Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Btw szerintem nézz bele. ;) "Annyira rossz, hogy már jó" potenciál az van benne. Néha-néha még én is megejtek majd belőle egy-két random részt, ha épp olyanom lesz. :D
Most rákerestem Tokyotoshón, de sub még sehol, te honnan szedted le? Vagy bevállaltad a rawot? XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Most rákerestem Tokyotoshón, de sub még sehol, te honnan szedted le? Vagy bevállaltad a rawot? XD
Junchi írta:Yu-Gi-Oh! Zekszar ep01 raw
Btw azóta kijött subosan is: http://www.nyaa.eu/?page=download&tid=206314 :D
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ore-tachi ni Tsubasa wa Nai dobva /földhöz vágva / kihajítva az ablakon. És ahogy beleolvasgattam MAL-on a véleményekbe, nem vagyok ezzel egyedül. A Hoshizora e Kakaru Hashi viszont jobb, mint amire számítottam, remélem így is marad.

Szerk.: az AnoHana pont olyan jó, mint amit az Aniplex - A-1 Pictures kombótól vártam. Nagyon tetszik, magasra tette a mércét az első rész.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Yu-Gi-Oh! Zekszar ep1 raw
Én is végignéztem az első részt, kb. az ötödik perctől azt vártam, hogy mikor lesz vége, annyira semmilyen volt. A színvilág tényleg egy hányadék, a karakterdizájn meg olyan, mintha a szereplők viaszfigurák lennének. (Nekem amúgy ebből a szempontból nem a kövér haver, hanem az arcán kétoldali rosszindulatú daganattal virító, és "viaszparókát" viselő nagymami volt a csúcs.) Az első sorozatot csesztették a hülye hajak miatt, a GX-et azért, mert sok szereplő mintha a korábbiak gyereke lett volna dizájnban (pl. Asuka = Jonouchi + Kaiba lánya :dirr:), az 5D pedig életre hívta a klasszikus "motoroznak, és közben kártyáznak!" mondatot, viszont ez mind semmi ahhoz a borzalomhoz képest, amit a Zekszar (mert ez tényleg az) tud felmutatni. Amúgy meg az egész rész sztorija olyan volt, mintha a legelső YGO rész/chapter remake-je lenne, csak sokkal szarabb kiadásban: lúzersrácon mindenki röhög, de ő nem adja fel, főleg, hogy az osztálytársnője is bátorítja, és nála van egy ősi civilizáció nyakbavalója. Aztán jön a főszemét, tönkreteszi a nyakláncot, és megalázza a srác haverját is. A srác erre bosszút esküszik, a haver pedig hálából előkeresi a bokorból a hiányzó nyakláncdarabot. Aztán duel közben előjön a nyakláncban lévő "szellem". Tisztára a "klasszikus" YGO eleje, csak minimális dolgokon módosítottak, meg persze ott sokkal jobb volt az egész setting. A második részt még meg fogom nézni, kíváncsi vagyok, hogy a "szellem" itt milyen módon tud segíteni a duelben. (Gondolom majd olyan Hikaru no go stílusban ő mondogatja neki, hogy mit hová rakjon.)

Egyébként ez a borzalmas megvalósítás nem véletlen: megnéztem Wikin, és az 5D elvileg majdnem jövő ilyenkorra fog befejeződni, szóval a "darkosabb" sorozat ellensúlyozására hozhatták létre ezt a "Beyblade 2" kodomo baromságot. Így párhuzamosan két tehenet fejhetnek.

Röviden: az egész epizód egy förtelem volt. Még a második részt meg fogom nézni, mert érdekel a duel vége, de szerintem utána én be is fejezem majd. Ez már az a kategória, amikor még azért sem éri meg nézni a sorozatot, hogy utána az ember lefikázza. :dirr: Már a GX/5D-nek sem láttam értelmét, de ez tényleg mindennek a legalja. Az egész epizód egyetlen pozitívuma az volt, hogy a srác anyja egy milf, de ne örüljetek, csak pár másodpercig szerepel egy fényképen. :dirr:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Az egész epizód egyetlen pozitívuma az volt, hogy a srác anyja egy milf, de ne örüljetek, csak pár másodpercig szerepel egy fényképen. :dirr:
Azt hittem, a képet linkeled.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én is, így max azt gondolhatjuk, hogy a srác anyja olyan mint Pamela...

Nekem linkelték az első részt, az volt hogy:

"Haha, fun, értem mit mondanak! ::hehe:: (eltelik pár perc) E-mailt kell írni, tanulni kell etc" de az az öt perc egész kielégítő volt. XD Kodomo cuccokból kell nyelvet tanulni, nem filozofálgató seinenből.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:Azt hittem, a képet linkeled.
A mordályos nyul írta:Én is, így max azt gondolhatjuk, hogy a srác anyja olyan mint Pamela...
Én is gondoltam, hogy inkább a szereplőt kellene linkelnem, viszont amikor a kritikát írtam, már kb. 24 órája le lett törölve ez a borzalom a gépemről, és lusta voltam csak ezért újra leszedni, és másodjára is megnézni, ugyanis arra sem emlékeztem, hogy mikor is mutatják pontosan. XD De íme. (Mákom volt, már az openingben szerepelt. XD) És ha a kép csalódás lenne, nézzétek meg a sorozat többi szereplőjét... Azokhoz képest ő még bőven jól néz ki. XD

Egyébként még egy apró pozitívum a sorozathoz: Annak azért örültem, hogy megtartották azt a YGO-s "hagyományt", hogy a fiatal srác főhősnek tényleg fiatal srác a seiyuu-ja, nem valami magas hangon vinnyogó nő.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:De íme.
Az apa meg Wolverine.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:
Titkos írta:De íme.
Az apa meg Wolverine.
És tényleg. :LOL:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hoshizora e Kakaru Hashi ep. 2

"There is no way your little brother can be this cute!"
"If you're truly related by blood... This is a prank God only knows."

Ez mekkora! :LOL:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Oké, mostmár tényleg letöltöm. Ugye a Horribleripben volt ez?
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nem tudom, neten nézem. :mosoly:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezek amúgy tényleg benne vannak a sorozatban, vagy a subberek akartak nagyon viccesek lenni? :dirr:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szerintem tényleg ezt mondják, ez gyakorlatilag két egymást követő mondat.
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Azazel-san 2-3

Ez a sorozat egyre pihentebb és pihentebb lesz. :LOL: Ritka hibbant egy banda. XD A 30-sai no Hoken Taiikut viszont jegelem egy esetleges DVD kiadásig, mert a cenzúra zavaró. =|
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:
anubys írta:Már csak a C kell a teljes boldogságomhoz. (Na meg az, hogy tényleg annyira jó legyen, mint amit várok tőle.)
Vigyázzatok, feleim! Mert még úgy járunk, mint a Fraktállal.
No, meg is volt az első rész, potenciál van benne bőven, bár kétlem, hogy 11 részben érdemben ki tudnák fejteni. Majd meglátjuk.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem eddig (3 rész alapján) a C tetszik a legjobban ebből a szezonból, csak aztán nehogy a végén tényleg ez is úgy járjon, mint a Fractal.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:Nekem eddig (3 rész alapján) a C tetszik a legjobban ebből a szezonból, csak aztán nehogy a végén tényleg ez is úgy járjon, mint a Fractal.
Kicsit kuncogtató visszaolvasni azt, amikor azt írtad a Fractale-ról, hogy szerinted az a "legjobb a szezonból". :D
Japán azóta véleményt nyílvánított róla. A rendezője, a nagy arcáról ismert Yamakan a legdurvább gúnyolódás céltáblája volt egy hétig a 2chan-on azután, hogy írd és mond 883 (azaz nyolcszáznyolcvanhárom) db Blu-Ray-t bírtak összesen eladni a Fractale első lemezéből úgy, hogy egy nagyon aranyos Nessa nendoroid petit figura is volt csomagolva hozzá. :tard:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából még így visszagondolva is azt mondom, hogy minden hibájával együtt a Fractale volt az egyik legszórakoztatóbb számomra a téli sorozatok közül. Mondjuk a téli szezon úgy egészében egy nagy csalódás volt nekem, szóval ez így nem túl nagy dicséret. ^^

Egyébként a rendező most tényleg visszavonult, mert ha jól emlékszem azzal fenyegetőzött, hogy megteszi, ha megbukik a sorozat. :vigyor:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Nálam az a gond a C-vel, hogy nem tudom annyira komolyan venni, mint amilyen komoly témákat feszeget. És valami miatt a karakterek se szimpatikusak, kivéve Masakaki. :) De a fekete pénz, és a naplói tele számokkal is tetszik, és ezeken kívül is van még pár biztató jel későbbre.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Péter »

JimRaynor írta:Mass Effect-ből lesz anime. :)
Inkább nem kéne, bár ha jól emlékszem a Halo, Dragon Age, Hal-Life 2 kapcsán is merültek fel ilyen hírek.

Már a játékból film, filmből játék adaptációk se sikerülnek jóra szinte soha. Előbbi esetében a film vagy halál béna és még totál másról is szól (Uwe Boll) vagy jól néz ki, de a story megint csak másról szól (Doom, AvP filmek). Fordított esetben meg rendszerint az a probléma, hogy egy ronda, bugos, cheap kis TPS-t kapunk (Bad Boys) esetleg a grafika pofás, de a játékmenet halál unalmas (Terminator Salvation).

Anime esetében merem állítani még rosszabb a helyzet, mert itt még az is rátesz, hogy a két franchise rohadtul más.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

JimRaynor írta:Mass Effect-ből lesz anime. :)
És ez rendes anime lesz, vagy amolyan Dante's Inferno?

Végre sikeresen rávettem magam, hogy nekiálljak az aktuális szezonnal való ismerkedésnek. Igaz, a télinek is csak most sikerült a végére érni. :dirr: Az elég halovány lett (except Madoka), de a Madoka, Fractale, Gosick, Level E, Hourou Musuko így is fennmaradt a rostán.

A tavaszi szezonnak még nem értem a "végére", de már így is elég sok sorozat van, amit nézni fogok.

C - Ezzel még nem igazán tudom, hányadán állok, a stáblista miatt nagyon magas elvárásokkal indultam neki, de eddig még várat magára a földbe döngölés...
Deadman Wonderland - Bár mintha már az első részben is lenne néhány baromság, azért elég ütős a kezdés, úgyhogy erre simán rászánom azt a 12 résznyi időt.
Ao no Exorcist - Ezen még némileg vacillálok, mert bár ugyan elég jónak tűnik (de nem épp eredetinek [tényleg, most a Beelzebub mellett itt az újabb Ördögfiás sorozat]). Még pár részre rászánom magam, de ha nem zuhan nagyon a színvonal, akkor valószínűleg végignézem. (Feltéve, hogy megmarad 25 részesnek.)
X-Men - Van egy olan érzésem, hogy végül ebben csalódni fogok, de az Iron Man és a Wolverine anime után meglepően jónak tűnik első blikkre.
Suzy's Zoo: Daisuki! Witzy - Kis két perces kikapcsolódást jelent egy-egy rész.
Gyakkyou Burai Kaiji: Hakairoku Hen - Navégre! :D Azt hiszem, nem is kérdéses a sorozat sorsa. :D
Steins;Gate - A Chaos;Head félelmetesen középszerű volt, ettől azért többet várnék, de az első rész alapján annyira furcsa a csapat, hogy nem nagyon érdekel, hogy mi lesz a sorsuk. Pedig arra kíváncsi lennék, ezúttal mit hoznak ki az időutazós témából.
Hyouge Mono - A sztori itt is érdekes lenne valamelyest, viszont a Bee Train sajnos ezúttal sem tudja számomra hozni a megfelelő hangulatot.
Moshidora - Nagyon tetszik az alapötlet, bár a Baseball világa egyáltalán nem áll közel hozzám. Meg már csak azért is érdekel, hogy mit hoznak ki az egyik legsikeresebb LN-ből.
Tiger & Bunny - Na ettől aztén nem vártam még minimálisat sem, de pozitív csalódás lett belőle. Még ebből is megnézek egy-két részt, a továbbiakat pedig majd meglátjuk...

Ezúttal szokatlanul sok sorozat megmaradt a listán, ráadásul még hátra van további hét sorozat, valószínűleg még azokból is lesz olyan, amit folytatni fogok. És már közeledik a nyári szezon is. Az pedig a "szokásos" nyarakhoz képest meglepően erősnek tűnik. A Natsume Yuujinchou San és a No.6 garantáltan nézős lesz, de valószínűleg hozzá fog még jönni a Blood-C, az Usagi Drop és a Last Exile: Ginyoku no Fam is (szigorúan az első szezon után). Viszont a NuraMago annyira gyenge volt, hogy nem lesz nagy a kísértés, hogy a második szezont is megnézzem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:C - Ezzel még nem igazán tudom, hányadán állok, a stáblista miatt nagyon magas elvárásokkal indultam neki, de eddig még várat magára a földbe döngölés...
Az érdekes cím/alapsztori miatt ebbe feltétlenül belenézek majd, csak nem most, amikor kezdődik a vizsgaidőszak. :dirr:
anubys írta:Deadman Wonderland - Bár mintha már az első részben is lenne néhány baromság, azért elég ütős a kezdés, úgyhogy erre simán rászánom azt a 12 résznyi időt.
Valaki mesélje már el, hogy ez tényleg akkora királyság, mint sokan állítják? Mindenhol azt hallom, hogy ez más, mint a többi, nem klisés, műfajában egy jó darab, stb-stb., ez igaz? És aki olvassa a mangát: az is tartja a színvonalat? Úgy tudom, sokkal hosszabb márt most is, mint amennyit 12 részben el lehet róla mesélni.
anubys írta:Ao no Exorcist - Ezen még némileg vacillálok, mert bár ugyan elég jónak tűnik (de nem épp eredetinek [tényleg, most a Beelzebub mellett itt az újabb Ördögfiás sorozat]). Még pár részre rászánom magam, de ha nem zuhan nagyon a színvonal, akkor valószínűleg végignézem. (Feltéve, hogy megmarad 25 részesnek.)
Ugyanazt tudnám kérdezni, mint a DW-nél, kissé módosítva: valaki mesélje már el, hogy mitől akkora királyság ez a sorozat? Amikor először hallottam róla/olvastam a sztorit/néztem bele a mangába, már akkor instant olyan címek ugrottak be, mint Chrono Crusade, D.Gray-man, és tényleg, a Beelzebub is egy jó példa. Szóval nem tudom, nekem ilyen tök átlagos ördögűzős/"bennem van a démon"/vallásos izének tűnt, ilyenből minden szezonra jut legalább egy, ehhez képest ezt mégis akkora mánia övezi már most, hogy ihaj, pedig még a manga is egész frissnek számít, néztem is, hogy ebből csak úgy tudnak majd 25 részt kihozni, ha a második felét szétfillerezik. (Bár a fanok 90%-a eddig jobbára fangirl volt, szóval kezdem sejteni, hogy a bish ikerpár, meg a "Fukuyama Jun, mint szinkronhang", és hasonló húzások viszik el a vállukon a sorozatot a tényleges történet/szereplők helyett. :dirr:)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

Ami engem illet, a Deadman Wonderland mangában az egyik NAAGY kedvencem. Valóban nem klisés, rengeteg fordulat van benne, a kiszámíthatóság fogalmát még csak hírből sem ismeri, ráadásul jó véres cucc, szal ajánlom tiszta szívvel. :3

Ami az animét illeti: Ööö, na igen... Szal ha képes vagyok elvonatkoztatni a mangától, akkor mindenképp egy kiemelkedő darabja a szezonnak/évnek, viszont így, hogy ismerem a lapozgatható verziót is, kissé más véleményen vagyok. Nah, jó az anime is, nem azt mondom, cenzúra például egyáltalán nem vészes és az animáció is szép, de engem piszkosul zavar, hogy míg az egyik epizód 100% mangahű, addig a másikban kiírják az egyik legfontosabb karaktert a sztoriból. Szal me van? Ilyet még talán Gonzóék sem mernének bejátszani... Nézem, mert mondom, ettől függetlenül tetszik, meg stuff, de a franchise imho mangában az igazi.

Btw nekem simán a Steins;Gate a kedvencem ebből a szezonból, ha most nem számolom ide a Kaiji S2-t és a Gintama'-t. Amennyire nem bírtam a karaktereket az elején, annyira megszerettem őket mostanra, az időutazás, mint téma mindig is érdekelt, rengeteg otaku/g33k-poén van benne, szépen eltudja választani a komolyabb dolgokat a viccelődéstől (ergo nem veszi magát 100% komolyan), sőt, nemritkán még izgalmas is!

(Hmm, ha jól számolom, ez már az ötödik hsz-em két nap leforgása alatt, máskor meg jó, ha elejtek egy hsz-t két hét alatt... ^^)
Válasz küldése