Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ein írta:nah hát milyen rossz lehet mangát hallgatni :shock: :shock: :shock: :shock: ( *lapoz* *lapoz* ..... *lapoz*) :P
Ha gépen nézi az ember, akkor meg *klikk* *klikk* *klikk*. ::jhihi::
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Sister Tenshi írta:A kedvenceim közé tartozik a magical girl, de pl. a Futari wa Pretty Cure-t nehezen fogom viselni, mert már most nem nagyon bírom (ha szerinted az SM borzalmas, soha ne nézz Pre Cure-t), és valszeg mégiscsak felkerül majd nálam az első három legrosszabb anime listámra. ^^" Az alapötlet, hogy két lány, akik nem ismerik egymást, de egy suliba járnak, teljesen más jellemek, egyik egy sportos tomboy, a másik pedig egy gyönyörű *cough röhögnöm kell* kiváló tanuló. Egy nap a csillagok közül két mágikus nemtudommicsoda pottyan hozzájuk, amiből előbújik Mepuru és Mipuru (Mepuru ellátva Seki Tomokazu, az egyik legjobb seiyuu hangjával >.< - nem bocsájtom meg neki, hogy elvállalta ezt a szerepet). Kézenfogva változnak át Cure Black és Cure White-á, és kézen fogva vetik be magukat a leggagyibb ellenséggel szemben, akit eddig animében látni lehetett. Kb. ennyi az első rész. Majd tovább nézem, első részből nem ítélek. Nem is tudom, végülis röhögni, azt lehet rajta. Bár inkább a nevetséges szereplőkön, rajzolaton és történeten, mint a poénokon, dehát ez mindegy. Azért még folytatom, hátha kisül belőle valami, bár ezt erősen kétlem. ^^" Ja, a legrosszabb Mepuru és Mipuru. Valahányszor megszólaltak, darabokra akartam törni a fejemmel a monitort. ^^" mepomepo jáj ^^""
Eh, ez tényleg hülyén hangzik :D. Valószínűleg ezt se fogom megnézni (valószínűleg? biztos 8).....). Köszönöm, hogy előre figyelmeztettél, mielőtt véletlenül letöltöttem volna kíváncsiságomban és nem kaptam volna sokkot, nagyon köszönöm :).
Foytatva a topic témáját. A Dragon Ball. Nem azt mondom, hogy rossz. Igenis jó volt, rendszeresen néztem! A simát, meg a zedet mind végignéztem, de a GT elején nekem kezdett unalmassá válni. Az első két sorozat is nagyon hosszú volt! Úgy éreztem, mintha ezt szánt szándákkel széthúzták, mint a rétest! Ezért beleuntam és nem néztem tovább. Valamiért mát nem voltam kíváncsi a folytatásra........................
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Sajnálhatod...Szerintem a GT volt a legjobb sorozat a Dragon Ball-ok közzül...mégpedig azért mert nincs szétnyújtva mint a DB és a Z.Itt nincsenek 10-20 részig elnyúló csatázáso (aminek a legnagyobb része az volt hogy állunk egymással szemben s feszítünk hogy "húúúú most milyen technikát fogok mingyá' bevetni" Hanem van egy harc az egy két részben le is folyik és a történet megy tovább (egy harc volt ha jól emlékszem a Bebi Vegita Vs. SSJ4 Goku ami hosszabb volt mit 1-2 rész) De ott legalább az alatt a pár rész alatt történik valami. A 64 rész nem is olyan sok szerintem mármint ha a pl a Z-et nézzük.
Peace 4 ever!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Adminisztrátori figyelmeztetés
-------------------------------------

Emberek, legyetek szívesek ne csináljatok már piramisokat az idézetekből! A fórum szabályzatban világosan leírtam, hogy kéretik normálisan használni az idézetet, vagy sehogyse. Nagyon rontja a fórum képét, ha fél oldalas idézethegyek vannak benne, ráadásul az adatbázis ilyen módon tele lesz felesleges adattal.

(ZeroOO idézeteit az előbb szerkesztettem át, szóval nem maguktól gyógyulnak meg az ilyen hibák, hanem egyenként kell átírogatni. Jó lenne ha kapásból ésszerűen postolnánk, és akkor nem telne fél évbe a moderálás.)

Remélem számíthatok rátok.
Köszönöm.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Sister Tenshi írta:Majd tovább nézem, első részből nem ítélek. Nem is tudom, végülis röhögni, azt lehet rajta. Bár inkább a nevetséges szereplőkön, rajzolaton és történeten, mint a poénokon, dehát ez mindegy.
Én már többet láttam, mint 1 rész. Mippuru Meppuru meg az ellenségek télleg elég bénán jönnek le a képernyőről.

Viszont a két lány Honoka és Nagisa nekem tetszik. Olyan lightos yuri feeling lengi körül őket. Főleg Honokán látszik, hogy bejönne neki Nagisa. Nagisa orientációja még nem egyértelmű. :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

paTKany írta:Viszont a két lány Honoka és Nagisa nekem tetszik.
Velük nekem sincs bajom. Mondjuk, szerintem túlzás, hogy Honoka egy gyönyörű csaj.
GT-t utálom. Toei animation sikeresen elrontott még egy animét, főleg, hogy Toriyama-nak ehhez már végképp semmi köze. A karakterek személyiségeit felrúgták, minden szabályt, amit letisztázott Toriyama és az első két sorozat, ők felrúgtak. Sőt, még azt is elfelejtették, amit ők találtak ki két percel előtte. -.-" A rajzolat ilyesztő, főleg Goku, kicsit lesült. A történet fele az első sorozatból szemezgetések és átírások, a Bebi Saga professzora és története kísértetiesen emlékeztet a Lost Movie történetére, és sorolhatnám. De nem fogom. Legyen elég, hogy tiszta szívből sajnálom, hogy nem fejezték be ott, ahol Toriyama akarta (jó-jó, ő már a Buu Saga-t se akarta, de ha ott már végre sikerült lezárniuk, akkor legalább ott békén hagyhatták volna szegény DB-t.). Ennyi. That's how I feel.
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Én ennyire nem mélyültem bele a Dragon Ball rejtelmeibe...szóval nekem tetszett.Talán azért (ezek szerint) mert nem nagyon érdekelt a story meg a karakterek csak szórakoztatott.De leginkább a fent felsoroltak miatt.Néhány Z részen már el is aludtam mert marhára nem haladt a történet csak álltak álltak fenyegetőztek álltak álltak... :-_-: KAMEHAMEHAAAA!!! (itt riadtam fel egy percre :lol: ).A támadás hárításra keült...a támadás tulajdonosa meglepetten áll hogy nem sikerült a támadás az ellenfél sátáni hangon röhög...Ending Theme (és ez vagy 10 részen át :roll: )Nem tudom a GT mivel rosszabb...nekem pörgősebb volt és nem azt vettem észre magamon hogy már a főcím zenétől is ásítok :wink:
Peace 4 ever!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Kagero írta:nekem pörgősebb volt és nem azt vettem észre magamon hogy már a főcím zenétől is ásítok :wink:
Én GT főcím klippjétől szabályosan hányingert kapok. ^^" Szivárvány a kipufogókból, úr isten, azért ennyire mélyre sűlyedni nem kéne ^^"""
Kössz, de sztem borzalmas, és többet bele se nézek az fix. Ha neked tetszik, te dolgod. Sztem minőségileg a legrosszabbak egyike.
Kép
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

Na most csak a kedvedért megnéztem gyorsan a főcímet...én nekem azok ottan soha sem tünnének szivárványnak :drop: .De ezen ne vesszünk össze.Ez legyen a legnagyobb hibája.A karakterek jelleméről meg annyit hogy engem 2 karakter jelleme érdekel...Vegitáé és Gokué. Az övék meg nem változott.
Peace 4 ever!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A Dragonball Z anime egy rettenetesen elrontott példány. Sikerült a remek, poénokkal tűzdelt, feszes akciómangából egy lapos, unalmas és agyonnyújtott valamit csinálni, ahol pont az a fenyegető erő tűnt el, ami a manga lapjairól áradt kifelé.
Félreértés ne essék, én is néztem, amíg ment a TVben, de mire eljutott odáig, hogy abbahagyták a vetítését, nem hiányzott.
Kár azért a sorozatért.
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Elnézést Hikati, többé nem fog előfordúlni.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:A Dragonball Z anime egy rettenetesen elrontott példány. Sikerült a remek, poénokkal tűzdelt, feszes akciómangából egy lapos, unalmas és agyonnyújtott valamit csinálni, ahol pont az a fenyegető erő tűnt el, ami a manga lapjairól áradt kifelé.
Félreértés ne essék, én is néztem, amíg ment a TVben, de mire eljutott odáig, hogy abbahagyták a vetítését, nem hiányzott.
Kár azért a sorozatért.
Hai-hai. A manga mérföldekkel jobb, ha le jutok Yatenhez (ami manapság ritka) én is mkindig azt olvasom. Hiába, a Toei-nak ezt is sikerült rendesen elrontania. Ha valamihez értenek, az az, hogy a jó mangákat jól elszúrják (KKJ, DBZ stb.). És akkor még gyártottak hozzá egy GT-t is. -.- Mondjuk nekem animében pl. sima DB jobban tetszett, mint a manga változat, DBZ meg fordítva. De azért megrögzött Vegita-fan-ként még így is szívesen nézem azokat a részeket, amikben ő is szerepel. ^_^"
Kép
Avatar
Zero00
Profi
Profi
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2004.06.14. 19:31

Hozzászólás Szerző: Zero00 »

Elnézést Hikari, többé nem fog előfordúlni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zero00 2004.06.21. 15:37-kor.
A holtak nem kegyelmeznek, Némán vicsorogva ölnek,
Sötétség ront a sötétségre, Jutalmuk a démonok vére...

A holtak harcba mennek, Haláltól már nem rettegnek,
Hiszen ő az Ősapájuk, A Túlvilágon vár rájuk...

A holtak nem nyugodnak, Sötétségre halált hoznak,
Rettegjen hát a Tizenhárom, Végzetük jött a Túlvilágról...
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A DB-nek, még az első Budokai végéig vannak előnyei a mangával szemben (vadászom ezt a szakaszt belőle). Pl. Piláf hangsúlyosabb szerepeltetése :D
De ahogy a történetben csökken a poén és gyarapodik az egyre nagyobb akció, úgy veszíti el az anime az egyensúlyát és válik egyre nyújtottabb és vontatottabb valamivé.

A Buu-sagát én szeretem, ott Tori visszatalált a geg-manga irányába, és frenetikus poénokkal szórta tele. Saját paródiájába fordult az egész, Gotenks-sel és Dai-Kaiou-shinnel. A "vak gyerek jelenet" pedig szerintem egész egyszerűen frenetikus.
Avatar
Kagero
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.04.29. 22:41
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Kagero »

WAI-WAI!!!! VEGITA-SAMAAAA!!! ::jthrill::
Peace 4 ever!
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Sister Tenshi írta:Pretty Cure... Az alapötlet...
Az nem lehet az alapötlet, mert akkor az azt jelentené, hogy egyáltalán megpróbáltak kitalálni valamit^^' A Precure alapötlete az, hogy csináljunk CCS-t, mert hátha nekünk is hoz sok pénzt :?
Egyébként láttam már nagyobb égést a háztartási eszközök ellen való harcnál, de az legalább egy jó animében volt, az legalább tudta kompenzálni valamivel...
Egy Hikati bentmaradt
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Na, ha már elő lett ásva ez a topic is:

(Ezek persze személyes vélemények)

FLCL
RhaXephon
Soul Taker
Full Metal Panic
illetve első rész alapján a Fushigi Yuugi sem jött be.
Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Nem gondoljátok, hogy a "jajdeutálom" lista helyett lehetne érveket is előhozni? Úgy értem, ha valaki már mindenáron meg akarja osztani a (negatív) véleményét a nagyközönséggel, akkor legalább vegye a fáradságot és valami kritikának nevezhető betűhalmazt imádkozzon fel a fórumra.
Ez így ugyanis szimplán gáz. Ja, én pl. a mákostésztát nem szeretem.
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Fú basszus tényleg én meg a marcipánt nem bírom...
viccet félretéve: lehet hogy személyes vélemény, de arra pl nagyon kíváncsi vagyok hogy nálad a Furi Kuri mér kapott citromot LeWish...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

LeWish írta: illetve első rész alapján a Fushigi Yuugi sem jött be.
Ez az az anime, amit nem lehet első rész alapján megítélni. (Illetve egy azok közül.) Nézd végig, és ha utána se bírod, akkor ok.

Szélfi írta:Nem gondoljátok, hogy a "jajdeutálom" lista helyett lehetne érveket is előhozni?
Mondjuk, én leírtam, hogy mit miért nem szeretek. A KKJ-t mégegyszer nem írom le, mert már annyiszor soroltam fel, hogy belefáradtam. PreCure-t is leírtam, hogy mi az, amit nem bírok benne, GT-t is. Maradt az AS, nem tudom, nem az én stílusom. Biztos az én hibám, de abszolút de nem jött be se maga a történet, se rajzolata. Bár nálam álltalában egyik Yuki Kaori mű se jön be, se mint manga, se mint anime. Abszolút nem köt le vmiért, és nem is fog. Ez persze az én bajom.
Aztán, Puni Puni Poemi... ezt is leírtam, csak az animeajánló topicban, nem itt. Nem jöttek be a poénok, se a story, úgy igazából max. a karakterek tetszettek belőle (és Poemi magical girl formája nagyon jó).
Asszem kb. ennyit tudok felsorolni.
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

@Szélfi Szerintem én már eleget szidtam az FLCL-t ezen a fórumon, így nem szorul különösebb magyarázatra, de ezen nem kellene besértődni, hiszen írtam, hogy személyes vélemény Amit most te csináltál, az is "gáz" volt.

De ha ennyire kíváncsi vagy:


FLCL-Egyszerűen nem bírtam. Se a szereplőket, se a történetet. Nekem az összes poén erőltetettnek érződőtt benne. Azonkívűl szerintem valami állati sz@r ahogy az egész meg van rajzolva: nem, nem vicces. Számomra szimplán béna. És nem kellene belemagyarázni ebbe sem mindenféle "mondanivalót", mert szerintem ez szimplán egy vígjáték.( Ami nekem nem tetszett.) Az OST viszont a kedvencem.

RaXephon-Nagyon Evas akar lenni...egyes elemek csupán azért különböznek, mert ugye nem lehet egy teljes koppintással kiállni a nagyközönség elé. És a szereplők jelleme sem tetszett, Ayano kirohanásait meg totál erőltettnek találtam.

Soul Taker-Asszem kb két részt néztem meg, de engem ez nagyon valamiféle Spiderman vagy Batman doogra emlékeztetett, csak japán tálalásban. De nekem így se nyerte el a tetszésem. Ez van.

Full Metal Panic-Nah, ez meg az értelmetlenség tetőfoka. Igaz, hogy volt benne pár poénosabb beszólás, de ezen kívűl semmi különöset nem sikerült benne fölfedeznem, így kb a 12. résznél be is fejeztem.

Fushigi Yuugi-Mint mondtam, csupán az első részt néztem meg, de már az intro az idegeimre ment. Aztán jött a visítozó, idétlen főhősnő( totál sztereotípia, persze: kawai rossztanuló lányka, aki szeret kajálni, és valamilyen szerencsés véletlen folytán ő lesz a kiválasztott, valami hűdenagy dologra.) Uátna jön a fő-fő-bishi-boy, aki majd megmenti a gonosz rablóktól a lánykát, első látásra szerelem..áhh, inkább hagyjuk, nekem nagyon nem jött be. Ráadásul mindenhol rikító színek tündökölnek, és a karakterdizájn sem az "esetem."[/b]
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára LeWish 2004.06.21. 18:16-kor.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

LeWish írta:Mint mondtam, csupán az első részt néztem meg, de már az intro az idegeimre ment. Aztán jött a visítozó, idétlen főhősnő( totál sztereotípia, persze: kawai rossztanuló lányka, aki szeret kajálni, és valamilyen szerencsés véletlen folytán ő lesz a kiválasztott, valami hűdenagy dologra.)
Na, Miaka nekem is az agyamra ment..fújjjjjjjjj
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

LeWish írta:Fushigi Yuugi-[...] és a karakterdizájn sem az "esetem."
Ah... Vegre meg vki, akinek nem tetszik. *__* Mar kezdtem azt hinni, hogy en vagyok az egyetlen, akinek annyira semmi izlese, hogy nem birja ertekelni Watase rajzstilusat... :P Amugy a FY nekem se jott be (nem, nem neztem vegig, sot), de mondjuk bajom az nincs vele, csak akkor, ha emberek azt hirdetik, hogy ez a shoujo alfaja es omegaja. *shrug*
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

LeWish: szerintem szélfi nem sértődött be egyáltalán, csak megállapította hogy a topiknak úgy kb semmi értelme ha a címeknél nem ír az ember egy kicsit többet...

a Furi Kurihoz meg csak annyit, hogy szerintem azért volt benne egy-két olyan jelenet ami vitathatatlanul jól meg volt rajzolva és látványos volt... más a story, meg az ilyesmi, de egy technikai dolgot én spec nem tudok "személyesen" értékelni... lehet valami attól még marha rossz hogy van benne pár cool jelenet
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Nekem úgy tűnt, hogy felkapta kissé a vizet, mert indoklás nélkül mondta azt az egyik kedvenc anime-jűra, hogy én nem szeretem.

Nem t'om, én tudok értékelni technikai dolgot személyesen: egy grafikai stílus bejön valakinek, vagy nem. És nekem az FLCL-ben ez sem jött be.Nem tehetek róla, hogy nem tetszett. Tettem már egy második próbát is...de nekem nagyon nem az esetem, nna.
Kép
Válasz küldése