Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

shearer írta:Kiddy Grade: unalmas bugyishow, rosszul öltözött műanyaglolikkal akik nagyon kemények akarnak lenni és folyamatosan valami nagyon nagy dologról akarnak éppen szólni. Nem sikerült... :?
IIRC csak egy loli van benne... Mondjuk sztem a Kiddy Grade egy sima közepes, viszont a drama CDje zseniális :D úgyhogy már csak azért is megérte elkészíteni.
shearer írta:Dual Masters/F-Zero/Parappa/etc: ezek meg kimeritik a nagy nulla fogalmát. Attól, hogy fiatalabb közönségnek szól majd valami, még nem muszáj szemetet késziteni. Mondjuk a Parappa az nem ilyen, de az csak szimplán borzasztó :-P
F-Zerót nem láttam, de a Parappát és a Duel Masterst nagyon bírom. Nemt'om miért szemét... a Duel Mastersről ordít, hogy paródia, a Parappa pedig szintén egy percre nem veszi magát komolyan. Addig oké, hogy nem tetszenek, de sztem ettől nem lesz semmi defaultból szemét.

Abban se értek egyet, hogy ami übernépszerű, az defaultból "tehénlepény"... Engem se érdekel a Bleach/Naruto/stb., és a Binchou-tan/stb. típusú cuccok sem, de ettől még egyiket sem hívnám a műfaj legaljának, és nem azért, mert sok embernek tetszenek. Hanem mert egyszerűen nem azok, legalábbis nem törvényszerűen.
shearer írta:Weiss Kreuz: annyira rossz, hogy egyszerűen fáj.
Na ebben egyetértek... Bár hozzátenném, hogy a WK megfelelő társaságban kiváló szórakozásra ad alkalmat. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

mufurc írta: F-Zerót nem láttam, de a Parappát és a Duel Masterst nagyon bírom. Nemt'om miért szemét... a Duel Mastersről ordít, hogy paródia, a Parappa pedig szintén egy percre nem veszi magát komolyan. Addig oké, hogy nem tetszenek, de sztem ettől nem lesz semmi defaultból szemét.
A Dual Masters-ben nagyon nem sikerült nevetnem, de még mosolygnom sem. Talán ha részenként egy olyan poén volt amit értékelni tudtam. Ez lehet az én hibám. De a rémes rajzok és CG, valamint a szimplán röhelyes kártyajáték már nem...
A Parappa meg no comment részemről. Pedig birom az idiotizmust, de akkor már inkább maradok valami Courage vagy Grim&Evil szerű agymenésnél. Azok fényévekkel verik a Parappát, szvsz.
mufurc írta: Na ebben egyetértek... Bár hozzátenném, hogy a WK megfelelő társaságban kiváló szórakozásra ad alkalmat. :D
Hehe, mondjuk nincsen olyan rossz anime, ami megfelelő társaságban ne lenne szórakoztató :D Sőt partyaniméknek ideálisak az amúgy tiltólistás alkotások :)
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

LOL, a Weiss Kreuz-ot én sem bírtam tovább másfél résznél, pedig mindenhol csak magasztaló szavakat olvastam róla eddig. Engem már az alapszituáció kiborított. :lol:
Kiddy Grade: Igazából már képek és néhány A+ról elkapott jelenet elég volt ahhoz, hogy eldöntsem, nem az én világom.
A shounen fight animéket kifejezetten szeretem, de a Naruto valahogy nekem sem ment... Pedig még láttam is 1-2 részt egy ismerősöm jóvoltából, de rettentően nem jött be. :neutral: Nem úgy a Bleach, habár momentán főleg csak megszokásból nézem, mert a fillerek elég unalmasak. Egyébként ha nem is mestermű, nagyon szórakoztató és volt tényleg fergetegesen jó kb. 65 része, a fillerek meg ezek szintjéhez mérve fájóan átlagosak. De nem, nem vagyok Blícstard, csak tényleg tök jól szórakozom animén-mangán egyaránt. :dirr:

Amivel abszolúte egyetértek: Azért, mert valami rettentő népszerű és agyonhájpolt, még nem szükségszerűen egy igénytelen borzadály. Egyébként meg mindenbe bele lehet magyarázni valami "értelmet", csak hozzáállás kérdése az egész. A korábban már emlegetett bűnrossz Gakuen Heavent is fel lehet fogni pozitívumnak olyan értelemben, hogy a gáz műfaji kliséivel rendesen próbára tette a hasfalamat. :lol:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

A Naruto nekem sem "csuszott" bar mondjuk ettol meg (nyilvanosan) nem neveznem szemetnek..mert akkor kb a Bleachet is annak neveznem azzal egyidejuleg..X__X
Bar sztem a Gakuen Heaven-be ertelmet belemagyarazni..lehetetlenseg..
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Nem mondtam, hogy a Naruto szemét, csak az én ízlésemnek nem ízlett. :D És lássuk be, a Bleach sem fog történelmet írni, legfeljebb a hosszával; sokan a Naruto nyomon követését élvezik többé-kevésbé, addig mások a Bleach-ét (egyesek meg akár mindkettőt egyszerre, hiszen a kettő nem zárja ki egymást).
A Gakuen Heavenbe pedig értelmet nem is, csak érzelmet lehet belemagyarázni... Olyan VIDÁM, hangos vihogással járó érzelmeket hoz elő az emberből az a tömény baromság :lol:
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kiddy Grade

Ezzel szerintem semmi baj nincs. :) Akciót ígér csajokkal és sci-fi-vel, és ezt a szerepét be is tölti. Aztán az egy dolog, hogy kapásból tud az ember ennél jobbat is mondani a műfajban (pl. Vandread), viszont legalább egy tucat olyat is, ami messze rosszabb a KG-nél. Eclair-nek pedig nem vagyok ugyan fanboya, de nagyon megkapó egy szereplő lett. :D (Amúgy minimum két loli van benne, ott van Viola is. XD)

Naruto/Bleach/One Piece/stb.

A Narutóról már leírtam a véleményemet ugyanebben a topicban pár oldallal előrébb, és ez mostanra sem változott sokat, max annyiban, hogy már nem utálom olyan intenzíven.
A Bleach-nek épp a múltkorában néztem bele az egyik részébe (konrétan a 30-ba), és szerintem legalább egy fokkal jobb a Narutónál. Az OP/ED-ek aránylag jók (bár a D-tecnolife egyesen szuper :D), a mangaka itt tud nőket rajzolni (Orihime ^^), és főleg nem akar többnek látszani annál, mint ami: hack 'n slash anime, de annak kiváló. :)
One Piece-hez még nem volt szerencsém, de ott már a témaválasztás is tetszik: végülis kalózos animét mikor láttunk utoljára? :)

Mondjuk nekem ezekkel a Shounen Jump-os cucokkal (meg úgy általában a fighting animékkel) az a bajom, hogy a történet jóval a fele előtt kifullad, és onnantól szinte semmi új szereplő, semmi kreatív ötlet, csak darálnak és mennek, meg persze tápolódnak, és majd egyszer befejezik a sztorit, ha már az összes merchandise-ot eladták belőle, és ha a főszerkesztő úr is úgy kívánja. :? Talán a Jump mangák közül eddig egyedül a Yu-Gi-Oh-nál éreztem úgy, hogy hiába 38 kötet, alig volt benne olyan fejezet, amit feleslegesnek találtam volna, szinte mindig történt valami, ami a szereplők szempontjából, vagy a történet miatt fontos volt. Ha pedig "normál" fightos kell, akkor MÄR. :) Csak 15 kötet, elég egyedi és hangulatos. ^_^ (Aztán, hogy az animéjét már ennek is teletömték fillerekkel úgy a 40-50. részektől kezdve, az megint más tészta. :( )
Ami viszont kifejezetten tud zavarni, az az, amikor a normál shounen (nem fighting!) szóról ezek az animék jutnak egyesek eszébe, és emiatt már alapból nem mernek ilyesmit nézni, miközben ott van az FMA, az IY, a Chrono Crusade (és ez most csak pár példa volt a nem annyira fightingra épülő, de jó shounen cuccok közül).
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

siklara írta:(egyesek meg akár mindkettőt egyszerre, hiszen a kettő nem zárja ki egymást).
Erre it vagyok én mint tökéletes példa. =)
Nézem mindkét sorozatot, és mindkettő nagyon jó szerintem. (Na jó, Naruto nekem azért jobban tetszik.)
Annyit mondok, egy két részből nem szabad megitélni, meg az szerintem sose baj, ha sokan nézik és mainstream, mert az azt jelzi, hogy nem egy rossz anime. =)
Na jó, izlések és pofonok. :)
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Hát nálam sincs sok újdonság:
> F-Zero
> D.I.C.E.
> Yu-Gi Oh! (GX) - nagyon nem tetszik a grafikája nekem..
> Elfen Lied
> Pretty Cure
.
.
.

A Parappát egyszerűen nem nézem, mert nem tud lekötni...
A Puni Puni Poemi első felét megnéztem, de komolyan nem tudom eldönteni, hányadán állok vele...Nem tudom, hogy nevessek-e rajta vagy várjam meg a gyomorforgató jeleneteket és majd utána.. Azt hiszem ehhez még nem nőttem fel..:)
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Nekem a DICE nagyon nem jön be, volt benne egy aranyos csávo az is csak egy részban ha benne volt... szal nem tud lekötni, nagyon unalmas
YuGiOh GX- Volt egy olyan érzésem mint a Yu GI OH nál hogy ott helyben találják ki a szabályokat, csak itt még inkább olyan, és ez a "még pont 100 életpontom marad és ugy huzom fel a döntő lapot" forgatókönyv nagyon nem tetszik
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Yu-Gi-Oh védelmében annyit hadd mondjak, hogy az eredeti sorozatban azért találták ki helyben a szabályokat, mert amikor Kazuki a mangát rajzolta, még nem létezett az eredeti játék, úgyhogy az egész Duel Monsters csak egy volt a mangában szereplő számos másik játék közül. Aztán ahogy egyre inkább a kártya irányába terelődött a sztori, úgy kezdett a dolog kiforrottabbá válni, a Battle City idejére már egész konkrét szabályokat állított fel. (Aztán, hogy ettől eltér a játék, az a Konami sara, nem a mangakáé. :-P )
A GX-el kapcsolatban egyetértek, a történet és a karakterek is messze elmaradnak az eredeti sorozat színvonalától, viszont ha valamiben felülmúlja azt, akkor az pont a kártyajáték, ugyanis a GX szabályai 90%-ban egyeznek a valódi játékkal. (Mivel ez utóbbi sorozat már eleve olyan megfontolásból készült, hogy a játékot népszerűsítse, ellentétben az eredeti mangával.)
Kép
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Hát én ehhez nem nagyon értek... Nekem pusztán a grafika és a karakterdizájn nem tetszett, ahogy a DICE-ban sem (de abban talán még kevésbé mint a Yu Gi Oh! bármelyik sorozatában.
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

A Blue Gender-t falat kaparva néztem végig, de már ezerszer megbántam, hogy nem hagytam abba az első rész után. Talán a történet még elviselhető lett volna, de a megvalósítás... Ráadásul az első perctől utáltam a főszereplőt.
Eldaron
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:31
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Eldaron »

Angel Sanctuary : bár német szinkronnal láttam (már rosszul kezdődik) de ettől függetlenül is a legosszabb amit eddig láttam(nehéz lesz alulmúlni). 1 órát vett el az életemből.

Please Twins!: nem a legrosszabb, inkább nagy csalódás volt a Please Teacher után. Nézhetetlen minden 18 éven felüli jóérzésű hímnemű ember számára (kislányok meztelen fürdését nézni minden részben min. 2szer OMG, még szerencse hogy angol szinkronos volt ezért egy szembecsukás vagy félrenézés segített).
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Final Fantasy: Advent Children
Néhol már annyira laza akar lenni, hogy nevetséges lesz...
Néhol már annyira cool akar lenni, hogy szánalmas...
és én annyira nem tudom megérteni hogy ezt emberek miért szeretik... :roll:

ui.: a játékkal kb. féléve játszottam,az aranyos volt... :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

/Nincs rossz anime csak olyan ami nekem nem tetszik/

1. Spirál. Öszintén szólván maga a cucc tetszik jók a szereplők, jó az alap story jók a hangszínészek stb. De a végét nem lehet érteni illetve semmire nem derül fény. Aki nem olvasta a mangat az nem érti, hogy mi miért történt. És azért ez jó lett volna ha az embernek hintettek volna bvalami kis magyarázatott.

2. Blue Gender. Egyedül a grafikája nem tetszik, de az valami síralmas aszámomra.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
mazsola
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.04.16. 10:45

Hozzászólás Szerző: mazsola »

Én benevezném a Jigoku Shoujo-t... tény, hogy láttam már sokkal "rosszabbat" is, de ez nagyon feldühített! Egy jó alapötletből szültek egy ilyen kiszámítható izét... némelyik story azért volt rossz, mert egy epizód kevés volt a kifejtésére és nem jutott idő a karakterekre, mások meg egyszerűen eröltetettek és nevetségesek voltak...

A Weiss Kreuzot szídták előttem eleget + a bl gamesből gyártott dögunalmakat is ...

Amiben még nagyot csalódtam az a Glass no Kantai volt... az egy dolog, hogy csúnya, az egy másik dolog, hogy Vettinek tök mindegy, hogy kisfiú, nagyfiú, lány, akármi, de hogy mindezek mellé a story az égvilágon semmi újat nem tud, mint valami random montázs minden féle műfajú animékből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mazsola 2007.06.14. 13:34-kor.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Ahogy iskariotes is mondta:
Nincs rossz anime csak olyan ami nem tetszik :P
Kiddy Grade - Nem az én világom , szvsz...
Elfen Lied - Ez se az enyém , lehet h az a baj h "nem értettem meg a lényegét" ahogy a nagy EL fánok mondják , bár szerintem ennek olyan nincs...
Weiss Kreuz - No comment...
Sailor Moon - Rizsnyusziék se az én világom...
Így kapásból ennyi...
Szóval ezek nem rossz animék , hanem nekem nem tetszenek...
Izlések és pofonok...

BTW:
Lehet h a Weiss Kreuz még is rossz nem csak nekem nem tetszik , szvsz ^^
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Jaaku
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2007.03.10. 20:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jaaku »

Ryou írta:Elfen Lied - Ez se az enyém , lehet h az a baj h "nem értettem meg a lényegét" ahogy a nagy EL fánok mondják , bár szerintem ennek olyan nincs...
A titka az, hogy nem kell benne hatalmas nagy filózófiai értelmet keresni...
Szerintem az EL, egy gyönyörűen kivetelezett hatásvadász érzelmi terror. Én imádom érte. :)

YuGiOh GX: nagyon csúnya. a karakter design meg még annál is csúnyább...
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

a Yu-Gi-Oh GX nekem sem tetszik.
a sztori az nagyon gázos mindenestől a megrajzolásától meg nembírom nézni :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Sokat gondolkoztam rajta, de vhogy a SonicX jutott az eszembe. Nem akarok megsérteni senkit, de szerintem elég gyenge.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Általában azokat animéket, amiket elkezdtem nézni, de nem fejeztem be, nem azért hagytam abba, mert rosszak voltak, hanem egyszerűen csak nem kötöttek le.
A merchandising animéket egyáltalán nem szívlelem, és az olyanokat sem szeretem, amelyekben több robot van, mint ember, vagy olyan régiek, hogy számomra élvezhetetlenek. (A tévedések elkerülése érdekében: nem azt mondom, hogy a régi animék rosszak, vannak kedvenceim ezek közül is.) Dehát jobb esetben úgyis mindenki olyan animét néz, ami tetszik neki. ^^
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Egyetértek. Lehet kövezni, de én még nem találkoztam olyan merchandising cuccal, ami kicsit is tetszett volna ^^''
Megamannel, Yugi-oh-val, Beyblade-del és társaival ki lehet kergetni a világból.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Ami nekem nem tetszett:

Alien 9: az első két rész alatt azt éreztem, hogy miért is nézem ezt? majd a harmadik rész pici reményt villantott, hogy aztán újra zuhanhassak...

Bokusatsi Tenshi Dokuro-chan: nem jött be a két másodperecnként lecsapjuk a csávó fél fejét, gejzírként tör fel a vér, aztán visszavarázsoljuk (pipiru piru piru pipiru pi...), mert ez 121-edjére már nem annyira vicces. Pedig szeretm az idióta, beteg, agyament, gyagya elmebeteg animéket. De ez sok volt...

Ezek mellett van még, ami kevésbé tetszik, nem köt le stb, de ezek előtt ler a kalappal, nem is értem miért néztem végig őket...
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

marci_attila írta:ez 121-edjére már nem annyira vicces.
Érdekes, én végigröhögtem azt a néhány részt. Persze ízlések és pofonok... Egy biztos: fájdalmasan beteg.
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

Biztos bennem van a hiba, de én még sosem láttam JÓ shounen fight animét. Személy szerint dög unalmasnak tartom, amikor a szereplők "200-mittudoménhány" végtelennek tűnő részen keresztül semmi mást nem csinálnak, csak agyba-főbe verik egymást!!!

Elfen Lied, az első négy epizódot végigröhögtem, utána feladtam!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Válasz küldése