Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

A Mangazin fórumon felmerült pár fontosabb dolog, gondoltam ezeket ide is beírom:

A csoportos/egyéni cosplay kérdésére (mert hogy eddig két pár is jelentkezett, akik együtt fognak elvileg cosplayelni):

A csoportos/egyéni cosplay elbírálásával egyelőre még nem tudok semmi biztosat mondani (még konzultálnom kell), de lehet csoportban is indulni természetesen, hiszen ha ketten egy animéből öltöznek be, az már egy páros ugye (HA úgy akarjátok megcsinálni. De persze külön-külön is felmászhattok a színpadra ha úgy tecc). Elvileg nem lesz két kategória, csak egy (egyelőre így terveztük), és csak egy első díjat terveztünk, de ennek még utánakérdezek.



A színpadon: csak fel kell menni, bemutatkozni (a becenév természetesen elég), elmondani kinek öltöztél, meg esetleg még mesélni arról, hogy miért ezt a szereplőt választottad, miből csináltad/hogyan csináltad a ruhát, stb. Nem kell izgulni^^.

A képet a karakteredről e-mailben küldd el, v. küldj nekem linket e-mailen v. privátban a képéről. Lehetőleg jobb minőségű kép legyen, és ne egy pixel-tenger (ha kivetítjük projectorral). NEM nyomtatott képet kérünk, de ha gondolod, kitűzheted magadra a nyomtatott pici képét a conon is, hogy jobban felismerjenek a cosplaykor ^^.

[edit]
*pezsgőt bont*

...jelentkezett a 20. cosplayelő is ^_^ Tessék másoknak is felbátorodni, hajrá ^^

[edit]
Közben egy újabb biztos hír már van: akik párban indulnak, ugyanúgy lesznek elbírálva, mint akik külön, tehát egyénileg. Annyi a különbség, hogy ketten másznak fel a színpadra. Tehát NINCS két kategória, csak egy.


[edit]: többen kérdezték, és most válaszolni is tudok már: mindenki, aki indul a versenyen, az kapni fog oklevelet ^_^ az első három helyezett fog kapni díjat is, de hogy mit, azt még nem árulom el, meglepetés ^_^
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

ha minden igaz akkor megumi elküldte az én jelemntkezésemet meg a két testvéremét. meg még az övét és a többi.... ugye megérkezett ?_?
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, újabb info...

A conra NEM muszáj beöltözve jönni. A dolog úgy fog előre láthatólag kinézni, hogy a cosplay program előtt 20-30 perccel ki lesz hirdetve, hogy akik jelentkeztek a versenyre, azok elmehessenek öltözni. Max. 15-20 perc lesz erre, tehát úgy készüljön mindenki (ez alatt nem lesz program, nem marad le senki semmiről). Elvileg lesz öltöző (kettő), de arra ne számítson senki, hogy ott bedaueroltatja a haját, vagy ilyesmit. Szóval próbáljatok meg időben lenni. Előre nem kell beöltözni ha nem akarjátok lelőni a poént, mivel lesz hely az öltözésre.

Aki még NEM jelentkezett DE AKAR, az TEGYE MEG, mert a jövő hét csütörtöke az utolsó nap a mail (jelentkezés) küldési lehetőségre. Légyszi próbáljatok időben maradni! Köszi ^^

Aki pedig kicsi ill. nem túl jó felbontású képet küldött a karakteréről, az ne csodálkozzon ott, hogy esetleg nagyba kivetítve nem fog kinézni túl jól.

Három helyezett lesz, közönségszavazással. Akik csoportba szavaznak, azok is csak egy szavazatot kaphatnak közösen, tehát ha nyernek, akkor egyszerre nyerik a díjat.

Eddig 25 ember körüli a nevezők száma.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Úúúúúgy szeretnék én is ott lenni, szipp*
De nem kockáztatok, még a végén a kisbabánk is megakarná nézni az előadást, és előbb jönne 1-2 héttel. ::reliev::
Vajon valaki fog kamerázni? Remélem , mert nagyon szeretném megnézni én is, hogy ki milyen volt, és hogy milyen kawaiik voltatok! ::tenshii::
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

engem ne lásson senki xD

amúgy ezt most találtam xDDDD
kiváncsi vagyok a kommentárokra :D
eheheheeee
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ez meg ki??? oO :?:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

segítek... nepec...kalapos és helyes de ez a kép egy kicsit nagyon weird ^^""
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

OMG!!!! Egy elvetemült Luffy fan!!! XDDD
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

*dobpergés*

...eddig összesen 37-en jelentkeztek anime cosplay versenyre (remélem mind meg is jelenik az, aki ígérte...). Mindenki, aki még hezitál, vagy most találta ki, hogy ki akar lenni, egyszóval a szokásos "utolsópillanatig" bagázs:

Csütörtök (szept.29) éjfélig lehet küldözgetni jelentkezési maileket, úgyhogy csipkedjétek magatokat!!

Pár jótanács azoknak, akik már beneveztek:
- ha vannak barátaitok akik nem öltöznek be, és van fényképezőgépetek, adjátok nekik oda, és majd lefényképeznek titeket ha kimentek a színpadra (nem tudom, hogy lesznek-e "központi" fényképek, én mindenesetre viszek fényképezőt, de én is csak a fenti megoldással fogok tudni fényképezni, azaz odaadom vkinek majd...).
- elindulás előtt jól nézzétek át, hogy mindenetek meglegyen (különösen azok, akik sokat utaznak! Nem jó dolog ott rájönni a helyszínen, hogy hoppá, otthon felejtettem Usagi odangóit...).
- kb. 20-30 perc lesz átöltözésre, szóval úgy kalkuláljatok! Ne ott kezdjetek el hajat mosni például :) Ha pedig vkinek nagyon bonyolult a ruhája, az kezdjen az átöltözéshez hamarabb!
- aki rossz felbontású képet küldött a karakteréről akinek beöltözik, az ne csodálkozzon, ha a kivetítésekor egy szép pixelrengeteget fog találni.

...röviden ennyi. Ha még valami az eszembe jut, azt feltétlen beírom ide ^^. További jó készülődést!!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Minden cosplay versenyre nevezőnek FIGYELEM!

Egy előre összeállított lista lesz, ami szerint kell majd felvonulni a színpadra. Előre láthatólag 15 perc szünet lesz majd a mangafan kiadóval való beszélgetés programja, és a cosplay verseny között. Aki úgy érzi, hogy ez az idő NEM ELÉG neki az átöltözésre, az SZÁMOLJON azzal, hogy hamarabb elkezd már átöltözni, és kezdjen neki időben!! (Tehát ki is jöhetsz akár hamarabb öltözködni,és nem mész be vmelyik programra, vagy ilyesmi). Mivel már körülbelül 40 nevezővel kell számolni, ezért minimális idő lesz a színpadon mindenkinek, úgy, hogy még a végén is legyen idő még egyszer közösen kivonulni (csoportkép :D).

Úgy készüljön mindenki, hogy nem tudunk biztosítani előre tükröt. Szóval akinek kell, az hozzon valahonnan, mert nem biztos, hogy lesz ott a helyszínen!

Mindenkinek kellemes készülődést!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Ha már nem volt odaírva a szavazólepra hogy minek öltözött be-re lehet szavazni címszó, akkor máskor leszenek sorszámok az átöltözötteknél (kár hogy utólag jutott eszembe a dolog.. -.-") Meg akkor legalább tudjuk hogy hogyan álljunk sorba és nem úgy kell fülelnünk két beszélgető csoporttal közöttünk hogy "most akkor hol is vagyok? Ki után? Hányadik?"

De a ruhák viszont királyok voltak, kár hogy nme tudtam több fényképet csinálni, mert egy időre eltünk a fényképezőm... ^^"
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

Az egész rendszerét majd át kellene rendezni a verseny lebonyolításának, mert ez így nem a legjobb volt (deháűt mindent el kell kezdeni valahogy ;)... )
az az egy viszont nem tetszett hogy beszélni is kellett, és nem mintha akadékoskodnék de nem erről volt szó, én nem így készültem, az előadóképességem is nulla, meg lámpalázas vagyok... kifejezetten rosszúl érezutem magam mert beégtem emiatt...
mako, légyszi ha ilyen lesz legközelebb akkor előre szólj...

Amúgy nagyon jól éreztem magam (a versenyt leszámítva) rengeteg tökjó emberrel találkoztam...

ASUMA-SENSEI VOLT A LEGKIRÁLYABB!!! ::D: Pata nagyot alakított (tök olyan érzésem volt, mintha Asuma kiugrott volna a képernyőből, é seljött volna a conra... :D)
de sok szépet láttam, és mindenkinek gratulálok!!!
Remélem ezzel valami elkezdődik... :)
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Awary Riyuuken írta: az az egy viszont nem tetszett hogy beszélni is kellett, és nem mintha akadékoskodnék de nem erről volt szó, én nem így készültem, az előadóképességem is nulla, meg lámpalázas vagyok... kifejezetten rosszúl érezutem magam mert beégtem emiatt...
mako, légyszi ha ilyen lesz legközelebb akkor előre szólj...
Öö, már bocsánat, de... --->
MaKo írta:A színpadon: csak fel kell menni, bemutatkozni (a becenév természetesen elég), elmondani kinek öltöztél, meg esetleg még mesélni arról, hogy miért ezt a szereplőt választottad, miből csináltad/hogyan csináltad a ruhát, stb. Nem kell izgulni^^.
Ez ezen az oldalon volt ráadásul (csak körül kellett volna nézni). Mellesleg máshol is hirdettük, és a jelentkezési levelekre való visszaválaszoláskor is nagyrészt leírtam ezeket az infókat. (Teljesen imho megjegyzés: szerintem senki nem égett be, és mindenki tök jól szerepelt. Ennél többet nem is kívántunk senkitől sem).
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

lehet hogy csak én nézem ennyire pesszimista szemmel magam... :)
amúgy elfelejtettem bemutatni a közönségnek a nagy fehér kígyómat..., tudtam hogy valamit elfelejtek... :weh: ... :wink:
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Itt a cosplayverseny első helyezettének a díja:

http://mako.kepeslap.com/images/8339/torta.JPG

...azaz hogy már csak a fotója ^^"

A többi díj amúgy MAT-os póló volt, és ingyenes tagság egy évre.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ezt idehozom, mivel nem voltam Con-on és csak a cosplayt szeretném kommentelni:
Ainariel-hime írta:Meroko
Ez a Meroko eszméletlen jó, legalábbis így messziről! Gratu, télleg nagyon jó lett sztem! *Csak azt sajnálom, hogy nem a mangás fekete ruha, hanem az animés piros, de így is nagyon klassz!*
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Ugye Tenshi? Csak úgy ámultam-bámultam :) közelről is nagyon jó volt! Odamentem hozzá és megkérdeztem hogy ő-e Tenshi, mivel gondoltam, van vmi alapja a feltételezésnek, meg gratuláljak a ruhához :D de hát nem te voltál :)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nem, de ha lesz köv. Conon is ilyen és rászánom magam, hogy elmenjek, akkor viszont 100% hogy vmelyik Arina figura leszek. Csak még a hajam színétől függ, hogy melyik. ^^"
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nagyon jó volt a cosplay verseny. Az összes cosplay jó volt! :D
Kéne az a naruto groupos kép.. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem legjobban a Meroko-s jelmez tetszett. De az Inuyasha-Kagome-Naraku hármas sem volt rossz. Ja és Acheron jelmeze... na ahhoz nem fűzök kommentárt. Tökéletes volt.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Senkisem kamerázott véletlenül?*.*


Tényleg, ki lett az első a Cosplay versenyen?*.*
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Setike írta:Senkisem kamerázott véletlenül?*.*


Tényleg, ki lett az első a Cosplay versenyen?*.*
A cosplay verseny eredményei (ha még esetleg valaki nem hallotta volna) a következők lettek:

1. helyezett - Acheron (Monte Christo gróf - Gankutsuou)
2. helyezett - Megumi, Krumpli, Fenyx (Eliza, Anna, Faust - Shaman King)
3. helyezett - Kata (Meroko - Full Moon wo Sagashite)

Egyébként meg már gyűlik a sok kép, ki fognak majd kerülni a MAT oldalára. (Videóról viszont nem tudok).
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

OFF

nem tudom hogy ezt hova lehetne tennem... de ezt nem hagyhattam ki...
siralmas...
http://www.worth1000.com/entries/186000 ... EJLI_w.jpg
OFF
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Awary Riyuuken írta:OFF

nem tudom hogy ezt hova lehetne tennem... de ezt nem hagyhattam ki...
siralmas...
http://www.worth1000.com/entries/186000 ... EJLI_w.jpg
OFF
Valóban az mert nem jön be a link :P
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

na mindegy, pedig mikor beraktam direkt megnéztem hogy működik e :mad: ...
egy kép lett volna... :D
ui: műxik az csak rá kell kattintani a kép megnyitása című izére...
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Válasz küldése