Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kellemes tavaszi főcímdalok vol.2/?: Bakarina opening. Igazán hangulatos, és ugyan a linkelt videóban ez nem látszódik, a feliratokat is kreatívan helyezték el benne.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kellemes tavaszi főcímdalok vol.3/?: Fugou Keiji: Balance:Unlimited ending (nem tűnik túl hivatalosnak a csatorna, de talán nem szedik le azonnal). Enyhén fujoshi baitnek tűnhet a sorozat, de az első rész alapján maximum akkor kerülnek közel egymáshoz a főszereplők, ha Justice-kun péppé veri végre Gazdag-kunt. xD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Igen, az ED pláne fujofanservice. :D
Épp linkelni akartam a zenéit, szóval akkor már az OP se maradjon le XDD
Surci figyelmébe ezt külön ajánlom! X'D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A szezonból a Brand New Animal openingje és endingje jön be nagyon.

A Listeners OP csak szimplán awesome lett, a zene és a képi világ is tetszik. Az ending teljesen semleges.

Kicsit még szoknom kell, de szerintem az Appare Ranman openingét is párszor meg fogom hallgatni.
Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Én is hozom a szerintem legjobb openinget a szezonban, ami a Kitsutsuki Tanteidokoroé lett szerintem. Furukawa Makoto újra és újra lenyűgöz az énekhangjával és maga az opening is stílusos . Oké, maga az anime sem rossz, hangulatos az egész :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Akad itt szép számmal kellemes és hangulatos főcímdal. :D A szezonból még a Kagura-sama 2. évad openingjét érdemes kiemelni, egészen meghozta a sorozat nézéséhez a kedvemet. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2020.04.10. 13:29 az OP se maradjon le XDD
Surci figyelmébe ezt külön ajánlom! X'D
Na most jutottam el odáig hogy megtekintsem eme csodát, és azt kell mondjam tömény zsenialitás a CUCC. Ilyen a jó opening, felkelti az enber érdeklődését a sorozat iránt :dirr: Milliárdos csávókám helyébe nem nehéz beleképzelni magam :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2020.04.10. 13:29 akkor már az OP se maradjon le
A csávónak ízlése azért van, ha már egy Shelby Cobra 427-tel furikázik. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pár jóság a relatíve újabb cuccok közül. :)

1. Kaguya-sama OP 1 és OP 2. Jó, ez tényleg "relatíve új", lévén az első szezonja még tavaly futott, de egészen addig nem érdekelt az egész jelenség, ameddig nem csináltak WoW paródiát az első openingből, illetve amíg nem kezdett el minden második animés mém erről a sorozatról szólni. XD Rendesen catchy mindkét OP, meg is lepődtem, hogy egy alapvetően slice of life romcom ilyeneket kapott. :D (Btw, az endingek is szépek, ott meg a weeb fandom szépen megvezetett, sikerült abból az egyetlen epizódban megjelenő Chika dance izéből akkora mániát csinálni, hogy egy ideig azt hittem, hogy az a valódi ending. :dirr:)

2. Brand New Animal ED-je, avagy a "chill" definíciója. ^_^ Btw, ez meg közben jött szembe, hát awwww. ^___^ (Protip a Triggernek: Srácok, szerintem vegyétek észre, hogy akkor csináljátok a jobb animéiteket, amikor nem görcsösen a TTGL-t próbáljátok lemásolni.)

3. Titkos: Jó, hát ez is ilyen isekai-hárem-romcom, mégis mennyire lehet az ilyennek jó zenéje?

Hamefura ED

Titkos:.....wow! O_O

4. JoJo-ék is hozzák a formájukat, több jó OP/ED is volt a mostani "olasz arcban", viszont a kedvencem talán ez volt, amit én magamban csak "vatikáni poprock"-ként emlegettem. :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2020.11.17. 04:20Az op és az ed vélhetően a szezon legjobbjai közé tartozik (az ed-t ráadásul az az ALI adja elő, akiknek a Beastars openingjét is köszönhetjük :3). Also Gojou-sensei illegális. :D
Őszintén megmondom, az openingtől én egyenlőre nem dobtam hátast, ellenben az ending...hát igen, wow! :D Pláne, hogy találtam egy ilyet is belőle. XD (Az elején lévő hajzselés jelenetet mintha eredetileg is Josukéhez írták volna... :lol: ) Egyébkén úgy látom, ez az ending lesz a szezon, Durarara endingje, értsd: az ending, amit minden más animére átrajzoltak. XDDD

Más: Black Clover fanok váltig állítják, hogy "az anime, aminek csak jó openingjei vannak", amivel én mondjuk nem értek egyet, mert meghallgattam jópárat, de a legtöbb ilyen "sima standard shounen fight kommersz zene" volt, viszont akadt azért olyan is, ami engem is megfogott, pl. ez, bár ez is főleg az eleje/vége miatt, az a "RIGHT...NOW...PÁMPÁMPÁM!" nagyon ott van. XDDDD (Also: Red Wedding - anime edition. :dirr:) Ja és picit off, de ha már Black Clover: eddig a One Piece-es Eminem volt a kedvencem, ha arról volt szó, hogy "rakjuk bele egy ismert ember dizájnját egy az egyben egy animébe" (mondjuk az OP-ben van még egy pár ilyen...XD), viszont szerintem a Black Cloveres Marilyn Manson azóta átvette tőle a vezetést. :lol:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shingeki Final Season OP

Bevallom, az első hallgatás után ilyen "...oké, ez mi a franc volt???" csalódott hangnemmel álltam fel a gép elől, de kezdek elég hamar rákapni. XD (Amúgy kb. csináltak egy openinget 2020-ról... :dirr:)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2020.12.15. 08:01 Shingeki Final Season OP
Meglepően jó opening. Semmi kínosan erőltetett "epicness", meg a többi baromság, bár az LSD-színek azért kicsit megleptek az elején. A zene különösen win. (Mondjuk a képsorokat elnézve... éééérdekes irányba ment el ez a cucc.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.12.15. 13:06Semmi kínosan erőltetett "epicness", meg a többi baromság
Pedig azokat én eléggé hiányoltam, mégis csak a sorozat "védjegyei". :D De ja, az OP tényleg egyre jobb lesz minden egyes hallgatással. :)
Junchi írta: 2020.12.15. 13:06(Mondjuk a képsorokat elnézve... éééérdekes irányba ment el ez a cucc.)
2003-as FMA: "Hé, akartok látni egy sztorit, ahol a kezdetben alapvetően fantasy felütésű történet a végére full náci világháborúba fordul át?"

Isayama: "Hmm, ez egész érdekes, hadd próbáljam meg én is!"

:lol: (Mondjuk remélhetőleg itt jobban fogja kivenni magát, tekintve, hogy itt ez a manga endingje is. XD Btw, mielőtt valaki spoilerezéssel vádolna: S2-S3 között vagyok valahol a sztoriban, fogalmam nincs, mi lesz S4-ben, szóval csak az OP alapján brainstormingolok. XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2020.12.15. 08:01 Bevallom, az első hallgatás után ilyen "...oké, ez mi a franc volt???" csalódott hangnemmel álltam fel a gép elől, de kezdek elég hamar rákapni. XD
LOL, nálam szó szerint ez, csak az endingjére.XDDD Szeretem Aimer hasonló cuccait, de ez első hallásra borzasztó volt... de már egyre jobban kedvelem.

Az opening viszont egyből megvett, a zenéje baromi hatásos, és örülök, hogy eltér a korábbiaktól.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2020.12.15. 13:37LOL, nálam szó szerint ez, csak az endingjére.XDDD Szeretem Aimer hasonló cuccait, de ez első hallásra borzasztó volt... de már egyre jobban kedvelem.
Nekem ezzel nem volt gondom, a szokásos "weird Shingeki ending", amilyen pl. S2-é volt. :D
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2020.12.15. 08:01 Shingeki Final Season OP

Bevallom, az első hallgatás után ilyen "...oké, ez mi a franc volt???" csalódott hangnemmel álltam fel a gép elől, de kezdek elég hamar rákapni. XD (Amúgy kb. csináltak egy openinget 2020-ról... :dirr:)
Nekem is az volt az első reakcióm, hogy "ez ...eléggé eltér az eddigiektől".
Catrin írta: 2020.12.15. 13:37 LOL, nálam szó szerint ez, csak az endingjére.XDDD Szeretem Aimer hasonló cuccait, de ez első hallásra borzasztó volt... de már egyre jobban kedvelem.
Ezen kb. el tudnék aludni. :drop:
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Szerintem is nagyon tuti opening, és a szövege is sokatmondóan illik az elkövetkezendő eseményekhez. A dalszövegben mondjuk nem írják, de egyesek (én is) hallani vélik a "Monster Monster Monster Monster" szavakat, amikor Eren titán alakját mutatják, nice.

Egyébként nálam meglepően jól indított az évad. Totál apatikusan mentem neki, mert anno nem nagyon lelkesedtem az új karakterekért (és már vagy egy éve nem olvastam új fejezetet, mert Eren ámokfutására se vagyok kíváncsi), de most valahogy sikerült úgy tálalni őket, hogy még Gabinak sem akartam páros lábbal ugrani a képébe. (Mondjuk ami késik, vszeg nem múlik.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Risa írta: 2020.12.15. 20:21A dalszövegben mondjuk nem írják, de egyesek (én is) hallani vélik a "Monster Monster Monster Monster" szavakat, amikor Eren titán alakját mutatják, nice.
Ha hihetünk egy random youtube kommentnek: "It is actually gibberish according to the author. But I always hear "Justice Justice" or "Monster""

Btw, csak hogy tovább bővítsem a kört, én azt is belehallottam, hogy "Gas it-gas it-gas it!", tekintve, hogy már az intro elején elkezdik skandálni, amikor a katona a gázt/lángot fújja, amitől aztán hullanak a madarak. XD Szóval ez valszeg ilyen "ki mit hall bele" rész lesz, de amúgy igen, a fandom nagy része arra szavaz, hogy "Monster".
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem még továbbra sem sikerült megszeretnem a Shingeki openingjét, pedig többször megnéztem. ^^" A képi világa baromi jó, a zenétől viszont távol fogok maradni.

A szezonból eddig sok minden tetszik zenei fronton. Abszolút bejövős a Log Horizon S3 opening-ending párosa. :D

Hataraku Saibou S2 ED cuki lett, egyre jobban megkedvelem ClariS-t.

A Yakusoku no Neverland S2 nyitánya néhol darkos és creepy, jól megalapozták ezt a szezont. Az ending ehhez képest nagyon nyugis, bár néhány képkocka azért itt is érdekes.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Re: Zero S2 új openingje nagyon bejön. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mivel rég írtam ide, rám tört a késztetés, hogy itt is reklámozzam újdonsült kedvenceimet.

Thousand Autumns 2. opening!!! Ez valami csodálatosan vidám és inspiráló, mesés, szép és epic, végre nem túlzóan nyálas, hanem ünnepélyes kínai zene! IMÁDOM olyan jól visszaadja ezt a kalandozós, kardpárbajos, kultiválós feelinget. Ez ugyan az official klip, de a részek előtt is ilyen hosszú, 2,5 perces!! Bár az ottani jelenetek szerintem még jobban is vannak rávágva (csak linkként azt nem találtam).

Gokushufudou ending - a háztartásbeli jakuza férj és feleségének duettje!XDD Ok, nem a seiyuuk éneklik, de nagyon átjön a feeling, imádom a hangjukat!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akkor már én is posztolok, ugyanis a Zombi idolok második OP-ja kimondottan jó lett. Persze a single változat még hátra van, de ez a Shaftes képi világ + a megkapó zene valahogy hatásos kombót alkotnak.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

86 - Eighty Six OP ED párosa nagyon tetszik, bár utóbbi kicsit jobban bejön. :D Mizuki és Sawano Hiroyuki még mindig tud.

A Fumetsu no Anata e openingje kissé kaotikus lett, bár azért néhány dolgot ki tudtam belőle hámozni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kumo desu ga, nani ka? OP 2

Első hallgatásra: "Nem annyira jó, mint a "Keep weaving your spider way", de hátha hozzám nő majd."

Két nappal később: "BURSTY GREEDY SPIDER.....O-OOO-O!" :sing:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Egészen rákattantam a jelenleg futó kínai Link Click (Shiguang Daili Ren) openingjére és endingjére. :oops:
Válasz küldése