Animék, amiket rossznak tartotok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Lehet, hogy bennem van a hiba,de az nem ugyanaz? Nem volt kerek egész. Nem laktál jól. Csak még többre éheztél tölle.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

BNC írta:Lehet, hogy bennem van a hiba,de az nem ugyanaz? Nem volt kerek egész. Nem laktál jól. Csak még többre éheztél tölle.
Szerintem az, hogy valami sokrétű, és rengeteg kérdést nyitva hagy még ezen felül az nem jelenti azt hogy hiányos lenne.
Pl: teszem azt xy művészetét már 200 éve elemzik, és még mindig találnak olyan dolgot benne ami nem tiszta, vagy vita tárgya, vagy egyszerűen csak nem értik.
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Ayanami írta:To Acheron:
Nem elõbb volt az anime, mint a manga? Lehet mondjuk, hogy félreértelmeztem valamit (ez ilyen koraiszerda reggel nem lenne csoda :whaaa: ). Ami az EoE-t illeti, tényleg elég bonyolult, de van értelme szerintem. Csak épp rá kell jönni, hogy az EoE-ban már pláne nem csak a cselekményre kell figyelni, hanem a lélek belsejére (Shinj). Én úgy fogam fel a film végére, hogy nem az a történet, hogy mecha-angyal piff-puff, hanem minden egyes küzdelmet úgy könyveltem el, mint a pilóták küzdelmeit önmagukkal, félelmeikkel. (ez egy ilyen kis megjegyzés féle lett volna...lehet. nagy hülyeség...)
Elso mondatod most az NGE-re, vagy a GitS-re vonatkozik?
Ha az NGE-re, akkor elobb elkezdtek irni a mangat, kozben elkezdodott a sorozat, es utolertek/leeloztek. Mint ahogy a sailormoonnal is tortent, ott azert lett az R elso fele betoldva.
Amugy nem azt mondom, hogy szamonkerem a GitS movie-n azt, ami a mangaban van, hanem en ugy emlekeztem (de regen lattam, es mufurc magyarazata kezd realisnak tunik), hogy hiba van a movie-ban, aminek egyertelmuen az az oka, hogy kiemeltek elemeket a mangabol, es nem figyeltek oda arra, hogy azok ott teljesen fuggetlen reszek voltak. Konkretan ha jol emlekszem a diktator koruli kavaras, az a mangaban tok fuggetlen, a movie-ban viszont valahogy az visz el a puppet masterhez, ami nem tiszta, hogy a puppet master miert akarta volna meggyilkoltatni.

NGE: a 25-26-os resz az ami a shinji belsojerol szol, a movie (az az End of Eva, nem?) elso fele az, hogy hogy daraltak le oket, a masodik fele meg szep music video, repkedo keresztekkel, Megumi kellenes es ertelmetlen dumalasaval, stb.
:)
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

to Acheron: bocs, én az NGE-re gondoltam... :angel:
Egyébként meg én imádom az EoE-t, te nem, de ez nem problem, ez a normális, mármint hogy mindenkinek van saját véleménye. ::jeye:: :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Yukimura írta: Szerintem az, hogy valami sokrétű, és rengeteg kérdést nyitva hagy még ezen felül az nem jelenti azt hogy hiányos lenne.
Pl: teszem azt xy művészetét már 200 éve elemzik, és még mindig találnak olyan dolgot benne ami nem tiszta, vagy vita tárgya, vagy egyszerűen csak nem értik.
Pontosan. :D
Acheron írta: hiba van a movie-ban, aminek egyertelmuen az az oka, hogy kiemeltek elemeket a mangabol, es nem figyeltek oda arra, hogy azok ott teljesen fuggetlen reszek voltak.
Nah, epp ezt mondom, hogy NEM fuggetlen reszek. A Puppetmaster arnyeka mondhatjuk, hogy ott log a manga minden sztorijaban a 3. fejezettol kezdve.
Acheron írta:Konkretan ha jol emlekszem a diktator koruli kavaras, az a mangaban tok fuggetlen, a movie-ban viszont valahogy az visz el a puppet masterhez, ami nem tiszta, hogy a puppet master miert akarta volna meggyilkoltatni.
Manga: akkor most ideznek
3. fejezet, "Junk Jungle"
Majompofi: "Just as one of our Korean sources warned... The "Puppeteer" has started to meddle with each terminal in the network.
Batou: "You mean the mystery "super hacker"...? That's got something to do with this stake-out? <...>"
M: "From the looks of it, they're plannin on interfering with the secret meeting with the Gavel Republic... "
B: "<...> So, I'm staking out somebody who leaked the infoon the meeting, eh? The guy who tried to interfere by hiring the "Puppeteer"?"
M: "He's just the leader of the military government, applying for asylum... that's all."

tovabba:
Kulugy-fazon: "Colonel Malles, the boss of the former military government (a Gavel Koztarsasagban), is in our country now, supposedly seeking "medical treatment"... but he's still sending aid to the military forces in his country. As a result, the forces under his influence still control the platinum deposits there." Ehe... platina. :D

(Es megjegyzem a fejezet csaknem szo szerint ugyanaz, ami a film elso fele, a Puppetmaster altal meghackelt tolmacstol az agymosott ember sztorijanak vegeig.)

A tabornokot nem azert kellett meggyilkoltatni (mind filmben, mind mangaban), mert a Puppetmaster akarta, hanem mert nem derulhetett ki, hogy a Gavel koztarsasag vezetoje az orszagban van, es Japan meg akarta orizni a felugyeletet a platina felett (igy nem rughattak ki a tabornokot). Nem emlekszem, hogy a platinat emlitik-e a filmben, de ott is egyertelmu, hogy egy nagyon kenyes diplomaciai ugyrol van szo. A Puppetmaster ugy jon a kepbe, hogy ot hasznalva (mangaban felberelve) probaltak szabotalni vhogy a kulugyminiszter es a tabornok kozti titkos talalkozot (meghackelte a kulugyminiszter tolmacsat).

....NA. Ha kell meg vmi, akkor nezd meg ujra a filmet, es NAGYON figyelj oda az elejen. ^^;;
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Acheron írta:NGE: a 25-26-os resz az ami a shinji belsojerol szol, a movie (az az End of Eva, nem?) elso fele az, hogy hogy daraltak le oket, a masodik fele meg szep music video, repkedo keresztekkel, Megumi kellenes es ertelmetlen dumalasaval, stb.
:)
Ugyanugyan, nem értelmetlen az. Legalábbis valaki (Lepus névre hallgat) tegnapelőtt mondott egy egészen újszerű, és meggyőző magyarázatot a csomó rejtélyre az NGE-vel kapcsolatban. Majd meg kell rugdosni jól, hogy terjessze az igéjét, meg engedélyeket kérni, hogy terjesszük mi is a Megoldást (<= lelkes híve lett ^_^), előre csak annyit, hogy a két kulcsszó: szarvasok, meg násztánc. 8)
Kép Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Hihi :lol:
Sikerult tetszoleges forumon NGE/GitS vitat kezdeni :D
Legkozelebb a linux tech support forumot vesszuk celba! :)

Amugy mufurc ok, elfogadom, igy logikus. Azt nem tudom, hogy ez a kapcsolat a filmben is elhangzik, majd megnezem.
Shirowt amugy baromi nehez kovetni. Appleseed mangarol lepattantam. Meg a Yarner is!
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Hi!

Sok számomra rossz anime-t láttam már,de mindet végig tudom nézni mert szerintem nem létezik rossz anime,csak ízlések és pofonok!!! ::japsmil::
Kép
Sky
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.10.17. 14:38
Tartózkodási hely: Szolnok(Szeged)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sky »

Nekem eddig egyedül a Lupin III nem jött be...
canta per me ne addio
quel dolce suono
de' passati giorni
mi sempre rammenta
kk-krisi

igen?!

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Hát nem tudom, hogy a többiek hogyan vélekednek a dologról, de szerintem a hiba az ön készülékében van ^___^

A Lupin III egy [na jó több :dirr:] korszakalkotó mestermű, amely mind lebilincselő történeteivel, imádnivaló karaktereivel és egyedi animációjával milliókat kötözött a TVk illetve mozivásznak elé.

Az sajnos tény, hogy bizonyos movie-k nem adták vissza kellőképpen azt a mesterien megalkotott környezetet mely annyira egyedivé tette a Lupin-t. De kérem, hibát mindenki követhet el.

Mondjuk én itt még akkor sem említettem volna ezen zseniális alkotás címét, ha hasonlóképpen vélekednék, mint te Sky.

Érdekelne, hogy miket láttál a Lupin-ból, mert ha csak azt amit a német MTVn adtak le akkor nem láttad a sorozatot. Igaz, ha jól emlékszem a német-szinkronos Lupin sem volt rossz, de ők csak pár filmet adtak le, darabolva [ha jól emlékszem].

[Borzalmasan elfogult vagyonk, hisz a Lupin az egyik kedvencem ^_^]
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Nekem is a Lupin III a kevvenc és a usteam on van vagy 6 film fent belőlle kéretik őket megnézni..
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Nekem is a Lupin III a kevvenc és a usteam on van vagy 6 film fent belőlle kéretik őket megnézni..
Még csak a sorozatba tudtam belenézni az MTV-n,de ha te szereted én is megnézem,biztosan jók a mozifilmek! ::japsmil::
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

hát azok közül amiket eddig láttam, abból a NOIR tetszett legkevésbé :? nem mondanám hogy rossz, csak...fene tudja
Kép
Sky
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.10.17. 14:38
Tartózkodási hely: Szolnok(Szeged)
Kapcsolat:

Re: igen?!

Hozzászólás Szerző: Sky »

kk-krisi írta:Hát nem tudom, hogy a többiek hogyan vélekednek a dologról, de szerintem a hiba az ön készülékében van ^___^

A Lupin III egy [na jó több :dirr:] korszakalkotó mestermű, amely mind lebilincselő történeteivel, imádnivaló karaktereivel és egyedi animációjával milliókat kötözött a TVk illetve mozivásznak elé.

Az sajnos tény, hogy bizonyos movie-k nem adták vissza kellőképpen azt a mesterien megalkotott környezetet mely annyira egyedivé tette a Lupin-t. De kérem, hibát mindenki követhet el.

Mondjuk én itt még akkor sem említettem volna ezen zseniális alkotás címét, ha hasonlóképpen vélekednék, mint te Sky.

Érdekelne, hogy miket láttál a Lupin-ból, mert ha csak azt amit a német MTVn adtak le akkor nem láttad a sorozatot. Igaz, ha jól emlékszem a német-szinkronos Lupin sem volt rossz, de ők csak pár filmet adtak le, darabolva [ha jól emlékszem].

[Borzalmasan elfogult vagyonk, hisz a Lupin az egyik kedvencem ^_^]
Nem kell helyből kitépni a torkomat...
Nem tetszett és kész...
És mért ne említettem volnah ha NEM TETSZETT!!!!
Ez a topic ezért létezik...
(és ui.:Még egy rossz szó a Noir-ról és...)
canta per me ne addio
quel dolce suono
de' passati giorni
mi sempre rammenta
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Nálam a legrosszabb anime címet átvette a RahXephontól az Ayashi no Ceres. Az alapötlet, meg az első négy rész alapján megtetszett, de aztán borzasztóan átment szappanoperába...kár... :cry:
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Őrnagy írta:Nálam a legrosszabb anime címet átvette a RahXephontól az Ayashi no Ceres. Az alapötlet, meg az első négy rész alapján megtetszett, de aztán borzasztóan átment szappanoperába...kár... :cry:
Valóban "leül" egy kicsit az első részekhez képest, de attól még szerintem nagyonis jó az Ayashi no Ceres, bár az első részek után én is másra számítottam. Persze lehet (valószínű :)), hogy én vagyok túlságosan az ostoba, ámde romantikus dolgokra kalibrálva... Mindenesetre az introzene önmagában egy olyan pirospont (szvsz), ami miatt nem lehet a legrosszabb.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Őrnagy írta:Nálam a legrosszabb anime címet átvette a RahXephontól az Ayashi no Ceres. Az alapötlet, meg az első négy rész alapján megtetszett, de aztán borzasztóan átment szappanoperába...kár... :cry:
Olvasd el a mangát is, az szerintem sokkal jobb mint az anime! Bár nekem az AnC a kedvenc mangám és az egyik kedvenc animém, Watase Yuu meg a kedvenc mangarajzolóm, tehát enyhén elfogult vagyok... Szóval lehet, hogy a manga sem tetszene, ha az anime ennyire nem jött be ^^"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Luluko írta: Olvasd el a mangát is, az szerintem sokkal jobb mint az anime! Bár nekem az AnC a kedvenc mangám és az egyik kedvenc animém, Watase Yuu meg a kedvenc mangarajzolóm, tehát enyhén elfogult vagyok... Szóval lehet, hogy a manga sem tetszene, ha az anime ennyire nem jött be ^^"
Kösz, de annyira nem kattantam rá a dologra. Könnyen meglehet, hogy én vagyok túlságosan érzéketlen betontuskó, de nekem ez már nagyon túl volt csorgatva... :?
Sky
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.10.17. 14:38
Tartózkodási hely: Szolnok(Szeged)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sky »

Őrnagy írta:Nálam a legrosszabb anime címet átvette a RahXephontól az Ayashi no Ceres. Az alapötlet, meg az első négy rész alapján megtetszett, de aztán borzasztóan átment szappanoperába...kár... :cry:
És mi volt a gond a RahXephonnal?
canta per me ne addio
quel dolce suono
de' passati giorni
mi sempre rammenta
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Sky írta: És mi volt a gond a RahXephonnal?
Lásd a 9. oldalt.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nekem a Noir annyira nem tetszett. LEhet hogy csak amiatt mert az első 4 részt láttam..
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nincs legrosszabb anime, mert mindegyik tetszik valakinek.
Ha így közelítem meg a témát, de! Lehet minőségileg is, és úgy már kapásból mondanék egyet, de nem teszem, mert ebből nem nyitok vitát. Lényeg, hogy én tudom :lol:
Kép
Avatar
Urashima-sempai
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:26
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Urashima-sempai »

Osu!
Személy szerint neke a Hammtaró nem tetszik, mondjuk ennek az az oka, hogy valaki elnevezett Hammtarónak, és azóta nem tom levakarni magamról ezt a gúnynevet.
Ja ne!
"Az élet rövid, de nem eléggé!"
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Azt hittem, ez a topic az olyan harmatgyenge animékről szól, amik csak elvétve lelhetőek fel és érdemes őket elkerülni. Végignézem, hát szinte minden kedvenc animémet legyalázta valaki :evil: Hát hogy lehet a "legrosszabb" jelző alá beírni az NGE-t vagy a Cowboy Bebopot vagy a Noir vagy stb........ még ha nem is tetszik valakinek annyira......... de hogy a legrosszabb!!!!??!?!??!?!?!? :?:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

andris írta:Hát hogy lehet a "legrosszabb" jelző alá beírni az NGE-t vagy a Cowboy Bebopot vagy a Noir vagy stb........ még ha nem is tetszik valakinek annyira......... de hogy a legrosszabb!!!!??!?!??!?!?!? :?:
Hát úgy lehet, hogy például én kifejezetten utálom a Cowboy Bebop c. sorozatot (mégsem fogom ócsárolni).
Nem kéne azért kiakadnod mert a kedvenc sorozataidat néhányan a legrosszabbak között tartják számon. (Ha tudnád hány kedvenc animémre mondták már, hogy sz*r...)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Válasz küldése