Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Seti írta:
Shukuhai írta:
Tenshi Rally Vincent írta:Na most itt nem akarok megbántani senkit, de mondjuk egy Ren és Stimpy meg egy Tom és Jerry, és mondjuk egy Noir között, vagy akár egy Digimon között azért van egy elég nagy különbség.
Viszont akkor most tisztázzuk, hogy miről is beszélünk: rajzstílusról vagy mondandóról? Mert az utóbbit bármilyen stílusban el lehet mondani. Ez nálam kb. a "milyen betűtípussal írom meg a könyvemet" problémakör.
Fiúk,lányok ne veszekedjetek,mindkettőtöknek igaza van egy picit! ::gome::
Az anime,bár tényleg rajzfilm egy bizonyos szempontból,mert hát rajz,de nem keverendő össze semmilyen külföldi gagyi rajzolású rajzfilmekkel! ::hoo::
Minden Anime rajzfilm,de nem minden rajzfilm Anime! ::jeye::
Ezt jegyezzétek meg!
Az anime csak a japán rajzfilmekre vonatkozik....ami a stílust illeti....
Gondoljátok el,hogy nézett volna ki a Hellsing, Ren és Stimpy stílusban....
Szóval nem egészen tudta volna úgy kifejezni a lényeget.... ::reliev::
Nagyon igaz, amit írsz.
És még kérném a látogatókat, ne mondjanak rosszat a fentiekre *Setike ezt fáradtan írta*
Én mindenestre egyet értek vele.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Szerintem messze van ez a veszekedéstől. Sokkal inkább eszmecsere.
Véleményem szerint bármibe bele lehet passzírozni mondanivalót, de ez csak én vagyok.
A piros sorral egyetértek, pontosan ezt mondtam én is.
Viszont örömmel konstatálom, hogy az avatarom bűvös hatást gyakorol többekre :D.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Tenshi Rally Vincent írta: Nagyon igaz, amit írsz.
És még kérném a látogatókat, ne mondjanak rosszat a fentiekre *Setike ezt fáradtan írta*
Én mindenestre egyet értek vele.
Köszönöm! ::jbow::
De ha hülyeséget írtam,ne kíméljetek,az hogy fáradt az ember nem ok arra,hogy elhárítsa a felelősséget maga alól..... ::jeye::
Szóval,állok elébe! ::vic::
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Shukuhai írta:Szerintem messze van ez a veszekedéstől. Sokkal inkább eszmecsere..
Örülök,hisz erre vannak ezek a helyek nem? ::jeye::
Shukuhai írta:Véleményem szerint bármibe bele lehet passzírozni mondanivalót, de ez csak én vagyok...
Mindenbe bele lehet szerintem is,de nem mindegy az eredmény...
Ez csak te vagy? ::jvic::
Ez te vagy!!!!! ::japsmil::
Légy büszke magadra,mert legalább van saját véleményed,ami igen ritka manapság,és nem is rossz,csak csiszolni kell egy kicsit rajta! ::japsmil::
Shukuhai írta:A piros sorral egyetértek, pontosan ezt mondtam én is.
Már megkedveltelek! ::jeye::
Shukuhai írta:Viszont örömmel konstatálom, hogy az avatarom bűvös hatást gyakorol többekre :D.
Miért? ::jhuh::
Nekem tetszik,de egy anime-s jobban illene hozzád itt! :oswink:
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Seti írta:Köszönöm! ::jbow::
De ha hülyeséget írtam,ne kíméljetek,az hogy fáradt az ember nem ok arra,hogy elhárítsa a felelősséget maga alól..... ::jeye::
Szóval,állok elébe! ::vic::
Hehe, ez aranyos volt! ^____^ Setike fáradtan is olyan aranyosan ír ^____^

Egyébként hogy a témához is hozzászoljak, az különbözteti meg még szerintem a két dolgot, hogy míg az egyiket kimondottan gyerekeknek készítik, rajztechnikával és mondanivalóval is, addig a másikat az idősebb korosztálynak, ami a kidolgozottabb történeten és jellegzetes vonalain is érzékelhető. Szerintem sehogy sem vegyíthető a két stílus.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Seti írta: Az anime,bár tényleg rajzfilm egy bizonyos szempontból,mert hát rajz,de nem keverendő össze semmilyen külföldi gagyi rajzolású rajzfilmekkel! ::hoo::
:osmad1: :osmad1: :osmad1:
Ezzel a vastagon általánosító mondattal most megsértettél minden külföldi animátort...

... vagy csak nem láttad az Ice Age-t, a Lion King-et, a Bravestarrt, a Transformerst, a ..., etc.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

paTKany írta: ... vagy csak nem láttad az Ice Age-t, a Lion King-et, a Bravestarrt, a Transformerst, a ..., etc.
...Az Idő Urait, a Macskafogót, stb... :^_^:
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

A Macskafogó!!! Nagyon állati jó! :thumb: Most láttam. Senki ne szóljo be rá! :twisted: Mindenhol ott vagyunk! :D
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Őrnagy írta:
Xellos írta: Én meghatározásom szerint egy animnak komoly mondanivalója van, alternatív megjelenlési formákban. Én ezt hívom animnak
Akkor az Excel Saga nem anime, a Full Metal Panic nem anime, a Full Metal Panic 2 nem anime, stb, stb...

Vagy valamit rosszul dekódoltam...? :dirr:
Na itt én is hibás vagyok, mert az alábbi általad felsorolt animokból egyet se láttam. :dirr: Valami meghatározást akartam az animnak, de úgylátszik, ez a kérdés csak megint egy fokkal bonyolultabb lett. Hát, jó kérdés, miaz az anime :D Egyszerű. Az anime az anime :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Xellos írta:Egyszerű. Az anime az anime :D
Ez lenne a legegyszerűbb. A kérdés pedig egyáltalán nem bonyolult: akármilyen kategóriát alakítasz is ki, az önmagában nem emeli az értékét annak, ami beletartozik...vagyis nem az a lényeg, hogy anime-e valami, vagy nem, hanem, hogy neked tetszik-e... ::japsmil::
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őrnagy írta:
paTKany írta: ... vagy csak nem láttad az Ice Age-t, a Lion King-et, a Bravestarrt, a Transformerst, a ..., etc.
...Az Idő Urait, a Macskafogót, stb... :^_^:
Nem úgy értette. A Lion Kingről meg megvan a véleményem, Macskafogó meg rulz már régóta.
A gagyi rajzfilmeknél más kategóriákra gondolt, de ezt most hosszú lenne kifejteni. Én spec. mondjuk a Nickelodeon műsorát ajánlom. Nem rossz az, jókat lehet röhögni, két rajzfilm még néha megható is tud lenni benne, de egész máshogy ülök le egy ilyenre, mint mondjuk egy japán animációs rajzfilmre.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Tenshi Rally Vincent írta: Nem úgy értette. A Lion Kingről meg megvan a véleményem, Macskafogó meg rulz már régóta.
A gagyi rajzfilmeknél más kategóriákra gondolt, de ezt most hosszú lenne kifejteni.
Ezzel én is tisztában vagyok, azért volt a végén az izzadós smiley... :wink:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őrnagy írta:
Ezzel én is tisztában vagyok, azért volt a végén az izzadós smiley... :wink:
Akkor nem szóltam semmit, gomen :^_^: Egyébként ebben a témában nem jutnánk úgyse zöldágra, meg ez off is (már megint miattam ::bawl:: ) szóval ezt a részét a témán most hagyjuk el.
Mégegyszer gomen.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

-OFF- Macskafogó = ISTEN! 8) -/OFF-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

paTKany írta:
Seti írta: Az anime,bár tényleg rajzfilm egy bizonyos szempontból,mert hát rajz,de nem keverendő össze semmilyen külföldi gagyi rajzolású rajzfilmekkel! ::hoo::
:osmad1: :osmad1: :osmad1:
Ezzel a vastagon általánosító mondattal most megsértettél minden külföldi animátort...

... vagy csak nem láttad az Ice Age-t, a Lion King-et, a Bravestarrt, a Transformerst, a ..., etc.
Wáááá....de azt hozzá kell tennem ,tisztelet a kivételnek! ::japtoun::
Ami nagyon ritka,de mégis van....Gomen paTKany-sama! ::jbow::
Hi-hi-hi! :osgrin:
Ja és az Ice Age,nekem is tetszett! :taps:
A Lion King első része,nagyon bejött,nem is beszélve a zenéről,de a 2.-nem az esetem....! :oswink:
Szóval gomen,tudjuk le a fáratságnak,meg a lelki stressznek.... ::uhoh::
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Seti írta:A Lion King első része,nagyon bejött,nem is beszélve a zenéről,de a 2.-nem az esetem....! :oswink:
Akkor attól lesz "gagyi rajzolású" egy rajzfilm, hogy neked nem tetszett? Mert szvsz a Lion King első és második része "külsőre" nem sokban vagy semmiben sem különbözik... :?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

danig írta:
Seti írta:A Lion King első része,nagyon bejött,nem is beszélve a zenéről,de a 2.-nem az esetem....! :oswink:
Akkor attól lesz "gagyi rajzolású" egy rajzfilm, hogy neked nem tetszett? Mert szvsz a Lion King első és második része "külsőre" nem sokban vagy semmiben sem különbözik... :?
Mondom, hogy zárjuk le a témát, mert ez már nagyon offtopic. Tudom, tudom, pont én beszélek... :^_^:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Off, de én azért még válaszolok.
Seti írta:Miért? ::jhuh::
Nekem tetszik,de egy anime-s jobban illene hozzád itt! :oswink:
Mi a bűvös hatás? Az, hogy egymás után ketten is felhoztátok a R&S-t. ;) Az előző pedig vérbeli animés volt, csak kénytelen voltam váltani...
A Macskafogó meg tényleg alapmű. A volt osztálytársam faterja rajzolta a bankos jelenetet. Általánosban ez még nagy szó volt! :D
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

na hogy a fenti témához hozzászóljak: az anime-t én szeretem " japán animációs film"-ként emlegetni, ha gyorsan meg kell határozni, és szerintem ez találó, mert azért mégis jobban hangzik mint a rajzfilm ::smug::

és a 'gagyi' rajzolású filmek pedig azért olyanok, mert az egész csak poén..én imádom a CN-en a Powerpuf girls-t meg az Ed Edd n Eddy, a Dexter laboratoriumát, vagy a Samurai Jacket :P és ezek direkt pihent agyúnak készültek^^ vagy említhetném sokak kedvencét a South Parkot(én mondjuk anyira nem rajongok érte, de azért van egy pár rész amit bírok^^)
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

A Szamuráj Janiba néha próbálnak valami komoly tartalmat belecsempészni, ami végülis szódával még elmegy.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Shukuhai írta:A Szamuráj Janiba néha próbálnak valami komoly tartalmat belecsempészni, ami végülis szódával még elmegy.
Tévedés. A Samurai Jack egyetlen percig sem veszi komolyan önmagát, és teszi mindezt úgy, hogy nem válik idétlen ostobasággá. =) (szerintem) (de ez már tényleg off)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

danig írta: Tévedés. A Samurai Jack egyetlen percig sem veszi komolyan önmagát, és teszi mindezt úgy, hogy nem válik idétlen ostobasággá. =) (szerintem) (de ez már tényleg off)
Hat nemt'om, en eddig ketto db. Samurai Jack epizodot lattam, ami nem vette magat komolyan... a tobbi szamomra teljesen erthetetlen dolog volt, mert ahhoz tul komoly volt, hogy vicces legyen, ahhoz viszont, hogy komolyan vegyem, tulsagosan bugyuta (csak az en velemenyem, sorry minden rajongotol). En imadom a rajzfilmeket, a Cartoon Networkot, stb, de a Samurai Jacket IMHO nagyon nem sikerult eltalalni.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:
danig írta: Tévedés. A Samurai Jack egyetlen percig sem veszi komolyan önmagát, és teszi mindezt úgy, hogy nem válik idétlen ostobasággá. =) (szerintem) (de ez már tényleg off)
Hat nemt'om, en eddig ketto db. Samurai Jack epizodot lattam, ami nem vette magat komolyan... a tobbi szamomra teljesen erthetetlen dolog volt, mert ahhoz tul komoly volt, hogy vicces legyen, ahhoz viszont, hogy komolyan vegyem, tulsagosan bugyuta (csak az en velemenyem, sorry minden rajongotol). En imadom a rajzfilmeket, a Cartoon Networkot, stb, de a Samurai Jacket IMHO nagyon nem sikerult eltalalni.
Egyetértek, amúgy ez most már nagyooon offtopic. Hagyjuk abba, lécci ::jtears::
Kép
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

WishM írta:na hogy a fenti témához hozzászóljak: az anime-t én szeretem " japán animációs film"-ként emlegetni, ha gyorsan meg kell határozni, és szerintem ez találó, mert azért mégis jobban hangzik mint a rajzfilm ::smug::
Ezzel én is így vagyok, a "rajzfilm" az nem olyan jól hangzik... 8) (Ebben így benne van, hogy bár animációs, de film komolyságú, és olyan témákkal is foglalkozik (sokszor)).

---------
danig írta:Az anime nagyon nehéz helyzetben van, mert az ország nem akarja elfogadni, hogy létezik, fújjognak is, de nekünk ez nem tetszik. (csak h ne legyen off, összefoglaltam az eddigieket =))
Jó ez a kis összefoglaló... de akkor mit tudtunk ezen 11 oldalt dumálni? :gurul:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andris 2004.01.30. 11:45-kor.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, szerintem mindenki úgy nevezi, ahogy neki megfelel. Aki nem ismeri az animot, általában mesét vagy rajzfilmet mond rá, vagy hogy idézzem a fentieket, sokan szeretik japán animációs filmnek emlegetni, ami tényleg szép kifejezés rá. De valaki egyszerűen anime-nak hívja, de hallottam már más csodaneveket is emberek szájából. Annyira pontosan talán nem is lehet meghatározni, mi is az anime, de szerintem is a "japán animációs film" megfogalmazás a legráillőbb.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Válasz küldése