Sportanimék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Mennyire szereted a sportaniméket?

Kedvenceim
6
7%
Elnézegetem őket
48
52%
Untatnak, nem szeretem őket
38
41%
 
Szavazatok száma: 92

Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Cesar rúgása a Szuper magnum volt :) eMule-on amúgy össze lehet szedni a sorozatot franciául...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Marmint francia nyelven, v francia felirattal? Mert azzal nem sokat ernek ha meglenne franciaul, annal kb mar japanul is tobbet ertek :dirr:
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Amúgy nem tudja valki hogy a Pálya Ördögeinek az eredeti japán változatában is európai neveik voltak a szereplőknek? Vagy csak a francia változat miatt lett tele főleg olasz nevekkel?

(Amúgy kutattam egy kicsit a kazettáim között és találtam néhány részt a vége felé lévö részekből amikor a világbajnoki döntö meccsre készülnek :D ,
csak hát nincs meg végig a meccs :cry: )
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Benjamin az eredetiben Hikaru, Catherine és Anna ugyanaz, és akkor gondolom a többiek is, mivel amennyire én tudom Hikaru Olaszországba költözött, tehát elvileg csak az ő nevét kellett átírniuk.
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Raisu írta:eMule-on amúgy össze lehet szedni a sorozatot franciául...
Tudnál ed2K linkeket adni vagy hogy milyen cimen és melyik serveren érdemes keresgélni? Már 1000 éve fenem erre a sorozatra a fogam :)

Nem hittem volna hogy ezért képes leszek regisztrálni XDDD
Avatar
Black Winged
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.02.04. 10:20
Tartózkodási hely: iskolának nevezett állatkert

Hozzászólás Szerző: Black Winged »

vot régen vmi grand prixes anim még az rtlklubon.én azt birtam.meg vot vmi focis is.a milát untam a sztori miatt.
pusszkák
Cut my life into pieces
This is my last resort
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Ha sportanime akkor Mila a szupersztár!!!
Nagyon szerettem,ez miatt kezdtem röpizni :wink:
Szerintem jók a sportanimék,én szeretem őket.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Nemreg fedeztem fel magamnak a H2 cimu kis gyongyszemet, meg nekem sem volt alkalmam teljesen vegignezni, de mar az elejen lathato, hogy otvozi a regi tipusu sportanimek erenyeit es van mar belole a modernek fobb vonasaibol is, nagyon hangulatos es kellemes lassu tempoju anime, nem siet el semmit, de nem is kell, igy is vegig izgalmas.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Hikaru no go. Teljesen rákattantam. Csak az enyhén homoszexuális kinézetű szellem fallikus sapkája még mindig kicsit ilyesztően hat... :P
A sorozat miatt kezdtem el go-zni. Tök jó játék. Még nem vagyok Mayer benne, de ha valaki tud tanítson...
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

A HnG orok kedvencem, ketszer lattam a sorozatot es haromszor olvastam vegig a mangat. Es en is igy jartam a GOval, megtalaltam a szekrenyunkben valamelyik elodom porosodo plasztik "szabadido magazin - GO" szettjet, osszeragasztottam a 18 darabban levo gobant es jatszottam - volna, ha lett volna kivel. Igy sajna csak a gep ellen tudok, 10 jatszmabol mar 2x megverem. :D
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Túl jó! Gyere fel KGS-re (kgs.kiseido.com) és ott majd meet your nemezis blablabla! De inkább csak 9x9en játsszunk mert az úgy átláthatóbb :P
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

OK, de elobb meg gyakorlok egy kicsit, nehogy nagyon szanalmas legyek.
Vegigneztem a H2-t. Nagy kar, hogy nincs befejezve se a szerelmi se a sport szall, mert vegig egy nagyszeru, kiegyensulyozott, erdekes sorozat volt. A romantikus szall nagyon jol ki volt dolgozva, sok csak ilyen temaju sorozat is megirigyelhetne, a szereplok es kapcsolataik pedig zsenialisak. Neki is allok a manganak, hatha annak van vege :D
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Nem mondhatnám, hogy sokat láttam végig (inkább csak belenézegettem, ha ismerősnél voltam), de élvezetesnek tűnnek, elnézegetem őket (meg most épp el akarom kezdeni az Eyeshield-et). Az a bájos a sportanimékben, hogy általában tök nyilvánvaló, hogy a főhős a végén megnyeri, ami megnyerhető, mégis végigparázik vele az ember x részt és képes totál beleélni magát a stresszhelyzetbe. :D
Legutóbbi sportanimém a Ginban Kaleidoscope volt, meg nemtom, hogy az Akagi annak számít-e (ha a sakk sport, a mahjong is simán az, meg az Akagi egyébként is PURE MANLINESS :dirr:) és mindkettőt nagyon élveztem, bár utóbbit sokkal jobban. Szerintem akkor jó egy sportanime igazán, ha a teljesen kiszámítható befejezés ellenére is tudsz rajta izgulni. :-P
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

siklara írta:Az a bájos a sportanimékben, hogy általában tök nyilvánvaló, hogy a főhős a végén megnyeri, ami megnyerhető, mégis végigparázik vele az ember x részt és képes totál beleélni magát a stresszhelyzetbe.
Hogy ez milyen igaz megállapítás!
Ami engem illet, én az utóbbi hónapokban jöttem rá, hogy szeretem a sportaniméket. Persze nem mindet és nem is egyformán, és nem is abszolút kedvencek. Például az annak idején nézett Mila, Kickers, Pálya ördögei, meg a Gólkirály nem tartoznak a kedvenceim közé a sportanimék közül. Viszont az Aoki Densetsu Shoot igen, és most nézem a Prince of Tennis-t, amiben az első részeknél nem találtam semmi különöset, de aztán valahogy megfogott. A Ginban Kaleidoscope is jó volt - csak rövid :( és hát a végénél muszáj volt :cry: .
A Hikari no Densetsu-t ismeri valaki? Netán talákozott vele valaki valami emészthető nyelven/felirattal? Ez egy ritmikus sportgimnasztikázó lányról szól, ő Hikari - az angol meg olasz változatban Hilary lett, a franciában meg Cynthia. Ebből megvan pár részem, csakhát sajna nem értek franciául.
Avatar
Tems
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007.07.17. 20:23
Tartózkodási hely: Hell

Hozzászólás Szerző: Tems »

Rhyagelle írta:No én eddig egy sportanimével futottam össze, mi is volt a címe ettooo... Battle Athletes Victory. Nem tudtam miaz már lejött a fele mire +néztem. Véletlenül egy félrenevezett file miatt a közepébe néztem bele. Aztán rájöttem hogy rosz helyen járok (1/2 rész után, mentségremre akkor volt egy nagy fordulópont, sok új szereplő stb), és elkezdtem az első részt is. Kíváncsi voltam hogy jutottak odáig a szereplők, és végignéztem az egész sorozatot. Szerintem elég jó, sokat nevettem rajta. (enyhe leszbi vonulat nagyon jó humorforrás :) meg ott van a szereplő aki egy az egyben Kaolla a Love Hinaból, hogy az edezőjükről ne is beszéljek)
Azt én is láttam, de annyira nem tudott lekötni. Akkor már inkább a Grand Prix, de a sportból a mangákat jobban szeretem, mint animeban, pölö Inue Takehiko művei a Slam Dunk (igaz kicsit régi, 1991-es) vagy a Real. Csak ajánlani tudom őket.

Captain Tsubassat rühellem!!! :-P
I love my attitude problem! :-P
Avatar
Sam Spayed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.11.02. 08:24
Tartózkodási hely: Duel Academy

Hozzászólás Szerző: Sam Spayed »

Egy sportanimét ismerek, ha lehet annak nevezni, a Yu-Gi-Oh! Duel Monsterst. Ja, és a Yu-Gi-Oh! Generation Nextet, végül is ha megnézzük, nem konkrétan harcolnak, csak kártyajátékot játszanak egymás ellen. Nekem ezek a kedvenceim.
Karamitsuku kaze ni sakarai, ushinatta kisetsu wo sagashiteiru.
Hyde: Season's Call (Blood+ Op2)
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

A legjobb sportanime, amit láttam, az az Eyeshield 21. Annyira meghozta a kedvem az amerikai focihoz, hogy a tavaszi edzésszezon kezdetével én is megyek a Budapest Wolves lánycsapatába xD Végülis egy sportanimének az a célja, hogy meghozza a néző kedvét hozzá, nem...? =) Hallottam, Japánban is sokkal többen játszanak, mióta vetítik.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Sam Spayed írta:Egy sportanimét ismerek, ha lehet annak nevezni, a Yu-Gi-Oh! Duel Monsterst. Ja, és a Yu-Gi-Oh! Generation Nextet, végül is ha megnézzük, nem konkrétan harcolnak, csak kártyajátékot játszanak egymás ellen.
Nem lehet annak nevezni! :-P :lol:
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

A Mila a szupersztárt én is tök imádtam :D Ennek hatására ütögettük a labdát a barátnőmmel még kb 6 évesen, igaz nálunk mások voltak a játékszabályok XD :D
A Kaleido start lehet sportanimének nevezni? :) Abban mozognak meg minden. :D
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Nem nagyon nézegettem sportanimét, de a Hikaru no Go az nagyon ott van.

A barátnőm most nézi a Touch-ot, ami az ANN szerint: Touch holds the record in Japan as being the highest rated anime TV show ever, with a 34% share
Baseballos, meg tornás is lesz, ha elér odáig :D, ja meg az elején meg még boxolós is :D

Még csak a huszadik rész környékén jár, de szerinte nagyon jó.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Rii írta:A Kaleido start lehet sportanimének nevezni? :) Abban mozognak meg minden. :D
Az se nem nyert.
A barátnőm most nézi a Touch-ot, ami az ANN szerint: Touch holds the record in Japan as being the highest rated anime TV show ever, with a 34% share
Baseballos, meg tornás is lesz, ha elér odáig , ja meg az elején meg még boxolós is

Még csak a huszadik rész környékén jár, de szerinte nagyon jó.
Na, az nálam is tervbe van véve. Első 20 részét már le is töltöttem, de egyelőre még nem kerítettem rá sort. Előbb jön az Aoki Densetsu Shoot, mihelyt az összes rész meglesz subolva. ::jthrill::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nálam nagyon régóta egyetlen sportanime szerepel az élben az pedig a Princess Nine. Nagyszerű CuCC.
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

tyűűű hát én nem sok sport animét láttam. egyre viszont nagyon emlékszem, és ez a Mila szupersztar. ezt még szerettem is. meg volt még vmi versenyautos, de annak a cimére nem emlékszek (vagy az nem számit sportnak?)

jah és a Captain Tsubasa-t se felejtsem ki, de arra már nem igazán emlékszek.

sztem az a baj az ien sport animékkel, h mind1ik a versengésről szol és elég 1x is megnézni, mert másodjára már nem érdekes, hiszen tudod előre h ki fog nyerni..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Érdemes megnézni az Excel Saga vonatkozó részét, amelyikben tekéznek meglehetősen "érdekes" öltözetben. Azt hiszem, kellően kiforgatja az egész műfajt. Mondjatok egy olyat, ahol nincsenek ordító klisék, és visszavonom.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Klisé nélküli semmilyen anime nemigen létezik, nemhogy konkrétan sportanime. Hogy mennyire ordító klisék, az már más kérdés.

De vannak azért olyan sportanimék is, amik nem csak arról szólnak, hogy ezt-azt az ellenfelet le kell győzni, hősünk vért izzad, aztán tesz valami sosem látott legendásat és győz. Példának okáért az Aoki Densetsu Shoot is ilyen.
Válasz küldése