Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 520821.jpg
:D
Titkos írta:(Btw, honnan jön az a mém, hogy "ANIME IS SAVED!"?
Szerintem a Fractáltól ered. A körül volt a hype, hogy menyire eredeti és minőségi lesz, felfrissíti a moe uralta anime világot. De aztán hatalmas csalódás lett. És azóta erősen ironikusan használják, legfőbbként azokra a művekre, amit a Fractal producer rendezője jegyez:
Mariko írta:Erről, most ő jutott eszembe.


Viszont mostanában, mintha már egyesek komolyan gondolnák a dolgot.

Az anime meg mentőiről:
KlK és KnK

KnK egy rész után félre is tettem, nem szeretem a Kyoani komoly dolgait, vagy úgy általában a legtöbb komoly dolgot.

KlK: Szép meg jó meg minden, de a gyorsítón élő hyper genki a kedvencem, ami mindig rossz jel.
Kíváncsi vagyok mi lesz, az előzetes alapján, a Big Boss Satsuki már következő héten akcióba lép. Ez tetszik mert eddig úgy tűnt, hogy a sorozat végéig a torony tetején fog ülni. Amúgy nekem úgy tűnik, hogy teljesen korrekt és van tartása, remélem lesz vele kapcsolatban pár csavar.
A főhősünk kegyetlenül aranyos, ahogy irul-pirul mikor alig takarja valami badasskedés közben. De csak ennyi.

Na és ami tényleg megmenti az animét: Szerintem már előző szezonban is, de most még inkább van diverzitás. Amit hiányolok a szezonban egy cute girls anime, aminek tetszik a hangulata. (Jó a Non Non Biyorit nem tudom ide sorolni.)

Galilei Donna
Biztató. A nővérek jó fejek. Van egy fabulous repülő kalózunk. Érdekesnek ígérkezik a plot. Tehát van hangulata.
Na az ilyen "komoly dolgokat" én is szeretem.

Kyousou Giga
http://kdanni.files.wordpress.com/2013/ ... 226133.jpg
Csak hogy tudjuk miről is beszélünk. :)
Én nagyon szeretem az ilyet. És szerintem jól meg van csinálva. Szerintem a többi kikövetkeztethető.

Non Non Biyori
SOL, de van benne egy csavar! Egy elnéptelenedő vidéki környezetben játszódik, így még lassabb, és nincs az a pörgés mint más SOL-okban, hogy akár hetente történik valami (Iskolai fesztivál, sortnap stb.).
Mindig szeretem az olyan műveket, ahol különböző korosztályú iskolás (lányok) kerülnek kapcsolatba (NEM INTIM kapcsolatot értek, kizárólag), és itt ez még jobban ki jön, mert nincs más alternatívájuk. :)
Nii-chan a legnagyobb arc. :D

Yowamushi Pedal
Már régóta szemeztem a mangával, de közben megint elindult az anime. Belenéztem, és eddig tetszik. Sport anime meg minden, de talán mostanában pont vannak olyan címek a műfajban, ami eloszlatja az elő ítéleteket. Bár szólok itt bőven vannak klisék, de egy rész alapján nem tudok sok mindent mondani.

Még nézném a szezonból a Gingitsunét, és a Nagi no Asukara-t, de a másodikat, már szinte dobtam anélkül, hogy belenéztem volna. A Magi 2 amin még gondolkozom, de ott olvasom a mangát.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Titkos írta:Igazából én mindkét oldalt megértem. Egyfelől igazad van, rengeteg kiöregedett, besavanyodott vén fant is kitermelt mostanra a magyar animefandom, akik kb. szőrszálhasogatva keresik a hibákat egy sorozatban, mondvacsinált hülyeségekkel húzzák le az adott cuccot, illetve minden második cuccnak olyan elvárásokkal ülnek neki, mintha minimum a spanyolviasz feltalálása lenne a rendező úr feladata és minden apró kis hiba miatt rögtön sorban vonják le a pontokat a 10-ből. (És nem tagadom, hogy bizony előfordulhat, hogy én is beleesek ebbe a kategóriába.)
Pont az ilyen emberekkel van a bajom. Vannak emberek, akik minden egyes sorozatot lehúznak, ha számukra valami vélt vagy valós negatívumot találnak benne, és szórják a 3-4 pontos értékeléseket. Szerintem az animék nagy része azért nem ennyire rossz.
Különben örülök, hogy van némi önkritikád, bevallom, én is húzok le sorozatokat egyéni ízlés/szimpátia alapján.
Titkos írta:Ugyanakkor tény, hogy az anime, mint műfaj, folyamatosan alakul, változik, és az elmúlt 10-15 évben most egy olyan irányba ment el, ami sok embernek nem igazán tetszik és értelemszerűen ezt inkább a "vén fanok" érzik, hiszen aki csak pár éve kezdett animézni, az a mai standardokat szokta meg és csak néz, hogy "mit ugat itt romlásról ez a sok vén f*sz?" XD Aki viszont a kilencvenes években kezdte el ezt, az mostanra már eléggé átérzi sok esetben, hogy nagyon más lett ez az egész műfaj, mint amilyen akkor volt, amikor az illető animézni kezdett mondjuk úgy 10-20 éve. Ez persze minden műfajra igaz (film, zene, számítógépes játékok, stb.), de az animénél mintha erősebb, gyorsabb és nem utolsósorban hülyébb irányt vett volna a dolog. ^^" Konkrétan egyre kevesebb olyan sorozatot találni, amikben a szórakoztatás és a pénzszerzés mellett valamilyen mondanivaló, ha úgy tetszik "alkotni vágyás", értékátadás" is megfigyelhető lenne. A régebbi sorozatok esetében mintha még több olyan rendező, illetve mangaka lett volna, aki úgy ült le megcsinálni valamit, hogy a pénzért cserébe adni is akart, nem pedig hideg matematikával összeadta, hogy "csöcsök + csajok = profit!", mint manapság. Mondhatnám úgy is, hogy némileg a lelkesedés, a "szív" veszett ki az alkotókból. (Elég nyálas már? XD) Persze ez nem azt jelenti, hogy a régebbi darabok közül mindegyik mestermű, vagy hogy nem voltak olyan agyonhasznált klisék már a nyolcvanas évek animéiben, amitől a falat lehetett kaparni, ahogy azt sem, hogy manapság már nem készülnek értelmes darabok (ez utóbbira legjobb cáfolat épp az idei év :D), csak ugye az arányok... És ezt nem úgy mondom, mint "álintellektüel" médiakutató, vagy bármi ilyesmi, ezek szimplán csak egy fan tapasztalatai, aki már legalább tíz éve animézik.
Senki nem vitatta, hogy az utóbbi években rossz irányba feljödtek a dolgok a müfajjal kapcsolatban, én is beismerem, hogy túl sok a fanservice némi sorozatban és kevés a mondanivaló. (lásd Queen's Blade vagy Eiken, ezek tényleg csapnivalóak). Uganakkor, mivel nem vetem meg alapvetöen az ecchi jeleneteket, és a háremnek sem vagyok ellensége, talán elnézöbb vagyok az ilyen müfajú sorozatokkal szemben, mint te, ha van mellette valami épkézláb sztori vagy cselekményszál, nekem például tetszett az Infinite Stratos vagy a Freezing.
Nem is erröl van szó, hanem arról, hogy egyetlen rész alapján nem lehet megítélni még, hogy milyen lesz az anime, de itt egyesek már egy rész alapján eldöntik egy sorozatról, hogy csapnivaló, a szereplök bugyuták stb. Ez szerintem egy nagy adag ökörség. Ha valaki látott az adott sorozatból legalább három-négy részt, akkor elfogadom a véleményét, de ne az elsö rész alapján döngöljünk már földbe egy sorozatot, legalább várjunk az ítélettel addig, amíg kijött egy pár rész belöle.
Titkos írta:(Illetve szerintem örülj, hogy nem tíz éve kezdtél fórumokra járni, ha az itteni postokat már "álintellektülnek" érzed, az ég óvjon meg mondjuk egy mufurc-féle eszmefuttatástól. XDDD)
Ha nem is tíz éve, de 2008 óta látogatom a magyar animefórumokat, és kilenc éve nézek animét, szóval erröl ennyit. Egyébként az Animax fórumán volt szerencsém találkozni mufurc stílusával, az tényleg csúcs volt.
Én az ál-entellektüel jelzöt arra értettem, hogy egyesek túlságosan úgy kezelnek egy alapvetöen szórakoztató müfajt, mintha az valami tudományos objektum lenne, amit elemeire kell boncolgatni, hogy valami ítéletet lehessen róla alkotni. Bocs, ha magadra vetted, de (elsösorban) nem rád gondoltam.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

gilas írta:Pont az ilyen emberekkel van a bajom. Vannak emberek, akik minden egyes sorozatot lehúznak, ha számukra valami vélt vagy valós negatívumot találnak benne, és szórják a 3-4 pontos értékeléseket. Szerintem az animék nagy része azért nem ennyire rossz.
Különben örülök, hogy van némi önkritikád, bevallom, én is húzok le sorozatokat egyéni ízlés/szimpátia alapján.
Az ennyire kritikus embereket én sem értem. Oké, van a listámon pár 3-4 pontos darab, de szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány. A legtöbb sorozat általában olyan 5-6-7 pont közé esik nálam, vagyis esne, ha pontoznám, mert én eleve nem szoktam azt, hogy végigpásztázom az egész szezont, aztán minden egyes sorozatot egy rész után kiértékelek (mert tényleg láttam már ilyet én is), hanem jellemzően általában maximum 3-4 olyan van, ami felkelti az érdeklődésemet (de általában kevesebb) és akkor azokat nézem/értékelem, de az is biztos, hogy ezeket nagyon ritkán dobom már rögtön az első rész után.
gilas írta:Nem is erröl van szó, hanem arról, hogy egyetlen rész alapján nem lehet megítélni még, hogy milyen lesz az anime, de itt egyesek már egy rész alapján eldöntik egy sorozatról, hogy csapnivaló, a szereplök bugyuták stb. Ez szerintem egy nagy adag ökörség. Ha valaki látott az adott sorozatból legalább három-négy részt, akkor elfogadom a véleményét, de ne az elsö rész alapján döngöljünk már földbe egy sorozatot, legalább várjunk az ítélettel addig, amíg kijött egy pár rész belöle.
Na igen, ezért van az, hogy én még az elsőre nagyon gáznak tűnő animéknek is adni szoktam 3-4 résznyi esélyt, aztán max utána dobom őket. Persze van nekem is 1-2 olyan sorozat a listámon, amit tényleg egyetlen epizód után dobtam, de ott eleve annyira látszott az egész koncepción, hogy számomra fogyaszthatatlan lesz, hogy felesleges lett volna tovább próbálkoznom vele. (Legutóbb az Aku no Hana volt ilyen, de ott is tudni kell, hogy a manga határozottan tetszett, vártam az anime változatot hónapokig és erre megkaptam...ezt. Emellé még jött a hülye zene, a szükségtelen művészkedés és a rotoszkópos megoldás, szóval ebben az esetben pl. az egész animéről ordított, hogy nagyon nem olyan lesz, amit elvárnék tőle, plusz még fel is idegesített, így tényleg nagyon hamar dobtam, de még a második részébe így is belenéztem, hátha jobb lesz, mondjuk nem lett. XD De hangsúlyozom, ilyen azért ritkán van.) Persze tény és való, hogy főleg régóta várt sorozatok esetében az első rész képes akkora sokkot okozni a rajongóknak, hogy reflexből kukáznák, de egyébként én is annak vagyok a híve, hogy még ilyenkor is adjuk meg azért a cuccnak azt a 2-3 résznyi esélyt.
gilas írta:Ha nem is tíz éve, de 2008 óta látogatom a magyar animefórumokat, és kilenc éve nézek animét, szóval erröl ennyit. Egyébként az Animax fórumán volt szerencsém találkozni mufurc stílusával, az tényleg csúcs volt.
Én az ál-entellektüel jelzöt arra értettem, hogy egyesek túlságosan úgy kezelnek egy alapvetöen szórakoztató müfajt, mintha az valami tudományos objektum lenne, amit elemeire kell boncolgatni, hogy valami ítéletet lehessen róla alkotni. Bocs, ha magadra vetted, de (elsösorban) nem rád gondoltam.
Na, akkor viszont érted, hogy mire céloztam. :D És akkor bocsi, kissé félreértettelek, én tényleg azt hittem, hogy ál-intellektüel alatt az ilyen "megmondóemberekre" gondolsz, akik úgy állnak hozzá, hogy csak egy igazság van, az övék és ha ezzel bárki ellenkezik, egyből elmagyarázzák neki, hogy az illető hülye. Viszont egyetértek, a "szőrösszívű kritikus" típusú fan is marha idegesítő tud lenni egy idő után. Én is tapasztaltam már olyat, hogy X vagy Y sorozat esetében olyan dolgokba kötöttek bele, amikre én magamban úgy reagáltam, hogy "Ti komolyan ezt szúrtátok ki ebből vagy abból a jelenetből? Én akkor épp az államat szedtem fel a földről." Szóval igen, sokan olyan "távolságtartóan" képesek X év után animéket nézni, hogy tényleg csodálkozom, hogy nézőként még tudják élvezni, bele tudják élni magukat, amikor kb. úgy értékelnek, mintha előttük lenne egy ilyen űrlap, amin rajta lenne, hogy "karakterek, történet, zene, stb." és ezt minden egyes epizódban pipálgatnák, hogy megütötték-e a kívánt szintet. XD Erről jut eszembe, azt is észrevettem, hogy sokan úgy állnak hozzá, hogy egy adott sorozatban márpedig minden résznek egyformán szórakoztatónak kell lennie és ha esetleg becsúszik egy lassabb, eseménytelenebb rész, akkor már egyből húzzák a szájukat. Mondjuk ezt orvosolni lehetne azzal, hogy aki erre érzékeny, az ne nézzen futó sorozatokat. Egyben nézve max megvonja a vállát és indítja a következő részt, így viszont úgy fogja érezni, hogy nem kapta meg a kellő mennyiségű "heti adagot".

Visszatérve az előzőre: persze nem azt mondom, hogy én nem a karik, zene, grafika, sztori, stb. nyomán adom meg a végső pontot egy sorozatnak, csak éppen nem szedem így elemeire, hanem próbálom egyben nézni, hogy úgy mekkorát üt. (Nem véletlen, hogy volt pl. olyan anime, aminek az OST-ja önmagában alig ért valamit, ellenben amikor a sorozat alatt ment a hozzá passzoló jelenetek során, tökéletes volt.) Szóval ezt a túlzott "felboncolást" én sem értettem soha, az előző postomban írtam arról, hogy milyen az, amikor az anime készítői válnak "szívtelenné", ez viszont a dolog másik oldala, amikor a fan jár így, mert annyira belemegy az elemezgetésbe, hogy pont a lényeget felejti el: élvezni a sorozatot. (Amúgy meg semmi gond, nem vettem magamra, talán csak egy nagyon kicsit, de általában meg tudjuk az ilyesmit beszélni az illetővel, ahogy veled is sikerült. :))
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nagy eséllyel én vagyok az egyik ilyen ál-intellektüel, mert első rész alapján írtam meg a véleményemet az adott animékről. Ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy számomra mindig is 1 és 10 között létezett a pontozási lista, sosem volt az, hogy mondjuk 5-nél kevesebbet nem adok, mert ez anime és akkor már rossz nem lehet. Sok olyan emberrel találkoztam, akinek tényleg a 6 pont jelentette mindennek a legalját, nála az már 1 pontnak számított, de mégsem akart olyan "kegyetlenül" értékelni. Nos, amik untattak vagy netalántán felhúzták az agyamat, azokra rányomtam a 3-4 pontokat, illetve legrosszabb esetben az 1-2-őt is, de utóbbiból elég kevés van a listámon.
Van jó pár dobott animém, de ezek közül csak azok végezték egy rész után ott, amikről már az első rész után sütött, hogy nem az én ízlésem és jó eséllyel csak szenvednék rajta, azt meg nem akartam, mert abban igazatok van, az animét leginkább a szórakozás miatt nézem. Ilyen volt pl. a Medaka Box, aminek a főhősnője abba a kategóriába tartozott, amit nem szívlelek, ezért dobtam, hiszen a főszereplő jó eséllyel minden részben fel fog tűnni. A mostani szezonból pedig a Nagi no Asukarát dobtam egy epizód után, mert a látvánnyal és a zenével nem volt gondom, sőt azt egyenesen szerettem, de már az első részben annyi féltékenység és szerelmi dráma volt, hogy több részt nincs kedvem megnézni. Az Aoki Hagane no Arpeggio mangájába pedig belelapoztam és a későbbi események sem tetszettek, ezért dobtam végül azt is. Most ettől túlságosan kritikus lennék? Az könnyen lehet, de legalább nem erőltetem magamra az animéket. Nem biztos, hogy ez sokakat meghat, de megpróbálom nem egy szóval lerendezni, hogy miért nem tetszett, vagy éppen miért lopta be magát a szívembe valami. Sok helyen még arra sem veszik a fáradságot, hogy megmagyarázzák. AA-n pl. divat, hogy egy-egy tőmondattal intézik el: "Ez de szar!" vagy "Hű, de király!" Nem azt mondom, hogy mindenkinek olyan tl;dr-t le kell vágnia, mint mondjuk Titkos szokott (vagy, amit éppenséggel én produkáltam a Shingekis topicban), de 2-3 bővebb mondatot igazán össze lehet kaparni.
Az ízléskülönbséggel pedig nem lehet semmit kezdeni, mert valakinek nagyon tetszik egy anime, azt a másik pedig a pokolba kívánja. Egyébként a szezonból csak azokba néztem bele, amik felkeltették az érdeklődésemet valamilyen szinten, akár a leírás, műfaj, vagy kép alapján. Csak azért nem fogom megnézni a Golden Time-ot, hogy elmondhassam, ezt is követem, mert a slice of life most nálam nem játszik, ezt a stílust valószínűleg jó darabig hanyagolni fogom.

Log Horizon ep. 2: Fuhú, OST-t ide nekem most! Nagyon tetszett a zenéje, meg úgy az egész epizód. Bár a guild tagjai még mindig nem lettek szimpatikusak számomra, a 3 főszereplőt egyre jobban kedvelem. A csata a másik csapattal remek volt, Shiroe megmutatta milyen egy igazi taktikai vezető, őt nagy valószínűséggel csípni fogom. Szép lassan adagolják a játékról is az információkat, azt már tudjuk, hogy a SAO-val ellentétben itt nem halnak meg a játékosok, hanem a központi katedrálisban újjáélednek. Illetve folyamatosan ismerjük meg a különböző kasztokat, és azoknak az erősségeit, gyengeségeit, képességeit. Azt viszont nem értem, hogy miért nézi ezt mindenki SAO klónnak, amikor csak a keret azonos, egyébként ég és föld a kettő. (Attól még, hogy nem húztam le a SAO-t, úgy mint mások, tisztában vagyok vele, hogy az nem MMO-ról szóló anime, hanem leginkább slice of life, játék környezetbe ültetve.)

Amúgy ebből a szezonból több sorozatot már nem fogok dobni, szóval a mostani szezonra is lesz 13 címem, ami nem kis teljesítmény. Ha még a Pupát is követni fogom, akkor módosulni fog 14-re a szám.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Ilyenkor megy el az ember életkedve is.
Szerencsére van egy blog bejegyzésem a témában. -link-
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Rui-chan írta:Log Horizon
Ebbe csak poénból néztem bele, szóval nem vártam tőle sokat. Mondjuk attól még nem lett jobb, plusz nagyon úgy néz ki, hogy a karakterek felét utálni fogom, szóval esélyes, hogy ez lesz az első kukázott animém a szezonból. Egyedül a macska kinézetű játékos érdekel, de ő még nem debütált az első részben. A főszereplő egészen kedvelhető, csak az állandó szemüveg igazgatása zavart. Bugyis és perverz poént pedig muszáj volt elsütni. -__- A kiindulásról semmit nem tudunk, itt mindenki csak úgy bekerült a játékba, aztán kilépni nem tudnak. Azt is csak sejtik, hogy ha a játékban meghalnak, akkor a való életben is. A környezet szép, van mágia, fegyverhasználat és különböző állatfajok. A legrosszabb opening díjra pedig jelölni kéne, többet tuti nem fogom meghallgatni. :dirr:
Rui-chan írta:Log Horizon ep. 2: Fuhú, OST-t ide nekem most! Nagyon tetszett a zenéje, meg úgy az egész epizód. Bár a guild tagjai még mindig nem lettek szimpatikusak számomra, a 3 főszereplőt egyre jobban kedvelem. A csata a másik csapattal remek volt, Shiroe megmutatta milyen egy igazi taktikai vezető, őt nagy valószínűséggel csípni fogom. Szép lassan adagolják a játékról is az információkat, azt már tudjuk, hogy a SAO-val ellentétben itt nem halnak meg a játékosok, hanem a központi katedrálisban újjáélednek. Illetve folyamatosan ismerjük meg a különböző kasztokat, és azoknak az erősségeit, gyengeségeit, képességeit. Azt viszont nem értem, hogy miért nézi ezt mindenki SAO klónnak, amikor csak a keret azonos, egyébként ég és föld a kettő. (Attól még, hogy nem húztam le a SAO-t, úgy mint mások, tisztában vagyok vele, hogy az nem MMO-ról szóló anime, hanem leginkább slice of life, játék környezetbe ültetve.)
Látod, mekkora ellentmondás van e két postod között? Ez is azt igazolja, hogy az elsö rész alapján ítélkezni hibás konklúziókhoz vezethet. Vannak animék, amik rosszul indulnak, de a végére beindulnak (például a sokak által kedvelt TTGL szerintem ilyen), de ennek az ellenkezöje is igaz, egyes erösen induló sorozatok leromlanak a végére (számomra a Zetsuen no Tempest volt ilyen.) Ezért írtam, hogy a legtöbb esetben felesleges egyetlen epizód alapján megítélni egy animét.
Rui-chan írta:Egyébként a szezonból csak azokba néztem bele, amik felkeltették az érdeklődésemet valamilyen szinten, akár a leírás, műfaj, vagy kép alapján. Csak azért nem fogom megnézni a Golden Time-ot, hogy elmondhassam, ezt is követem, mert a slice of life most nálam nem játszik, ezt a stílust valószínűleg jó darabig hanyagolni fogom.
Ezzel én is így vagyok, csak olyan sorozatot vagyok hajlandó elkezdeni, aminek a leírása felkeltette az érdeklödésemet, és én is ritkán dobok animéket az elsö epizód után. A jelenlegi szezonból úgy 10-11 animét nézek, egyet dobtam (Yozakura Quartet), mert már az elsö rész is olyan ellenszenves volt számomra, hogy elrettentem a további nézésétöl.
Valószínüleg fogok még írni véleményt az éppen futó, általam nézett sorozatokról, de csak késöbb, a szezon vége táján, mert addig még sok minden történhet az egyes sorozatok megítélésével kapcsolatban.
Rui-chan írta: Ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy számomra mindig is 1 és 10 között létezett a pontozási lista, sosem volt az, hogy mondjuk 5-nél kevesebbet nem adok, mert ez anime és akkor már rossz nem lehet. Sok olyan emberrel találkoztam, akinek tényleg a 6 pont jelentette mindennek a legalját, nála az már 1 pontnak számított, de mégsem akart olyan "kegyetlenül" értékelni. Nos, amik untattak vagy netalántán felhúzták az agyamat, azokra rányomtam a 3-4 pontokat, illetve legrosszabb esetben az 1-2-őt is, de utóbbiból elég kevés van a listámon.
Semmi bajom ezzel a pontozási rendszerrel, amíg a 3-4 pontos értékek nem válnak uralkodóvá, mert akkor jogosan merülhet fel a kérdés, hogy az illetö egyáltalán minek néz animéket, ha ennyire nem tetszenek neki. Èn egyébként az óvatosabb pontozók közé tartozom, átlag alatti animéknek is adok 5 pontot (Karneval, Zettai Boui Leviathan), az átlagosoknak inkább hatot, csak az általam bünrossznak ítélt animék kapnak 4 (Guilty Crown, Blood-C) vagy annál
alacsonyabb pontszámot, de 1-2 pontos nálam csak elvétve fordul elö.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

gilas írta:Semmi bajom ezzel a pontozási rendszerrel, amíg a 3-4 pontos értékek nem válnak uralkodóvá
Én meg úgy vagyok vele, hogy ha már 10-es skála, akkor azt használjuk ki normálisan. Én pölö igenis osztogatom a 3-4 pontokat, ha olyan egy stuff...

És ha már ellentmondások:
gilas írta:Ezért írtam, hogy a legtöbb esetben felesleges egyetlen epizód alapján megítélni egy animét.
gilas írta:A jelenlegi szezonból úgy 10-11 animét nézek, egyet dobtam (Yozakura Quartet), mert már az elsö rész is olyan ellenszenves volt számomra, hogy elrettentem a további nézésétöl.
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

WTF, igazad van, Junchi, tényleg ellentmondásba keveredtem, noha csak nagyon ritkán dobok sorozatot az elsö rész után. De legalább nem döngölöm a földbe verbálisan, ahogy egyesek ezt teszik. Nekem nem jött be, mert nem az én világom, ennyi elég.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Valvrave S2: Nos, ha maga a cucc már nem is lesz jó anime, nálam akkora guilty pleasure lett, hogy csak na! :lol: Sunrise megint odatette magát, saját magától lopott, de olyan vakmerő formában, hogy csak pislogtam. Egyébként a második rész kész családi dráma volt, viszont mintha jobban ráfeküdtek volna a mecha csatákra. Hála L-Elfnek (Erüerüfü XDDD) volt némi stratégia is az akcióban. Ha ő nem lenne, akkor mindenki menne a saját feje után, kész káosz lenne. Ha minden jól megy, akkor az egy részre eső iskolás hülyéskedések száma a minimálisra fog csökkenni. Mondjuk yuri mellfogdosás volt benne, igaz csak ruhán keresztül, de az első évad után már mindenre fel vagyok készülve.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Golden Time ep. 3.
Oké... ööö... "ki nézi még rajtam kívül?" :dirr:
Ez a kérdés most amúgy más okok miatt foglalkozotat mint egy és két hete. Azóta volt szerencsém elolvasni az első két kötetét a light novelnek. (És a hármasba is belekezdtem, csak ott félkész a fordítás ugye.) ... és hát őszintén szólva nem így képzeltem a harmadik epizódot. Némileg át írták a dolgokat, és én úgy éreztem, hogy nem ütött akkorát, mint amekkorát a regény. Szóval kíváncsi vagyok, hogy regényt nem olvasók számára hogy tetszett ez a rész. Mi a vélemény? ... most pedig megyek a mit olvasol topikba és szerkesztem a posztom a második kötetes véleményemmel.

Szerk: Olvasom harmadik kötetet, ameddig le van fordítva. Ömm... az opening végén a kéz a kézben az Eiffel tornya mellett határozottan új értelmet nyert. XD Omg lol. Nem tudom, hogy az opening animátorai mit gondoltak. Nem tudom, hogy benne lesz-e ez a bizonyos párbeszéd az animében egy olyan kb. ~6 rész múlva, de ... tudom, ez így most baromi gyermeteg, hogy ezen röhögök, de akkor is. Bah, hogy írjam le értelmesen... Mindegy, a dolog metafórikus egy igen beteg szinten annyit most elárultam. ... Talán ebből, és hogy nem akarom leírni összerakható nagyjából, hogy miről van szó. :dirr:That's where the girl is planing on doing it for the first time. Also, a metaphor for his penis. Right there. At the end of the opening. Not a high-school romcom indeed. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Spoilerre reagálva spoiler nélkül: Látod Cruel és te még itt aggódtál, hogy milyen nyálasan romantikus az az opening, közben meg ilyen metaforák bújnak meg a háttérben. :D XD Btw, ezzel eldöntöttem, hogy feltétlenül végig fogom ezt nézni valamikor, szeretem az ilyen jó értelemben beteg cuccokat. XD

Kill la Kill ep 3

Eddig jó, szerencsére annyiban hasonlít a Lagannra, hogy részről-részre javul...eddig. Viszont most behoztak egy olyan szálat, ami marhára klisés shounen megoldás és most kissé aggódom. Szóval Satsuki felveszi a másik 100%-os ruhát és összecsapnak. Eddig rohadt jó, még örültem is, hogy látjuk végre fightolni, azt hittem, ezt elhúzzák majd a sorozat feléig, rosszabb esetben a legvégéig. További kellemes meglepetés volt, hogy míg más shounenben általában a főgonosz elsőre csúnyán elveri a főszereplőt, aki csak a végén tud revansot venni, addig itt Ryuko miután rájött a ruha titkára, kb. egyenlő félként küzd vele, láthatóan nem bírnak egymással. (Egy picit reménykedtem is, hogy nagy fordulatként már most leveri a diákelnököt és lesz valami csavar, bár sejtettem, hogy ez hiú ábránd. XD) Eddig még rendben is lenne a dolog, ezután jött a facepalm: Satsuki közli, hogy ennyi elég lesz mára, majd utána azt is, hogy ráküldi hősnőnkre az egész iskolát, akik amúgy canonilag mind gyengébbek nála.

Ennek mi a jó franc értelme volt? Hogy meglegyen a 26-os epizódszám? Tudjuk, hogy egyedül kettőjüknek van ilyen 100%-os ruhája, elvileg az összes "lúzerebb" karaktert öt perc alatt kellene levernie Ryukónak, főleg most, hogy megtanulta teljesen kihasználni a ruhát. Más shounenekben is megvan ez a "ahhoz, hogy leverd a főgonoszt, előtte le kell verned a csatlósait is, méghozzá szép sorban, egymás után" vonulat, de ott általában pont azért, mert a sztori úgy van megírva, hogy a főszereplő épp csak annyira erős, hogy pont még végezni tud a következő csatlóssal, vagyis mindig az erőviszonyoknak megfelelő ellenfelet kap. Itt ez nem tudom, hogy fog működni, amikor nem annyira saját erővel, mint inkább a ruha erejével harcolnak, másrészt meg minek szórakozzon olyan lúzerekkel, akik már canonilag gyengébbek nála? Könyörgöm, verje végig mindet egy epizód alatt, aztán folytassák Satsukival azt, amit az előző részben félbehagytak! Ilyen szereplők, mint az az idióta bokszos, vagy a teniszeslány még elmentek az első két részben poénosabb ellenfélnek, de ez most komoly, hogy minimum a 13-as részig ilyeneket kell majd néznünk epizódról epizódra, ráadásul ilyen hülye, erőltetett indokkal? (Miket beszélek, még indok sem volt... Csak annyi, hogy "mert Satsuki azt mondta". -___-)

Eddig is voltak olyan shounen elemek a cuccban, amik elég hülyén vették ki magukat (pl. az, hogy elvileg szét akarják verni egymást, de amikor az egyikük megfutamodik, a másik még csak meg sem próbálja ezt megakadályozni), de úgy voltam vele, hogy ennyi még belefér, meg nem is tűnt úgy, hogy lesz bármilyen története a sorozatnak, ezen a ponton viszont tök jó lenne, ha nem a kliséktől fulladozna a cucc, hanem lassan kezdhetnék meglepni a nézőt. Ja, amúgy nem értem, mi ez a nagy Ryuko-fanboyság, amit mindenfelé látok. A csaj nem egyéb, mint a százszor untig ismételt shounen főszereplő srác, aki többnyire aggresszív, ugrál és mindenkinek úgy megy neki, hogy "nyugi, simán szétverem a fejed!" Annyi a különbség, hogy ezúttal melleket raktak rá. :dirr: Ne értsétek félre, ebben a sorozatban én is bírom, de csak azért, mert az összes többi karakter olyan irritáló mócsing, hogy üdítő, hogy van köztük egy forrófejű hülye, aki mindegyiknek a vesztét akarja. XD De amúgy egy "normális" sorozatban, szerintem pár részen belül elegem lenne a csajból. ^^" Néhány megmozdulása frankón olyan volt, mintha valami "női Narutó" hőbörgését látnám. Ezt főleg csak azért írtam le, mert érdekes, hogy míg férfi karakterek esetében mindenki fikázni szokta a shounen főszereplőket, addig ha csajra cserélik, de meghagyják ugyanazt a klisés jellemet, már egyből fantábora lesz. :dirr: Ja, ha már karik: eddig egyedül a tanárbácsi az érdekes (btw, ez minden órán Hitlerről tanít? XD), Satsuki továbbra is nyomatja ezt az "übermensch diákelnök vagyok, bitches!" sablon stílust, Mako meg ebben a részben már majdnem elviselhető volt számomra, erre pont a végső harcnál előadja azt a hiperaktív nagymonológot, én meg hirtelen megint azért kezdtem szurkolni, hogy (TTGL spoiler)ő legyen a sorozat ügyeletes Kaminája, aki már a nyolcadik részben meghal. :dirr: De amúgy viccen kívül, ha már mindenképpen kell Ryukónak egy ilyen "best friend forever" szereplő, választhattak volna valami elviselhetőbbet. ^^"

Persze ettől még nem azt mondom, hogy dobom a sorozatot, vagy ilyesmi, de ez most egy elég hülye húzás volt, remélem, hogy képesek lesznek fenntartani a "részről-részre javul" érzést, mert nem akarom, hogy dögunalmas "enemy of the week" sorozattá váljon és ezzel menjen el a részek fele.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Spoilerre reagálva spoiler nélkül: Látod Cruel és te még itt aggódtál, hogy milyen nyálasan romantikus az az opening, közben meg ilyen metaforák bújnak meg a háttérben. :D XD Btw, ezzel eldöntöttem, hogy feltétlenül végig fogom ezt nézni valamikor, szeretem az ilyen jó értelemben beteg cuccokat. XD
Azért tegyük hozzá, hogy nem vagyok benne biztos, hogy aki/akik az openinget alkották tisztában voltak azzal a bizonyos párbeszéddel a harmadik kötetben. (Tekintve, hogy a csaj amúgy is franciát tanul, publikus eredeti élet terve szerint is Franciaországba akar valamikor dolgozni, és úgy általában ez a téma egyelőre csak abban az egy párbeszédben jött elő, nenm biztos, hogy az opening alkotók innét indultak ki.) -> Ugyanakkor, pont mint ahogy írod, a über nyálasságán annak a másfél percnek sokat változtatott ez a mellékes információ. XD
Also a cucc azért teljes egészében nem ennyire beteg. Kétségtelen nem egy highschool romcom, mint írtam, de azért sem nem ecchi, sem nem csak a beteg humorra építő állatság. Csak mondjuk...
- Két kötet alatt három fontos szereplőnek volt fontos szerelmi vallomása. ... mind annyian erősen alkoholos befolyásoltság alatt. lol
vagy
- Vicces tanulság: Ha felső1000ből származó lány vagy, akkor ne a rendőrörsön mutasd be szüleidnek újdonsült (épp picit ittas) pasidat, miután téged bevittek részegen való bicikli lopásért.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:- Vicces tanulság: Ha felső1000ből származó lány vagy, akkor ne a rendőrörsön mutasd be szüleidnek újdonsült (épp picit ittas) pasidat, miután téged bevittek részegen való bicikli lopásért.
So much win! :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Ja, amúgy nem értem, mi ez a nagy Ryuko-fanboyság, amit mindenfelé látok. A csaj nem egyéb, mint a százszor untig ismételt shounen főszereplő srác, aki többnyire aggresszív, ugrál és mindenkinek úgy megy neki, hogy "nyugi, simán szétverem a fejed!" Annyi a különbség, hogy ezúttal melleket raktak rá. :dirr: Ne értsétek félre, ebben a sorozatban én is bírom, de csak azért, mert az összes többi karakter olyan irritáló mócsing, hogy üdítő, hogy van köztük egy forrófejű hülye, aki mindegyiknek a vesztét akarja. XD
Erre most azt tudom mondani, amit Dodgers is írt: "nekem kimondottan kellemes csalódás volt az, hogy egy “annyira kemény vagyok hogy az érzelmi skálám egy nulla” főhősnő helyett egy olyan variációval állt elő a Trigger, akinek alapvetően megvan az attitűdje a harchoz és kompetens is, de összességében mégis emberi tud lenni."

Ezzel így kifejezetten agree + remek design + Koshimizu Ami + "tennem kell a dolgomat, nincs mese"-effektus = WIN! Nálam legalábbis.

Btw ezt a Golden Time-ot én kivágtam az első rész után... ^^""
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Erre most azt tudom mondani, amit Dodgers is írt: "nekem kimondottan kellemes csalódás volt az, hogy egy “annyira kemény vagyok hogy az érzelmi skálám egy nulla” főhősnő helyett egy olyan variációval állt elő a Trigger, akinek alapvetően megvan az attitűdje a harchoz és kompetens is, de összességében mégis emberi tud lenni."
De ez akkora újdonság? ^^" Jobb sorozatokban ez alap dolog, sőt, én kifejezetten csak a gagyibb szériákban vettem azt észre, hogy ilyen "coldbitch" jellemmel ruházzák fel a főszereplő csajt, az átlagnál jobbakban azért odafigyelnek arra, hogy időről időre megvillantsa emberi oldalát is. (Bár itt "coldbitch" helyett megkapta a másik nem túl eredeti jellemet, az "ordítozó shounen hero"-ét, aki szinte mindenkivel csak kiabálva képes kommunikálni, két másodperc alatt felcseszi az agyát minden, stb. Mondom, az egész szerepét az menti meg nálam, hogy valóban akkora idiótákkal van körülvéve a műsoridő 99%-ban, hogy még indokolt is ez a viselkedése, mert amúgy...) Illetve azt azért még tegyük hozzá, hogy "az érzelmi skálám nulla" karaktert ebbe a sorozatba is belerakták, épp csak nem a "jólány", hanem "ojou-sama" kapta meg ezt a szerepkört.

Persze mondom, nagy gond még nincs, csak ha már úgy lett az egész beharangozva, hogy "a TTGL alkotói megint összeütnek neked egy olyan sorozatot, ahol az awesomeness-huzat le fogja vinni a fejedet!", akkor lassan nem ártana, ha már kezdenének körvonalazódni olyan dolgok, mint utalás karakterfejlődésre, valami pár fokkal mélyebb sztori annál, mint az, hogy "kitalálom ki ölte meg apámat és mindenkit leverek, aki az utamba áll" stb. Nem várok én ettől TTGL 2-t, már akkor is boldog leszek, ha úgy a felét hozza annak. Ott pont azt szerettem, hogy a sok marháskodás álarca mögött egy iszonyúan kidolgozott cuccal álltunk szemben.
Junchi írta:"tennem kell a dolgomat, nincs mese"-effektus
Az rendben is lenne, de ezzel meg úgy vagyok, hogy valami háttérsztori lassan kiderülhetne róla. Lassan már a gonoszok bandájáról többet tudunk, mint magáról a főhősről, aki idejött valahonnan, valamilyen módon rájött, hogy merre keresse apja gyilkosát, valamiért már az első részben is sejti, hogy Satsukinak köze volt a gyilkossághoz, stb. Esetleg a hiperaktív famíliának tarthatna erről egy kiselőadást, és közben a néző is megismerné végre, vagy valami. Persze ez sem létszükséglet, csak egy pöttyet jobban tudnék azonosulni a karakterrel utána, mint így, hogy kb. csak a bosszú élteti, de amúgy semmit nem tudunk róla.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nyomás a Kill la Kill topicba, nem szeretném azt látni, hogy hiába nyitottam meg! Népszerű meg minden, szóval majdcsak megtöltjük valamivel (Titkos, nem ígérem, hogy ennél is vállalom a wall of text eszmecseréket, de igyekezni fogok. XD).

Jaj, mikor jön már a Gingitsune 3. része? Nem hittem volna, hogy ez lesz az egyik kedvencem. Már az első rész is bejött, de a másodikkal biztosította be magát a sorozat. Korábban említettem, hogy a slice of life műfajt mostanában kerülöm. Ez kivétel, de csak a misztikus háttérsztori miatt. Olyan kis aranyos, kedves sorozat, aki kellemes kikapcsolódásra vágyik, szerintem mindenképpen tegyen vele egy próbát.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Nyomás a Kill la Kill topicba, nem szeretném azt látni, hogy hiába nyitottam meg! Népszerű meg minden, szóval majdcsak megtöltjük valamivel (Titkos, nem ígérem, hogy ennél is vállalom a wall of text eszmecseréket, de igyekezni fogok. XD).
Már el is kezdtem. XD (Az nem gond, még úgy kb. egy hónapig én sem igazán érek rá novellákat írni, szóval no problem. ^^" Animékből sem nézek semmit a Kill la Kill-en kívül, pedig a Walkure Romanze jelenleg még érdekel is annyira, hogy folytassam, de egyelőre most azt is elnapoltam.)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

BlazBlue 2., 3. rész: Haladunk. Legalábbis a történet elindult valami irányba, ami számomra már ismeretlen terület. A kvaliti még mindig meh. A fanszervíz továbbra is pojntlessz. Pofozkodások rövidek, de nézhetőek. De Hazama rulz. Rachel szintén.
Ennek ellenére Noel igazán megpróbálhatta volna nyomatékosabban kiszedni Rachelből és/vagy Ragnából, hogy mi a f@sz van. Also Rachelnek úgy érzem, hogy nagyon nem kellett volna csak úgy random helyen ott hagynia Ragnát és Noelt. Ha teleportálni tud, akkor valami biztonságosabb helyen is elhelyezhette volna őket. Nem tette... jé ott hagyták egymást, jé Ragnát megtámadták. Good work saving them.
Valahogy az egész amúgy a Xenosaga animét juttatja eszembe. Ott is az volt a jelenség, hogy 12×20 perc alkalmatlan a teljes történet feldolgozására, így viszont kapkodva pakolgatjuk ide-oda a szereplőinket, aztán majd lesz belőle valami. Elég ha a fanok legalább értik, hogy mi történik.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Vicces, hogy a Coppelion-t még mindig sokan úgy kezelik, mintha valami racionális sorozatként kezdődött volna és csak később jönnének elő a hibái. A 4. részben már meg sem lepődtem semmin, hiszen maga az alap ötlet is eléggé el van rugaszkodva a valóságtól. A 3. és 4. epizód már jobban tetszett, mint az első kettő és kíváncsi vagyok, hogy vajon merre fogják tovább vinni a szálat. Ibara egyre szimpatikusabb, a másik két lány egyelőre csak ott van mellette, szóval velük még úgy nem tudok mit kezdeni.

BlazBlue
Amikor az első rész után olyan kommenteket olvastam, hogy csak azok fogják érteni, akik játszottak a játékkal, már akkor tudtam, hogy a részek túlnyomó többségén csak pislogni fogok. Ez eddig be is jött, de legalább valami már körvonalazódni látszik. Annak örülök, hogy bejött a tippem, amit még az első rész alapján következtettem ki. Így három rész után az jutott eszembe, hogy Ichimaru Gin megszökött a Bleach-ből, zöldre festette a haját és Hazuma néven új szerepet vállalt el. Nekem nem lesz szimpatikus, nem bírom a sunyi vigyorát. Noel és Ragna kapcsolata érdekel, mert bár utaltak néhány dologra, remélem nem lesz ilyen egyszerű a megoldás. Az openinget meg úgy tűnik nem akarják normálisan megcsinálni, marad az első részből kivágott jelenetek sorozata. ^^" Visszatért Tao és hozott magával 4 plusz cukiságot, aminek nagyon örültem. :vigyor: A mókus leányzóra is kíváncsi vagyok, remélem ő visszatérő szereplő lesz.

A Kyoukai no Kanata és a Gingitsune egyre jobban tetszik, sőt előbbi sikeresen meg is lepett a 4. részben, nem gondoltam volna, hogy a KyoAni ilyen messzire elmegy. Btw, DAT end card! XD A Magi S2 egyelőre még csak a felvezetésnél tart, sokat nem tudok róla mondani. A két noitaminA cuccot pedig majd akkor nézem meg, ha kijött a 3. részük is és akkor kettőt-kettőt letudok egyszerre.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:BlazBlue
Amikor az első rész után olyan kommenteket olvastam, hogy csak azok fogják érteni, akik játszottak a játékkal, már akkor tudtam, hogy a részek túlnyomó többségén csak pislogni fogok. Ez eddig be is jött, de legalább valami már körvonalazódni látszik. Annak örülök, hogy bejött a tippem, amit még az első rész alapján következtettem ki. Így három rész után az jutott eszembe, hogy Ichimaru Gin megszökött a Bleach-ből, zöldre festette a haját és Hazuma néven új szerepet vállalt el. Nekem nem lesz szimpatikus, nem bírom a sunyi vigyorát. Noel és Ragna kapcsolata érdekel, mert bár utaltak néhány dologra, remélem nem lesz ilyen egyszerű a megoldás. Az openinget meg úgy tűnik nem akarják normálisan megcsinálni, marad az első részből kivágott jelenetek sorozata. ^^" Visszatért Tao és hozott magával 4 plusz cukiságot, aminek nagyon örültem. :vigyor: A mókus leányzóra is kíváncsi vagyok, remélem ő visszatérő szereplő lesz.
1. a harom cukisag tenyleg kjut volt
2. a mokuslany gyanitom h fog meg szerepelni, kovetkeztetve h behozta Hazuma a voros csajt (mindketten Noel baratai)
3. mi volt amit elso resz utan kikovetkeztettel?

ps. bocs az ekezetlensegert telefonrol vagyok
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:A Kyoukai no Kanata és a Gingitsune egyre jobban tetszik, sőt előbbi sikeresen meg is lepett a 4. részben, nem gondoltam volna, hogy a KyoAni ilyen messzire elmegy.
Ja, ne is mondd, én csak képeket láttam a részből, de rendesen meglepődtem, hogy "Wow, KyoAni, te ilyet is tudsz?". Még a végén nézni kezdem. :D XD (Plusz azért az sem elhanyagolható, hogy végre nem is tudom hány év után újra képesek voltak nőt rajzolni. Hatott rájuk a Free! testalkati szempontból, vagy mi? :lol: Talán abban voltak ilyesmi karik, meg az FMP-ben, azon kívül a szokásos félchibi moe izéket erőltetik folyton.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:3. mi volt amit elso resz utan kikovetkeztettel?
Bár még konkrétan nem mondták ki, nagyon gyanús, hogy Time Loop-ról van szó. Vagyis egészen idáig Ragna mindig beleesett a lávába (Ez amúgy tényleg láva volt, jól láttam?) és ezzel elindított egy olyan eseményláncot, ami valami katasztrófához vezetett. Ezért indította el újra Rachel újra azt a hurkot, amit már átéltek. Erre látszólag ráerősített a második rész, hiszen amikor Noel megmentette Ragnát, akkor azért eléggé meglepődtek, mert gondolom számítottak arra, hogy újra előröl kell kezdeni az időhurkot. Bár az is lehet, hogy csak belelátok dolgokat, de ezek után erősen hajlok erre az elméletre.
Titkos írta:Ja, ne is mondd, én csak képeket láttam a részből, de rendesen meglepődtem, hogy "Wow, KyoAni, te ilyet is tudsz?". Még a végén nézni kezdem. :D XD (Plusz azért az sem elhanyagolható, hogy végre nem is tudom hány év után újra képesek voltak nőt rajzolni. Hatott rájuk a Free! testalkati szempontból, vagy mi? :lol: Talán abban voltak ilyesmi karik, meg az FMP-ben, azon kívül a szokásos félchibi moe izéket erőltetik folyton.)
Nálam már az alap szituáció miatt is nézős lett, és a 4. részben ráerősítettek arra, hogy ez részben nekem való cucc. ^^ Mirai-chan tudja manipulálni a saját vérét, de átokként tekint rá, igazából nem is tekinti magát embernek. Na majd mostantól! Akihito pedig az aktuális Hegylakó, nem tud meghalni, bármennyire is ellátják a baját. Ezen kívül félig szörnyike, tehát ha rossz passzban van, akkor simán letarolja a fél környéket. :lol: A főszereplő lány még mindig elég kislányos (plusz azért loli is van benne), viszont a többieket tényleg szépen megrajzolták. Azon pedig akkorát röhögtem, hogy már megint farkast kiáltanak, mert egyesek szerint ezzel a sorozattal a KyoAni lehúzhatja a rolót. Most mindenkit emlékeztessek, hogy milyen hiszti volt a Free! kapcsán és mi lett belőle? :dirr:
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

BlazBlue

Nem tudom, hogy velem van-e a baj, de én egy árva kukkot sem értettem eddig az elsö három részböl. Esztelen csihi-puhi az egész számomra eddig, tele jelentéktelen karakterekkel és különleges nevü támadásokkal. Mintha egy agyatlan amcsi akciófimet néznék, amiben nem tudom, mi miért történik. Remélem, azért a maradék 9 részben adnak némi magyarázatot, hogy miért is ez a sok üres összecsapás. A karakterek közül eddig csak Ragna és Noel rendlekezik némi jellemvonással, a többi annyira jelentéktelen. Túlságosan is sok a szereplö ahhoz, hogy valami értelmes plotot kapjon az anime 12 rész alatt.
Most akkor Hazama gonosz? Elvileg a hadsereg titkosszolgálatának fönöke, nemde? Miért akarja Noelt megzsarolni? Ráadásul öncélúan szadista, máskülönben nem értem, miért vágta le a gyermek Ragna karját. ÈS az sem tiszta még, hogy Ragna és testvére, Jin között miért olyan rossz a viszony.
Különben Hazamáról nekem is rögtön Ichimaru Gin ugrott be elsöre, ugyanaz a sunyi arc és mosoly.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

gilas írta:BlazBlue
Nem tudom, hogy velem van-e a baj, de én egy árva kukkot sem értettem eddig az elsö három részböl.
Akik nem játszottak a játékkal, tényleg alig értenek belőle valamit, szóval ezzel nem vagy egyedül. :D A legtöbb játék adaptáció egyébként szintén ebben a betegségben szenved.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Rui: Igen time-loop van. Volt? Ennél bővebben nekem sem tiszta a dolog.

és akkor Golden Time ep. 4:
Ömm... Lehet, hogy dobni fogom az animét. A helyzet az gyerekek, hogy így mellette olvasva a light novelt és a mangát borzalmas látni amit a TV sorozattal műveltek. Csak, hogy jobban érthetőbb legyek, nézzük mi az ami szignifikáns változás volt a mai részben szembeállítva a light novellel és a mangával:
- Némi bemutatása annak, hogy mi is az az Awa Odori, plusz egy running-gag első megjelenése: Kouko annyira robot jellegű mozgással bírt, hogy hősünk ösztönösen le C3PO-zza. (Mindenki füle hallatára a klubban, így ezért érzi magát a csaj annyira tréül utána.)
- Kouko és Mitsuo szakítása és utána a hosszan üldögélés a kávézóban rendben volt. Ugyanakkor elég hülyén hatott, hogy egyszerrecsak megszólítja őket Nana, aki úgy marhára kilógott a színről. Nem véletleün. Valójában a pincér szólt rájuk, hogy már igen rég ülnek ott és nem sok mindent fogyasztottak, és át kéne adni az asztalt. Így átmásznak a dohányzó részlegbe, ahol számos kétes alak van. Ott ők lógnak ki a sorból, értelemszerűen ott hangzik el a "meg akarok halni" és ott lesznek megszólítva.
- Runing gag kettő ami kimaradt: Főhősünk észleli, hogy Nana haszonlít Nanára a Nanából. (Később úgy ismeri csak meg ha a Nana "cosplay" rajta van.)
- Szintén ugye milyen hülyén hatott, hogy a klubban hirtelen Kouko "elvadítja" magát? Ugye mennyivel hihetőbb lenne, ha pl. előtte egy két órát piáltak volna? Hmm... guess what.
- Ha már itt tartunk, hogy elvadulós kiöltözés... random poén / cuteness: Banri ezt látván megkéri a csajt, hogy őt is hasonlóan vadítsa el. Csaj összeborzolja a srác haját és máris nem lóg ki a társoságból.
- A végén lévő confession azért szintén máshogy hat szerintem ha tisztában vagyunk azzal, hogy srác épp a hajnali kijózanodás állapotában van.
Kép
Válasz küldése