AMV

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

... Hát hogy a "mai progikkal" nem nehéz passzintani... ez nem egészen igaz sztem. Egymás utűn rakosgatni nem nehéz, de hogy illeszkedjen a zenéhez ütemben a kép is, az nem olyan egyszerű. A fejlett vidószerkesztők nem úgy működnek h te berakosgatod a klippeket és ő majd összeigazítja :D ha így működnének akkor haldoklana az "AMV kúltúra". Az, hogy nincs egy amv-ben "törtönet" (mondanivaló) az meg nézőpont kérdése, nem kezdheti mindenki a csúcson, valahol el kell kezdeni, meghát az sem mindegy h miből csinálod, egy fight animéből valszínű h a legtöbben látványos harcot akarnak csinálni valami ütős zenére. Egy romantikushoz mg valami lassabb és érzelmesebbet.

uhh... lehet h eltértem a tárgytól.. dehát nekem még korán van ^^"
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Hiroshi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006.07.21. 22:41

Hozzászólás Szerző: Hiroshi »

Pedig szerintem pár órás gyakorlással a Sony Vegas-sal mindenki hozzá tudja illeszteni a megfelelő ütemhez a megfelelő képsorokat! Nem nagy kunszt! :)
Az AMV háttérben húzodó mondanivalóról, csak annyit, hogy ha valaki leül, és megtervezi, vagy fejben végiggondolja azt, amit elszeretne készíteni, és kordába tudja tartani az inspirációit, akkor nem lehet gond! :D
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hiroshi írta:Pedig szerintem pár órás gyakorlással a Sony Vegas-sal mindenki hozzá tudja illeszteni a megfelelő ütemhez a megfelelő képsorokat! Nem nagy kunszt! :)
Igaz. Főleg annak aki már több hasonló kaliberű programmal találkozott egyre könnyebb elsajátítania az "új" dolgokat.
daeusex írta:A fejlett vidószerkesztők nem úgy működnek h te berakosgatod a klippeket és ő majd összeigazítja ha így működnének akkor haldoklana az "AMV kúltúra".
Ez meg nem igaz. A legújabb programok is minél inkább arra törekednek hogy könnyen kezelhetőek legyenek. Ugyanis a cégeknek a saját érdekük, hogy a vásárlóik elégedettek legyenek, vagy hogy ne csak profik vásárolhassák a termékeiket. Ez igaz akármelyikre, akár legyen Sony vagy Adobe. Hozzáteszem hogy minden ilyen szoftverhez egy kilónyi user manual is tartozik szóval senkinek nem lehet gondja, csak neki kell feküdni.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Hiroshi:

Nekem van ilyen mögötes tartalmú klippem. Igaz az nem amv hanem sima mv csak! A Bambi 2-ből. Direkt a dalszöveg köré építettem a klieppet. Majd, ha elkészül az oldal csak innen nem tom csinálni (gagyi a gép) meg Gendonak is akadtak problémái így egy kicsit leakadtunk, de már hamarosan hazamegyek és rendbe teszük a dolgokat! :D Utána megtekinthetővé válik!
Kép
Avatar
Hiroshi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006.07.21. 22:41

Hozzászólás Szerző: Hiroshi »

Oké! Alig várom, hogy lássam Wolfi!
Én is feltenném a amvimet, de nem itthon kezdtem el, s még nem tudtam visszaszerezni és befejezni őket! Nem baj, addig is igazítgatom a sztorikat és a mondanivalójukat! :D
A sráccal még nem tudtam beszélni! De annyit elárulok, hogy több felvonásos az amv! Addigis legyetek türelemmel, és jó amv készítést! :)
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

A nagy beharangozott amv-t feltetted már? :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
daeusex
Profi
Profi
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2005.12.24. 10:55
Tartózkodási hely: 1337 14|\||>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: daeusex »

Gendo írta:Ez meg nem igaz. A legújabb programok is minél inkább arra törekednek hogy könnyen kezelhetőek legyenek. Ugyanis a cégeknek a saját érdekük, hogy a vásárlóik elégedettek legyenek, vagy hogy ne csak profik vásárolhassák a termékeiket. Ez igaz akármelyikre, akár legyen Sony vagy Adobe. Hozzáteszem hogy minden ilyen szoftverhez egy kilónyi user manual is tartozik szóval senkinek nem lehet gondja, csak neki kell feküdni.
Ez igaz, de hozzáteszem nem erre gondoltam :P Mindenkinek érdeke (aki mv-zik) hogy a program segítsen neki és ne gátolja a minkájában... de, ha van 3 perc zenéd és hozzá 3 perc vágott anyagod, attól még h bedobálod őket nem lessz jó amv belőle, és a szerkesztést egy program sem csinálja meg neked, a saját ötleteid megvalósításához pedig csak a saját képzelőerődre hagyatkozhatsz. Ha elfogyott az ötletem és nem tudom h hogy kéne ezt ezzel összekötni, vagymi jöjjön ezután akkor inkább felfüggesztem és csinálok vmi mást mert külömben csak egy rakás digitális szemét lessz belőle.
Az h valaki tud-e jó amv-t csinálni nem azon múlik, h mit tud a programja, hanem, hogy mire tudja használni.

(kicsit megkésve de elmulasztottam egy értesítőt ^^")
I'm the Ruler, the King, the Emperor. I'm the God, the Devil.
I'm an Angel, I'm a Demon. I'm the Past, the Present, the Future.
I'm the Eternity.
I'm what You call: Inexplicable.
Avatar
Kigzerek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.20. 09:30
Tartózkodási hely: Pécel Gigapolisz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kigzerek »

Üdv!

Nemrég kaptam meg az Adobe premiert pro-t. Nem igazán vágom, hogy mi van, ezért kéne egy kis segítség az elinduláshoz. A Photoshopot elég jól tudom használni, szóval nagyjából tisztában vagyok az Adobe programokkal, de ez a premier kicsit megijesztett...
Az lenne a legfontosabb, hogy melyik gomb mire való konkrétan. Innentől már menni fog.
Kérlek segítsetek egy kicsit!
Köszi
Avatar
Hiroshi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006.07.21. 22:41

Hozzászólás Szerző: Hiroshi »

Üdw Kigzerek!

Ha érdekel tudok jegyzetet küldeni postán média és videoszerkesztésből! Egy média tanár írta! Posta költséggel együtt úgy 1500HUF - 2000HUF között van (a tanár miatt kell fizetni)! Abban minden le van írva, ami a videokészítéséről tudni kell! :D
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

premiere

Hozzászólás Szerző: Shana »

De most komolyan, mástól kell megkérdezni hogy a program gombjai mire valók???? LOL
Naponta kapok vagy 3 ien és ehez hasonló e-mailt és már szétszáll tőle az agyam... mérnem próbálod ki hogy mire való?? Vagy félsz tőle? Ja igen, ha megnyomod a piros gombot a gép megsemmisíti önmagát :D

És véleményem szerint egy amv-ének nem feltétlenül kell történetet nyomni, főleg ha tök más mint a filmmé, persze jó az is. szeretem az történet, mondanivaló teli mav-éket. De szvsz az amv-nek érzelmeket kell közvetítenie. De ki hogy látja...
Avatar
Kigzerek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.07.20. 09:30
Tartózkodási hely: Pécel Gigapolisz
Kapcsolat:

Re: premiere

Hozzászólás Szerző: Kigzerek »

Shana írta:De most komolyan, mástól kell megkérdezni hogy a program gombjai mire valók???? LOL
Naponta kapok vagy 3 ien és ehez hasonló e-mailt és már szétszáll tőle az agyam... mérnem próbálod ki hogy mire való?? Vagy félsz tőle? Ja igen, ha megnyomod a piros gombot a gép megsemmisíti önmagát :D
Nem arról van szó, hogy félek tőle, hanem arról, hogy nem tudom lekövetni, hogy ezt vagy azt miért csinálja. Magyarán sikerül vmit összehoznom, de utána már nemtom, hogy hogyan csináltam.
De bocs, ha megzavartalak vele... Azt hittem, hogy ebben a topicban nem nézik le a lamereket. Én tévedtem.
Ja, és kösz a kioktatást! Jól esett!
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Végre sikerült elkészíteni a honlapot, az AMV részleg működik még csak igaz, de ez haladásnak számít! Már 15 amv-t letölhettek.

DarkDemon Games portál
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Aki egy órás AMV-t akar nézni, annak ajánlom ezt:
http://video.google.com/videoplay?docid ... amv+hell+3
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Most láttam egy szép gungrave AMV-t. Vigyázat kicsit spoileres...

http://youtube.com/watch?v=4cWdQ6f-cc8
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Első Amv-m :D .

http://www.youtube.com/watch?v=4ZBeIqHFB2Q

Bármilyen észrevételt szívesen fogadok :)
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Ssj2Viko: Aranyos, tetszik a zene. ::sugoi::
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Köszi
Örülök ha tetszett ::jeye::

Bár arra nem számítottam hogy az "aranyos" jelzővel illetik :^_^: , de köszi ::^_^::
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Gondoltam itt is közzé teszem mivel ide illik a bemutató klip a Macitesó kettőből:

http://rapidshare.de/files/30982667/Bro ... yWolfi.avi

U.I: Menj a Free-re ne ijedj meg a ha nem tölti azonnal csak várd meg míg visszaszámol és aztán add meg a leírt 3 tagó betüt és lehet letölteni!
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Hát nem gondoltam volna, hogy valaha Aljas Kúszóbabra látok AMV-t.. de bekövetkezett :D

http://www.youtube.com/watch?v=fLA6w9Von0I
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Biiru Seijin írta:Hát nem gondoltam volna, hogy valaha Aljas Kúszóbabra látok AMV-t.. de bekövetkezett :D

http://www.youtube.com/watch?v=fLA6w9Von0I
ZOMGROTFLOLMAOCGU, ez nagyot ütött. Most egész hétvégén ezen fogok röhögni. :mrgreen:
sYs^
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.08.23. 22:46
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sYs^ »

Biiru Seijin írta:Hát nem gondoltam volna, hogy valaha Aljas Kúszóbabra látok AMV-t.. de bekövetkezett :D

http://www.youtube.com/watch?v=fLA6w9Von0I
Egesz igenyes a zenehez kepest, otletes is csak a masodik felere kicsit kifujt :p
Azert poen. Megneznem amv.orgon mit kommentelnenek hozza :p
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Arjuna - Nature's Kingdom (Kai Tracid - Conscious)
lehet, h volt már, nagyon jó kis videó (eddig azt hittem, h nem lehet elektronikus zenére rendes amv-t csinálni, de úgy látszik mégis) :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

eddíg nem igazán volt alkalmam AMV-ket nézni(kicsiny gépem elmebaja miatt ^^") de most a conon hálistennek elég sokat levetítettek amik nagyon jók voltak :D . a versenyesek közül a 8 óra munka vs FMA és az aljas kúszóbab vs Golden boy tetszett a legjobban, de ahogy a közönséget hallottam nekik is XDDD,aztán a drámagyőztes CC-n meg bőgtem sikeresen egy jót...
szal azt kell mondanom (tudom hogy az ott vetített AMV eleve rostálva lettek), hogy nagyon kreatívak és ügyesek az azokat készítő emberkék -a versenyen kívüli AMVkre is gondolok-, jó sok meló lehetett velük
gratula az alkotóknak :D
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

cc

Hozzászólás Szerző: Shana »

miyume!
Télleg sírtál? Ez komoly? Ez mos télleg komoly vagy csak úgy mondtad...
És egyébként láttad a cc-t? Gondolom igen, azokat szokta meghatni az amv-ém akik látták a cc-t végig :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Shana: kajak elbőgtem magam ott szégyen szemre mindenki elött. a CC a kedvenc animem/mangam (mindkettőt nagyon szeretem az eltérések ellenére) és most amúgy is magam alatt vagyok 7m-el szal szépen kiütött az AMV :oops:
te csináltad? akkor gratula, nagyon szép lett, a számválasztás is telitalálat volt-tyűűű ::jeye::
Válasz küldése