Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Szerintem az emberek 99%-a aláírja :dirr:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Az F-Zerot én is aláírom pár más anime mellett.Like Weiss Kreuz, stb...
Bár ez utóbbi szerintem nem érdemli ki az "anime" nevet. :P
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

A One Piece-t miért írja mindenki kékkel? :) :weh:
(Egyébként az egyik kedvencem, csak a fura rajzolás meg az agyament karakterek miatt az ember legalább kétszer otthagyja mire erre rájön...)

Nekem is van egy jelöltem: Demashitaa! Powerpuff Girls Z

A Tini Nindzsa Teknőcök meg csak azért nem a legeslegrosszabb, mert nem anime :P
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

Nah most fog engem a nép meglincselni:
Naruto
Mikor elkezdtem nézni nagyon nem tetszett... aztán elkezdtem még több részt megnézni, és mégjobban nem tetszett. kb 20 résznl jártam amikor hallotam valakitől, hogy ele van fillerekkel. Így aztán otthgyatam.
Tapasztalataim: irritáló főszereplő, számomra kissé lapos trténet.
(ez persze az én véeményem, ettől függetlenül biztos jó anime, különben nem néznék annyian, de nekem nem jött be)
David, és Gunther XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

One Piece miért "legrosszabb"? azon túl hogy szokni kell a grafikát szvsz semmi baj nincs vele... :?
Naruto-val sem értek egyet, (a fillerekből tényleg sok lett, de csak a 120onakárhanyadik rész után kezdődnek), sokan nem szeretik, de nem hinném hogy a legrosszabbak között lenne a helye holmi DICE-ok meg Duel Masters-ek között :wink:
ami viszont mostanság nagyon nem tetszett: Demonbane
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Ha most elkezdtek belemenni abba, hogy kinek melyik anime miért is volt a legrosszabb,holott szerinted az aztán egy etalon... mások vagyunk. Pl az én életem eddigi legkevésbé tetsző animéje az Utena volt. A falat tudtam tőle kaparni amikor a kezembe került anno.
Mostmár lehet,hogy jobban megérteném de ha rágondolok....brrrr.... Ettől tudom,hogy sokaknak tetszik és kész. Nem kell anyatigrist játszani. Az animék megállnak a maguk lábán ha megérintenek téged, aktuális témákat érintenek vagy egyszerűen csak szereted őket és hülyét kapsz ha nem, ha idegesít a hangulatisága. Ezt felesleges magyarázni. Ahhoz képest elég hosszan tettem :wink:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

atis írta:Nah most fog engem a nép meglincselni:
Naruto
Mikor elkezdtem nézni nagyon nem tetszett... aztán elkezdtem még több részt megnézni, és mégjobban nem tetszett.
Végre egy sorstárs. :lol: A fillerek amúgy tényleg a 135 rész után kezdődnek, de nekem már az "eredeti" részek sem hozták azt az "OMG, it's the best I swear it!" érzést, amit sokaknak.
Ynah írta:Pl az én életem eddigi legkevésbé tetsző animéje az Utena volt. A falat tudtam tőle kaparni amikor a kezembe került anno.
Nekem azzal az első részek alapján annyi bajom volt, hogy nem nagyon tudtam komolyan venni. Olyan "túl shoujo" volt nekem az egész. (Jó, lehet, hogy a Papillon Rose-t nem pont előtte kellett volna néznem, ezután már folyton röhögtem, ahárhányszor csak képernyő sarkában pörgő rózsákat láttam. :lol: )
De amúgy értem mire gondolsz, ez olyan, mint hogy én meg az Escaflowne-t töröltem 13 rész után, de mégsem kezdem most el itt szidni, sokak kedvence, és abban még láttam is némi értelmet. :)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Igazából nekem egy anime-om volt amiből nem bírtam 2 részt megnézni: Honey and Clover. Eggyeltalán nem tudtam értékelni a poénjait, pedig az ilyen műfajt szívesen elnézegetem, de ez..., ha nem tévedek ráadásul nagyon sok fanja van.

Most éppen a Mezzo Forte Tv sorozatát + a Silent Möbiust nézem(ném), de ezek is igen nehezen csúsznak. Bennem van vmi, serius hiba...?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ak írta:Igazából nekem egy anime-om volt amiből nem bírtam 2 részt megnézni: Honey and Clover. Eggyeltalán nem tudtam értékelni a poénjait, pedig az ilyen műfajt szívesen elnézegetem, de ez..., ha nem tévedek ráadásul nagyon sok fanja van.
A dolog úgy áll, hogy a Hachikuro alapjában véve nem vígjáték. Sz'al ha csak a poénokért nézed, akkor lehet, hogy csalódni fogsz, de ha inkább arra figyelsz, mi más van még benne, még az is lehet, hogy értékelni fogod. :3 (A Hachikuro egy egészen ritka állatfaj az animék között, és nem igazán az a fajta, amit érdemes felületesen, agykikapcsolásra nézegetni.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

OMG, nem gondoltam volna, hogy itt fogok találkozni a Honey and Cloverrel... o.O Nekem bent van az abszolút kedvenc kategóriában, bármikor megnézném és a poénjai is mindig padlóra küldenek: az első sorozat legelső része mindjárt Morita ébresztgetésével és az utána következő rollerezéssel (NOOO MOAAAR! XD)számomra megunhatatlan és azonnal beleszerettem! :lol:
Ahogy mufurc is mondja, viszonylag odafigyelve kell nézni (bár én sokszor néztem agyilag lefáradva és szerintem nincs különösebb nehézség az értelmezésével úgy sem) és tényleg egy ritka állatfajba tartozik, mivel legalább 4 műfaj keveredik benne állandóan (a vígjáték is, de egyik sem dominál) és az eredmény szerintem zseniális lett. Amint túl sok a marhulás, jön egy kis angst, meg filózás az élet nagy dolgairól és amint az kezdene túlcsordulni, megint jön egy kis marhulás. :D Netes szavazásokon nyert is egy rakás díjat, szóval annyira nem lehet rossz, hogy itt emlegessük de hát megint csak ízlések és pofonok, én pl. az Ah! My Godess-től kaparom a falat. ^^ Egyedül a 2. sorozat vége sokkolt kissé, mert arra a lezáratlan lezárásra számítottam a legkevésbé, de összességében nagyon a szívemhez nőtt anime a Honey and Clover, az első sorozata szvsz minden szempontból tökéletes. Az aláírásom is a HC-ből van. :)

De ha már legrosszabb anime, hmmm... Egyik legborzasztóbb animés élményem a Gakuen Heaven volt, de még az sem volt igazán szörnyű, mert szinte állandóan vihogtam rajta. :lol:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nos ezen en is meglepodtem..nekem is az egyik kedvencem lett..lehet rajta sirni, nevetni, a kettot egyutt, kiakadni, filozgatni, eltervezni..sokmindent..sajnalom h ha nem tetszett vkinek..telleg kulonleges..
Nos Gakuen Heaven (akkor te lany vagy siklara..azt hittem eddig fiu :dirr:)..hat igen, a tipikus poennak is rossz kategoria, ennek ellenere vegigneztem, es szam szerint ketszer azt hiszem meg nevettem is a 4.reszben..amugy vki csinalt az elso reszhez ilyen LOL/hulyulos feliratot, nna azzal egyutt elvezheto nagyon :D
Nekem hatarozottan rossz elmenyem meg nem is volt a Megaman-t leszamitva..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

siklara írta:én pl. az Ah! My Godess-től kaparom a falat. ^^
Amilyen a TV sorozat lett, nem is csodálom. OMG esetében a manga rulez, a TV felejtős. (Ha a manga sem jött be, akkor nem szóltam. :wink: )
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

siklara írta:Ahogy mufurc is mondja, viszonylag odafigyelve kell nézni (bár én sokszor néztem agyilag lefáradva és szerintem nincs különösebb nehézség az értelmezésével úgy sem)
Az értelmezésével nem, de az értékelésével lehet... Sz'al a Hachikuro tipikusan az a sztori, aminek az értékeléséhez kell egyrészt némi élettapasztalat, másrészt pedig az, hogy az ember ne csak egyvalamit várjon el tőle (pl. poénok), mert annál komplexebb az egész. (Ráadásul az első sorozat még elmehet "vicces slice of life"-nak, de második már jóval sötétebb hangulatú.)

Pff, Gakuen Heaven & tsai... ezek azok, amikre én mindig megmondom, hogy kaki lesz, emberek meg sose hallgatnak rám xD és megnézik, aztán panaszkodnak, hogy elvesztegettek 13x25 percet az életükből. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Akkor én MOST ásom el magamat: de szerintem a Ah! My Goddes egész élvezhető volt. :oops: Nem mondom, h kattogtam rá, de simán végignéztem és a második évadod is szivesen megnéztem volna, csak nem találtam meg :) Erről az egészről a Full Metal Panic! és az Azumanga Daioh tehet, mert amíg ezeket nem láttam hozzá sem nyúltam az ilyen animekhez. Kicsit ecchi kicsit poén kicsit romantika (de nehezemre esik még most is leírni :D ), ha valaki azt mondta volna, h én ilyeneket is fogok nézni, belefulladtam volna a röhögésbe, de most... :D
hááát izé :oops:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nincs miért, én is imádom az Ah! My Goddess mindkét szezonját, végignevettem őket... :D A mangáját még nem olvastam, de azt is meg fogom nézni.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:D huh, nem vagyok egyedűl! :D :D

Amit bár végignéztem, de csalódás volt az a Najica Blitz Tactics. Előszőr akció-ecchi, mondom hmm biztos jó, de hogy az ecchi rész kimerül annyiban, h hihetelen pózokba halnak meg a csajok...eleinte még egy picit vicces is volt, de az 5-ik ilyen után már sírtam.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kazemakase Tsukikage Ran. Egy régi Japanimánia műsorban említették meg a címét a Rurouni Kenshin és a Samurai Chamoloo között. Gondoltam teszek vele egy próbát, de sajnos csalódnom kellett. Sablonkarakterek, nulla sztori, nulla karakterfejlődés, gyenge humor, béna akció. Szerintem nem véletlen, hogy csak 13 epizódot élt meg. Halálra untam magam rajta.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:Sablonkarakterek, nulla sztori, nulla karakterfejlődés, gyenge humor, béna akció.
Ebből a felsorolásból egy szó sem igaz, nehogy elhiggye valaki.
A Tsukikage Ran az egyik legjobb szamurájosTVsorozat paródia ami készült Japánban. Rettentő beteg humorral és abszolút egyedi karakterekkel.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

paTKany írta:Ebből a felsorolásból egy szó sem igaz, nehogy elhiggye valaki.
A Tsukikage Ran az egyik legjobb szamurájosTVsorozat paródia ami készült Japánban. Rettentő beteg humorral és abszolút egyedi karakterekkel.
Ezek szerint csak nem én lennék a célközönsége? :?:

Mert ha élőszereplős szamurájdrámákat parodizál akkor valószínűleg az a probléma, hogy nem szoktam ilyeneket nézni, így érthető hogy nem estek le a poénok. De sztoriról és karakterfejlődésről akkor sem beszélhetünk, bár egy paródiánál ez nem is feltétel. A karakterek meg nekem nem lopták be mangukat a szívembe. Myao kimondottan idegesítő volt a számomra, pedig általában bírni szokom az ilyen idétlen szereplőket.
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

IloveRenji írta:Nos Gakuen Heaven (akkor te lany vagy siklara..azt hittem eddig fiu :dirr:)..
Aúúúú... EZT most csak a Te kedvedért. ::^_^::
mufurc írta:Az értelmezésével nem, de az értékelésével lehet... Sz'al a Hachikuro tipikusan az a sztori, aminek az értékeléséhez kell egyrészt némi élettapasztalat, másrészt pedig az, hogy az ember ne csak egyvalamit várjon el tőle (pl. poénok), mert annál komplexebb az egész. (Ráadásul az első sorozat még elmehet "vicces slice of life"-nak, de második már jóval sötétebb hangulatú.)
Na ja, nyilván jobban beleéli magát az ember a szereplők helyzetébe, ha keresztülment, vagy elgondolkodott már hasonlókon. Néha belőlem is kiváltotta a "Jé, én is!" és "Jé! Nekem is pont ez a bajom!" felkiáltásokat az anime. A komplexitással is tisztában vagyok, engem lenyűgözött, hogy ennyi műfajt bezsúfoltak egymás mellé és az eredmény ennyire szórakoztató és magával ragadó lett. A második már nem is tetszett annyira, talán éppen a nagy bekomolyodás miatt és hogy annyira domináns lett az drámázás... Meg egyébként is volt benne pár WTF fordulat.
mufurc írta:Pff, Gakuen Heaven & tsai... ezek azok, amikre én mindig megmondom, hogy kaki lesz, emberek meg sose hallgatnak rám xD és megnézik, aztán panaszkodnak, hogy elvesztegettek 13x25 percet az életükből. :D
Ez nálam amolyan mazochizmus volt, mert már az első rész után leszűrtem, hogy ez bizony NEM jó. :D Hogy miért néztem mégis végig? Fogalmam nincs, talán hogy legyen negatív tapasztalatom is... Meg ahogy mondtam, istenien jókat röhögtem rajta, csak az volt a probléma, hogy a készítők a kék macit és egyéb tragikus elemeket komolyan gondolták XD
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akkor offoljunk... xD;;
siklara írta:A második már nem is tetszett annyira, talán éppen a nagy bekomolyodás miatt és hogy annyira domináns lett az drámázás... Meg egyébként is volt benne pár WTF fordulat.
Na ja, a másodikkal nekem az volt a bajom (leszámítva, hogy abban jött ki legrosszabbul, hogy gyakorlatilag szó szerint követték a mangát, mert addigra már elolvastam), hogy az egész Rika-dolog IMO túl lett lihegve egy kicsit. Már az elsőben is inkább angsty volt, mint drámai, de ott még elment... de a másodikban Rika és Mayama már nagyon az idegeimre mentek. Mondjuk ez még elment volna, de aztán a végén ott volt ugye A wtf fordulat, amit annyira nagyon sajnáltam, hogy átmentettek a mangából.... :roll: eh. Az annyira nagyon nem kellett volna.

Amúgy, ha sikerült szórakoznod a Gakuen Heavenen, akkor nagyon ajánlom a Meine Liebét, ha még nem láttad (azon nekem is sikerült egy ideig, a Gakuen Heaven már első pillantásra az idegeimre ment)... Sz'al, egy (szándék szerint) vérkomoly sztori egy olyan országban, amit Sütinek (Kuchen) hívnak. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nyugodtan folytassátok a témát, de ha lehet, vigyétek át a Honey & Clover topicba. Köszi!
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Sztem speciel a Gakuen Heaven es a Meine Liebe kozott van egy dobbenetesen nagy kulonbseg..AZ UNALOM!! Szal a Gakuen Heaven poennak jo egy-ket reszen at, meg haha sok bena, meg nyaladzasok, meg hasonlok..de legalabb "porog"a sztori..ellenben a Meine Liebe..eletem leghosszabb 13 resze volt..es mikozben neztem en is lelassultam, lassabban beszeltem, meg a reakcioim is lelassultak..en azt csak batraknak ajanlanam.. (bocsanat Pal-chan n__n)
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Legrosszabb animék? Hát van egy szakajtónyi szemét, de közüllük is kiemelkedik néhány...

Demonbane: deepshit, annyira fájdalmasan rossz egy valami, hogy akár vallatni is lehetne vele. Nem tudom felsorolni, hogy mi nem tetszett benne, mert semmi sem tetszett benne... #__#

Kiddy Grade: unalmas bugyishow, rosszul öltözött műanyaglolikkal akik nagyon kemények akarnak lenni és folyamatosan valami nagyon nagy dologról akarnak éppen szólni. Nem sikerült... :?

Blue Gender: szerintem ezt nem kell részletezni senkinek sem, hogy miért nem jó XDDD

Dual Masters/F-Zero/Parappa/etc: ezek meg kimeritik a nagy nulla fogalmát. Attól, hogy fiatalabb közönségnek szól majd valami, még nem muszáj szemetet késziteni. Mondjuk a Parappa az nem ilyen, de az csak szimplán borzasztó :-P

Weiss Kreuz: annyira rossz, hogy egyszerűen fáj. Sokaknak tetszik és a shoujo műfaj kiemelkedő alkotásának tartják. Hát... ha a WK mondjuk a Kékes, akkor egy Oniisama minimum a Mt. Everest! XP

Meg még van pár anime amiket nem neveznék teljesen a "legaljának", de nekem baromira nem jöttek be. Persze, biztos bennem van a hiba, hiszen rengetegen szeretik ezeket a "remekműveket". Bár a tehénlepény és a legyek...
Namindegy, lényeg hogy a narutó/blícs/vánpísz/kiba/etc shounen fight animékkel erősen hadilábon állok, csakúgy mint a Binchou-tan féle izékkel... ^^"
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

shearer írta:Bár a tehénlepény és a legyek...
Azert ez a resze kicsit fajt..bar nem mondom h nincsen teljesen igazad.. :-P
Válasz küldése