Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
anubys írta:Nem mondom ugyan, hogy rossz lenne, mert a logikátlanságokat leszámítva kifejezetten jó darab, de a gárdától - a korábbi alkotásaikat ismerve - fényévekkel többet várnék.
Ezt osztom. ^^
Kik csinálták, és korábban milyen animéik voltak? :) Csak mert kinéztem magamnak ezt a C-t, és lehet, hogy engem nem is fog zavarni, hogy "nem olyan jó, mint a korábbi munkáik", ha eddig egyet sem láttam. XD
-OJ- írta:Nos, ahol az emberek Yu-Gi-Oh kártyacsatákat (A legértelmetlenebb része az egésznek, tényleg csak azért van benne, hogy a kölkök is nézzék) vívnak tőzsdézés helyett, ott én már semmin nem lepődöm meg.
Bevallom, a pozitívan wtf alapsztori mellett ez volt az a másik elem, ami miatt erősen gondolkodni kezdtem, hogy minimum el kéne kezdenem. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kdanni írta:De aztán elköveti a legalapvetőbb hibát, tudományos pontossággal elemzi a fegyvereik működését, és pechérre ekkor már az eszetlen barmok közé betéved valaki tudja mi a fizikai alapja a probléma megoldásnak. :knife:
Ez emlékeim szerint be is került az animés klisék közé, hogy a gonosz a látszólagos nyertes helyzetben elkezd pofázni, míg olyan információkig nem jut, amit fel tudnak használni ellene.
Titkos írta:Kik csinálták, és korábban milyen animéik voltak? :) Csak mert kinéztem magamnak ezt a C-t, és lehet, hogy engem nem is fog zavarni, hogy "nem olyan jó, mint a korábbi munkáik", ha eddig egyet sem láttam. XD
A rendező (Nakamura Kenji) két korábbi munkája a Mononoke valamint a Trapeze voltak, és nálam mindkettő top 10-es. Ezért vártam/vártunk nagyon sokat tőle. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:A rendező (Nakamura Kenji) két korábbi munkája a Mononoke valamint a Trapeze voltak, és nálam mindkettő top 10-es. Ezért vártam/vártunk nagyon sokat tőle. :(
Előbbinek csak a címe rémlik (bár most rákerestem, és jé, az egyik induló cosplayer ennek öltözött a tavaszi MondoConon :D), utóbbi viszont tényleg érdekes sztorijú volt, emlékszem is, hogy meg akartam nézni, talán egyszer arra is sort kerítek majd. :) Viszont akkor előtte még a C-t, így nem fognak nekem "bekavarni" a korábbi animéi.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem rossz anime a C, csak sajnos tizedannyira sem eredeti és különleges hangulatú mint a Trapeze vagy a Mononoke.
Kdanni írta:OMG, hogy senki el se gondolkozott rajta, hogy mi volt ami fel robbant. :wwall: Aztán, hogy az áruló csávó őrülten betör és leleplezi magát, még meg is értem, igaza van nincs olyan hülye aki nem vette volna, hogy mi volt az ami ami felrobban. De aztán elköveti a legalapvetőbb hibát, tudományos pontossággal elemzi a fegyvereik működését, és pechérre ekkor már az eszetlen barmok közé betéved valaki tudja mi a fizikai alapja a probléma megoldásnak. :knife:
Amikor senkinek sem tűnt fel, hogy a chip felrobban, akkor én is majdnem a falba vertem a fejemet. Komolyan mintha mindenki értelmi fogyatékos lenne ebben a sorozatban. Azt sem értettem, hogyhogy senkinek sem jutott eszébe, hogy ha az executonerek ellen közvetlenül nem hat a vértámadás, akkor esetleg közvetve, mondjuk a plafon rájukomlasztásával, még fel lehetne használni ellenük. :roll:
Kdanni írta:Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai
Ezt valamiből adaptáltak, vagy eredeti történet?
Mi lesz abban az egy maradék részben?! Yukiatsu fog még nőnek öltözni?! :)
Eredeti történet. ^^ Ami Yukiatsut illet, hát... nagyon nézegette azt a parókát. XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mariko írta:Eredeti történet. ^^ Ami Yukiatsut illet, hát... nagyon nézegette azt a parókát. XD
Haljon meg és Én elégedett leszek, mint drámai befejezéssel :thumb:



Denpa Onna to Seishun Otoko
Először pont olyan céltalan őrületnek tűnt, mint az Arakawa random baromkodásai, de mint később kiderült, szinte mindegyik karakternek van valami gondja és a hibbant viselkedésükkel csak ezt leplezik. Első nyolc rész tetszett, a legutóbbi kettő már kevésbé, főleg hogy behoztak egy idióta pukkancs loli-tsundere karaktert, ami nagyon ritkán szokott elviselhető lenni - és itt nem az. Mindenesetre kíváncsi leszek a jövő heti dupla-epizódos zárásra.

Egyébként ez a szezon is meglehetősen gyengén muzsikál (Jó öreg Kaijit leszámítva, aki hozza a színvonalat), a legtöbb cím csak vizuálisan törekszik a minőségre, de a cselekmény egy idő után mindegyikben ellaposodott ::jsleep::
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Yashiro épp elég érdekes karakter a Denpa-ban, és még a végén az is kiderülhet, hogy tényleg esper.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Előbbinek csak a címe rémlik (bár most rákerestem, és jé, az egyik induló cosplayer ennek öltözött a tavaszi MondoConon :D), utóbbi viszont tényleg érdekes sztorijú volt, emlékszem is, hogy meg akartam nézni, talán egyszer arra is sort kerítek majd. :) Viszont akkor előtte még a C-t, így nem fognak nekem "bekavarni" a korábbi animéi.
Szerintem jobb is, ha az említett címeket ez utánra hagyod, akkor nem lesz akkora koppanás. Mondjuk az sem garantált, hogy azok annyira bejönnének neked, de szerintem megéri rájuk áldozni az időt, egyik sem egy hosszú sorozat.
Mariko írta:Nem rossz anime a C, csak sajnos tizedannyira sem eredeti és különleges hangulatú mint a Trapeze vagy a Mononoke.
És sajnos most, hogy már csak egy rész van hátra belőle, kétlem, hogy valami fergetegesen sikerült lezárniuk az egészet. :(
Mariko írta:Amikor senkinek sem tűnt fel, hogy a chip felrobban, akkor én is majdnem a falba vertem a fejemet. Komolyan mintha mindenki értelmi fogyatékos lenne ebben a sorozatban. Azt sem értettem, hogyhogy senkinek sem jutott eszébe, hogy ha az executonerek ellen közvetlenül nem hat a vértámadás, akkor esetleg közvetve, mondjuk a plafon rájukomlasztásával, még fel lehetne használni ellenük. :roll:
Az ilyen és ehhez hasonló "finomságok" miatt fogom a fejem már a sorozat eleje óta. Viszont ahogy az AA-n olvastam a hozzászólásokat, még mindig sokan nyáladzanak rá, hogy mekkora epikkség. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ilyen lesz az őszi con, vagy ez csak Akihabarában van?

Más. OPPAIDAISUKI.JP Menjetek a kép fölé az egérrel. Asszem először fogok az URLje alapján bepróbálni egy animét.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Maron »

scineram írta:Ilyen lesz az őszi con, vagy ez csak Akihabarában van?
És epres curryt is felszolgálnak akkor már? :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én ki is próbálnám, ha lenne. Persze csak ha nem a beelzebubos verzió.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:OPPAIDAISUKI.JP Menjetek a kép fölé az egérrel. Asszem először fogok az URLje alapján bepróbálni egy animét.
Ez mi? Az a cicinövesztős cucc, ami a nyári szezonban indul?

Ez OFF, de muszáj: A Fraktál az anime után mangában is bukás. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
scineram írta:OPPAIDAISUKI.JP Menjetek a kép fölé az egérrel. Asszem először fogok az URLje alapján bepróbálni egy animét.
Ez mi? Az a cicinövesztős cucc, ami a nyári szezonban indul?
Aha, szerintem az lesz. :)
Mariko írta:Ez OFF, de muszáj: A Fraktál az anime után mangában is bukás. XD
Ezen most csak azért röhögök, mert ha jól emlékszem paTKany írta korábban (nem én írtam - paTKany megj.), hogy a rendező az elején még annyira biztos volt a dolgában, hogy azt nyilatkozta, ha a cucc nem lesz sikeres, ő "lemond". XD (És akkor még csak az animéről volt szó. XD) Ezek után kíváncsi vagyok, tényleg megteszi-e? XD

Btw, én most az új Sunrise cuccot várom a leginkább, de ahogy elnézem, pont arról van eddig a legkevesebb infó. :(
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Bennem a Bakemoenogatari maradt meg legjobban.

Egyébként bizonyított, vagyis bevallott tény, hogy Yamakannak, és a egész staffnak fogalma sem volt, mit kezdjen a Fraktállal.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Take Moon: Carnival Phantasm előzetesek
PV1
PV2

Hatalmas állatságnak ígérkezik :LOL:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

DAT CASTER! xDDD

Ez mikor is lesz? Csak, hogy ne felkészületlenül érjen. :P
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Augusztus 14-ét írnak a végén DVD/BD megjelenésnek :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Take Moon: Carnival Phantasm előzetesek
PV1
PV2

Hatalmas állatságnak ígérkezik :LOL:
Bizony, méghozzá a jó féléből. :) Alig várom. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Legfunabb group. Amit tudok, tőlük nézek. Sose tudhatom, mit kapok legközelebb. Nélkülük Morning Rescuet se ismerném.

De ontopic is legyen!

Hoshizora e Kakeru Hashi - ahogy Yuriko írta, meglepően jó eroge adaptáció, bár a klisés bishoujo dizájn sokak gyomrát megfekheti. Viszont történetileg is a 9. rész nagyon jól volt kivitelezve, a következő kettőben meg két leányzó lett szépen, stílusosan friend zónázva, hogy haladjon is a sztori. Jöhet a befejezés.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy néz ki, hogy a No.6 és az Usagi Drop is csak 11-12 részes lesz, mivel októberben már jön is a Guilty Crown és az Un-Go.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

-OJ- írta:Take Moon: Carnival Phantasm előzetesek
PV1
PV2

Hatalmas állatságnak ígérkezik :LOL:
Szerintem is, de a kelletlen fajtájából. Inkább a Fate/Zero jöjjön, ne a baromkodás, mert az nem áll jól nekik.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, szerintem a Type/Moon cuccoknak mindig volt egyfajta "poénos" oldala, legfeljebb az animékben ez nem került annyira előtérbe eddig. :) Pl. emlékszem, a Tsukihime játékban ha rosszul választasz és meghalsz, akkor jön egy kis "Ciel-sensei órája" jelenet, ahol Ciel tanárnénisen próbál rávezetni, hogy miért volt a játék szerint hibás a döntésed. XD És "Neko-Arcueid is sokszor feltűnik különböző Type/Moon-os cuccokon, mint a stúdió "védjegye". :) Lassan olyan lesz, mint a Ghibli-nél a Totoro. XD Amúgy nyugi, a Fate/Zero ettől függetlenül készül, szerintem ez most a készítőknek is egy kis lazítás lesz csak a "fő" sorozat előtt. :) (Meg emlékeztető a nézőknek. XD) Amúgy amikor én először láttam a még készülő Fate/Stay Night anime első sorozatának a trailerjét, kb. nem is hittem el, hogy az egész ugyanabból a sorozatból van, mert az első felében fullkomoly fightolás ment, a végére pedig bevágtak valami családi vacsorás SD hülyéskedést Sakurával. (Vagyis úgy emlékszem, hogy vele, nagyon régen láttam a trailert. XD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Pl. Taiga-sensei (Így hívják?) minden tekintetben egy szimpla komikus karakter benne.

A mangába beleolvastam régebben, de nem találtam túl poénosnak. Remélhetőleg animálva és megfelelő szinkronhangokkal szórakoztatóbb lesz :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Vegyes benyomásaim vannak a Blood-Cről az első epizód alapján.
Már most érzem, hogy Saya mindennapi moé-moé személyisége és állandó ügyetlensége teljesen az agyamra fog menni,
amikor viszont végre bekeményített az akciózása már tetszetős volt B)
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Kamisama no Memochou:
Na ez valami hihetetlenül szenny volt. Esküszöm frissen keltem mikor el kezdtem nézni, de a végére majdnem elaludtam.
Unalmas, szarul animált dolog a JC-től, és még Alice-t kinézetét is sikerült csúnyán elrontaniuk.
Örülök viszont, hogy dupla rész volt, így nyugodt szívvel dropolhatom is.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kami-sama no Memo-chou-nak is elég átlagos volt a kezdése. Egy újabb különc lány és normál srác páros, akik hasra csapás alapján oldják meg a nem túl érdekfeszítő bűntényeket.
Az eleje még érdekes volt, sokban hasonlított a Durarara!!-ra, ahogy a srác több különc karakterrel ismerkedik meg egy adott helyen. Sajnos a hasonlóságok ebben ki is merültek, mert ennek a sorozatnak semmilyen egyedi hangulata nincs, ami beszippantaná a nézőt, a különcnek szánt karakterek pedig elég unalmasak voltak. Egyedül Min-san és a Negyedik karaktere volt érdekes, akik viszont jelentéktelen mellékszereplők lesznek :(
Alice sem lopta be magát a szívembe, a karakterrajza és a viselkedése szimpla loliconbait, és annyira nem is hatott okosnak - úgy könnyű zseninek tűnni, ha csak idiótákkal vagy körülvéve (lásd a srác számítógépes akcióját a yakuza-főhadiszálláson). Az sem tetszett, hogy az epizód végén simán kijött a szobájából (Teljesen feleslegesen) pedig sokkal érdekesebb lett volna, ha nem tudná elhagyni azt.
Animáció és design tipikus J.C.Staff (Index-Railgun)
Egy-két részt még megnézek, de azután valószínűleg a Lomtárban köt ki, mint a Gosick :roll:
Válasz küldése