Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:BlazBlue OP Eddig nagyon jó, Faylan énekli, szóval aki szereti a hangját, szerintem nem fog csalódni.
Gyorsan utána keresvén, jah hogy Mirai Nikki opening, akkor azért volt ismerős a hölgy hangja. Tényleg amúgy nem rossz. Viszont maga az opening az kb. csak az első epizódból vett jelenetekkel van tele, szóval reméljük jövő hétre már lesz korrekt animáció alatta, mert így gáz picit. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Viszont maga az opening az kb. csak az első epizódból vett jelenetekkel van tele, szóval reméljük jövő hétre már lesz korrekt animáció alatta, mert így gáz picit. XD
A Hataraku Maou-sama is csak a 4. résztől kapott normális openinget, szóval valószínűleg itt is az van, hogy nem készültek el vele időre, aztán csak összevágtak jeleneteket, hogy mégis legyen valami alatta.

Galilei Donna OP és ED Utóbbi eddig a kedvenc endingem a szezonból. ^^

Samurai Flamenco OP Eléggé félrevezető, szerintem sokakat aknára fog futtatni. :vigyor:

Tokyo Ravens ED Nem gondoltam volna, hogy Kotoko-nak a lassú szám is jól fog állni, de tévedtem, nagyon szép lett. Az OP pedig az új kedvencem lett a szezonból, nagyon eltalálták.

A Valvrave második openingje ugyan nem lett olyan jó, mint az első, de ez is tetszik, Mizuki Nana és T.M. Revolution remek párost alkotnak. Már csak az endingre várok.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Valvrave ED szerintem nagyon jó lett, főleg a teljes szám, az OP tényleg nem olyan jó, mint az első szezoné, de azért ez sem rossz. A Tokyo Ravens OP-ja nekem is tetszik, meg a Log Horizon-é is. Ja és persze a Kuroko OP. ^^
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Log Horizon OP-t meghallgattam újra és bár most már nem tűnt annyira rossznak, azért még mindig nem az én ízlésem. ^^"

Gingitsune OP nagyon szép, fhana énekli, akinek az Uchouten Kazoku ED-jét is köszönhetjük.

Valvrave S2 OP pedig egyre jobban tetszik. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dupla. ^^" Rég írtam már és a mostani szezonban eddig majdnem minden animének tetszik vagy az openingje, vagy az endingje (esetleg mindkettő). Zeneileg mindenképpen jól indult az év számomra. ::^_^::

Noragami OP és ED nagyon jóra sikerült, utóbbi picit jobban tetszik, mert a stílusa közelebb áll hozzám és... mert Supercell.
Toaru Hikuushi e no Koiuta OP
Space Dandy OP és ED Utóbbi kicsit beszívott stílusú, de az anime is ilyen. XD

A Nobunaga The Fool openingje is remek lett, de a normális verzióra még várni kell, most csak a rész végén ment a stáblista alatt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Space Dandy OP és ED Utóbbi kicsit beszívott stílusú, de az anime is ilyen. XD
Spike Spiegel és Ford Fairlane szerelemgyerekének kalandjai az űrben? Már alig várom! :D (Amúgy az OP rulez, a retró-stílus nagyon bejött, az ED tényleg "csak" egy beszívott drogos látomás. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jöjjön az újabb adag zene, mert tényleg elég sok tetszik ebből a szezonból.

Nobunaga The Fool OP
Mahou Sensou OP és ED
Buddy Complex OP és ED Lol Sunrise, nagyon eredeti lett mindkettő, de azért tetszik. :lol:
Wizard Barristers OP és ED
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Úristen, most komoly, hogy ezt lecserélték ERRE? Jézusom... Én nem szoktam kiakadni opening/ending váltásoknál, még a Shingekinél is úgy voltam, hogy nem értem, mit sírnak a Guren no Yumiya után, amikor a második OP legalább annyira jó, de itt... A szöveget alig lehet érteni, úgy elnyomják a hangszerek és kb. ugyanaz ismétlődik végig. (Amúgy az ending is gagyibb lett az elődjénél, de ott még nem pattogok, mert az még a vállalható kategórián belül maradt.) Gyorsan meg is hallgatom a Golden Time teljes verzióját terápiás kezelés gyanánt. (De legalább a címadások stimmelnek: az első OP címe Golden Time, míg a másodiké The World's End, amik tökéletesen lefedik azt, amit az ember érez a hallgatásuk során. :dirr: ) Apropó Cruel, mondtad még a sorozat indulásakor, hogy nem jön be az első OP cukormázas hangulata, mert túlságosan elüt a light novel eredetitől, vagy valami ilyesmi. Én ezt simán elhiszem, de őszintén, ez a mostani jobb? :dirr:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Úristen, most komoly, hogy ezt lecserélték ERRE? Jézusom...
Titkos írta:Apropó Cruel, mondtad még a sorozat indulásakor, hogy nem jön be az első OP cukormázas hangulata, mert túlságosan elüt a light novel eredetitől, vagy valami ilyesmi. Én ezt simán elhiszem, de őszintén, ez a mostani jobb? :dirr:
Igazából ez számomra egy fokkal jobb. Igazad van ugyan abban, hogy zeneileg az új összecsapottabb, de itt legalább történik valami. XD Nekem a legnagyobb bajom az elsővel is (és ezzel is) az volt, hogy 99%-ban csak szívecskék és Kouko. Félre értés ne essék én bírom a főhősnőt. De tudod mit birok jobban? A szereplők összjátékát. Nyilván a főhősnő és a főhős között alakuló románc a történet gerince, de azért mindenki megérdemelné a szereplést, de minimum Linda és a férfi főhős két énje. Aláírom, az anime (a mangával ellentétben, lásd pl. minden kontextus nélkül ez az oldal) a forrás anyagban lévő randomságok egy részét kihúzta. De nekem az első opening egy csöpögős shojou románc one-shotot idéz, nem pedig egy szerelmi sokszögekkel, random fordulatokkal megfűszerezett vígjátékot. A második legalább némi drámát feltételez, bár a kialakulásának okát (hogy más szereplő is van a világon nem csak a női főhős :dirr:) ismét csak nem látjuk.
Persze a light novel fordítás lassan halad (most leszünk lassanként a harmadik kötet végén), plusz az utolsó (nyolcadik) kötet az tavasszal fog érkezni, tehát nem tudhatom egyértelműen én sem, hogy miről is fog szólni a cucc a végére, de eddig nem tűnt úgy, hogy Koukoról és csak Koukoról szólna a mű.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Szerencsére azért vannak jó váltások is a kétszezonos animéknél. A Magi új openingje és endingje lazán lekörözi az elsőket, legalább is nálam. Különösen az ending tetszik, nagyon kellemesnek találnom az énekesnők hangját, akik előadják.
Bár sokan panaszkodtak a Strike the Blood új openingjére, nekem viszont bejön. Jól áll ez a darkosabb stílus az animének, mert kezdenek bedurvulni a dolgok. Egyébként Altimát már egyébként is szerettem az Accel World miatt.

Amit még meg szeretnék osztani, az a Hoozuki no Reitetsu openingje. XD Egy picit fel lett gyorsítva a szám és a videót is megszerkesztették, gondolom a jogvédők miatt. Azért szerintem ebből is látszik, hogy milyen elborult az egész. Először rettentő irritálónak tartottam, de aztán ahogy egyre többször meghallgattam, elkezdett tetszeni. Jó, azért még nem ez lesz a világ legjobb openingje, csak néha tök poén hallgatni. Az endingeket szerintem nem merik feltenni, nehogy globális agykárosodást idézzenek elő a bolygón. XDDD
Szerk.: Fent van az op normális minőségben vimeon. :vigyor: És megtaláltam az endinget is. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Bár sokan panaszkodtak a Strike the Blood új openingjére, nekem viszont bejön. Jól áll ez a darkosabb stílus az animének, mert kezdenek bedurvulni a dolgok. Egyébként Altimát már egyébként is szerettem az Accel World miatt.
Az első OP-ot ugyan még nem hallottam, de ez tetszik. :) Amúgy meglepődtem, hogy ez még mindig megy, úgy emlékeztem, csak 12 részes lesz. Amúgy milyen? A shounen/adventure műfaja miatt gondoltam, hogy lehet el kéne kezdeni, viszont az picit visszarettentett, hogy hárem felé hajlik, mert a moe cuccok mellett a másik, amitől ki tudok borulni, amikor akció/kaland sorozatként próbálnak eladni egy olyan cuccot, amiben igazából a fanservice meg az ecchi a lényeg, a sztori/harc meg mondjuk jelen van az első kettő és az utolsó kettő epizódban. :dirr: Ha ez nem ilyen, akkor viszont szívesen elkezdeném, mert a dizájnja bejövős. :) (Plusz, mivel 12 helyett 25 vagy hány részes lesz, már arra is látok esélyt, hogy valami értelmes dolog kerekedjen ki belőle.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta:
Rui-chan írta:Bár sokan panaszkodtak a Strike the Blood új openingjére, nekem viszont bejön. Jól áll ez a darkosabb stílus az animének, mert kezdenek bedurvulni a dolgok. Egyébként Altimát már egyébként is szerettem az Accel World miatt.
Az első OP-ot ugyan még nem hallottam, de ez tetszik. :)
Azóta már meghallgattam és megint nem értem a fanyalgókat. Zavarja őket, hogy azt a közepesnek is csak erős jóindulattal mondható izét lecserélték egy hangulatos, dallamos, epic számra?

Na, de eredetileg nem ezért jöttem, hanem, hogy belinkeljem két legújabb kedvencemet:

Monogatari Second Season OP 4

Avagy amikor a Shaft kivételesen jól művészkedik. :D Nagy ötlet volt ez a félig-retró, félig-mai grafikával operáló opening. :D Ráadásul mintha a zene is nem csöppet a 90-es évekre hajazna. XD (Vagy lehet van ez már 80-as évek is... XD) Mondjuk kétlem, hogy fapofa-Hitagi és "folyton Rivaille-fejet vágok"-Kaiki csillogó szemű lányka és mosolygós bishounen lennének retrós grafikával, hiszen a személyiségük nem változik meg, csak a karakterdizájnjuk, de attól még poén, így még nagyobb a kontraszt a két verzió között. XD Persze a zene sem rossz, de arra lehet önmagában azt mondanám, hogy "csak egy kellemes, közepesnél kicsit jobb lightos kis opening", viszont hozzá ez a klip sokat dob rajta. :D Plusz így kicsit meg is nyugodtam, hogy a mai "vektorgrafikás és ettől rohadtul műanyag-hatású" rajzolás korában azért még vissza tudják hozni ezt a rajzstílust is. És most nem arra gondolok, hogy "persze, stílusban retró, de azért látszik, hogy most készült", nem, ez tényleg olyan, hogy ha nem ismerném a sorozatot és valaki mondjuk csak az opening retró-képeit mutogatná nekem, simén elhinném, hogy ez mondjuk egy 1989-ben készült anime. :D XD Szóval nagy pirospont a Shaftnak. XD Ja és nem tudom, hogy ehhez a videóhoz melyik csapat csinálta a subot, de nekik is. XD Ugyanis, ha megfigyelitek, a sub színe mindig kornak megfelelően változik a videóban, ha "mai jelenetet" látunk, akkor fehér, míg a retró érás részeknél rikító sárga. XD Aki hozzám hasonlóan úgy 10-15 éve kezdett el animézni, az talán még emlékszik, hogy a legtöbb akkori sorozatnak pontosan ilyen színű/stílusú/betűtípusú subja volt. XD Szóval rendes volt tőlük, hogy még ők is dobtak egy picit a nosztalgia-faktoron. XD

Valamint itt van még nekünk a Kill la Kill második OP-ja. Ez meg kb. az előző opening "fordítottja": a zene végig pörgős, epic, "szétrúgjuk a ház falát" stílusú és akkor a Trigger képes volt azzal elcseszni, hogy 1/3 ruhacserélgetés egyhelyben álló karaktereken, aztán 1/3 "mozgólépcsős" menés (mert még csak a lábuk sem mozog, "tolják" őket a padlón...) és csak az utolsó 1/3-ban indul be az a mozgalmas zúzás, amilyennek végig lennie kellett volna az openingnek. (Ott meg már egy kicsit át is estek a ló túlsó oldalára, majd be is veszem, hogy egy ilyen cuccban, ahol még egy mell sem villanhat ki, olyan harcot fogunk látni, hogy véresre vagdossák egymást a karakterek, na persze... XD) Kár érte, az első OP zeneileg kevésbé volt jó, de ott legalább nem spóroltak az animációval, ide még valami azt is felülmúló látványorgiát vártam, erre megkaptam ezt... Csalódás ez az anime, most már opening-szempontból is. XD Mindegy, azért a zene teljes verzióját várom, azzal semmi gond nincs. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:>MonoSecSes utsó op<
Az említetteken kívül nálam még attól olyan zseniális, ahogy a seiyuuk éneklik. Szerencsére az openingeket a monocuccoknál mindig az adott arc központifigurája énekelte, Hitagi és Kaiki együtt pedig hatalmas párosítás. A hangjuk kiegészíti egymást, és annyira amatőr hangzással tolják, hogy ez szintén rádolgoz a retro érzésre. Ettől lesz maga a szám is kellemesből, fantasztikus.

A szezonból látott-hallott zenék eddig számomra erősen elmenősek, bár a Nobunaga the Fool op-ed párosát kezdem jobban megkedvelni.


De a mostani kedvencem a Turn A Gundam op. Ez az 1999-es darab is retrófeelinggel van felruházva, maga az anime is elég nagy WTF a Wing és a Seed között, de ez most mindegy.
Tudni kell rólam, hogy nagy Gundam opening mániás vagyok. Szinte mindet imádom, és rengetegféleképp szeretem kategorziálni és rangsorolni őket. XD Azért akadnak gyengék is köztük.

Ez a Turn A zene is ilyen féljó kategóriába esik (és mégis első látásra beleszerettem, attól tartok ezzel nem sokan vagyunk ígyXD)...
Hibái:
- Rögtön ahogy indul: elképesztően nyomi férfihanggal bemondott anime cím!
- gáz "Turn A Turn" ária és refrén rész.
Erényei:
- hangulatos, + pergős, katonás dallam
- remek énekhang
- tetszetős kép vágások, pózolások (igazi gundam-sunrise-osXD)
- Az említett hibák ellenére is csodálatos összhatás.

Szóval egyszerű és nagyszerű. :D (Egy hallgatást/kukkantást megér, aztán ne kapjatok hülyét; kis lájtos.^^)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát én hülyét kaptam. Megnéztem most neked, mert nem emlékeztem már rá, de maradjunk annyiban h nem győzött meg, hogy a 10 évvel ezelőtt elkezdett megnézést folytassam. ... Ez borzalmas. 95ös Wing, vagy a 96os X (szinti)pop cuccai messze lekörözik.

(a beavatatlanoknak: https://www.youtube.com/watch?v=kEunWWjmUmM
https://www.youtube.com/watch?v=twX-Canl5bg )
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Cruel Angel: Hehe, erre számítottam :D , amúgy az általad említetteket is szeretem, de egyszerűen nem tudok ennek a Turn A hangulatnak ellenállni. ::^_^:: Amit most a Gundamok közül a legjobban imádok, az a Seed első opja. Sajnos a számokra vághatnának jobban is jeleneteket..., de az utsó Destinys lett a leglangyibb. Nálam talán az a borzalom, mármint zeneileg totál nem passzol (ilyen jó képekre, ezt a lájtit vágni, pff, mint egy romi dorama zene).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Monogatari S2 OP 4 tényleg jó lett, de bennem azért ott motoszkál, hogy egy ilyen tök jó kontrasztos cucc alatt is bedobták a csápokat, meg az egymásból előbújunk dolgot. Nem mondom, ügyes húzás volt és eddig a legjobb képi világgal megáldott Monogatari OP, csakhogy nem bántam volna, ha az egész végig ilyen. Maga a szám pedig nem az én stílusom, főleg Kaiki hangja akaszt ki, szóval csak így videóval együtt bírom elviselni. :dirr:

A Kill la Kill miatt én is dühös vagyok, egy ilyen tök jó szám alá beraktak némi állóképet és csatát, aztán ennyi. Az énekesnő hangja tetszik, a szám abszolút a stílusom, szóval akkora baj nincs. Mondjuk nekem az előző szám is bejött nagyon. A grafikában egyedül az jött be, hogy a fő színt ezúttal átrakták kékre, mert eddig piros volt.

Ha már szóba kerültek a Gundam openingek is, akkor bedobok egyet. A Gundam 00 első évada főként csak lövöldözésből állt, amit egy idő után meguntam, viszont az Ash Like Snow mai napig az egyik kedvencem.

Valamelyik nap eszembe jutott egy szám és elkezdtem dúdolgatni, de arra már nem emlékeztem, hogy melyik animéhez kapcsolódott. Addig agyaltam, amíg végre rájöttem, hogy az Idolm@ster első openingje volt az. :) Szerintem jó ötlet volt, hogy az összes lány seiyuuja énekel benne.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Ha már szóba kerültek a Gundam openingek is, akkor bedobok egyet. A Gundam 00 első évada főként csak lövöldözésből állt, amit egy idő után meguntam, viszont az Ash Like Snow mai napig az egyik kedvencem.
(Off: Kb. két évig volt csengőhangom XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A Monogatari S2 OP 4 tényleg jó lett, de bennem azért ott motoszkál, hogy egy ilyen tök jó kontrasztos cucc alatt is bedobták a csápokat, meg az egymásból előbújunk dolgot. Nem mondom, ügyes húzás volt és eddig a legjobb képi világgal megáldott Monogatari OP, csakhogy nem bántam volna, ha az egész végig ilyen.
Sajnos nem is a Shaft lenne, ha ezeket nem rakták volna bele. :dirr: Nem mondom, én is tudtam volna nélkülük élni, de szvsz tőlük ez még így is szép teljesítmény volt. XD
Rui-chan írta:Maga a szám pedig nem az én stílusom, főleg Kaiki hangja akaszt ki, szóval csak így videóval együtt bírom elviselni. :dirr:
Ez a része nem tudom, hogy szándékos, vagy véletlen volt-e, de még ezzel a férfi-énekhanggal is a 90-es évek sorozatait idézték meg az én szememben, legalábbis mintha akkoriban több ilyen "férfi énekli az openinget" OP lett volna, vagy ha nem is az openinget, akkor a karakterdaluk volt hasonló. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Oké, ez azon esetek egyike, amikor még nem láttam az animét, de az openingbe beleszerettem. ::^_^:: A dalszövege egyszerűen zseniális, az énekesnő hangja pedig nagyon tetszik. Tuti meg fogom nézni az animét, mert már ez alapján is valami NGE stílusú cuccnak nézem, ami számomra pozitívum. Egyedül a grafikától félek, mert Gonzo, és a CGI néhány helyen már az openingben is elüt. Mondjuk az vicces, hogy Vocaloid feldogozásként már egy csomószor meghallgattam, viszont nem jutott eszembe utánanézni, hogy mi is pontosan ez az Uninstall szám. Valószínűleg örökre tudatlan maradtam volna, ha a Mondo FB oldalára nem linkelik be. ^^"
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Rui-chan írta:Oké, ez azon esetek egyike, amikor még nem láttam az animét, de az openingbe beleszerettem. ::^_^::
Nekem is az egyik kedvenc openingem. A sorozatot, valahol a 11. rész körül on-holdolom úgy 5-6 éve. :)
Kemény cucc, azt meg kell hagyni. (A manga állítólag még inkább.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kdanni írta:Nekem is az egyik kedvenc openingem. A sorozatot, valahol a 11. rész körül on-holdolom úgy 5-6 éve. :)
Kemény cucc, azt meg kell hagyni. (A manga állítólag még inkább.)
Tényleg jó az op, már el is felejtettem. ... nekem olyan 6-8 éve inkább és az 5-6. rész körül. (Nem tudott lekötni az, hogy minden részben megismerünk egyet az n+1 db gyerekből, aki aztán meghal.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ami a Bokuranot illeti: Én ugyan nem láttam, de egyik haver hatalmas fanja a mangának és állítása szerint az anime lazán van olyan rossz adaptáció, mint a Chaos;Head, ami azért - valljuk be - elég beszédes.

És hogy ne csak offoljak, a kurrens szezon legjobb OP-ja imho a Noragamié. (A Dandyét nem szeretem [valahogy túlságosan is... mű], a Chuuni S2-é a szokásos gagyiság, a Kuroko S2-nél az első OP után a második hatalmas visszalépés, a KlK-é meg olyan meh...)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kdanni írta:Nekem is az egyik kedvenc openingem. A sorozatot, valahol a 11. rész körül on-holdolom úgy 5-6 éve. :)
Cruel Angel írta:Tényleg jó az op, már el is felejtettem. ... nekem olyan 6-8 éve inkább és az 5-6. rész körül.
Na jó' van, én 6-7 éve még Narutót néztem a Jetixen! >____> Majd kiderül, hogy nekem mennyire fog feküdni. Azért az művészet volt, hogy Cruel posztját úgy idézzem, hogy ne nézzek rá a spoilerre. :D
Junchi írta:Ami a Bokuranot illeti: Én ugyan nem láttam, de egyik haver hatalmas fanja a mangának és állítása szerint az anime lazán van olyan rossz adaptáció, mint a Chaos;Head, ami azért - valljuk be - elég beszédes.

És hogy ne csak offoljak, a kurrens szezon legjobb OP-ja imho a Noragamié. (A Dandyét nem szeretem [valahogy túlságosan is... mű], a Chuuni S2-é a szokásos gagyiság, a Kuroko S2-nél az első OP után a második hatalmas visszalépés, a KlK-é meg olyan meh...)
Chaos;Head eredetijét nem ismerem és szvsz önmagában is egy elég rossz anime, szóval ez alapján nem tudok mit mondani. VN-ekkel sosem játszottam.

A Noragamival teljes mértékben agree, a KLK op csak a zenéje miatt tetszik és nekem mondjuk a Dandy op-ja is bejön. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni, mert azokat nem nézem.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta:A Noragamival teljes mértékben agree, a KLK op csak a zenéje miatt tetszik és nekem mondjuk a Dandy op-ja is bejön. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni, mert azokat nem nézem.
A Space Dandy OP-ja nekem is bejön (szerintem méltó a Cowboy Bebop és a Samurai Champloo OP-ihez, és a "diszkós" alaptéma jól viszi tovább a CB jazzét és az SC rapjét), a KlK OP2-jénél viszont pontosan az zavar be nekem a képbe mint az elsőnél, magyarán a második felénél érezhetően visszaesik a grafikai minőség, de ellensúlyozásként a zene egy kicsivel jobban bejön mint az OP1-nél, és a KlK felirat vérrel való "kifestése" is betalál. Kár viszont hogy az ED1-et nem tartották meg: zeneileg/animációban persze "Makós" az ED2 a jó értelemben, de nekem nem csak az előző ED zenéje jött be jobban, hanem az is hogy ráfeküdt a "delinquent girl" témára a Sukeban Deka 2 ED-jének kvázi átemelésével.

Az szezonból említésre méltó kategóriában ott van még szerintem a Tonari no Seki-kun ED-je a zene és a "kreatívan dobolós" animáció miatt, a Sakura Trick OP-ED kettőséből pedig szívesen fogadnék egy instrumental változatot (nem mintha irritálna az a decibel amit megütnek énekben, de a moderáltan eurobeat jelleggel egyből megnyert mindkettő szám még akkor is, ha még véletlenül sem Initial D kategóriáról van szó).
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dodgers írta:Kár viszont hogy az ED1-et nem tartották meg: zeneileg/animációban persze "Makós" az ED2 a jó értelemben, de nekem nem csak az előző ED zenéje jött be jobban, hanem az is hogy ráfeküdt a "delinquent girl" témára a Sukeban Deka 2 ED-jének kvázi átemelésével.
Na igen, az ED2 eléggé elborult, de pont ezért illik Makóhoz. :D Most már legalább tudom, hogy mire akartak utalni Ryukoval kapcsolatban az ED1-ben. Azt nem tudom észrevetted-e, hogy az esküvői ruha visszaköszönt onnan a legújabb részben.
Dodgers írta:Sakura Trick OP-ED kettőséből pedig szívesen fogadnék egy instrumental változatot (nem mintha irritálna az a decibel amit megütnek énekben, de a moderáltan eurobeat jelleggel egyből megnyert mindkettő szám még akkor is, ha még véletlenül sem Initial D kategóriáról van szó)
Töltsd le a teljes albumot valahonnan, azon rajta van az OP-ED páros instrumental verziója. :wink: Sok helyen már úgy jelölik, hogy karaoke verzió.

Ha már "érdekes" ED-nél tartunk, ugyan a Sonico animét nem nézem (van így is elég sorozat a listámon, egy éneklős SoL pont nem hiányzik), csakhogy nehéz kikerülni, mert ez az új K-ON. Ha jól szűrtem le, akkor minden résznek más az endingje és most különösen a hatodikra hívnám fel a figyelmet. :dirr:
Kép
Válasz küldése