Anime-Cosplay-ek!!!!!^^

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

na jó, azért ne képzeljétek hogy valami gigahiperjól varrok o_O""" :D
de majd olyan minden erőmet beleadva hajrázok:D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ::daisuki:: ki ez alááány aki eclairnek öltözött a Miskolci Con-on?????????????? ::daisuki:: Eclair

-----

Rájöttem! Ő volt bizony a Harmadik helyezett tavasszal! :D azaz Lina a Slayersből
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Lol... Blícs Powa.. ennek nem öltözik be valaki ősszel a nagy csoportos cosplayben? :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Uhh.. masszív. Naa de Misu Te kint voltál ugye hogy a Eclair-es képen lévő lány az aki a Slayers-es Lina volt Tavasszal..? :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Különben vannak valakinek képei a miskolci cosplayről? Ki akartam menni, de máshogy alakult :( :?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ebben a topicban akad egy pár link...

Doom:fogalmam sincs...bennem semmi nyomot nem hagyott a kiscsaj :dirr: (nem is raktam volna a 3. helyre...)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

nna itt folytatnám ami elkezdődött az anime helyzete kishazánkban topicban. Szerintem pl Vik aki ugye Vash-nak öltözött, ő volt eddig a leghitelesebb Vash, de ugy külföldi tekintetben is. Nem titkolom, amikor megláttam a képet a Black Vash kabátjáról, annak szerettem volna öltözni, és rengeteg féleképp rákerestem, de ugye legtöbbször normál Vash cosplayekkel találkoztam. Tehát van viszonyítási alap :D volt ahol majd 20an voltak vash-nak öltözve. De akinek pl a haja már-már közelített az animéshez, azzal az volt a baj, hogy volt kb 160 magas volt, vash meg mint ahogy látszik az anime-ban magas vékony, nem alacsony, szikár /volt h 100kg feletti ürge öltözött be./

Jó, jó oké, magát a costumet-kell nézni, de szerintem [HUN]Vash-nál ez is tökéletes volt, plusz adottságai is egyezőek voltak, így a ruha rá öntetett.

Na és a stilus. Szinte mindenhol mosoly, vagy a színpados "szeretet és béke" :D /közben desert eagle-vel a kezében/ nyílván a külföldiek között is van amelyik ilyet produkált, de a legtöbb képen vagy Vash vs Black Vash, vagy hihetetlen feszítés a pisztollyal /ami ugye nem az animés Vash védjegye/ Szal nekem egyenlőre a Best Vash a hazai :D

/ezt csak a Vash cosplayeken belül írtam/ ha viszont a Valgaav-os cosplayt, netán a Soul Calibur-os Nightmare-t nézzük /ami iszonyat komoly lett/ akkor persze alulmaradunk :D Na de ott japánban/amerikában nem most volt a 3. nagyobb volomenű rendezvény, ezt se felejtsük el :D
Illetve abban is biztos vagyok hogy pl a fent említett Valgaav cosplay valami sponsored verzió lehet, tehát felhívás, meg válogatás, ki hasonlít a legjobban Valgaav-ra /egy lány persze :D/ aztán méretre szabott ruha, extra kézügyességű fodrász /azt a hajat senki se csinálja meg otthon magának :D/

No mindegy. Mondjuk én a Slayers-es Linát is felhoznám pédának, mert Lina cosplayesekből is láttam pár képet, de nem voltak meg gyözőek :D
Így ismét hungarian the best :D /plusz ha ő az, aki beöltözött eclair-nek a csajkommandóből, szintén gratula, mert én össz vissz egy Eclair cosplay képet találtam, de ott is csak a ruháról.. Double Best :D

Nos igen.. hülye vagyok. El felejtettem mondani, de pl a Hiei, Kurama, Son Gohan Bayman (Őrnagyon kívűl eddig 1 ember öltözött eddig bayman-nek) cosplay plusz hellsing-ből Anderson figurája mutatja szintén eddig a legnagyobb hasonlóságot az animés verzióval :D /nnna ésss Pata! mondjuk még mindig nem bírtam megjegyezni a karakter nevét, mert egyenlőre nincs erőm a naruto-hoz, de elég ha csak képeket nézünk, és már óriási a hasonlóság/ és szintén hazai cosplayesek mind.Alucard is hitelesnek tünik, pláne amikor a fogával huzza fel a fegyverszánt.. Csak a kalap nem stimmel :D áhh sebaj :D
Szóval fejlődünk mi is.

Plusz fogadni mernék hogy nem egy nagyon jó cosplay lesz kint most az Őszin, nagyon sokan készülnek, biztos lesz 1-2 /3-4-5.. :D/ nagy dobás.
Elég ha már csak SS2Viko/Őrnagyék műsorára gondolok.

Alig várom. :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Jáj mamám, ha már most ilyen nagy a várakozás, a végén még én is lámpalázas leszek. :dirr:

Amúgy meg egy cosplay szerintem két dologtól lesz jó:
1. A cosplayer úgy néz ki, mint a szereplő, akit cosplayel
2. El tudja játszani az adott szereplőt

Ad 1. - Szerintem teljesen mindegy, hogy saját kézzel készíti, vagy boltban veszi valaki az adott ruhadarabokat. Ha megveszed, elő kell rá teremteni a pénzt, ami nem kis munka (a cosplay versenyen is volt, akinek egy havi teljes fizetése is ráment a ruhája előállítására). Az enyém még viszonylag olcsó volt, de már annyi pénzből is, nem egy diák vígan elvona egész nyáron. :D

Más kérdés, hogy a karakterhez esetlegesen tartozó hajviselet, sminkelés, sebhelyek, tetoválás, azonosító jelek, stb. életszerű megteremtése nem mindenkinek megy csipőből, és elkell a segítség. Ez szintén időbe, pénzbe és energiába kerül, ha igényesen meg akarod csinálni, vagy megtalálni azt, aki tud ebben segíteni.

Ez a jól kinézni része.


Ad 2. - Szerintem baromira semmit nem ér a pöpec szerkó, ha valaki nem tudja eljátszani az adott szereplőt.

A májusi con csoportos kategória nyertesei - Pentoxid és Terminátor - nem csak azért nyertek, mert jó volt a jelmezük (egyébként itt-ott lehett volna még csiszolni rajta :dirr: ). Hanem, mert élethűen el is játszották a szereplőket. Aki látta, amit levágak a színpadon, azonnal beugrottak neki jelenetek a Hellsingből. És ez az, ami véleményem szerint sikeressé tesz egy cosplayt.

Vagy a már említett Vik, aki Vashnak öltözött, is azért volt sikeres, mert a mozdulatairól, arckifejezéseiről egyből a szereplő jutott eszébe azoknak, akik látták.
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

igen csak mi vagyunk ilyen fanatikus idiotok, hogy olyan szereplőnek öltözünk, akiknek semmi jellegzetessége a hmph-ögésen és az ehh-egésen kívül... :dirr:

(bár azért egy 'verükamu cu za varudo'-t lezavarhattunk volna ^^''')
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Na!Nekiláttam megtervezni az íjamat de ááá béna vok hozzá! :?
Na meg hogyan fogom én megcsinálni... :neutral:
Áááá para para para!Valaki nem akarja megcsinálni helyettem?Kifizetem. :?
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Elnézve egész igényesek voltak a hazai cosplay jelmezek. Valamelyik szinte teljesen úgy nézet ki mint az animbeli, főleg amikor még a szereplőre is hasonlított a fellépő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Havoc 2006.08.15. 08:44-kor.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Kedves Ssj2Viko barátom, meet-en megigértem két dolgot az egyik itt van :D remélem azért elmegy Double Impact :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Doom: Köszönöm szépen :D. Arigato.
Tök jó lett ::tenshii::
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Jill
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:56
Tartózkodási hely: hol itt hol ott

Hozzászólás Szerző: Jill »

Aki szeretne Chobits csoportos cosplayezni az ősszel az üzizzen nekem plíz ::hehe::
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Jill mért pont chobits? szerintem a Cowboy Bebop jelmezek sokkal menőbbek :cool: . ugy is az a kedvenced. :wink:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Jill
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:56
Tartózkodási hely: hol itt hol ott

Hozzászólás Szerző: Jill »

JSaN a válasz igen egyszerű imádom Sumomo-t és az Ő jelmezébe még bele is férek ::jhihi::
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Jujj de nem gyengék ezek a lányok :D Chobits

Sőt mitöbb! Itt egy egész galéria és még annyit hogy ::daisuki:: :D
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Jeee...előkerítettem a régi szertornás szalagom....tud valaki olyan animéről a Jeanne-on kívül amiben ilyen van? Olyat akarok majd valamikor sokára cosplayelni..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Esetleg a Ranma 1/2... de nem biztos...
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Tééényleg :D Kösz
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bár azt ne felejtsd el, hogy Kodachi minden megjelenése alkalmával vitt magával egy rakás rózsát is(tudod... Kodachi, a Fekete Rózsa...) :D
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sziasztok!

Az őszi animeconon rendezett cosplay versenyről lehet kérdezni/beszélgetni a hivatalos oldal fórumában is! --> http://www.animecon.hu/forum/index.php

Reméljük megint egy felejthetetlen cosplayes élményben lesz része mindenkinek! ^_^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sziasztok cosplayesek! ^^

Az idei 2006 őszi anime con rendezvény keretén belül ismét alkalmatok nyílik részt venni a cosplay versenyen! A versenyre való jelentkezés, és a körülmények azonban ismét kicsit változtak, úgyhogy kérek minden cosplayelni vágyót, hogy figyelmesen olvassa el az alábbiakat!

I. A régi (tehát az eddigi cosplay versenyekre nevezett) ruhával/ruhákkal nem lehet indulni. Ha tehát az előző versenyre neveztél, és most is szeretnél a versenyen részt venni, akkor egy új ruhával indulj (természetesen a régit is elhozhatod, ill. beöltözhetsz abba is, de a versenyből így kizárod magadat, tehát csak az újban indulhatsz).

II. A versenyen ezúttal is köszönségszavazás lesz. Két kategóriában indulhatnak a versenyzők: egyéni (egy személy) és csoportos (kettő vagy több személy). A közönség mind a két kategóriában egy személyt ill. csoportot jelölhet meg. Csoportos kategóriát természetesen csak abban az esetben indítunk, ha van megfelelő számú jelentkező rá.

III. A versenyre ugyanúgy mint az előző conon, most is előre kell jelentkezni, méghozzá elektronikus felületen keresztül. A felület a www.animecon.hu oldalon tudjátok elérni. A következő lépéseket kell megtennetek:
Egyéni:
1. Regisztrálsz az animecon.hu oldalon.
2. Bejelentkezel.
3. A bal oldali menüben a cosplay opciót kiválasztod.
4. Jelöld be az egyéni kategóriát és klikkelj a küldés gombra.
5. Töltsd ki a mezőket (anime címe, karakter neve) és töltsed fel a karaktered képét, majd ismét klikkelj a küldés gombra.
Figyelem, feltöltött kép nélkül jelentkezésedet vissza fogjuk utasítani.
6. Ha minden rendben van, klikkelj a "lezárás menüpontra".
7. Néhány napon belül visszajelzést fogsz kapni, hogy a jelentkezésedet elfogadtuk-e, vagy valamilyen probléma miatt visszautasítottuk.

Csoportos:
1. A csoport minden tagjának regisztrálnia kell.
2. A csoport vezetője a cosplay opciót kiválasztja.
3. Kiválasztja az "új csoport" opciót.
4. Kitölti a mezőket, mint az egyéninél, de a csoport nevét is meg kell adnia. A csoport nevének egyedinek kell lennie, a többi tagnak ezt kell bejelölnie majd.
5. A csoport többi tagja belép, kiválasztja a cosplay menüpontot.
6. A "Létező csoport" menüpontot kijelöli, és a küldésre klikkel. Figyelem, aki csoportba jelentkezik, az egyéniként nem nevezhet!
7. Beírja a karaktere nevét, és a legördülő menüből kiválasztja a csoportja nevét.
8. A csoport vezetője a cosplay menüpontot kiválasztva bejelöli, hogy a csoportba jelentkezők a csoport tagjai-e, vagy sem. Erről a csoportba jelentkezők visszajelzést kapnak.
9. Mikor minden tagot bejelölt a csoport vezetője, akkor lezárja a jelentkezést.
10. Egy-két napon belül visszajelzést kap a csoport vezetője, hogy a nevezést elfogadtuk-e, vagy valamilyen probléma miatt visszautasítottuk.

FIGYELEM! A lezárás utáni regisztráción nem lehet változtatni. A lezárás pedig szükséges ahhoz, hogy a versenyre való regisztrációd érvényes és teljes legyen.

A jelentkezési határidő: 2006. szeptember 25, hétfő! Kérünk mindenkit, hogy próbáljanak meg időben jelentkezni, mert utólagos jelentkezéseket (a helyszínen, ill. a határidő után) nem fogadunk el! Amennyiben bármilyen kérdés/kérés, probléma merül fel a cosplay versennyel kapcsolatban, úgy írj egy e-mailt a cosplay@animecon.hu -ra. (Ezen az e-mail címen a versenyre jelentkezni NEM LEHET).

Természetesen továbbra is bárki beöltözhet a conon, anélkül, hogy versenyezne, ilyen tekintetben tehát semmi komolyabb változás. ^_^ Várjuk minden versenyezni vágyó jelentkezését!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Jó lenne tudni hogy a Bleachesek közül most mindenki egyénileg indul vagy csoport(ok)ban?Szívesebben mennék csoportban.Csak azért kérdezem hogy melyik módban nevezzek.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Egyértelmű, csoportos cosplay lesz. :D Legalábbis úgy tudom.
Válasz küldése