Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oh, valóban, igazad van. 3 kötet egyelőre egészen pontosan. De látom, miért hittem én ezt csak egy kötetesnek: 2010-es, és amikor lehúztam az első kötetet, még csak annyi volt. Fura, mert az MU befejezettnek jelölte akkor...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Chouyaku Hyakunin blablabla 01:
Érdekes irodalmi téma, a karuta játék alapját képező 100 klasszikus japán versgyűjteményről. Mondjuk a szerelmi történetek elég érdektelenek voltak az első részben, de a grafika nekem tetszett, olyan mangaszerű, bár az animációt végig spórolósnak éreztem, alig mozogtak a karakterek, mintha animált manga lenne. Elég kétesélyes, maga a téma miatt nem fog érdekelni, attól függ, később mik kerülnek terítékre, kicsit egyedibbnek és jobbnak gondoltam.

Tari Tari 01:
Ebben volt minden, moék, transfer student, danolászás, klubalapítási láz. Ez sem tűnik nagy durranásnak történetileg, de a legtöbb szereplőt már most nagyon kedvelem, úgyhogy valószínel végig fogom nézni azért az aranyos volt, amikor a szőke csaj lebukott éneklés közben az osztálytársai előtt a téren. De elég átlagos school life az első rész alapján, de van benne valami báj, amit még nem tudnék most pontosan megfogalmazni.

Arcana Famiglia 01:
Bishis gengszteranime, és a keresztapa ötlete nagyon hajaz a Hanseakeru Seishounen szitujához. Utcai robbantgatás megvolt, a pukkancs főhősnő határozottan szimpatikus (fekete kosztümös miniszoknyás nyakkendős gengszerlányok rulez :hammer: ), az öreg meg már az első részben beszívatott mindenkit. Nézni fogom, határozottan tetszett az első rész.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, az a régihaikus japán kártyajáték engem nagyon érdekel! Japánban egyszer vendégségben voltam, és megpróbáltam kibogarászni az egyik verset, de lebeszéltek róla, mivel nagyon archaikus (jah, volt is benne pár olyan hiragana, amit manapság már nem használnak.) Kár, hogy készletet nem vettem magamnak, de vettem egy könyvecskét, ami azt hirdette magáról, hogy könnyen olvasható, valszeg gyerekeknek íródott. :D
Szóval lehet majd az animét is meglesem belőle!
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Arcana Famiglia ep. 1
Ígéretesnek tűnik, mármint a műfaján (fordított hárem) belül. A főhősnő nem valami cselekvésképtelen nebáncsvirág (bár még így is lehet azért belőle Mary Sue), és a fiúkban is van potenciál. Eddig Luca és Debito a legszimpibbek, viszont szerintem is nagyon úgy néz ki, hogy Libertá és Nova kapnak majd központi szerepet.

Jinrui wa Suitai Shimashita ep. 1
A vérző kenyér és a kapirgáló bontott csirke nagyon LOL volt, de a tündérkék (beszéd közben is) arcára fagyott idült vigyortól kiráz a hideg. ^^'

Moyashimon Returns ep. 1
Ez is moésítve lett, vagy mi? Az egyetemista szereplők jó ha középiskolásnak kinéznek. Mondjuk ettől függetlenül hozta a formát az epizód, de minek kellett változtatni a karakterdizájnon?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

"Hmm, nézni kéne valami most futót is" alapon elkezdtem ezt a Hagure Yuusha no Estetica / Aesthetica of a Rogue Hero című darabot és szerencsére a megérzésem most sem hagyott cserben, az eddigi két rész alapján eddig talán a szezon legjobbja. :vigyor: Persze az ecchi/hárem faktor azért befigyel, de néhány generic hárem szabály felrúgásával sikerült az egészet baromi szórakoztatóvá változtatni.

1. Jó az alapfelállás. Olyat már láttunk milliószor, hogy Lúzer Jóskát, a suli legutolsó töketlenjét hirtelen körülrajongják a nők, mert...mert ezeket a cuccokat otakuknak csinálják, így a legtöbbször ez szinte meg sincs magyarázva, hogy miért van. Olyat is láthattunk, hogy Lúzer Jóska átkerült Xesodhapsha birodalmába (igen, most csak rácsaptam a billentyűzetre, a fantasy nevek 99%-a így születik XD), ahol hirtelen Supermanné változva ő lesz a kiválasztott, aki megmenti az egész párhuzamos világot. (Sőt, legutóbb még az is kiderült, hogy ezt a felállást rendesen el is lehet szúrni.) Igen ám, de mi van, ha a sorozat azon a ponton indít, hogy "Jóska" egyáltalán nem lúzer, már levert mindenkit a fantasy világban, kinyírta a birodalmat terrorizáló démonurat, a lányát magával viszi "szuvenírnek", a hercegnőt pedig még búcsúzóul lesmárolja, majd átmegy a haza vezető kapun? Csak azért, mert ebben a sorozatban ez történik már az első öt percben. Szvsz üdítő váltás az untig használt fenti két kezdéshez képest.

2. A főhős. Ez egyszerűen rulez. Ha fangirl lennék, most minimum azt mondanám, hogy "OMG, szerelmes vagyok! *___*" XD A gyerekben nagyon erős a "like a boss" életérzés, nekem helyenként Kamina villant be a TTGL-ből, azzal a különbséggel, hogy ez azért nem annyira túljátszós, igazából amíg nem provokálják, nem feltétlenül baszogatja a többieket (max beszólogat nekik, de miért ne tehetné, levert egy démonurat, majd egy hülye kis student council csaj ugrálása érdekelni fogja? :3 XDDD), ellenben "he is not taking shit from anyone", szóval ha valaki balhézni szeretne vele, nem kell kétszer szólni neki, hogy ráugorjon. Persze ezen provokátorok pechére, a legtöbbször nyer is. XD Öröm volt látni, hogy két epizód alatt kb. máris elkente az olyan szereplők száját, akik más hasonló sorozatokban pont hogy hülyére szokták szadizni/terrorizálni a generic harem male-t. (Diáktanács, Diáktanács feje, edző, az egész osztályt terrorizáló izomagyú köcsög, stb.) A legjobb az, hogy még tisztában is van vele, hogy ő mennyire awesome, ezért nem ritka, hogy a verekedés közben verbálisan is lealázza ellenfeleit. :vigyor: Na persze azért arról szó sincs, hogy a gyerek az Isekais Masaki Kenshihez hasonlóan irreálisan túltápolt lenne, hiszen egy csomóan visszajöttek már a másik világból, így szinte minden második ember mágiát, fegyvert és egyéb dolgokat képes idézgetni, viszont ő az, aki hihetetlenül stílusosan teszi mindezt. Szerencsére közel sem tökéletes, amellett, hogy arrogáns, kellően perverz is és ez nála nem valami titkolt belső élvezkedés, hanem konkrétan oda nyúl, ahová akar, és úgy, hogy legtöbbször az áldozat elsőre észre sem veszi. :vigyor: (A második rész vége felé a bepisiltetős jelenet pedig legalább annyira lol volt, amennyire beteg. :lol: )

És...kb. ennyi. XD Nem mondhatnám, hogy túl sok eredeti húzás volt eddig benne, ellenben szép példája annak, hogy 1-2 untig használt klisé megváltoztatásával/átalakításával máris egy tök szórakoztató sorozatot kapunk. :vigyor: A többi hasonló háremcucc közül pedig jelenleg bőven kiemelkedik, csak a főhős nehogy "normálissá" váljon nekem a végére. XD A kötelező fanservice elemek persze megvannak, de ennyi kell is bele. Van itt cuki démoncsaj, loli class rep, meg tomboy fiús csaj, aki már a második részben szállította nekünk a delicious yuri action-t. :3 Btw, az tetszett, hogy a melleket itt simán bevállalták (már persze ha az AT-X csatornáról rippelt változatot töltjük le, de ecchiből már egy ideje nem is éri meg másmilyet szedni), valamint hogy pár éve a lolikról mintha visszaváltottak volna az igazi, jól fejlett nőkre. (Yay, csak úgy 10-15 év kellett a japóknak, hogy megunják a lolidömpinget! :dirr:) De mondom, leginkább a címszereplő miatt éri meg nézni, aki amolyan "Dr House-osan" (vagy akár Doctor Who-san XD) egymaga viszi el az egész sorozatot a hátán. XD Nem tudom, itt egyáltalán kik nézik ezt, vagy kik tervezték, hogy elkezdik, de szerintem a fun-faktor miatt legalább egy próbát mindenki tehet vele. XD (Btw, női nézők véleményét várom, hogy egy ilyen főhős szerintük is gar, manly és awesome? XD Azt már régen tudjuk, hogy az átlag háremhős nem úgy lett kialakítva, hogy a valódi nőknek bejöjjön, hanem hogy az otakuk a helyébe tudják képzelni magukat, azonban mi a helyzet egy ilyennel? XD) Ja, és még annyit a srácról, hogy már saját sorozatának premierje előtt kijött vele egy rövid special, amiben fél perc alatt verte szét a teljes Queen's Blade gárdát. Ha ez nem rulez, akkor nem tudom mi, ennél a résznél mondtam azt Mordályosnak is, hogy innen már nagyon rossz nem lehet. XD (Említettem már, hogy utálom a Queen's Blade-et? XD)

Edit: OK, azért egyetlen apró negatívumot találtam az eddigi két részben: elég érdekes volt némely kameraállás, oké, hogy egy bizonyos fokig meg lehet dönteni a kamerát, de itt nem egyszer már majdnem úgy nézett ki 1-1 kép, mintha kiscreenshotoltam volna, aztán a képszerkesztővel forgatnám. :dirr: Szóval beszél a szereplő a zuhanyzóban állva, de olyan szinten megvan döntve az egész kép, hogy már szinte olyan, mintha a falon állna és úgy beszélne. Korábban is volt 1-2 ilyen, bár szerencsére még nem túl gyakran, de kissé zavaró volt, hogy kb. teljesen el kellett fordítanom ahhoz a fejemet, hogy normálisan lássam a képet. Mondjuk ha nem viszik túlzásba, ez legyen a sorozat legnagyobb hibája... XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ebből a szezonból egyedül a Tari Tari-t "követem", az idézőjel pedig azért kellett, mert még a második részt se néztem meg, szal ki lehet találni, hogy mennyire tetszik. :3 (A Sword Art Online körüli hype meg egyszerűen csak félelmetes... Mázli, hogy én immunis vagyok erre a témára, designra, meg a felállásra úgy általában... ^^)

(Mondjuk jó is, hogy momentán szinte semmi animut nem nézek, így legalább bepótolhatom a Trónok Harcát, aminek az első évadát már le is szedtem.)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Junchi írta:Ebből a szezonból egyedül a Tari Tari-t "követem", az idézőjel pedig azért kellett, mert még a második részt se néztem meg, szal ki lehet találni, hogy mennyire tetszik. :3 (A Sword Art Online körüli hype meg egyszerűen csak félelmetes... Mázli, hogy én immunis vagyok erre a témára, designra, meg a felállásra úgy általában... ^^)

(Mondjuk jó is, hogy momentán szinte semmi animut nem nézek, így legalább bepótolhatom a Trónok Harcát, aminek az első évadát már le is szedtem.)
Én nézem SAO-t de nem szálltam el tőle amolyan egyszer nézős... Druaga sokkal jobban tecccet. :vigyor:
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:"Hmm, nézni kéne valami most futót is" alapon elkezdtem ezt a Hagure Yuusha no Estetica / Aesthetica of a Rogue Hero című darabot
Én csak a híresen kompetens MC miatt kezdtem el nézni a sorozatot és abban agree hogy a főszereplő miatt érdemes legalább belenézni a sorozatba, a műfajához képest kimondottan belevalóra sikeredett a sok "anyámasszony katonája" típusú lúzer hárem főszereplő után, és üdítő látni hogy kivételesen nem hagyja magát szanaszét verni két fantáziálás és kukucskálás között hanem képes kiállni önmagáért és méltó módon visszavágni. Ettől függetlenül a sorozatot két rész után droppoltam mert rajta kívül semmi olyasmi nem még volt a sorozatban ami folytatásra késztetne, de azt elismerem hogy a műfajában az MC önmagában képes kiemelni a sorozatot az átlagmasszábból.

A szezonból egyedül a Binbougami-ga! késztetett arra hogy két résznél tovább kövessem. Eddigiek alapján egy kellemes vígjátéknak tűnik ahhoz képest hogy eleinte egy agyatlan ecchit néztem ki belőle és habár nem annyira hatásos a humor hogy sírja álljak fel a monitor mellől az egyes részek után és vannak olyan részletek is amelyek lehúzzák a sorozat minőségét (első rész -> over 9000 dráma; második -> perverz pap), ennek ellenére a két MC közötti kémiából adódó humor mégis szórakoztató annyira hogy kellemes benyomást tegyen.
Kép Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Arcana Famiglia

Az elsö rész még ígéretesnek tünt, egy érdekes mafiasztorinak tetszett, ahol a helyi mafiacsalád tagjai megküzdenek a csinos lány, Felicita kegyeiért. De a következö három rész elég semmitmondó volt. Ahelyett, hogy a versengésre fektetnék a hangsúlyt, érdektelen sclice of life és flashback elemekkel operálnak, ezért a 4. rész után dobtam. A tagok természetfeletti képességei meg minek vannak, ha nem használják öket?

MUv-Luv Alternative

Ez már jobban bejön. Egy érdekes sci-fi/mecha sorozat, tetszik a Bridges-Yui ellentét. A Beták eddig csak az elsö két részben szerepeltek, remélem, látjuk még majd öket.

Oda Nobuna no Yabou

Èrdekes sorozat a Sengoku éráról, nöi hadvezérekkel. Oda Nobuna olyan kis tündér tsundere, de azért véres összecsaásokban sincs hiány, és a fanservice is kordában van tartva.

Kingdom

Mivel szeretem az ösi Kínáról szóló történelmi darabokat, ezt is nézem. Jól indított, de mostanra kicsit leült a történet. Túl sokat idöznek szerintem a hegyi népnek mint szövetségesnek a megnyerésével, engem jobban érdekelne, ha a két császár közötti ellentétre fókuszálnának.

Dog Days2

Ez egyszerüen egy cuki kis fantasy sorozat, illetve a második szériája a sorozatnak. Tetszik, hogy a harcok inkább atlétikai versengések, nem hiányzik a vér ebbe a sorozatba.

Campione!

Ez a sorozat is bejön eddig, szeretem a mitológiai háttérrel rendelkezö akciódús sorozatokat. A föhös, Godou, végre nem a megszokott tehetetlen nyápic, aki nönemü segítötársa nélkül semmre sem képes, hanem maga is harci potenciállal bír. Érdekes sorozat, biztos végignézem.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Naná, hogy hallottam! :D Néztem is egy nagyot, hogy ezt hogy a frászba akarják TV-ben vetíteni, akkor kb. a manga 80%-át ki kellene cenzúrázniuk, de közben kiderült, hogy csak humoros rövidkéket kapunk. Most kicsit csalódott vagyok. :(

BTW: Csak nem olvastad a mangát? ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sajna még nem, csak emlékeztem, hogy te fanoltad, és meg van jegyezve, mint olyan cím, amibe mindenképp bele kell majd nézni. Előbb-utóbb. :)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Már egy ideje tervezem, hogy összefoglalom, mit nézek a szezonból, de eddig nem jött össze:

Jinrui wa Suitai Shimashita

Ez a kedvencem. Az első 2 rész egy társadalom kritika volt, a második 2 a manga ipart kritizálta, a harmadik 2 az elgépiesedett társadalmat. Mind ezt kegyetlenül irónikusan, szarkasztikusan, és egy kis fekete humorral megspékelve. Ajánlom a "Büszke ember" és "Tudomány vagy hülyeség" topic lelkes követőinek. :D

Tari Tari

Jó hangulata van, de semmi több. Azaz Sawa :drool:!

Binbougami ga!

Nagyon poén, és tudja, hogy milyennek kéne lennie a To Love-ru Darknessnek! Csak a karakter építés lett nagyon klisés, pedig annyira jó karakterek vannak. :D

Joshiraku

Manga adaptációja, aminek a írója Kumeta Kouji a Sayonara Zetsubou Sensei mangakája.
Ennyi szerintem elég is bemutatásnak. Még annyit, hogy minden részben elhangzik a figyelmezteztés, hogy nem szól másról, mit 5 lány mindennapi beszélgetéseiről.

Yuru Yuri ♪♪

Az első évadot nagyon szerettem, és most is sokkal jobban szórakozok rajta, mint bármin, amiben valami "érték" is van. Szóval nem érdekel, hogy valaki leszólja azért mert középiskolás leszbikusokról szól. XD (Azaz igazából, mivel egyáltalán nincsenek férfi karakterek a sorozatban, még háttérben sem, így nagyon más alternatívájuk nincs is.)


És mindegyikben voltak 4. falat rengető poénok már az első részekben is! Jó a Tari Tariban a stúdió korábbi műveire utalgatásoknál nem voltak durvább dolgok, de a többi elég meta szinteken mozog. :D

Másik megjegyzés semmi átfedés nincs gilas és köztem pedig mind a ketten nézünk (relatív) sok dolgot. :D
Én vagyok a hipszter?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Binbougami ga!

Nagyon poén, és tudja, hogy milyennek kéne lennie a To Love-ru Darknessnek! Csak a karakter építés lett nagyon klisés, pedig annyira jó karakterek vannak. :D
LOL. :D Amúgy jaja, bárcsak még mindig ilyen lenne a TLR... Bimbougami-hoz: ezt én is kinéztem magamnak, bár kissé aggasztott, hogy egyesek szerint a paródiák annyiban merülnek ki benne, hogy random animés jeleneteket vágnak be máshonnan. (Pl. hősnőnk megjelenik fejpánttal és "lol, ez már vicces, mert Naruto!".) Ez mennyire igaz?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A paródiák tényleg annyiban merülnek ki, hogy Momiji megjelenik valamilyen jelmezben. De ilyenből talán kettő vagy három van egy epizódban, a humor nagy részét a lányok egymás szekálása teszi ki.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Sajna még nem, csak emlékeztem, hogy te fanoltad, és meg van jegyezve, mint olyan cím, amibe mindenképp bele kell majd nézni. Előbb-utóbb. :)
Remélem tudod, hogy mire vállalkozol. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz majd a reakciód a mangára. ^^
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

-OJ- írta:A paródiák tényleg annyiban merülnek ki, hogy Momiji megjelenik valamilyen jelmezben. De ilyenből talán kettő vagy három van egy epizódban, a humor nagy részét a lányok egymás szekálása teszi ki.
Ezek tényleg nem paródiák csak utalgatások. A mangába beleolvastam, abban nincsenek, szóval szerintem csak a műsoridő kitöltésnek vannak. Annak meg jobb módja ez mint pl. a farkas szemnézés, vagy a félidő előtti 5 perc újra adása a szünet után. (Viszont a Dragon Ball-t muszáj ismerni. :D)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta: Remélem tudod, hogy mire vállalkozol. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz majd a reakciód a mangára. ^^
Halvány lila gőzöm sincs. :vigyor: A reakciómra én is kiváncsi leszek; feltétlenül szólni fogok, ha elkezdtem. ;)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Kdanni írta:Jinrui wa Suitai Shimashita

Ez a kedvencem. Az első 2 rész egy társadalom kritika volt, a második 2 a manga ipart kritizálta, a harmadik 2 az elgépiesedett társadalmat. Mind ezt kegyetlenül irónikusan, szarkasztikusan, és egy kis fekete humorral megspékelve. Ajánlom a "Büszke ember" és "Tudomány vagy hülyeség" topic lelkes követőinek. :D
Nem te vagy az első, aki felhozza, ebbe feltétlenül bele fogok nézni!
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Végre én is ránéztem, milyen animék lesznek idén ősszel. Tudom-tudom, menjek vissza mangázni... és a felhozatalon végignézve, lehet az lesz.

Szóval mi fogott meg?
Érdekes módon a Magi. Nnna, azzal a cuccal love-hate relationship-et áplok. SB szíve minden szerelmével imádja az Ezeregyéjszaka meséit. A Maginak pont ehez nincs köze. Illetve van, de nem sok. A mangát pár rész után dobtam, de mind a mai napig furdal a kíváncsiság, hogy mi a fenét esznek rajta. Tán később jobb lesz? Ennek egyszer utánajárok.

Aztán láttam azt, hogy a MSG: The Origin-ből is csinálnak egy sorozatot. Illetve hiszem, ha látom. GYK: ez egy 23 kötetes manga, ami a Mobile Suit Gundam előzményeként szolgál. Az 1979-es sorozat előzményeként, ja. A manga egyébként óriási, mert a főhős Char, szóval nekem nem az a bajom, hogy anime lesz belőle, hanem hogy nem hiszem. Char az egyik legjobb anime karakter ever. Aki nem látott Gundam-et, annak egy Vader-Rürűs összeolvadásként tudnám leírni, csak sokkal elszántabb, nyugodtabb, és jobb.

Oké. Leesett, honnan ismerős a Sengoku Youko. Egy körben én ezt is elkezdtem olvasni, de aztán mégsem lett belőle semmi... de a hiba valszeg bennem lehet. Meg abban, hogy próbáltam keresni benne a mangaka másik művét: Hoshi no Samidare. Nna abból lehetne animét csinálni. Azért ritkán kezd ilyen szöveggel egy manga:
"Egy reggel, amikor felébredtem, egy gyík volt a szobámban. Csak bámultunk egymásra, és aki megtörte a csendet...
...az ő volt."
A téli animékről persze még nem tudni sokat, de egy tréler már rögtön megfogott, és egy kissé meg is szorongatott. Da Hai. Ha a kínai rajzfilmiparban ennyi kreativitás és pénz van (nézzétek azt az animációt), akkor találtak maguknak egy fant. Aki akkor lenne a legelégedettebb, ha kezdenének valamit a 1/2 Prince-szel. (De ez is milyen már, hogy a két... legfrissebb rész fordítása között is csaknem 200 nap telt el. Megmondom én, milyen. Szomorú.) Elérkezett az idő, hogy japánék igazán mehetnének a szomszédba ötletekért?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Lehet a fanservice-t jól is csinálni. Főleg, ha egy izléses kis dallal még figyelmeztetnek a fanservice rész előtt. :D
http://www.youtube.com/watch?v=Jk7OQ2gDX80
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Lehet a fanservice-t jól is csinálni. Főleg, ha egy izléses kis dallal még figyelmeztetnek a fanservice rész előtt. :D
http://www.youtube.com/watch?v=Jk7OQ2gDX80
Valami azt súgja, előbb-utóbb ezt a sorozatot is végig kell majd néznem. :D (Azért mekkora lol már, hogy van egy olyan főszereplő csaj, aki nem úgy néz ki baromi jól, hogy közben tsundere módon szégyelli, vagy esetleg nem is olyan jó nő, csak ő képzeli magáról, hanem tényleg az és mivel pontosan tisztában van vele, ezért még egoista is. XDDDDDD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Maa, az őszi szezon mondjuk nem tűnik olyan rossznak, bár igazából ott sincs egyetlen olyan cucc se, amit kisfiús rajongások közepette várnék, inkább csak a jónak TŰNŐ cuccok mennyisége az, ami imponál.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:Valami azt súgja, előbb-utóbb ezt a sorozatot is végig kell majd néznem.
Ha csak a humorát nézném akkor azt mondanám nézz bele nyugodtan, mert az állandóan ordibálós jelleg ellenére is vannak jó pillanatai (pl. az e heti rész, ahonnan a Song of Fanservice is származik), de szvsz a túlzottan gyakran előforduló komolykodós részek eléggé lehúzzák a sorozat minőségét. Egyrészt azért mert szinte az összes komolykodás ugyanarra az egy sablonra épül ("a balszerencséd mások életébe kerül majd"); másodrészt amúgy is elég elcsépelt az a fejlesztés amit a sorozat ki akar erőszakolni Ichikóból (MC), és minden ilyen arc végén resetelik a jellemét, harmadrészt pedig mintha fordított sorrendben lenne felépítve az egész koncepció: az első részben az Ichikohoz legközelebb álló személlyel játszatják el az "életveszély" sablont, és a sorozat előrehaladtával fokozatosan halad a számára kevésbé fontos személyek felé. A nem túl jelentős tanulságokkal dettó ugyanez a helyzet, és nem is igazán számítanak a sztoriban mert a szereplőket folyton resetelik olyan formában, ami abszolút nem köthető a plothoz.
Kép Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Bennem is felmerült, hogy nyilván ez is benne lehet a pakliban, de félek, hogy nem csak emiatt találjuk mostanság egy-egy szezon 90%-át értékelhetetlennek, hanem mert van alapja a problémánknak.
Most másoknak készítik az animéket, szerintem ez lehet a gond. Számomra például csak 75-50 %-a értékelhetetlen. Egyértelmű a célközönség vagyok. XD

Ráadásul előző szezonban 10 pontot tudtam adni a Tsuritamának, amiben kegyetlen mennyiségű karakterfejlődés, és történet volt. Ebben a szezonban meg a Jinrui wa Suita Shimashita meg bekerült a top 5 animém közé.
Igaz ezek kicsit elborult hipszter cuccok, amit nem vesz be mindenki gyomra, de van más példa is.

Ezeken kívül ott van a Chihayafuru és Uchuu Kyoudai, ami szerintem, ha valaki képes minimálisan is objektív lenni azt tudja mondani rájuk jó anime.

Harmadszor: Ginga e Kickoff gyerek anime, de szerintem aki animézik valamit érez a rajzfilmek iránt is, és a hangulata ezt nagyon jól kielégíti.

Negyedszer: Ha van valaki, aki képes legjobbak között említeni a Mirai Nikit, Hyoukat vagy Natsuiro Kisekit, akkor tényleg nincs rossz anime, csak rossz közönség. :P

(Bocsánat az extra szarkazmusért, de most néztem meg a Jinrui wa Suita Shimashita utolsó részét. T_T)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése