Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hamarosan indul a következő (júliusi) anime szezon, én a következőket szemezgettem ki magamnak belőle:

Doujin Work
Amint a címe is mutatja ez a történet doujin rajzolókról szól. Eredetileg eg 4 paneles manga volt, úgyhogy az animében is inkább poénszórás várható, mint összefüggő történet. Mellesleg a manga alkotója az a személy akitől a "cat is fine too" elhíresült mondat is származik.

School Days
Iskolai melodráma, két meglehetősen neurotikus eset lánnyal és egy "simán lehet két csajom egyszerre" férfi főszereplővel. Hogy végül ki lesz a győztes az egyelőre megjósolhatatlan.

Sky Girls
A tavalyi nyári OVA után végre itt a TV sorozat. Az eddigi 3 lolink mellé csatlakozik egy negyedik: Elise von Dietrich.

Higurashi no naku koro ni kai
1 teljesen új anime only fejezet és a kettő zárófejezet, ami az első szezonból kimaradt. Mindez 24 részben és bővebben majd a blogban.

Zero no Tsukaima ~Futatsuki no Kishi~
A La Vallière családban érdekesen alakult a lánygyermekek jelleme. Louise-nak a legfiatalabbnak jutott a tsun-ból és a dere-ből is. A két idősebbnek viszont csak az egyikből ill. a másikból jutott, de abból dupla adag. (Gyk. az egyik tsuntsun a másik meg deredere karakter.) A kérdés az, hogy Saito érkezése milyen hatással lesz erre a furcsa családra.

Moetan
A moetan eredetileg egy moe~ stílusban elkészített nyelvtankönyv/szótár volt, de hogy ebből milyen anime lesz arról fogalmam sincs. Úgyhogy nagyon kíváncsi leszek rá.

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan 2
Pipiru piru piru pipiru pi!
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Amik engem érdekelnek:
2007 tavasz:
Shinkyoku Soukai Polyphonica
sola
Darker than Black - Kuro no Keiyakusha
Seirei no Moribito
Terra E
Kaibutsu Oujo
2007 nyár:
Devil May Cry
Zombie-Loan
School Days
Mushiuta
Higurashi no Naku Koro ni - Second Season
Code Geass: Lelouch of the Rebellion - Stage 24&25
Doujin Work
Sayonara Sad Sensei
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ryou 2007.06.11. 20:55-kor.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

A főoldalon is kint van a hír, hogy készül a Ghost Hound című, érdekesnek ígérkező sorozat, neves alkotók közreműködésével.

Start: okt. 17.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mivel kikerült a főoldalra is a hír az őszi szezonról itt az ideje, hogy írjak azokról az animékről amelyeket kiválogattam magamnak megnézésre.

Myself; Yourself
A főszereplő srác 5 év tokiói kitérő után tér vissza a vidéki otthonába és kénytelen szembesülni azzal, hogy ennyi idő alatt az emberek jelentősen meg tudnak változni.

Goshuushou-sama Ninomiya-kun
Van egy szélsőségesen tsundere és egy végletekif félős lány. Na ők fogják pokollá tenni és megkeseríteni Ninomiya-kun életét. Ha eléri azt a szintet amilyen mondjuk az Onegai Twins volt, akkor szállítja azt amit várok tőle.

Kodomo no Jikan
Cute not pedo. Vagy fordítva? :D :D :D

Mokke
Két lánytestvérről szól. Az egyikőjüket kísértik mindenféle szörnyek/szellemek, a másikójuk meg látja ezeket a szellemeket és képes szembeszállni velük. Valami olyasmi lesz belőle, mint amilyen a Gakkou no Kaidan volt.

KimiKiss Pure Rouge
Ebben a "bonyolult cselekményű" háremtörténetben a főszereplő srácnak az a célja, hogy az iskolai fesztivál végére átélje élete első csókját.

Clannad
Nyitottam már témát neki és blog is lesz belőle a főoldalon.

Sketchbook ~full color's~
Újabb négypaneles manga -> anime átirat. Idén már a sokadik.

Bamboo Blade
Végre egy olyan sportanime ami engem is érdekel. Egy lúzer kendótanárnak kell ászokat faragnia egy csupa lány kendócsapatból.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

paTKany írta:KimiKiss Pure Rouge
Ebben a "bonyolult cselekményű" háremtörténetben a főszereplő srácnak az a célja, hogy az iskolai fesztivál végére átélje élete első csókját.
*megkönnyebbült sóhaj* az jó :) . amikor először megláttam, megijedtem (vagy reménykedtem^^;), h vmi "kashimashi-után-szabadon" lesz, mert az AniDB csak annyit írt, h romantikus, az ANN-en a seiyuuknál csak nők vannak, az oldalon pedig csak szoknyás sziluetteket látni... :oops: :lol:

Kodomo no Jikan: omfg!! :shock:

a Sketchbook és a Bamboo Blade is felkeltette az érdeklődésem, remélem az utóbbi számomra is nézhető lesz, így végre látok sportanimét is.

valamint:
Genshiken II - remélem lesz olyan jó, mint az eddigiek :)
Appleseed - Ex Machina: Briareos kómába esik miután megvédte Deunan-t egy robbanástól, így Deunan új társat kap egy kísérleti Bioroid személyében, akit nagyobbrészt Briareos DNS-ére alapozva terveztek. mindeközben a cyborg terrorizmus világméretővé vált és egy újabb pusztító háború kitörése fenyeget->trailer. a rendező ugyanaz, aki a 2004es filmet rendezte. MUST SEE!!!!! :thumb:
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A sok háremlolifanservice között azért szerintem találni egy-két, nem ebbe a kategóriába eső darabot is, úgyhogy lesz mit néznem ősszel is. Nem jártam túl alaposan utána a dolgoknak, de a következő animék keltették fel az érdeklődésem:
  • Shion no Ou - nyomozós STUFF
  • Ghost Hound - ez a szezon favoritja szerintem, elég csak megnézni a stáblistát
  • ef - a tale of memories. - Tenmon csinálja a zenét, és a hátterek a Shinkai-CUCCokat idezik
  • Majin Tantei Nougami Neuro - ebből lefordítottak pár fejezetet, nyomozós-fun-wtf CUCC lesz
  • Tobaku Mokushiroku Kaiji - looks like Akagi -> instant win?
  • Yumedamaya Kidan - ez pedig valami horror lesz, pár részt mindenképpen megér.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rage 2007.09.04. 01:32-kor.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

paTKany írta:
Kodomo no Jikan
Cute not pedo. Vagy fordítva? :D :D :D
Hát itt aztán már koptathatnám a billentyűzetet, mire valakivel elfogadtatnám :D
Egyben a szezon általam legjobban várt animéje :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ritka esemény, hogy a most induló szezonból kapásból 3 címet is várok. :D

Sayonara Zetsubou Sensei Dainiki

Ugyan még az első sorozatot sem láttam, de hamarosan muszáj lesz elkezdenem, egyike azon cuccoknak, amiknél az ember már a beszámolók alapján érzi, hogy ez nagy valószínűséggel egy ígéretes darab. :) Gondolom ez a Dainiki meg a második szezon lesz, várom. :)

Kimi ga Nozomu Eien OVA

Igen, így több mint egy évvel a legelső róla szóló hír után már ideje volt, hogy megcsinálják. :dirr: (De komolyan, ha elvileg csupán egy három részes rövid OVA lesz, akkor mit tököltek vele ennyit?) Mindegy, eddig csak jót hallottam róla, egyrészt, hogy legalább elkészült (XD), másrészt, hogy mivel csupán 3 részes lesz, és onnan indul, hogy Haruka magához tér, ezért remélhetőleg most nem emózással fog eltelni a cucc 90%-a, mivel ahhoz túl rövid. :D Az meg már tényleg csak hab a tortán számomra, hogy ezúttal Mitsuki szívja meg. :twisted: Amúgy is unom már, hogy a legtöbb ilyen cuccban juszt sem azzal jön összes a srác, akinek én szurkolok. :?

Mai-Otome 0: Cipher

Kíváncsian várom mit tudnak még ebből kihozni, főleg, hogy már az előző OVA is eléggé bőrlehúzás-szagú volt. :? Itt még rontani fog az összképen, hogy a történet prequel lévén a legtöbb szereplő teljesen új lesz, szóval még az sem segít, hogy az ember megnézi a cuccot, mert megszerette a karaktereket. (Mai-chan sem lesz valszeg, max mint loli, de úgy inkább ne is legyen. -__-) Persze ez az OVA egyben egy remek lehetőség lenne, hogy kiéljék történetírási vágyukat a készítők, és egy eposzba illő sztori keretein belül meséljék el, hogyan is lett anno kidolgozva az áltunk ismert Otome-univerzum. Azonban 99%, hogy most sem ezt fogják tenni, hanem bőrlehúzás még rosszabbul + közepes szintű, de legalább szép animációjú fanservice lesz. XD Jah, az elején lesz egy megafight, aztán pár részt végigunatkozunk, végül a befejezést szépen összescsapják. :D Ezt már megszoktam. XD Röviden: Ennél a cuccnál olyan alacsonyak az elvárásaim, hogy talán még tetszeni is fog. XD A cím miatt megnézem, de a legutóbbi OVA után letettem arról, hogy a TV sorozat történetének a színvonalát képesek legyenek tartani. (Viszont ami miatt még kíváncsi vagyok rá, az az lesz, hogy ha minden igaz. ezúttal Arika anyja a főszereplő, és ezzel meglesz az első nem-loli hősnőnk az Otome történetében, ami már önmagában is megér egy misét. :D)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Maris Zetsubou 2.? *orul. orul*
A Mai-Otome-t meg fogom nezni, majd ki fogok akadni, h mekkora tragya.. :S
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Wow nem is láttam hogy lesz Zetsubou 2. évad yuhú, olyan mintha előre hozták volna a karácsonyt! *beáll a sorba és örül*
Kép
Avatar
Bendzsi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.11.11. 19:38
Tartózkodási hely: Doboz

Hozzászólás Szerző: Bendzsi »

A Sony Picture és a Capcom bemutatja a Resident Evil: Degeneration-t.
A Resident Evil játék visszatér CGI grafikás movie változatban (is). :lol:
A movie a második és a harmadik részt visszi tovább, de ha jól láttom Leon is feltünik. Végre egy normáris Resident Evil, mert a kaptár filmek ""nem"" valami jók.
Kedvenc animém az Ezüst Nyíl.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Még nem írtam semmit az új szezonról pedig már javában tart. Mondjuk lehet nem is kellene, mert nem igazán rukkoltak elő túl sok érdemleges dologgal ezúttal a stúdiók.

H2O 〜FOOTPRINTS IN THE SAND〜
Katasztrófális dramaturgia jellemzi eddig ezt a sorozatot. Nincsenek előkészítve hangulatilag a jelenetek így a néző csak kapkodja a fejét, hogy most szomorú legyen vagy nevessen az egymást rendszertelenül követő események miatt. Így aztán nem tudom sajnálni egyáltalán Hayamit azért, ahogy bánnak vele. Vannak persze pozitívumai is a sorozatnak például Yui-chan személyében akibe vagy egy féltucat moe~ elemet sikerült belezsúfolni (tsundere, csíkos térdzokni, zettai ryouiki, twintails, dfc) egyszerre. Meg a lónak öltözött idétlenül táncikáló fickók a szponzorlista alatt.

true tears
Adott három lány, egy weirdo, egy éltanuló/élsportoló és egy teljesen normális hétköznapi földön járó. A férfi főszereplő Shinichiro-kun az éltanuló lányt Hiromit nézte ki magának közülük akivel ráadásul egy fedél alatt él már több, mint egy éve. De az iskolában oly népszerű Hiromi otthon zárkózott és visszahúzódó ezért Shinichironak fogalma sincs, hogy hogyan közeledjen hozzá. A weirdo-val vagyis Isurugi Noe-vel véletlenül kerül kapcsolatba, de miután kapcsolatba került vele már nem tudja levakarni. A harmadik lányt Aiko-t pedig egyelőre tévedésből ignorálja. Aiko Shinichiro iránt érdeklődik, de Shinichiro azt hiszi, hogy a barátját Miyokichit nézte ki magának Aiko. A címben szereplő könnyek pedig úgy kerülnek a képbe, hogy még egyik lányt se látták könnyezni. Na de majd ha a dráma fokozódik...
A szerelmi sokszög kimenetele egyelőre megjósolhatatlan, viszont azt már most ki lehet jelenteni, hogy egy vizuális szempontból lélegzetelállító dologgal állunk szemben. Ez az a mű amiből érdemes a HDTV verziót választani.

Kimi ga aruji de shitsuji ga ore de
Ezt vártam legjobban a januári eresztésből és eddig nagyon bejön. Uesugi Ren elszegődik lakájnak a Shinra lánytestvérekhez, ahol aztán természetesen kapcsolatba kerül a személyzet többi tagjával és a lányok ismerőseivel is. A történet kb. olyan mintha a He is My Master fordítottja lenne, Rennek egy csomó perverz nő között kell megállnia a helyét és elsőosztályú lakájjá válnia.

Minami-ke okawari
Az első szezon karakterdizájnja jobban tetszett.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Újak közül idáig a Persona és Spice and wolf ami érdekel. Előbbinél a játékot is szeretem bár jobban örültem volna ha a 2. részt dolgozzák fel, főleg Nyarlathotep miatt, de ez is jó.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Érdekes ez a Spice and Wolf, csak nem igzán tudom hova tenni, ha vmi kawaiit akartak akkor miért nem neko? Nem mondom, h rossz az h farkas, de furcsa :), majd kiderül. Ami viszont nagyon megfogott az a Shigofumi, avagy halálunk után küldhetünk egy utolsó levelet, ahol pár szót még mondhatunk szerettünknek. Bár szkeptikus voltam ezzel szembe is, az első 2 rész "elég drámai" ( sajnos a klisé az ott van) és maga az ötlet sem rossz, ha mutatnak benne vmi újat is, sztem határozottan szeretni fogom.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

A Shigofumi sajnos elég olcsó kivitelezés, és nagyon hajaz a Shinigami no Ballad-ra szerkezetileg. De hangulatilag abszolút ott van.
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Még csak most indul a szezon, de máris elköteleződtem három sorozatnak.

Soul Eater

BONES - ennél több nem is kell :D

Real Drive
Ismét egy Shirow Masamune mű (!!)

Mugen no Juunin

A Blade of the Immortal anime változata, úgyhogy elképzelhető, hogy egy újabb végtelenített sorozatot üdvözölhetünk.



Blassreiter
Trailer alapján valami félelmetes, hogy mennyire pozőr, de azért felkeltette az érdeklődésem, úgyhogy ha valaki nézi, várom a véleményét.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: outsyder »

(remélem nem baj, h ide írom :drop: )

elméletileg ma indul a Hidamari365 és várható, h paTKany valamilyen formában blogolni fogja? nagyon szívesen olvasgatnám, amíg várok a feliratokra^_^ (már ha lesz felirat...)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

outsyder írta:(remélem nem baj, h ide írom :drop: )

elméletileg ma indul a Hidamari365 és várható, h paTKany valamilyen formában blogolni fogja? nagyon szívesen olvasgatnám, amíg várok a feliratokra^_^ (már ha lesz felirat...)
Az első néhány részt mindenképpen, aztán majd meglátjuk.

---
Edit: megnéztem az első részt. Ugyanaz a helyzet vele, mint az első sorozattal. A TBS sajnos 4:3-ban adja és így, hogy nem látom a kép két szélét csak a BS-i sugárzás kezdete után (júl vége) lehet belőle blog.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nagyon jó lenne, leginkább azért, mert egyelőre úgy néz ki, hogy senki sem akarja feliratozni :(
Kép
Avatar
soramay72
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.01.24. 19:00

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: soramay72 »

Vampire Knight ::japtoun:: de most július is nagyon jó premiereket igér Zero no Tsukaima 3rd megy a Kyou Kara maou! 3rd de ez csak pár. :goodpost:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

A BONES-nak jön idén egy újabb mecha-s sorozata Bounen no Xamdou címmel. Még nem sokat tudni róla, de felkeltette az érdeklődésem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Fogja nézni valaki a Nogizaka Haruka no Himitsu-t? ^^
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Shisou »

Eddig nem sok minden érdekel a "friss és ropogós" cuccok közül, leszámítva a Sky Crawlerst és a Sukuran folytatását, dee...
anubys írta:A BONES-nak jön idén egy újabb mecha-s sorozata Bounen no Xamdou címmel.
... ha ez fele olyan jó lesz, mint a RahXe, máris érdemes megnézni :D
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A Slayers Revolution tetszik, bár nem nevezném magam olyan nagy Slayers rajongónak. Mindenestre a hangulat mit sem változott, tetszett az első rész.
Amit még várok a nyári szezonból az a Zero no Tsukaima Princesses no Rondo. :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ezt találtam a Bounen no Xamdou-ról:

http://www.youtube.com/watch?v=2mtlZxglCM0

Mondjuk van egy olyan sejtésem, hogy ettől függetlenül hamar kint lesz a neten valami feliratozott formában.
Úgy látszik, kísérletezik a Sony...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése