Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én a sorozat előtt elolvastam a Level E mangát, úgy kicsit jobban tetszett, mint a sorozat. De a sorozatot nagyon eldobja, hogy jól megőrizték a klasszikus stílust. A karakterdizájnok jól megfelelnek a legtöbb mai sorozattól eltérő hangulatú sztorinak. A faszik faszik, a csajok csajok, nem moe lolik, bishoujok meg gay bishounenek.

A Rainbow Gate fanservice tekintétben nekem pont a jó szinten van, némi egyszer élvezhető történettel. De a szerencsejáték, mint párbajeszköz használatára nem nagyon építs, azt egyáltalán nem használták ki kellően.

A Dragon Crisis! nekem egészen megtetszett, bár nagyon megindokolni nem tudnám, leginkább a karaktereket bírom tán. Meg az opening is bejön, Horie Yui :3

A Fractál tényleg nem lett olyan nagyon kiemelkedő, de így is az egyik legjobb a szezonban, az op meg gyönyörő :3

Ja, és ide is Phryne jöhet! Bár mivel ők ugyanazok, Nessával is csak pár évet kéne várni. XDDDD
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Lehet, hogy ugyanúgy nézne ki Nessa, de a személyisége sokkal jobban bejön. Szóval én őt választanám, de...
khmm, "she's a doppel, not your waifu".
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:pedig vetkőzős pókeren át
Ez majdhogynem volt az első részben. Persze semmi más funkciója nem volt, csak hogy növekedhessen az ecchi-faktor.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:A karakterdizájnok jól megfelelnek a legtöbb mai sorozattól eltérő hangulatú sztorinak. A faszik faszik, a csajok csajok, nem moe lolik, bishoujok meg gay bishounenek.
Azért a herceg szerintem eléggé erősen bishi dizájnt kapott, sőt egyszer még nőnek is öltözött... és jól állt neki. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jó, ezt aláírom. Mondjuk úgy, a herceg a Level E Kuramája. XDD
BSW írta:Lehet, hogy ugyanúgy nézne ki Nessa, de a személyisége sokkal jobban bejön. Szóval én őt választanám, de...
khmm, "she's a doppel, not your waifu".
Persze, ő már felnőtt. Nessa meg még azért gyerek. Egyébként az eléjétől fogva kedveltem, nem idegesített, mint az ilyen tapadós karakterekkel előfordul.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Gondoltam, hogy nekiállok most a Level E-nek is, ere látom, hogy az AA leállt a második résszel. Mi van a harmadik epizódban, ami ennyire kiakasztó? :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Számomra elég érdekes a lista.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Számomra elég érdekes a lista.
Én kapásból megcserélném az első felét a másodikkal. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Vagy akár meg lehetne fordítani a sorrendet, úgy, ahogy van. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Zawazawa 2 ep. 1
OK, szóval akkor ez a földalatti kényszermunka-táboros dolog mégsem csak a live action íróinak az agyából pattant ki.

BTW: Kaiji mikor szerzett sebhelyet az arcára?

BTW2: Mi volt az a nőnek álcázott rém az endingben!? :shock:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Nichijou Ep. 1

Az átlagnál ugyan elvontabbnak tűnik, de valami mintha hiányozna ahhoz hogy a for the lulz mentalitás átjöjjön. Kezdésnek nem volt bűnrossz, de ha nem gyúrnak rá a poénokra előbb-utóbb nagyon lapos lesz ez így.
Kép Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Yondemasuyo, Azazel-san! 1

Már az OVA-ból tudtam, hogy beteg ez a cucc, de a TV sem kevésbé pihent. :thumb: Bár még csak a raw-ot láttam, de az már látszott, hogy pihent. :D Onosaka meg állat, mint Azazel (főleg, hogy nem tudok nem röhögni azon, hogy egy másik szerepére is mintha pettyet rímelne a karakter személyisége :lol: ). :D Remélem, a sub gyorsan jön, meg valaki elkezdi a mangát is, mert ez a 12 perc/rész rövid lesz nagyon (vagy pont elég? :-P ).

Szerk.: van sub. És pihent, nagyon pihent, de nagyon jó. XD

30-sai no Hoken Taiiku 1

Ez nagyon kész. :D De csókoltatom a készítőket (vagy a csatornát), ugyanis ezt jobb lett volna egyenesen DVD-re kiadni, mivel a cenzúra annyira durva, hogy kis híján élvezhetetlen. Szóval amikor a SZÖVEGET kitakarják (ittlátható), amit a képernyőre írnak, ill. a 3/4-t a képnek, az gáz. :? De a Szex Istene nagyon LOL figura. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Zawazawa 2 ep. 1
OK, szóval akkor ez a földalatti kényszermunka-táboros dolog mégsem csak a live action íróinak az agyából pattant ki.

BTW: Kaiji mikor szerzett sebhelyet az arcára?

BTW2: Mi volt az a nőnek álcázott rém az endingben!? :shock:
Már itt is vagyok. :3

BTW01-ről gőzöm sincs, nem emlékszem, h találkoztam volna ezzel a mangában. De így még moébb. :D

BTW02: ez spoiler, szóval csak saját felelősségre!
[Miután Kaiji kimenőt szerez a Pokolból, összefut egy bűnronda hapsival, akinek a rögeszméje, h legyőzzön egy bizonyos játékgépet aka. pachinkót. Ez a hölgyemény az úr hasonló arcberendezéssel rendelkező leánya.]
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kösz az infókat zebra! Ez a sebhely dolog annyira piszkálta a csőrömet, hogy visszanéztem az első szezont, és úgy néz ki, akkor szerezte, amikor a tükörbe vagdosta a fejét a WC-ben. ::^_^::
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Maron írta:30-sai no Hoken Taiiku 1

Ez nagyon kész. :D De csókoltatom a készítőket (vagy a csatornát), ugyanis ezt jobb lett volna egyenesen DVD-re kiadni, mivel a cenzúra annyira durva, hogy kis híján élvezhetetlen. Szóval amikor a SZÖVEGET kitakarják (ittlátható), amit a képernyőre írnak, ill. a 3/4-t a képnek, az gáz. :? De a Szex Istene nagyon LOL figura. XD
Hm, pedig ezt nézni akartam.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Senki nem volt úgy, hogy ránézett a címére, és azt mondta "majd x év múlva" ?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nem, mert nem érzem úgy, hogy nekem szólna. XD
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Kösz az infókat zebra! Ez a sebhely dolog annyira piszkálta a csőrömet, hogy visszanéztem az első szezont, és úgy néz ki, akkor szerezte, amikor a tükörbe vagdosta a fejét a WC-ben. ::^_^::
Bakker, tényleg!!! Viszontkösz az infót. :vigyor:
Jajjj, de zseniális volt az 1. rész! A színvonal maradt, a mangához képest pozitívum, h ez pörgősebb, nameg tetszik ez a belecsempészett humor is. :cool:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elkezdődött a Kaiji 2?!
Nem hiába vártam a tavaszi szezont! :vigyor:
Már csak a C kell a teljes boldogságomhoz. (Na meg az, hogy tényleg annyira jó legyen, mint amit várok tőle.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kämpfer für die Liebe - 14.

A alapsorozatot anno pár rész után dobtam, a sztori nem volt akkora durranás, hogy érdekeljen, és a fanservice sem volt annyira erős, hogy legalább az a képernyő előtt tartson, ráadásul a manga is elég gyengének tűnt, így nem is számítottam javulásra. Viszont a Sankaku "ajánlásának" hatására belenéztem a mostani részbe, és bejött. :) Ugyan a sztori kb. továbbra is áll a nagy semmiben (azon kívül, hogy időközben persze 2-3 csajjal szaporodott a srác háreme), ellenben fanservice terén ebben az epizódban most eléggé odatették magukat a készítők. :) Fogalmam nincs, hogy mennyi köze van a mangához, lehet, hogy filler, vagy totál más szálon fut már a "cselekmény", de ez legalább végre egy olyan rész volt, aminek a végén nem éreztem úgy, hogy 23 percet elvesztegettem rá az életemből. Amúgy is furcsálltam, hogy bár a sztori úgy indul, hogy hősünk nővé változik, valahogy mintha eddig szándékosan fukarkodtak volna a yuri jelenetekkel, pedig a helyzetek kb. adták magukat, de úgy tűnik, most igyekeztek bepótolni a lemaradásukat. XD Ha meg én mulasztottam el valamit, és igazából minden második rész ilyen volt, akkor azonnal szóljatok! XD (Jó, az rémlik, hogy az imádott Sakura már az első sorozatban is keményen leszbi volt, de a készítőknek sikerült egy olyan arrogáns köcsög jellemmel "megáldaniuk" a karaktert, hogy szerintem Natsuru bármelyik háremtaggal csak jobban járna helyette, pedig a többiek között is olyanok vannak, mint a durván manipulatív osztályelnök csaj, vagy a fegyvermániás, mocskosszájú Akane. :dirr: XD) Egyébként az epizód talán legjobb poénja az volt, amikor pár másodperc erejéig bevágtak szereplőket más sorozatokból, pl. Riót a Rainbow Gate-ből, vagy a Maria Holic-os maidet. XD

Amúgy közben jutott eszembe, hogy ennek az eredetije light novel, hátha az jobb, ha már az anime és a manga sem nyűgözött le túlzottan.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

anubys írta:Már csak a C kell a teljes boldogságomhoz. (Na meg az, hogy tényleg annyira jó legyen, mint amit várok tőle.)
Vigyázzatok, feleim! Mert még úgy járunk, mint a Fraktállal.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én meg közben helyreigazítanám saját fenti hülyeségemet: ez a Kämpfer für die Liebe eleve csak egy kétrészes "extra". :dirr: Én eskü azt hittem, hogy most újabb 12 rész várható, ezúttal merészebb fanservice-el. Persze így már érhető, hogy jobban be merték vállalni, bár a 13-as részt valamiért így sem adták le, majd csak a Blu-ray DVD-n lesz rajta. :dirr: Na mindegy, az a vicc, hogy közben valahogy az alapsorozat is szimpatikusabb lett, úgyhogy most kitaláltam, hogy lehet végignézem. :dirr:

Illetve még egy korábbira reagálva:
Maron írta:30-sai no Hoken Taiiku 1
A mostani szezonból ez volt az egyetlen cím, amit kifejezetten vártam, de a röhejes mértékű cenzúrával sikerült is megölni minden kíváncsiságomat. Komolyan, ilyenkor már kínomban azt kérdezem magamtól, hogy: a, Ennyire nem veszik manapság Japánban a DVD-ket? b, Ha már ilyen szinten cenzúrázzák, inkább adnák ki hentaiként, vagy valami. :dirr: Ha majd kijön a DVD, és még lesz subbercsapat, akiket érdekel a dolog olyan szinten, hogy fordítsák, akkor teszek vele egy próbát.
BSW írta:Senki nem volt úgy, hogy ránézett a címére, és azt mondta "majd x év múlva" ?
Gonoooosz... :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yu-Gi-Oh! Zekszar ep1 raw

FFFFFFFFFFFFFFFFF-

De most komolyan, milyen mélyre fog még ez a franchise süllyedni? Az új főhősnél sablonosabb karaktert keresve sem találnék, a színek ilyen bugyirózsaszín-gayfos határvonalon mozognak, a karakterdesign meg egyenesen nevetséges. (Mikor a dagadt csávó felbukkant, ott pölö felröhögtem...)

Őszintén szólva nem vágom, mi ez a kodomo szintre lebutított izé... GX és 5D's legalább hordozott valamennyi shounen-vonást magán, de itt full azt éreztem, mintha valamelyik random Pokémon vagy Beyblade epizódot tolták volna a képembe...

FAIL! Tudtam, hogy szar lesz, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Látom igazam lett. XD Mondjuk ha ennyire szar, lehet belenézek, látni akarom a legmélyebb szintet... :dirr: A franchise meg nálam meghalt az eredeti manga után. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:A franchise meg nálam meghalt az eredeti manga után. :)
+1, Duelist/DM (most az animét is ide veszem) óta nem létezik számomra többé ez a cím, hogy Yu-Gi-Oh!

Btw szerintem nézz bele. ;) "Annyira rossz, hogy már jó" potenciál az van benne. Néha-néha még én is megejtek majd belőle egy-két random részt, ha épp olyanom lesz. :D
Válasz küldése