Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Titkos írta: Ano natsu de Matteru

Olyasmiket olvastam róla, hogy elvileg köze van az Onegai Teacherhöz (mondjuk azt nem mondták, hogy csak hangulatban hasonló, vagy esetleg ugyanaz volt az elkövetője)
Az író ugyanaz, a helyszín majdnem ugyanaz, a történet hasonló. De ami a legjobb, hogy Tamura Yukari egyazegybe áthozta azt a gúnyos röhögését 10 évvel ezelőttről, csak most nem Ichigonak hívják a karakterét, hanem Lemonnak.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jól hangzik, akkor most már tuti, hogy ezt is elkezdem majd. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Fájdalmasan lassan, de elkezdtem a hátlogot ledolgozni.

Another 1-3 - azt gondolnám, sokak számára Puella Magi-szerű élmény lehetett a harmadik rész. Mostmár nagyon nehéz nem tűkön és egyéb hegyes tárgyakon ülve várni a folytatást. A hasonlat azért is jó, mert számomra már az első két rész is zseniális hangulatú volt. PA Works hozza magát, mint Hanasaku Irohában, és félelmetes minőségű látványvilágot produkál. A hangrendezés meg brutális, minden hang, zaj és háttérzene fokozza a feszültséget. A második rész után már kirázott a hideg a sötéttől a saját lakásomban. Pedig egész életemben élveztem a rémisztő sötétséget. Könnyen lehet az év egyik animéje.

Rinne no Lagrange 1-4 - érdekes, hogy négy rész lement, mégis ténylegesen milyen kevés dolog történt. Javában folyik a karakterbemutatás és világépítés. Hangulatra amúgy igazi limonádé anime ez. A genki főszereplőtől az agresszív unokatesóig mindeki olyan derűsnek, pozitívnak érződik, még ha nem is teljesen azok. Mintha a Kaleido Star és a Star Driver szerelemgyereke lenne. Ezért is kikapcsolódásnak nézni fogom, legfeljebb majd hamar feledésbe merül.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

scineram írta: Rinne no Lagrange 1-4
Említették-e benne, ki volt az a Lagrange? Vagy vannak-e benne Lagrange pontok (és ha már itt tartunk űr)? Egyáltalán, miért Lagrange ez? Kellett egy hangzatos név?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Another 1-3
Én nem nagyon tudok félni rajta (mondjuk eddig egy anime horrort találtam, ami tényleg parázós volt), és az se tetszik, hogy kezd elmenni a Végső állomás irányába, de a misztikus sztorija érdekes, úgyhogy kíváncsian várom a fejleményeket.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:(mondjuk eddig egy anime horrort találtam, ami tényleg parázós volt)
Fúú, erre kíváncsi vagyok, melyik volt az?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta: Említették-e benne, ki volt az a Lagrange? Vagy vannak-e benne Lagrange pontok (és ha már itt tartunk űr)? Egyáltalán, miért Lagrange ez? Kellett egy hangzatos név?
http://en.wikipedia.org/wiki/Lagrange_% ... guation%29
Csak azt szeretném érzékeltetni, hogy nem csak egy személyt jelölhet ez a név. Hanem még bort is, úúú! De persze lehet hogy van köze ahhoz, akire te gondolsz.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Fúú, erre kíváncsi vagyok, melyik volt az?
Egy relative ismeretlen 4 részes OVA, a Kikoushi Enma. Az első két rész még lájtos, a 3-4. rész kísértetházas sztorija viszont nagyon jól meg van csinálva.De lehet, hogy csak nekem alacsony az ingerküszöböm. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt én sem mondtam, hogy féltem tőle, csak iszonyat feszült és nyomasztó hangulatot generál.

Hogy Lagrange mi a halál lehet, fogalmam sincs. Mint a Penguindrum. Reméljük, majd lesz belőle valami.

Enmát érdekes lesz megnézni azután, hogy tavaly az egyik legjobb komédia volt.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Enmát érdekes lesz megnézni azután, hogy tavaly az egyik legjobb komédia volt.
Az a kiddy version volt, ez az adult version. :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

A tavaszi felhozatalból egy tuti befutó máris van a Sakamichi no Apollon képében. A noitaminA + yosei + Watanabe kombó elég érdekesnek ígérkezik. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

És Yoko Kannót se felejtsük el! Én is nagyon várom ezt a sorozatot. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ahogy SB végignézett a tavaszi listán, két dolog fogalmazódott meg benne:
- Ez tutira fake. Ja nem, van Zetman meg Tasogare Amnesia. Akkor meg UH.
- WTF with Arashi no Yoru ni?! Ezt bakker hova akarják folytatni? Vagy ha feldolgozás, az is minek? Az eredeti szép és jó úgy, ahogy van!

Hogy őszinte legyek, ez a lista ígéretesebbnek tűnik, mint az elmúlt másfél-két év bármelyike. Bár lehet, hogy csak a Matsumoto anime teszi. Meg a Yamato mozi.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Brave 10 ep. 4
OK, csak szerintem van erotikus hangja a vörös hajú srácnak, mármint olyan értelemben, hogy b@ssza a fülemet? Komolyan, mintha herélték volna, vagy nem is tudom. Alapvetően poén lenne a csávó, de ha megszólal, faláll a hátamon a szőr. :dirr:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta:
scineram írta:Enmát érdekes lesz megnézni azután, hogy tavaly az egyik legjobb komédia volt.
Az a kiddy version volt, ez az adult version. :vigyor:
Pedig az egyik legfelnőttebb humora volt, amit animében láttam! :cool:

Miniskirt Pirates 1-5 - pedig nem, egyáltalán nem elég minik. Legalábbis kemény fanservicet vártam, de nyoma sincsen. Helyette egy laza űroperát kaptam kompetens, nem idióta bagázzsal, és annyi technoblablával, ami már a Ryvioust közelíti. Ez is mutatja, nagyon komolyan veszi magát, és mivel nem néz hülyének, én is komolyan tudom őt venni. Ára viszont a néha fájdalmasan lassú cselekmény és szinte mindenféle izgalom hiánya. Egyelőre, a következő rész ígéretesebbnek tűnik már a kalózokkal meg minden.

Senki Zessho Symphogear 1-4 - halálosan komoly és halálosan drámai, viszont olyan szinten LULZ magical girl alapokon, hogy a végeredmény már egy egészen szórakoztató katyvasz. Yuki Aoi performansza sem árt. Nanával meg gondolom a CD eladásokra is gyúrnak.

High School DXD 1-4 - végre megvan a szezonális szégyentelen fanszervíz animém! Sok szót kár rá vesztegetni, csak nézni kell, és nézni, és nézni...

Aquarion EVOL 1-5 - a LOL-Faktor nyertese utcahosszal. Sose gondoltam, lesz még a Star Drivernél explicitebb szexhajtott mecha sorozat, de a berlini fallal elválasztott körleteket nehéz überelni. A dolog szépsége, hogy az akciókat meg hármasban nyomják már a kezdetektől, ráverve Sugata pillérjére. A vegyes egyesülés előtt pedig ezek szerint csak a buzulás jutott nekik. Sebaj, a fal átütve, szó szerint, az egymás felé rohanó táborok jelenetért meg már önmagában megérte. Vajon hány rész még, amíg valaki meghackeli az erénykarkötőt?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Hogy őszinte legyek, ez a lista ígéretesebbnek tűnik, mint az elmúlt másfél-két év bármelyike.
Asszem én még a tavaszit nem is láttam, de engem már a téli szezonnal jól "megszívattak" a japánok: eddig vagy két évig tömény moeshit, erre most a végzős/szakdogás évembe kapásból beraktak vagy 2-3 epic sorozatot, és legalább még hármat, ami ha nem is váltja meg a világot, de szívesen nézném. XD
scineram írta:Aquarion EVOL 1-5 - a LOL-Faktor nyertese utcahosszal. Sose gondoltam, lesz még a Star Drivernél explicitebb szexhajtott mecha sorozat, de a berlini fallal elválasztott körleteket nehéz überelni. A dolog szépsége, hogy az akciókat meg hármasban nyomják már a kezdetektől, ráverve Sugata pillérjére. A vegyes egyesülés előtt pedig ezek szerint csak a buzulás jutott nekik. Sebaj, a fal átütve, szó szerint, az egymás felé rohanó táborok jelenetért meg már önmagában megérte. Vajon hány rész még, amíg valaki meghackeli az erénykarkötőt?
Miniskirt-ék eddig is a listámon voltak, Highschool DxD szintén, viszont ezért külön köszönet. XD Eddig még nem ismertem, de ez az ajánló, plusz egy animés blog, amelyik az első részt elemezte, meggyőzött, hogy ebbe bizony minimum bele kell majd néznem. XD

Apropó, az igaz, hogy van egy korábbi sorozata, amihez ha csak minimálisan is, de köze van ennek? (Nem néztem utána, hogy a korábbi milyen név alatt futott, de felteszem, hogy sima "Aquarion".) Ja és az EVOL-t hány részre tervezik?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

23 év után ismét kap egy TV-anime sorozat a Saint Seiya széria, Saint Seiya Omega címmel! És már idén tavasszal indul is :thumb:

Rendező: Morio Hatano (Heartcatch Precure!, Kaidan Restaurant)
Forgatókönyv: Reiko Yoshida (Bakuman., D.Gray-man, K-ON!, The Story of Saiunkoku
Karakter Design: Yoshihiko UMAKOSHI (Air Master, Berserk, Boys Over Flowers, Casshern Sins, Heartcatch Precure!, Mushi-Shi)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Apropó, az igaz, hogy van egy korábbi sorozata, amihez ha csak minimálisan is, de köze van ennek?
Azt nem tudom, hogy mennyire van köze hozzá, de van. Én már az első orgazmusnál droppoltam az "ez most komoly?" sóhaj kíséretében. Főhősnőnké annyira még nem zavart (bár az sem volt épp... rendhagyó), de kettesszámú férfi főhősünk esetében köszöntem el végleg a dologtól. Úgy tűnik, a koncepció azóta se változott sokat. XDDD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hogy mi? :o_O:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az Aquarionról van szó. További infó fentebb. :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát igen, kábé ennyit sikerült csak felfognom az előzőből is. ::japtoun::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor így látatlanban elmondom, maximum majd scineram kijavít: ahogy így a postokból összeraktam, ez egy olyan sorozat, ahol a mechák egyesülése egy matefora a közösülésre. Nem egy ilyet láttunk már pl. Star Driverben, vagy kissé a Vandread-ben is utalgattak rá. XD SB postjából pedig az jött le, hogy ebben már nagyon élvezik a gattait... XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: SB postjából pedig az jött le, hogy ebben már nagyon élvezik a gattait... XD
Legalább is a főhősnő nagyon. XDD De mint mondtam, kettes számú férfihősnek nagyon nem jött be. Nem is értem miért... :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Akkurátus azzal a twisttel, hogy míg Wako háremjén a végén derültünk vagy sírtunk, itt defaultból az elejétől minden threesome-ban megy. Ha jól emlékszem eddig mindig két faszi, egy csaj felállásban. Már alig várom, mikor lesz-é a fordított verzió.

Egyébként az eredeti sorozat után 12000 évvel játszódik elvileg, ez meg is mondta, mennyi kapcsolat van közöttük. A mitológiát úgyis elmesélik, amennyire kell.

Egyéb híreinkben. Az Nymphogear egyre LOLabb WUT. A nagymellű pucér szadista eddig a csúcs. Ja, meg a profi szállítási akció.

Miniszoknya Pirates pedig fun, meg minden, de ha megdöglök se értem ezt a kalózkodás dolgot. Most legális vagy nem, fosztogatnak vagy nem, csak sóműsor vagy nem? Ebben a világban sincs SOPA meg ACTA. Chiakit megnézém azért kapitányi egyenruhában. Remélem faterja megdöglik hamar.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Egy ideje szeretnék már írni egy státusz jelentést, de nagyon nem sikerül.
A blogomon megírtam egy bejegyzést, de lusta vagyok letisztázni fórum verzióra. Ezért linkelem a bejegyzést, annak aki esetleg már ki lenne éhezve a gondolatimra: http://kdanni.wordpress.com/2012/02/16/ ... ranezesre/
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése