Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kami nomi zo Shiru Sekai
Újabb otaku sorozat. A kezdés annyira nem gyôzött meg, annak ellenére, hogy a poénok egy része tényleg ütött. Túl sok sorozat indult most, ami még érdekel is valamelyest, így ez most kimarad.

Fortune Arterial: Akai Yakusoku
A vn ismerete nélkül indultam neki, így különösebb elvárásaim nem voltak felé, és egészen az elsô rész végéig úgy tûnt, hogy egy igen korrekt Daily Life sorozathoz lesz szerencsém, aztán sikerült az egészet a végén hazavágni egy vámpírral. Kicsit más témát is hozhatnának mostanság... Ez így felejtôs.

Soredemo Machi wa Mawatte Iru
Vagy nem kapott el a hangulata, vagy nem tudom, mi a gond, de jóformán egyetlen poénon sem derültem, ráadásul a fôszereplô szerencsétlenkedése is inkább csak irritáló. A maid café téma sem érdekel, úgyhogy ezt is kihagyom.

Kuragehime
A szezon befutója? Eddig úgy tûnik. A szerencsétlen, csúnya lányok csapata máris a szívemhez nôtt. Ezt biztosan hétrôl-hétre figyelemmel fogom követni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Kuragehime
A szezon befutója? Eddig úgy tûnik. A szerencsétlen, csúnya lányok csapata máris a szívemhez nôtt. Ezt biztosan hétrôl-hétre figyelemmel fogom követni.
:goodpost: A szezonban két kedvencem van, a Star Driver (just for fun :vigyor: ) és a Kuragehime. ::^_^::
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Fura egy sorozat de nem rossz. :D

Olyan gyernőttek klubjára hajaz.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Kuragehime
A szezon befutója? Eddig úgy tûnik. A szerencsétlen, csúnya lányok csapata máris a szívemhez nôtt. Ezt biztosan hétrôl-hétre figyelemmel fogom követni.
Nem akartam belekezdeni ebbe a sorozatba, mert már így is túl sok futó cuccot nézek, gondoltam majd végigtolom ha véget ért, de ha mindenkinek ennyire bejön már az első rész alapján, akkor nem tudom, hogy fogom kibírni. ^^'

Szerk.: Már csorog is lefelé. ^^
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

anubys írta:Kami nomi zo Shiru Sekai
Újabb otaku sorozat. A kezdés annyira nem gyôzött meg, annak ellenére, hogy a poénok egy része tényleg ütött. Túl sok sorozat indult most, ami még érdekel is valamelyest, így ez most kimarad.
Ez nem otaku sorozat. Kétségtelen, hogy otaku a főszereplője, meg hogy minden tankoubonjába jut egy olyan fejezet ami kifejezetten az erogékkel foglalkozik, de ettől függetlenül a manga a széles nagyközönségnek készül, mivel a Weekly Shounen Sunday-ben fut amit "csak" egymillióan olvasnak hetente és olyan mangakák műveivel lehet benne találkozni, mint Osamu Tezuka, Takahashi Rumiko, Adachi Mitsuru, Aoyama Gosho...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:
Titkos írta:Erről már volt vita más fórumon is (most nem az U-betűs, zebra... :-P )
Erről mindenhol van vita, ahol felütöd a fejed, Titkos. :-P
Helyesbítek: amire most gondoltam, ott én csak olvasóként voltam jelen. :) Amúgy meg azért ez erős túlzás, vita általában azért van, mert valamelyik loli fanboy nem bír magával, de komoly flame csak U-n volt, ahol valamelyik nagyokos a poénkodást rögtön interpretálta a saját valódi életére, ez meg bocs, de inkább őt minősíti. :-P (Na, de ezt pont neked meséljem, akivel PM-ben az egészet letárgyaltuk, és még mondtad is, hogy rossz fórumon írtam le a véleményemet az egész jelenségről? XD Aoin érdekes módon még senki nem akarta ugyanezért a fejemet venni.) Amúgy csak szólok, hogy ha minden olyan postoló után, aki csak leírja, hogy "loli", beírod, hogy "fú, mindjárt jön Titkos, és hétbaj lesz", akkor sokkal valószínűbb, hogy jövök is, már csak hogy igazoljalak. :dirr:
zebra írta:Jahh, és Star Driver 02
Mechák magassarkú design-nal!!! I'm soooo lovin' it!
Ja, király volt. :D Kár hogy még csak áttekerve volt időm megnézni a kettest, és a hármast is. (Mondjuk ha jól láttam, a háromban nem lesz benne az gyönyörű dal, amit eddig mindkét résznél elsütöttek a harc előtt, pedig nagyon megadta a feelinget.)
Mariko írta:
scineram írta:Amúgy a rész végén melyik sorozat dvdjét reklámozták a sajátjuk után?
Szerintem az a Kara no Kyoukai lesz.
Pontosan.
anubys írta:MM!
Meglehetôsen betegnek induló sorozat, egy mazochista, egy szadista és egy traveszti fôhôssel. Tényleg annyira súlyosnak indult, hogy még az is megfordult egy pillanatra a fejemben, hogy esetleg folytatom. De aztán hamar lebeszéltem magam róla. :dirr:
Ennek mi a teljes címe? Scineram is említette, én meg csak nézek, hogy egy ilyen win alapfelállás ellenére még csak nem is hallottam róla. O_O

paTKany: A sorozatot nem ismerem, de azért az antológia nem mindig fedi a célközönséget. ^^" Pl. a legutóbbi időkig ugyanabban a magazinban futott a Naruto és a To Love Ru, na most nem hiszem, hogy a harcra éhes vérpistikéknek a TLR ugyanúgy bejött volna, az inkább fanboy/otaku cucc, de attól még mindkettő a Jumpban futott. ^^" Vagy pl. Katekyou Hitman Reborn, "hivatalosan" shounen lenne vagy mi, gyakorlatilag már az egész egy fangirlcucc lett, a férfiak nőiesebbek benne mint az igazi nők, szivárvány, hasonlók, szóval érződik, hogy valójában kiknek írja a mangaka. XD
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Ennek mi a teljes címe? Scineram is említette, én meg csak nézek, hogy egy ilyen win alapfelállás ellenére még csak nem is hallottam róla. O_O
Ez a teljes címe: MM! :D

Láttam a Star Driver első részét, és tényleg nagyon fabulous. A galaktikus szép fiú főhős végre tényleg az ami. :vigyor: amint lesz időm folytatom.
//Magassarkú mechák (és sokkal érdekesebbek) voltak a MegasXLRben, az után ennyi meg se érződik.
anubys írta:Kami nomi zo Shiru Sekai
Újabb otaku sorozat.
Mi számít otaku sorozatnak aminek a célközönsége, vagy a főszereplője az otaku? (Bár szerintem a kettő többnyire átfedésben van.)
De ettől függetlenül a Kami nomi zo Shiru Sekai nekem tetszik. Jó poénok vannak és karakterek se rosszak.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Titkos írta:
Pl. a legutóbbi időkig ugyanabban a magazinban futott a Naruto és a To Love Ru, na most nem hiszem, hogy a harcra éhes vérpistikéknek a TLR ugyanúgy bejött volna, az inkább fanboy/otaku cucc, de attól még mindkettő a Jumpban futott. ^^"
Attól még mind a TLR mind a Naruto célcsoportja ugyanaz, mindkettőt pontosan a tinédzser fiúk élvezik. Mert ezek a vérpistikéim vagy harcra, vagy csöcsökre éhesek. Esetleg keverve.
A shounen nem csak a harcolós animékre vonatkozik, nem egy műfaj. Persze attól még nem csak a célközönség körében lehet valami sikeres, illetve több célcsoportja is lehet (gondoljunk csak a Pretty Cure sorozatokra).
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

paTKany írta:Ez nem otaku sorozat. Kétségtelen, hogy otaku a főszereplője, meg hogy minden tankoubonjába jut egy olyan fejezet ami kifejezetten az erogékkel foglalkozik, de ettől függetlenül a manga a széles nagyközönségnek készül, mivel a Weekly Shounen Sunday-ben fut amit "csak" egymillióan olvasnak hetente és olyan mangakák műveivel lehet benne találkozni, mint Osamu Tezuka, Takahashi Rumiko, Adachi Mitsuru, Aoyama Gosho...
Nem voltam tisztában a tátterével, csak az alapján alkottam véleményt, amit láttam, és az alapján nekem annak tûnt. Mindenesetre számomra annyira nem érdekfeszítô, hogy folytassam.
Titkos írta:Ennek mi a teljes címe? Scineram is említette, én meg csak nézek, hogy egy ilyen win alapfelállás ellenére még csak nem is hallottam róla. O_O
Emu Emu!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Ez a teljes címe: MM! :D
Köszi. :) Mondjuk így a dizájn alapján én nagyon másra számítottam, de azért belenézek majd. :)
anubys írta:Emu Emu!
XDDD
Kép
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Én a Detective Yakumot kezdtem el. Első epizód alapján kissé disznótos a fílingje. Persze nem olyan mint a Death Note. Sötét, és kissé horrorisztikus.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Úgy látom, itt nagyon senki sem nézi a Shinryaku! Ika Musumét. Speciel egy kedvemre való moe cucc. Hamradik részen megint jót nevettem. Imádom a kiscsajt.

Panty & Stocking 4. nem volt annyira durva, mint a 3. Abban a háborús jelentek mindent ütöttek eddig a sorozatban. Soredemo Machi Wa Matteiru 3. első felét nagyon bírtam. Jó volt végre Hotori wint látni. Az op/ed kombója pedig ennek jön be legjobban a mostaniak közül. Meg talán az MM!-nek. Abban egyébként egész tűrhetően kezelik a komoly és a poénos részek közötti átmenetet. Az se semmi, ahogy a kedvenc hangszínészeim közül Yui Horiet, Sayaka Oharat és Houko Kuwashimát is viszonthallhatom. Közben tűkön ülök az Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Naira várva. Eddig simán a szezon legjobbja.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Togainu no Chi ep. 3
OK, innentől ez a sorozat már hivatalosan is megkaphatná az eyecancer minősítést. Komolyan ennél hányadékbab animációval még Pierrot cuccokban sem találkoztam eddig: a mozgás suta, az arcok deformáltak, a karakterek mimikája meg kimerül abban, hogy mozog a szájuk. :wwall: Az csak hab a tortán, hogy a szereplők laposak, és a sztori sem halad semerre. Keisukét meg igazán felkoncolhatná már valaki, mert piszkosul irritál! :twisted:
Nagyon remélem, hogy nem lesz hosszabb 13 résznél!

Szer.: Bocs, de ez most nagyon kikívánkozott. ^^'
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.10.25. 21:14-kor.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:eyecancer
Nem néztem bele, de nekem már ez is éppen elég bizonyíték:http://img225.imageshack.us/img225/1914 ... mation.jpg

(A gg oldaláról linkeltem, ahol külön poénként még megemlítették, h ez két egymást követő frame. :shock: )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Áh, van ennél jobb is! :hammer:
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Corot »

Mariko: Nekem fel sem tűnt, de ez a kép nagyon jó. :thumb: Viszont már az első részben is nyilvánvaló volt, hogy gyenge az animáció, ami elég fura ha azt vesszük, hogy ez egy akciójelenetekben bővelkedő anime. Persze ettől még nem feltétlenül kell jónak lennie az animációnak, de elvárná az ember.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na, ez lesz lészen majdan!
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Áh, van ennél jobb is! :hammer:
Kép
scineram írta:Na, ez lesz lészen majdan!
A Princess Resurrection és a zombikiller lolis képek remélem nem vmi trendteremtési kezdeményezésről árulkodnak. :drop:

Ami igazán érdekel:
Fractale
Koi Sento


Ezekbe meg kísérleti jelleggel azért belenézek:
Mirai Nikki
Hourou Musuko
Gosick


A Starry Sky meg így elsőre a szórakoztatóan borzalmas kategóriának tűnik, szóval igencsak nagy a kísértés. :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Na, ez lesz lészen majdan!
A Supernatural OVA kötelező program lesz. :vigyor: Érdekel még a Hourou Musuko és a Gosick (bár az utóbbi még anubys könyves véleményétől függ ^^'), és szóba jöhet talán a Fractale is.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Áh, van ennél jobb is! :hammer:
Úgy látom, jó, hogy hamar dobtam a sorozatot. :dirr:

Az új szezonból, ami érdekel:

Mirai Nikki - Valahogy elborult cuccnak tûnik
Beelzebub - Nagyszerû kell, hogy legyen, ha ilyen korán kezdik a meganimálást. Viszont ott a filler-para.
Fractale - noitaminA
Gosick - Bones (akik sajnos az utóbbi idôkben nem nagyon erôltetik meg maguk) + LN
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Mirai Nikki - Valahogy elborult cuccnak tûnik
A mangával régóta szemezek, igazából most nem tudom, hogy mit csináljak. Gyorsan nyomjam le, vagy várjam meg az animét, és kezdjek azzal? Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy egy elég sok fejezetből álló, és még most is futó (bár ha minden igaz, a vége felé jár már a történet) mangából mit akarnak kihozni egy pár részes OVA formájában.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Amúgy csak szólok, hogy ha minden olyan postoló után, aki csak leírja, hogy "loli", beírod, hogy "fú, mindjárt jön Titkos, és hétbaj lesz", akkor sokkal valószínűbb, hogy jövök is, már csak hogy igazoljalak. :dirr:
OK, ezt megbeszéltük. :vigyor:
anubys írta:Emu Emu!
:LOL:
Mariko írta:Szerk.: Már csorog is lefelé. ^^
Csak elcsábultál? :D Ma néztem meg a 2. részt, ez egyre jobban tetszik!

A Nurarihyon no Mago-ra egy ideje kíváncsi voltam, ma el is jutottam odáig, h belekezdjek. Nagyon bejövős. ::^_^::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Péter »

scineram írta:Na, ez lesz lészen majdan!
Hmm... hát ebből egyet sem látok ami szimpatikus lenne elsőre. Wolverine? LOL! A Marvel maradjon Marvel. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Csak elcsábultál? :D Ma néztem meg a 2. részt, ez egyre jobban tetszik!
El bizony! :vigyor: Azóta már megnéztem a második részt is, és egyértelműen ez a legjobb anime ebben a szezonban. Egyik főszereplő se normális, de mindegyiket imádom. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:A mangával régóta szemezek, igazából most nem tudom, hogy mit csináljak. Gyorsan nyomjam le, vagy várjam meg az animét, és kezdjek azzal? Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy egy elég sok fejezetből álló, és még most is futó (bár ha minden igaz, a vége felé jár már a történet) mangából mit akarnak kihozni egy pár részes OVA formájában.
anubys írta:Mirai Nikki - Valahogy elborult cuccnak tûnik
A mangával régóta szemezek, igazából most nem tudom, hogy mit csináljak. Gyorsan nyomjam le, vagy várjam meg az animét, és kezdjek azzal? Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy egy elég sok fejezetből álló, és még most is futó (bár ha minden igaz, a vége felé jár már a történet) mangából mit akarnak kihozni egy pár részes OVA formájában.
King of Thorn? :) Abban is jól megoldották ezt a problémát. Igaz, a mangát még mindig nem olvastam el, pedig a movie megtekintése óta tervezem. Úgyhogy viszonyítási alapom noncs.
zebra írta:A Nurarihyon no Mago-ra egy ideje kíváncsi voltam, ma el is jutottam odáig, h belekezdjek. Nagyon bejövős. ::^_^::
Én az elsô rész után még erôsen gondolkodtam rajta, hogy folytassam-e, de így, a 8. rész után már határozottan úgy látom, hogy jó döntés volt. Nem lesz az év sorozata, de amúgy jó darab.
Péter írta:Hmm... hát ebből egyet sem látok ami szimpatikus lenne elsőre. Wolverine? LOL! A Marvel maradjon Marvel. :)
Az Iron Man is fail volt, úgyhogy az újabb Marvel-csodához sem fûzök nagy reményeket.
Mariko írta:El bizony! :vigyor: Azóta már megnéztem a második részt is, és egyértelműen ez a legjobb anime ebben a szezonban. Egyik főszereplő se normális, de mindegyiket imádom. XD
Ahogy látom, egyre többen vagyunk ezzel így. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése