Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

jaja. az F-Zero is elég harmatra sikeredett. nem láttam belőle túl sokat mert elég hamar rájöttem h nem az én műfajom. nem is nagyon látszik rajta h anime.ikább azokra a gyöngyszemekre hasonlít amikor az amcsik próbálnak anime-t csinálni
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta: De amit tényleg lehet fikázni az a Lodoss....szegény Woodchuck... :neutral:
Főleg azért, mert pl. Duel Mastersből nem sok olyan embert látni, akik azt mondanák, hogy az a legjobb anime, ellenben a Lodoss-ra mindenki azt mondja (már azok közül akiknek tetszett), hogy "a legjobb fantasy-anime, ami valaha készült", miközben én eddig csak jobbakat láttam nála. (Slayers, Bakuretsu/Sorcere Hunters, Berserk, hogy csak párat említsek, igaz ezek nem D&D univerzumban játszódnak, de én nem is D&D klónt akarok nézni, hanem eredeti fantasy animét, eredeti ötletekkel)
Wagner írta:Eszembe jutott még valami, F-zero.
Na igen, azt is utálom. XD (Most aki ezt a topicot olvassa, azt fogja hinni, hogy minden második animét utálok, pedig nem, csak szerintem a 3 legrosszabb a Shin-chan, F-zero, és Lodoss, így sorrendben.)
miyume írta:jaja. az F-Zero is elég harmatra sikeredett. nem láttam belőle túl sokat mert elég hamar rájöttem h nem az én műfajom. nem is nagyon látszik rajta h anime.ikább azokra a gyöngyszemekre hasonlít amikor az amcsik próbálnak anime-t csinálni
Én direkt megnéztem már vagy 30 részt, de ebből kb. 1-2 volt eddig igazán szórakoztató, a többi rém gyenge. Tényleg az amerikai rajzfilmek jutnak az ember eszébe róla, a grafikája rém gyenge, a CG autók még annál is rondábbak, a szereplők sablonosak, történet szinte nincs is, csak mindig versenyeznek, de 50 rész múlva sem kerülnek közelebb a gonoszhoz (és még az Inu Yashára mondják, hogy el van nyújtva a történet...). Mellesleg ha már annyira az autóversenyre épül az anime, akkor azt kidolgozhatták volna rendesen. :? (az számomra nem izgalmas, hogy 5 mp után a két autóból "kondenzcsík" lesz, és végigszáguldanak a pályán, miközben látni sem lehet, hogy mi történik) Itt megint arról van szó, hogy tudtommal az F-zero egy sikeres konzoljáték sorozat volt japánban, aztán csináltak egy animét belőle azzal a felkiáltással, hogy "a fanoknak jó lesz ez is, tudják ők, hogy miről van szó, felesleges jobban kidolgozni". Az mondjuk igaz, hogy ebből is az amcsi verziót vettük, de őszintén szólva ez az első anime, ami szerintem eredetiben sem lehet sokkal jobb.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Elmehetnénk kritikusoknak, nem igaz?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Elmehetnénk kritikusoknak, nem igaz?
Én csak simán úgy vagyok, hogy ha utálok valamit, akkor azt általában nagyon, és meg is indoklom rendesen, hogy miért. :D Meg akkor vagy végignézem, vagy ha 100 részen felüli, akkor úgy 20-30 részt belőle, mert van, hogy a vége ment meg egy sorozatot. (Meg van még 1-2 olyan anime, amit nem utálok, csak kevésbé tetszett, de addig direkt nem akarom szidni őket nagyon, amíg végig nem néztem.)
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nem tudom, én nem tudnék megnézni abból 20-30 részt, amitől rosszul vagyok. Max 1-2 részt, hogy azér' tudjam mit fikázok :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Wagner írta:Nem tudom, én nem tudnék megnézni abból 20-30 részt, amitől rosszul vagyok. Max 1-2 részt, hogy azér' tudjam mit fikázok :D
Végülis nem szándékosan néztem én sem. :) A Shin-chan anno az RTL II-n mindig a Ranma előtt ment, az F-zero pedig az A+-on szintén a jobb animék előtt. Szóval így fél szemmel figyeltem őket, ha már a kedvenceim miatt bekapcsoltam a TV-t, akkor nekik is adtam egy esélyt. :) A Lodoss volt egyedül olyan, hogy szándékosan letöltöttem, mert érdekelt, és az első része még jó is volt, aztán ahogy múltak az epizódok, egyre kevésbé fogott meg, a fele körül már rájöttem, hogy dögunalom, de azért még végignéztem, hátha a végére jobb lesz, hát nem lett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.07.13. 15:13-kor.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Én is full ugyanígy voltam a Lodossal. :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a Lodoss-t spec még nem láttam csak a mangát kezdtem el, azt is azért mert azaz elf a borítón hangyabokányit Slayers-szerű. aztán idő szűkében abbahagytam, és ezek után nemtom tovább fogom e olvasni... bár az ismertetője jónak mutatja be ( persze ez szubjektív)
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Ha a Slayers tetszett neked, akkor ne nézd meg a Lodosst, mert 1 szál poén sincs benne(mondjuk a mangához még nem volt szerencsém) Az elemzésről meg annyit, hogy mindenki azt elemzi általában, ami tetszik neki, mert mi értelme lenne olyan elemzésnek, ami csak szidja a filmet.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A Lodoss-ban az egyetlen ami igazán tetszett az a karakter dizájn. Elég uncsi volt, ráadásul csak angol szinkronnal tudtam nézni ( :? ) a végét meg már szabályosan végigtekertem. A többit meg remekül kifejtették az előttem szólók.


Amik szerintem tényleg nagyon rosszak:

F-Zero: No comment. Már elmondtátok előttem. Bűnrossz.

Nazca: Rusnya grafika, dögunalom a köbön. A történetet gyengének tartom, meg párszor majdnem bealudtam rajta.

Perfect Blue: Ronda kivitelezés és annyira ráérősen halad előre a "cselekmény" hogy az már fájt. Nem volt benne túl sok spiritusz ˇˇ
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nananananana! A Perfect Blue-t fikázod? Mi az, hogy ronda kivitelezés?
Tök jó a grafikája, meg az animáció is tök részletes, meg profi...a cselekmény sztem nem halad lassan.
Még senkitől sem hallottam, hogy fikázta volna ezt az animét... :lol:
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Éreztem, hogy ezt nem fogom megúszni :lol:

Én rossznak tartom, nagyon nem tetszett, az első olyan darab volt amin nagyon kiborultam. És nem csak nekem nem tetszik, többen is mondták, de persze sokan szeretik is...

De az én listámon rajta van :neutral:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a Perfect lue-nak jót tesz hogy "lassan" halad a cselekmény, végtére is pszichothiller. a grafikája meg csak szokatlan... szerintem.

fzero/dice és társaik: az ilyeneket igyekszem elkerülni...

a legrosszabb címre mostanság a Joshikosei Girl's High a nevező... szinte nincs semmi esemény és lagymatagok a poénok... ez a második anime amire azt mondom, h nem ajánlom senkinek...^_^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lullaby írta:A Lodoss-ban az egyetlen ami igazán tetszett az a karakter dizájn.
Nekem még az sem. ^^" Lodoss mangából pedig szintén van vagy 3-4 féle sorozat az animéhez hasonlóan, de ebből számomra egyedül a Welcome to Lodoss Island nevű SD-manga tetszett. (A gond csak, hogy a legtöbb poén az eredeti történetet illetve szereplőket parodizálja, ezért ha valaki érteni akarja, előtte végig kell a többi sztorit is szenvednie, és az már közel sem lesz ennyire vicces.)
outsyder írta:fzero/dice és társaik: az ilyeneket igyekszem elkerülni...
A DICE-al nekem nincs gondom, nem nézem, mert nem köt le, nyílván a kisebbeknek készült, de amúgy nem zavar. Az F-zeroban az az idegesítő, hogy látszólag megpróbálja magát komolyan venni ("Galaxisrendőrség vs. Sötét Milícia" és hasonló nagy nevek csapnak össze), de ez az egész komolyság elvész, amikor az autoversenyek abból állnak, hogy "kondenzcsíkok" mennek a pályán, vagy az egyik epizódban szétrobbantott robotot egyetlen darab chip segítségével még a rész végén újra összerakják, de az "állatszereplők" is nagyon le tudják fárasztani az embert, Tesz-Vesz város feelingje lesz a dolognak. (Erre még rá is tesz egy lapáttal az amcsi verziós "előzetes", amikor bemondják, hogy "az emberiség újfajta lényekkel találkozott", és bevágják a volán mögött vicsorgó "gorillát". :lol:) Meg amúgy is "Asztro-vörösbegy"-nek hívni egy járgányt... XDD (ez lehet, hogy az amcsik ötlete volt, de akkor is...) Poénok amúgy itt sincsenek, ha 1-2 mégis akad, az is inkább erőltett és amerikai-színvonalú. (A nő meghívja a fickót biliárdozni, és persze pont úgy üti meg a golyót, hogy az fejbetalálja a hapsit, aki elájul, és így megvan a túszejtés...szerintem ilyen még a James Bond filmekben sem volt. :lol:)
outsyder írta:a legrosszabb címre mostanság a Joshikosei Girl's High a nevező... szinte nincs semmi esemény és lagymatagok a poénok... ez a második anime amire azt mondom, h nem ajánlom senkinek...^_^'
Nocsak, pedig eddig még mindenkitől azt hallottam, aki megnézte, hogy a poénjai nagyon ütnek. :D (Ecchinek ecchik, nyílván személyfüggő, hogy ki mennyire viseli az ilyesmit, de attól még állítólag ütősek.) Én szeretem a vígjátékokat, és ez amúgy is rövid sorozat, szóval hamarosan megnézem, és utána majd véleményezem. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

eszembe jutott mégegy.. bár ezt nem utálom, meg valószínűleg azért olyan amilyen mert kicsiknek készült,de azért beírom: a drága doremi fedőnév alatt fut az rtl2-on :roll: khm. igen bájos
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Titkos írta:Nocsak, pedig eddig még mindenkitől azt hallottam, aki megnézte, hogy a poénjai nagyon ütnek. :D ...
hát, nem tudom... lehet, h nálam az időzitéssel van a gond, mert hát elég sok vigjáték/ecchi-t néztem az elmúlt egy-két hónapban (Azumanga :bounce: , Green Green, Hanaukyo stb). tényleg van benne egy-két poén, ami nagyon ott van (ha kissé pontatlanul fogalmaztam elsőre, gomen :oops: ), de úgy átlagosan nem érzem azt a húzást amit pl. a Green Green adott... szerintem :!:
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Ha lehet egyetlen epizodot nevezni, akkor itt a Naruto (Filler) 192. epizod. Az animacios mufaj szegyene. Bukkake korhatar nelkul. Drop dead, bastards!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:eszembe jutott mégegy.. bár ezt nem utálom, meg valószínűleg azért olyan amilyen mert kicsiknek készült,de azért beírom: a drága doremi fedőnév alatt fut az rtl2-on :roll: khm. igen bájos
Nem tudom, szerintem az aranyos volt. :) Végülis magical girl sorozat kisebbeknek. :wink: (Az már viszont engem is meglepett, hogy van vagy 4-5 szezonja! :shock: Ennyire jó lenne? Mondjuk mindegy, mondom, engem nem zavart, nézzék, ha szeretik.) Szóval annyira nem kötött le, viszont még mindig voltak sokkal "dúrvább" sorozatok is az RTL II-n. Pl. beugrott, hogy volt az az Alien Taro nevezetű. Az egyfelől az Urusei Yatsura nevű klasszikus anime ötleteinek kis mértékben való ellopása és átdolgozása volt, másfelől pedig valami olyan szinten blőd és fájdalmas marhaság, hogy az hihetetlen. Szóval adva van egy perverz srác, meg a barátnője (eddig még szórakoztató is lehetne :D), de jön az idegen haverja az űrből, innentől kezdve pedig az egész sorozat arról szól, hogy a mi drága "E.T.-nk" folyamatosan bekavar a srácnak, és pokollá teszi az életét, de persze ők attól még jó barátok... Szóval én sok beteg vígjátékot szeretek, de ezt a 10 évesek részére készített idióta ámokfutást nem vette be a gyomrom. :?
outsyder írta:Hanaukyo
Ehhez viszont gratula. :D Mármint, hogy végig bírtad nézni, és utána még nem ment el egy életre a kedved az ecchitől. XDD Én egy részt láttam, aztán töröltem is. Semmi bajom az ecchivel (sőt...:lol:), de valami plusz dolog legyen már mögötte, ne abból származzon minden poén, hogy a srác megy szobáról-szobára, és minden helyiségben egy hadseregnyi lány mászik rá.
Loran írta:Ha lehet egyetlen epizodot nevezni, akkor itt a Naruto (Filler) 192. epizod. Az animacios mufaj szegyene. Bukkake korhatar nelkul. Drop dead, bastards!
Nah, a Naruto megint egy olyan sorozat, amit csak azért nem merek nyílvánosan szidni, mert nem láttam még belőle epizódokat, és igazságtalannak érezném így lehúzni. De amit eddig észrevételeztem a sorozattal kapcsolatban, a fórumok olvasgatásával, és a fanok (nem haterek!) beszámolói alapján, azok a következők:

1. A sorozat agyon van hypolva. Hihetetlenül népszerű, ahhoz képest, hogy szinte csak egy feltúrbózott Dragon Ball. (Szóval ilyen szempontból kicsit olyan, mint az Elfen Lied, csak mivel ez kaland/akció/vígjáték, ezért még személyesebben érint.) Pedig úgy tudtam, hogy a ninják sötétben és titokban dolgozó "láthatatlan" gyilkosok lennének, nem pedig DB-féle szuperharcosok. (OK, erre lehet mondani, hogy a Naruto nem is a Földön játszódik, hanem "másik dimenzió", de akkor is...) Mellesleg az alaptörténet sem valami eredeti, nekem 2006-ban már picit jobb kezdés kell, mint az, hogy "Én akarok lenni a legerősebb ninja!", még akkor is, ha "csak" egy shounen fighting animéről van szó. :?
2. A szereplők számomra idegesítőek. És mellesleg egy szép lányt nem láttam az egész sorozatban. XD (OK, ez egyéni szoc. problémám, de ha már shounen animéről beszélünk, akkor ezt elvárnám, mert lassan alapkövetelmény lesz.) És akkor még az idiótább szereplőkről, mint pl. Pakkun, nem is szóltam. (Beszélő ninja-mopszli... O_O Komolyan, mit és mennyit szívott az, aki ezt kitalálta?)
3. A harc legnagyobb újítása a korábbi animékhez képest, hogy a szereplők "sealelnek", vagyis süketnémák jelbeszédére emlékeztető jeleket mutogatnak el a kezükkel, aminek a végén valami robannás vagy szupertechnika következik be. (És az elvakult fanok némelyike még be is tanulja egyik-másik 20-lépéses kézjelet... :roll: Na többek között erre mondtam, hogy túl van rajongva a dolog.)
4. A DB óta lassan aranyszabály lett, hogy minden harcos animében egy harcnak minimum 3-4 részig kell húzódnia, de persze, ha több, az sem hátrány. (vagyis szerintük nem...) Nem kivétel ez alól a Naruto sem, csak itt még rátettek egy lapáttal erre is, és a harcok alatt több epizódos visszaemlékezéseket mutatnak be. Ez még jó is lehetne, ha valami új információt tudnánk meg belőlük, de általában a már látott dolgokat elevenítik újra fel, amit egy fan már amúgy is kívülről fúj. Egyik legdúrvább példa, amikor a 80. rész környékén 3-4 epizódig (és persze harc közben) arra emlékeznek vissza, hogy a 10-20. részek környékén mi volt. :shock:
5. A sorozat készítői azzal kérkednek, hogy nem tudom hány szezonosra tervezik, miközben még az első szezonnak sincs vége, de már egy éve csak filler részeket nyomatnak, amiknek a története a "mennyünk lepkét fogni" és a fent említett "bukkake" szintjén mozog. (Speciel ilyenkor nem értem, hogy az IY-t állítólag megunta a nép, miközben a Naruto már egy éve megy, úgy hogy a történetnek semmi köze nincs az eredeti mangához, és ennek még mindig 10% fölött van a nézettsége? Ne mondják már... Vagy az "Ígérjük mindjárt vége a filler-sagának!" szöveggel ennyi ideig lehet etetni a fanokat?)

Persze minderre lehet mondani, hogy "olvasd a mangát", de a fillereket leszámítva tudtommal az is detto ugyanilyen. Meg nem lenne a Narutoval semmi gond, csak ez a "shounen fighting animék Elfen Lied-je": a legtöbb fan szerint a vígjáték/akció/kaland műfajok tökéletes elegye, ami annyira megunhatatlan, hogy még a 100. filler epizód is érdekesebb, mint sok másik anime, miközben szerintem messze nem ilyen eredeti, pl. egy MÄR hangulatban és humorban is bármikor elveri (és harcban is, mivel ott egy harc nagyon ritkán tart tovább egy résznél). Szóval azzal nem lenne bajom, hogy lassan a csapból is Naruto folyik, csak akkor szolgálna rá a nevére. Pl. az IY/Host Club/Mai HiME és Otome és elég népszerűek, azokat mégsem szekálom, mert amit "ígértek", azt maradéktalanul betartották.
Elnézést a Naruto fanoktól...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2006.07.15. 03:55-kor.
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én szeretem a Naruto-t, de messze nem vagyok fanatikus.
Amiket leírtál azokkal egyet értek (jól tudsz fogalmazni.."süketnémák jelbeszédére emlékeztető jeleket mutogatnak el a kezükkel" :mrgreen: ) ,
a fillerözönt én úgy ahogy van kihagytam.
Az is idegesített, hogy volt olyan harc ami majdnem 10 részen át
tartott (nemtomhanyadik Hokage vs Orochimaru)...

Tény, hogy nem a legjobb amit valaha láttam, de azért nem is a legrosszabbak közé sorolnám.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

outsyder írta:Hanaukyo
Ehhez viszont gratula. :D Mármint, hogy végig bírtad nézni, és utána még nem ment el egy életre a kedved az ecchitől. XDD
köszi :)
talán a történet morbidsága/hihetetlensége fogott meg... még teszik is... vannak ilyen állatságaim. még a puni puni-t is szeressem, pedig a haverom, akivel megnézettem azóta nem vesz a kezébe olyat ami "vígjáték" és tőlem származik... :(
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Lullaby írta:Tény, hogy nem a legjobb amit valaha láttam, de azért nem is a legrosszabbak közé sorolnám.
A topic címét ki kellene bővíteni "rossz animék", illetve "szerintem méltatlanul sztárolt animék"-re. :wink:
outsyder írta:köszi :)
talán a történet morbidsága/hihetetlensége fogott meg... még teszik is... vannak ilyen állatságaim. még a puni puni-t is szeressem, pedig a haverom, akivel megnézettem azóta nem vesz a kezébe olyat ami "vígjáték" és tőlem származik... :(
A Puni Puni Poemit én is szeretem. :D Bár inkább a paródiái miatt, meg azért, mert egy nagyon kicsit az Excel Saga "folytatása". Mondjuk első vígjátéknak tényleg kicsit erős. ::reliev:: Arra inkább a Ranmát ajánlanám. :)
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Titkos:
csak egy dolgot: feltúrbózott DB?
Ennyi erővel az összes magical girl anime, amiben egy helyett több szupercsajszi van, egy feltúrbózott Sailor Moon :P
Amúgy van 1-2 dolog amiben valamennyire egyetértek^^ de én akkorsem hasonlítanám a DB-hez, már csak azért sem, mert rühellem (bocsi a fanoktól), és ha annyira hasonlítanának, a Narutot is utálnám.
Hogy a Narutoról ne alakuljon ki rossz véleményem, a fillereket meg sem merem nézni, inkább várok. Bár a 192. részt megnézem, kíváncsiságból. :dirr:
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Na az első postomat is jól kezdem:
OFF
Titkos:
De amit eddig észrevételeztem a sorozattal kapcsolatban, a fórumok olvasgatásával, és a fanok (nem haterek!) beszámolói alapján, azok a következők:
Nos...lol.Fórum és fanok alapján megitélni egy anime-t...no comment.
1. A sorozat agyon van hypolva. Hihetetlenül népszerű, ahhoz képest, hogy szinte csak egy feltúrbózott Dragon Ball.
Igaz hogy túl van istenítve de azt leszámítva hogy mindkettő shounen nem sok hasonlóságot találtam mind a harcok,karakterek,grafika(etc) terén.Persze vannak benne klisék melyek más hasonló anime-kben is megtalálható na de melyik shounen-ben nem?
Pedig úgy tudtam, hogy a ninják sötétben és titokban dolgozó "láthatatlan" gyilkosok lennének
Jól tudtad és erre is van példa a Naruto-ban,nem is egy(gyakorlatilag egy egész szint + saga).
Mellesleg az alaptörténet sem valami eredeti, nekem 2006-ban már picit jobb kezdés kell, mint az, hogy "Én akarok lenni a legerősebb ninja!", még akkor is, ha "csak" egy shounen fighting animéről van szó.
Kezdjük ott hogy az anime maga 2002-ben kezdődött másrészről pedig ez csak egy mottó ennél jóval többre épül a történet.(jó persze nem egy világmegváltó gondolat de a történet maga nem erre épül)És hamár 2006 akkor nézz meg egy Black Lagoon-t vagy Fate/Stay Night-ot amik kb. hasonló horderejű sztorival vannak megáldva ahoz képest hogy mennyire komolyan veszik magukat.
A szereplők számomra idegesítőek.
Ízlések és pofonok(mellesleg ha még nem láttál belőle részek hogy lehetnek idegesítőek?^^')
És mellesleg egy szép lányt nem láttam az egész sorozatban. XD (OK, ez egyéni szoc. problémám, de ha már shounen animéről beszélünk, akkor ezt elvárnám, mert lassan alapkövetelmény lesz.)
OMG nincsenek fanservice heggyel megáldott szereplők.Mindjárt kardomba dőlök akkor gyalázat.*irónia*
És akkor még az idiótább szereplőkről, mint pl. Pakkun, nem is szóltam. (Beszélő ninja-mopszli... O_O Komolyan, mit és mennyit szívott az, aki ezt kitalálta?)
Wow.Beszélő kutya.Hű de idióta aki ilyet kitud találni.*irónia*
A harc legnagyobb újítása a korábbi animékhez képest, hogy a szereplők "sealelnek", vagyis süketnémák jelbeszédére emlékeztető jeleket mutogatnak el a kezükkel, aminek a végén valami robannás vagy szupertechnika következik be
Mint ahogy a Bleach-ben zanpaktouk vannak vagy a One Piece-ben ördög gyümölcsök.(költői kérdés:láttál te már jelbeszédet?^^')
A DB óta lassan aranyszabály lett, hogy minden harcos animében egy harcnak minimum 3-4 részig kell húzódnia, de persze, ha több, az sem hátrány. (vagyis szerintük nem...) Nem kivétel ez alól a Naruto sem, csak itt még rátettek egy lapáttal erre is, és a harcok alatt több epizódos visszaemlékezéseket mutatnak be. Ez még jó is lehetne, ha valami új információt tudnánk meg belőlük, de általában a már látott dolgokat elevenítik újra fel, amit egy fan már amúgy is kívülről fúj.
Ja főleg hogy volt olyan harc amit 10 perc alatt lezavartak(vagy még rövidebb idő alatt)A vissza emlékezésekhez meg annyit hogy a kissebb Gaiden-nek és az újra felhasznált jelenetek között van különbség(és ez is csak pár részre jellemző)
Egyik legdúrvább példa, amikor a 80. rész környékén 3-4 epizódig (és persze harc közben) arra emlékeznek vissza, hogy a 10-20. részek környékén mi volt.
Öhm...WTF?Téged erre kitájékoztatott csak mert a 15 rész még harc és a 80. rész után pedig már rég nincs harc.Szal. ismét no comment.
Meg nem lenne a Narutoval semmi gond, csak ez a "shounen fighting animék Elfen Lied-je": a legtöbb fan szerint a vígjáték/akció/kaland műfajok tökéletes elegye, ami annyira megunhatatlan, hogy még a 100. filler epizód is érdekesebb, mint sok másik anime
Tanács:nézz körül egy kicsit több fórumon>az emberek nagyrésze már a kezdetek óta rühelli a fillereket.
Megjegyzem én abszolút nem vagyok egy Naruto fanatikus,olvasom a manga-t(majd ha újra folytatják normális akkor talán az anime-t is nézni fogom)azt ennyi.Csak gondoltam erre reagálok egyet.
u.i:A további viták(flame)elkerülése végett ez csak szimpla reakció volt(mégha egy kicsit gúnyos formában is)nem támadás vagy kioktatás(mégha annak is tünt)
OFF

Témához kapcsolódva:

Black Lagoon:
Az alapszituáció és a karakterek sablonosak és már az első 10 perc után sejteni lehet hogy ki milyen történettel és jelemmel van megáldva.Az opening-től(erőltetett) és az ending-től sem voltam elájulva.A harcok meg...nos a Madness Combat című 5 részes hentelős flash sorozatban több eredetiséget és kidolgozást láttam mint az első rész "übergizda" akció jeleneteiben(megjegyzem egy-két CB féle akció jobban lekötöt mint az első részben látottak) ami nem szolt másról mint hogy a főszereplő csaj kúlabnál kúlab pozíciókban lehenteli az IQ betyár jónépet miközben a gravitáció is mellette dolgozik.Ja és kifogyhatatlan hatlövetű RULZ.A seiyuu-kal nincs bajom de semmi eredetiség(esetleg talán Levi-é).A poénoktól sem dobtam eddig hátast, az egyetlen pozitívum a feltudok hozni az a animáció ami elég tetszetős bár kétlem hogy ennyi elég lenne ahoz hogy végig nézzem de azért adok neki még pár részt.
Blue Gender:Igénytelen mecha-k,nem használták ki a történet adotta lehetőségeket.
Gantz:Ez egy nagy csalódás volt főleg azért mert végülis az alaptörténet érdekes csak éppen annyira túlzásba vitték már a vége felé az értelmetlen brutalitást és hentai jeleneteket hogy egy életre elment tõle a kedvem.
Elfen Lied:Agyon istenítet,hatásvadász mely egy igen nagy adag fanservice túltengéssel van megáldva keverve vérrel gyakorlatileg csak a sok elvetemült otaku élvezkedésének a fokozását szolgálja.A karakterekben semmi érdekességet nem találtam a mondanivaló sablonos.(igazából oldalokat tudnék még írni de inkább megkímélem a nagy közönséget^^')
És az összes értelmetlen merchandising anime(Pokemon,Digimon és társai.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Sai 2006.07.16. 19:30-kor.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

"shounen fighting animék Elfen Lied-je" <--- hogy kapcsolódik ez az elfen liedhez?
Amúg Sai-val egyet értek, olvasd a mangát, vagy nézd meg az animét, és azok után elmondhatod, hogy "jaj de utálom ezt a karit, mert ezt csinálta, etc etc". Ha nem tudod, hogy milyen, akkor nem kéne már a rossz animékhez minősíteni.
Hogy ne legyen off:

Texhnolyze:
- nem azt mondom, hogy rossz az anime, sőt, biztos jó, csak számomra sok volt az első rész is. Akik jobban kedvelik a filozófikus, kissé elvont sorozatokat, azoknak biztos tetszik.

Elfen Lied:
- első rész bőven elég volt nekem. Sok sok vér, pucér kislány, nyu... ez nem az én világom.. :drop:
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Az Elfen Liedről alkotott véleményükben én is egyet értek Sai újoncunkkal és Patával.
A Narutot nem láttam még :lol:
Titkos jól le lettél fikázva :D
Válasz küldése