Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

1.:
Gakuen Heaven (TV)
Synonyms: Gakuen Heaven: Boy`s Love Scramble
Genre: Romance,
Type: TV
Episodes: 30
Year: 2006 (01.04.2006 till ?)
Companies: Tokyo Kids
URL: http://www.gakuenheaven.com/

2.:
Air Gear
Genre: Action, Ecchi, Shounen
Type: TV
Episodes: ?
Year: 2006 (05.04.2006 till ?)
Companies: Toei Animation, Oogure Ito ()
URL: http://www.toei-anim.co.jp/tv/airgear/


1.:
Girl`s High School Students
Synonyms: High School Girls, Joshi Kosei, Joshikosei
Genre: Comedy, School - [similar]
Type: TV
Episodes: ???
Year: 2006 (04.04.2006 till ?)
Companies: GENCO, ARMS
URL: http://www.girls-high.net/

2.:
Ohran High School Host Club - ezt várjuk, nagy szeretettel
Synonyms: Ohran Koko Host Club
Genre: Comedy, Romance, Shoujo
Type: TV
Episodes: ??
Year: 2006 (05.04.2006 till ?)
URL: http://www.ntv.co.jp/host/main.html

Story: Haruhi egy szegény lány egy gazdag iskolában.Ő csak ösztöndíj miatt jár oda.Egyszer mikor a 'Host Club'ba (suli része) megy hogy keressen egy nyugodt helyet hogy tanulhasson ,véletlenül összetör egy 80,000 dolláros vázát.Ezután arra kényszerítik, hogy ott kell dolgoznia amig meg nem fizeti az adóságot. Az egyetlen probléma a tagok nem tudják, hogy ő egy lány.
Nagyon jó sztori. szerintem mindenki nézheti. :) Bár a szereplőket nézve shonen ai is lehetne.
----------------------------------------------------------------
1:
Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation III -Love is the Pulse of the Stars-
Genre: Drama, Mecha, SciFi - [similar]
Type: Movie
Parts: 1
Year: 2006 (04.03.2006)
Companies: Sunrise (Sunrise)
URL: http://www.z-gundam.net/

2:
Ar-Tonelico
Genre: Adventure, Fantasy - [similar]
Type: OVA
Episodes: 1
Year: 2006 (22.03.2006)
URL: http://ar-tonelico.jp/

3:
Prince of Tennis -National Championship Chapter-
Genre: Sport
Type: OVA
Episodes: 7
Year: 2006 (24.03.2006 till ?)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára t-motion 2006.03.23. 08:41-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

t-motion írta:1.:
Gakuen Heaven (TV)
Synonyms: Gakuen Heaven: Boy`s Love Scramble
Genre: Romance, Shounen?)
Uh? Olvastad a cucc címét? Megnézted a hivatalos oldalt? Szerinted hol shounen ez az anime? XD;;; De ha a "Boy's Love"-ból a címben és az illusztrációkból nem tűnne fel, itt egy kis plusz infó: a Gakuen Heaven egy baromi népszerű BL game-sorozatból készült...

A Girl`s High pedig szintén nem kifejezetten shoujo... :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Ha te mondod... (Bár több infos helyen ezt láttam.)
De én nem akarok vitatkozni
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem kell hinned nekem, nyugodtan nézd meg az első részt, és dönts magad. :3 (A mindenféle info-site-ok megbízhatóságába meg inkább ne menjünk bele...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Gakuen Heaven: Igen, valóban Boy's Love animéről van szó, ahogy mufurc is írta. :-P Az első részből ugyan nem derül ki sok minden, mindössze annyi, hogy nagyon sok főszereplő van! Transfer student, hacker student, student council president, chairman, bicycle boy, scientitst boy, etc. ::jcrazy:: A story ott kezdődik, hogy egy látszólag teljesen átlagos fiú kap egy levelet hogy felvételt nyert a neves Bell Liberty iskolába (innen a BL rövidítés^^). Kétségei vannak, hogy valóban odavaló-e, mivel sem tanulmányilag, sem atlétikailag vagy más egyéb téren sincsenek kiemelkedő eredményei. Azt persze nem tudja, hogy maga a chairman kérése volt a felvétele és mindenki a suliban nagy érdeklődéssel várja már az érkezését. Mivel hosszú az út az iskoláig (teljesen el van szigetelve a várostól) eléjön motorral a diáktanács elnöke,
Spoiler írta:de a rész végén balesetet szenvednek.
Szóval igencsak cliffhanger a rész vége. Az OP pattogós, fülbemászó, míg az ED nyugodtabb. (kicsit hasonlít Gravitation-re) A karakterek és a grafika szép, ahhoz képest hogy 30 részes sorozatról van szó. Ez eddig a leghosszabb BL sorozat, úgyhogy kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle. :)
Kép
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Április 13.-án indul Japánban a The Third sorozat, a promo alapján, és amit eddig sikerült róla kiderítenem, nem lesz rossz remélhetőleg.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ouran High School Host Club: t-motion már összegezte a történetet, úgyhogy ezt nem részletezem. Az egész sorozat nagyon elborult, főleg a mozgások animálása (hogy még furább hatást hozzon, ehhez túlnyújtott karok-lábak párosulnak). A karakterek tökéletes sztereotípiák (cute & genki boy, cool & serious boy with glasses, stb), színpadias viselkedéssel. Mintha valami paródiát nézne az ember, olyan érzése támad. DE, mindennek ellenére már annyira fájdalmas hülyeség, hogy szórakoztató. :lol:
Most akkor ajánlom vagy sem? Nézzétek meg az első részt és ha tovább bírjátok 5 percnél, akkor valószínűleg tetszeni fog nektek. :oswink:
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Vree »

Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Akkor már torrent itt. http://www.tokyotosho.com/
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Érdeklődve várom a Le Chevalier d'Eon című animét. Nem sok hasonló készült eddig szvsz, legalábbis én egy középkor-kora újkori, Franciaországban játszódó sorozatról sem tudok. Nyáron mutatják be, a trailer alapján sztem elég ígéretes, de majd meglássuk' :wink:
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Raizen írta:egy középkor-kora újkori, Franciaországban játszódó sorozatról sem tudok.
*AHEM* Versailles no bara/Lady Oscar...? A "franciás" anime/manga, ami világszerte híres és népszerű? (És amit láthatóan ennek az animének a készítői sem tudtak megkerülni... ugyebár d'Eonnak szintén voltak, ahem, problémái nemi hovatartozásával kapcsolatban. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A nyári/őszi szezon animéiből amikre kíváncsi vagyok:

Hachikuro II - 'nuff said.
Powerpuff Girls anime - 'nuff said.
Kemonozume - ebbe már csak a wtf-faktor miatt is belenézek... aztán ki tudja, talán még jó is lesz.
Le Chevalier d'Eon - a valódi Chevalier d'Eon egy nagyon érdekes fickó volt... remélhetőleg az anime nem marad el tőle. :D
Project Blue/Chikyuu SOS - vmi régi japán scifi alapján készült. Mit mondjak, tetszik a karakterdizájn. ^^;;
Bokura ga ita - amit a leginkább várok, a Hachikuro II-n kívül. Totál egyszerű slice of life lávsztorinak tűnik, de nagyon tetszik az artwork (nagyon hasonlít vkinek a stílusára, de kiére...)
Innocent Venus - az a fehér hajú fickó ott... na miatta belenézek. xD
Coyote Ragtime Show - avagy Cowboy Bebop, with more loli... eh, egy próbát megér. Van benne Seki Tomokazu.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Én is szinte ugyanezeket írtam fel belenézésre, illetve még érdekelne, hogy miről szólnak / milyen műfajúak ezek:
Chokotto Sister
Night Head Genesis

valaki tud valami infót?
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Lehet,hogy ezt a részét már ismered,de gondoltam beírom hátha segít.
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=4547 - Chokotto Sister
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

na lássuk a nyári szezont

Binbou Shimai Monogatari
trailer: mms://mars.via.or.jp/solidex/animate/p06060030_6it4_bb.wmv
Az artwork kicsit hasonlít a Kamichu!jéra, bár egész mások készítik. A címe tökéletesen leírja azt amiről szól. Két szegény lánytestvér története.

Tsuyokiss
Egy erogame ami a tsundere karaktereket helyezte fókuszba. Ebből készült ez az anime. Nagyon kiváncsi vagyok, mert magam is nagyon kedvelem a tsundere szereplőket.

Le Chevalier D'Eon
Lehet belőle valami nagyon jó dolog is, de akár bukás is. Egy kosztümös történetet el lehet rontani pózolással és ripacskodással, nagyon remélem, hogy ilyesmi nem lesz benne és egy igazi történelmi eposzt láthatunk majd.

Tonagura
Ecchi komédia. Ennyi nekem elég, hogy rávessem magam. A hivatalos oldal bevezető flash animációjában már van egy legendás pantyshot...

Chokotto Sister
Choko egy szeleburdi kistestvér, akit a mikulás hoz ajándékba a sztori férfi főszereplőjének. Valaki azt írta róla, hogy Choko valamivel intelligensebb, mint Yotsuba és ezért kevésbé vicces nála. Meglátjuk...
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

paTKany írta:Le Chevalier D'Eon
Lehet belőle valami nagyon jó dolog is, de akár bukás is. Egy kosztümös történetet el lehet rontani pózolással és ripacskodással, nagyon remélem, hogy ilyesmi nem lesz benne és egy igazi történelmi eposzt láthatunk majd.
Annak idején a Gankutsuou-val voltam pontosan ugyanígy... Ránéztem az artworkre és a témára, és azt mondtam, hogy ez vagy zseniális lesz, vagy kegyetlenül rossz. Remélhetőleg ez a sorozat is a "zseniális" kategóriába fog esni. :D;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Az őszi szezon rekord mennyiségű (60~) új animét fog hozni, ezek közül egyelőre a következőket vettem fel a listámra:

Ayu Mayu Gekijou - Ayu és Mayu a KgNE-ből az SD színházukkal visszatérnek.

Tokimeki Memorial ~Only Love~ - remélem ezúttal nem követi el azt a hibát a Konami amit az első két Tokimemo OVA-val megcsinált.

Yamato Nadeshiko Shichi Henge a.k.a Perfect Girl Evolution egy őrült zakkant csajból kellene tökéletes lányt faragnia az álombishouneneknek. De vajon fel vannak-e készülve a bishik a láncfűrészre és Sunako egyéb meglepetéseire?

Negima!? - meglátjuk. Az első Negima anime erős közepesre sikeredett. Talán majd ez a remake...

Super Robot Taisen OG Divine Wars - sejtem előre, hogy valami épületes butaság lesz a sztorija, de tipikusan ez az az anime amit csak az egyik szereplője miatt nézek meg. Mindegy mi lesz benne Kusuha Mizuha miatt akkor is megéri!

Sasami Mahou Shoujo Club Season 2 - az első szezon egy erős cliffhanger jelenettel ért véget. Szerencsére csak három hónapot kellett kihagyni a két szezon között.

Kanon (2006) - blog van-lesz belőle a főoldalon.

Happiness! - kult eroge volt egy mellékszereplője (Jun Watarase) miatt, aki valószínűleg az animében is csak mellékszereplő lesz, de ez nem baj a főszereplők is érdekes karakterek.

Otome wa Boku ni Koishiteru - ebből is blog lesz ha minden jól megy. Miyanokouji Mizuho egy középiskolás fiú, csak éppen az iskolatársai "onee-samá"-nak szólítják, mert Mizuho egy lányiskolába jár.

Love Doll~Lovely Idol~ - erről egyelőre sokat nem tudok mondani, csak annyit, hogy olyan Navel-os (Shuffle!, Soul Link) a karakterdizájna, bár a Navel-nek nincs köze hozzá.

Yoake Mae Yori Ruri Iro na ~Crescent Love~ - ez meg úgy néz ki, mint a Hani-hani Operation Sanctuary küllemre. A lényege, hogy Holdlakók és a Földlakők X100 éve ellenségeskedtek egymással, ezért nem volt érintkezés közöttük. Ezt töri meg a Hold hercegnőjének a Földre érkezése, aki egy átlagos japán családhoz költözik be tanulmányozni a földi viszonyokat.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tegnap felkeltett az érdeklődésem Satoshi Kon készülő animéje, a Paprika. A címválasztás érdekes :weh:
A bemutató alapján igen elvont lesz a film :cool: Már nagyon várom a mester legújabb munkáját. Trailer alant tekinthető:
http://www.youtube.com/watch?v=ERaLC28EaQo
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Alternative title:
Ah! My Goddess: Everyone Has Wings
ああっ女神さまっ それぞれの翼 (Japanese Kanji)
Aa Megami-sama : Sorezore no Tsubasa (Japanese Romaji)
Genres: Comedy, Drama, Romance, Slice of Life
Plot Summary: One year after goddess Belldandy emerged from Keiichi Morisato's mirror and promised to stay with him forever, a new threat to their happiness emerges, one that could end the contract between Belldandy and Keiichi.
Running time: 24 minutes
Vintage: 2006-04-06
Opening Theme:
"Shiawase no Iro (幸せのいろ; Color of Happiness)" by Yoko Ishida
Ending Theme:
"Bokura no Kiseki (僕らのキセキ; Our Miracle)" by Yoko Ishida
#1: "Bokura no Kiseki" by Yoko Ishida (eps 1-11)
#2: "Koibito Doushi (恋人同士)" by Jukai
#2: "Koibito Doushi" by Jukai (eps 12-)
Információ:Anime News Network
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ryou írta:Ah! My Goddess: Everyone Has Wings
Izé, ez nem kifejezetten új... :D;; Mintha már két szezonnal ezelőtt kezdődött volna.

Mindenesetre, amik engem érdekelnek az őszi szezonból (bár nem tudom, lesz-e időm/energiám beléjük nézni -_-):
Red Garden - a karakterdizájn & artwork nagyon tetszik, a sztori is érdekes... oké, Gonzo, de reménykedjünk, hogy ez a jobb cuccaik közé tartozik. :3
Ayakashi Ayashi - Bones anime. Még akkor is belenéznék, ha perpill nem lennék teljesen beléjük szerelmesedve. :D Plusz, Kawamoto Toshihiro karakterdizájnjai? LOVE. Csak remélem, Fujiwara Keiji most végre nem az oyabaka hangját fogja használni, mert az már kissé unalmas.
Hataraki Man - workaholicok, oyajik és Nakai Kazuya? Idevele! :D
Bartender - most mé', tök jópofának néz ki. :D Bartending. In the dark. xD (<- belsős poén) Plusz, ha a katonai egyenruhák mellett van még fétisem, az a pincércuccok. :D
Death Note - a manga az istennek nem tudta megkedveltetni magát velem, pedig próbálkoztam... hátha az animének sikerül.
Pumpkin Scissors - Dunno, jópofának néz ki. Talán belelesek.

Btw,
paTKány írta:Yamato Nadeshiko Shichi Henge a.k.a Perfect Girl Evolution egy őrült zakkant csajból kellene tökéletes lányt faragnia az álombishouneneknek. De vajon fel vannak-e készülve a bishik a láncfűrészre és Sunako egyéb meglepetéseire?
Ez tökjól hangzott, anno bele is néztem a mangájába, és szomorúan kellett tapasztalnom, hogy a settingtől eltekintve egy teljesen szokásos bishounen-hárem cucc, az elején még néhány jó poénnal, aztán utána már leginkább csak pózolással és klisékkel. :/ Kár érte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.09.06. 14:51-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

mufurc írta:Hataraki Man
Váááá~~ *_* Anno Moyoco mangából lett anime. Kanon mellé még egy sorozat, amit nézni fogok (és ha más nem, a rajzok kárpótolnak majd, mikor épp nincs új subbolt Sugar2 Rune rész xD).
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Megláttam ezt ↓ a futabán
Kép
ennyi elég is, hogy a Gift ~eternalrainbow~-ba is belenézzek majd októberben.
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

mufurc írta: Bartender - most mé', tök jópofának néz ki. :D Bartending. In the dark. xD (<- belsős poén) Plusz, ha a katonai egyenruhák mellett van még fétisem, az a pincércuccok. :D
Erről nem tudsz még némi infot? Mert jónakl tűnik elsőre, csak remélem nem valami agyatlan poénhalmaz lesz...
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem, semmi lényegeset... úgyhogy kíváncsi vagyok. Bár szerintem afféle slice-of-life cuccnak tűnik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése