Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:(De komolyan, állítsátok meg a videót annál a résznél, ahol a srácok diszkóznak és nézzétek, hogy milyen szerelésű fazonok vannak a háttérben... XDDD)
Bazz, akkor ezt nem csak én vettem észre! XDDD Meg se kellett állítanom, hogy tudjam milyen bár ez. (Blue Oyster bár XDDD)
Az animébe konkrétan még nem néztem bele, de ezek után úgy döntöttem, muszáj lesz meglesnem. :LOL: Ja igen, és az a delfincsontváz! XDDD (Persze, amikor az ending jobb, akkor annak a kislemeze jelenik meg később. ^^")

A Blood Lad openingjét várom már nagyon, a PV alatt az megy, és nagyon tetszik.
A Symphogear zenéire leszek kíváncsi. Az első rész végén, ami ment, szerintem az opening lesz és a következő epizódtól jön a "rendes" ending.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

LOL, mindenki a Blue Oysterre gondol búzabár alatt? Rendőrakadémia, alap :thumb:


Titkos írta:Oké, nem a legrosszabb, amit valaha hallottam, de frankón a Naruto Shippuden valamelyik gyengébb openingjére/endingjére emlékeztetett, Pierroték meg annál eléggé ilyen noname "tegnap álltunk össze" bandák dalait rakták be mindig, akikről nem ritkán akkor hallott az ember először és utoljára és a dalok színvonala is kb. ezen a szinten mozgott a legtöbb esetben. :dirr:
Ha már Free és Naruto :LOL:


Titkos írta:Ja, meg ahogy kommentekben írták YouTube-on: "Sosem gondoltam volna, hogy egy S&M buzibár működik az egyik Taj Mahal-i medence alján." XDDDDD
Én komment nélkül is kiszúrtam, de a fanok ezt ugye azzal magyarázzak, hogy csak búvármaszk van rajtuk (ami igaz is) mert a srácokkal ellentétben ők nem élnek a vízben :o_O:
Meh, ez akkor is egy búzabár és kész :wink:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

WataMoto OP, simán a szezon legjobbja :thumb:
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

-OJ- írta:WataMoto OP, simán a szezon legjobbja :thumb:


mmmm nem rossz :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Azért a Blood Lad openingje se lett rossz. :D May'n hangja még mindig nagyon jó.

Már csak a Symphogear openingjére várok a szezonból.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Rui-chan írta:Azért a Blood Lad openingje se lett rossz. :D May'n hangja még mindig nagyon jó.

Már csak a Symphogear openingjére várok a szezonból.

May'n a legjobb!
a Macross -os Budokan koncert meg 1enesen EPIC :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Faylan új Hakkenden Openingje sem rossz,
az Endinget viszont kifejezetten imádom, elvégre Ceui. Alig várom belőle a teljes verziót :thumb:


Az új The World God Only Knows 3 Opening sem marad el a korábbi első és második évadétól :cool:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kész, végem van! *fangirl mode on* A Shingeki második op-ja látványvilágban simán felülmúlja az előzőt. A zene remek hozzá, mióta letöltöttem a kislemezt, már párszor meghallgattam. ^^ Utoljára a Bosszúállók végén láttam hasonló 3D effekteket.
Az új ending is nagyon jó lett, csak lazán "aknára futtatja" a nézőket. XD Az őskort idéző falfestményeket igazán jó ötletnek tartom.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Fúú, a második Shingeki OP legalább olyan epic lett, mint az első! Viszont szakadjanak meg azok a vadbarmok, akik telespoilerezték a videó alatt a kommenteket! :mad:

Az ED-el mi a gond, van benne valami olyan spoiler utalás, amit én még nem értek? :?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Már az első opening kapcsán is előjött ez a spoilerezés. Értem én, hogy aki olvasta a mangát, egyből tudja, mi a helyzet, de nem kéne mások szórakozását elrontani.
Az ed-nél konkrétan az a bajom, hogy mutatják Titán-Erent, Mikasát és Armint, ahogy együtt akcióznak, közben ilyen nem volt a mangában. Fillerként majd benne lehet ez a jelenet egy bizonyos ponton, csak így kicsit csalóka.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kami-Nai Opening is egyre jobban tetszik ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rui-chan írta:Az ed-nél konkrétan az a bajom, hogy mutatják Titán-Erent, Mikasát és Armint, ahogy együtt akcióznak, közben ilyen nem volt a mangában. Fillerként majd benne lehet ez a jelenet egy bizonyos ponton, csak így kicsit csalóka.
Nem ez lenne az első sorozat, ahol csak a látvány miatt olyan jelenet kerül az openingbe vagy az endingbe, ami sose fog megtörténni a történet folyamán. Én pont ezért nem szoktam messzemenő következtetések levonni az OP vagy az ED jeleneteiből. ^^
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Azért a Blood Lad openingje se lett rossz. :D May'n hangja még mindig nagyon jó.
Valóban, még kacérkodom is a gondolattal, hogy lehet bele kéne kezdenem ebbe is, csak...lásd Új animék topic, ahol kifejtettem bővebben az aggályaimat. XD
Mariko írta:Fúú, a második Shingeki OP legalább olyan epic lett, mint az első! Viszont szakadjanak meg azok a vadbarmok, akik telespoilerezték a videó alatt a kommenteket! :mad:
Nagyon vigyázz velük, van a Shingeki fandomnak egy ritka szemét rétege, akik minden létező felületen, ahol csak szóba kerül a sorozat, azzal szórakoznak, hogy sorban lelövöldözik a poénokat azoknak, akik a mangát még nem olvasták. (Méghozzá olyan szinten, hogy YouTube-on már a legfelső kommentek olyasmik szoktak lenni, hogy "Le ne tekerjetek, mert valamelyik már lelőtt nekem egy nagy spoilert!", meg: "Imádom az animét, de a fandomja nagy szemét.") Attack on Spoilers. :dirr: De tényleg, én már ráálltam arra, hogy nem olvasok kommenteket, amíg be nem hozom magam a mangában az aktuális fejezetig, mert ezt már csak így lehet kivédeni.

Ja, az új OP/ED párosról: az OP baromi jó, reménykedtem benne, hogy sikerül nekik tartani a színvonalat és sikerült. :D Oké, talán egy hajszállal gyengébb, mint az első volt, de mivel az annyira jó volt, ezért ez még a második OP-nak továbbra is nagy dicséret. :D (Ja és most már nem csak egyetlen német mondat van az elején, hanem egy egész versszak, sőt, később is random német szavak/szövegek bukkannak fel a számban, kvázi az egész szám félig németül van. XDDD) Az ED szintén jó, talán egy kicsit még jobb is, mint az első volt, bár lassú számként az is tetszett. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ja és most már nem csak egyetlen német mondat van az elején, hanem egy egész versszak, sőt, később is random német szavak/szövegek bukkannak fel a számban, kvázi az egész szám félig németül van. XDDD
Revónak van egyfajta vonzódása az európai kultúrákhoz és nyelvekhez, a német mellett volt már terítéken a francia, a spanyol és a görög nyelv is. Amikor egy japán próbál franciául énekelni... na az vicces. XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Nagyon vigyázz velük, van a Shingeki fandomnak egy ritka szemét rétege, akik minden létező felületen, ahol csak szóba kerül a sorozat, azzal szórakoznak, hogy sorban lelövöldözik a poénokat azoknak, akik a mangát még nem olvasták. (Méghozzá olyan szinten, hogy YouTube-on már a legfelső kommentek olyasmik szoktak lenni, hogy "Le ne tekerjetek, mert valamelyik már lelőtt nekem egy nagy spoilert!", meg: "Imádom az animét, de a fandomja nagy szemét.") Attack on Spoilers. :dirr: De tényleg, én már ráálltam arra, hogy nem olvasok kommenteket, amíg be nem hozom magam a mangában az aktuális fejezetig, mert ezt már csak így lehet kivédeni.
Ha esetleg idő közben, véletlenül átmennék ebbe a szemét rétegbe, rögtön tudassátok velem! Pont a spoilerek miatt "bánom", hogy olvasom a mangát, nehéz megállni, hogy ne beszéljek róla. ^^" Próbálom visszafogni magam, de AA-n párszor már kiadtam magamból, amit a legújabb manga chapterről gondolok. Az új OP egyébként sokkal spoileresebb lett, mégsem kezdtem el elemezni jelenetenként, hogy ez és ez mire vonatkozik.
Titkos írta:Ja, az új OP/ED párosról: az OP baromi jó, reménykedtem benne, hogy sikerül nekik tartani a színvonalat és sikerült. :D Oké, talán egy hajszállal gyengébb, mint az első volt, de mivel az annyira jó volt, ezért ez még a második OP-nak továbbra is nagy dicséret. :D (Ja és most már nem csak egyetlen német mondat van az elején, hanem egy egész versszak, sőt, később is random német szavak/szövegek bukkannak fel a számban, kvázi az egész szám félig németül van. XDDD) Az ED szintén jó, talán egy kicsit még jobb is, mint az első volt, bár lassú számként az is tetszett. :)
A német nyelvről már elmondtam a véleményemet a Shingeki topicjában, de ez mégis nagyon tetszik. Egyáltalán nem bánom, hogy sokkal kevesebb a tényleges japán szöveg. A videó jobban tetszik, szóval összességében nálam a második nyert. Az animációk gyönyörűek lettek! (Ja, és Armin nagyon durván néz ki, amikor véresen mutatják a fejét! :shock: ) Az ED-nél az tetszik, hogy már több szereplőre koncentrálnak, nem csak Mikasára.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Corot »

Junchi írta:LoGH OP3 - Valami egészen gyönyörű ez a zene... *_______*
Ez tetszik és megint eszembe juttatja, hogy most már ideje lenne megnéznem a LOGH-t.
Junchi írta:Yojouhan Shinwa Taikei - Ez meg csak simán megunhatatlan.
De jóóó, az animéhez még nem volt szerencsém, de az openingje kifejezetten tetszik.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pár évvel korábbi, de a Btooom! első és második openingje szerintem határozottan jól sikerült. :) (Meg kéne már nézni magát a sorozatot is. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

El is feledkeztem arról, hogy volt még a Shingekin kívül olyan anime, aminek mindkét openingje és endingje nagyon tetszett. :drop:
Densetsu no Yuusha no Densetsu: opening 1, opening 2, ending 1, ending 2
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Na ha már úgyis nemrég láttam a Jinruit, akkor kiemelném az endinget. Művészkedős ugyan, de tanulságos, és remekül tükrözi az anime mondanivalóját (hallod ezt Shaft? =D).
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mostanában igyekszem magam a Danganronpával behozni és bár maga az anime nem igazán nyerte el a tetszésemet (öhm... kicsit finoman fogalmaztam, szvsz a legrosszabb a szezonból), de az endingje nagyon állat. Olyan, mintha Vocaloid szám lenne és maga a dalszöveg is nagyon tetszik.
Kép
Avatar
Firebrand
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2006.10.12. 07:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Firebrand »

Most egy kicsit mainstream leszek, de nekem a SnK második nyitódala lett a kedvencem. Endingeket általában unalmasnak tartom, de a Basilisknek volt egy jó, aminek a nevét pontosan nem tudom most, de elektromos gitárral kezdődött úgy 2-3 másodpercig.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: scineram »

-OJ- írta:Kami-Nai Opening is egyre jobban tetszik ::^_^::
Basszus, nemrég esett csak le, hogy ezt KitEri énekli. A Happy Girlben még azonnal felismertem. Meg persze a Marshmallow Justiceban.
Péter írta:remekül tükrözi az anime mondanivalóját (hallod ezt Shaft? =D).
Ez legalább annyira.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Péter »

scineram írta:Ez legalább annyira.
Nos azon túl, hogy egyből némítottam, a látottak alapján a következő jött le: Egy srác, meg három csaj, amiből egy lesz a befutó, plusz a szokásos Shaftos randomkodás, és úgy nagyjából ennyi. Ebben én semmi mondanivalót nem látok, annál több klisét, céltalan művészkedéssel meghintve, ala Shaft. =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:
scineram írta:Ez legalább annyira.
Nos azon túl, hogy egyből némítottam, a látottak alapján a következő jött le: Egy srác, meg három csaj, amiből egy lesz a befutó, plusz a szokásos Shaftos randomkodás, és úgy nagyjából ennyi. Ebben én semmi mondanivalót nem látok, annál több klisét, céltalan művészkedéssel meghintve, ala Shaft. =)
Én most azt még ignoráltam is, hogy az egész OP grafikája a szokásos Shaft-féle "hajigáljunk mindent egymásra, aztán majdcsak kisül belőle valami (vagy nem)" metódust követte, ami viszont nagyon fájt, hogy az alapritmus, meg az "ájájájá" az elején nekem tökre bejött, aztán amikor meghallottam az énekes sipító fejhangját, akkor nekem is kedvem lett volna egyből némítani az egészet. Tipikusan az a szám, ami remek opening lenne mondjuk egy férfi énekessel, vagy akár egy nőivel is, ha mélyebb/komolyabb hangon énekelne, de ez a "moe akarok lenni!"-hang sajnos megölte az egészet és már nem ez az első OP/ED, ami emiatt válik közel hallgathatatlanná számomra, pedig amúgy minden más rendben lenne vele. :?
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Zenék terén eddig nem túl fényes a szezon, alig találtam olyan sorozatot, aminek tetszik az openingje vagy endingje.

BlazBlue OP Eddig nagyon jó, Faylan énekli, szóval aki szereti a hangját, szerintem nem fog csalódni.

Nagi no Asukara OP és ED. Kár, hogy maga az anime nem lett ilyen jó. ^^"

Strike the Blood OP Ez is nagyon tetszik, azt hiszem a kedvencem lesz a szezonból.

Egyelőre ennyi, majd még később kerülhet hozzá valami.
Kép
Válasz küldése