Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Scineram: egy pár címről bírtam csak kitalálni, hogy mi akar lenni igazából. ::jcrazy::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Sakamichi no Apollon 1-2 - igencsak visszatér a Noitamina a gyökereihez. A rednező és a zeneszerző miatt nagy hype volt, de engem nem nyűgözött le annyira, mint sokakat. Potenciálja van, de attól is függ, hova megy. Egy mezei love polygon nem fog érdekelni annyira, remélem mást is csinálnak vele.
Kétlem, hogy a manga Shogakukan díjat nyert volna (ráadásul nem is shoujo kategóriában), ha csak egy szimpla love polygon lenne. Szerintem pont annyira lesz ez a szerelmi sokszögre kiélezve, mint amennyire a Chiyayahuru volt. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Remélem is, hogy sikerül azt csinálniuk a karakterekkel és a jazzel, amit valójában sose szerettem igazán, ahogy a Chihayafull a karutával.
A mordályos nyul írta:Scineram: egy pár címről bírtam csak kitalálni, hogy mi akar lenni igazából. ::jcrazy::
Pedig igyekeztem kifejező lenni, legalább azoknak akik már látták őket. Melyik ment túlzásba?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mariko írta:Kétlem, hogy a manga Shogakukan díjat nyert volna (ráadásul nem is shoujo kategóriában), ha csak egy szimpla love polygon lenne. Szerintem pont annyira lesz ez a szerelmi sokszögre kiélezve, mint amennyire a Chiyayahuru volt. ^^
Szerintem nem is a szerelmi szálon (bár az is hozzá tartozik), hanem inkább a felnőtté váláson lesz a legnagyobb hangsúly :mosoly:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ja igen, scineram, tényleg nem azért, de ezt már én is akartam mondani, hogy lassan hiába írsz véleményeket, mert abszolút nem tudom egyes címeknél, hogy melyik sorozatra gondolsz, a nagyon "szabad" magyar fordítás miatt. ^^" Ha nem írtad volna le, hogy "Malacka", az életben rá nem jövök pl. hogy a "Kurva Gyors Világ" az Accel World lenne, meg néha nem is tudom, hogy japán vagy angol címből fordítasz, esetleg csak hasraütésszerűen találod ki a neveket, mert pl. a Mysterious Girlfriend X-ből kapásból "szeretőt" csináltál.

"Szikla Alakú Kyubey Nyáron" - Ez meg a leírás alapján még érdekelne is, kár, hogy fogalmam nincs, melyik sorozat lehet. :dirr: Szóval oké, hogy jót röhögök 1-2 címen, de úgy kb. most is csak a feléről tudom, hogy melyik sorozat, vagy annyiról sem. Junchi használt még ilyen neveket korábban, mint Painbow vagy legutóbb a Girly Clown vagy mi volt az, de ott azért nem kellett a teljes most futó szezon ismerete a megfejtéshez, mert általában elég ismert cuccok voltak, vagy olyanok, amikről már egy oldal óta ment a vita. XD Szóval lehetne ezt, de valahogy úgy, hogy azért vágjuk, hogy melyikre gondolsz. ^^"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Junchi használt még ilyen neveket korábban, mint Painbow vagy legutóbb a Girly Clown
A Painbow-t zebra használta. :D Tőlem Hypeschool of the Dead, Dick;Head és hasonlók származnak. (Majd egyszer összegyűjtöm őket for fun. :3)

Btw, ha már itt vagyok: MEHH szezon ez a mostani is, bár határozottan jobb, mint az előző (onnan kábé csak a Nisét tudtam értékelni, bár azért ott is közrejátszott a jóindulatom, mikor pontoztam). Amiket nézek és tetszenek:

Jormungand - Ahemm, White Fox did it again. Pont annyira veszi magát komolyan, amennyire szeretném + van Itou Shizuka, HANGULAT és korrekt animáció. Más nem is kell...

Medaka Box - Medaka kyuut, a mangát olvastam egy darabig és jó volt, ez meg annak majdhogynem 100%-os adaptációja, szal rossz már nem lehet, és a java még csak ezután jön. (Bár Toyosaki Aki még mindig nem tud mit kezdeni ezzel a szereppel... >___>)

Fate/Zero S2 - Ez meg csak szimplán zseniális.

So-so:

Dusk Maiden of Amnesia - Ezt csak Yuuko miatt nézem. :3 (Ha ő nem lenne, már az első ep után kivágtam volna a fenébe.)

Aztán van még Uchuu Kyoudai és Apollon, melyek közül az egyikbe belefogok nézni (hatott rám a tömeg ereje egy másik fórumon : P), bár előbbinél a designon túl kell valahogy jussak, utóbbinál meg a témán (ami annyira nem az esetem).

Aztán belekukkantottam a Zetmanba is, de azt 2 rész után kukáztam (azok a szörnyek...), illetve a Shining Hearts-be, egy jó fantasy reményében, de csak egy befüvezett, elfes környezetbe bújtatott K-On wannabe-t kaptam, ahol SHEMMI nem történt és mindenki be van lőve.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:
Titkos írta:Junchi használt még ilyen neveket korábban, mint Painbow vagy legutóbb a Girly Clown
A Painbow-t zebra használta. :D
Emlékszel még rá? :D

Akinek bejött az Arakawa vagy ne adj' a Trapeze, az lessen bele a Tsuritamába is. Egy elborult fishing and hunt... izé fishing sztori, lökött karakterekkel és jóféle, egyedi dizájnnal, kellemesen lükécske OST-vel.

Jó ideje nem ájultam be egy szezontól sem, de a mostani kifejezetten bejött: három animét is követek, holott tavaly ősz óta egy darabot sem néztem. :shock:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Fate/Zero 16.rész

'NUFF SAID! (Spoiler!) ::jcrazy::
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:"Szikla Alakú Kyubey Nyáron" - Ez meg a leírás alapján még érdekelne is, kár, hogy fogalmam nincs, melyik sorozat lehet. :dirr:
Ez az. XD (Natsuiro kiseki)

scineram írta: Tsuritama 1-2 - ez viszont annál inkább kíváncsivá tett. Az egész annyira színes és szokatlan, egy rakás elborult szereplővel, hogy többet akarok látni. Emellett néhány drámaibb dolgot is elhintettek és előrevetítettek, úgyhogy sok
minden lehet ebből.
Nálam ez instant 10 pont volt és a második rész csak megerősített benne.
Fujiko Mine nő 1-3 - komolyan, ez a Cowboy Bebop szellemi örököse. Legalábbis az utóbbi kettő mintha annak része lett volna. Az epizodikus történetek hangulata, a zenei aláfestés, kissé még a látványvilág is arra emlékeztet. Igen magával ragadó. Az endingben pedig Fujiko igen moé.
Szerintem a Lupin III előbb volt, mint a CB, még ha a korábbi sorozatok filmek és egyebeknek esetleg más hangulata is volt. De az biztos ezt is mindenkinek látnia kell.
És nálam a korábbi Lupin III sorozatok is elég előre kerültek a listámon.
Rejtélyes Szerető X 1-2
Én olvasom a mangáját, az kicsit ellaposodott, az eleje nagyobbat ütött. De hallottam valami olyat, hogy az anime original story lesz a vége, és a mangaka azt nyilatkozta, hogy jobban tetszik neki ez a történet, mint amit ő írt. :)

Ezekbe, meg bele se tudtam kezdeni, pedig akarok:
Jegesmedve Café, Amnéziás Szellem, Abuzált Zombi Rea, Sakamichi no Apollon
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Ja igen, scineram, tényleg nem azért, de ezt már én is akartam mondani, hogy lassan hiába írsz véleményeket, mert abszolút nem tudom egyes címeknél, hogy melyik sorozatra gondolsz, a nagyon "szabad" magyar fordítás miatt.
Ezer bocs. Ígérem, visszafogom majd magam.
Junchi írta:
A Painbow-t zebra használta. :D Tőlem Hypeschool of the Dead, Dick;Head és hasonlók származnak. (Majd egyszer összegyűjtöm őket for fun. :3)
Nekem még mindig a BakeMOEnogatari a kedvencem.
Junchi írta: Dusk Maiden of Amnesia - Ezt csak Yuuko miatt nézem. :3 (Ha ő nem lenne, már az első ep után kivágtam volna a fenébe.)
XD Ez milyen kritika már? Én a Trigunt néztem Vash miatt. Sőt Inuyashát Inuyasha miatt.
Kdanni írta:Ez az. XD (Natsuiro kiseki)
Remek SPOILERES összefoglalás az első részről, bár nem tudom, kit mennyire győz meg. Ez azt is jelenti, hogy nincs még benne a másodikból A JELENET. XD
Én olvasom a mangáját, az kicsit ellaposodott, az eleje nagyobbat ütött. De hallottam valami olyat, hogy az anime original story lesz a vége, és a mangaka azt nyilatkozta, hogy jobban tetszik neki ez a történet, mint amit ő írt. :)
Akkor szedje össze magát a mangaka, és kanyarítson egy szép befejezést. XD Az animének meg csak szurkolni tudok, hozza végig ezt a színvonalat.
Szerintem a Lupin III előbb volt, mint a CB, még ha a korábbi sorozatok filmek és egyebeknek esetleg más hangulata is volt. De az biztos ezt is mindenkinek látnia kell.
És nálam a korábbi Lupin III sorozatok is elég előre kerültek a listámon.
Én azt hallottam, hogy ez teljesen más hangulatú az eredeti sorozathoz képest, de amennyit én abból látttam, ránézésre is nagyon különböznek. Ezért mondtam, hogy a CBre emlékeztetett erősen, úgy érzem, sokat merítettek abból a készítők.
Ezekbe, meg bele se tudtam kezdeni, pedig akarok:
Shiranuma Caféról annyit kell tudni, hogy emberek és állatok együtt élnek, és naplopó panda részidős munkát vállal. Az állatkertben. Ahol meglátogatja a többi állat a kávézóból. Aki erre akar gombot varrni, adjon neki pár részt.
Tasogare Otome×Amnesia állítolag fekete komédia akar lenni, ilyen szemmel kell nézni. Az első két rész önmagáért beszélt.
Sankarea pedig az első rész után nem meglepő, hogy drámai fordulatot vett, de még nem világos, mi jön ezután hosszútávon. De a hangulat és a szép animáció megfogott. Remélem lesz még sokszor a vörös kabát. XD
(Most már ezeket a címeket is tudjátok!)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha már mindenki írt az aktuálisokról, akkor én is. ^^

Uchuu Kyoudai
Eddig az a kedvencem a szezonból. A főhős eszméletlenül jó arc, egymaga képes elvinni a hátán az egész animét. Remélem nem csak egyszezonos lesz a sorozat, mert ezt szívesen elnézegetném hosszabb távon is.

Sakamichi no Apollon
Szintén nagyon tetszik. Remekül betölti a Chihayafuru után maradt űrt. A főszereplők már a második részben belopták magukat a szívembe, a zenétől pedig mindig beindul a lábam. :D

Tsuritama
Kicsit meglepett, mert nem vártam, hogy tényleg lesznek benne földönkívüliek, azt hittem csak szimplán hibbant lesz a főhős (persze a kettő nem zárja ki egymást). Eléggé agyament sorozat, a szó pozitív értelmében, és a kép világa is bejövős.

Jormungand
Szórakoztató sorozat és végig is fogom nézni, de nem tud semmi extrát nyújtani számomra. Komolyan venni nem tudom, annyira meg nem elszállt, hogy csak azért szeressem.

Hiron no Kakera
Ezt meg kaszáltam 3 rész után. Folyton az UraBoku jutott róla eszembe, abban is ugyanígy nem történt látványosan semmi se. De ott legalább voltak jó pasik, amit ez a sorozat nem igazán tud elmondani magáról.

Shirokuma Cafe
Eszméletlenül aranyos! Soha többet nem tudok úgy pingvinre nézni, hogy ne Kamiya Hiroshi jusson róla eszembe. Bár a legelvetemültebb akkor is Morikawa Toshiyuki Pandamama szerepében! XD

Sankarea
Szerencsére az ecchi faktor nem lépi túl a tűréshatáromat (reméljük ez később is így marad). A zombifétises férfi főhőst a macskás arckifejezéseivel meg nagyon bírom. :D Egyetlen hátulütője, hogy DEEN produkció, vagyis könnyen félrecsúszhat idővel, főleg ha 26 részt akarnak kihozni a 5 kötetnyi mangából.

Belekukkantottam még a Lupin III: Mine Fujiko to Iu Onna-ba is, de nekem túl sok volt benne az egy képkockára jutó félpucér Fujiko, meg elindult a Hyouka is, ami egyelőre még nem tudott meggyőzni, de azért még adok neki egy-két epizódnyi esélyt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2012.04.25. 20:32-kor.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Corot »

Mariko írta: Bár a legelvetemültebb akkor is Morikawa Toshiyuki Pandamama szerepében! XD
:D Épp tegnap vagy tegnapelőtt fedeztem fel hogy Morikawa egy pandamamát szinkronizál, habár maga az anime nem érdekelt, de Morikawa miatt muszáj volt belenéznem. Ha nem tudom, hogy ő az, akkor tuti nem ismerem meg, még sosem hallottam ilyen szerepkörben. Eszméletlen!!!

Egyébként már előre borítékolom, hogy nálam a szezon két kedvence Uchuu Kyoudai és a Sakamichi no Apollon lesznek. Ezeken kívül nézem még a Kimi to Boku II-t, tőlem szokatlanul megint belekezdtem egy sport animébe, a Kuroko's Basketball-ba és van két levegőben lógó animém (amiket valószínűleg nem fogok befejezni)... a Hiiro no Kakera és a Hyouka.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta::D Épp tegnap vagy tegnapelőtt fedeztem fel hogy Morikawa egy pandamamát szinkronizál, habár maga az anime nem érdekelt, de Morikawa miatt muszáj volt belenéznem. Ha nem tudom, hogy ő az, akkor tuti nem ismerem meg, még sosem hallottam ilyen szerepkörben. Eszméletlen!!!
Nekem gyanús volt, úgyhogy utánaolvastam és néztem nagyokat. XD Mondjuk nem egy nagy szerep, de már attól a ténytől, hogy Morikawa szinkronizálja röhögnöm kell, ha csak Pandamama feltűnik. :lol:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kizárólag Accel nézőknek!

GREATEST CAPTION EVER a spoiler alatt. Egyesen a fordítótól. XD Jól megfogta a jelenet lényegét.
Mariko írta:Sakamichi no Apollon
Szintén nagyon tetszik. Remekül betölti a Chihayafuru után maradt űrt. A főszereplők már a második részben belopták magukat a szívembe, a zenétől pedig mindig beindul a lábam. :D
Chihayafull sokkal meodramatikusabb volt, annyira kifinomult, mint egy szikla. Ebből viszont eddig valahogy hiányzik az OOMPH, amivel igazán megragadna.
Shirokuma Cafe
Eszméletlenül aranyos! Soha többet nem tudok úgy pingvinre nézni, hogy ne Kamiya Hiroshi jusson róla eszembe. Bár a legelvetemültebb akkor is Morikawa Toshiyuki Pandamama szerepében! XD
Bszki, most veszem csak észre, Panda Fukuyama Jun! Az az ember egy zseni, ezt már az MM! óta tudom. Mikor mutter férfi hangon szólalt meg, én is nagyot néztem. Legalább Pierotnak nem kell animációban nagyon megerőltetnie magát.
Sankarea
Szerencsére az ecchi faktor nem lépi túl a tűréshatáromat (reméljük ez később is így marad). A zombifétises férfi főhőst a macskás arckifejezéseivel meg nagyon bírom. :D Egyetlen hátulütője, hogy DEEN produkció, vagyis könnyen félrecsúszhat idővel, főleg ha 26 részt akarnak kihozni a 5 kötetnyi mangából.
Nem akarnak, 13 részes lesz. Remélem szépen zárják majd le, ha lezárják.

Hyouka 1 - elvileg valami rejtélyről fog szólni, de most csak infinitezimális nyomot adtak ez ügyben. Inkább a karakterek és képességeik megalapozása folyt, ezért nem lett különösebben izgalmas. Zeneileg és vizuálisan viszont elsőrangú produkció Beethoventől a festményszerű ábrándig. A hajburjánzás meg nem tudom mi volt, de csak kamilláztam. Az biztos, a csaj szemei csillognak.

Ezután már csak az AKB sorozat van vissza.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Bszki, most veszem csak észre, Panda Fukuyama Jun! Az az ember egy zseni, ezt már az MM! óta tudom. Mikor mutter férfi hangon szólalt meg, én is nagyot néztem.
Lama-sant meg Ono Daisuke szinkronizálja! XD Ebben a sorozatban szint csak sztárseiyuuk játszanak... állatokat. XDD
scineram írta:Nem akarnak, 13 részes lesz. Remélem szépen zárják majd le, ha lezárják.
Ó, ez jó hír! Kösz az infót. Komolyan aggódtam, mert DEEN-éknél sose lehet tudni, a 07-Ghost-ot is 5 kötetből csinálták, és hát olyan is lett. Most megnyugodtam, hogy a Sankareát nem fenyegeti hasonló. ^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Fate/Zero eheti rész:
Nem tudok továbbra sem nem összevissza rajongani ezért a cuccért. Ez a rész ismét bizonyította, hogy igenis lehet még a mai világban is minőségi fantasy elemekkel rendelkező animét írni, úgy, hogy ne kelljen minden részbe akciójeleneteket, vagy teljesen fölösleges fanservice poénkodást tenni.
Plusz a második kedvenc master-servant párosom végre "hivatalosan" is összeállt. Kirei karakter fejlődése elérte a tetőpontját. Csak én érzem az ő történetét egy fajta brutál mód feje tetejére állított monomítosznak/hero's journey-nek?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mikor volt utoljára anime télmájú hozzászólás a fórumon?

Egy kis helyzet jelentés:

Jormungand
Most volt pár napja a FegyverNapper a film+-on vagy valamelyik másik film csatornán. Most látva nem tudtam nem észre venni a rengeteg hasonlóságot, ami nem csak a közös témából akad. :D
De ennek ellenére, és az elég sűrű álló képekére, azért a sorozat elszórakoztat.

Lupin III: Mine Fujiko
Ennek is vannak gyengéi, de szintén ott van a szeren.
A legnagyobb gyengéje Fujiko túlzottan is hímsoviniszta szemmel való ábrázolása. Ha már egy férfit is untat egy nő mellének a látványa, ott van egy kis gond. XD

Uchuu Kyoudai
Szerintem kicsit ellaposodott, és úgy a jövőre nézve se látom biztosítva, hogy ha egyszer magához tér nem fog újra hullámozni a történet intenzitása. Lehet, hogy ez csak azért van, mert engem Hibito nem negyon érdekel.

Miniszoknyás kalózok
Az a 16-18 részek! Ha minden 2. rész ilyen lenne ez lenne a kedvencem egy szezonra visszamenőleg is, de így, hogy most elkezdtek anime original részeket adni, még erre a szezonra se tudom a kedvencek közé berakni. :(
Viszont azért megjegyzem, ha egy ennyire unalmas valami megnézet magából ennyi részt, az azért tud valamit. XD

Tsuritama
A kedvencem a szezonból akármennyire is gay. :D egyetlen nem tetsző dolog benne, az alacsony büdzsét leszámítva, a túl gyors karakter fejlődések. Nem is amiatt, hogy természet ellenesen gyors, csak nem 12 részbe való, és a DAKKU nem is jut szerephez a rengeteg karakter fejlődéstől, pedig annyira fabulous a vezetősége, kár lenne, ha nem lenne szerepük.

Sankarea
Ebbe is sikerült bele kezdenem. Nagyon tetszik, még igazából azt se bánom, hogy lassabb mint kellene, hogy legyen.
Rea apukája a legjobb apa ever, ennyire senki nem szereti a lányát. :twisted:

Natsuiro Kiseki
Yuri szemüveggel nézve a legjobb sorozat a szezonban. Anélkül, hát... Nem tudom úgy még nem néztem. :P
Bár azért nem kell annak a szemüvegnek olyan sok dioptriásnak lenni. Natsumi is szexinek találta Sakit és nem valami burkoltabb dicséretet mondott, (ha ezt tudja Saki, talán kicsit kellemetlenül öltözött volna át Natsumi ellőt).

Ginga e Kickoff
Erika chan! Az a Kansai ben és az arcok, amit egy rész plusz egy előzetesben vágni tud. :D
Az MC, akinek a egyetlen "jó pontja", hogy mindig ordibál! De mindezt Kobayashi Yu hangjával!
Reika chan. :)
És végül az a tsundere Kouta. :P
Best show of the seson! lenne ha a célközönség nem a 12 évesek lennének... ;_; De így is top listás.


Ezek közül melyiket ne halogassam tovább: Az amnéziás, szellemes sorozat, a Jegesmedve kávézót, a Sakamichi no Apollon-t, vagy más amiről lemaradtam?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az amnéziás-szellemest. Yuuko nagyon szellemes. XD
Kdanni írta:Mikor volt utoljára anime télmájú hozzászólás a fórumon?
Részemről egy darabig nem is lesz: ezidáig idő nem nagyon volt, ezután kedv nem nagyon lesz.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:A legnagyobb gyengéje Fujiko túlzottan is hímsoviniszta szemmel való ábrázolása. Ha már egy férfit is untat egy nő mellének a látványa, ott van egy kis gond. XD
Akkor ezek szerint Fujiko még mindig többet van ruhátlanul mit felöltözve? Jóból is megárt a sok, nem igaz? XD
Kdanni írta:Lehet, hogy ez csak azért van, mert engem Hibito nem nagyon érdekel.
Nem tudom, nekem nem tűnt úgy mintha Mutta háttérbe szorult volna, jó persze most már Hibito is szerepel, de még mindig a bratyó viszi a prímet. A kötetvetkező részt már nagyon várom, kíváncsi vagyok Mutta a poroltós fazonnal mit fog kezdeni. :D
Kdanni írta:Nem is amiatt, hogy természet ellenesen gyors, csak nem 12 részbe való, és a DAKKU nem is jut szerephez a rengeteg karakter fejlődéstől, pedig annyira fabulous a vezetősége, kár lenne, ha nem lenne szerepük.
A gyors karakterfejlődés védelmében, csak annyit, hogy ugye nem árt figyelembe venni, hogy elég hosszú idő, több hónap is eltelt ezalatt a 6 rész alatt. A DAKKU meg tényleg fabulous, és olyan király titkos kézjelük van, amit csak a Phoenix és a Kiraboshi tudnak überelni. XD
Kdanni írta:Ezek közül melyiket ne halogassam tovább: Az amnéziás, szellemes sorozat, a Jegesmedve kávézót, a Sakamichi no Apollon-t, vagy más amiről lemaradtam?
A Sakamichi no Apollon-t vétek kihagyni, de a Jegesmedve kávézó is poén. ^^
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:Az amnéziás-szellemest. Yuuko nagyon szellemes. XD
Mariko írta:A Sakamichi no Apollon-t vétek kihagyni, de a Jegesmedve kávézó is poén. ^^
Most megkönnyítettétek a dolgomat. :)
De mivel a szellemes sztorira érkezett az első szavazat, és az már amúgy is nagy részt lenn van azzal folytatom.
Akkor ezek szerint Fujiko még mindig többet van ruhátlanul mit felöltözve? Jóból is megárt a sok, nem igaz? XD
Nem a mennyiséggel van a gond, hanem a minőséggel. Teljesen tönkre teszi Fujiko karakterét. Az oké, hogy a testét felhasználja a rablások közben valami frappáns módon, de legtöbbször inkább teljesen ledegradálja.

------------------

Megnéztem az Amnéziás szellem első 3 részét, és nagyon jó. Látványra és tartalomra egyaránt. Vannak benne klisék, de azok a poénokat alapozzák meg. Az első rész! Amiben egyszer Yuuko nélkül egyszer Yuukoval együtt láttuk az eseményeket. Win! XD
Kíváncsi vagyok mi jön ezután, mert a 2. ás 3. rész alapozta meg azt ahonnan az első indult. Lesz valami komolyabb plot, vagy vissza esik epizodikus school life-fá. (Ez költöi kérdés nem kell spoiler köszi.;))
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kdanni írta: Kíváncsi vagyok mi jön ezután, mert a 2. ás 3. rész alapozta meg azt ahonnan az első indult. Lesz valami komolyabb plot, vagy vissza esik epizodikus school life-fá. (Ez költöi kérdés nem kell spoiler köszi.;))
Azt nem tudom, mit kezdenek az animével, de a mangának van plotja, jó plotja, komoly plotja. De tekintve, hogy negyedéves, szerintem ne várj az animétől túl sokat. ^^"
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kdanni írta:Mikor volt utoljára anime télmájú hozzászólás a fórumon?
Mikor utoljára bejelentkeztem.
Kdanni írta: Lupin III: Mine Fujiko
Ennek is vannak gyengéi, de szintén ott van a szeren.
A legnagyobb gyengéje Fujiko túlzottan is hímsoviniszta szemmel való ábrázolása. Ha már egy férfit is untat egy nő mellének a látványa, ott van egy kis gond. XD
Azért a kubai rakétaválság alatt már nem nagyon mutogatta magát, a lesbian catholic schoolgirl részben pont jól mutatott. Azért ez az Oscar nem semmi arc, nagyon örültem, amikor előtérbe került, Fujiko és Lupin csak együtt tudták legyűrni. És amit Kaji Yuki levágott a szerepben szintén nem semmi volt.
Uchuu Kyoudai
Szerintem kicsit ellaposodott, és úgy a jövőre nézve se látom biztosítva, hogy ha egyszer magához tér nem fog újra hullámozni a történet intenzitása. Lehet, hogy ez csak azért van, mert engem Hibito nem negyon érdekel.
Ez korrekt, mostanra tényleg ellaposodott kissé a midlife crisis. Inkább vett volna egy Porschet. Arra azért kíváncsi vagyok meddig megy el a történet, ha lassan is.
Miniszoknyás kalózok
Az a 16-18 részek! Ha minden 2. rész ilyen lenne ez lenne a kedvencem egy szezonra visszamenőleg is, de így, hogy most elkezdtek anime original részeket adni, még erre a szezonra se tudom a kedvencek közé berakni. :(
Viszont azért megjegyzem, ha egy ennyire unalmas valami megnézet magából ennyi részt, az azért tud valamit. XD
Fogalmam sincs, melyek az originál részek, de nekem nagyon hiányzik belőle némi igazi feszültség. Most a szörfös kiscsajjal megint úgy tűnik, mintha valami komoly dolgok jönnének, de ezt már sokszor eljátszották, és nem nagyon jött belőlük maradandó élmény.
Tsuritama
A kedvencem a szezonból akármennyire is gay. :D egyetlen nem tetsző dolog benne, az alacsony büdzsét leszámítva, a túl gyors karakter fejlődések. Nem is amiatt, hogy természet ellenesen gyors, csak nem 12 részbe való, és a DAKKU nem is jut szerephez a rengeteg karakter fejlődéstől, pedig annyira fabulous a vezetősége, kár lenne, ha nem lenne szerepük.
Nem vágom mi lenne benne búza, az Apollon százszor inkább BL. Yuki és Natsuki barátkozása nekem nagyon tetszett, a plot miatt meg nem aggódnék, a 6. rész mutatta, nagyon jól tudják az írók, mit akarnak megmutatni. Lesz még itt DUCK bőven.
Sankarea
Ebbe is sikerült bele kezdenem. Nagyon tetszik, még igazából azt se bánom, hogy lassabb mint kellene, hogy legyen.
Rea apukája a legjobb apa ever, ennyire senki nem szereti a lányát. :twisted:
Bár most háttérbe került, remélem a végére még visszetérnek erre a szálra, a komornyik kémkedése legalábbis erre utal. Addig is kíváncsi leszek, hogy őrzik meg Rea gyönyörű hideg bőrét.
Natsuiro Kiseki
Yuri szemüveggel nézve a legjobb sorozat a szezonban. Anélkül, hát... Nem tudom úgy még nem néztem. :P
Bár azért nem kell annak a szemüvegnek olyan sok dioptriásnak lenni. Natsumi is szexinek találta Sakit és nem valami burkoltabb dicséretet mondott, (ha ezt tudja Saki, talán kicsit kellemetlenül öltözött volna át Natsumi ellőt).
Nem tudom, nem szeretek ilyen dolgokat belemagyarázni. Főleg mert Natsumi saját magával is nagyon jól kijött, és kétlem, hogy ott ilyesmiről lenne szó. De fanszervíznek kiválló, az tény.
Ginga e Kickoff
Erika chan! Az a Kansai ben és az arcok, amit egy rész plusz egy előzetesben vágni tud. :D
Az MC, akinek a egyetlen "jó pontja", hogy mindig ordibál! De mindezt Kobayashi Yu hangjával!
Reika chan. :)
És végül az a tsundere Kouta. :P
Best show of the seson! lenne ha a célközönség nem a 12 évesek lennének... ;_; De így is top listás.
Na, azt hittem, ezt én nézem a világon egyedül. Yu félelmeteset alakít, bár ahogy Kouta az edzőbát stalkerolta, már engem is zavart. Az poén volt, hogy a kiscsaj az openingben végülis a kisgömböcből lett. Remélem nem olyan gyorsan formába jönn, mint ha az Area no Kishiben lenne. A záródal egyébként a kedvenc endingem a szezonban, messze.
Ezek közül melyiket ne halogassam tovább: Az amnéziás, szellemes sorozat, a Jegesmedve kávézót, a Sakamichi no Apollon-t, vagy más amiről lemaradtam?
YUUUKO-SAAAAAN látom jó választás volt, kedvenc lány a futó szériákban, és nem csak a halottak között. Az utolsó két részben pedig már komoly plot események is történtek. Baszki, a 7. rész még engem is megviselt.

Jegesmedve Kávézó szépen tarol továbbra is, igazából szavakkal már nem is nagyon leírható. A seiyuufest csak hab a tortán.

Hyouka letudta az első történetszálat. Érdekes utazás volt a hatvanas évek japán diákbalhéi idejébe, a konkluzió meg igen erőtelje volt. A CÍMNEK IS MÁR VAN ÉRTELMEEEEEEEEEE!!!!!! A nem túl akciódús sztorit a KyoAni motázsai és technikái tették igazán látványossá, ha akarnak, ezek bármire képesek. A szimpatikus szereplőgárda sorsára is kíváncsi vagyok, főleg mennyire lesz a végére Houtaro takarékos.

AKB0048 rajongók úgy látom nem nagyon akadnak erre felé. Én sem vagyok. De az idióta premissza a Kawamori féle őrült és őszinte végrehajtással igen szórakoztató élménnyé teszi. A hangszínészként meg kezdő idolok játéka is hozzátesz a sajátosságaival. Sokan mint Macross idolokkal írták le, bár azt nem láttam. Persze némi undorító CGt le kell nyelni, elvégre Satelight, de így is bőven fun. Ha nem is annyira, mint a EVOL.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Ha már szóba került, hogy van-e rajongója, be kell vallanom, engem eléggé megfogott az AKB0048.
Maga mint idolformáció nagyon sokat nem hallottam róluk, viszont az anime eddig 100%osan tetszik, csak az Idolm@ster féle koncert-budget tenné teljessé az élvezetet.
Sonata eddig abszolút kedvenc.
A főszereplő lányok kezdő szinkronszínész játéka kicsit frissítőnek hat számomra, míg az idolok profi seiyuu-i most is nagyot alkotnak (itt kiemelném a Mayuyu-t alakító Yukarint).
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Bevallom, manapság még mangát sem olvasok, főleg animét nem nézek. De amint az Utakoi kijött, ez változni fog!
Ha anno tudom, hogy ebből anime lesz, nem vadászom le a raw mangát, és próbálok nekiesni a japán költészetnek mindenféle háttértudás nélkül, hanem megvárom az animét, és a felkapott mangát, amit fordítani fognak. És mi a legszebb, amit manapság el lehet képzelni ezzel az animével kapcsolatban? A mangája egyetlen kötet. Be van fejezve.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én úgy tudom, hogy az Utakoi manga többkötetes, ráadásul még fut.
Kép
Válasz küldése