Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, ezt megszívtam. Kellemes emlékeimnek engedve, és mert eszembe juttattátok, elkezdtem nézni az első FMA sorozat. Nem járok messze benne (a 10. rész megy épp, ha újra elindítom), de állandóan az villan be, hogy ez vajon benne volt-e a magában, így volt-e, filler-e... :wwall:

A második sorozat meg nem is találtam meg otthon hirtelen. Lehet, hogy kiírtam dvd-re? Vagy azt se? :weh: Pedig jó lenne most összehasonlítani... :drop:

Asszem el kell olvasnom a mangát.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Sárkánybaby írta:
Junchi írta: A Tsukihime és a Chaos;Head nem értenek veled egyet.
Szóval ezek szerint láttad ezeket, és szarok.
Részvétem.
Ne felejtsük ki akkor már a Rosariot se. =) Egyébként a moslék adaptáció egy dolog, ha magát az animét legalább 1-2 szegmense miatt lehet élvezni, akkor még hajlamos "megalkudni" a néző.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

pl. :

- death note
- bleach ( az első történet amiben Rukiát mentik meg még nagyon tetszett, de utána már fölösleges az egész..)
- naruto (a harcjelenetek nagyon jók, de a sok filler meg side story kétgombnyomásos-áttekerős számomra..)
- gash bell (az eleje egész jó volt, de aztán átlépett a "pokacsus" kategóriába... fárasztóan hosszú és unalmas)
- gundam -ek (persze persze, alap animék blabla... de a 86odik széria is ugyanaz... nagy robotok harcolnak 1mással..wow micsoda változatosság)
- pretty precure meg annak alfajai :)
- pokemon ,yugioh meg az ezekhez hasonló gyűjtögetős gyerekes szarvasmarhaságok...


:knife:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A drága Aku no hana. Az egy dolog, hogy a "forradalmi" (forradalmian gáz) rotoszkópos grafikával csont nélkül sikerült egy laza mozdulattal az egész mangát kiherélniük, de mellé az a pocsék OP/ED, hülye kameraállások és még sorolhatnám... Visszasírtam miattuk a SHAFT összes művészkedését, ők legalább olyan szintig nem mentek le, hogy nézhetetlenné váljon miattuk a cucc, az Aku no hana készítőinek viszont ezt két epizód alatt sikerült elérniük nálam, dobtam is a francba az egészet. (A mangát viszont tovább kéne olvasnom...)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:A drága Aku no hana. Az egy dolog, hogy a "forradalmi" (forradalmian gáz) rotoszkópos grafikával csont nélkül sikerült egy laza mozdulattal az egész mangát kiherélniük, de mellé az a pocsék OP/ED, hülye kameraállások és még sorolhatnám... Visszasírtam miattuk a SHAFT összes művészkedését, ők legalább olyan szintig nem mentek le, hogy nézhetetlenné váljon miattuk a cucc, az Aku no hana készítőinek viszont ezt két epizód alatt sikerült elérniük nálam, dobtam is a francba az egészet. (A mangát viszont tovább kéne olvasnom...)
Tovább bírtad, mint én. :dirr: Az első rész után repült a kukába, és animére ilyet nem mondok gyakran, de el akarom felejteni, hogy egyáltalán belenéztem. Inkább Live Action sorozatként kellett volna megcsinálniuk, mert ez a rotoszkópos technika borzalmas.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

gilas írta:[Ha már az aktuális szezonnál tartunk, akkor még a Majestic Prince-et és a Karnevalt említeném negatív példaként.
A Majestic Prince-et nem nézem, de a Karnevallal egyetértek, tényleg elég gyengécske, még a bishi fiúk se tudják megmenteni. Mondjuk Watase Yuu ide vagy oda, a szezon legalja szvsz akkor is az Arata Kangatari. ^^'
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Majestic Prince beindul, sztem nézzétek. nekem kezd megtetszeni. első néhány rész tényleg "wtf iz disz shiat?!" kategória, de aztán elég kellemes csalódás ért ;)

Aku no Hana is ,kb. az első résznél aszontam "mialófaszezaszar?!" de aztán nagyon megtetszett az egyedi rajzstílus (asszem élő filmről rajzolták a mozgásokat vagy mi) meg a történet és hangulat is kellemesen elvont, tetszik. az ED viszont még mindíg nagyon kibírhatatlanul "érdekes" :O :knife:
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: gilas »

Mariko írta:
gilas írta:[Ha már az aktuális szezonnál tartunk, akkor még a Majestic Prince-et és a Karnevalt említeném negatív példaként.
A Majestic Prince-et nem nézem, de a Karnevallal egyetértek, tényleg elég gyengécske, még a bishi fiúk se tudják megmenteni. Mondjuk Watase Yuu ide vagy oda, a szezon legalja szvsz akkor is az Arata Kangatari. ^^'
Teljesen egyetértek, az Arata Kangatari tényleg egy nagy rakás sz*r. Fantasy anime lenne, de valahogy hiányzik belöle a cselekmény, az akció, a föszereplö egy idegesítöen gyenge, naív és siránkozó nyápic, az a vérszegény plot meg, ami van, teljesen inkonzekvens.
Nem értem, miért nem a 12 Shinsho elleni összecsapásra koncentrálnak, miután megölték a hercegnöt. Ùgy látszik, büntetlenül megússzák a merényletet, legalábbis semmi jele annak, hogy Arata ellenü´k akarna fordulni, Kannagi pedig szövetéges is lett. Erre behozzák ezt a Kadowaki nevü majmot ellenfélnek a való világból, akinek Akachi minden magyarázat nélkül kiszúrja a szemét. Szóval a logikus történetvezetést el lehet felejteni.
Moon Breaker írta:Majestic Prince beindul, sztem nézzétek. nekem kezd megtetszeni. első néhány rész tényleg "wtf iz disz shiat?!" kategória, de aztán elég kellemes csalódás ért ;)
Mégis mi indult be? A Wulgarukról alig tudtunk meg eddig valamit, a plot vérszegény, inkább a föszereplök mindennapi életére koncentrálnak, a 12. epizód egy unalmas, semmitmondó slice of life rész volt, a 13. rész pedig recap lesz. A homor pedig egyszerüen fárasztó, semmint nevetséges.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

hát figyu, nekem tetszik. annyira persze nem h archíváljam a külső vinyóra, de 1X érdemes megnézni. Kb. mint a MuvLuv -ot.
ha neked nem tetszik, miért nézted meg még a 12. részt is? :)
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Moon Breaker írta:Kb. mint a MuvLuv -ot.
Jó hasonlat, tényleg kb ugyanaz a színvonal :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem a Date A Live is a rossz animék között landolt, annál még a Majestic Prince és az Arata Kangatari is jobban tetszik. Karnevalt az első rész után dobtam, tisztára No. 6 érzést keltett, csak bohócruhákba öltözött karakterekkel. :drop:

A Muv Luv nálam annyival van lejjebb, hogy ott is az eleje nagyon jól indult, látványos és kellően véres csatával, aztán tisztára ellaposodott. Ezzel szemben a Majestic Prince szimplán csak lassú, nem kezdett mélyrepülésbe az első két rész után. Ezt megtette a Valvrave, ami ugyan kezd javulni, de sajnos már rányomta a bélyegét a sorozatra az 5. és 6. rész.

A Zettai Bouei Leviathan tényleg unalmas slice of life animévé vált, le is vagyok maradva pár résszel, mert nincs hozzá hangulatom.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

date a live annyira nem rossz, érdekesnek mondanám inkább.de 1X meg lehet nézni.
még régebbről az Emma nevű maides anime volt amit 5 perc után töröltem :) már a szemüveges barnahajú maid elvette a kedvem az egésztől...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Légyszi ne kiálts már ki rossznak egy olyan sorozatot, amiből 5 percet láttál, és azért nem nézted tovább, mert nem tetszett a főhősnő külseje! Az Emma nem egy maides fanszerviz cucc, hanem egy romantikus-történelmi sorozat, ami egész hitelesen ábrázolja a viktoriánus-kori Angliát. Oké, hogy téged ez nem érdekel, de nem feltétlenül azért mert sz@r, hanem talán szimplán nem tartozol bele a célcsoportjába. Engem se hoznak lázba a lengő keblek, most akkor kezdjem el felsorolni az összes ecchi sorozatot, amit ismerek?
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

a téma címe ---> "Animék, amiket rossznak tartotok" én speciál az Emmát rossznak tartom .nem sok animét vetek meg, de ez pl. közéjük tartozik, ez van. Van olyan anime is biztos ami neked nem tetszik, de nekem meg igen. :o_O:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hogy tarthatsz rossznak, sőt vethetsz meg bármit is anélkül, hogy ismernéd? :shock: Mert ha öt percet láttál a sorozatból, akkor még annyit se tudsz róla, mintha elolvastál volna egy ismertetőt. Félreértés ne essék, nem a negatív véleményeddel van bajom, hanem a logikus okfejtés hiányával, mert az, hogy a főhősnő szerinted csúnya, nem számít annak, csak felületes ítéletnek.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

a biztonság kedvéért megnéztem belőle 2 -3 AMV -t is még annó kb. 2006 -ban, hátha lesz benne vmi jó, de azok is olyan lehangolóan laposak voltak h lemondtam róla. nem szeretem az olyan filmeket/animéket amiben semmi történés nincs, csak nézed h telljen az idő. én szórakozni akarok miközben nézek vmit úgy is fogalmazhatnék "I wanna be entertained" :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: sikerült egy laza mozdulattal az egész mangát kiherélniük,
Mi van, kevés a moé?
de mellé az a pocsék OP/ED, hülye kameraállások és még sorolhatnám... Visszasírtam miattuk a SHAFT összes művészkedését, ők legalább olyan szintig nem mentek le, hogy nézhetetlenné váljon miattuk a cucc, az Aku no hana készítőinek viszont ezt két epizód alatt sikerült elérniük nálam, dobtam is a francba az egészet. (A mangát viszont tovább kéne olvasnom...)
Pedig úgy tűnik, ez neked való. A szokványos látványvilág, salbon karakterdizájnok, ahogy azt te szereted.
Mariko írta:mert az, hogy a főhősnő szerinted csúnya, nem számít annak, csak felületes ítéletnek.
:rozsaszintancoloelefant: :wc:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Scineram, te most beszívtál? :lol: :-P
scineram írta:
Titkos írta: sikerült egy laza mozdulattal az egész mangát kiherélniük,
Mi van, kevés a moé?
Hagyjuk már... A manga sem egy moefesztivál, de azért néznek ki valahogy a karakterek. Az anime készítőinek meg sikerült a való világ legrondább hús-vér embereivel vetekedő karaktereket alkotni. Röhejes, hogy akárhol valaki meg meri jegyezni, hogy mennyire gáz ez a sorozat, mindenhol azzal támadják meg az illetőt, hogy "ja, nem elég moe, mi?". Semmi köze ehhez, sőt, még ahhoz sem, ha valaki nem nyitott az újdonságokra, mert vannak olyan sorozatok, ahol pl. baromi jól jött ki a valamilyen szempontból "másmilyen" grafika és imádtam őket (pl. Gankutsuou, Freedom vagy Redline, mindhárom elég jó cucc, tudom őket ajánlani), de itt nem ez a helyzet, sőt, még azt is sejteni vélem, hogy ez a rotoszkópos technikának eléggé a legalja (kb. olyasmi lehet, mint amit a Studio Pierrot szokott összehozni a hagyományos animáció terén...), vagy valami ott romlott el, amikor az élő szereplőkkel felvett jeleneteket "átkonvertálták" animált változatba, de egyszerűen röhejes, hogy a szemüveges csaj down-kóros lett, vagy hogy a szereplők sokszor úgy mozognak, mintha "úsznának" vagy "elmosódnának" a vásznon. Ha már annyira arról szólna ez az ábrázolásmód, hogy "fú, figyuzzatok már mennyire reális látványvilágot dobunk itt nektek össze!", akkor nem ártana, ha az ilyen részletekbe menően is működne, mert így nem reális hatást érnek el vele, csak olyan lesz, mint valami szürreális rémálom. Többen írták már és igaz: lett volna inkább live action és sokkal jobban jártunk volna.
scineram írta:
de mellé az a pocsék OP/ED, hülye kameraállások és még sorolhatnám... Visszasírtam miattuk a SHAFT összes művészkedését, ők legalább olyan szintig nem mentek le, hogy nézhetetlenné váljon miattuk a cucc, az Aku no hana készítőinek viszont ezt két epizód alatt sikerült elérniük nálam, dobtam is a francba az egészet. (A mangát viszont tovább kéne olvasnom...)
Pedig úgy tűnik, ez neked való. A szokványos látványvilág, salbon karakterdizájnok, ahogy azt te szereted.
Ezt meg végképp nem tudom, hogy miből szűrted le (mármint hogy én kifejezetten az ilyen standard grafikájú cuccokra buknék), de szerintem nézd végig a MAL listámat, hogy miket láttam eddig, illetve mikre adtam 7-10 közötti pontokat. Szóval ja, az ilyenek, mint Akira, Berserk, Gankutsuou, Redline, Cowboy Bebop, Detroit Metal City, Shingeki no Kyojin (és még sorolhatnám) aztán tényleg mind olyan egyen-karakterdizájnú moesorozatok... :roll: Szóval erős a gyanúm, hogy csak a butthurt fan beszél most belőled, amiért be mertem szólni az isteni Aku no Hanának. De amúgy akartam is írni, hogy kíváncsi lennék, hogy aki szerint az anime olyan egyedi, atmoszférikus, meg mit tudom én, hogy még mi, az a mangából olvasott egy chaptert is? Mert azt elhiszem, hogy anélkül még el is lehet nézegetni, de mint adaptáció, vérgáz lett. (Bár szerintem a túlzott művészkedés így ebben a formában akkor is kaszálásra ítélné nálam ezt a cuccot, de nem kell ám mindenkinek ilyen "begyöpösödött parasztnak" lennie, mint én. XD)
scineram írta:
Mariko írta:mert az, hogy a főhősnő szerinted csúnya, nem számít annak, csak felületes ítéletnek.
:rozsaszintancoloelefant: :wc:
Ha ezzel is az Aku no Hanára akarsz utalni (mármint, hogy én biztos ezért húzom le legfőképp), akkor ez sem igaz, mert egyrészt leírtam fentebb, hogy még mi a bajom vele a rotoszkópon kívül, másrészt meg ebben nem csak a főszereplő lány lett ronda (bár kétségkívül ő viszi a pálmát :dirr:), hanem kb. mindenki, az egész karakterábrázolás el lett toszva. Az meg már csak az egyéni szoc problémám, hogy nem értem, hogy miért mindig az ilyen és ehhez hasonló sorozatoknál tör elő egyes rendezőkből a "nagy művész". Egy Gankutsuou-nál vagy egy Redline-nál teljesen passzol a látványvilág, mert vagy jól illeszkedik az anime hangulatához, vagy úgymond "elbírja a történet", de hogy miért mindig két-három gimis gyerek lelki problémáival foglalkozó sorozatokból kell szürreális mindfuckot kreálni animében, azt valszeg sosem fogom már megérteni. És igen, nem látom abban a művészi zsenialitást, ha mondjuk a főhőst éppen ugratják a haverjai és csak mennek az utcán, meg dumálnak/lökdösik egymást és ezt az egészet úgy viszik át animébe, hogy a kamera egy utcai visszapillantó-tükörből mutatja őket, amiben a távolság miatt kb. három hangyának látszanak.

Azt meg még így a végére, hogy lehet fele ennyire sem izgatna ez az egész, de ebben a sorozatban (már a mangában...) megvolt a potenciál arra, hogy pontosan az agyonismételt moe-érának adjon némi vérfrissítést és a maga nemében a Shingeki után a szezon második legeredetibb animéje lehetett volna. Erre ezt csinálták vele... (Ha valaha lesz Onani Master Kurosawa anime és annál is valami hasonló "forradalmi újítást" követnek majd el, én tényleg tökön szúrom magam...)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Saikano (2002) - Az ismerősöktől "csupa jót" hallottam erről az animéről, ezért gondoltam végre sort kerítek már erre is, és végignézem, bármilyen borzalmas is lesz. Hát kérem... ekkora inkonzisztens, nyálas, dogunalmas quality festet is régen láttam már. =) Úgy az Elfen Lied és a School Days közé sorolnám be... Na de miért is? Lássuk csak, van egy háború, amiről nem tudunk meg semmit, se azt, hogy miért tört ki, se azt, hogy ki az ellenség (jó persze, ez nyilvánvaló, az USA). Egy dolgot tudunk meg, hogy Japán létrehozott egy csudafegyvert, ami naná, hogy egy lelkileg sérült, zárkózott kis csaj lesz, mert "az olyan cuki" (nem az). Hogy miért belőle lett a "halál angyala"? Az megint totál homály, mint ahogy az is, hogy ment végbe ez az átalakítás.

Hogy amúgy miről szól az anime? Semmiről. Vagyis de, szerelemről, egy olyan szerelemről, ahol a szerelmesek kölcsönösen megcsalják egymást, majd rájönnek, hogy mégiscsak egymást szeretik, és újra összejönnek, de a kis csajnak persze fel kell áldoznia magát, mert ettől lesz "tragikus a sorsa"... so sad. Egyébként meg baromi röhejes és fárasztó. Egyszerűen csak arról van szó, hogy itt bárki, bármit megtenne, egy jó dugásért, és úgy tűnik, ebbe szerintük a hűtlenség is teljesen belefér. 3/10, jóindulattal.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

hát kedves Péter, nem tudom te hogy nézted a Saikano -t, de ha ennyi mindent nem értesz benne, valamit nagyon rosszul csináltál ... :)

1. a háború világméretű, imho a megmaradt országok háborúznak épp, köztük ugye japán is (btw az animében és a live action -ben is enyhén utalnak rá). Lásd ---> WAR https://en.wikipedia.org/wiki/Saikano

2. ez a mű nem a dugásról, hanem a szerelemről és háborúról szól kis sci-fi beütéssel h pikánsabb legyen

3. nem véletlenül hallhattál csupa jót róla, mert az is. nekem speciál nagyon tetszett és még néhány százezer embernek tutira a statisztikák szerint ;) http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... php?id=914

de hát ugye, ízlések és pofonok :mosoly:
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: BSW »

Na már ha én azt mondom, hogy az Aku no Hana-t már a bődületesen ronda grafikája miatt dobtam, és rossznak tartom, akkor is teljesen helytállónak érzem az ítéletem.
A rotoszkóp animáció még egy dolog, de azok a szánalmas spórolós vágások néha, és a rettenetes karakted design teljesen tönkretette az élvezet faktort. Hogy ez felületes ítélet? Akkor felületes vagyok.
A mangát is olvastam egy ideig, az sem tartalmilag sem egy világmegváltás, de bizonyos keretek között élvezetes, néha pedig tűrhető társadalom kritikának tűnt. De az anime katasztrófa, és pont.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

felületes vagy. én is, de én legalább nyitott is vagyok szinte mindenre. Aku no Hana nekem eléggé bejön, kíváncsian várom a végét.
a rajz style sztem pont illik a melankólikus-kellemesen elvont történetvilághoz, a karakterek is kellően elborultak.
jópofa, egyéni show. imho :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

BSW írta:Na már ha én azt mondom, hogy az Aku no Hana-t már a bődületesen ronda grafikája miatt dobtam, és rossznak tartom, akkor is teljesen helytállónak érzem az ítéletem.
A rotoszkóp animáció még egy dolog, de azok a szánalmas spórolós vágások néha, és a rettenetes karakted design teljesen tönkretette az élvezet faktort. Hogy ez felületes ítélet? Akkor felületes vagyok.
A mangát is olvastam egy ideig, az sem tartalmilag sem egy világmegváltás, de bizonyos keretek között élvezetes, néha pedig tűrhető társadalom kritikának tűnt. De az anime katasztrófa, és pont.
Na, egyből egyetértünk mi, ha nem lolikról van szó. :lol:

Komolyra fordítva a szót: Igen, szóval a rotoszkóp egy dolog, de azt sem művelik épp csúcstechnika szinten, mellé pedig ott vannak a különböző egyéb grafikai elemek, amik úgy akarnak művészinek hatni, hogy igazából spórolások.

Amúgy ja, a manga is olyan (legalábbis egyelőre, ahol én tartok benne), hogy nem rossz, de ebben a műfajban azért láttam már ennél jóval kidolgozottabb cuccot is, ennek ellenére az legalább tényleg szórakoztató, vannak érdekes húzásai, sőt, helyenként még kifejezetten eyecandy is, ami az animéről aztán végképp nem mondható el. Az egész anime adaptációnak ebben a formában csupán annyi előnye van, hogy a gagyi grafika miatt egy csomó paródiakép született belőle. XD Van itt nekünk Shingeki no Rotoszkóp, illetve Nakamura, the hutt. XD
Moon Breaker írta:felületes vagy. én is, de én legalább nyitott is vagyok szinte mindenre. Aku no Hana nekem eléggé bejön, kíváncsian várom a végét.
a rajz style sztem pont illik a melankólikus-kellemesen elvont történetvilághoz, a karakterek is kellően elborultak.
jópofa, egyéni show. imho :)
Ja, nyitott vagy mindenre, kivéve ha maid van benne, akkor öt perc (és két AMV) után dobod és rámondod, hogy szar. :dirr: Ez ugye nem felületesség? XD De amúgy ha olyan nyitott vagy, nyiss bele a mangába is, hogy lásd mit barmoltak szét. Vagy várj, megspórolom a vesződséget. Az is lol, hogy a fanok bezzeg meg bírták csinálni rendesen. XD Hajj, a művészet, meg az arcnélküli manusok, spórolás forever... XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Péter »

Moon Breaker írta:hát kedves Péter, nem tudom te hogy nézted a Saikano -t, de ha ennyi mindent nem értesz benne, valamit nagyon rosszul csináltál ... :)
Már megint ez a "nem értetted" szöveg... ez vajon miért nem lep meg? =)
Moon Breaker írta:1. a háború világméretű, imho a megmaradt országok háborúznak épp, köztük ugye japán is (btw az animében és a live action -ben is enyhén utalnak rá). Lásd ---> WAR https://en.wikipedia.org/wiki/Saikano
Na és ezt hol említik, hogy a háború világméretű lenne? Mert ezt a wiki cikk sem állítja, sőt pont azt taglalja, hogy igazából semmi konkrét se derül ki róla. Ráadásul ezek szerint még következetlen is, mert még a sorozatban Amcsik vannak, addig az ovában franciák.
Moon Breaker írta:2. ez a mű nem a dugásról, hanem a szerelemről és háborúról szól kis sci-fi beütéssel h pikánsabb legyen
Köszönöm, hogy elmondtad a nyilvánvalót. =) Annyit tennék csak hozzá, hogy azt nem is állítottam, hogy az anime a dugásról szólna, bár tény, hogy a legtöbb karakter problémája, végső soron e körül körvonalazódik. =) Viszont azt hagy kérdezzem már meg, hogy szerinted milyen szerelem az olyan, ahol annyi történik, hogy két ember egymásba szeret (csak mert), kölcsönösen megcsalják egymást (mert nincs szex), miközben folyton hisztiznek, aztán visszamennek egymáshoz? Ez nem szerelem (a szerelemnek mélysége van), ez érzelmi kirakodó vásár, ahol a karakterek, erkölcsileg, mélységesen alávalóak.

A háborús szálal megint csak az a baj, hogy egyrészt kábé semmit se tudunk meg róla, a legelemibb kérdésekre se kapunk választ, másrészt alig látunk belőle valamit, pár bombázón, és néhány semmibe lövöldöző katonán kívül. Persze értem én, hogy a háború itt csak egy körülmény, a körítés része, de ez még nem jelenti azt, hogy ennyire olcsón is meg lehet úszni, mint ahogy azt ebben az animében láthatjuk.
Moon Breaker írta:3. nem véletlenül hallhattál csupa jót róla, mert az is. nekem speciál nagyon tetszett és még néhány százezer embernek tutira a statisztikák szerint ;) http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... php?id=914
Nem véletlenül van idézőjelben az a bizonyos "csupa jó". =P Az meg hogy hány embernek tetszett, és milyen átlaga van, akár MAl-on, akár az AA-n, nem érv. Ez egy tekintélyelvű hozzáállás, amikor arra hivatkozol, hogy valami azért "jó", mert egy közismert oldalon, sokan azt mondják rá, hogy "jó".
Moon Breaker írta:de hát ugye, ízlések és pofonok :mosoly:
Csak hogy ez nem pusztán ízlés kérdése, vannak objektív értékelési szempontok is. =) Az valóban ízlés kérdése, hogy kinek-mennyire jön be ez a nyomi kiscsaj + Megatront megszégyenítő fegyverarzenál kombó. A hanyag, összecsapott kivitelezés viszont, nem az.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animék, amiket rossznak tartotok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

BSW írta:Na már ha én azt mondom, hogy az Aku no Hana-t már a bődületesen ronda grafikája miatt dobtam, és rossznak tartom, akkor is teljesen helytállónak érzem az ítéletem.
A rotoszkóp animáció még egy dolog, de azok a szánalmas spórolós vágások néha, és a rettenetes karakted design teljesen tönkretette az élvezet faktort. Hogy ez felületes ítélet? Akkor felületes vagyok.
A mangát is olvastam egy ideig, az sem tartalmilag sem egy világmegváltás, de bizonyos keretek között élvezetes, néha pedig tűrhető társadalom kritikának tűnt. De az anime katasztrófa, és pont.
Én ezért speciel nem neveznélek felületesnek, mert itt már tényleg olyan "művészi" a sorozat kivitelezése, hogy az megfeküdheti az ember gyomrán. ^^'

Egyébként meg vagyok győződve róla, hogy ez az egész rotoszkópós dolog, csak azért kellett, hogy kicsit feldobjanak vele egy egyébként tök átlagos középsulis drámát, csak hát ahogy elnézem a nézők többségének nem nyerte el a tetszését.
Kép
Válasz küldése