Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már csak egy hónap, és indul az áprilisi dömping. ::^_^::
A legutóbbi óta ismét jelentős mértékben bővült a címek listája, amikbe bele fogok nézni.

Sengoku Basara
Pandora Hearts
Shangri-La
Queen`s Blade
Dragon Ball Kai
Hagane no Renkinjutsushi (2009)
07-Ghost

És gyanítom, mire április végére érünk, ez a lista csak nőni fog.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Tavaszi szezonból ezeket biztos nem hagyom ki:

FMA 2
Valkyria Chronicles ( game magas pontszáma biztató, remélem az anime is olyan jó lesz)
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az FMA2, a Pandora Hearts, 07-Ghost és a Valkyria Chronicles engem is érdekel + a Dogs OVA meg a Higashi no Eden. De ez túl sok nekem, ennyire biztos nem lesz időm. :(
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Amit én biztos, hogy nézni fogok a tavaszi szezonból:
- Chi's Sweet Home 2.
- Ristorante Paradiso

Ami még felkeltette az érdeklődésemet:
- Hatsukoi Limited
- Natsu no Arashi
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ahhoz képest, hogy máskor jó, ha egy sorozat érdekel, a mostani tavaszi szezonban lesz pár nagy cím. :D

Lupin III VS Detective Conan

Ez egy crossover lesz kettőjük szereplésével, vagy csak két sztori külön-külön, amit egymás után adnak le? Ha az előbbi, akkor nagyon vevő lennék rá, megnézném, ahogy Conan megpróbálja elkapni Lupint. XDD

To LOVE-Ru OVA

Ugyan még a TV-t sem néztem végig (szedem le a DVD-s részeket, majd utána) de amit eddig láttam, az szerencsére kellemes csalódás volt, még a TV-ben leadott epizódoknak is sikerült visszaadniuk a manga lényegét (mindenféle fanservice a sokadik hatványon :vigyor: ), szóval kíváncsian várom, hogy az OVA-ban mit hoznak össze, ahol már nem köti a kezüket a cenzúra. :) (Az mindenesetre biztató, hogy a nővé változott Rito-kun is szerepelni fog. XD)

Dragon Ball Kai

Azért végignézni nem fogom, 5-6 éve már megtettem, de már csak a nosztalgia miatt is bele fogok nézni az első pár részbe, hogy vajon csak a régi sorozatokból összevágott rókabőrről van szó, vagy tisztességes remake-ről. (Meg kíváncsi leszek, hogy meddig szándékoznak megcsinálni, remélem a GT nevű förmedvényt pl. kihagyják.)

Fullmetal Alchemist

Hehe, a végére hagytam, amit a legjobban várok. :) Az ígéretek szerint ezúttal egy teljesen a manga vonalát követő TV sorozatot kapunk a BONES-tól, reméljük igazat mondanak. :)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Tavaszi szezonból biztos nem hagyom ki a Dragon Ball Kai-t és az FMA2-t, ezeken kívül még talán a Yurumeitsut, jah meg Chi's Sweet Home 2-t (bár az első szériát se kedveltem túlságosan xD).
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Na neee! Star Wars? Nálam biztos.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igaz is, az a Star Wars mi lenne? Spontán reklám az amcsi Clone Wars filmnek, vagy esetleg tényleg készül valami amerikai-japán koprodukciós sorozat belőle? XD
Kép
Avatar
Hime
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.02.21. 15:33
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Hime »

Amit semmiképpen nem hagyok majd ki az a To LOVE-Ru ova, FMA2, már alig várom hogy lássam őket. ::hehe:: Egyenlőre ennyi.
"Ahol az álomnak vége szakad ott kezdődik a valóság."
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

FMA2-re én is nagyon kíváncsi vagyok, szerintem a FMA alapmű - pedig a mangáját még nem is olvastam...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

SW-raén is rácsodálkoztam, de lehet, hogy szimplán arról van szó, hogy japánban is bemutatják a clone-wars-t.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

K-ON!
Nos ez az anime......NAGYON MEGTETSZETT MIKOR MÁR AZ ENDINGJÉT BELINKELTÉK NEKEM MEGNÉZÉSRE!!!^^
Ajánlom mindenkinek megnézésre!
Nemrég jött ki a második része...Húsvét alatt nem volt új, de remélem estére lesz harmadik rész.:)

A történet röviden:
Yui új iskolába kerül és az elsősök között nagy a rohangálás, hogy ki milyen klubba jelentkezzen. Egy zenei klub is alakul, de nem nagyon szállingóznak tagok. Eddig hárman vannak..) Aztán a kissé félős Yui is betoppan. Teával, sütivel próbálják maradásra bírni a lányt...kellene még egy gitáros.:))
Nagy nehezen meggyőzik...de ekkor jön a problémák sokasága:
1.Yuinak semmilyen hangszere nincs
2.Kasztanyettán kívül semmilyen hangszerhez nem ért.XD
3.Nincs pénze hangszerre.

A második rész tömören a pénzszerzésből és a gitárvásárlásból áll.:)

Érdemes megnézni!
A grafikája szerintem szép,habár néha darabosnak tűnik. Olyan, mintha a Miyazaki filmek mozgósságára hajazna , kevés sikerrel. Egy ismerősöm szerint kicsit Lucky Star-osra sikerült.
A zene, a japán szinkron...a rajzolása...szerintem szép.:)

Itt egypár kép az animéből:
http://exce7ion.kokidokom.net/wp-conten ... de-1-5.jpg
http://watashiwadiana.files.wordpress.c ... nime-2.jpg
http://www.animekon.com/uploads/2008/12/K-ON-lolis.jpg

Még egy infó: Kerestem róla képeket...és közben megakadt a szemem pár érdekes dolgon...úgy tűnik manga is van belőle.:D
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

óh, felkeltődött az érdeklődésem, bár nem szeretek futó sorozatot nézni, mert várni kell :D de lehet mégis nekifutok :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

9, Shangri-La

Címe miatt érdekelt, meg azért mert Gonzo, de aztán a sok loli, travi miatt elment tőle a kedvem. Sőt sci fi is, ami miatt még inkább nem nekem való.

8, Sengoku Basara

Sengoku a kedvenc történelmi korom, szeretem ha valós történelmi személyek a főszereplők, sőt a szinkronstáb is kiváló, így ezek miatt néztem bele az animébe. De nem azt kaptam amit vártam, történetileg csalódás, leginkább csak harcról szólt, szereplők személyisége sem az amire számítottam. Jobb lett volna ha komolyabb történelmi anime lett volna, mert így, hogy nem veszi komolyan magát a sztori eléggé WTF.

7, Pandora hearts

Tetszik a kor, hangulat. 2. résztől a történet is egyre misztikusabb. Anime nagy hátránya eddig, hogy a szereplőket még nem bírtam megkedvelni.

6, Higashi no Eden

Nagy hype miatt néztem bele, rosszabb animére számítottam, de pozitív csalódás. Viccesen romantikus, történet titokzatos, grafika szép. Főszereplő fiú olyan mint Morita a Honey and Cloverből. Oasis féle opening meglepett, de jó volt.

5, Phantom ~Requiem for the Phantom~

Érdekes történet nagyon szép grafikával. Szomorú, gótikus számok is illenek hozzá. Eddig egyedül a sok lövöldözés zavart. Remélem későbbiekben sem fog lassulni a történet, mert egyelőre soknak tartom a 26 részt. Kedvenc szereplőm még nincs, de volt pár érdekes negatív szereplő.

4, Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Jó újra látni a kedvenceket, tetszik a darkos fantasy hangulat, de vicces jelenetből lehetne kevesebb. Volt pár uncsi poén. Várom amikor új irányt vesz a történet. Jelenleg még az első sorozat jobb, de későbbiekben ez még változhat.

3, 07-Ghost

Eleje még nem igazán tetszett, szereplők sem voltak szimpatikusak, de aztán feltűnt Ayanami, ő olyan gonosz amit szeretek, nagyon karizmatikus, hideg, okos, manipulatív alak, aki a háttérből irányítja a szálakat. Hamar meg is kedveltem. Nagyon illik hozzá Sho Hayami hangja. Ayanami karaktere a történetet is érdekessé teszi.

2, Tears to Tiara

Mivel az Utawarerumono az egyik kedvencem, ezt az animét meg hozzá hasonlítják, így egyből elkezdett érdekelni. Eddig tetszik, pont olyan fantasy amit szeretek, remélem a későbbiekben nem válik az anime hátrányává a sok női főszereplő és kár, hogy a démon nem Yuberhez hasonló karakter.

1, Valkyria Chronicles

Jobban tetszik mint a gameből látott videók. Grafika gyönyörű, karakterek szimpatikusak. Tetszik a kor és a történet is. Ha végig ilyen marad a hangulat akkor könnyen lehet nálam a tavaszi szezon legjobbja. Engem nagyon megfogott. Ez volt az egyedüli anime a 9ből amire 10 pontot adtam az első rész után. Amióta az anime elkezdődőtt azóta Amerikában egy csapásra a Top 5-be került a game. Ez már a népszerűség jele. :)
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Umineko no naku koro ni trailer

Személy szerint én már alig várom. :3
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Éppen ez a sorozat ígérkezik a legjobbnak a nyáriak közül. Próbaképpen még belenézek majd a Canaanba, a Tokyo Magnitude-ba és az Elementhuntersbe is.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Goofy »

anubys írta:Már csak egy hónap, és indul az áprilisi dömping. ::^_^::
A legutóbbi óta ismét jelentős mértékben bővült a címek listája, amikbe bele fogok nézni.

Sengoku Basara
Pandora Hearts
Shangri-La
Queen`s Blade
Dragon Ball Kai
Hagane no Renkinjutsushi (2009)
07-Ghost

És gyanítom, mire április végére érünk, ez a lista csak nőni fog.
Sztem nem épelméjű aki megnézi a Queens Bladet, anubys sztem nem neked való :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Queen's Blade jó példája annak, hogy igenis rossz a túlzásba vitt ecchi. Olyan természetességgel mászkálnak benne félmeztelenül a csajok fél epizódon keresztül, hogy már nem is ér semmit az egész "magamutogatás". Hol vannak a pirulós/zavarba jövő részek, vagy a "Naa, ne nézz ide!" jelenetek? Ha tök természetesen fogadják a dolgot, már nem is fun. :(
Mondjuk az egész sorozat elég gáz, a "történet" valami szánalom, a fanservice már szó szerint beteges (kinek jön be az, hogy a nő mellét kigyókkal harapdáltatják? ::jcrazy:: ), még az olyan típusú karakterek is idegesítettek, akiket más animében bírni szoktam, és persze mindenkinek akkora a melle, hogy a valóságban beleroppanna a gerincük. (Megalol: nincs a sorozatban férfi szereplő, ha van, akkor háttérkari, vagy "kicenzúrázzák". XDDD)
Az "i"-re amúgy tegnap tette fel a pontot az, hogy "természetesen" máris be van jelentve a második szezon, miközben hadd ne mondjam hány arra érdemesebb sorozatnak nincs folytatása.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tökéletesen igazad van, Goofy, abszolút nem nekem való, az első részt még végignéztem, de aztán rögtön dobtam is az egészet.
A szezonból végül kizárólag a Higashi no Edent folytattam, az az egyedüli, ami igazán bejött.

A mostani felhozatal kevésbé izgat, a Tokyo Magnitude 8.0-ba azért garantáltan bele fogok nézni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én a Queen's Blade-ből csak néhány képet láttam, de azok a mellek... :shock:

Valahogy ez nem lesz az én szezonom. Már rákészültem egy jó kis romantikus melodrámára, erre a Winter Sonatát elhalasztották. :(
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

anubys írta:a Tokyo Magnitude 8.0-ba azért garantáltan bele fogok nézni.
Én is.
Mariko írta:Már rákészültem egy jó kis romantikus melodrámára, erre a Winter Sonatát elhalasztották. :(
Már harmadszor tolták ám el.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Winter Sonátát én is sajnálom. Így a nyári szezonban nincs se jó romantikus, se jó fantasy anime.
anubys írta: A szezonból végül kizárólag a Higashi no Edent folytattam, az az egyedüli, ami igazán bejött.
Pandora Hearts és a 07-Ghost sem? Mindkét anime egyre jobb, de a tavaszi szezonból nálam a Valkyria a favorit.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Már harmadszor tolták ám el.
Na, erről nem tudtam. Akkor jobb ha nem veszem biztosra azt az októberi dátumot sem. :roll:

A Tokyo Magnitude 8.0-át akármerre nézek mindenhol rengetegen várják, lehet nekem is bele kellene akkor néznem, de a leírása alapján szimpla katasztrófafilmnek tűnik, azoktól meg herótom van. Lehet róla esetleg mást is tudni, vagy csak azt a rövid ismertető van róla, ami mindenhol megtalálható?
Most nézem ennek a sorozatnak már most van fanklubja a MAL-on! :shock:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Azért a Winter Sonatát sokkal jobban hype-olják, mert állítólag az élőszereplős koreai sorozat is nagyon népszerű volt (én nem ismerem).

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Tokyo Magnitude 8.0 témáját hogyan lehet animében megvalósítani.
Válasz küldése