Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Gyo: Eddig se voltam nagy rajongója az ufotable munkáinak, de ez?! Tüskelábakon trappoló mecha cápák, minden testnyílásukból, mérges gázt sugárban ontó zöld emberek, és hasonló röhejes baromságok. El nem tudom hinni, hogy ezt, így, komolyan gondolták... :? 2/10
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem ők találták azt ki, hanem az elborult mangaka. De nagyobb faszságot még én sem láttam.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Danganronpa: The Animation
Nehéz szülés volt, de végre túlestem rajta. Ez az egyik olyan anime, ami még hátramaradt a nyári szezonból és csak most sikerült megnéznem. Egy hajszállal ugyan jobb volt, mint a Devil Survivor, de ezt se fogom sok embernek ajánlgatni. Az alap szituáció már sok helyről ismerős lehet: diákokat bezárnak és csak akkor juthatnak ki, ha elkövetik a tökéletes gyilkosságot. Persze tárgyalásokat is tartottak a részek alatt, ott kellett bebizonyítani, hogy ki a bűnös. Még érdekes is lehetett volna, de az olcsó rózsaszín művér megölte az egész komolyságát, inkább gagyinak hatott. A nyomozások egy idő után unalmassá váltak, bár lehet csak nekem nem tetszettek. Monokuma héliumot szívott Donald kacsa hangján már a hajamat téptem, nem hiszem, hogy ilyen idegesítőre kellett ezt megcsinálni. Az utolsó két részre nagyjából összehoztak egy egész jó történetet, de nálam ez se mentette meg az animét. A grafika pedig pocsék volt, a játékból átmentett gagyi CG csak rontott az összképen. A végső értékelésem 4/10. (Most már csak abban reménykedhetek, hogy a Persona 3 filmek jól fognak sikerülni.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Oh... duplapost.

Amnesia
Valaki csapjon fejbe, hogy amnéziás legyek és felejtsem el ezt a borzalmat! Még januárban néztem meg az első részt, de majdnem elaludtam rajta, úgyhogy félre is tettem. Majdnem egy év után mégis elővettem, mert érdekelt, hogy mi fán terem az ilyen otomate adaptáció. Ez tulajdonképpen reverse-harem, vagyis egy lány körül legyeskedik sok bishi. Ahogy olvasom, ez lett a legrosszabb otomate adaptáció, de őszintén szólva nem volt kedvem az UtaPri fiúk vonaglását nézni, miközben popdalokat adnak elő, úgyhogy maradtam ennél. Bár dobtam volna az első rész után! :wwall: Semmi nem történik 12 részen keresztül, csak a főszereplő lány (akinek még a nevét sem tudjuk meg) ugrál világról-világra, ahol mindig más bishi a partnere. A végére próbáltak valami történetfélét összehozni, viszont teljes magyarázatot még így se kaptunk. Akik szeretik bishikre csorgatni a nyálukat, talán élvezni fogják, de nálam inkább agysejtelhalást okozott.
2/10-re értékelem és ha a Coppelion nem húzza fel az agyamat jobban az utolsó részben, akkor megkapja az év legrosszabb anime díját tőlem.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kétlem, hogy rosszabb lenne a Heart no Kuni no Alice mozinál, mert az olyan volt, mintha egymás után hányt összefüggéstelen jeleneteket néztem volna. Meg vagyok róla győződve, hogy begombázva írta a forgatókönyvíró. :vigyor:

Amúgy kb. az összes otoge adaptációt fel lehetne sorolni ebben a topicban. Én alapvetően szeretem a fordított hárem műfajt, de egy ideje már messzire kerülöm, az olyanokat amik játék alapján készültek. ^^'
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én a Diabolik Loverst akarom majd egyszer bepróbálni. Konkrétan eddig csak negatív dolgokat hallottam felőle + 1,54-es AniDb átlag, szal... xD

Igazából már most rá is vetném magam, ha a Coppelion és a BlazBlue nem fárasztottak volna már így is éppen eléggé le agyilag...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem elég volt benézni az AA Diabolik Lovers topicjába, hogy leolvadjon az agyam. :dirr: Akkor már inkább az UtaPri-t nézném meg, bár arról sem hallottam túl sok jót.

(Igazából már értem, miért lett olyan népszerű a Free. Az is fanservice anime csajoknak, de az értelmesebb fajtájából.)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

BlazBlue: Alter Memory 10 pontból egy erős 4.

















Jah, hogy valami magyarázatot is fűzzek hozzá? Hát ha a sorozat nem magyarázott meg semmit, akkor nekem sem kell d:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:BlazBlue: Alter Memory 10 pontból egy erős 4.
Hármas alá. :evil:

Ebből aztán az ég világon nem értettem semmit. Nem vártam világmegváltó animét, lévén játék alapján készült, de ez még azt a minimális elvárásomat is alulmúlta, amivel nekiálltam nézni. A grafika szép volt, annak külön örültem, hogy megtanultak normálisan nőt rajzolni, de ez nem feledteti a többi rosszat. Az openingje nagyon tetszett, az egyik kedvencem volt a szezonban, az endingje valahogy nem az én stílusom, azt hamar elfelejtettem.
Történet nem volt, a harcokat csak úgy bedobálták, a jó részét viszont nem is láttuk. A szereplők közül csak azoknak jegyeztem meg a nevét, akikét a szánkba rágták, vagy valamennyire szimpatizáltam velük. Ilyen csak kettő volt, a cica és a mókus.

A vége ugye nem azt jelentette, hogy tervezik folytatni? Az ég óvjon minket attól. :knife:

És, ha már úgyis itt vagyok.
Coppelion

Tőlem megkapja az év legrosszabb animéje címet az Amnesiával karöltve. :wwall: Sajnálom, hogy nem hallgattam a megérzésemre és dobtam az első rész után. Maga az alap szituáció sem kecsegtetett túl sok jóval, eleve úgy nézett ki, mintha a főszereplők osztálykirándulásra mennének. A grafika nagyon fura volt, a karakterek úgy néztek ki, mintha túl sokszor ömlött volna rájuk fehérítő és nagyon elütöttek a viszonylag szépen megrajzolt háttértől. Itt is visszaköszönt a K Projectnél előjött színkavalkád, ami szerintem inkább szemrákot okozott, mintsem szépen mutatott. Az ending tetszett, az opening kevésbé, viszont Angela korábbi számaihoz képest egyik sem muzsikált túl fényesen.
A karakterek közül senkit nem tudtam megkedvelni, kiemelkedőnek egyedül NoSense-t mondanám, a robotot. A többieknek alig tudtam megjegyezni a nevét, Aoi csak az állandó hisztije miatt maradt emlékezetes, Ibara pedig mintha kapott volna némi karakterfejlődést. A harmadik lánynak meg se jegyeztem a nevét, úgy kellett az egyik rész után mantráznom a Taeko-t, hogy tudjak rá emlékezni. Egyedül Haruto feltűnése hozott némi színt az egészbe, erre persze, hogy tök idióta és logikáltan módon ki kellett nyírni!
Az Ozu testvérek felbukkanása után mélyrepülésbe kezdett az amúgy sem magasan szárnyaló sorozat. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle.

2/10
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Coppeliont én már a szinopszisa alapján messzire kerültem (mármint sugárálló tinilányok :roll: ), a BlazBlue-nál meg már az első három rész alapján látszott, hogy ebből nem fog semmi értelmes se kisülni, úgyhogy kukáztam hamar, és a véleményeket látva nem bántam meg a dolgot.

Úgy látom a Donnákat (Galilei Donna) még senki sem említette itt, pedig az is egy gyöngyszem volt. Az utolsó rész konkrétan egy nagy végtelenített fancepalm volt. Ezt is kukázhattam volna, de mivel noitminA volt, bíztam benne, hogy a végére azért még valami értelmes fog kisülni belőle, de a részek előrehaladtával inkább csak egyre butult. ^^'
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Úgy látom a Donnákat (Galilei Donna) még senki sem említette itt, pedig az is egy gyöngyszem volt. Az utolsó rész konkrétan egy nagy végtelenített fancepalm volt. Ezt is kukázhattam volna, de mivel noitminA volt, bíztam benne, hogy a végére azért még valami értelmes fog kisülni belőle, de a részek előrehaladtával inkább csak egyre butult. ^^'
Én ezzel voltam úgy, mint te a Coppelionnal. :D Mármint: "Galilei leszármazottai, akik valamiért három japán lány? Oké..." Ez alapján már a leírás elég volt, hogy elvegye tőle a kedvemet. De tényleg, valahogy éreztem, hogy ez megint egy olyan sorozat lesz, ahol a készítőknek semmilyen érdemleges ötletük nincs, ezért egy híres ember nevével próbálják felkelteni a nézők érdeklődését. (A következő vajon mi lesz? "Tesla fiai"? :dirr: XD) Btw, most gyorsan meglestem a MAL leírást róla, nehogy hülyeséget beszéljek és röhögtem az ajánló utolsó mondatán: "It's a threesome of cute girls, action, and mystery!" :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Úgy látom a Donnákat (Galilei Donna) még senki sem említette itt, pedig az is egy gyöngyszem volt. Az utolsó rész konkrétan egy nagy végtelenített fancepalm volt. Ezt is kukázhattam volna, de mivel noitminA volt, bíztam benne, hogy a végére azért még valami értelmes fog kisülni belőle, de a részek előrehaladtával inkább csak egyre butult. ^^'
Akkor már meg se nézem az utolsó 2 részt. És meghagyom magam abban a tudatban, hogy Hozuki a saját őse.
Amúgy két szezonosra tervezték. És szerintem csak azért lett ilyen szörnyű, mert csak minden második részt adtak le. Amúgy lehetett volna egy közepes anime jó karakterekkel, de így tényleg rossz.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Szezonokat manapság igyekszem messzire elkerülni, tavalyi kínálatból nem néztem végig sokmindent, össz-vissz 1 tetszett abból a kevésből. Igazán nem tudnék nyilatkozni, melyik volt 2013 legrosszabbja, de közülük eddig az az Amnesiat egyszerűen nem bírom végignézni, pedig még csak 6 epizód van hátra. Rui-chan leírta az okokat, 6 epizódon keresztül semmit, konkrétan nulla tartalmat láttam benne, s a hozzászólás elolvasása után szerintem még egy jó 1 évig nem folytatom (maximum hullarészegen végig tudnám nézni). Hamarabb végignézek egy rövid tartalmatlan ecchiklisékkel teletömködött 12 év körüli lolilányos sorozatot, mint egy tucat cicafiút.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:Én a Diabolik Loverst akarom majd egyszer bepróbálni. Konkrétan eddig csak negatív dolgokat hallottam felőle...
Zexcs és Idea Factory, szóval ez várható volt. =)

Na és akkor egy-kettő rosszaság, ami most hirtelen eszembe jut...

Cyclops Shoujo Saipuu: A jó alapötletet kivéve, nincs más erénye. Borzalmasan gyorsan fantáziátlanságba fulladt. Ez alól pedig az sem menti fel, hogy mindössze 2 percesek az epizódok. 5/10

Dragon Ball Z Movie 14: Kami to Kami: A DBZ mozikra, meg úgy alapjáraton a hasonló hype sorozatokhoz készült mozik többségre jellemző, hogy elsősorban a fanoknak készültek, ami nyilván nem újdonság. Ez viszont már az végtelenül elnyűtt, erőltetett szint, hogy sokszor már csak a fejem vakartam, hogy “ezt a jelenetet, most mégis mi a francért kellett?”, de maga az ellenfél is elég gagyira sikerült. Na meg eleve már az is sokat elárult a várható végeredményről, hogy a 13. és a 14. mozifilm között, van cirka 18 év… 5/10

Golden Batman: Ide nem kell indok... =D 2/10

Mahou Shoujo Madoka★Magica Mozik: Ugyan nem mondanám őket kifejezetten rossznak, egyszerűen csak teljesen feleslegesnek. 6/10

Ninja Resurrection: Volt már úgy, hogy egy katasztrofálisan rossznak mondott címről, végül kiderült számomra, hogy a kritikák túloznak vele kapcsolatban, és valójában közel sem annyira rossz. Ebben az esetben viszont, a tömegekkel kellett egyetértenem. Az alap story érdekes lenne, a tradicionális képekkel ábrázolt előzmény felvázolása kifejezetten tetszett, és a kihalt csatamezőket is hitelesen ábrázolták. Maga az anime viszont, azon belül is a cselekményvezetés, valami szörnyű. Hónapokat, éveket ugranak térben és időben, ami még hagyján, de sokszor az egymást követő váltások is, teljesen következetlenek. Például, ha a story azzal nyit, hogy üldözik a keresztényeket, bujkálniuk kell, titkolózni, stb. Akkor ilyen körülmények között, hogy a francba sikerül felépíteni, egy hatalmas várost, erődöt, tele aggatva keresztekkel? =/ A másik ami nagyon zavart, hogy sok mellékkarakter csak úgy feltűnt, majd ahogy jött, úgy el is tűnt, mint ha ott se lett volna. 3/10

Roots Search: Retro scifi, de abból a fajtából, ami már akkor is szörnyen gagyinak és olcsónak számított, amikor kijött. Érzésem szerint, a cél az volt, hogy elkapjanak egy Event Horizon szerű hangulatot, némi Alien-en vegyítve, de a végeredmény inkább kínos lett, mint átütő. 2/10

School Days: Magical Heart Kokoro-chan: Még egy, amihez nem kell indok... =) 2/10

Sword Art Offline: A speciálok egy része, jellemzően elég vérszegény szokott lenni, ez viszont valami borzalmas. Az a fajta chibis bohóckodás, ami még akkor se tetszene, ha amúgy a SAO bejött volna. Így viszont közel nézhetetlen volt.2/10

Tekken: A legtöbb videojátékból készült anime feldolgozásra igaz, hogy elsősorban a rajongóknak készültek, még azok számára, akik nem ismerik behatóan az eredeti művet, maximum középszerű élményt képesek nyújtani. Csak hogy ez a jobbik eset, és van a rosszabbik, amikor pont azok fogják meglátni az adaptáció fajsúlyos hibáit, akik ismerik az eredeti művet és annak világát. Ez az anime, pontosan ilyen. 3/10 A CG változat már valamivel jobb volt, de inkább csak látványban. 5/10
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Ookami Kaushi: Meg kell hagynom, a karakter dizájnok jó része tetszett. De a sztori nem annyira. Lehet, hogy csak túl sok horror animét néztem akkortájt, de a világ legklisésebb és unalmasabb darabjának tűnt. A karakterek jelleme nagyon klisés volt (vagy legalábis annak látszott) és a poénok benne nagyon bénák voltak. A zenéje se jött be. De a rajz stílusa egész helyes volt. Egyenlőre még nem adtam fel benne a reményt, hiszen alig láttam pár epizódot. Ha bárki tud róla valami jót mondani, azt meghallgatom. Örülnék ha valaki adna nekem okot arra, hogy folytassam a nézését. ::hehe::
5/10, totál átlagos darabnak látom egyenlőre.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Oukami Kakushi egyetlen pozitívuma, hogy aki írta... az írt máskor máshol jobbat is. :v
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Hát, ez nem tűnik túl biztatónak... XD
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Excel Saga, Elfen Lied, FLCL, Bleach, Naruto.

Egyszerűen vagy irritálnak, vagy irritálnak. Nem jön be se a zenéjük, se a grafikájuk, a történetük meg még kevésbé. Ezekkel lehetne kínozni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Androsama írta:Elfen Lied, FLCL
Ezekhez a címekhez képzeletben engem is írjatok be, még ha utóbbi miatt a fél animés világ a torkomnak ugrik. :dirr:

Emiatt lehet, hogy szintén fogok kapni. ^^"
No Game No Life
Közben megnéztem én is, bár úgy érzem nem vesztettem volna sokat, ha dobom a 2. rész után, ahogy elterveztem. ^^" Egyedül a 6. rész tetszett, jó volt a szólánc, főleg a nem mindennapi szabályával. A meztelenkedés mondjuk nem hiányzott volna, de egy 18 éves perverz sráctól az lett volna meglepő, ha nem használja ki a helyzetet. :D Elhiszem, hogy volt humora, de nekem ez a része teljesen semmilyen volt, talán egyszer nevettem fel a 12 rész alatt, ami elég vérszegény teljesítmény tőlem. Sorát nem bírtam, adta itt a menőt, aztán ha úgy alakult a helyzet, megmutatta az igazi énjét, lásd pl. 10. rész vége. Shirót szintén nem kedveltem meg, zseni loli, de ebben nálam ki is merült a szerepe. Egyedül Steph volt az, aki az idegesítő libából átvedlett egy sajnálható karakterré, azért túlzásnak éreztem, amit vele csináltak, de csak azt érte el, hogy ne utáljam. Jibril könyvmániája jópofa volt, így tőlem megkapja az értékelhető karakter díját ebben az animében. Bár van egy olyan érzésem, hogy csak azért jött be, mert a nyáladzása emlékeztetett a Shingekiből Hanjira, akit nagyon kedvelek. XD A többiekről nagyon nem tudok mit mondani, még a nevüket se jegyeztem meg.

A zene átlagos volt, OP és ED közül egyik se okozott maradandó élményt, a grafika viszont szerintem borzalmas, jobban égette a retinámat, mint a Sidonia 3DCG megoldása. Le is kellett vennem a monitorom fényerejét 50%-ra, hogy élvezhető legyen. Azt hittem felvisítok örömömben, amikor az egyik epizód elején fekete-fehér volt az egész. :lol:
Lényeg a lényeg, ez részemről egy 5/10, pont úgy jártam vele, mint a Mirai Nikki-vel, olvastam, hogy mindenki odavan érte, aztán jól pofára estem. Előfordul az ilyesmi.

Gokukoku no Brynhildr
Az egyik ismerősöm szavaival élve ez megérdemel egy taktikai atomot. :-P Ugyan olyan gagyi volt, mint az Elfen Lied, a mangaka egy cseppet sem változott, legyen meg a gore és fanservice, a többi úgyse számít. Történet és értékelhető karakterek, ugyan már minek az!? A rózsaszín hajú csajszi eléggé durva módon mászott a főszereplőre, aki a végén megkapta a háremet. Persze még be kellett játszani a titkos társaságot is, akik a német nyelvhez kapcsolódnak. Kiderült, hogy Neko a legerősebb boszorkány, csak lekorlátozták az erejét. Ja, és még fehér hajú ikertestvére is lett! -___-" A csillagászat miatt kezdtem bele, de ha már az elején tudom, hogy ki áll mögötte, el se kezdem.
Pozitívumnak mondanám a grafikát, ami a végére eléggé leromlott, viszont végre tudtak normális testalkatú nőket rajzolni. Aztán behozták a képbe a nagycsöcsű csajt, így részben elvesztették a hitelüket, amit felállítottak az első részekkel. Zene terén az első OP volt jó, bár mondjuk egy GoT instrumentális főcímhez képest nem lett olyan nagy szám. A második OP borzalmas lett, alapból nem bírom a hörgős számokat. Az ED dallamát meg se jegyeztem, valami cuki szám volt, ha jól emlékszem.

Összegzés: 2.5/10, mert az EL-nél egy hajszállal jobb volt, de ezzel nálam egyelőre bebiztosította magát, mint az Év Legrosszabb Animéje, aztán meglátjuk lesz-e ennél lejjebb. (Mondjuk ezt nehezen hiszem. XD)
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Végre valaki, aki nem bírja az FLCL-t. Nekem már nekem ugrottak, hogy mi az, hogy nem szeretem, de komolyan. Megpróbáltam megnézni, én mindent megtettem, de feladtam. Egyszerűen annyira értelmetlen, hogy már fizikai fájdalmat okozott.

Elfen Lied meg... Na, azért is megkaptam a magamét már pár kis fanatikustól, de én sosem értettem, mit lehet benne szeretni. Mi a jó abban, hogy tündi-bündi kislányok halomra gyilkolják egymást. Vagy csak én nem láttam a történetben a "mély" értelmet? ::jcrazy::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Androsama írta:Mi a jó abban, hogy tündi-bündi kislányok halomra gyilkolják egymást.
Hát pont az! :D
*elszalad, mert igazából még nem látta*
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Androsama írta:Végre valaki, aki nem bírja az FLCL-t
Én se szeretem, és főleg a teljesen indokolatlan hype-ot nem értem körülötte, ami a mai napig nem akar csillapodni. Szokásos Gainaxos randomkodás, és nem a jobb fajtából.

Az Elfen Liedről meg mindenki tudja a véleményemet. A hőskorban kedvencem volt az EL-topik, a hardcore fanokból hihetetlen reakciókat lehetett kihozni azzal, ha az ember tárgyilagosan rámutatott A VILÁG LEGZSENIÁLISABB ANIMÉJÉNEK gyenge pontjaira (ami nem volt nehéz, ha az ember elmúlt már 13 éves és kettőnél több animét látott életében, mert gyakorlatilag csak gyenge pontjai vannak - és most finoman fogalmaztam).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^És állítólag ennek a Gokuizé no Brynhildrnek még az EL-t is sikerült alulmúlnia, amihez azért már tehetség kell, mind a mangaka, mind a stúdió részéről. :3 A dolgot megerősíteni mondjuk nem tudom, de mikor AA-n egész tl;dr-ek születtek csak a logikátlanságokat kilistázva, az azért sokatmondó. (ETA: ja, itt látom, Rui-chan írt is róla fentebb.)

Persze a weeaboo-k és newbie-k ezt a cuccot is bekajálták, mert hát "baby's first grimdark".

Más: a kurrens szezonból az Aldnoah.Zero nevű förmedvény erősen teper abba az irányba, hogy majd megemlíthessem ebben a topicban később.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dead Leaves

Egy újabb pont, amit meg kell fogadnom az animézést illetően: ne kattintsak rá teljesen ismeretlenül olyan animékre, amit a YouTube ajánlott fel az oldalsó mezőben, mert alaposan megjárhatom!

Láttam, hogy csak 52 perces ez a movie, gondoltam megnézem, mert a fő képen valami monitorokat láttam és gondoltam, ez sci-fi műfajt jelent. Ja, csak azt éppen nem vettem észre, hogy konkrétan az egyik főszereplőnek van monitor feje! o.O 5 perc után már kezdtem érezni, hogy bizony elég nagy hibát követtem el, amikor rákattintottam a linkre. Gondolkoztam, hogy "dobom", mert végül is valamilyen szinten menőnek számított volna, ha 1 részes és mégis MAL-on a Dropped listámban landol.
A rajzolás olyan ronda, mint a PSG esetében, erősen hajaz az amcsi rajzfilmek stílusára. (Nem véletlen, hogy nálam kimaradtak olyan rajzfilmek, mint a Dexter, Pindúr Pandúrok, Ren és Stimpy, Ed, Edd és Eddy csak hogy néhányat említsek.) Pedig az elején a Production IG felirat még reményekkel töltött meg, de ez inkább tipikus Gainax/Trigger elmeroggyantságnak hatott.
Volt itt minden, fingós-böfögős poén, a két főszereplő lazán sz*xelt egyet a börtönben, fúró péniszű pasas és ezzel még csak kb. 1%-át említettem azoknak a dolgoknak, amik halálra idegesítettek ebben a cuccban. Arról nem beszélve, hogy fél óra után az agysejtjeim jelezni kezdtek, hogy kis pihenésre van szükségük. (Még szerencse, hogy a The Strain 10. része már kikerült, azt gyorsan közbe iktattam.) Vagyis csak 2 részletben tudtam végignézni, amit nem bántam meg, mert a végére maradt az igazi kattantság. Amikor a gyerek fegyverestől megszületett, majdnem koppant a homlokom az asztalon.
2(alá)/10, mert 1 pontot csak ilyen Mars of Destruction, meg Cubix-szintű izéknek adok. Tudom, nem vagyok elég elborult ehhez, de nem bánom. :-P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Pedig az elején a Production IG felirat még reményekkel töltött meg, de ez inkább tipikus Gainax/Trigger elmeroggyantságnak hatott.
Amúgy én ezt mindenhol Gainax-cuccként aposztrofálva láttam eddig a fanboyok által, persze hogy a stúdió, vagy csak valamelyik ex-Gainaxos fószer segített be a készítésben, azt most passzolom. Lényeg a lényeg: már ez a tény, illetve az, hogy mindenki mondta, hogy ez még Gainax cuccok között is az elborultabb válfajt képviseli (plusz az FLCL-hez hasonlították... :dirr:) bőven elég volt ahhoz, hogy messzire elkerüljem. XD Úgyhogy ezzel a fenti posttal csak megerősítetted a döntésemet, bár lehet, hogy most gyorsan letöltöm, aztán "for the lulz" végigpörgetem, egyrészt hajnal negyed négy a tökéletes időpont az ilyen baromságok nézéséhez (az ember agya már kellően fáradt ilyenkor ahhoz, hogy egy szintre kerüljön a "művel"... XD), másrészt leírtál pár akkora debilséget (fúróf@sz FTW! :dirr:), amit azért legalább egyszer látnom kell. :lol:

Edit: Oké, azóta leszenvedtem torrentről, de...nem bírtam végignézni. XD Komolyan, én próbáltam, de ilyen erőltetett, öncélú, debil baromságot régen láttam. Kb. mindenben az FLCL "szellemi örököse" (jé, azt sem bírtam végignézni, véletlen lenne? :dirr: XD) és ha a Little Witch Academia-ra írtam a topicjában, hogy sikerült belőle kigyomlálniuk a készítőknek az összes, Gainaxra jellemző baromságot, akkor a Dead Leaves meg ezeket tömöríti magában "mesteri szinten". :dirr: Szóval ja, toilet humor, ronda dizájn, idióta randomkodás, debil és idegesítő szereplők és persze az elmaradhatatlan fanservice (kár, hogy ilyen ronda nőkkel utóbbi szerintem egész egyszerűen nem működik, de mindegy... XD). Mindenesetre abszolút "megérdemelt helye" van ebben a topicban a sorozatnak (mondanom sem kell, hogy a Gainax-fanboyok az FLCL-hez hasonlóan ezt is égre-földre istenítik egyébként) és a 2 pontot is körülbelül reális értékelésnek tartom. XD (Jó, majd egyszer egy doboznyi nyugtatóval ismét megpróbálom végigülni, de egyelőre amennyit láttam belőle, az is bőven elég volt és mivel az egész csak 50 perc körül van, kétlem, hogy a későbbiekben annyival emelkedne a színvonal.) Imaishi meg nálam lassan már teljesen a japán M.Night Shyamalan lesz, avagy "a rendező, akinek egyszer összejött". A TTGL volt Imaishi Hatodik érzéke, viszont minden, amit előtte és utána rendezett, az a "közepesnél jobb, de messze nem érdemli meg a hype-ot", illetve a "a helyében azt is letagadnám, hogy én rendeztem" kategóriák közé esik. XD

És csak a poén kedvéért: általában nem tartom sokra a MAL-on írt értékeléseket, véleményeket, mert tele van az egész elvakult fanboyokkal, meg hülye hasonlítgatásokkal ("ha tetszett X anime, azért nézd meg Y-t is, mert hasonlóak, ugyanis mindkettőben van egy fehér hajú karakter!"... :dirr: ), de most felmentem már megnézni, hogy miket írnak erről a Dead Leaves-ről és egy fazon, aki amúgy 8 pontosra értékelte (ergo csak nem utálhatja akkor XD), ilyet írt:

"Dead Leaves is the kind of show that would probably blow your mind if you watched it stoned or drunk. It is so completely insane that it almost doesn’t make any sense if you’re sober. The first thing I am reminded of while watching this was another wild and crazy series, Furi Kuri."

Na Rui, akkor itt szúrtuk el mind a ketten! XD Gondolom ezt a kettőt te is józanul nézted. XD Mostantól tehát csak Jack Daniels és füves cigi társaságában szabad leülni ex-Gainaxos/Trigger anime elé és úgy majd egyszeriben minden értelmet nyer! XD (Talán azért, mert ezeket a készítők is hasonlóan tudatmódosult állapotban szokták összeeszkábálni, de ez persze csak az én magánvéleményem. XD)
Kép
Válasz küldése