Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Wagner írta:Titkos jól le lettél fikázva :D
Nem lett "lefikázva", de nagyon örülnék annak, ha az elvakult narutofanek nem néznék kapásból hülyének azt, akinek nem tetszik a kedvenc sorozatuk.
Nem mindenki szerint a Naruto az animék topja, tessék elviselni. (Többek között nekem sem, de azt hiszem, jobb, ha nem is írom le a véleményem róla - még mielőtt megkérdezné bárki is, a 90. résznél hagytam anno abba.)

Véleményt pedig arról alkot Titkos (és bárki más), amiről kedve van. Ha nem látta a Narutót, hát nem látta. Pata is az imént ebben a topikban említette meg a Texhnolyze-t egy rész megtekintése után, úgyhogy azt hiszem, nincs helye az arra való hivatkozásnak, hogy "omg nem is láttad".
Discussion over.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Az idézetet az adminisztrátor eltávolította. Légyszíves olvasd el a szabályzat ide vonatkozó részeit:
viewtopic.php?t=819 (1.3.2. pont).


Tök igazad van 1ébként, én is vágtam egy fejet az Új Tag részletes is enyhén agresszív véleménynyílvánításán
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Legrosszabak:
Pokemon, Digimon, Sailor Moon, Blue Gender azok kõzûl amiket láttam.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

A BLue Gendert nem sorolnám a legrosszabbak közé, olyan közép szintre tenném. Igaz, hogy a fele értelmetlen véres lövöldözés, meg csúszkáló mechák...meg sztem az animáció se a legjobb...de azért mégsem kéne lealacsonyítani ilyen Lodoss War, meg DICE szintre, mert valami azért mégis van benne, az emberei természetről, meg persze egy jól ábrázolják egy azt elhagyatott rendkívül zord világot.
Na és ez a Második Föld, ez is nagy ötlet. Sztem végtére is nem olyan rossz anime ez.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A Record of Lodoss War jó... nekem iszonyatosan tetszett minden hibája ellenére... azért a DICE-tól távol áll :) (dehát, Illések és Pofonok...)

De igen, a DICE újjonnan számomra az egyik Legallja Anime... ha példázom szar animékkel, Yugioh mellett ezt hozom fel :)
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Igaz, a Lodoss és a Dice is pocsék, de a DICE nem animééé. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Jó igazad van Mayer, a Lodoss tényleg távol áll a DICEtól, de akkor is el van cseszve, sztem a Titkossal jól ki lett dumálva, hogy mi is a gond vele. Nézted már? :lol:
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

Strawberry Panic

ebből én is csak 1 részt láttam, de azt is csak szenvedés árán néztem végig...lehet mert éppenséggel homofób vagyok.... az egyik főszereplő egyből azzal indít hogy le akarja smárolni a másikat, ráadásul mind2 csaj.... :/
ráadásul már az első rész unalmas...de tényleg ...:/
nem lett kedvencem, és nem is töltöttem le belőle több részt....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Hatalmas csalódás volt számomra a PPG anime verziójából 1 részt is végignézni. Az egy dolog hogy megváltoztatták a lányok teremtésének történetét, de miért kellett ehhez az egész színvonalat ledegradálni? :roll: Az eredeti közel sem ilyen bugyuta, sőt vannak benne egész jó poénok, paródiák is. A japán átdolgozás viszont egy óvodásoknak készült, magical girl sorozattá sikeredett, ahol Mojo is hülyébb a kelleténél, ráadásul a színhelyek kidolgozása is egyenlő a 0-val. Nem hiszem hogy ezek után megnézem a következő részt, pedig már egy ideje vártam erre a sorozatra. :(
Mayer írta:--ha példázom szar animékkel, Yugioh mellett ezt hozom fel :)
Azért a YugiOh annyira nem szar. Nekem legalábbis semmi bajom sincs vele, az eredeti kártyajáték kifejezetten jó. :-P Bár a karakterdesign nem tetszik, túl hegyesek a szemek és kiélezettek a hajak.
liache írta:Strawberry Panic
ebből én is csak 1 részt láttam, de azt is csak szenvedés árán néztem végig...lehet mert éppenséggel homofób vagyok
Ha homofób vagy, akkor mégis miért ülsz neki egy yuri sorozatnak? :dirr:
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Pal-chan írta:Azért a YugiOh annyira nem szar. Nekem legalábbis semmi bajom sincs vele, az eredeti kártyajáték kifejezetten jó. :-P Bár a karakterdesign nem tetszik, túl hegyesek a szemek és kiélezettek a hajak.
Ha homofób vagy, akkor mégis miért ülsz neki egy yuri sorozatnak? :dirr:
A Yu-Gi-Oh! nem rossz anime, sõt én szeretem csak a fordítás pocsék.
Meg, hogy Yugi-nak akkora feje van kicsi teste ellenére hogy nem tom hogy bírja el. :)
Yuri sorozatot, pedig hogyha homofób vagy akkor ne nézz. :-P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nem mindig tudhatod előre h mire vállalkozol ha csak egyszerűen járkálsz felalá a neten, és megtalálod a címét: Strawberry Panic: Jujj ez jól hangzik: Jöhet :-P

Yugiohval számomra az a probléma, hogy merchandising anime, és igazából nem szól semmiről (azonkívűl h kitartás, barátság, oh yeah stb.). Folyton csak kártyáznak, ami elente jó, és izgalmas aztán átmegy unalmasba. Ettől függetlenül a kártyajáték fun lehet. én egy Bleach RPG-t v kártyajátékot simán megnéznék :)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Mayer írta: Én egy Bleach RPG-t v kártyajátékot simán megnéznék :)
akkor nézd meg a 88. részt XD
Gonosz bounto magic kártyákkal támad XD

Amúgy igen, DICE se jött be túlzott, F-Zero se. Agyon vannak CGzve, és az úgy nekem nem tetszik annyira.

Pokemon nem tetszett annyira, egy ideig néztem de aztán feladtam, mert gyakorlatilag minden rész arrol szólt, hogy egy pokemon, barátság barátság etc, team rocket, team rocket kikap és elszálnak a búsba egy csillanással a végén. ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Edina-chan írta:Titkos:
csak egy dolgot: feltúrbózott DB?
Ennyi erővel az összes magical girl anime, amiben egy helyett több szupercsajszi van, egy feltúrbózott Sailor Moon :P
Most nem azért mondtam, hogy feltúrbózott DB, mert ebben is harcolnak. (Ennyi erővel minden shounen fighting animére mondhatnám, hogy DB 2.) Egyszerűen minden szereplőről azonnal beugrott egy DB-s másik, és a harcokat is azzal túrbózzák fel, hogy ki tud királyabb technikát elsütni. (Meg a hasmenéses és ”bukkakés” poénok is kicsit DB-szerűek voltak.)
Sai írta:Nos...lol.Fórum és fanok alapján megitélni egy anime-t...no comment.
Elnézést, amiért adok mások véleményére, és a fanokat nem nyáladzó elfogult idiótának tekintem, hanem olyan személynek, aki már mondhatni "szakértő" 1-1 animében, ha már egyszer a rajongója és túl van 100 részen. Nyugi, nem olyanok véleménye alapján építettem fel a Narutoról alkotott véleményemet, akik 2 rész után a legjobb animének kiáltották ki. (Mert ilyenek is vannak ám szép számmal, persze ők még 5 évesek voltak, amikor a DB nálunk ment, így a Naruto valóban az újdonság varázsával hat rájuk.) De hogy végleg megnyugodj: elkezdtem olvasni a mangát, és cseppet sem lett jobb a véleményem, sőt.
És amíg az IY esetében max elvakult fangirlökkel találkoztam, a Narutot újdonsült és régebbi animés egyaránt isteníti, és akárhová megyek, lassan mindenhol ezt nyomják az orrom alá, hogy "Ezt nézd, ez a világ legszórakoztatóbb/legakciódúsabb/legviccesebb animéje!". Biztos ez is benne van, hogy már eleve nem lett túl szimpatikus.
Sai írta:Igaz hogy túl van istenítve de azt leszámítva hogy mindkettő shounen nem sok hasonlóságot találtam mind a harcok,karakterek,grafika(etc) terén.Persze vannak benne klisék melyek más hasonló anime-kben is megtalálható na de melyik shounen-ben nem?
Akkor nézd meg újra. :) Naruto a hiperaktivitásával és a hülyeségével egy Goku 2, Sasuke Vegita hallgatag és finomabb kiadásban (vagy mondhatnám, hogy Kaiba-copy a YGO-ból), van perverz mester is Zseniális Teknős helyett, Sakura pedig Bulma is lehetne az "egyszer aranyos vagyok, máskor egy hárpia" személyiségével. (óriásgorilla helyett pedig van hatalmas démon-rókánk) Rock Lee pedig Bruce Lee vagy Jackie Chan. :D (utóbbit már szintén a DB-ben parodizálta Zseniális Teknős :D)
A klisékkel sosem volt bajom, viszont nem mindegy, hogy milyen formában adják őket elő. (Manapság már amúgy is kevés az eredeti ötlet.) Ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondhatnám, hogy a MÄR anime egy csomó meséből összelopott shounen fighting cucc, ami még a shoujo animékből is ellopta a "főhős átkerül egy másik világba" szisztémát, és egy DB-szerű Budokaival fűszerezte az egészet. XD Mégis az egyik nagy kedvencem, mert hiába nem mutat fel túl sok újat, azokat ügyesen keveri, így egy nagyon hangulatos és jól felépített világú animét kapunk. :) Meg persze az sem elhanyagolható, hogy eddig kb. 3 emberrel találkoztam, akik ismerik és nézik, de ők sem istenítették az egekig, nem úgy mint Narutot a több száz fanja.
Sai írta:Jól tudtad és erre is van példa a Naruto-ban,nem is egy(gyakorlatilag egy egész szint + saga).
Már megint ezek a "sagák" meg "szintek". :roll: Amúgy elhiszem, csak mivel pont a főhősök használnak olyan brutál technikákat, hogy Goku megirigyelhetné, így már elég nehéz komolyan vennem ezt az egész ninja-dolgot.
Sai írta:Kezdjük ott hogy az anime maga 2002-ben kezdődött másrészről pedig ez csak egy mottó ennél jóval többre épül a történet.(jó persze nem egy világmegváltó gondolat de a történet maga nem erre épül)És hamár 2006 akkor nézz meg egy Black Lagoon-t vagy Fate/Stay Night-ot amik kb. hasonló horderejű sztorival vannak megáldva ahoz képest hogy mennyire komolyan veszik magukat.
Kezdjük ott, hogy a '80-as évek végén megjelenő DB óta egyetlen más mangaka vagy anime-készítő sem mert ilyen alapsztorival előhozakodni, hogy "Én leszek a legerősebb!", mert féltek, hogy Toriyama még beperelné őket. XD (Mellesleg még a DB is sárkánygömbkeresésként indult, a harc csak később lett központi téma. Szóval mondhatnám úgyis, hogy a Naruto az első, amelyik ilyen gyér sztorival állt elő.)
Black Lagoon-t és Fate/Stay Night-ot pedig miért néznék? :D Már a címük alapján is nagyon darkos és "deep" animének állítják be magukat, nekem pedig nem stílusom az olyan. :) (persze ez nem azt jelenti, hogy ezek között nincsenek olyanok, amelyek bejöttek, csak maga a stílus nem a kedvencem) Bár a Fate/Stay Night promoját láttam anno, és a harc valahogy sokkal látványosabbnak tünt, mint a Narutoban. (mert ha annyira harcos-anime a Naruto, akkor legalább az összecsapásokat kellene úgy megvalósítani, hogy az ember ne tudjon utána 5 percig fellálni a székből) Amúgy még az hiányozna, ha a Narutoba is beleszőttek volna valami mélyfilozófia mondanivalót, akkor már tényleg utálnám. XD
Sai írta:Ízlések és pofonok(mellesleg ha még nem láttál belőle részek hogy lehetnek idegesítőek?^^')
Képeket és AMV-t annál többet láttam, és már ott a falat kapartam némelyiküktől. Meg ez olyan, mint amikor a Shin-chan trailerjét is láttam, és azt mondtam, hogy "Ez vagy nagyon szórakoztató lesz, vagy nagyon borzalmas, de úgy érzem inkább az utóbbi.", és lám: igazam lett. Tudod, az ilyet érezni szokta az ember, legalábbis én. De elkezdtem a mangát is (direkt a mangát, nehogy a csúnya, gonosz fillerek elijeszenek), és megint bejött a megérzésem, miszerint nem akkora király ez, mint sokan állítják. Amúgy a szereplők személyisége csak egy dolog, a külsejük is "érdekes" szerintem. Szóval nézd meg pl. Narutot, Garaat, és Rock Lee-t. Lehet rájuk azt mondani, hogy egyediek, meg azt is, hogy a mangaka annyira nem veszi komolyan még a saját stílusát sem, hogy 3 totálisan eltérő karakterdizájnű szereplőt rajzol.
Sai írta:OMG nincsenek fanservice heggyel megáldott szereplők.Mindjárt kardomba dőlök akkor gyalázat.*irónia*
Nagyon félreértettél. XDD Amúgy meg amit írsz két szempontból sem helytálló:
1. Szép lányokat mondtam, nem fanservice-t. Nem muszáj ahhoz levetkőzniük, hogy jól nézzenek ki. Pl. nézd meg a Yu Yu Hakushot, abban aztán egy csepp fanservice nincs (pedig shounen anime), mégis amikor megláttam Botant... ::daisuki:: Vagy ott van megint a MÄR, animében 0 fanserice, mangában egyetlen kép, az is hátulról rajzolva. Mégis két olyan női főszereplő is van a mangában, hogy ha választanom kellene közüllük, gondban lennék. :D Sakura meg nem jön be sem külsőre (a szeme tetoválva van, vagy mitől olyan? egyik képen mutatták közelről...creepy O__O de az idegességében előjővő lófogai is inkább taszítóak, mint viccesek...), sem belsőre (az Inner-Sakurás poénok fényesen megvilágítják, hogy a csaj kétszínű, mint a fém százas XD), és a többi lányszereplő sem volt valami szimpatikus.
2. Nincs telenyomva fanservice-el? :D Első fejezetben Sexy no Jutsu (Naruto meztelen nővé változik, mestere orrából 6 liter vér spriccel ki), 1-2 fejezet múlva Harem no Jutsu (mint az előző, csak SOK nővel...), ezek után szerintem a Naruto nem szűkölködik fanservice-ben. :lol: (Ha nagyon kukacoskodó akarnék lenni, azt is mondhatnám, hogy szerintem a Narutoban még a fanservice-nek sincs értelme, mert nem túl arányosan rajzolja a női testet. XD)
Sai írta:Wow.Beszélő kutya.Hű de idióta aki ilyet kitud találni.*irónia*
Az még elmegy, de amikor Narotóék vérkomoly arccal mennek utána ő meg vezeti őket, és utasítgatja, akkor nem tudtam, hogy sírjak, röhögjek, vagy könyveljem el, hogy egy Disney rajzfilmet nézek. MÄR-ban is van beszélő kutya, IY-ben pedig beszélő bolha, viszont az előbbi kap párat a fejére, ha nagyon elszállna az agya (egyik részben egy szép ökölcsapást is kapott :D), a bolhát pedig egyik részben lepermetezik rovarítóval, másikban majd' szétnyomják. XD Nah ez poén! :D De hogy egy kutya ninja-mester legyen... Tininindzsa Harci Teknőcöknél még elment a patkány... :lol:

Sai írta:Mint ahogy a Bleach-ben zanpaktouk vannak vagy a One Piece-ben ördög gyümölcsök.(költői kérdés:láttál te már jelbeszédet?^^')
A Bleach-t kevéssé ismerem, és nem néztem, a One Piece-ben viszont legalább az alapsztori érdekes, kalózos animékből még nem sokkal találkoztam. :) Csak amíg az ördöggyümölcsöt megeszed egyszer, és megkapod a képességet, aztán utána automatikusan tudod használni, addig a Narutoban mire egy seal-t végigmutogatsz, valószínűleg kinyírnak. (ezt mondjuk már a DB-ben, meg a legtöbb harcos animében sem értettem, hogy miért vár az ellenfél mindig, amíg a másik energiát gyüjt, de speciel a MÄR-ban ilyen sem nagyon van, egy perc alatt előhívják a fegyverüket, vagy bármit ami kell) Jelbeszédet meg persze, hogy láttam, a szövegem azon része irónia akart lenni. :)
Sai írta:Ja főleg hogy volt olyan harc amit 10 perc alatt lezavartak(vagy még rövidebb idő alatt)
Meg olyan is, amit majdnem 10 részig húztak, ahogy itt már írták. És gyanítom, hogy 10 perces harcból nem volt sok, mert az még nekem is kevés lenne. :)
Sai írta:Öhm...WTF?Téged erre kitájékoztatott csak mert a 15 rész még harc és a 80. rész után pedig már rég nincs harc.Szal. ismét no comment.
Elnézést, hogy egy általam nem túl nagyra tartott animéről egyetlen hibás információt közöltem, amit mellesleg nekem is más mondott. :roll:
Sai írta:Tanács:nézz körül egy kicsit több fórumon>az emberek nagyrésze már a kezdetek óta rühelli a fillereket.
Az lehet, de attól még nézik. Japánban mindenképp, különben a fillerek kezdetétől drasztikusan 10% alá csökkent volna a nézettség. Ehhez képest már lassan 70 rész eltelt, és még midig etetik a fanokat, hogy "mindjárt vége a fillereknek, de tényleg!", most épp Kakashi születésnapját várják, mint a messiást.
Sai írta:Megjegyzem én abszolút nem vagyok egy Naruto fanatikus,olvasom a manga-t(majd ha újra folytatják normális akkor talán az anime-t is nézni fogom)azt ennyi.Csak gondoltam erre reagálok egyet.
u.i:A további viták(flame)elkerülése végett ez csak szimpla reakció volt(mégha egy kicsit gúnyos formában is)nem támadás vagy kioktatás(mégha annak is tünt)
Szvsz a vitával sincs probléma, amíg nem megy át flame-be. A Lodoss-t pl. egész jól "lerendeztük", Mayernek bejött, nekem és Wagnernek nem, nincs ezzel semmi gond. A fanokat én sem akarom megbántani, Sakura és Naruto pedig biztos nem fognak ügyvédhez fordulni, ha esetleg megsértem a személyiségi jogaikat. :D
De ha off, vagy esetleg sértő, Rage majd biztos megteszi a szükséges lépéseket, ahogy tette az előbb is. :)
Pata írta:"shounen fighting animék Elfen Lied-je" <--- hogy kapcsolódik ez az elfen liedhez?
Mindkettőbe sokkal többet látnak bele a fanok, mint amennyi valójában benne van. Ahogy az EL a "deep, dark & hardcore" animék isteneként van bemutatva, a Naruto a "legviccesebb/legakciódúsabb/legötletesebb/legkalandosabb/legizgalmasabb/legstb.-bb anime, ami valaha készült".
Pata írta:Amúg Sai-val egyet értek, olvasd a mangát, vagy nézd meg az animét, és azok után elmondhatod, hogy "jaj de utálom ezt a karit, mert ezt csinálta, etc etc". Ha nem tudod, hogy milyen, akkor nem kéne már a rossz animékhez minősíteni.
Persze, ez így van, olyat alapból nem '"fikázok", amit nem is ismerek. A Narutot már kb. ismertem, és a manga csak alátámasztotta a feltételezéseimet. De amúgy még az animébe is bele fogok nézni, hátha az jobb, és ezt most minden gúnyolódás nélkül mondom.

Az EL szerintem is gyenge, de arról már írtam a saját topicjában egy szép hosszú véleményt, nem akarom magamat ismételni.
Ryou írta:Igaz, a Lodoss és a Dice is pocsék, de a DICE nem animééé. :D
Pedig szerintem eléggé "animééé", japánok csinálták.
Pal-chan írta:Azért a YugiOh annyira nem szar. Nekem legalábbis semmi bajom sincs vele, az eredeti kártyajáték kifejezetten jó. :-P Bár a karakterdesign nem tetszik, túl hegyesek a szemek és kiélezettek a hajak.
Szvsz a YGO nagyon jó, bár amikor ezt mondom, csak a mangát és a kártyajátékot értem alatta. :) A karakterdizájn picit tényleg szokatlan, főleg Yugi, de nekem nincs bajom vele. :)
Mayer írta:Yugiohval számomra az a probléma, hogy merchandising anime, és igazából nem szól semmiről (azonkívűl h kitartás, barátság, oh yeah stb.). Folyton csak kártyáznak, ami elente jó, és izgalmas aztán átmegy unalmasba.
Azért az a sok kártyázás valahol azt lenne hivatott bemutatni, ahogy Yugi egy szerencsétlen kölyökből végül egy saját magát (vagyis a "másik énjét", de ezzel együtt magát is) legyőző "kemény legénnyé" válik. A mangában ezt szerintem szépen sikerült ábrázolni, az animében már kevésbé, az valóban elment a Pokémon irányába. :( Meg ott van Atem háttérsztorija, és az emlékeinek felkutatása a Millenium Tárgyak segítségével, ami a mangában szintén jól jött ki, míg az animében nagyon elnyújtották. :? Viszont a kártyameccseket én nem szoktam unni, bár tény, hogy vannak nagyon jó, és álmosítóbb párbajok is.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

És amíg az IY esetében max elvakult fangirlökkel találkoztam, a Narutot újdonsült és régebbi animés egyaránt isteníti, és akárhová megyek, lassan mindenhol ezt nyomják az orrom alá, hogy "Ezt nézd, ez a világ legszórakoztatóbb/legakciódúsabb/legviccesebb animéje!".
Akkor lehet hogy mégis van benne valami?Megjegyzem én máig nem tartom egy világmegváltó cuccnak(egy shounen fight-os cucc-tól nem is várom el) számomra kb. olyan szinten mozog mint a DB.
Akkor nézd meg újra. Naruto a hiperaktivitásával és a hülyeségével egy Goku 2, Sasuke Vegita hallgatag és finomabb kiadásban (vagy mondhatnám, hogy Kaiba-copy a YGO-ból), van perverz mester is Zseniális Teknős helyett, Sakura pedig Bulma is lehetne az "egyszer aranyos vagyok, máskor egy hárpia" személyiségével.
Ez lehet de más okok miatt olyanok amilyenek a fent említett DB szereplőkkel ellentétben.
Rock Lee pedig Bruce Lee vagy Jackie Chan. (utóbbit már szintén a DB-ben parodizálta Zseniális Teknős )
De mindkettő másképp parodizálja/parodizálta Bruce Lee-t.
Amúgy elhiszem, csak mivel pont a főhősök használnak olyan brutál technikákat, hogy Goku megirigyelhetné, így már elég nehéz komolyan vennem ezt az egész ninja-dolgot.
Ami kb. úgy a sorozat felétől ha igaz ugyanis elég sokáig Naruto összesen kemény egy technikával büszkélkedhet és az sem valami világmegváltó.Az ok amiért úgy tudja használni ahogy az megint más tészta.Mellesleg az egész anime alatt összesen 3 konkrét technikát használ és egyiket sem hú de über szinten.
Mellesleg még a DB is sárkánygömbkeresésként indult, a harc csak később lett központi téma. Szóval mondhatnám úgyis, hogy a Naruto az első, amelyik ilyen gyér sztorival állt elő.)
Ezt nem is vitatom az persze más kérdés hogy utána jóval komolyabbra fogja a figurát.
Black Lagoon-t és Fate/Stay Night-ot pedig miért néznék? Már a címük alapján is nagyon darkos és "deep" animének állítják be magukat,
Kapufa,egyik sem darkos és "deep" anime de mindkettő mondhatni akció orientált.
mert ha annyira harcos-anime a Naruto, akkor legalább az összecsapásokat kellene úgy megvalósítani, hogy az ember ne tudjon utána 5 percig fellálni a székből
Na most a Fate/Stay Night-nál lehetőség van über látványos harcokat összehozni hisz az ha jól emlékszem mindössze 26 részes.Plusz pl. a One Piece harcai sem a leglátványosabbak mégis lekötöttek éppúgy mint a Naruto egyes harcai(nem az összes mert voltak igen gyérek is)
Képeket és AMV-t annál többet láttam, és már ott a falat kapartam némelyiküktő
Oh ha a képek beszélni tudnának..*elmereng.*Mellesleg az AMV-kből nem tudod meg a hátteret az indittatásokat szal. annyira nem éli bele magát az ember ha egy AMV-t néz mintha tudná hogy konkrétan miről is van szó.Arról nem is beszélve hogy az eredeti zenék szvsz elég hangulatosak és megadják az alaplöketet.
Szóval nézd meg pl. Narutot, Garaat, és Rock Lee-t. Lehet rájuk azt mondani, hogy egyediek, meg azt is, hogy a mangaka annyira nem veszi komolyan még a saját stílusát sem, hogy 3 totálisan eltérő karakterdizájnű szereplőt rajzol
És ezzel mi a probléma?Az hogy nem egy kaptafára készültek a szereplők a külsőt illetően számomra pozitívum volt.(ellenben pl. a IY-nál ahol Bankotsu gyakorlatilag Hiten2 volt)
Szép lányokat mondtam, nem fanservice-t. Nem muszáj ahhoz levetkőzniük, hogy jól nézzenek
FMP-Kaname>két lábon jára fanservice mégsem vetkőztették el.
Nincs telenyomva fanservice-el? Első fejezetben Sexy no Jutsu (Naruto meztelen nővé változik, mestere orrából 6 liter vér spriccel ki), 1-2 fejezet múlva Harem no Jutsu (mint az előző, csak SOK nővel...), ezek után szerintem a Naruto nem szűkölködik fanservice-ben.
Csakhogy van különbség a fen említett fanservice és a te példád között mivel ezt nem néző csalogatónak szánják mint a fanservice-ek nagyrészét.Egy mert ez egészet poénnak szánták kettő pedig a rajzolás már maga nem engedi hogy az ember komolyan vegye ezt a jelenetet.
Az még elmegy, de amikor Narotóék vérkomoly arccal mennek utána ő meg vezeti őket, és utasítgatja, akkor nem tudtam, hogy sírjak, röhögjek, vagy könyveljem el, hogy egy Disney rajzfilmet nézek
Ismét csak az a probléma hogy nem ismered az alapszitut vagyis az okát annak hogy miért követik "vérkomoly arcal" .Annyit segítek>nem a kutya miatt.
A Bleach-t kevéssé ismerem, és nem néztem, a One Piece-ben viszont legalább az alapsztori érdekes, kalózos animékből még nem sokkal találkoztam.
Aminek kb. ugyanolyan szinten mozog az alapszituja mint a Naruto-nak.Luffy kalózkirály akar lenni.(az persze más kérdés hogy utána ez az anime is komolyabbra fogja a figurát.)
Csak amíg az ördöggyümölcsöt megeszed egyszer, és megkapod a képességet, aztán utána automatikusan tudod használni, addig a Narutoban mire egy seal-t végigmutogatsz, valószínűleg kinyírnak
A One Piece-ben csak mindegyik támadásnál elkell mondanod egy szöveget (Pl.Gomu Gomu no Pistol)és végülis az alatt az idő alatt is lelehetne rendezni a dolgot.Mellesleg Seal-k kb. úgy fele-fele arányban vannak a nem Seal-es képeségekkel szal. nem mindig Seal-t használnak.
Meg olyan is, amit majdnem 10 részig húztak, ahogy itt már írták. És gyanítom, hogy 10 perces harcból nem volt sok, mert az még nekem is kevés lenne.
Amiből kb. 5 rész a fent említett kis Gaiden volt de ez még mindig semmi a DBZ féle Dermesztő vs Goku harchoz képest.Amugy a harcok általában 1-2 max 3 részesek(megjegyzem ez úgy három rész hogy közben több szálon fut a cselekmény)
Elnézést, hogy egy általam nem túl nagyra tartott animéről egyetlen hibás információt közöltem, amit mellesleg nekem is más mondott.
Ezért is mondtam hogy fölösleges fanokra és fórumokra hivatkozni.
Az lehet, de attól még nézik. Japánban mindenképp, különben a fillerek kezdetétől drasztikusan 10% alá csökkent volna a nézettség. Ehhez képest már lassan 70 rész eltelt, és még midig etetik a fanokat, hogy "mindjárt vége a fillereknek, de tényleg!", most épp Kakashi születésnapját várják, mint a messiást
Igen,de tudtommal nem Japánban vagyunk.Mellesleg csak azért várják annyira Kakashi születésnapját mert azzal már elkezdődhet a Kakashi Gaiden ami a fillerek végét jelentené.
Szvsz a vitával sincs probléma, amíg nem megy át flame-be. A Lodoss-t pl. egész jól "lerendeztük", Mayernek bejött, nekem és Wagnernek nem, nincs ezzel semmi gond. A fanokat én sem akarom megbántani, Sakura és Naruto pedig biztos nem fognak ügyvédhez fordulni, ha esetleg megsértem a személyiségi jogaikat.
De ha off, vagy esetleg sértő, Rage majd biztos megteszi a szükséges lépéseket, ahogy tette az előbb is.
Csak azért írtam mert jobb biztosra menni.Mellesleg írtam is Rage-nek hogyha reagálni fogsz akkor inkább átviszem PÜ-be a dolgot de ha nincs vele probléma akkor miért ne itt.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.19. 09:34-kor.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

erre tökéletes példa Rage. Megnézte 90-ig, azután mondta, hogy neki nem jön be, így tehát megvan az információ. =)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Bár nem kapcsolódik a Narutóhoz, azért szeretném elmondani: szvsz az Elfen Lied-nek igenis van mondanivalója. Más kérdés, hogy én ettől nem tartom a "deep, dark & hardcore" animék istenének...

Botant mindenki kedveli, őt egyszerűen nem lehet nem szeretni. :wink: Kimonóban néz ki a legjobban. :wink:

Ami a fillerek nézettségét illeti...nos, amíg a nézők hagyják magukat becsapni, addig sajnos lesznek fillerek. Minek fárasztanák magukat kreatív munkával, ha nincs rá szükség?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sai írta:Akkor lehet hogy mégis van benne valami?Megjegyzem én máig nem tartom egy világmegváltó cuccnak(egy shounen fight-os cucc-tól nem is várom el) számomra kb. olyan szinten mozog mint a DB.
Persze, akik nem látták a DB-t, azoknak biztosan van benne valami. Ha a Naruto a DB előtt készült volna, most lehet a DB-t "bántanám", de nem ez a helyzet. Amúgy meg ez megint az Elfen Lied esete: annak is rengeteg a fanja, állítják, hogy a mélyfilózófiai animék csúcsa, sőt, egyesek szerint, jobb, mint az EVA. Megérdemli ezt a hype-ot? Persze, hogy nem, és szerintem a Naruto sem.
Sai írta:Ami kb. úgy a sorozat felétől ha igaz ugyanis elég sokáig Naruto összesen kemény egy technikával büszkélkedhet és az sem valami világmegváltó.Az ok amiért úgy tudja használni ahogy az megint más tészta.Mellesleg az egész anime alatt összesen 3 konkrét technikát használ és egyiket sem hú de über szinten.
És ilyen lehetőségek mellett pályázik "az új évszázadat legjobb fighting animéje" címre? :shock: (speciel a YYH-ban is röhejesnek találtam, hogy Yusuke az összes gonoszt egy bitangerős Rei-Gunnal lövi szét, csak a YYH messze nincs ennyire sztárolva)
Sai írta:Kapufa,egyik sem darkos és "deep" anime de mindkettő mondhatni akció orientált.
Hát... a Black Lagoon-nak eddig max a címéről hallottam, de a Fate/Stay Night már a promója alapján is kemény darkos/fightos. ("My bow is my sword" vagy mit mondott a coolos harcos, lehet nem pontos idézet, aztán előtte a nyilat, ami simán lepattant a berserkerről, akit egy kislány irányított...és persze végig sötét volt minden harc alatt.) Nem azt mondom, hogy rossz (nem is láttam még), és később még meg akarom nézni, de fura volt, ahogy a harcok vérkomolyak, a promo végén pedig Slayers-szerű poénkodásba mentek át. De nem tünt hasonló stílusúnak, mint a Naruto. (BL-nek mint már mondtam még csak a nevét hallottam néha, a Fate-et pedig volt, aki istenítette, volt, aki utálta, aztán mostanában már szinte el is felejtette mindenki.)
Sai írta:Na most a Fate/Stay Night-nál lehetőség van über látványos harcokat összehozni hisz az ha jól emlékszem mindössze 26 részes.Plusz pl. a One Piece harcai sem a leglátványosabbak mégis lekötöttek éppúgy mint a Naruto egyes harcai(nem az összes mert voltak igen gyérek is)
De most megint, minek ide a Fate? A DBZ több, mint 200 részes (majdnem 300), de mindvégig elég szép látványos harcokat sikerült összedobni bennük. A One Piece-nél meg az a helyzet, hogy az is csak a megjelenésekor volt 1-2 évig sikeres, mostanában nem sokat hallok felőle, nem is tudom, hogy megy -e még, vagy mi a helyzet vele kapcsolatban. (pedig szvsz már az alapsztori és a kalózos világ is nagyobb ötlet, mint a Narotoé, és a One Piece-ben azért ott van ám a kincs is, amit a Grand Line-on keresnek, nem csak annyi a sztori, hogy "én leszek a legnagyobb kalóz", de ha az lenne, még mindig eredetibb ötlet, mint a "legerősebb ninja", ami már sok volt Japánban, ellenben a kalózokkal...) Másrészt a One Piece mangakája bevalottan DB-fan, tehát nem véletlen, hogy az is DB-s kicsit. (Úgy is mondhatnánk, hogy a mangaka kijelentette: "Szeretem a DB-t, ezért a saját mangámba is belerakok belőle néhány elemet, ha neked nem jött be a DB, az enyémet se' olvasd.")
Sai írta:Oh ha a képek beszélni tudnának..*elmereng.*Mellesleg az AMV-kből nem tudod meg a hátteret az indittatásokat szal. annyira nem éli bele magát az ember ha egy AMV-t néz mintha tudná hogy konkrétan miről is van szó.Arról nem is beszélve hogy az eredeti zenék szvsz elég hangulatosak és megadják az alaplöketet.
Ez így van, de attól, hogy megtudom mi az izgalom oka, a tény még nem változik, hogy a kölykök egy beszélő kutya után ugrálnak az erdőben, ami annyira profi ninja, hogy szinte már "repül". (De komolyan, nézd meg azt a részt, alig mutatják, amikor egy-egy faágról elrugaszkodnak, olyan mintha folymatosan repülnének, főleg Pakkun.) A zenékről annyit, hogy tegnap leszedtem az első két részt, és az OP és ED "heavy metal wannabe" számai szerintem nagyon nem passzoltak az animéhez, viszont a háttérzenék között találtam pár szépet, bár az IY, Slayers, vagy Vandread zenéi mellé még sokat kellene fejlődniük.
Sai írta:És ezzel mi a probléma?Az hogy nem egy kaptafára készültek a szereplők a külsőt illetően számomra pozitívum volt.(ellenben pl. a IY-nál ahol Bankotsu gyakorlatilag Hiten2 volt)
Igen, Rumiko egy amatőr, hiszen a több mint 50 szereplő közül 2 hasonlít egymásra, és azokat is vagy 20 kötet választja el. :roll: *irónia* Szóval én szeretem az egyedi karaktereket, de azért egy rajzoló döntse már el, hogy nála milyen stílusú szereplő vannak, és egy bizonyos határt ne lépjen át. Szóval inkább legyen akkor Rumiko, aki "csak a szereplők haját változtatja meg" (utáló szerint...), mint Naruto, ahol Rock Lee jön a füvesekre emlékeztető kitágult pupilláival, és a Beatles-frizurájával, utána pedig megjelenik Sasuke az überbish, és a néző azt hiszi, hogy két totál más animét néz.

Sai írta:FMP-Kaname>két lábon jára fanservice mégsem vetkőztették el.
FMP sem értem hogy kapcsolódik a Narutohoz, de ha már felhoztad:
1. FMP nem rossz, de nem is a kedvencem. Vagyis ezt az első sorozatra értem, a Fumoffu nagyon tetszett. :D
2. Kanamét nem kedvelem, egy hárpia. ^^" Tessa-fan vagyok. :)
3. Nem vetkőztették le? A Fumoffu fürdős epizódjában nem volt olyan női szereplő, akin rajta maradt volna a ruha, már-már Ranma szintű fanservice-t kaptunk. :) (mondjuk az tetszett is, hiába, ha szép a karakterdizájn... XD)
Sai írta:Csakhogy van különbség a fen említett fanservice és a te példád között mivel ezt nem néző csalogatónak szánják mint a fanservice-ek nagyrészét.Egy mert ez egészet poénnak szánták kettő pedig a rajzolás már maga nem engedi hogy az ember komolyan vegye ezt a jelenetet.
De poénnak meg gyenge... Nem tudom, hogy minek szánták, de többször is előveszik ezt a poént. Pl. amikor Naruto kéri a perverz mestert, hogy tanítsa, akkor is a Sexy no Jutsu-val veszi rá. (DB-ben detto ez volt, csak Kulilin pornóújságokat használt.) Egyébként úgy tudom, hogy olyan rész is van, amikor Narutoék a lányokat próbálják meglesni a fürdőben, az már csak nem a poén miatt van benne...
Sai írta:Ismét csak az a probléma hogy nem ismered az alapszitut vagyis az okát annak hogy miért követik "vérkomoly arcal" .Annyit segítek>nem a kutya miatt.
Tudom, XY gonosz dologra készül, és meg kell állítani. (talán Gaara volt, de nem vagyok biztos benne) De amit korábban írtam: a tényeken nem változtat a dolog, attól még mindig egy számomra ellenszenves ninja mester kutyát követnek.
Sai írta:Aminek kb. ugyanolyan szinten mozog az alapszituja mint a Naruto-nak.Luffy kalózkirály akar lenni.(az persze más kérdés hogy utána ez az anime is komolyabbra fogja a figurát.)
Lehet, de:
1. Azt sem most, sem régen nem hypolták annyira, mint a Narutot. Volt pár fanja, mondták, hogy milyen jó, de ennyi.
2. Ott azért a kincskeresés is benne van a dologban, nem beszélve arról, hogy kalózos animével még nem találkoztam, ninjásból már viszont van egy pár.
Sai írta:Amiből kb. 5 rész a fent említett kis Gaiden volt de ez még mindig semmi a DBZ féle Dermesztő vs Goku harchoz képest.Amugy a harcok általában 1-2 max 3 részesek(megjegyzem ez úgy három rész hogy közben több szálon fut a cselekmény)
Hát ez az. Egy harc közepébe bevágnak egy 5 részes visszaemlékezést. (Így lehet agyonütni klasszul a hangulatot.) A DBZ meg persze, hogy húzta a harcot, mint a rétest, de ott legalább a manga pörgős, meg egyszer még elnézi a ember, de ne legyen már minden harcos anime ilyen. (meg ennyi erővel a DB-ben is több szálon futott a cselekmény, amíg Goku harcolt, a többiek máshol voltak, vagy amíg Goku gyógyult, ők harcoltak stb.)
Sai írta:Ezért is mondtam hogy fölösleges fanokra és fórumokra hivatkozni.
Igen, de most egy ellenszenves animéből hadd ne kelljen már nekem is 90 részt megnéznem, ahhoz, hogy tudjam, hogy nem fog tetszeni. Attól hogy a visszaemlékezés nem pont annál a résznél volt, amit mondtam, még benne van, épp az előbb montad.
Sai írta:Igen,de tudtommal nem Japánban vagyunk.Mellesleg csak azért várják annyira Kakashi születésnapját mert azzal már elkezdődhet a Kakashi Gaiden ami a fillerek végét jelentené.
Én is erről beszélek. Folyamatosan etetik szegény fanokat. Ha jól tudom, már úgy 1-2 hónapja azt mondogatták, hogy "A következő résszel visszatérünk a mangához, de tényleg!", most pedig a "Mindjárt jön Kakashi szülinapja, és akkor folytatjuk a manga alapján!" az aktuális ígéret, de valahogy ezt sem akarják betartani.
Sai írta:Csak azért írtam mert jobb biztosra menni.Mellesleg írtam is Rage-nek hogyha reagálni fogsz akkor inkább átviszem PÜ-be a dolgot de ha nincs vele probléma akkor miért ne itt.
Igen. :) Egyébként itt van egy (szerintem) elég korrekt Naruto ismertető, még második elemzést is írtak róla, nehogy azzal vádolják őket, hogy túl korán ítélték meg a sorozatot. Érdekekesség, hogy kb. egy véleményen vagyunk az íróval: a sorozat nem annyira rossz, de ez a hype körülötte félelmetes, ahhoz képest, hogy semmi kiemelkedőt nem nyújt a többi shounen fighting animéhez képest: a szereplők sablonosak, a színkezelés nem a legszebb (enyhén fogalmaztam), a történet rettenetesen kiszámítható (gyakorlatilag már az első részben elárulják a sztori végét), a zene "wannabe metal" stb. Angol cikk, de tényleg ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el.
Pata írta:erre tökéletes példa Rage. Megnézte 90-ig, azután mondta, hogy neki nem jön be, így tehát megvan az információ. =)
De most gondold el, még ha non-stop nézte volna, akkor is minimum egy hetet elvesz az életéből, de valószínűleg többet, és gondolom, hogy nem nézett egy nap túl sok részt, tehát még tovább elhúzódott. Az Elfen Lied-el detto így voltam (ahogy te is felismerted már az első rész alapján, hogy nem neked való). Szóval megnéztem az első részt, mondtam, hogy szerintem nem nagy szám. A fanok legtöbbje erre: "Ne ítélj első rész alapján, később sokkal jobb lesz!". OK, továbbnéztem, végülis 13 rész nem a világ, egy hosszú délután alatt meg is volt. Eredmény: Semmitől sem lett jobb, igaz megjelent valami történetféleség, de semmi olyan világmegváltó dolgot nem láttam benne, amiről a fanok mesélnek. A Narutóból is szerintem már eleget láttam ahhoz, hogy tudjam, nem jön be nekem. (Manga, anime, AMV, képek....szerintem eléggé körüljártam a témát.)
Xelloss írta:Bár nem kapcsolódik a Narutóhoz, azért szeretném elmondani: szvsz az Elfen Lied-nek igenis van mondanivalója. Más kérdés, hogy én ettől nem tartom a "deep, dark & hardcore" animék istenének...
Hát ez az. :) Szóval azt én pl. sosem mondtam, hogy nincs mondanivalója. Csak egyszerűen szerintem nem akkora nagy durranás, és már láttuk 100 másik animében, maximum nem ennyire hatásvadász és "orraládörgölős" módon. A gond ott kezdődik, amikor jönnek az elvakult fanok, hogy "Az igazi, az egyetlen, az Elfen, és hülye vagy, ha nem érted!".
Xelloss írta:Botant mindenki kedveli, őt egyszerűen nem lehet nem szeretni. :wink: Kimonóban néz ki a legjobban. :wink:
Dehogynem. :) Volt aki már hívta "kékhajú szerencsétlenségnek", de Lum sem jön be mindenkinek, Shampoo-t pedig a fandom egyik fele szereti, másik fele gyűlöli. (szóval mindhárom imádottamról megoszlanak a vélemények XD)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kép

Seriously. Ilyen hosszú hozzászólásokat még én sem írok. o_o
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

mufurc írta:Kép

Seriously. Ilyen hosszú hozzászólásokat még én sem írok. o_o
Agreed. Írjatok könyvet. Több olvasótok lesz.
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

És ilyen lehetőségek mellett pályázik "az új évszázadat legjobb fighting animéje" címre? (speciel a YYH-ban is röhejesnek találtam, hogy Yusuke az összes gonoszt egy bitangerős Rei-Gunnal lövi szét, csak a YYH messze nincs ennyire sztárolva)
De azt ne felejtsd el hogy a YYH-ban hány szereplő volt és a Naruto-ban.Ahány szereplő annyi harci stílus és ráadásul Naruto azt az egy technikát rengeteg módon használta(nem egy Rei-Gun amivel csak lőni lehet)
Hát... a Black Lagoon-nak eddig max a címéről hallottam, de a Fate/Stay Night már a promója alapján is kemény darkos/fightos. ("My bow is my sword" vagy mit mondott a coolos harcos, lehet nem pontos idézet, aztán előtte a nyilat, ami simán lepattant a berserkerről, akit egy kislány irányított...és persze végig sötét volt minden harc alatt
Hát most nem azért de egy anime nem attól lesz "darkos" hogy végig sötét van(ha iróniának szántad akkor sry.)Az Ergo Proxy na az "darkos,harcdcore OMG deep és milyen komolyan veszem."A Fate/Stay Night szimplán túl értékelt.
De most megint, minek ide a Fate? A DBZ több, mint 200 részes (majdnem 300), de mindvégig elég szép látványos harcokat sikerült összedobni bennük. A One Piece-nél meg az a helyzet, hogy az is csak a megjelenésekor volt 1-2 évig sikeres, mostanában nem sokat hallok felőle, nem is tudom, hogy megy -e még, vagy mi a helyzet vele kapcsolatban
Kinek mi a szép és a látványos?Megjegyzem attól én még bealudtam rajta amikor már tizedszerre mutatják ugyanazt a jelenetet vagy épp még mindig csak bámulják egymást.A One Piece pedig mind a mai napig ontja magából a részeket.
pedig szvsz már az alapsztori és a kalózos világ is nagyobb ötlet, mint a Narotoé, és a One Piece-ben azért ott van ám a kincs is, amit a Grand Line-on keresnek
Amit csak azért keres Luffy mert kalózkirály akar lenni.
Másrészt a One Piece mangakája bevalottan DB-fan, tehát nem véletlen, hogy az is DB-s kicsit. (Úgy is mondhatnánk, hogy a mangaka kijelentette: "Szeretem a DB-t, ezért a saját mangámba is belerakok belőle néhány elemet, ha neked nem jött be a DB, az enyémet se' olvasd.")
Ez lehet de én az anime-ban abszolút nem ezt éreztem.
Ez így van, de attól, hogy megtudom mi az izgalom oka, a tény még nem változik, hogy a kölykök egy beszélő kutya után ugrálnak az erdőben, ami annyira profi ninja, hogy szinte már "repül". (De komolyan, nézd meg azt a részt, alig mutatják, amikor egy-egy faágról elrugaszkodnak, olyan mintha folymatosan repülnének, főleg Pakkun.)
Attól hogy nem mutatják minden másodpercben hogy épp rálépnek a fára attól még észreveheted hogy ugrálnak(nem hiába "hullámzanak" úgy mond a képernyőn>lelép a fára,elrugaszkodik)másrészről meg ilyenen fenn akadni már kukacoskodás ez kb. olyan mint az IY-ben ahol a helyszinek mikor utazgatni alig változnak.
Igen, Rumiko egy amatőr, hiszen a több mint 50 szereplő közül 2 hasonlít egymásra, és azokat is vagy 20 kötet választja el. *irónia*
Igen és mind az 50 jól kidolgozott minden részletre kiterjedő igazi egyéniség,hamár irónia.
De poénnak meg gyenge... Nem tudom, hogy minek szánták, de többször is előveszik ezt a poént. Pl. amikor Naruto kéri a perverz mestert, hogy tanítsa, akkor is a Sexy no Jutsu-val veszi rá. (DB-ben detto ez volt, csak Kulilin pornóújságokat használt.) Egyébként úgy tudom, hogy olyan rész is van, amikor Narutoék a lányokat próbálják meglesni a fürdőben, az már csak nem a poén miatt van benne...
Ízlések és pofonok.Én sem nevettem rajta de lehet hogy valaki igen mellesleg ha 140 rész alatt kb.5 előházták akkor már sokat mondtam.
Tudom, XY gonosz dologra készül, és meg kell állítani. (talán Gaara volt, de nem vagyok biztos benne) De amit korábban írtam: a tényeken nem változtat a dolog, attól még mindig egy számomra ellenszenves ninja mester kutyát követnek.
Ez kb. olyan mint a Mioga és a többi szereplő közötti komoly diszkurzus egy-egy csata közben.
1. Azt sem most, sem régen nem hypolták annyira, mint a Narutot. Volt pár fanja, mondták, hogy milyen jó, de ennyi.
Mo-n talán nem de szerinted miért készült belőle annyi special,OVA és movie belőle?(költői kérdés)
Hát ez az. Egy harc közepébe bevágnak egy 5 részes visszaemlékezést. (Így lehet agyonütni klasszul a hangulatot
De ez olyan visszaemlékezés ami a történet és a szereplő szempontjából is igen fontos.
Igen, de most egy ellenszenves animéből hadd ne kelljen már nekem is 90 részt megnéznem, ahhoz, hogy tudjam, hogy nem fog tetszeni. Attól hogy a visszaemlékezés nem pont annál a résznél volt, amit mondtam, még benne van, épp az előbb montad.
Felőlem akár 15 rész megnézése is elég vagy csak 10 és utána leírhatod a sárgaföldig.
Én is erről beszélek. Folyamatosan etetik szegény fanokat. Ha jól tudom, már úgy 1-2 hónapja azt mondogatták, hogy "A következő résszel visszatérünk a mangához, de tényleg!", most pedig a "Mindjárt jön Kakashi szülinapja, és akkor folytatjuk a manga alapján!" az aktuális ígéret, de valahogy ezt sem akarják betartani.
Ez tény és nem véletlenül tett le már róla egy-két fan.
a szereplők sablonosak, a színkezelés nem a legszebb (enyhén fogalmaztam), a történet rettenetesen kiszámítható (gyakorlatilag már az első részben elárulják a sztori végét), a zene "wannabe metal" stb. Angol cikk, de tényleg ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el.
Mint általában a shounen fight anime-k nagy többségére ez a jellemző ezért is írtam hogy számomra nem több mint a DB és társai.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.19. 15:46-kor.
Kép
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Sai írta: Ez lehet de én az anime-ban abszolút nem ezt éreztem.
Hát akkor spec nézd meg a legújabb részekben Luffy Gear 2-jét.
Vagy csak elég, ha megnézed Luffy vs. Crocodile fightot.
Jópár DB-s elem felfedezhető benne.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Van akinek tetszik a Naruto, van akinek meg nem. Fogadjuk el.
One Piece-ben Luffy kalóz király akar lenni, Naruto meg a legerősebb ninja. Luffy amiatt akar az lenni, mert teljesen odaáig volt már gyerek korában is a kalózokért, és mégnagyobb ösztönzést kap arra, mikor megkapja azt a szalmakalapot. Narutonál eleinte egy cél, nem amiatt, mert hű de táp akarok lenni, hanem szimplán amiatt, hogy elismerjék, felfigyeljenek rá, észrevegyék. Ez magánvélemény, de az esetek többségében aki szereti a One Piece-t / Narutot, annak ugyanúgy fog tetszeni a Naruto / One Piece. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Kép

Seriously. Ilyen hosszú hozzászólásokat még én sem írok. o_o
És hol van az a fórum szabályzatában, hogy a tiédnél hosszabb hozzászólásokat nem lehet írni? :wink: (a táblát nem tudom értelmezni...) Ha minden idézetre egyenként válaszolnél, az gondolom zavaróbb lenne...
Zelmor írta:Agreed. Írjatok könyvet. Több olvasótok lesz.
A Narutoról inkább nem írnék könyvet, ha nem gond. :lol:
De most komolyan, ha ennyire szúrja a szemeteket, hogy nem "A Naruto sz*r!" "Nem is mer' jóóóó!" stílusú szinten vitázunk, akkor még mindig átmehetünk PM-be. (Arról nem is beszélve, hogy ez nem csak a Narutoról szól, közben más animéket is megemlítünk.)
Sai írta:Hát most nem azért de egy anime nem attól lesz "darkos" hogy végig sötét van(ha iróniának szántad akkor sry.)Az Ergo Proxy na az "darkos,harcdcore OMG deep és milyen komolyan veszem."A Fate/Stay Night szimplán túl értékelt.
Nem, ezt most komolyan mondtam, tényleg úgy vettem eddig észre, hogy a Fate/Stay Night egy Ergo Proxy fantasy köntösben. :D (ettől még nem mondom, hogy rossz, mivel behatóbban egyiket sem ismerem, ezek csupán első benyomások)
Sai írta:Kinek mi a szép és a látványos?Megjegyzem attól én még bealudtam rajta amikor már tizedszerre mutatják ugyanazt a jelenetet vagy épp még mindig csak bámulják egymást.
Én is, csak egyszer még elment. :) Még egyszer már nem tudnék hasonló cuccot végigülni, a YYH-t sem biztos, hogy végignéztem volna, ha nem az A+-on menne, hanem nekem kellene letöltögetni.
Sai írta:Ez lehet de én az anime-ban abszolút nem ezt éreztem.
lásd :arrow:
Zsan írta:Hát akkor spec nézd meg a legújabb részekben Luffy Gear 2-jét.
Vagy csak elég, ha megnézed Luffy vs. Crocodile fightot.
Jópár DB-s elem felfedezhető benne.
Sai írta:Igen és mind az 50 jól kidolgozott minden részletre kiterjedő igazi egyéniség,hamár irónia.
Nem, de merem állítani, hogy a Naruto karaktereinél eredetibbek, vagy legalábbis nem olyan sablonosak.
Sai írta:Ez kb. olyan mint a Mioga és a többi szereplő közötti komoly diszkurzus egy-egy csata közben.
Ami zavarna is, de szerencsére épp elégszer vet véget a vitának az, hogy IY palacsintává nyomja szét Myogát. Speciel a Ranmát imádom, de abban is idegesít Happosai, mert egy perverz vénember, akire hiába támadnak hárman egyszerre, még akkor sem tudják leverni, mert ő a legerősebb mester. Más kérdés, hogy legalább megpróbálják, és ő amúgy is direkt ilyen, mivel paródia, tehát messze nem veszi magát olyan komolyan mint Pakkun (Myoga sem).
Sai írta:Mo-n talán nem de szerinted miért készült belőle annyi special,OVA és movie belőle?(költői kérdés)
Ha így nézzük, akkor a Pokémon az etalon. :D Vagy 8 szezonja van, és ki tudja hány Movie. (én már nem számolom XD) Mégsem hinném, hogy bármelyikünk szerint az lenne a legjobb anime. :wink: Szóval, hogy mennyi minden készült belőle, nem mindig annak a mércéje, hogy mennyire sikeres. A Fushigi Yuugi-ból is van TV sorozat, és mellé még 3 OVA, pedig már az első is borzalmas volt, a többit pedig csak még jobban elszúrták. (bár szerintem a 2. OVA nem volt annyira rossz, de a TV-nek az sem ér a nyomába)
Sai írta:De ez olyan visszaemlékezés ami a történet és a szereplő szempontjából is igen fontos.
Rendben, de pl. a harc után sokkal jobb lenne szerintem. XY elkezd mesélni a múltjáról, és már kezdhetik is. A Tenjou Tengében láttam hasonló több epizódos visszaemlékezést, viszont ott sem egy bandaháború közepébe rakták, hanem közvetlenül utána, amikor a szereplőkre amúgy is ráfért a pihenés.
Sai írta:Felőlem akár 15 rész megnézése is elég vagy csak 10 és utána leírhatod a sárgaföldig.
10 még talán meg is lesz...
Sai írta:Mint általában a shounen fight anime-k nagy többségére ez a jellemző ezért is írtam hogy számomra nem több mint a DB és társai.
Na várj, azért ez nem így van. Aki úgy ül neki shounen fighting cuccot rajzolni, hogy "rakok bele sok erős csávót, aztán összeeresztem őket", annak csak "gratulálni" tudok... Most megint a MÄR-t tudnám felhozni, már az indítása is sokkal szerencsésebb, a színek szerintem teljesen jók, a zenét a Garnet Grown szolgáltatja, ami nem éppen egy heavy metal banda, a szereplők pedig egytől-egyig érdekesek és szerethetőek, nem mondanám rájuk, hogy sablonok, kivéve talán 1-2-re (és egy harc = egy rész, de ezt már írtam). Tenjou Tenge már inkább szintén csak a harcról szólt, viszot abban legalább volt pár poén, amin tényleg jót röhögtem. :D (Mondjuk azt is csak úgy 10 részig bírtam, de nem az maradt meg bennem, hogy pocsék lenne.)
Pata írta:Ez magánvélemény, de az esetek többségében aki szereti a One Piece-t / Narutot, annak ugyanúgy fog tetszeni a Naruto / One Piece. :)
Majd meglátom, a One Piece-t anno terveztem megnézni, csak akkor még nem tudtam, hogy ez is egy rétestészta sztori lesz, ahogy azt sem, hogy ennyire harcorientált. Arról nem is beszélve, hogy ha még az animéje is fut napjainkban, akkor gondolom pár "szép" filler részt az se' úszott meg... (Amúgy az is megérni egy misét, hogy miért kell minden shounen fighting cuccot a végtelenségig nyújtani. 52 rész bőven elég lenne némelyikre. Teljesen felesleges addig nyújtani, amíg már a hangulatuk is elvész, és csak a random ellenfeleket darálják.)
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát akkor spec nézd meg a legújabb részekben Luffy Gear 2-jét.
Vagy csak elég, ha megnézed Luffy vs. Crocodile fightot.
Jópár DB-s elem felfedezhető benne.
Mivel a K-F féle részeket követem ezért az új részekről nem nyilatkozom de a Luffy Vs Crocodile harcra emlékszem és akkor amikor néztem nem igen találtam/láttam DB-ra vonatkozó utalást/elemet bár az is igaz hogy a két anime megnézése között van legalább 4 év hanem több.
Nem, de merem állítani, hogy a Naruto karaktereinél eredetibbek, vagy legalábbis nem olyan sablonosak
Egyrészük igen de a Naruto-ban is van legalább annyi érdekes(shounen fight-os anime-hez képest)érdekes karakter mint az IY-ben.
tehát messze nem veszi magát olyan komolyan mint Pakkun
Az hogy komolyan veszi magát a karakter vagy hogy komolyra fogja a figurát az adott szituban az azért más.(mondom ezt annak fényében hogy szvsz Pakkun-t abszolút csak a feszültség oldás miatt rakták be)
Ha így nézzük, akkor a Pokémon az etalon. Vagy 8 szezonja van, és ki tudja hány Movie. (én már nem számolom XD) Mégsem hinném, hogy bármelyikünk szerint az lenne a legjobb anime. Szóval, hogy mennyi minden készült belőle, nem mindig annak a mércéje, hogy mennyire sikeres. A Fushigi Yuugi-ból is van TV sorozat, és mellé még 3 OVA, pedig már az első is borzalmas volt, a többit pedig csak még jobban elszúrták. (bár szerintem a 2. OVA nem volt annyira rossz, de a TV-nek az sem ér a nyomába)
Hidd el Japán-ban jó párszor volt top1 a Pokemon különböző nézettségi listákon(igaz hogy attól függetlenül nem etalon)de nem véletlenül van annyi merhadise belőle.Bármi hihetetlen még mindig nagy a kereslet rá és azért ontják a movie-kat és az új szezonokat.A Fushigi Yuugi-t pedig sokan a shoujo-k egyik "klasszikusának" tartják(bár nekem volt még vele dolgom) és abból sem véletlenül készült annyi OVA.Hidd el attól hogy neked valami nem tetszik még lehet nagyon is sikeres.
Rendben, de pl. a harc után sokkal jobb lenne szerintem. XY elkezd mesélni a múltjáról, és már kezdhetik is. A Tenjou Tengében láttam hasonló több epizódos visszaemlékezést, viszont ott sem egy bandaháború közepébe rakták, hanem közvetlenül utána, amikor a szereplőkre amúgy is ráfért a pihenés.
Ez ismét olyan kérdés hogy szerinted így szerintem úgy a jó.Mondjuk itt sem a harc közepén hanem még az elején mesélte(nevezzük nevén Sasuke) a történetét a múltját melyek megmagyarázták a tetteit és azután következett a komolyabb része a dolognak.
Na várj, azért ez nem így van. Aki úgy ül neki shounen fighting cuccot rajzolni, hogy "rakok bele sok erős csávót, aztán összeeresztem őket", annak csak "gratulálni" tudok... Most megint a MÄR-t tudnám felhozni, már az indítása is sokkal szerencsésebb, a színek szerintem teljesen jók, a zenét a Garnet Grown szolgáltatja, ami nem éppen egy heavy metal banda, a szereplők pedig egytől-egyig érdekesek és szerethetőek, nem mondanám rájuk, hogy sablonok, kivéve talán 1-2-re (és egy harc = egy rész, de ezt már írtam).
Kivétel erősíti az egységet.Mellesleg még nem volt a fent említett anime-val nem volt dolgom így csak azok alapján mondhatom amiket láttam(volt egy párhoz szerencsém)

Mellesleg én már az elején megjegyeztem hogyha probléma akkor inkább PÜ-ben reagálok de mivel ha jól látom még nem töröltek egy hsz-t sem a felmerült témát illetően ezért gondoltam nem probléma ha itt tárgyaljuk meg ezt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.19. 19:56-kor.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:De most komolyan, ha ennyire szúrja a szemeteket, hogy nem "A Naruto sz*r!" "Nem is mer' jóóóó!" stílusú szinten vitázunk, akkor még mindig átmehetünk PM-be.
Nem az a gond, hanem az, hogy most már tényleg hülyeségekről vitatkoztok, nagy beleéléssel. ^^;; Szóval, ez már tényleg az ízlésről szól, arról pedig semmi értelme vitatkozni. Nem fogjátok egymást meggyőzni, és már értelmes érveket sem nagyon tudtok felhozni. ("Na várj, azért ez nem így van. Aki úgy ül neki shounen fighting cuccot rajzolni, hogy "rakok bele sok erős csávót, aztán összeeresztem őket", annak csak "gratulálni" tudok... " - uh, a shounen fight cuccok alapvetően erről szólnak. ^^;; Ha van hozzá vmi értelmes sztori vagy érdekes karakterek, az plusz, de bármi különösebb mélységet, eredetiséget vagy célt elvárni tőlük, a szórakoztatást leszámítva, olyan, mintha pornótól várnál hasonlókat. :D;; ) Minden, amiről eddig vitatkoztatok, összefoglalható Pata hozzászólásában.

Egyébként off, de
Sai írta:Hát most nem azért de egy anime nem attól lesz "darkos" hogy végig sötét van(ha iróniának szántad akkor sry.)Az Ergo Proxy na az "darkos,harcdcore OMG deep és milyen komolyan veszem."A Fate/Stay Night szimplán túl értékelt.
:goodpost:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése