Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.01.22. 00:55

Több olyan OP is van a mostani szezonban, ami a decensebbek közé tartozik, de az eddig látottak közül nálam a Mitsuboshi Colors OP-je a viszi a prímet, mert ez a fajta energikus, aranyoska dal, és a szereplőket jól leíró, a zenével konkrétabban harmonizáló viselkedésüket használó animáció tesz róla, hogy jól indítson el egy olyan sorozatot, ami valahol a Yotsubato és a Kids' Next Door találkozásánál leledzik.

Közben pedig elkezdtem bepótolni azokat a címeket amiket tavaly sikerült elhanyagolnom, aminek a második állomása most az ACCA, egy olyan OP-vel amiből hatalmas mértékben árad a stílus vizuálisan, zeneileg pedig egy nagyon jó lendülettel bíró jazzes szám ami igenis mer egy kis kakaót adni a mixbe, és nem elégszik meg a szokásos "puccosabb" stílussal.
Kép Kép

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.01.22. 08:51

ACCA opening *.* Bizony, a tavalyi év (egyik) legjobbja! :thumb:

Dodgers
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dodgers » 2018.01.24. 03:00

Megmondom őszintén, nem ezt a fajta openinget vártam volna az ACCA-tól, de nem panaszkodom az biztos. :D Sokkal komótosabb/"urasabb" stílusra számítottam már csak a grafikai stílus miatt is, ehhez képest azóta szerintem harmincszor újranéztem már azt a szerencsétlen OP-t, és csak remélni tudom, hogy a többi 2017-es lemaradásom behozása sem fog számottevően rosszabb/gyengébb OP-kat felmutatni, mert a Madhouse nagyon odatette ezt az OP-t. Hasonlóan az OPM openingjéhez ha már itt tartunk, mégha természetesen hatalmas eltérés van a két sorozat között.
Kép Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.01.25. 01:01

Még csak a sorozat felénél járok, de máris ráfüggtem a 2003-as Kino no Tabi endingjére, olyan gyönyörű a dal. <3

Androsama
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Androsama » 2018.01.26. 09:43

A Violet Evergarden is kapott egy gyönyörű openinget. Lélegzetelállítóan szemet gyönyörködtető másfél perc az egész. Én csak ámultam és bámultam.

https://www.youtube.com/watch?v=lkye0rMdjrE
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.02.14. 22:13

Úgy tűnik, engem könnyű egy-egy jobb számmal lenyűgözni (gondolom ehhez nagyban hozzájárul, hogy ritkán ugrom át a főcímdalokat), most a Tsuritama OP és ED tetszett meg. :D

Jucuky
Haladó
Haladó
Nem:

Hozzászólás Szerző: Jucuky » 2018.02.15. 08:55

annarancs írta:
2018.02.14. 22:13
Úgy tűnik, engem könnyű egy-egy jobb számmal lenyűgözni (gondolom ehhez nagyban hozzájárul, hogy ritkán ugrom át a főcímdalokat), most a Tsuritama OP és ED tetszett meg. :D
És, ha megfigyeled az opening szövegét, akkor feltűnhet, hogy mind a négy főszereplő nevét beleírták a szövegbe, ami szerintem olyan aranyos dolog volt. ::jsmile::
Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.02.15. 17:53

Jucuky írta:ha megfigyeled az opening szövegét, akkor feltűnhet, hogy mind a négy főszereplő nevét beleírták a szövegbe
És tényleg, ez eddig fel sem tűnt. Milyen jó. :D

Katana
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Katana » 2018.02.16. 19:19

A Mahoutsukai no Yome Opening 2 Elég jó lett.És a Fate/Extra Endingje.

Jucuky
Haladó
Haladó
Nem:

Hozzászólás Szerző: Jucuky » 2018.02.22. 10:40

Tavaly futott a Spiritpact című, BL beütésű, kínai képregényen alapuló sorozat. Bár én kedveltem a sorozatot és a vagány, nagyszájú, eleven főhős fiút, tény, hogy a sorozatnak voltak hiába és ezek egyike, hogy néha botrányosan trehány volt a grafika.

Holnap hivatalosan kezdetét veszi a kínai vetítéssel a második évad, holnapután pedig követi ezt a japán szinkronos kezdés, amihez közreadták az openinget és endinget. Az eredeti műben most egy remek sztoriszál következik, és nem tudom, fog-e a sorozat grafikai színvonala is ennyit javulni, de hogy az opening és az ending most gyönyörű lett, az biztos.

Mivel BL-ként számontartott sorozat, noha semmi konkrét nem történik a fiúk között a két videóban, csak azoknak ajánlom a megtekintését, akik nem idegenkednek a meghittebb férfixférfi kapcsolattól
Kép

Flame
Újonc
Újonc
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Flame » 2018.02.26. 16:10

Én is nagyon ritkán ugrom csak át az opokat, és az olyan opal, ami érzelmes és igényes nagyon meglehet fogni...

https://www.youtube.com/watch?v=oAXrRWLKzko
https://www.youtube.com/watch?v=-hA4na_3jT0

iskariotes
Nagymester
Nagymester

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2018.03.14. 11:23

Csak tegnap eset le a két forintos nálam, hogy a Conan Nazo openingje eleje megegyezik a Lupin-nak ezzel az openingjével.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.04.09. 17:24

Akkor szezonkezdésnek itt is van a Hoozuki OP, az a balladás/ódás nyitány... majd a szokásos pokoli buli, áhh, akkora poén. :D Kedvencem talán az a jelenet, ahol a banyák pózolnak, te jesszus. Az ending se rossz, 53. másodpercnél a sátán könnyei, mint OPED kliséXDXD, majd a menő, Enmát égető Hoozuki a végén.

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.04.16. 23:08

Lássuk, mi nem lett még linkelve ide vagy a friss, ropogós topicba...
Az új Cardcaptor Sakura opening hozza a szokásos magas színvonalat. Úgy tűnik, hogy népszerűek még a táncos főcímek, ebben a szezonban a kissé lagymatag Nil Admirari no Tenbin és a Saiki Kusuo no Ψ-nan képviselik ezt a vonalat. A Last Period op/ed-je fülbemászó, pedig nem is annyira az én ízlésvilágom.
A kedvencem eddig talán még mindig a WotaKoi és a Kakuriyo no Yadomeshi főcímdala.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.04.26. 17:22

Androsama írta:
2018.04.15. 09:42
Cutie Honey Universe

Hát, én nagy CH-fan vagyok, de ez valahogy nekem nem nagyon jön be. A grafika kifejezetten csúnya, az opening nem tetszik, a történet so-so. És a több meztelenkedést, ecchit és yurit láttam az első részben, mint az eddigi összes látott animémben. Még nem tudom, folytatom-e. ::z::
Ezt az animét már ott elcseszték, amikor volt pofájuk ezzel az openinggel kiadni. Jó, oké, így önmagában persze nem egy rossz szám, de a klasszikus Honey-dalhoz nem nyúlunk! Ezt is fanoknak kellett "megjavítani", hogy vállalható legyen. :lol:

Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD Mondjuk UverWorldéket amúgy is bírom Bleach OP 2 óta, de most megint bizonyítottak. :D Mondjuk az a vád némileg találó a klipjével szemben, hogy mintha helyenként olyan "out of sync" lenne az egész, de máskor meg rohadtul betalál, lásd ahogy pl. All Might pont a "DREAMING!"-nél csap egy krátert a földbe. XD (Btw, lassan még lehet ezt is felveszem a planned listámra, ez most már durván coolnak néz ki, szal itt még értem is a hype-ot. :D Emlékszem, amikor indult, afféle "ez lesz a Naruto utódja" dumákkal promózták, aztán ahogy haladunk előre, szerencsére egyre inkább kiderül, hogy köze nincs hozzá. XD A Weekly Shounen Jump amúgy továbbra is eléggé hülye, szal így a sikeres BnHA futása közben bemondanak egy ilyet a Black Cloverre, hogy "mi azt szeretnénk, ha ez lenne az újabb SJ hype-sorozat", hát lol, oké... XD

Ja, illetve igaz, hogy előző szezon, de elég sokat hallgattam még mostanában a Jackson 5 - I want you back című számát is Yuru Camp openingjét is. :)
Kép

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2018.05.03. 15:36

Titkos írta:
2018.04.26. 17:22
Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD
...így hát szinte várható volt, hogy ennek lesz pont a full verziója valami fájdalmasan gagyi. :? De komolyan, emberek, mi ez? Nem szimplán arról van szó, hogy (Shingeki mintára) a TV size után jövő rész szinte olyan, mintha egy másik szám lenne, mert talán abban még ki is egyeznék (engem pl. anno a Shingeki openingek full verziói nem borítottak ki úgy, mint a legtöbb embert XD), hanem konkrétan ahogy az egyik kommentelő írta: "És ebben hol van az a rész, ami a TV size?" XD De tényleg, mintha Uverék csináltak volna két külön számot, az egyik a Boku no Hero Academia OP 3, a másik meg valami gépzene, hangtorzított, hét éves gyerek által összetákolt béna remix és ez utóbbit elnevezték "teljes változatnak". :dirr: Oké, most itt elpoénkodom, de amúgy ez most fájt, mint állat. :(

Edit: Aztán ebből is kénytelen az ember kikeresni egy fanmade verziót (mint a Cutie Honey Universe-nél a múltkor... XD), ami legalább úgy-ahogy javítja a canon dal hibáit. :dirr:
Kép

Katana
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Katana » 2018.05.05. 15:15

Hinamatsuri
Comic Girls

És talán a Caligula de ez picit elvont,és hasonlóan az új Tokyo Ghoul-hoz nagyrészt női részleg.

Risa
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.05.06. 19:55

Megalo Box OP
Látványra semmi extra, de nagyon tetszik, hogy még magának a dalnak is milyen retró hangulata van.
Kép
“What stage has your relationship progressed to?”
“The things that should have been done have been done. The things that shouldn’t have been done have also been done.”

Risa
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Risa » 2018.06.10. 21:16

Titkos írta:
2018.04.26. 17:22
Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD Mondjuk UverWorldéket amúgy is bírom Bleach OP 2 óta, de most megint bizonyítottak. :D Mondjuk az a vád némileg találó a klipjével szemben, hogy mintha helyenként olyan "out of sync" lenne az egész, de máskor meg rohadtul betalál, lásd ahogy pl. All Might pont a "DREAMING!"-nél csap egy krátert a földbe. XD
Igen, a dal meg a képsorok ritmusa valahogy nem mindig passzol össze, pedig tényleg jó kis szám lenne. (Bár szerintem a Sora ni Utaebát nem übereli.)

Viszont amelyik animének eszméletlen jól sikerült összerakni a klipet a dallal, az a Yowamushi Pedal. Igaz, hogy magától az animétől sokszor a falat kaparom (a legutóbbi részben 100 métert sikerült megtenniük full sprintben), de ez az opening nagyon király lett.
Kép
“What stage has your relationship progressed to?”
“The things that should have been done have been done. The things that shouldn’t have been done have also been done.”

Catrin
Nagymester
Nagymester
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2018.06.12. 18:12

Oh, rég írtam ide! Kedvencem a szezonból még mindig a fent említett Hoozuki OP/ED (a WotaKoi kellemes még), és hozzá csapódott a S;G 0 ED is, annyira hatásos.

De amitől mostanság megint oda-vissza vagyok az a revaccs által felfrissített Macross 7 OST teljes egészében.

Továbbá haladgatok az Oniisama e-vel is, ami képileg elég visszafogott klipeket kapott, de az OP és az ED retro-shoujo dallama is totálisan fülbemászó. Utóbbit kicsit jobban kedvelem.

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.04. 02:05

Az új szezonból még semmibe sem kezdtem bele, de Twitteren szembejött velem már n+1. alkalommal a Black Clover 3. openingje, megnéztem végül, és be kell valljam, egész kellemes [standard shounen főcímdal]. Szintén Twitteren találkoztam a nyári Back Street Girls openingjével, ami pedig ijesztően fülbemászó. >.<

Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2018.07.08. 20:53

Hataraku Saibou OP-ED párosa nagyon cuki. ::^_^::
Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.09. 20:38

Lassan rendesen elstartol a nyári szezon, így a Gintama elvileg utolsó történetívének második fele is folytatódik animében. Az új opening egészen szomorkás hangulatú (és nem csupán a csoportképek derp arcai miatt >.<). Egészen finoman elspoilerezi, hogy mire számíthatunk a folytatásban, a masszívan spoileres részleteket viszont egyelőre kihagyja, ezekkel feltételezésem szerint majd a történet előrehaladtával egészítik ki/módosítják a képsorokat.

A Kakuriyo no Yadomeshi új endingje egészen szép (persze pont erről nem találok most videót... ha valakit nagyon érdekel, a mai 15. részben 22:00-tól megy). Az új opening sem lenne rossz, ha nem lennének itt-ott kicsit furcsára megrajzolva a fejek benne...

A Hataraku Saibou opening tényleg jópofa. :)

Akosss
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2018.07.09. 21:05

Egyből berántott a MicsiHacsi OP-ja, látványban nagyon erős és ez az instrumentális szám is egy JAM. (Aláírásképem is ebből van.)

Az új szezonból a Banana FIsh-re leszek kíváncsi, remélem nem valami tucatopeninget kap majd.
Kép

annarancs
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2018.07.12. 14:49

Omg, az új Free! endingben már megint táncolnak! :'D Olyan sok szereplő lett hirtelen, hogy hajszín/frizura alapján már meg sem tudom különböztetni őket. xD

Válasz küldése