Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ok, nem a legszelidebb anime, de szerintem nem ez lenne a fő gond, hanem, hogy az emberek meg sem értenék a mondanivalóját. :?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Misato írta:Ok, nem a legszelidebb anime, de szerintem nem ez lenne a fő gond, hanem, hogy az emberek meg sem értenék a mondanivalóját. :?
szerintem meg ez lenne a fő gond( a többi is, de az csak másodlagos) mert ez tűnik legelőször szembe az embereknek( mármint a brutál cucc)
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Misato írta:Ok, nem a legszelidebb anime, de szerintem nem ez lenne a fő gond, hanem, hogy az emberek meg sem értenék a mondanivalóját. :?
Nem nem. A többség elkapcsolná a tévét. Talán a fater megkérdezné a gyermekét, amikor látja, h rajzfilm: nézed? De mielőtt a kölyök válaszolhatna az öreg mást gondol: tudod mit? feküdj inkább le, holnap iskola! (nem, nem a gyermekkori élményeimet írom le most :P)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Misato írta:Ok, nem a legszelidebb anime, de szerintem nem ez lenne a fő gond, hanem, hogy az emberek meg sem értenék a mondanivalóját. :?
Jaj, ne tegyük már a saját privilégiumunkká, hogy "mi aztán denagyonértjük, aki meg nem, az...". Személy szerint jó, ha a felét megértettem. De nem is vágyom arra, hogy megértsem az egészet. Jó az nekem úgy, ahogy van. Belemagyarázni meg gyakorlatilag szinte bármit bele lehet.

A másik, szerinted az embereknek van arra igényük, hogy jól megnézzék és jól megértsék pl. az Evangeliont? Megvan nekik a maguk baja, nincs szükségük végignézni mások angstolását (nagyon randa szó, de annyira tetszik... :^_^: ). Azért ülnek le megnézni egy filmet, hogy kikapcsoljanak rajta (lásd anyám, napi 18-20 óra güri után), nem azért, hogy megmagyarázza nekik a nagy K. betűs élet dolgait (ezt szerintem amúgy sem szabad elvárni egy filmtől). Szóval szerintem egyáltalán nem elítélendő, hogy valakinek más az igényszintje. Az, hogy spec. nekem az a kikapcsolódásom, hogy ilyeneket nézek, meg már engem minősít. :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Őrnagy 2004.01.20. 18:52-kor.
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Szerintem még vetíteni sem engednék, a voxon sem poénból mentek éjfél után az animék... Ha pedig a movie kijött, akkor már biztosan nem :(

Nem tudom, láttátok e már a látványterveket, itt vannak, ha még nem:
http://www.aintitcool.com/display.cgi?id=16790

Szóval nekem azonnal a godzilla ugrott be róluk, csak ez sokkal durvábbnak tűnik... És nem fognak odafönt sokat gondolkodni azon a kérdésen, hogy ugyanezt rajzfilm formájában nézhessék e a gyerekek :roll:
Igaz, az amcsi GZ film nekem tetszett, reméljük ez is lesz legalább olyan látványos/izgalmas. Történetre nem is számítok. Arra viszont igen, hogy az utolsó pillanatban csak észbekap valaki, és Reinek (bocsánat, Raynek :shock: ) fehér haja lesz :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

tarsonis írta:Reinek (bocsánat, Raynek :shock: ) fehér haja lesz :)
Asuka-nak... ööö bocsánat, Kate Rose-nak :dirr: viszont vörös!
Juhéééj! :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

hmmm. Hát, nemtudom, mi lesz ebből az NGE filmből, de szerintem azért nem ártott volna egy-két japcsit is belevenni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Anno és a Gainax bennevan ^___________^
Ennyit erről.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Meglivorn írta:Anno és a Gainax bennevan ^___________^
Ennyit erről.
Csak sajnos ez még nem jelent garanciát arra, hogy a film nézhető lesz. :?
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Őrnagy írta:Jaj, ne tegyük már a saját privilégiumunkká, hogy "mi aztán denagyonértjük, aki meg nem, az...". Személy szerint jó, ha a felét megértettem.
Egyetertek... En is max. a karakterek belso vilagara vonatkozo dolgokat ertettem meg (a maradek szvsz joreszt "belemagyarazatot" varo zagyvasag :P illetve ami nem az, arra meg tenyleg leginkabb Lepus baratunk elmelete illik XD)
Rage írta: ööö bocsánat, Kate Rose-nak :dirr:
Nana, a Katerose nevet nem bantjuk... Mar letezik egy voros haju Katerose (a LoGH-ban), aki egy igencsak kickass holgy. :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

mufurc írta: Nana, a Katerose nevet nem bantjuk... Mar letezik egy voros haju Katerose (a LoGH-ban), aki egy igencsak kickass holgy. :)
Nem láttam se a LoGHot se a hölgyet, szal nem ellene irányult kijelentésem, hanem az igen fantáziadús amerikai névválasztás ellen (Asuka helyett Kate Rose :dirr:).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Rage írta:
mufurc írta: Nana, a Katerose nevet nem bantjuk... Mar letezik egy voros haju Katerose (a LoGH-ban), aki egy igencsak kickass holgy. :)
Nem láttam se a LoGHot se a hölgyet, szal nem ellene irányult kijelentésem, hanem az igen fantáziadús amerikai névválasztás ellen (Asuka helyett Kate Rose :dirr:).
Ismerős helyzet. Nekem erről a Digimon szezonok jutnak eszembe.

Amerikai szinkronban azt utálom hogy a neveket olyan szarul tudják kiejteni. Én kis hijján elbőgtem magamat a szinkronizált angol Inuyashán.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Suikotsu írta:Én kis hijján elbőgtem magamat a szinkronizált angol Inuyashán.
Nekem az tett be a német dubos Inu Yashában, amikor az első részben vmi iszonyatos bakit vétettek a szinkronstúdióban:
Ugyebár a Sankottessou technikát az amerikaiak "Iron Reaver Soul Stealer"-nek fordították le. A Soul Stealer németül annyit tesz, mint "Seelenräuber"; és ebből következett a baki:
Inu Yasha a százlábú démont Sankottessouval szedi ketté, erre egy ilyen szöveget nyomtak németen:
"Jetzt ist es aus, du seelenräuber!", magyarul "Véged van te lélekrabló!".
Egyszóval mikor Inu Yasha a technika nevét mondja (eredeti dub), ők "véletlenül" úgy gondolták, hogy azt biztos a démonra mondja; innen ered a fenti német mondat. :dirr:

Egyébként a legkiábrándítóbb számomra a Tenchi Muyo! amerikai dubja volt. :shock: Komolyan mondom egy Micimackónak színvonalasabb a szinkronja annál (mit képzeltek a szinkronszínészek???). :dirr:

Az offolásért elnézéseteket kérem.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Rage írta:
Suikotsu írta:Én kis hijján elbőgtem magamat a szinkronizált angol Inuyashán.
Nekem az tett be a német dubos Inu Yashában, amikor az első részben vmi iszonyatos bakit vétettek a szinkronstúdióban:
Ugyebár a Sankottessou technikát az amerikaiak "Iron Reaver Soul Stealer"-nek fordították le. A Soul Stealer németül annyit tesz, mint "Seelenräuber"; és ebből következett a baki:
Inu Yasha a százlábú démont Sankottessouval szedi ketté, erre egy ilyen szöveget nyomtak németen:
"Jetzt ist es aus, du seelenräuber!", magyarul "Véged van te lélekrabló!".
Egyszóval mikor Inu Yasha a technika nevét mondja (eredeti dub), ők "véletlenül" úgy gondolták, hogy azt biztos a démonra mondja; innen ered a fenti német mondat. :dirr:

Egyébként a legkiábrándítóbb számomra a Tenchi Muyo! amerikai dubja volt. :shock: Komolyan mondom egy Micimackónak színvonalasabb a szinkronja annál (mit képzeltek a szinkronszínészek???). :dirr:

Az offolásért elnézéseteket kérem.
Ezt nem tudtam hogy a németek ilyet tettek :)
Kicsit félreértelmezték.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Rage írta:Egyébként a legkiábrándítóbb számomra a Tenchi Muyo! amerikai dubja volt. :shock: Komolyan mondom egy Micimackónak színvonalasabb a szinkronja annál (mit képzeltek a szinkronszínészek???). :dirr:
He?
A sorozatok szinkronját nem láttam, de a szinészek ugyan azok. Fogadjunk, egyik dub sem tetszett még életedben, mert a Tenchi amcsi szinkornja nagyon jó lett (ezt még a vérivó sub-purista rajongók is elismerik). Oké van pár hang ami nem sikerült igazán (Washu és Tenchi), de nekem pl. Mihoshi jobban is tetszik angolul (a nyávogást semmilyen nyelven nem szeretem). Ayeka "britt" akcentusa, vagy Sasami kissé fensőbbrendű hangsúlyozása nagyon nagy ötlet volt, Celeste Burch pedig nagyon jól hozza Ryoko hangszín változásait ^_________^

Ja, és a Micimackónak hagyományosan nagyon profi a szinkronja (mint a Disney filmeknek általában. Ők nem hagyják hogy ellámázzák a dolgot. Megtehetik.)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Meglivorn írta:Fogadjunk, egyik dub sem tetszett még életedben
Nagyon tévedsz. Pl. a Ranma német dubját nagyon is jónak tartom, az igazi profi munka. Tenchi, de főleg Ryoko hangja viszont szánalmasan gagyi az amerikai dubban, és ezt a véleményemet továbbra is fenntartom.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Meglivorn írta:
tarsonis írta:Azonkívül az angol és a francia szép nyelvek, gyakorlatilag akármit kimondhatsz bennük, és az jól fog hangzani még egy olyan embernek is, aki nem érti.
Vitába szállok! Bármit is mondasz franciául, nekem biztos, hogy borzasztóan fog hangzani!
Hogy kedvenc matektanaromat idezzem, amikor hulyeseget mondtunk "Ezt kezbol kontrazom"
Lobelia image song
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

mufurc írta:
Tenshi Rally Vincent írta: Nekem a tömeg anime fogalom mást jelent, de akkor inkább hagyjuk ezt a jelzõt^^
Ee... IMHO a "tomeganime" (mainstream anime, whatever) az, ami szelesebb retegnek keszult, es sokan nezik. :P Pl. az SM, a Fushigi Yuugi, az Inuyasha, a Trigun, a DB, a Fullmetal Alchemist, esatobbi (most randomba' mondtam parat). Mig pl. a LoGH, meg meg egy rakat mas nem "mainstream", mert egyszeruen nem vonzza a tomegeket...

IZE. Az SM es a DB speciel eppenhogy nem tinedzser-korosztalynak keszultek... ^^;;; Mindket manga (es anime!) tipikusan a pre-teen (12-tol lefele) korosztalyt megcelzo eset.
Azert a Sailormoon igenis teenager lanyoknak celzott shoujo!
Amugy jol mondod. Hozzatennem, hogy a reteganime (ami nem mainstream) is erdekesen tud mukodni. Szoval pl nyugaton a visualkei-jrock-yaoi-doujinshi reteg (ertsd: peldaul te! :) ) szinte kezd tulsulyba kerulni (mondjuk a lanyok oldalan).

A masik meg, hogy a mainstream anime is kicsit kezd eltolodni. Szoval nezd meg a ma divatos animeket, pl Chobits, Gunslinger girls. Elnezest a rajongoktol, de uvolt roluk, hogy az olyan sracoknak keszultek, akik szocalis eletk 90%-at interneten elik, a maradek tiz szazalek pedig a "nem mama, most meg nem megyek le vacsorazni". Na jo ez most persze sarkitott.
Szun meselte, hogy japanban megismerkedett a csoportjabol egy otakuval es egyutt mentek vasarolni animes cuccokat. Es elegge sulyos volt. Szoval azert japanban is kb ugy nez ki az anime rajongoi reteg mint itthon (most a teljesen tisztan gyerekrajzfilmeket hagyjuk), teenagerek + geekek. Ezek adjak a fo vasarlo piacot. Na most az anime nezo teenager reteg is erosen internet fuggo, szoval ez elegge eltolja a mainstream tipusat.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Acheron írta:Hogy kedvenc matektanaromat idezzem, amikor hulyeseget mondtunk "Ezt kezbol kontrazom"
Lobelia image song
Labda vissza. A szám japánul van kivéve azt a bizonyos számsort. Ami viszont borzasztóan is hangzik ^____^
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na, akkor visszatérnék egy röpke percre a topic elején található témára.
Ma ülök a fodrásznál, mikor szőke fiatal újonnan szülő csajszi ül és beszélget a fodrászával.
És miről? Azokról a brutális japán rajzfilmekről. (Először beakartam szólni neki, de aztán rájöttem, hogy mindgyárt legurulok a röhögéstől a székről).Idézem:
Jajj, képzeld, múltkor ki kellett vinni a kicsiket a -nemtomilyenrokonainak- a mozikból, mert volt valami véres rajzfilm. Tudod, azok a japán rajzfilmek. Olyan, mint a Pokémon meg a -mittoménmi-. Szörnyű, hogy ilyeneket adnak a kicsiknek. blah blah
Na, én erről beszéltem. Nem a Pokémon-t szídtam, arról beszéltem, hogy rengeteg olyan emberrhez volt szerencsém, mint a fent említett hölgy.
Szerintem egy nyugati társadalomban élő egyénnek tényleg furcsa egy ilyen rajzfilm, viszont japánban máshogy vannak vele. Csak ezt ezek a kedves emberek nem tudják, vagy akarják megérteni. Nem is kell. A gyerekek legtöbb esetben animék nélkül is elvadulnak, japánban viszont nem is ettől, hanem a túlterheltségtől (tanulmányok stb.). Viszont legtöbb esetben azt tapasztaltam, hogy álltalában a nyugati gyerekekre vannak csak ilyen hatással a rajzfilmek (nem csak, sőt, főleg nem japán) és videó játékok. Ezzel szemben japánban más a kiváltó ok. És ott a letöltött szabadság vesztés után is kevesebb a visszaeső, mint a szigorú amerikai intézetekben. (Sok esetben láttam már Mon, hogy házaspárok PS2-őt vettek, hogy azon vezessék le a feszültségeket, és ez be is válik).
Sajnos a nyugati társadalom, és Mon sajnos pláne nem tud és nem is akar alkalmazkodni az ilyen műsorokhoz. Ez sajnos így van. Ha nálunk bemutatnák a GITS-et, arra is a 3 éves gyerekeikkel rohannának. Én személy szerint a 3 éves gyerekemet a játszótérre vinném :D
Mégegyszer, nem a Pokémon-t szidom, az emberek hozzá állásáról beszélek, amit a tudatlanságuk okoz (meg a média). Krhm, de persze a Brave Heart az nem brutális, az keményen kicsiknek való.^^"
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

De így legalább nem üldözik tűzzel-vassal az animéket, mint pl. a DivX-es mozifilmeket. Van ingyen szerver, és kutyát nem érdekli, ha letöltök egy ilyet. És ugye mindent be lehet szerezni, így nem szívügyem, hogy a TV-ben menjen le egy rajzfilm. Minek akarnám én megvágottan, magyar szinkronnal, 16-os karikával és 5 percenként negyedórás szünetekkel végignézni a Noir-t az RTL Klubon? Ha mindenképp nagyképernyőn akarom látni, akkor veszek egy TV out-os kártyát, és meg van oldva. Aki meg nyafog, hogy "de ez brutááális, meg olyan randa és butaaa..", az ugyanúgy nyafogna, sőt még jobban, nem pedig rászokna. Aki nyitott és érdeklődő típus, az úgyis komolyabban utánanéz, hogy mi is ez a műfaj. A konzervatíbbak meg nézhetik Szomszédokat. Nuf' said.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Szomszédokat beszünetteték, hogy miért, az nem tartozik ide, marad helyette a Barátok Közt.
Kimondtad a lényeget, nem kéne mostanság anime Mo-ra, mert nem tudnának hozzá szokni. Én annak örülnék, ha kiadnák nálunk a filmeket DVD-n (egyelőre csak movie-kat, mert abból).
Egyébként kedvenc esetem még mindig az volt, mikor a nő keverte a rajzfilmeket, és egy bájos, amerikai rajzfilmre, mely egy robot és egy kisfiú barátságáról szól, azt mondta, hogy anime, és rászólt a gyerekére, hogy: Fúúú, tedd vissza!! Tudod, hogy én az ilyeneket nem szeretem.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

(egy igazi HC Szomszédok fan felvette az összest részt :twisted: )
Jó ég, mi volt ez, The Iron Giant?
Egyébként ez kb. mindenre igaz. Viszont így sokszor a gyerek dafke is megnézi később, hogy miből maradt ki. Sokféle filmmel voltam így... :^_^:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem az a baj, hogy a magyar ember tudatában rögtzítve van, hogy a rajzfilm gyerekeknek készül és ami rajzolva van, azt már rögtön ledegradálja. A másik probláma meg az, hogy van nekünk egy "drága" ORTT nevű szervezetünk, aki életcéljának tekinti megakadályozni azt, hogy magyarországon az anime műfaj kellőképpen elterjedjen és már sikerült beültetniük a köztudatba, hogy az animék szadista, szexista és gyerekes rajzfilmek, amik "beteg" emberek szórakoztatására készülnek. Ha pedig egy anime esetleg túlságosan kezdeni népszerű lenni, egyszerűen betiltják. Ahhoz, hogy az emberek kedvelni kezdjék az animét, le kell ülniük egy elé, bele kell élniük magukat és nem azon kell problémázniuk, hogy "de hát ez csak egy rajzfilm!". És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Titkos írta:Szerintem az a baj, hogy a magyar ember tudatában rögtzítve van, hogy a rajzfilm gyerekeknek készül és ami rajzolva van, azt már rögtön ledegradálja. A másik probláma meg az, hogy van nekünk egy "drága" ORTT nevű szervezetünk, aki életcéljának tekinti megakadályozni azt, hogy magyarországon az anime műfaj kellőképpen elterjedjen és már sikerült beültetniük a köztudatba, hogy az animék szadista, szexista és gyerekes rajzfilmek, amik "beteg" emberek szórakoztatására készülnek. Ha pedig egy anime esetleg túlságosan kezdeni népszerű lenni, egyszerűen betiltják. Ahhoz, hogy az emberek kedvelni kezdjék az animét, le kell ülniük egy elé, bele kell élniük magukat és nem azon kell problémázniuk, hogy "de hát ez csak egy rajzfilm!". És főleg nem kell az olyan emberek véleményére hallgatni, akik mondogatják nekik, hogy "nőj már fel", miközben ők zabálják a VV-t, a BB-t, jókat röhögnek a Micukón és ezerrel mennek a "nagy" Amerika felé.
Teljes mértékben egyetértek. Ez a gond itt az országban. Ez a tipikus "a hülye prübál okoskodni", vagy a "tudatlan akarja állítani, hogy ő pedig ezt tudja". Ezért nincs anime nálunk
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Válasz küldése