz lesz)/manga bolt, dvd, film a mozikban...^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:
Konomi írta:de tény, hogy egy pár [mondjuk legyen 8] éve sokkal rózsásabb volt az animék helyzete egy ideig, mert olyan adókon adtak le animéket, amik mindenki számára elérhetőek voltak, akinek volt TV-je...
Már elnézést, de... kapható anime DVD-k? Évente új film a mozikban?? Külön anime csatorna? Tárgyalások a manga-kiadóval? Bővülő conok?

Na igen... valóban "rosszabb" lett az anime helyzete. (Bocsánat, de ez már tényleg nevetséges).
Hát igen, elég nevetséges az érvelésed, mert sajnálatos módon átsiklottál afelett az egészen apró tény felett, hogy igaz, amit írtam... 8 évvel ezelőtt hazamentem a suliból, leültem a TV elé és animét néztem, anélkül, hogy a kisujjamat mozdítottam volna... ez megtehetem ma, ha mondjuk nincs kábeltévém? Nem... ebből a szempontból sajnos rosszabb a helyzet, ezt senki sem tagadhatja... videókazikat/mangákat akkor is különösebb gond nélkül tudtam szerezni... és attól, hogy vannak conok, nekem nem lesz szebb az életem... igen, ez valóban igencsak nevetséges...
Válasz küldése