Melyik anime vége volt a legmegrázóbb? ~spoilerfest~

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Konomi írta:A Miyazaki-féle animékben az a gyönyörű, hogy mindenféle gusztustalanság nélkül sokkoló, tehát nem úgy sokkol, mint mindjuk a Berserk, ami szeirntem előny... igen, vannak ennél sokkal sokkolóbb animék is, de...
*bólogat, bólogat* :goodpost:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2005.08.04. 18:47-kor.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Konomi írta:A Miyazaki-féle animékben az a gyönyörű, hogy mindenféle gusztustalanság nélkül sokkoló, tehát nem úgy sokkol, mint mindjuk a Berserk, ami szeirntem előny... igen, vannak ennél sokkal sokkolóbb animék is, de...
Hát a Berserk anime szerintem éppenhogy nem a vérengzős jelenetekkel akar sokkolni, legalábbis én nem azokat találtam sokkolónak. A Berserkben a legmegdöbbentőbb/legsokkolóbb részek számomra éppenhogy azok voltak, amikor egy-egy pillanatra bele lehetett látni az emberek (főleg Griffith) fejébe. Pl. Griffith kis monológja a barátságról, vagy a gondolatai a kínzókamrában (az egyenesen ijesztő volt)... amikor Gatts gondolkodás nélkül kivégzi azt a kisfiút, és ami utána jött, az is nagyon ütős volt, de nem a vér miatt... nameg legvégén ott van az a "te voltál az egyetlen".

A manga más kérdés, az tényleg fürdik a vérben meg mindenféle ocsmányságban, de nem is szeretem... éppen emiatt (is).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Legmegázóbb élményt sztem a Kite vége jelentette. Ott padlót fogtam...

Relunx
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pedig már lehetett sejteni, hogy mi lesz a vége. Vagy csak nekem túl jó a képzelőerőm? ~˘_˘~
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Sztem abszút nem volt sejthető...nekem tök váratlannak tünt az egész.

Relunx
Kép
Avatar
Kira-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.07.20. 20:23
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kira-chan »

most néztem végig a Chrno Crusade-t *szip-szip*, és azt kell mondjam, hogy nagyon, de NAGYON megrázó volt :sobsob: amikor ott a végén ültek a naplementében...és a lány...meg az óra...és...wáhááááá ::bawl:: ::bawl:: ::bawl::
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

X, Chrono Crusade... Ennél a kettőnél, főleg az utóbbinál nagyon ugy éreztem hogy minden ami történt hiábavaló volt... Vagy nemtom.. Nemtom kifejezni de nagyon rossz volt :/ X-nek a végében láttam azt a kis minimális pozitívumot de a Chrono Crusadnél semmi...Viszont nagyon szép volt ::bawl::
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Olyan sok megrázó animét nem láttam még eddig, sz'al csak azokat tudom leírni, amikhez szerencsém volt: Noir, Petite Cosette. Mondjuk a Petite Cosettenek nem a vége volt megrázó, hanem a közepe, ehh. :drop:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Petit Cossette T_T nekem nagyon tetszett és megrázó is volt, de nem csak a közepe...

Edit:
Most fejeztem be az Eikoku Koi Monogatari Emma [Victorian Romance Emma] c. eleinte kellemesnek gondolt sorozatocskát... most fejeztem be és........... no comment... WTF én annyira sejtettem, hogy valami ilyesmi lesz a végén, hogy az a... na mindegy. Ez akkora csalódás volt, hogy még. Reménykedtem, hogy nem így fog végződni, mert annyira utálom, ha így "fejeznek be" egy sorozatot. Ez így, nyugodtan ki merem mondani, hogy szar. Ekkora hülyeséget... persze megértem, hogy két ország így meg úgy, de azért Emma is erőt vehetett volna magán és nem kellet volna így mártírkodni, mert ezzel tönkretette az egészet. Szépen elszúrta az életét. Pedig milyen boldog lehetett volna! Nem, nem a pénz miatt, mert ő nem olyan lány, aki a pénzre hajtott, hanem mert nézeteim szerint szerette William-et és vele boldog lehetett volna, ha megembereli kicsit magát. Ez így elég önző dolog volt a részéről, mert nem csak a saját boldogságát fojtotta vízbe... elsősorban azért nem ezt vártam Emmától, mert eddig erősnek mutatta magát. Olyannak, aki nem futamodik meg a problémák elől ilyen könnyedén. A látszólagos "könnyebb utat" választotta, de mégis rossz lesz neki...
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Relunx írta:Sztem abszút nem volt sejthetõ...nekem tök váratlannak tünt az egész.

Relunx
miért, mi is volt a vége? (ha jól tudom a Kite az a hentai, amiben nem mutatnak semmit XD)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Beyond silence
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.09.08. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Beyond silence »

Nagyon jó a téma!

Nekem azt hiszem eddig
Neon Genesis Evanglion és a Memories 1. része a Magnetic rose.

(a zene nem kis szerepet játszott ebben)

Azt hiszem erről nem is lehet semmit írni, (láttni kell... ::jthrill:: !)
"Temet nose - Ismerd meg önmagad"

(http://beyondsilence.uw.hu)
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Nálam Berserk, Akira, X. Ja és Memories 2. történet (bár az inkább volt vicces)
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Nálam az abszolút legmegrázódd anime-zárás az Utena esetében volt. Nyilván közrejátszott a tény, hogy az az anime elgondolkoztatott és arra ingerelt, hogy újra és újra belenézzek. De ettől függetlenül is hihetetlen volt az utolsó néhány rész... Egyszerre néztem végig az egészet és még vagy két órát ültem az időközben elsötétült monitor előtt és bámultam magam elé.
A másik ilyen élmény a már fent említett Berserk volt.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Sziasztok!

Nálam idáig abszolút viszi a pálmát:
Cowboy Bebop (a sorozat)
Gunslinger Girl
Wolf's Rain
Ezeknek igazán pityergős végük van.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A Cb vége szerinte elég kiszámítható, engem nem rázott meg.

A Gunslinger girl az nekem nagy csalódás volt. Kislányok fegyverekkel, gondoltam ez aztánm ütős lesz. Erre egy full közhelyes, kiszámítható megrázónak kicsit sem nevezhető mentálmaszturbációt kaptam zéró akcióval.

Wolf's Rain: ezt még nem bírtam végignézni, nem kötött le.

A besrerk az üt mint a szeg. Bár én mangadrukker vagyok. Persze a manga vége a 12. kötet. Az azt követők már nem számítanak. A Berserk az ami többször is odavág: amikor guts lelép, amikor kiszabadítják griffithet, és a napfogyatkozással a végén.
Piracy is charity.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Üdv!

Hát, úgy látszik, hogy a fentiekben nagyban különbözik az ízlésünk, mivel én meg a Berserket nem bírtam tovább három résznél. De azért valószínű, hogy lenne "közös nevező" a kedvenceink között.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

A Wof's Rain-t kihagytam. Nekem azért volt megrázó a vége, mert már ennyi keresgélés után igazán eljuthattak volna a paradicsomba. Mondjuk sejtettem hogy nem lesz happy end, talán így jobb is.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

AIR -> Végig reménykedtem, hogy van mentség és meg fog gyógyulni Misuzu, de a végén nagyon elszomorodtam, hogy hiába tört meg az átok, ő mégis meghalt. Főleg azzal a zenével együtt volt teljesen megrázó. ::bawl::
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Lullaby írta:A Wof's Rain-t kihagytam. Nekem azért volt megrázó a vége, mert már ennyi keresgélés után igazán eljuthattak volna a paradicsomba. Mondjuk sejtettem hogy nem lesz happy end, talán így jobb is.
? Szerintem azért nem volt rossz end sem. Csak éppen a paradicsom nem az volt, aminek ők várták. (ld. WR topic)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

en az egyetlen amin sirtam, meg kiborultam a Saishuukeiki Kanojo(She the ultimate weapon volt...)
de mintha nem nagyon lattam volna senkitol...nem ertem..csak nekem volt megrazo? :cry:
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én még csak most nézem. :wink:

De ha csak kicsit is megrázóbb lesz, mint egy átlagos rész, akkor már alapból pályázhat erre a megtisztelő címre..
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

IloveRenji írta:She the ultimate weapon
Kicsit fura volt a vége, már ahogy emlékszem. Mondjuk nekem annyira a film nem jött be, illetve az alapstory tetszett volna, csak eléggé el volt húzva. A film zárása... csak úgy bambultam ki magamból, hogy mi van?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

igen...nos a zaras, az nekem sem jott be igazan..hanem vhogy az egesznek a hangulata olyan szomoru,es nyomaszto..es remenytelen...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, aki szomorút és reménytelent akar, nézzen Blue Submarine 6-ot... egyik legdepresszívebb anime, amit valaha láttam.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

es az mirol szol, ha szabad ilyet kerdezni?(ha nem :woff: )
nem talaltam az animeismertetokben...
Válasz küldése