Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2020.04.01. 17:57 Tower of God ep.1.: Extra-mega-giga cringe ez a cucc xDDDDDDD Kissé túlságosan in medias kezdést kaptunk szerintem, igazán elbírt volna több world buildinget az első rész. A főszereplő (Mr. Leteperemacsajomat/Mégakardnakistetszem) nem elég szimpatikus és érdekes nekem ahhoz, hogy kövessem a kalandjait, így sajnos nem hiszem, hogy folytatom ezt a sorozatot. Egyébként is, mintha valami fan animációt néztem volna, annyira darabosan mozogtak néha a szereplők. A Stray Kids japánul fura volt, az op/ed koreai verziói valamivel jobban bejönnek (btw ed>op).
Itt bizony minden elhangzott, ami az én számon is kijött volna. Most néztem meg ennek a valaminek az első részét, de hogy én ezt tovább nem nézem, az ziher. Max még hozzátenném az eszetlen pacinget, amivel az első rész lement, I mean SRSLY? Nem elég, hogy in medias res, de olyan gyorsan lenyomott mindent, hogy igazán semmit (alapszitu, karakterek, világ) nem hozott közel a nézőhöz. Rendező a toppon.

Egyébként már látom is előre, hogy ez lesz az új SAO, legalábbis MAL-on már ott virít egy valag 10/10-es rivjú az első rész után, meg amúgy is éreztem némi rezonanciát az említett mesterművel, szóval duplán, triplán... pentaplán nem vagyok erre a szarra kíváncsi. Dobva.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta: 2020.04.01. 21:27
annarancs írta: 2020.04.01. 17:57 Tower of God ep.1.: Extra-mega-giga cringe ez a cucc xDDDDDDD Kissé túlságosan in medias kezdést kaptunk szerintem, igazán elbírt volna több world buildinget az első rész. A főszereplő (Mr. Leteperemacsajomat/Mégakardnakistetszem) nem elég szimpatikus és érdekes nekem ahhoz, hogy kövessem a kalandjait, így sajnos nem hiszem, hogy folytatom ezt a sorozatot. Egyébként is, mintha valami fan animációt néztem volna, annyira darabosan mozogtak néha a szereplők. A Stray Kids japánul fura volt, az op/ed koreai verziói valamivel jobban bejönnek (btw ed>op).
Itt bizony minden elhangzott, ami az én számon is kijött volna. Most néztem meg ennek a valaminek az első részét, de hogy én ezt tovább nem nézem, az ziher. Max még hozzátenném az eszetlen pacinget, amivel az első rész lement, I mean SRSLY? Nem elég, hogy in medias res, de olyan gyorsan lenyomott mindent, hogy igazán semmit (alapszitu, karakterek, világ) nem hozott közel a nézőhöz. Rendező a toppon.

Egyébként már látom is előre, hogy ez lesz az új SAO, legalábbis MAL-on már ott virít egy valag 10/10-es rivjú az első rész után, meg amúgy is éreztem némi rezonanciát az említett mesterművel, szóval duplán, triplán... pentaplán nem vagyok erre a szarra kíváncsi. Dobva.
Három a magyar igazság, jöttem beszállni a kiszállós buliba. XD Annyit tennék még hozzá, hogy nekem se az OP, se az ED nem jött be, egyből a nyálas fiúbanda shounen zenék jutottak róla eszembe. Ellenben a rész alatt felcsendülő muzsikák igencsak bejöttek, illettek az adott jelenet hangulatához. A grafika még annyira nem is zavart volna, a full CG animéktől se kapok szemrákot, bár a mozgások animálása hagyott némi kivetnivalót maga után.
Sajnos se a világ, se a karakterek nem hoztak lázba. Jó pár éve nem történt olyan, hogy dobtam valamit az első rész után, viszont a Tower of God elérte ezt. Egyébként az epizód második felében előtört belőlem a kínos röhögés, amit ott leműveltek, attól teljesen kész voltam. :lol:
SPOILER
Majdnem megölik a főszereplőt, erre valaki lenyilazza, majd azt a támadót egy másik csávó lelövi. XDDDDD :dirr:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kakushigoto ep.1.: Kellemes kezdés. Nem annyira harsányan nevetős, mint amire számítottam, de valószínűleg működik majd a komédia+család+feels recept
SPOILER
(az első néhány perc és az op alapján úgy néz ki, 18 éves korára elveszíti az apját a lány).
Cseppet zavaró, hogy írói álnév nélkül már régen leeshetett volna a csajnak, hogy mi az apja foglalkozása (egyelőre ő és a barátai valószínűleg még túl fiatalok ahhoz, hogy ismerjék a papa munkásságát, de gondolom ez a helyzet idővel változni fog), viszont Kamiya Hiroshit mindig öröm hallgatni, plusz az eddigiek alapján némi társadalomkritikára is számíthatunk, szóval megvan az első tavaszi szezonos sorozatom.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Tower of god

Látom kicsit szétszeditek ezt az animét, bár valahogy némelyik véleménnyel egyet kell értenem. Magáról a világról sokat nem tudtunk meg a tornyon kívül, csak következtetni tudok, hogy egy olyan világ ahol nincs esély látni az égboltot azon kívül, hogy meg kell mászni a tornyot. A főszereplő egyszerűen semmilyen, és unalmas, és mégis valamiért potenciált látnak benne, és láthatólag van is képességek szempontjából, csak magyarázat nincs rá még hogy miért, és hogy. A grafikájával nincs bajom különösképp, láttam már rosszabbat is, de a soundtrackek nem jöttek be, szerintem nem passzol ehhez a fantasy világhoz ilyen techno zene. Mint ahogy kiderült a szinteknek külön világa, és szabálya van, és már csak azért is fogom tovább nézni, mert kíváncsi vagyok a többi szint milyen lesz. A rész után tudtam meg egyébként, hogy ez manhwa alapján készült, így sikerült magyarázatot találnom arra hogy az OP, és ED páros miért áll japán, koreai szövegből(legalább is én úgy hallottam).
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Eizouken: a lelkes méltatásotok után én is elkezdtem, eleinte nekem is nagyon tetszett, de idővel elkezdett megkopni a varázsa. Egy idő után egyre kevesebb szerepet kapott az a fantáziálás, ami az első részeknél megfogott, és egyre többet a diáktanáccsal való küzdelem és felnőtt animések életére jellemző "jajistenem, nemleszünkkészahatáridőre" hangulat. Egy középiskolás hobbiklubnál elég szomorú látni, amikor a beszélgetéseik arról szólnak, hogy "ezt meg ezt nem tudjuk úgy megcsinálni, ahogy szeretnénk, mert csak egy lebutított változatra van időnk".
A kevésbé rokonszenves elemek ellenére azért számomra is a téli szezon legjobbja (mondjuk összesen négy sorozatot kezdtem el, és abból kettőt dobtam :drop: ).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Gal to Kyouryuu ep.1.: Arra számítottam, hogy pár perces kis szösszeneteket kapunk belőle, ehhez képest standard hosszúságú egy epizód úgy, hogy a második felét fura live action teszi ki *Pop Team Epic és Ekoda-chan flashbacks*. A dínónak néha lézerkard hangja van. Többféle animációs technikát is felhasználtak már az első részben is. Weird/10, egyelőre folytatom?

Bakarina (tisztes nevén Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta..., rövidebben Hamefura) ep.1.: Szórakoztató kezdés, remekül hozzák eddig Bakarina bájos hibbantságát, csak így tovább! :D
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Arte

Nos, megkaptam amire számítottam, és talán még többet is. Ha a korrajzi részét nézzük, akkor nagyon jó. A lényeget hozza, mutatja, átadja, illetve merít tényleges eseményekből és legendákból (mint Arte hajlevágós jelenete). A grafikának és animációnak van egy nagyon erős Nodame Cantabile beütése, utóíze, de legalábbis nekem ez ugrott be róla. De nem csak küllemben, hanem úgy hangulatra is, csak reneszánsz kori Firenzével és festészettel. Arte pedig már most egy kedvelhető jellem.
Bár a legnagyobb meglepetés nekem így is az elején felúszó Universal logó adta. Pont nem őket vártam terjesztésre és mecénás posztra.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Fruits Basket 2nd Season ep.1.: Végre itt vannak az új diáktanács tagjai. A bemutatásukon túl az epizód nem volt túl izgalmas, de így Yuki karakterfejlődése elég figyelmet kapott (lassú víz partot mos). Az op/ed sajnos semmi extra.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yesterday wo Utatte ep1

Lehet kapunk végre egy normális, érett, felnőtt(!) slice-of-life cuccot? Persze azért nem volt mindenhez merszük, például Haru cigizését elegánsan kivágták, pedig ez pont az a sorozat, aminek csak árt az ilyesmi meggondolatlanság.

Egyébként nagyon erős NHK ni Youkoso vibe-okat éreztem az első rész közben, ami egyáltalán nem hátrány.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Téli szezonos cuccokról:

Chihayafuru 3

Kb. az évad felénél beleolvastam a mangába, így sajnos a második fele nekem már nem ütött akkorát. A színvonalat mindenesetre tartja, és most már talán Aratát is sikerült kicsit közelebb hozni a nézőhöz, különösen az utolsó részben volt jó több belső monológot is hallani tőle. A vallomása is nagyon bátor volt, és annak ellenére, hogy nem vártam tőle, az egyenes, becsületes jelleme miatt mégsem éreztem OOC-nek a fordulatot. Apropó, jellem: bár értékelem Taichi karakterének komplexitását, egyre jobban zavarnak bizonyos dolgai. Nem szeretem, ahogy sunyin, Chihaya háta mögött intéz dolgokat. Az ember azt hinné, hogy már kinőtte a gyerekkori jellemhibáit, de kénytelen voltam rájönni, hogy nem...
SPOILER
A klubból való kilépése is... gyakorlatilag ledobta Chihayára az atombombát. Először közli vele, hogy szereti, aztán lelécel, pedig pontosan tudja, hogy ez az egész milyen hatással lesz a lányra, és vele együtt a klub csapatdinamikájára.
Jók voltak a Queen- és Meijin-meccsek, tetszetős volt, ahogy Harada-sensei és Inokuma-san jelenlétével az idősebb korosztály is fontos szerephez jutott. A csodabogár Suou-t is egészen megkedveltem.

8/10.

Viszont most először mondom azt, hogy annyira nem várok egy következő évadot, mivel tudom, micsoda angst-fest következik, a sokáig rendkívül unszimpatikus Tamaru-imouto pedig csak hab a tortán.

Eizouken ni wa Te wo Dasu na!

Üde színfolt az animék között, az biztos, és többször is az járt a fejemben, hogy ez a pár tizenéves lány mennyivel igényesebb a munkájára, mint némelyik animestúdió. A szenvtelen hanghordozású Kanamori-shi egy überelhetetlen jelenség. :D

Bár úgy érzem, objektíve talán magasabb pontszámot is érhet, hiszen rendesen rápirít az animeiparra, és süt belőle az animekészítés iránti kreatív lelkesedés, karaktereinek szokatlansága pedig szintén ütős, ezzel együtt engem kicsit fárasztott a sorozat, és nem élveztem annyira, hogy 7/10-nél többet adjak rá. Ennek oka talán abban is keresendő, hogy a lányok által rajzolt animék is pontosan olyan témákban készültek, amik engem csak nagyon csekély mértékben érdekelnek.

Ettől függetlenül egy élmény a sorozat, és mindenképpen érdemes megnézni. Az opening pedig legendás.

Jibaku Shounen Hanako-kun

Jópofa kis cucc. Különösen tetszett a művészies, szecessziós, kicsit ikuharás vizuál. A hangulat ügyesen egyensúlyozott a dark és a humoros között. A karakterek édesek, talán a végére már Nene sem volt olyan buta és meggondolatlan, Hanako-kun meg elérte, hogy én is több háttérinfóra vágyjak róla, úgyhogy lehet, belelapozok majd a mangába. Ja igen, és Ogata Megumi hangjátéka egyszerűen lenyűgöző.

7/10.

Kabukichou Sherlock

Megszerettem ezt a sok hülyét. :D Általában unalmasnak szoktam találni a nyomozós animéket, de ezt olyan szinten megfűszerezte ez a színes, szórakoztató karaktergárda, hogy tényleg élveztem. Voltak egészen meglepő fordulatok, időnként szenzációs benyögések, a sok neves seiyuu is rendesen odatette magát (pl. Murase Ayumu, te jó ég!!), és tetszett az LGBT+ tartalom laza kezelése is. 7/10-et nekem megér.

Pet

Nem is tudom, mit mondjak... Belecsöppentünk ebbe a fura világba, ahol bizonyos emberek képesek belebújni a másik tudatába, és igazából soha nem is kaptunk rá magyarázatot, hogy mi ez az egész, meg hogy mégis hogy működik pontosan, hanem el kellett fogadni, hogy itt ez van és kész. Ez elég sajátságos megközelítése a történetmesélésnek, ennek ellenére szerintem az anime mégsem volt olyan rossz. Az ötlet maga frappáns, és a hozzáadott ecsetvonások néha egészen különlegesek voltak (pl. a rendkívül változatos korú és külsejű karakterek, érdekes jellemek, a kínai vonal, vagy akár az, hogy a mások által leírt, butának titulált szereplők nevetnek utoljára, jó, azért a "nevetnek" talán túlzás).

Ezzel együtt végig volt bennem egy furcsa, kényelmetlen érzés, hogy tulajdonképpen nem tudom, mi akar ez lenni, és bár szórakoztat, amit nézek, nem nagyon tudom összerakni a lényegét. 6/10. Kevesebbet nincs szívem rá adni, mert végeredményben még így is szerettem nézni.

Boku no Hero Academia 4

Konkrétan untam ezt az évadot. Nekem valahogy semmi sem működött, ami az eddigi évadokban igen, egyedül az utolsó résznél éreztem azt az izgalmat, amit pl. a második évad szinte konstansan kihozott belőlem. Ha az utolsó epizód nem lett volna, szerintem búcsút is vettem volna a franchise-tól, de a cliffhanger miatt valószínűleg mégis bele fogok nézni a folytatásba. Ez most nálam csak egy ötöske.

Ez meg biztos népszerűtlen vélemény, de Gentle és La Brava cuki -- bár az ő szálukat is max. egy OVA-ba raktam volna csak bele.

Haikyuu! To The Top

9/10. 'Nuff said. Tűkön ülve várom a folytatást, pedig olvastam a mangát.

Még a Runway de Waratte-vel próbálkoztam, de nem ajánlom senkinek. Érdektelen, unalmas karakterek, középszerűnél is gyengébb vizuál, főleg a témához képest. 4 rész után dobtam.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Fugou Keiji: Balance:Unlimited ep.1.: Valószínűleg jobban szórakoztam az első részen, mint kellene. xD A fekete hajú főszereplő egy nagyképű szemétláda (kedvencem tőle a hidas jelenet vége, ott a hatásszünet egyszerűen zseniális :D), de a végtelenül gazdag (lol what even is inflation) fajtából: azt hiszi, pénzzel mindent meg tud oldani, és egyelőre úgy tűnik, eléggé megy is neki a dolog. A másik, Miyano Mamoru hangú főszereplő görcsösen ragaszkodik az elveihez/igazságérzetéhez; eredetileg a jelenleginél menőbb nyomozó lehetett, látványosan hiányzik neki a bűnüldözés izgalma. Nem kell aggódnia, Tony Stark Gazdag-kun mellett biztosan nem fog unatkozni. :'D Az autós jelenetekről a régebbi Need for Speed játékok jutottak eszembe. Az op nem rossz, de az ed jobban tetszik. Remélem nem barmolják szét, mert szórakoztató sorozatnak ígérkezik ez a cucc. :D
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

annarancs: Ez engem is meglepett. Akartam elve nézni a sorozatot, de az első rész sokkal szórakoztatóbb lett, mint vártam. Daisuke egy jelenség, imádom az ilyen laza és beképzelt, de stílusos szemétládákat. A hidas jelenet nekem is a kedvencem volt, nem is tudom, annyira aljas de egyszerre lenyűgöző volt, ahogy hagyta leesni szegény srácot :D Engem az opening jobban megnyert magának, de az ending is nagyon jó lett. És egészen kiváló volt a grafika. Remélem marad végig ilyen, mert ha igen, ez tetszeni fog-

A szezon többi részéről. Újak közül a Bakarina kezdetnek nagyon tetszett, tényleg jófajta vígjátéknak ígérkezik és már hiányzott egy jól kivitelezett shoujo paródia a piacról, plusz a főhősnő egy jelenség, érdemes vetni rá egy pillantást. A Bungou to Alchemistől féltem, ugye említettem, hogy a játék sztorinélkülisége nagyon hit or miss animévé teszi, de az első rész itt is sokkal szórakoztatóbb és összeszedettebb lett, mint vártam. Nagyon nem szeretném elkiabálni, de ha marad ez a minőség, akkor talán kapunk egy jól adaptált játékot. Az Arte is tetszett, bár ezt annyira nem terveztem nézni, de az első rész után egyelőre marad. Két rész után a Kakushigoto is jónak tűnik, szellemes és szívmelengető egyszerre, tényleg viccesen mutatja be a mangakák életét, plusz most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi történetik az apa - lánya párossal Hime 18. születésnapjára.

Ami ilyen lehet még belőle jó és rossz is sorozatnak tűnik nekem az eleje után az a Listeneres (szegény, átlagos fiú plusz különc lány, nem igazán új felállás, de a zenéi eddig pazarak), a Houkago Teibou Nisshi (lányok ezúttal horgásznak, aranyosak, de nem egy Tsuritama) meg a Shachou, Battle no Jikan Desu! (semmi extra, időtöltésnek elmegy a szép rajzok, a fantasy setting meg Horie Shun miatt, de sok újat nem mutat, sőt)

A Tower of God-ot én annyira nem tartom rossznak, meg érdekel ez a torony koncepció, de tény, hogy nem ez lesz a kedvencem a szezonból.

Amit dobtam egy rész után a Shironeko (unalmas és klisés) és a Tamayomi (nagyon jó lenne egy jó sportos lány sorozat, de ez nem lesz az, sablon történt, sablon karakterek, csúnya rajz).

A szezon húzócíme nekem persze az Idolish 7, aminél a Troyca szépen folytatja a játék feldolgozását, az endigje meg annyira aranyos lett ezzel a vén házaspárral, akik Re:Vale néven futnak, hogy nem tudok velük betelni. Nagyon hiányoztak már a fiaim meg a gyönyörű leányom, de végre itt vannak megint és megérte rájuk várni. Az A3!-t ugye előröl kezdték, így azzal három hét múlva leszek jobban képben, amikor folytatják a történetet. Nem esett jól ez a három hónapnyi várakozás, de ismételten a fiaimért és a másik gyönyörű lányomért megérte.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Új Aria anime érkezik télen. A formátumról még nincs információ, bár a 2020 tél valószínűleg nem szezont jelent (mivel azon már túl vagyunk), így inkább movie/OVA/ONA jellegű dologra tippelnék.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2020.04.14. 10:07 Új Aria anime érkezik télen. A formátumról még nincs információ, bár a 2020 tél valószínűleg nem szezont jelent (mivel azon már túl vagyunk), így inkább movie/OVA/ONA jellegű dologra tippelnék.
OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD OMÁJGÁD!!!!!!!!!!!!!!44

Ez most teljesen váratlanul ért, de feldobta a napomat. Persze azért várjuk ki a végét, szóval azt sem akarom, hogy valami kontár stúdióhoz kerüljön, ahogy Satou Junichi is muszáj lesz megint Ariát rendezzen, mert nélküle nem buli a buli, meg az eredeti seiyuuk nélkül sem.

Mondjuk nem igazán tudom, mit lehet még kihozni belőle, elvégre sikerült kétszer is lezárni már a sagát, ráadásul tökéletesen (Origination vége + Avvenire harmadik rész). Áh, kit érdekel!? Új Aria anime!

-Update-

Közben kiderült, hogy film lesz (ami azt jelenti, hogy BD-rip csak jóval később lesz belőle...), viszont jó hír, hogy Satou Jun marad a rendező! Yay!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2020.04.15. 07:39-kor.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

annarancs írta: 2020.04.14. 10:07 Új Aria anime érkezik télen.
Mára ki is derült, hogy egy film lesz az :D. Már csak az a kérdés, hogy original lesz-e, vagy egy kimaradt sztorit dolgoz majd fel. Mindenesetre várós.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Lehet nem sok mindent fejezünk be ebben a szezonban, jó pár animét csak 3-4 részig adnak le, utána szüneteltetik, ki tudja meddig.

A Tower of God után a Shironeko Projectet is dobtam egy rész után. Tulajdonképpen majdnem ugyan azok voltak a gondok, amit az előbbinél. A főszereplőm idegesített, a világot se találtam érdekesnek, és túl gyorsan rohantak át a bevezetésen. Valószínű a későbbiekben is maradt volna a szimpla romantika, fantasy körítéssel. Egyből leszűrtem, a sötétség és fény szállt harcba egymással, a két főszereplő pedig azzal szünteti majd meg, hogy egymásba szeretnek. :roll:

Mivel két kiszemeltem is kiesett, ezért bepróbáltam a Trigger új cuccát, a Brand New Animalt. Egészen kellemesen csalódtam, eddig inkább a Gurren Lagann és Little Witch Academia stílusa felé hajlik. 6 rész után elmondhatom, eddig bejön, bár vannak benne túlzások. A baseballos részt pl. nem szerettem, abból inkább a Kill la Kill stílus ütközött ki és inkább fillernek éreztem. Mondjuk a baseball is legalább annyira érdekel, mint más sportok. ^^" Michiru abszolút kedvelhető, persze a többiekre sincs nagyon panaszom. Van egy sejtésem, merre fog alakulni a sztori, viszont bízom benne, jobban kezelik majd mint a KLK, vagy az olvasottak alapján a Darlingot.
A zenéi nagyon bejönnek és nem csak az opening, ending páros, hanem az egész OST. A grafikát újból szoknom kellett, régen néztem Trigger sorozatot.

A Listeners nehéz eset, mert az első rész után gondolkoztam, hogy abbahagyom. Aztán a második részben történtek miatt felkeltették az érdeklődésem. Igazából nem tudom megmagyarázni, miért fogott meg. Az ezerszer lerágott mecha vs. szörny téma, valamint az átlagos srác találkozik a különleges lánnyal semmit újat nem mutatott. Mégis átjárja a zenén kívül valami báj, aranyosság, ami miatt úgy döntöttem maradok. A harmadik epizód megint csak átvezetésre szolgált, de újabb érdekességeket vetett fel. Egy valami zavar csak nagyon, Earlessnek hívják a monsztákat, miközben láthatóan rajzoltak nekik valami fülszerűséget. :dirr: Talán még kisülhet belőle egy jó kis anime.

Sajnos a szezonból legjobban bejövős Appare-Ranman arra a sorsra jutott, amivel a hozzászólásomat kezdtem. Azt hiszem még egy epizódot fognak leadni, aztán szünet következik. Ki tudja meddig, lehet eltolják a nyári szezonra.
Pedig tényleg bejön, a színkavalkádjával, a könnyedségével, a humorával, a szép grafikájával. Már az első részben megkedveltem Appare és Kosame párosát, amennyire különböznek, olyan jól kiegészítik egymást. Azzal, hogy átkerült az észak-amerikai kontinensre, egészen érdekes hátteret kapott a történet. A versenyre leszek nagyon kíváncsi, kicsit Ágyúgolyó Futam érzés fogott el, amikor először megnéztem az előzetest. Appare különc húzásain jókat vigyorogtam, remélem továbbra is marad a stílus.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yesterday wo Utatte ep3

Karmolom ennek a cuccnak a visszafogottságát úgy minden komponensében (grafika, belső tartalom, dialógusok, etc). Sehol egy fölösleges fanservice jelenet vagy vicceskedni próbáló, de egyébként rémkínos kreténkedés, ami kizökkentene, hanem az a hamisítatlan slice-of-life hangulat jellemzi, még ha momentán lövésem sincs, hova szeretne ez az egész sztori + a karakterei kifutni, de abban biztos vagyok, hogy nem (csak) ezeken a szerelmi sokszögeken lesz hangsúly. Legalábbis bízom benne.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2020.04.20. 08:09 Yesterday wo Utatte ep3

Karmolom ennek a cuccnak a visszafogottságát úgy minden komponensében (grafika, belső tartalom, dialógusok, etc). Sehol egy fölösleges fanservice jelenet vagy vicceskedni próbáló, de egyébként rémkínos kreténkedés, ami kizökkentene, hanem az a hamisítatlan slice-of-life hangulat jellemzi, még ha momentán lövésem sincs, hova szeretne ez az egész sztori + a karakterei kifutni, de abban biztos vagyok, hogy nem (csak) ezeken a szerelmi sokszögeken lesz hangsúly. Legalábbis bízom benne.
Tegnap megnéztem én is az első három részt, kár volt hagyni így feltorlódni, mert most nézném tovább. Örvendetes, hogy a MAL már 18 rész hosszúnak jelöli, tehát egyre inkább úgy vélem, hogy feldolgozzák a teljes mangát.
A grafika nagyon tetszik, a seiyuuk is jók, remek hangulata van.

Kakushigoto

Le sem tagadhatná, hogy Kumeta Kouji darab, több Sayonara Zetsubou Sensei-es elem is megjelenik benne, bár ezek inkább csak ilyen utóíz kategóriájú dolgok. Remélem ahogy kibontakozik majd a sztori, saját karaktert is kap, mert a „Zetsubou, zetsubou shita!” kopi egyszer-egyszer elmegy, de remélem nem erre akar épülni az egész. A másik kedvencem, az „Itan desuka? Ee, zutto.” visszatérő jelenet másolata is megvolt az első részben, de többször ?szerencsére? nem. Egyelőre nem tudom hova akar kifutni, mert ez a titkolózós téma sokáig nem csavarható önmagában szerintem. Érdekes lehet, hogy kapunk képsorokat a 18 éves lány szemszögéből is...
Másrészt viszont borzasztóan irritál, hogy semmi különbség nincs a 10 és a 18 éves karakter között megjelenésben, ahogy a tesitanárnő is elmenne egy 16-os iskolásnak bármikor, de az apukát is nagyon max 20-ra tenném. Tehát a karakterdizájn nem tetszik, bár ettől eltekintve a grafika valamennyire igen.

Másba egyelőre biztos nem kezdek bele, pláne, hogy több címmel is leálltak. Remélem ezek futnak még tovább.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Gleipnir című csodát nézi innen valaki? Az alapszitu akkora röhejnek tűnik, hogy gyakorlatilag pont ezzel keltette fel az érdeklődésemet. XD
Kép
Avatar
Sentry
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.05.01. 20:59
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sentry »

Ha már itt vagyok, néhány gondolat a dolgokról, amiket nézem, vagy legalábbis belenéztem:

Houkago Teibou Nisshi: ugyan sajnos a korona miatt halasztást kapott, de az eddig megjelent három epizód kifejezetten szórakoztató volt annak ellenére, hogy a téma ennél messzebb nem is állhatna tőlem és közel lehetetlen feladatnak tartottam, hogy a horgászatot számomra bármi érdekessé tegye, aztán láss csodát, high schooler lányoknak még ez is sikerül. Alapvetően persze semmi extra, de kellemesen Doga Kobo-s hangulatot áraszt, és bár a manga nem túl sokáig van fordítva, de akik ismerik, azok erősen hypeolják a folytatást, mert elvileg a mentor karakter kifejezetten szórakoztató. Szóval türelmesen várom a többi részt.

Nami yo Kiitekure: személyes kedvencem a szezonból, bár ez annyira nem mérvadó, mert erősen biased vagyok a média berkein belül játszódó dolgokkal szemben, különösen ha rádiózásról van szó, mert ez a közeg valamiért számomra kivételesen érdekes. Ahogy a főhősnő karaktere is, akinek a voice actora iszonyatosan jó munkát végez, hiszen az egésznek a lényege, hogy végig folyamatosan pofázzon, és ebből nincs is hiány. Már régebben is szemet vetettem a mangára, egyrészt ugye a téma miatt, másrészt mert szeretem Hiroaki Samurát és ez szerintem sokkal jobban átadja a stílusát mint bármelyik Blade of the Immortal adaptáció korábban, noha a szemekben lévő apró pöttynyi tükröződés nekem valahogy nagyon fura hatást kelt. Viszont a rádiózáson túl az önző és állandóan panaszkodó Minare karaktere is szót érdemel, aki az folytonos nyavalygása ellenére valahogy mégis szerethető marad.

Kakushigoto: ez talán a legwholesomabb sorozat a szezonban. A háttérben meghúzódik egy borongós vonal, ami előrevetíti, hogy amire számíthatunk az nem csupán öröm és boldogság, ennek ellenére mégis iszonyat szórakoztató marad, kellemesen adagolt, nem otromba, de sokszor erősen betaláló humorral. Hime meg egyszerűen csak iszonyat aranyos. Valahogy minden szezonban akad egy ilyen szülői lét viszontagságait taglaló sztorit bemutató anime, amiben a kislány karakter cute, vagy legalábbis kevésbé idegesítő. Nem olyan rég ugye ott volt Somali, előtte meg az Uchimusume, ahol már nem emlékszem a karakterek nevére (mondjuk ott az LN amúgy is elment elég...khm, más irányba). Na de a lényeg, hogy nekem tetszik a Kakushigoto, habár nem kifejezetten világmegváltó cucc, de számomra egyszeri szórakozásnak tökéletes.

Tower of God: na ez már kevésbé, mert ezzel gyakorlatilag csak kínzom magam. Egyszerűen semmi nem tetszik benne, rühellem a látványt, rühellem a zenét, a karakterek küllemét, a személyiségét, agytumort kapok a teljesen random, helyzethez nem illően megjelenő chibi arcoktól és amit a legjobban utálok, az az abszolút tipikus nu-shounen főhős, aki elkeseredetten kajtat a lány után aki teljesen nyilvánvalóan nem szeretné ezt, belekeveredik a legnagyobb küzdelmekbe de folyton töketlenkedik, majd persze hirtelen kihúz a seggéből egy mindent felülmúló ismeretlen erőt, mint deus ex machina. Igazából csak azért nézem, mert idióta vagyok utálok kimaradni hypeolt dolgokból, de ez tényleg csak az én fogyatékosságom és nagyon nem örülök neki. Viszont soha többé a közelébe sem megyek az ilyen koreai webtoon adaptációknak, szerencsére könnyű őket elkerülni, mert mindegyiknek valami "The Giant God Slayer Fighter Demon King" címet szült meg a cseppet sem megalomán alkotója.

BNA: erről a stuffról elég vegyes érzéseim vannak. Személy szerint nem vagyok egy Trigger fan, valahogy ez a látványvilág annyira nem az én esetem, illetve hozzá kell tennem, hogy a furry cucc számomra az egyik legtaszítóbb dolog, amit csak képes vagyok elképzelni. Mindezek ellenére kifejezetten szórakoztató műről van szó, amit ugyan sokszor untam kissé, de alapvetően érdekes és élvezetes, különösen a főhősnő miatt, akit tanuki mivolta ellenére is nagyon tudtam kedvelni, mert Michiru egy ilyen tök vidám személyiség, akit szimplán jó nézni még akkor is, ha éppen nem történik semmi lényeges. És amit mindenképp meg kell említeni az az OST, szerintem az egész legjobb pontja, az endinget azóta is majd minden nap meghallgatom.

Tamayomi: oké, ezt már csak azért nézem, mert annyira kínos az egész, hogy az már vígjáték kategóriába emeli. Az animáció olyan szinten borzasztó, hogy az még sokáig emlékezetes marad. Különösen, amikor valami komolynak szánt pillanat, durva és embert próbáló edzés közepette az egyik lány így totálisan kitekeredett nyakkal hajítja a labdát... XD én nagyon jól szórakozom rajta, abszolút kielégíti az alkalmi trash iránti sóvárgásom.

Princess Connect! Re:Dive: hát, ez gyakorlatilag a Konosuba, csak Kazuma nélkül, mert őt egy növényként vegetáló karakter helyettesíti, aki egyes abszurd helyzetekhez egy felmutatott hüvelykujjnál többet nem képes hozzáadni. Ennél fogva az egész, hiába a viszonylag szórakoztató (bár főleg Pecorine esetében már az irritálóságig túltolt) mellékszereplő-gárda, egyszerűen jóval kevésbé vicces, márpedig érzésem szerint a humor szeretne lenni a fő mozgatórugó, ha már négy rész alatt szinte abszolút semmilyen sztori nem bontakozott ki eltekintve némi hanyagul odakent, háttérben folyó cselszövéstől. Valahogy olyan üres és semmilyen az egész. Én elvagyok vele, mert szinte minden szarral elvagyok, de valami kivételesen szórakoztató cucc reményében kezdtem bele alapul véve a cicalányról özönlő fanartok gigantikus mennyiségét, aztán újfent kiderült, hogy a karakter küllemének és nem kifejezetten a sorozat élvezeti értékének szólt a hype.

Honzuki no Gekokujou S2: az első évad szezonjának kedvence volt számomra, a másodiknak nem sikerült megismételnie ezt a bravúrt. Ennek ellenére még mindig nagyon szeretem és élvezettel figyelem a bookloli kalandjait, de valahogy izgalmasabb volt, amíg a családjával szenvedett a hétköznapi életben, főleg mert a templomban folyó dolgok borzalmaiból erősen visszavettek a light novelhez képest (gondolok itt az árvaház állapotára főleg). Sajnos már elspoilereztem magamnak minden jeles eseményt, de még így is az egyik legjobban várt dolog számomra a héten, szóval Myne kétség kívül tud valamit, ami miatt érdemes figyelni, plusz az újabb karakterek is hamar elviselhetővé fejlődtek, noha kezdetben például Gil-t legszívesebben megfojtottam volna.

Hamefura: az első a villaness animék sorában, amiből biztosra veszem, hogy hamarosan jönni fog a dömping az újabbnál újabb mangák özönlését látva. És őszintén, ha mindegyik tartani fogja ezt a színvonalat, akkor nem bánom, mert ez tök élvezetes. Persze semmi különös, tulajdonképpen csak egy isekai-romcom, de kifejezetten jól parodizálja az otome gamek kliséit és fordulatait, a szereplők pedig, élükön Katarinával, teljesen kedvelhetőek egyelőre.

Arte: huh, na erről nehéz nyilatkoznom. Maga a setting szerintem borzasztóan jó, az egész környezet és korkép telitalálat, ahogy maga Arte karaktere is azonnal belopta magát a szívembe, viszont az, hogy minden egyes epizódban orrba-szájba kell tunkolni, hogy mennyire megkeserítették az életét mennyi akadályt gördítenek elé a gonosz férfiak, az már kezdett nekem egy kissé unalmasba fordulni egy idő után, viszont újabban átvette a dolog helyét a mester láttán mellkasból előtörő hirtelen dokidoki, és egyelőre még nem vagyok meggyőzve, hogy ez most jobb, vagy rosszabb. Őszintén, ebből a manga sokkal jobban tetszik, már a pár oldal alapján, amibe belenéztem, szóval lehet arra váltok hamarosan és ledarálom a lehető leggyorsabban, aztán lesz, ami lesz.

Yesterday wo Utatte: a szezon másik legjobbja, aminek a végkimenetelét ugyan már szintén elspoilereztem magamnak, de ez semmit nem vont le az erényeiből, mert az odavezető út épp annyira érdekes. Ugyan egy kissé megröccent a lelkesedésem a bővülő karaktergárda láttán, ugyanis az újabb epizódokban feltűnő szereplő nem lett épp a szívem csücske, de amilyen jól eltalált Haru úgy általában, ő bőven egyensúlyozza ezt az aprócska személyes problémát. Szóval a lényeg, hogy ha valakinek csak egy dolgot ajánlanék a szezonból, akkor az valószínűleg ez lenne annak ellenére, hogy nem a személyes abszolút kedvencem.

Kaguya S2: erről inkább nem mondok semmit, mert megmagyarázhatatlan és kínos mértékben fanboykodom a sorozat iránt, plusz már el is fáradtam mert vagy fél éve nem írtam egyben ennyit, szóval csak annyit mondok, hogy várom Miko színre lépését az új részben.

A fentiek azok, amiket folytattam, és már valószínűleg be is fejezek, ám akadt pár olyan cím, amit végül elengedtem néhány rész után, mert vagy totálisan érdektelen, vagy bődületesen rossz, vagy csak szimplán nem az én műfajom. Ilyen például a Gal to Kyouryuu, ami a premise alapján szórakoztatónak tűnt, de amikor az első epizód felénél így random feltűnt egy idős japán bácsi, akkor úgy döntöttem, hogy köszönöm, én ebből nem kérek, én a gal-ra fizettem be. A Listeners-t már jóval tovább bírtam, de valahogy annyira üres az egész, hogy abszolút semmi nem fogott meg, az egyetlen maradandó dolog, hogy szerintem a férfi karakter valami borzasztóan csúnya szegény. A Gleipnir-t sem bírtam egy résznél tovább, mert annyira edgy miközben teljesen retardált, hogy menten megfeküdte a gyomrom, talán az Elfen Lied esetén érezhettem hasonlót anno (bár ki tudja, elég ködösek az emlékeim). Belenéztem a mangába, igazából csak egy softcore hentai ami azt hazudja, hogy sztorija is van. És akkor a kártyás mesék, egyrészt a Shadowverse, amit magam sem tudom miért kezdtem el, de amúgy pár rész erejéig nem volt rossz az iszonyat kínos telefonelindítós jelenetektől eltekintve, illetve a Yu-Gi-Oh!: Sevens, ami meg... hát, azt inkább hagyjuk is, ezt tizenöt évvel fiatalabban kellett volna bevállalni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yesterday 6

Kezd kicsit szétesni az egész, már olyan értelemben, hogy a főszereplőnek lekönyvelt karakterek (Uozumi, Haru, Shinako) epizódok óta nem haladtak SEMERRE. Sem a karakterük, sem a kapcsolataik, de még az életük sem nagyon, helyettük ezek az egy epizódra szerződtetett mellékkarakterek sokkalta érdekesebbek, ami sajnos nem a kompetens writing diadala. Ilyen volt a múlt héten Minato, de a mostaniban Chika is, aki már most köröket vert a két főhősnőre.

A korábbi pozitívumokat azért tartom, és ettől még nem rossz sorozat, van egy egészen sajátságos atmoszférája, de ez így nagyon a "semmiből a sehová" esete. Bízom benne, hogy később javulni fog, van még rá 12 részük.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2020.05.11. 07:29 Yesterday 6
Ilyen volt a múlt héten Minato, de a mostaniban Chika is, aki már most köröket vert a két főhősnőre.
:goodpost:
Már végre kezdtem úgy érezni, hogy Haru mégis egész kedvelhető, erre ebben a részben megint az idegeimre ment XD. Ahogy Shinako is mondta, egyikük sem Rikuo barátnője, hogy felróhassanak neki bármit, szóval amikor kifakadt, hogy neki ez nem tetszik és tegye ki Chikát, azon nagyot néztem :'D. Nem tudom, az a legnagyobb bajom, hogy valahogy egyik párosnak se tudok szurkolni, így számomra egyelőre az egyetlen élvezhető dolog ebben a sorozatban a hangulata.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Leara írta: 2020.05.11. 17:48 egyik párosnak se tudok szurkolni, így számomra egyelőre az egyetlen élvezhető dolog ebben a sorozatban a hangulata.
Erre pedig én írom, hogy :goodpost: ... A varjús lány (igen, még a nevüket sem tudom magamtólXD) valami elképesztően unszimpatikus, a többiek pedig szimplán csak bénák. Mármint románc fronton... a többi téma/sol okés, csak jó lenne közben megkedvelni a karaktereket.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Viszont a hangulata nagyon jó, főleg ez a rész tetszett. Komolyan a legjobbnak éreztem valahogy, Chika nagyot dobott az egészen. Amúgy hiányolom a kohéziót a részek között. Főleg az 5. kezdődött úgy, hogy egy percig csak lestem, hogy hol vagyunk a sztoriban. Ami nem véletlen, mivel kihagyták eddig a fejezetek felét,
SPOILER
Chika a 36. fejezetben jelenik meg, a csajok a 38.-ban futnak össze vele Ouzumi lakásán, a 39-ben vágja Ouzumihoz a ládát Haru, majd agonizál azon, hogy alaposan túlreagálta, de végül Minatoval sétálgat, mert ő csak a 40.ben lép le, ahogy Chika is és ezzel egy szakasz lezárul.
Amikor azt mondtam, hogy nem kell minden panelt animálni, akkor arra gondoltam, hogy az elejét még alaposan, aztán el lehet hagyni mellékszereplőket, nagyon nem így...

Az idő múlását sem érzékelteti semennyire. Mondjuk az a mangában is hézagos, helyenként ugrik pár hetet simán, de ez itt ez sokkal zavaróbb.

Egyébként volt az a rész amikor Shinako a párnát szorongatva azon elmélkedik, hogy miért is akadt ki... na, az már tekintélyes előrelépés ebben a sztoriban. :D Főleg az animében, ahogy elnézem.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Arte 01-06. részek

Oké, félúton vagyunk, szóval ideje megereszteni valamit róla...
Kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint az Eikoku Koi Monogatari Emma két évadával, ami mint viktoriánus kori Anglia korrajza jól működik, a sztori látja kárát, mert nem igazán van egy íve, és ami van, az sem kiemelkedő, emiatt a sorozat is lassú. Na, az Arte ugyanez pepitában csak reneszánsz korral, egy kis Nodame Cantabilés beütéssel és pár hiányossággal.
A hiányosságok közé tartozik, hogy egyes dolgokra nem kapunk magyarázatot. Addig minden rendben, hogy a céhek, műhelyek nem láttak szívesen nőket a berkeikben, emiatt nem is nagyon voltak művésznők a korban. Akiről Arte karakterét mintázták, az még fél évszázadig meg se született, a század végén kezdett el tanulni és már a korai barokk során tevékenykedett. De még őt sem szívlelte a kora, amíg nem bizonyított, és leginkább ezt az utat látjuk. Rószaszines ködben.
A hiányosságok egyike, hogy nem kap az ember sarkalatos pontokra magyarázatot, és olyan az egész, hogy "okay, I guess ez így ment". Pl. a karneválnál a boncolás, hogy miért baj, ha nő is részt vett ezen. Aki tanult történelmet, vallástörténetet, annak magától értetődik a válasz, de egyébként a nagy közönségnek még valami porhintésszerű válasz sem jut.

Az önmegvalósítás feminista vonalát nem tartom olyan nagy problémának, mert bár hangsúlyos, alapból a közeg és a kor meghatározó. Akkor két út volt lényegében: a könnyebbiknek tekinthető kurtizáné és amit Arte jár ezen a téren. Aki meg maradt a háttérben és gyakorta mecénás volt, támogatója ennek-annak, közvetett ráhatást tudott kifejteni.
SPOILER
(Megjegyzés: a spártai királyságnál is gyakorta emlegetik a Taigetoszt, a rettenthetetlen katonaállamot, és a kettő királyi rendszert és egyszerű politikai rendszert, de az igazság az, hogy a Taigetoszon, csak ott hagyták sorsára a nem kívánatos gyereket, a rettenthetetlen katonaállami képet egy blöffre húzták fel és abból az imidzsből nyerészkedtek, a kettős királyi rendszer bár stabil volt, de a törvények szerint az elhunyt férj után az özvegy örökölt, a nőknél volt a nagyobb vagyon, ennél fogva a politikai befolyásolás is. Sz'al ennyit a korának macsóállamáról...)
Persze ez inkább a jobb módúakra vonatkozik, mintsem a kor nagy átlagára, és ezt sem igazán propagálja magáról. Nem is csoda, ha más olvasatnak is bőven marad hely.

Ami kicsit viszont szemöldök felvonós, az a mostani részek egyik eleme volt. Elvileg eltelt már minimum fél év, de lassan egy is, de még mindig nem elég ismert tény a város mesteremberei és inasai közt, a céhen belül és kívül, hogy Leonak a tanonca egy nő. A hatodik rész calciós jelenetei és "fő konfliktusa" (ami igazából annyi volt, hogy volt egy orrontó inas meg egy csendben kétkedő céhmester) emiatt egy kicsit hiteltelen már, pláne az Ubertinós eset óta. Az ilyenek azért elég jól terjedtek városon belül, mint hírek.
A másik, de ez eléggé apróság, az a calcio megjelenése. III. Henrik francia királyt idézve erről a sportról: "Háborúnak túlságosan kis léptékű, játéknak meg túlságosan durva." Ez a foci egy korai formája, amiben szabad volt a kezezés, a labda kézbe vétele, de még az is, hogy összevered a másikat a pályán. Ehhez képest egy Bud Spencer és Terence Hill filmet idéző légyottot látunk játék címszóval, és ebbe rohan a végén bele Arte, hogy játszana. Na jól van, ez azért a "hagyjuk már" kategória... :dirr:

Viszont még mindig karmolom a cuccot, kifejezetten élvezem nézni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése