Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: Nyissunk a Mahouka-nak külön topicot? Persze csak akkor ha van értelme mert érdemileg is akat bele postolni valaki, ez a heti 1 direkt linkelés így kb. spammelés szintjén van.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Surci írta: 2020.11.08. 14:25 MOD: Nyissunk a Mahouka-nak külön topicot? Persze csak akkor ha van értelme mert érdemileg is akat bele postolni valaki, ez a heti 1 direkt linkelés így kb. spammelés szintjén van.
Igazad van, mivel csak az első részre volt reakció, inkább leállok a linkelgetéssel.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akkor török egy sormintát, és és félidőből részletezem az általam követett címeket.

Anime Capybara-san

Most, hogy elárultam, hogy jócskán részeg vagy betépett lehetek, ha ezt is megnézem, akkor vegyük kicsit komolyabban a dolgot. Az addig rendben, hogy a gyerekeknek szól. Teljesen,, kedves, visszafogott... és tökéletesen semmilyen. Látszik, hogy a kapibarák aranyosságára építenek, de ha nem mondják, hogy az a szerencsétlen állat az, simán napozó zsidó vakondoknak nézem. Miért? Mert az első részben minden megvan hozzá: alig látnak, szorosan követik egymás, kitunyulnak, és akkora orrot rajzoltak szerencsétlenek, hogy túltesz a magyaros krumpliorr szinten és zsákos krumplivá emeli. Ha a cukiságra akarnak rá menni, akkor ahhoz az art nagyon kevés szerintem.

Higurashi no Naku Koro ni: Gou

Ezt a saját topikjában nyüstölném, de a fejezetes felosztás miatt nem teszem, és legújabban már azt sem tudni, hogy egyáltalán mi a f@sz van, mert az alkotó nem mondott semmit, viszont beszélnek az OP-ban két olyan bemutatott helyszín kapcsán folytatásról, ami összekötné az Uminekoval, miközben Ryukishi07 mélyen hallgat, és inkább a korábbi, eredeti Question Arc fejezetek átdolgozásai. Csalódni nem tudom, hogy csalódhatok-e benne, de elmegy, csak várjuk ki a végét.

Maoujou de Oyasumi

Talán mondhatom, hogy a felütés soványsága ellenére alaposan meglepett és a szezon animéje lett azzal, hogy a hercegnő nem az a szende kislány, aki megrémül attól, hogy pár mihaszna és mitugrász démon bezárja őt valami sötét várkastély legfelsőbb tornyába, hanem becsületesen megkeseríti a démonok mindennapi életét, olyannyira, hogy már a démonok kezdenek el empátiát érezni a fogvatartott lány kapcsán, aki mint egy közveszélyes pszichopata használja ki őket minden egyes téren, és nem fél megölni sem őket egyetlen... nagyon... nyomós... okból: aludni szeretne, lehetőleg minél kényelmesebben, nagyobb luxusban, illetve lehúzogatni a bakancslistájáról mindazt a tételt, hogy miként nem aludt még korábban (pl. kádban). Egyszerűen beteg, csavaros alapfelvetéssel és humorral dolgozó széria, amit érdemes elkezdeni.

One Room S3

Olyan, mint a Budmil márka szlogenje: "Leisure and pleasure". A dolog nem változott, hogy 4 részenként másik csajszi, másik alaphelyzet, a főszereplő maga a néző... Egy gagnek jó volt az első évad, a második még elment, de harmadjára nem ártana valami vérfrissítés, mert inkább hagyni kéne a fenébe szépe lassan. Az első 4 részben a kertészklubos szöszi valahogy nem különösebben tudott érdekelni, pedig a karadesi nem volt rossz, és a saját kicsi sztorija, hogy folyamatosan átiratkozik máshova és végre megnyílik valaki felé (vagyis felénk, a Senpai felé), majd távszerelemként zárják... Ziccer ziccer hátán még "párbeszéd" (vagyis inkább monológ reagálássorozat) tekintetében is. Aztán az 5. résszel visszatért az első évadbó a kis görcs... akarom mondani a húgi, hurrááá... áá... á... Pft, öreg vagyok már én ehhez.

Shaonu Qianxian: Renxing Xiao Juchang 2

A Girls' Frontline Chibi Anime második évada kicsit bővült szerepgárdával kétszer olyan hosszan produkálja magát, ha már az első láthatóan elég manettát printelt a Sunborn anyacég számára. Viszont a játékot már egy ideje otthagytam, és bár továbbra is imádom Lee-Enfield és a Springfield, valamint a két Carcano karaktedesignját az M4 SOPMOD II-vel egyetemben, valahogy már nem képes megfogni és sokszor nem igazán érzem indokoltnak a korábbihoz képest a dupla hosszúságot. Mondjuk a Healing Chapter már ott is fura volt (elég M4 álmára gondolni, ami egy Aliz Csodaországban lázálom volt), és az amcsi osztag (M4, SOPMOD, M16 és AR-15) és a 404-esek (UMP45, UMP9, HK16, G11) mellett most már van egy orosz kvartett is, főleg Kalasnyikov-alapú fegyverek antropomorf alakjaival, de ők már a játékban se tudtak megfogni, most meg még annyira sem.

Strike Witches S3: Road to Berlin

A Stroke Bitches-zel az egyik legjobb dolog történt azzal, hogy a David Prod. vette a szárnyai alá. Nem csak komolyabban vették a szitut és a címet is, de még a korábbi receptet követve is (2 rész sztori után fillerezős epizódok) élvezhetőbb lett. Mérföldekkel kevesebb bugyivillantás, több történelmi áthallás (külön röhögtem, mikor beletették a 3. részben Patton és Bradley tábornokokat, ráadásul mindkettő stílusát tökéletesen átvették), de a sztorik is komolyabba veszik magukat. Persze, attól még fillerek, de legalább nem ócska fanservice-zel dúsítják fel, hanem inkább ápolják a karaktereket és a köztük való viszonyokat. De őszintén szólva, az örömöm is eddig tartott, mert legalább kicsit akciódúsabb valamit vártam, ami nem átall kiélezett harcokat is használni a sorozat leülősebb részein se (vagyis a közepén), mint amilyen a Brave Witches vége volt, vagy legalább mélyíteni azt, amiről eddig csak beszéltek, pl. a szárazföldi páncélos boszorkák. Merthogy azok is vannak, kanonizálták őket. Hanyatt nem estem tőle, de egy okéra talán futhatja.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ricz írta: 2020.11.09. 18:47 Maoujou de Oyasumi

Talán mondhatom, hogy a felütés soványsága ellenére alaposan meglepett és a szezon animéje lett azzal, hogy a hercegnő nem az a szende kislány, aki megrémül attól, hogy pár mihaszna és mitugrász démon bezárja őt valami sötét várkastély legfelsőbb tornyába, hanem becsületesen megkeseríti a démonok mindennapi életét, olyannyira, hogy már a démonok kezdenek el empátiát érezni a fogvatartott lány kapcsán, aki mint egy közveszélyes pszichopata használja ki őket minden egyes téren, és nem fél megölni sem őket egyetlen... nagyon... nyomós... okból: aludni szeretne, lehetőleg minél kényelmesebben, nagyobb luxusban, illetve lehúzogatni a bakancslistájáról mindazt a tételt, hogy miként nem aludt még korábban (pl. kádban). Egyszerűen beteg, csavaros alapfelvetéssel és humorral dolgozó széria, amit érdemes elkezdeni.
Látom nem én vagyok az egyedüli akit meglepett ez az anime, én is nagyon élvezem! :D

Noblesse
A szezon bishounnen animéje, egyelőre nem túl extra, school life, köztük a frissen felébredt vámpírunk aki barátkozik a 21. századdal. Őszintén elég laposnak hat, egy rész után, de nem adom fel.


Yuukoku no Moriarty

Számomra ez a LEGJOBB, adott viktoriánus London, benne a történet, hogy hogyan válik Moriarty, Sherlock Holmes ősellensége, a legnépszerűbb bűnözési tanácsadóvá :D Mindez gyönyörű grafikával. 10/10 szuper elfogult, de anélkül is objetíven 8/10 :D

Akudama Drive

Erős Persona érzéseim lettek tőle, ám annál tucatszor jobb kivitelezés. Főszereplőink a top extra bűnözők a modern világban, amibe belekeveredik egy random járókelő kislány. Vakítóan színes és pörgős anime. Urban style, szóval toltam télre.

King's Raid: csépelős fantasy, nem jó, nem rossz, de említésre méltó.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Őszi szezonom így a félidőnél:

Golden Kamuy 3. évad: Nem olvastam el újra az idevágó fejezeteket, szóval pontosan most nem tudom összehasonlítani a mangát az adaptációval, de eddig nem tűnik rossznak. Az elején kissé hiányérzetem volt, mert nem húzták az időt azzal, hogy felfrissítsék a nézők memóriáját az előző évad végével kapcsolatban, mostanra azonban már ez elmúlt. A legújabb, 7. rész különösen tetszett,
SPOILER
Sugimoto hipotermia miatti hallucinációja
szerintem remekül lett megoldva, mind a képsorokat, mind pedig a hangszerelést illetően. Van egy elég erős sejtésem, hogy hol fog véget érni az évad, és maradjunk annyiban, hogy alig várom, hogy animálva láthassam azokat a jeleneteket. :D

Jujutsu Kaisen: Az aktuális felhype-olt Shounen Jump adaptáció, ami egészen kellemes és hangulatos az eddig kijött epizódok alapján. Itt sincs új a shounen nap alatt, de nézeti magát a cucc. Az op és az ed vélhetően a szezon legjobbjai közé tartozik (az ed-t ráadásul az az ALI adja elő, akiknek a Beastars openingjét is köszönhetjük :3). Also Gojou-sensei illegális. :D

...és ennyi az őszi szezonom. Szemezgetek még 1-2 sorozattal, de egyelőre nincs kapacitásom többre. Egészen kellemes csalódást okoztak mostanában a Jump-adaptációk a produkció minőségét illetően, így remélem, ha egyszer jön a Chainsaw Man anime (és miért is ne jönne, egyszerűen kell :D), hasonlóan gondos kezek foglalkoznak majd vele. :3

Szerk.: Közben mégis szakítottam időt egy újabb sorozatra, ez pedig a Tian Guan Ci Fu. Azt hiszem, hogy eddig csak egy kínai animációs sorozatot (King's Avatar), illetve alig néhány élőszereplős filmet láttam, szóval a nyelvet még szokni kell. Risáéknak hála annyiszor összetalálkoztam már Twitteren a szereplőkkel, hogy kíváncsi lettem a történetre is. Az eddigi 4 rész alapján érdekes és aránylag jól követhető a cselekmény (bár valószínűleg jobban értenék egyes jeleneteket, ha jártas lennék a xianxia világában). A főszereplők érdekesek, a rajzolás és az animáció kiváló (leszámítva a 3. rész cg zombijait, az kissé cringe volt, de láttunk már ennél szomorúbb dolgokat is japán animében...), szóval idáig kellemes sorozatnak ígérkezik.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már a szezon indulásakor elfelejtettem írni, bepótlom így a második felében. Ahhoz képest, amiket terveztem, kissé megváltozott 2-3 hét után a felállás.

Love Live! Nijigasaki Gakuen School Idol Doukoukai
Szerintem ez lenne az S3, csak egyre kacifántosabb nevekkel rukkolnak elő. XD Érdekes módon, fel se tűnt, hogy lesz új Love Live, csak amikor a szezon kezdetén felpattantam Nyaa-ra, ott szembesültem vele. Régóta nem néztem idolos cuccot, gondoltam teszek egy próbát vele, mit veszíthetek, ha nem tetszik, úgyis dobom pár rész után.
Egészen kellemes meglepetés ért. :) A világot ugyan nem váltja meg, viszont kellően kedvelhetőek a szereplők és végre túlléptek a "bajban a suli" koncepción. Igazából a csapat felállást is szétzilálták, 6 rész alatt mindenkinek külön fellépése volt, nem alakult meg a trió, akikhez csatlakoztak a többiek. Sőt! Az idol klub már létezett, viszont az elnök feloszlatta. Ez viszont nem akadályozta a többieket, hogy újra összeverbuválják a klubot.
Azért a karakterek nagyjából itt is behelyettesíthetőek az első csapattal, a kinézetük változott meg. A dalok kellemesek, fülbemászóak, pont amit elvárok egy ilyen stílusú sorozattól. A grafika szép, egyedül a fellépéseknél váltanak át CGI üzemmódba, de nem annyira rossz, értek már kellemetlenebb élmények ilyen téren.
Esti kikapcsolódásnak tökéletes.

Magatsu Wahrheit: ZUERST
Vicces módon ezt sem terveztem nézni, a MondoCon csoportban olvastam az ajánlóját. Az alap sztori és az első rész ismertetője bejött, úgyhogy belefogtam. Mobil játék az alapja, ezért nem tudtam, mire számítsak.
Az első, amit mindenképpen ki kell emeljek, a borzasztó grafika. 15-20 évvel ezelőtt szebb animációval jöttek ki animék, szóval ez így 2020-ban nagyon gáz. A szereplők csak néha-néha pislognak, amitől baromi ijesztő lesz hosszabb távon. A zenék cserébe jók, fokozzák a hangulatot ott ahol kell. Az openingje igen érdekes.
Történetileg semmi újdonságot nem mond, poszt-apokaliptikus világban játszódik, ahol szörnyek mászkálnak. A történetnek két főszereplője van, Inumael és Leocadio. Inumael egyszerű fuvarozó, aki véletlenül keveredik bele egy csempész ügyeltbe és így csatlakozik a lázadókhoz. Leocadio pedig katona, a Birodalomnak dolgozik. Szörnyek, kísérletek, lázadás, nem minden az aminek látszik felállás, szóval láttunk már ilyet ezerszer. Valami miatt mégis nézem, kíváncsi vagyok, miként alakul a történet.

Yuukoku no Moriarty
Na, ezt az animét már megjelenés előtt kinéztem magamnak! :D Hangulatában néha igencsak hasonlít a The Alienist-re, ami persze jóval komorabb és korhatárosabb, illetve New York-ban játszódik, valamint élőszereplős.
Jó kis bishi parádé, ezúttal a "gonosz" oldaláról bemutatva a történéseket. Eddig ez tetszik legjobban a szezonból, a Moriarty tesókat annak ellenére kedvelem, hogy nagyon nem értek egyet a módszereikkel. A "Vesszen a nemesség!" téma kicsit sokat kerül elő. Bár értem, honnan ered és mit szeretnének megváltoztatni, lehetne más ügyeket, bosszúkat megjeleníteni. A 2. és 3. rész visszaemlékezés volt a gyerekkorukra, a többi a jelenben játszódik, vagyis amikor már idősebbek.
Gyönyörű a grafika, tetszenek a zenék, az opening talán nem nyűgözött le annyira. Jó egy kicsit kilépni Japán és a kitalált világok határain kívülre lépni. Azt hittem London lesz a színhely, de eddig a legtöbb esemény Durham-ban történt, James itt kezdett el egyetemen tanítani.

A Noblesse-t két rész után dobtam, úgy éreztem sehova sem tart, beledobáltak mindent cél nélkül. A karaktereket sem sikerült megkedvelnem. Azóta lement jó pár rész, mégse éreztem szükségét, hogy újra felvegyem a fonalat. ^^"
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Új Code Geass animesorozat a láthatáron, az utolsó mozifilm folytatása.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

annarancs írta: 2020.12.05. 14:19 Új Code Geass animesorozat a láthatáron, az utolsó mozifilm folytatása.
Erre nem igazán tudom hogy mit mondjak, örüljek-e neki vagy sem. Még a tavasszal megtekintettem a 3. múvít és sokminden nem igazán jött be benne (de a head-canonom azért valamelyest kárpótolt :P), meg úgy egyáltalán: érezni lehetett hogy kifáradt ez a koncepció ezekkel a szereplőkkel és ebben a közegben. Úgyis nézni fogom, de örülnék ha a Lulu-C.C.-Suzaku & Co-féle csapatot meg a Zero vs. the World-féle felfogást most már elengednék.

Kis reményt ad hogy Taniguchi is a csapatban van és CLAMP-ék jegyzik a karadesignt újra (a moziban nem az ő rajzaikat használták, érezni is lehetett hogy nem elég... Geass-es :D).

És ha már CLAMP meg ON is leszek akkor kicsit: új Tokyo Babylon animu érkezik, ezt mindenképp nézni fogom, a mangála az egyik legjobban összerakott cucc a korai műveik közül.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A Tokyo Babylon esetében picit aggaszt a stúdió, mert talán nem is láttam tőlük még semmit, remélem, hogy kellemesen mutatkoznak majd be ezzel a címmel. :D

Kint a januárban érkező végső Gintama film új trailere (elég spoileres lehet!). Tetszik, hogy a Kimetsu no Yaiba népszerűségét akarják meglovagolni, remélem sikerült néhány utalást belecsempészni a kész produktumba is. :D Kapunk majd 2 special epizódot is mellé. Néhol picit szokatlan nekem a rajzolás (vagyis inkább a színezés), olyan, mintha highlightert viselnének a szereplők. :'D (Azt én sem tudom, hogy hogyan fognak beleférni a játékidőbe, már jó régen olvastam a befejezést.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jujutsu Kaisen

7 és fél rész után dobtam. Tele van jó ötletekkel, de végérvényben sem a heti harcok sem pedig a "nagy sztori" nem fogott meg annyira, hogy kicsit is izguljak a szereplőkön, vagy hogy JAJ MOST MI lesz a nagyképben. Pedig a gore az jól esett. Mondjuk meglepően, a gore után is, úgy mászkáltak benne a harcolók, mintha csak bokszolnának, de hát ez van. Ilyen egy csépelős shounen/seinen, ami.

Szóljatok nagybetűkkel, ha életbevágóan fontossá emelkedik, mert amúgy hiányzik az életemből egy jó shounen, de a One Piece-t továbbra is tartogatom. :"D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta: 2020.12.09. 00:35...mert amúgy hiányzik az életemből egy jó shounen...
JoJo? Boku no Hero Academia? Shingeki, aminek pár napja kezdődött el a final seasonje? :)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta: 2020.12.09. 01:50
Ayla írta: 2020.12.09. 00:35...mert amúgy hiányzik az életemből egy jó shounen...
JoJo? Boku no Hero Academia? Shingeki, aminek pár napja kezdődött el a final seasonje? :)
A Jojo számomra cringefeszt. (Unpopular opinion és nekem a One Punch Man is az volt).

Shingekit bingelni szeretem, szóval azzal várok :D

El is felejtettem a Boku no Hero Academiát! Közben rájöttem, hogy még nem láttam a legutolsó Ao no Exorcist sorozatot (anno azzal is vártam, hogy kijöjjön és utána bedarálom), szóval most az lesz terítéken először, de köszi a tippet, Titkos!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ayla írta: 2020.12.09. 11:13 A Jojo számomra cringefeszt. (Unpopular opinion és nekem a One Punch Man is az volt).
Végre, valaki! :D
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Ayla írta:A Jojo számomra cringefeszt.
Pont az a jó benne! :D

A Jujutsunak eddig valóban nagyobb a füstje, mint a lángja, de Gojou-sensei két szép szeme (xd) miatt azért el lehet nézegetni. :D (Kár, hogy túl op karakter, és valahogyan majd biztosan félre kell állítani ahhoz, hogy a főszereplők kibontakozhassanak...)
Pedig a gore az jól esett.
Igaz, hogy nem shounen, hanem seinen, de szeretném a figyelmedbe ajánlani a Golden Kamuy-t. :3 (A mangájának kiváló a fanfordítása, a fejezetek végén egy csomó dolgot megmagyaráznak. Az anime 3. évada most fut.)

Ha shounen gore kell, akkor Chainsaw Man. Már csak egy fejezet van belőle hátra a nyomtatott Jumpban, utána a Jump+-ban folytatódik (azaz gondolom továbbra is olvasható lesz a hivatalos fordítás a MangaPlus oldalán/mobilos alkalmazásban), és elvileg hamarosan a MAPPA készít animét belőle. Egy élmény lesz. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2020.12.09. 16:40
Ayla írta:A Jojo számomra cringefeszt.
Pont az a jó benne! :D
Jaja, "embrace the cringe!" és boldogabb leszel! :lol: (OPM ha csak cringe lenne... Sajnos annál sokkal szomorúbb dolog történt vele: elkezdett már S1 fele körül unalomba fulladni, plusz szükségtelenül komolyan venni magát, ami egy ilyen premisszájú sorozatnál a cucc halála szvsz. :( Majd egyszer még írok arról is, mégis csak egy hype cím volt az elején, meg sokan ilyen "OPM will save shounen!" fannyáladzást műveltek körülötte.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ayla: Úgy látom a többiek még nem írták, a Kimetsu no Yaiba is jó.

Pár napja már böngészgetem a téli szezont és évek óta először, 5-nél több cím keltette fel az érdeklődésemet. Oké, egy csomó folytatás van benne, de tényleg le szoktam ragadni 2-3 anime/szezonnál.

Beastars S2: Szerettem az első évadot és az előzetes az új szezonra is sok mindent ígér. Spoilermentes utalások alapján más irányt vesz majd a történet.

Hataraku Saibou Black: A túlidealizált Hataraku Saibou után egy tini testébe nyerhetünk majd bepillantást. XD Plusz ebben a Vörösvértest fiú és Fehérvérsejt lány. :D

Hataraku Saibou S2: Cuki volt az első évad, alap hogy visszatérek. ^^

Log Horizon S3: Végre!!!! El se hiszem, hogy megéltem, folytatódik ez a cucc is. Megkoptak az emlékeim a történettel és a világgal kapcsolatba, ha nem is nézem újra, majd valami gyorstalpalón szintre hozom magam.

Re: Zero S2 part 2: Annyira nem este hasra az első felétől, talán itt majd beindulnak az események. Az előrevetítések alapján izgalmasabb résznek nézek elébe.

Shingeki no Kyojin Final Season: Alap. :D Már csak kedvet és időt kéne szakítani hosszabb írásokra a részekről.

Yakusoku no Neverland S2: Hiába volt hype shounen, kevésbé ragadott magával. Azért térek vissza, mert végre kilépnek a nagyvilágba, nagyon kíváncsi vagyok, mi van az árvaház falain túl.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A magam részéről:

Azur Lane: Bisoku Zenshin! - A MAL ugyan nem jegyzi még, mert nem tudja miféle formátumban jön (bár tegnapi hír, hog y a Crunchy vetíti, szóval jó eséllyel ONA). Ez is olyan lesz, mint a World Witches Hasshin Shimasu: az alapszéria és franchise paródiája egy gag manga nyomán, csak ahogy nézem, jobb kivitelezésben, mint az volt a Bibury szériától.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time - Hiszem, ha látom.

Hataraku Saibou!! - az első évad után jó eséllyel indul ez is

Hataraku Saibou Black (TV) - szintúgy

Kumo Desu ga, Nani ka? - erre kíváncsi vagyok, mert akik olvassák a novelt az ismerőseim közül, azt mondják, hogy egyértelműen a show fénypontja a monológok, a törpölés, miként lehet túlélni közönséges pókként a csapdákat, legyőzni az ellenfeleket, ez pedig nem épp izgalom- és akciódús, mint ahogy azt a trailer sugallja.

Non Non Biyori Nonstop - ezt folyamatában fogom kempelni a Yuru Camppel ellenben

Planetarian: Snow Globe - hát, ez szeptemberben jelent volna meg, de eltolták az OVA-t januárra.

Princess Principal: Crown Handler 1 - ez meg tavasszal lett volna, és egy hatrészes filmszéria első felvonása. Ha jól értettem azt, amit látni lehetett belőle, akkor folytatása lesz a sorozatnak.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 - ezt majd jócskán később, mertz az S1-et leszedtem, abból is a rendezőit. Már csak meg kéne néznem, hogy szóba jöhessen az S2 bármelyik fele...

Seitokai Yakuindomo Movie 2 - még több sex joke. Kár,hogy a manga mostanság inkább fuldoklik.

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season - lehet ezt majd a végén egyben pótolom, még nem tudom

Uchuu Senkan Yamato 2205: Aratanaru Tabidachi - Az eredeti film se volt nagy eresztés(noha én élveztem nézni, és élvezem máig), és ez egy két részes film első fele, a következő ugyanis a Yamato yo Eien ni lenne. Ennek az eredetijében
SPOILER
a gamilasziak hazatérnek, de a bolygójukat a nebulánok kizsákmányolják és meneküléskép felrobbantják. Az ikerbolygók gravitációs vonzása megszűnik és az Iscander kilép a lakható zónából. Dessler üldözőbe veszi, hogy kimenthesse Starshát (akit titkon szeret még mindig). A Yanato pedig segítségre jön, hiszen Kodai bátyja lett Starsha férje és van egy közös gyerekük, Sasha.
Őszintén kíváncsi vagyok, mi lesz az indok a Yamatonak a segítségre, ha már a 2199 végén kiirták az indokot a fenébe, mert elég asspull húzás volt már akkor is.

World Witches Hasshin Shimasu! - ezen már speciel dolgozom is. Egész szezonra van két rövid sorozatom, amit csak az szarhat el, hogy mindkettő funis munka lesz (ez konkrétan igen).

Yuru Camp△ 2nd Season - ez a végén lekempelős lesz
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez most még szerintem is egy igencsak izmos szezonnak ígérkezik. :D Az más kérdés, hogy amik főleg érdekelnének belőle, azoknak mind meg kéne néznem a korábbi évadait előbb (Shingeki no Kyojin, Beastars, Yakusoku no Neverland, stb.), szóval olyan túl sok címet nem sorolnék most fel, viszont a Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi-ra határozottan kíváncsi leszek. És most ide jönne a mese arról, hogy miről szól, miért várom, meg hogy a mangájából hány fejezetet olvastam és mik történtek benne és hogy remélem az anime is hozni fogja ezt a szintet, stb-stb., de ezzel már befürödtem párszor (lásd nyári szezonos címek, volt itt nagy ömlengés részemről pl. a Kanojo Okarishimasu-ra, aztán azóta sem jutottam el a második részéig, vagy ott volt a szörnydoki kalandjai, ahol legalább úgy 7-8. részig megnéztem, de azóta is várja, hogy befejezzem ^^"), ezért most fordítok a dolgon: majd ha legalább kijött már 2-3 epizód a cuccból és képes vagyok követni is, akkor lesz belőle elemzősebb post, addig csak maradjunk annyiban, hogy kíváncsian várom és remélem, hogy kellően bevállalós lesz. (Az eredeti LN-t nem olvastam, azt sem tudom, van-e belőle angol fordítás, viszont ahogy már fentebb utaltam rá, a manga azért hozott egy formát, hogy úgy mondjam... XD)
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Elhalasztják az új Tokyo Babylon anime premierjét plagizálási botrány miatt. Kellemetlen, de legalább még viszonylag időben foglalkoznak a problémával...
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Mahouka S2: ha az ember egy sorozatot a mémek miatt kezd el nézni, akkor a sorozat folytatásának nem használ, ha pont a leghíresebb mémeket csavarják takaréklángja, itt pedig pont ez történt, az isteni Onii-sama többször rákényszerült arra, hogy tanácsot vagy segítséget kérjen valakitől, és a mellékszereplők is visszavettek az Ő istenítéséből. (Igaz, Miyuki állandó onii-samázása, a felesleges technoblabla és a kínai bűnözők ez alkalommal se maradtak el.) Ez persze azt jelenti, hogy az S2-t jóval kevésbé találtam rossznak, mint az S1-et. Jónak azért még nem nevezném, de ez már unironically is nézhető. (Talán.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Zombieland Saga Revenge hírek a holnapi nap folyamán, emberz!

Hájp!

Btw bírom, hogy Miyano minden ilyen baromkodásban benne van. :D Btw2 bár gyűlölöm a plüssöket, azt a Romerót ott a háttérben még el is fogadnám.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Az ám, az közül az animék közül, amik idén indultak, és nem valaminek a folytatásai voltak, mint tudtok ajánlani? Az általam eddig látottakból csak az Eizouken és a Deca-Dence tetszett jobban az évből.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

SaiyaGin írta: 2020.12.31. 18:45 Az ám, az közül az animék közül, amik idén indultak, és nem valaminek a folytatásai voltak, mint tudtok ajánlani? Az általam eddig látottakból csak az Eizouken és a Deca-Dence tetszett jobban az évből.
Én talán ezen a kettőn kívül nem is láttam semmi mást idén, szóval részemről passz.

Btw új Aria film PV. Mondanám, hogy csak jöttek Junchi-kompatibilis dolgok még idén, ha nem tudnám, hogy a japánoknál már 2021 van.

Pár megjegyzés a PV-hez:
- Olybá tűnik, hogy az adaptálatlan manga-fejezetekből is kerül bele pár, legalábbis kettőt kapásból kiszúrtam, ebből az egyik Alice coming-of-age-ének egy fontos állomása, amit amúgy nem is értek, hogy hagytak ki anno a TV szériákból, viszont most kárpótolnak érte, úgyhogy hell yeah!
- Szegény seiyuukon azért hallatszik, hogy ők sem 20-30 évesek már, főleg Akarién, viszont Athena új hangja telitalálat! Baromi jól eltalálta a néhai Kawakami Tomoko hanghordozását.
- A karakterdizájnok még mindig túl Amanchúsak, hiányzik belőlük az az Ariás plusz.
- A legfontosabb: Úgy tűnik, előrébb hozták a premiert március 5-ére, a születésnapom elé egy nappal, holy jolly. Mondanám, hogy bízom benne, hogy valamelyik streaming szolgáltató (is) vetíteni fogja, de az túl szép lenne.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

SaiyaGin írta: 2020.12.31. 18:45 Az ám, az közül az animék közül, amik idén indultak, és nem valaminek a folytatásai voltak, mint tudtok ajánlani? Az általam eddig látottakból csak az Eizouken és a Deca-Dence tetszett jobban az évből.
Most kíváncsiságból végig néztem a listámat, hogy miket néztem az idén és azon nem lepődtem meg, hogy jó részt folytatásokat néztem (azokból volt dögivel idén), hanem azon új címek közt amiket láttam volt nem is egy amely várakozásaimat alul múlva teljesített. Persze ettől függetlenül van itt néhány cím amit tudok ajánlani, bár nincs semmi kiemelkedő közte illetve nem tudom mennyire egyezik az ízlésünk lévén én a Deca-Denca animét nem tartom jónak, eléggé egyszer nézhető anime köszönhetően a sok hibájának.

Amiket érdemes lehet megnézni:
Kyokou Suiri: nálam az 2020-as év legjobbja új címe lett. Természetfeletti oknyomozós sztori érdekes esetekkel és egy jól eltalált főszereplő csajjal. Viszont csak akkor nézd meg ha téged nem zavarnak a kissé túlnyújtott okfejtések, mely végett lassabb tempót diktál az anime. Ha esetleg megnézed és bejön akkor jó hír az, hogy készül a folytatása.

Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu.: csak akkor ajánlom ha vevő vagy egy olyan animére, ami nem szól másról, minthogy a főszereplő hogyan tudja saját szintjét és képességeit folyamatosan überelni, mindezt igencsak szórakoztató formában.

Somali to Mori no Kamisama: igencsak lassú tempójú fantasy melynek varázsa főszereplő párosa, érdekes világa és hangulata. Érdemes megjegyezni, hogy az anime véget ér mielőtt a kevés története beindulhatna. Én mondjuk kicsit mérges voltam a manga ismeretében, hogy anime original módon adtak egy lezárást az eddigi eseményekre, de mivel a mangát (ami épp az anime utáni történetívbe kezdett bele) nemrégiben elkaszálták a mangaka rossz egészségi állapota miatt így megbékéltem vele.

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...: bár az utolsó harmada eléggé félresiklott, ettől függetlenül egy egész jó vígjáték.

Nos ennyi, a többi új cím amit láttam már nem tudom nyugodt szívvel ajánlani (ilyen nálam a Deca-Dence, Drifting Dragons, Majo no Tabitabi stb).
Amúgy amiket kifejezetten kerülj el:
Akudama Drive: ne tévesszen meg a minőségi animáció, mert amúgy ritka nagy fos. Nagyon max akkor vágj bele ha valami trash-re vágsz.

Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou!: isekai förtelem a javából.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

ZeroProcess írta: 2020.12.31. 23:33 ...
Amiket érdemes lehet megnézni:
...
Köszi!
Válasz küldése