Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én akkor ide reagálok.
Kdanni írta:Egy ideje szeretnék már írni egy státusz jelentést, de nagyon nem sikerül.
A blogomon megírtam egy bejegyzést, de lusta vagyok letisztázni fórum verzióra. Ezért linkelem a bejegyzést, annak aki esetleg már ki lenne éhezve a gondolatimra: http://kdanni.wordpress.com/2012/02/16/ ... ranezesre/
Na, azt hittem innen csak én nézek Így Lettem Az Apátokat. Az előzetes bíztató volt a Raika fanoknak, végre találkozik a lányokkal. Sora reakcióját érdemes lesz megfigyelni. Mondjuk engem az az ürge érdekel, akit a negyedik részben elhajtottak. Remélem valami biztosítási ügynök, vagy a fater ügyvédje, és pízt hoz a házhoz.

Ano Natsu de Matteru vicces volt meg jól fanszervízelt, de az osana najimi Okinawán akkora asspull volt, hogy nem tudom, hogy fogom lenyelni. Eddig olyan szépen csordogált a történet, de ez már túl sok egybeesés. Ráadásul nem hiszem, hogy benne maradnak a sztoriban. A kivillanó segg azért megérte, na!

Ami meg Chihayafullt illeti, karuta is FUCKING INTENSE! És igen, ostobenkó, lemaradtunk az El Clásicóról miattad! Csak az utolsó kártyára értünk oda, legalább az elhúzódott. Taichi meg ultraGAR.

Recorder to Randsellt legutóbbi fogadalmam szerint a következő rendőr elvivős poénig nézem. Mivel Moritát ez előtt fejeztem be, fel se tűnt a cameojuk az uccsó részben. Ennek az első részében viszont Hana cameoját már észrevettem! Moritát és Reibai-senseit egyébként jobban bírtam, Kugirie és Attention Whore Aya azért vonz.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Egy ideje szeretnék már írni egy státusz jelentést, de nagyon nem sikerül.
A blogomon megírtam egy bejegyzést, de lusta vagyok letisztázni fórum verzióra. Ezért linkelem a bejegyzést, annak aki esetleg már ki lenne éhezve a gondolatimra: http://kdanni.wordpress.com/2012/02/16/ ... ranezesre/
Akkor ezek szerint paTKanynak lesz igaza, és a Miniszoknyás Kalózok első felében tényleg nem történik semmi. Legalábbis abból amit írtál, nekem az jött le, hogy nem sok előrelépés volt azóta, hogy elhagytam a sorozatot.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:Akkor ezek szerint paTKanynak lesz igaza, és a Miniszoknyás Kalózok első felében tényleg nem történik semmi. Legalábbis abból amit írtál, nekem az jött le, hogy nem sok előrelépés volt azóta, hogy elhagytam a sorozatot.
Nem, már van kalózkodás, de az ugyanolyan unalmas, ha nem még jobban. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Black Rock Shooter TV
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy a goth világ csak a valóság metaforája, vagy lesz valami komolyabb jelentősége is. A második rész vége rendesen belezavart, pedig már az előbbi megoldás tűnt valószínűnek (még akkor is, ha az nagyobb "pazarlás" az alapanyag részéről. Mármint... mi értelme goth akciónak, ha amúgy a cucc egy slice of life dráma? Mint az ananász a pizzán: nem illik össze.)

Az iskolai tanácsadónéni meg wtf: "Ha valaki bánt, ha valami nagyon fáj, akkor azt valaki más viseli el helyetted..." és ezt megnyugtatásként? Ó, semmi baj, mert igazából nem is neked fog fájni, szal don't worry, be happy? Hogy vették ezt fel erre az állásra, "megprotekcióztatta" magát az igazgatóval? -_-

Meg azt sem értem, hogy mi a kapcsolat Yomi és Kagari között. Így egy házban élés alapján azt hittem, minimum testvérek (az egyértelmű külsőbeli eltérések ellenére), de neten nem lettem erről megerősítve.

Ja, és a reakcióm a második rész végéről: he!?
Remélem a következő részben eldől, hogy akkor hogyan is kell viszonyulni a "másik világhoz", könnyebb lesz értelmezni a látottakat.

Egyébként aki még nem hallotta, annak mondom, hogy a szereplők nevét leszámítva majdhogynem semmi köze az OVAhoz.
(És egy kis siránkozás: vagy én nem bírok normális minőségű videót letölteni, vagy az én készülékemben van valami orbitális hiba, de így eléggé élvezhetetlen nézni a vidiket. :S Gyakran széthullik a kép. :( )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2012.02.21. 17:18-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Mint az ananász a pizzán: nem illik össze.
De. >_<
A mordályos nyul írta:(És egy kis siránkozás: vagy én nem bírok normális minőségű videót letölteni, vagy az én készülékemben van valami orbitális hiba, de így eléggé élvezhetetlen nézni a vidiket. :S Gyakran széthullik a kép. :( )
Nem lehet, hogy 10bites kodekkel van kódolva és ezzel nem tud mit kezdeni a lejátszód? (Nekem ez fate/zeronál jött elő pár hónapja, elsőre én sem tudtam mire vélni.) A frissen kijött VLC 2.0 megoldja. (Esetleg ha nagyon nem szeressed VLCt és windowson vagy akkor legutóbbi CCCP kodekpakk.)


Amúgy eheti Another megnyugtatott kicsit. Ha már így "korán" szóba kerül, hogy a srác lesz a kísértet, akkor igen sanszos, hogy nem ő lesz a végére. ... Most pedig lehet gondolkodni, hogy jó, de akkor ki. Tippem a vörös hajú csaj. Esetleg minimális eséllyel mégis csak Mei. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De, de sajnos nem láttam 8biteset. :( Mindegy, majd megpróbálok olyan helyről szedni, ahol van 8bites is.
Vagy rá kell vennem a VLCt, hogy frissüljön. Sajna az Ubuntu automaikus frissítései között úgy tűnik ez nincs benne.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

[off]
Áááá... elfelejtettem, hogy szintén Ubuntun. XD
Ha 11.10-en vagy:
http://www.webupd8.org/2012/02/install- ... eiric.html

Ha régebbi kiadáson, mint én, akkor SMplayer megoldás. Konzolba:
sudo add-apt-repository ppa:motumedia/mplayer-daily
sudo add-apt-repository ppa:rvm/smplayer
sudo apt-get update
sudo apt-get install smplayer
[/off]
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Da Hai

Főleg a második videót, a demót ajánlom mindenkinek (aztán persze a trailert is). Nem hiába hasonlítják Miyazakihoz az író-rendezőt a letölthető reklámanyagban, nagyon ígéretesnek tűnik a film, de még jó sokat kell várni rá (a MAL 2012. decembert ír premiernek, az IMDb 2013. novembert). Én szívesen megnézném előbb is.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

*____* Megnézős!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Da Hai
Ó, ez nálam is várólistás már egy ideje, viszont azzal csak most szembesültem, hogy kínai lesz. ^^'

Cruel Angel: Annak én is nagyon örülök, hogy az Another ilyen irányt vett, már kezdtem aggódni, hogy teljesen kiszámítható lesz, de most megint ott vagyok, hogy fogalmam sincs ki a halott az osztályból. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Cruel Angel írta: Amúgy eheti Another megnyugtatott kicsit. Ha már így "korán" szóba kerül, hogy a srác lesz a kísértet, akkor igen sanszos, hogy nem ő lesz a végére. ... Most pedig lehet gondolkodni, hogy jó, de akkor ki. Tippem a vörös hajú csaj. Esetleg minimális eséllyel mégis csak Mei. XD
Ezt annyira bírtam. Fogták a nézőkben ezen a ponton felmerülő szinte összes teóriát, majd kitették a kirakatba:
NEM. MUNKÁRA, BUZIK!
Ha mégis valamelyik kevésbé triviális lenne, akkor az epic trollkodás.

Aquarion Love - Making továbbra is lenyűgöz. Előbb Unió az édibédi eltűnő-feltűnő lolival, majd a következő részben a várva várt REVERSE GANGBANG. Nem is akárkikkel, kispályázás helyett egyből Zessica, Mikono és Amata. És mikor máskor fedjék fel az új titkos fegyvert, a Ruhaletépős Támadást. Magunkról! Mert hát a legjobb a védekezés helyett a támadás. És akkor már ne fogd vissza magad = Gátlástalanul = RUHÁTLANUL. Ezen show logikája a kedvencem a világon.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Another 9.
De nem lepődtem meg, hogy nem tudták végig hallgatni a kazettát. =_=" Viszont most azokon filózom, hogy 1. vajon a rész végi két halálnak van-e valami kiemelt szerepe, hogy párhuzamba vágták a srácok kazetta hallgatásával? csinált valamit a két lány, hogy sürgősen "büntetni" kellett őket?
2. azt mondták, hogy egyik iskolai legenda a könyvtárban a nyögések... ééés plusz említve volt, hogy a könyvtáros a dráma tanár és ott volt a fenti két lány... eddig is gyanús volt a fazon, így még gyanúsabb... hmm...
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Van az a mondás, hogy: "Ez már annyira rossz, hogy az jó!".

Ez igaz a Gokujo.-ra. Az 5. része, amit tv-ben le se adtak csak weben streamelték, annyira szánalmas volt, de mégis nagyon ütött. Az 5 perces epizódban benne volt a Nishemonogatarit túlszárnyaló szemtelen fanservice, ráadásul nincs is MC, aki el rontsa az összképet. :P

Miniszoknyás Kalózok (Japánul nem marad meg a miniszoknya.)
Na ez is nagyon rossz, de annyira sajnos nem, hogy az már jó legyen. Már csak azért nézem jókat tudok röhögni rajta, de igaz nem a poénokon röhögés, hanem egy kárörvendés szerű röhögés. Vannak benne gáz dolgok.
De legalább a főhősük vérbeli kalóz, és a lába elött fekszenek a ribancok, leszbikus hercegnők, és kalózok. (Végső soron mégis van miért nézni. :P)

OMG! Csak ma hallottam meg a Kill Me Baby! Op-jét először. Most is csak azt tudom mondani: KILL ME BABY!! :knife:

------

Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania
Az utolsó jelenetet, miért pont Okabe szemszögéből néztük?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Van az a mondás, hogy: "Ez már annyira rossz, hogy az jó!".

Ez igaz a Gokujo.-ra. Az 5. része, amit tv-ben le se adtak csak weben streamelték, annyira szánalmas volt, de mégis nagyon ütött. Az 5 perces epizódban benne volt a Nishemonogatarit túlszárnyaló szemtelen fanservice, ráadásul nincs is MC, aki el rontsa az összképet. :P
Én próbálkoztam, tényleg. Néztem a mangából, néztem az animéből, az ötlet sem lenne rossz, amit be akar mutatni, de egyszerűen egy öncélú debilkedésbe fulladt az egész. Álmomban nem gondoltam volna, hogy egy ecchi jelenet egyszer vonzó helyett taszító lesz számomra (már úgy értve, ha amúgy a karakterdizájn nem undorít eleve XD), de ezeknek sikerült az egészet olyan alpárian bemutatni, hogy az ecchi/yuri részek kb. semmit nem érnek a szememben, a "poénokkal" meg az a gond, hogy a legtöbbjük arra épít, hogy a főhős csaj egy kiállhatatlan picsa. De komolyan, nézzetek bele. Ez nem poénkodik, ez kvázi terrorizálja az osztálytársait. A többi szereplő sem teljesen százas, de ők még megmaradnak a vicces kategórián belül, viszont az ő jellemüket is elnyomja a "főhősnő" paraszt viselkedése. Plusz az animében még az rátesz az egészre egy nagy lapáttal, hogy míg a manga rajzolása alapból szép, és csak akkor vágnak eltorzult fejeket, ha humorizálni akarnak, addig itt megfigyelhető, hogy az animáció/rajzolás egy konstans "kétfilléres" szinten mozog, egy rész pedig kb. hat perces, szóval ezt az egészet nagyon nem vették komolyan, mármint készítési szempontból. Úgyhogy mondom, én próbálkoztam ezzel, szeretni akartam, de ami egyszerűen túl béna, azt nem tudom, hiába erőltetem. Hasonló témában ("a lányoknak is vannak durva pillanataik") továbbra is ajánlom a High School Girls-t, amit egy lapon sem lenne szabad említenem ezzel az öncélú hülyéskedéssel.
Kdanni írta:Miniszoknyás Kalózok (Japánul nem marad meg a miniszoknya.)
Na ez is nagyon rossz, de annyira sajnos nem, hogy az már jó legyen. Már csak azért nézem jókat tudok röhögni rajta, de igaz nem a poénokon röhögés, hanem egy kárörvendés szerű röhögés. Vannak benne gáz dolgok.
De legalább a főhősük vérbeli kalóz, és a lába elött fekszenek a ribancok, leszbikus hercegnők, és kalózok. (Végső soron mégis van miért nézni. :P)
Ez meg rajta volt a "must watch" listámon (sőt, az egyik első sorozat volt, ami a címe és a settingje alapján felkeltette az érdeklődésemet a szezonból), de ahogy itt olvasom, két nagy baja van:

1. Nem történik benne semmi.

2. Ahhoz képest, hogy kalózruha, női gárda, stb-stb. (értsd = fétisfesztivál), nagyon nem mentek rá a fanservice-re. OK, nem mondom, hogy minden sorozatba kötelezően kell az ilyesmi, de itt egyszerűen adná magát a dolog, látszik, hogy alapból egy otakushow, és nem is értem, hogy ha se' fanservice, se' sztori, mégis mivel próbálná eladni magát. A karakterek azért nem néznek ki annyira eredetinek, hogy elvigyék az egészet a vállukon.

Azért még lehet, hogy teszek vele egy próbát, de a Guilty Crown mellett ez volt a másik a szezonból, amiről végső soron lebeszéltek a fórumiták, és úgy voltam vele, ahogy olvastam a véleményeket, hogy "Á, akkor inkább mégsem kezdek bele...^^"" (Persze nyugodtan megcáfolhattok, hátha még sincs igazam, és a kalózlányok minden napja "hot yuri eksön", vagy ilyesmi. XDDDD)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

High School Girls-t már láttam, de szeretném újranézni valamikor. Az sokkal jobb, és biztos hogy minőségibb. :)
De nekem ez is tetszik, pont a főhős miatt. Aya,chan lehet, hogy picsa, de annak vicces.

A kalózos cuccban, meg az nem tetszik,hogy a 9 részből nekem ennyi maradt meg mint cseldkmény, és szerintem nem is történt göbb: Marika megtudja, hogy kalóz, de előbb hajókázóik kicsit az iskolai jacht klubbal, és mikor tényleg elkezdi a kalózkodást kiderül a kalózkodás csak annyit jelent hogy luxus hajók utasainak ilyesztgetéséből áll. Most tényleg kezd érdekessé válni, de félek most nem lesz majd időm rá. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:De legalább a főhősük vérbeli kalóz, és a lába elött fekszenek a ribancok, leszbikus hercegnők, és kalózok.
Pedig állítólag a romantikus szálat még ki is írták a sztoriból. :vigyor: Úgy néz ki, jól tettem hogy dobtam a sorozatot.
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

A téli szezonból az alábbiakat nézem:

Another: nem rossz misztikus/horror sorozat, de az első három részben a szereplők bemutatásán kívül szinte semmi érdemleges nem történt, szóval elég lassan indult be. De a 9. rész végére már nagyjából összeállt a kép a rejtélyes halálesetekkel kapcsolatban, kíváncsi vagyok, ki az "extra" tanuló és hogy hogyan hárítják majd el az osztály fölött uralkodó katasztrófákat.

Brave10:Tipikus szamurájos anime. Nem lenne rossz, ha a harcok bemutatása mellett az ok-okozati összefüggésekre is hangsúlyt fektetnek, bizonyos cselekmények nincsenek elmagyarázva (például miért mészárolták le Isanami templomának papjait, mit akarnak és miért hadakoznak egymással a szemben álló felek stb.). Kikapcsolódásnak jó a sok látványos akciójelenet miatt, de azért vannak súlyos hiányosságai.

Highschool DxD: Csak az ecchi/hárem sorozatok iráni rajongásom miatt nézem, a történet elég gyenge lábakon áll viszont. Agyzsibbasztásnak jó.

Guilty Crown: Ez aztán a gyenge alkotás! Jellegtelen, minden arculatot nélkülöző szereplők, a főhős, Shu pedig az állandó lelkizésével az agyamra megy. De a legnagyobb gond szerintem az értelmes plot teljes hiánya, az akciójeleneteknek se füle, se farka, semmi sincs értelmesen elmagyarázva. Egy nagyon gyenge Code Geass-kópia szerintem.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

gilas írta: Brave10:Tipikus szamurájos anime. Nem lenne rossz, ha a harcok bemutatása mellett az ok-okozati összefüggésekre is hangsúlyt fektetnek, bizonyos cselekmények nincsenek elmagyarázva (például miért mészárolták le Isanami templomának papjait, mit akarnak és miért hadakoznak egymással a szemben álló felek stb.). Kikapcsolódásnak jó a sok látványos akciójelenet miatt, de azért vannak súlyos hiányosságai.
SB jól megígérte, hogy nézni fogja, erre semmi. A mangával is le vagyok maradva.
Az animében nem fejtik ki? Hát mivan Isanami hajtűjével? A papokat azért mészárolták le, a hadakozás meg a Sengoku miatt van.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Az animében nem fejtik ki? Hát mivan Isanami hajtűjével? A papokat azért mészárolták le, a hadakozás meg a Sengoku miatt van.
Meg van említve ugyan az animében, hogy valószínűleg Isanami hajtűje miatt gyilkoltál le a templomszolgákat, de magának a hajtűnek a hatalmáról eddig igen homályos képet kaptunk, az biztos, hogy természetfeletti hatalma van. De mind a mai napig nem derült ki, hogy kik gyilkolták le a templomszolgákat (valami nindzsák), a sorozat első felében Saizouék hadakoztak különböző ninja alakukatok ellen, akik el akarták rabolni Isanamit, de hogy ki áll mögöttük, az nem derült ki. Aztán a sorozat második felében egyre inkább az egymással hadakozó főurak csatáira terelődött a hangsúly, de hiányos japán történelmi ismereteim ellenére eléggé okafogyottnak tartom a csatározásokat. Legalább tehettek volna néhány utalást az érdekellentétek mibenlétére vonatkozóan: Nem látom, hogy melyik főúr pontosan mit akar, Leyasu is feltűnik egy rövid időre, de szerepe minimális a sorozatban.
További gond, hogy szinte minden egyes részben bevezettek eddig egy új főszereplőt, egyesekről vajmi kevés derült ki eddig. Szerintem túl kevés a 12 rész ahhoz, hogy egy alaposan átgondolt sorozat lehessen belőle, és túl sok a szereplő.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát tény, hogy a Brave 10 nem a történetével hódít, de szerintem azért szórakoztató sorozat. Az eheti 9. részt láttad már gilas? Mert abban elég sok minden kiderül Isanami erejéről. Egyébként ebben a sorozatban szerintem a történelmi háttér szerepe eléggé minimális, max. arra korlátozódik, hogy ki-kivel áll szövetségben. ^^'
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Igen, láttam a 9. részt. Tény, hogy sokat foglalkoztak Isanamival, csak sajnos így öt nap elteltével kevésbé emlékezem a részletekre. Isanami a sötétség erejét testesíti meg emlékezetem szerint, alvilági démoni erőkkel bír, képes erejével emberek tömegét elpusztítani. Mintha az őt szolgálatába állító főúr azt említette volna, hogy a hajtű csupán Isanami erejének kordában tartására szolgál, vagy rosszul emlékeznék? Akkor meg mi az a nagy felfordulás a hajtű körül?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gilas 2012.03.10. 17:52-kor.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sztem az Isanamira vonatkozó részt fehérítsd ki, hátha valaki még meg akarja nézni az animét. :wink:

Ami a hajtűt illeti, csak feltételezték, hogy az kell az ellenségnek, és amiatt pusztították el a templomot, de Yukimura tudta már egy ideje az igazságot. Az viszont kérdéses, hogy az ellenség is tudja-e ugyanezt, vagy ők még mindig abban hiszemben vannak, hogy a hajtűben rejlik az erő. ^^
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Azt hiszem, működő elméletem van, hogy miért Akazawa az Another. Koichi apja is mondta, hogy másfél éve a városban járt, ekkor találkozott Akazawával, aki innen emlékszik rá tudat alatt. Ő az 1996-os osztályban volt a jelenség áldozata, és mivel amíg aktív, az illetőre nem emlékeznek, ez Koichi esetében a látogatás elfelejtésében nyilvánult meg. A távol levő apjára persze nem hatott. Az 1983-as jelenség meg úgy szakadt félbe év közben, hogy maga az Another halt meg, mert ő volt a két áldozat egyike a hegyen. Lehet, a magnós srác maga felelős ezért, talán meglökte a csajt, emiatt mondja, ő állította meg jelenséget.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Basszuskulcs! Nem emlékeztem, hogy ki is Akazawa (frizura alapján azonosítom a szereplőket a sorozatban ^^'), erre amikor utánanéztem, nem belefutottam a létező legnagyobb spoilerbe. Shit! :wwall:

A '83-as jelenség tuti, hogy azért szakad félbe, mert meghalt a plusz személy, de szerintem nem olyan volt, akit már említettek a szalagon.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Na, akkor jól teszem, ha ennek sürgősen nem nézek utána... :o_O:
Válasz küldése