Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Titkos
Grafomán
Grafomán
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2020.07.12. 15:39

Kanojo, Okarishimasu

Ahhoz képest, hogy csak úgy for the lulz alapon akartam belenézni, azon kaptam magam, hogy végigültem az egész epizódot, röhögtem a poénokon, stb., meg úgy egyáltalán érdekeltek a szereplők. Mondjuk a cucc komolyan vehetősége a jövőben is kérdéses lesz, de amíg ennyire fun, igazából nem különösebben érdekel, hogy "cserébe" mennyire reális. XD De miről is van szó? Főhősünket, Kazuyát, alig egy hónapnyi járás után dobta a barátnője és épp totálisan maga alatt van (kissé erősnek éreztem mondjuk, hogy egyetlen hónap után annyira kikészül ettől, mintha a feleségét mészárolták volna le gyerekestől, vagy ilyesmi, de oké), ám a mobilappjait böngészve megakad a szeme egy "Bérelj barátnőt!" hirdetésen. Ugyanolyan "lol, why not?" alapon, mint ahogyan Titkos kezdte el nézni ezt az animét ( :lol: ) "meg is rendeli" az egyik csajt, mondván, hogy tuti kamu, úgyis ronda lesz, mint a világháború, stb. De azért persze odamegy másnap a megbeszélt randi idejére/helyére, csak úgy a rend kedvéért...hogy aztán ott egy totálisan fullos csaj várja. ("reális"... XDDD) Tök jól érzik magukat, a lány ugyanis nem csak külsőre szemrevaló, de gyanúsan jól hozza az összes japán cuki sztereotípiát, kawaii szövegeket nyomat, csak annyira játssza a "butuskát", hogy a srác még pont tudjon előtte villogni a tudásával, stb. Végigzongorázzák a kötelező japán "klisérandi" helyszíneket, kávézón át az akváriumig és a srácnak valóban múlni kezd a szakítás utáni depressziója. Csak aztán hazaérve elkezdi elolvasgatni az "álomnő" értékeléseit és bizony kiderül, hogy Random Józsival való randiján pontosan ugyanezeket a kliséhúzásokat alkalmazta szinte forgatókönyv szerinti pontossággal, mint amiket nála is előtt. (Amúgy lol, én is utólag olvasgatom el valamiről a többiek értékelését a neten, nem is rendelés előtt, vagy valami... :dirr: Szerencsétlen... ^^" XD)

Kazuya tehát "ördögi bosszút" eszel ki: másodjára is randira hívja (btw. ha jól rémlik, alkalmanként ez 5000 yen, aminek most utánaszámoltam és közel 15.000 Ft, csak úgy mondom... Hogy a Csernobilos mémet idézzem: "Nem jó, de nem is tragikus". XD), direkt ugyanazokat a helyeket járják be, majd amikor a csaj gyanúsan felkészült lett 24 óra alatt akváriumi halakból, a srác szembesíti és jelenetet rendezve jól beolvas neki, hogy mi értelme ennek az egésznek, nem érzi-e belül üresnek magát, amiért ilyen "félprosti" munkát végez, stb-stb. Chizuru (mert ez a "call girlünk" becses neve XD) ezt tűri egy darabig, de mivel a srác láthatóan nem tervez leállni, plusz megint 100%-os Ikari Shinji-féle "emorage" módba kerül, ezért finoman, a karjánál fogva kihúzza az épületből...hogy aztán odakint végre ledobja "munkaköri álcáját" és az Isten haragjával ossza le a gyereket, hogy mégis mi a faszt képzel magáról, neki külön magyarázni kell, hogy ez egy szerep, amúgy meg mit őrjöng, amikor ő még "házi feladatot" is csinált és halakat tanulmányozott fél napig a neten, csak hogy az akváriumos randin felkészültebb lehessen. Ja és nézi ám a honlapot, szóval még azt is számonkérte a srácon, hogy mi ez az 1 csillagos értékelés tőle az 5-ből, amit az első randi után "bosszúból" rányomott? Emiatt most 0.3%-al esett a népszerűsége, serious business is serious business kérem szépen! XDDDD Mondanom sem kell, hogy ez volt talán az epizód legszórakoztatóbb jelene, egyből szimpibb lett a csaj, hogy végre őszinte, még úgy is, hogy a néző már fél kilométerről látta előre, hogy jönni fog valami hasonló jelenet. Kazuya persze köpni-nyelni nem tud, de mielőtt különösebben meg tudnák beszélni a dolgot, jön az Aludj csak, én álmodom-os, Sandra Bullockos, meg "minden amcsi romcom ever"-jellegű húzás: Kazuya váratlanul telefont kap, hogy a nagymamáját kórházba kellett szállítani, úgyhogy rohan is oda, Chizuru pedig megy vele, hiszen ő olyan "jómunkásember" (XD), hogy mivel még tart az 5000 yenes randi ideje, ezért ő azt végig is csinálja. XD

A kórházba érve aztán kiderül, hogy nagyinak szerencsére semmi komoly baja, ellenben az amcsi klisék nyomvonalán haladva szó szót követ és végül bekamuzzák neki, hogy ők ténylegesen egy pár. (Már csak azért is, mert utóbb kiderül, hogy "természetesen" Kazuya és Chizuru nagymamái puszipajtás jó barátnők és a lány nagymamája is épp bent tartózkodik jelenleg, akivel ő értelemszerűen nem szeretné közölni, hogy mivel is foglalkozik a szabadidejében, így most már két család felé kell eljátszaniuk, hogy ők valóban járnak.)

A epizód végére rendeződnének a dolgok, Kazuya lelki sebei gyógyulásnak indulnak és közli Chizuruval, hogy majd igyekszik most már nem zaklatni a jövőben, helyette próbál a "hagyományos" úton barátnőt találni magának, Chizuru pedig megjegyzi, hogy oké, de ha mégis kedve lenni dumálni egy fél napig, az ő szolgáltatásai továbbra is nyitva állnak előtte. (Ez ilyen aranyos "awwww, már elkezdtek kötődni egymáshoz" jelenet akarna lenni, de azért az 5000 yen az még mindig 5000 yen, fordított esetben ennyiért én is szívesen eljátszanám bárkinek az "álombarátot", pláne, ha ők kérik... :lol: Szóval itt Chizu "önzetlensége" picit hülyén jött le. XD)*

Aztán az epizód végén ahogy a TV Trope mondja "hilarity ensues", ugyanis hősünk egyetemi napját kezdve rögtön két "régi ismerősbe" is belefut: az egyik az exbarátnője, akit ugyan csak távolról lát, de épp egy sráccal röhögcsél a legnagyobb vidámságban, szóval Kazuyának máris egy gyomrossal indul a reggele, de ez semmi ahhoz képest, amikor pont szembefut vele Chizuru, aki ugyan jóval slamposabb/átlagosabb külsővel bír itt, mint a randin, de így is elsőre felismerik egymást, utalva ezzel arra, hogy lesznek itt még érdekes dolgok kettőjükkel kapcsolatban... XD

Szóval na, ez egyenlőre simán szórakoztató, vicces, stb., amúgy átlag limonádé cucc, de ha figyelembe vesszük, hogy hasonló ecchi romcom izéket milyen sebességgel szoktam az első részek után dobni, akkor ez még bőven jól vette az első akadályokat. XD Még pár honorable mention:

1. Értékeltem, hogy eddig egyik kari sem illeszthető be a klasszikus klisékbe. Egyenlőre nincsenek tsunderék, lolik, gyerekkori barátok, kuuderék, yanderék, meg a tököm tudja még mik, amik általában sikeresen lerontják a hasonló animék színvonalát. Mondjuk pont a főhős Kazuyánál eléggé rezeg a léc, ő azért nagyon benne van a "lúzer szűzgyerek" szerepkörben, de még így is valahogy...másképpen lúzer, mint általában a hasonló male MC-k lenni szoktak. XD De erre mindjárt kitérünk a kettes pontban:

2. Szintén díjaztam, hogy eddig relatíve moderált volt az ecchi jelenetek sora. Nem volt pantyshot, meg minden pillanatban csöcsreesés a főhős részéről, amint nők közelébe kerül. Igazából az egész epizódból két jelenet ugrik be: az elején, amikor elképzeli, hogy lehet már más "játszik" exbarátnőjével (mondjuk itt felröhögtem azon a mondatán, hogy "És miért izgultam fel erre gondolva?", én meg így: "Az NTR-fétis egy létező dolog, barátom..." XDDDD), illetve a már említett "kórházi bujkálás a nagyikommandó elől" jelenet (másik legjobb jelenete az epizódnak amúgy, Chizuru kiborulása mellett... XD), ahol ideiglenesen közös ágyba kell rejtőzniük. Mondjuk ez utóbbinál szintén tetszett, hogy nem a szokásos "úristen, annyira meg vagyok rémülve, hogy mindjárt nem is a nagyanyámhoz, hanem hozzám is orvost kell hívni!" (ha már kórház ugye... XD) töketlen male MC húzást játszották be, sőt, épp ellenkezőleg: a srácnak még erekciója is lesz a helyzettől, ami azért valóban reálisabb. :lol: (Apropó realitás: van a rész vége felé a haveri találkozón egy olyan párbeszéd, hogy: "-Na és hányszor verted ki tegnap?" "-Háromszor.", na, maradjunk annyiban, hogy ez sem totális fikció, simán van olyan haverom, aki képes vagy egy ilyen kérdéssel üdvözölni az embert, vagy pedig egy tök más témájú beszélgetés közben csak úgy bedobni egy ilyet, amolyan Tommy Wiseau-féle Anyway, how is your sex life? stílusban. :dirr:)

3. Hála Istennek, egyetemisták a szereplők, ami alapból ritkább az ilyen jellegű cuccokban, másrészt így legalább a csontig rágott középsulis közeggel ezúttal nem kell érintkeznünk. XD Ez egyébként azért is érdekes, mert most gyorsan csekkoltam és egyébként sima shounen mangáról beszélünk, aztán mégis előjönnek ilyenek, mint az erekciós poén, a "hányszor verted ki?", vagy amikor a nagymami a kórházban simán rákérdez, hogy "Na és, szex már volt?" XDDD (Bár példának okáért a Domestic no Kanojo is shounen a MAL szerint, pedig ott konkrétan szexel nyitották a sztorit, szóval a fene sem érti, gondolom itt is mosódnak már elfelé a műfaji határok. XD)

Na, szóval egyenlőre ez egy tök kellemes meglepetés volt, oké, hogy a leírás, meg a trailer alapján picit szemeztem vele, de azt nem gondoltam, hogy még élvezni is fogom, méghozzá mindenféle különösebb ecchiskedés, meg az ilyen cuccokban alkalmazott "bevonzó húzások" nélkül is. XD Pl. most következő részre beharangozták, hogy visszatér az exbarátnő és eskü arra vagyok a legkíváncsibb, hogy ő milyen szerepet kap, nem mondjuk arra, hogy "fú, vajon milyen ecchi képbevágások lesznek vele kapcsolatban?", pedig sokszor utóbbira építenek a készítők is. XD Mondjuk a bestgirl jelenleg még a nagymama (gerontofília...képviseltetik! XDDDD), remélhetőleg a csajok felnőnek a nagy elődökhöz majd, ahogy halad a történet. :lol: Belőlük sajnos még nem láttunk eleget karakterileg.

Ja, illetve ami kinyírhatja ezt az egészet, az az lesz, ha masszívan elmennek majd a drámázás irányába. Kazuya egyébként az eddig látottak alapján eléggé hajlamos erre, de remélem, hogy nem ezen lesz a hangsúly, mert ha minden epizód fele majd szappanoperás, lélektépő műdrámára megy el, akkor lehet, hogy egy ponton túl elegem lesz és dobom a francba.

Edit: *Főleg úgy, hogy azóta felhívták a figyelmem arra az alig elhanyagolható tényre, hogy a tarifa óránként 5000 yen. :dirr: Barátunk kapásból egy fél délutánra kibérelte Chizut és ha nem hajnal háromkor, félhullán néztem volna az epizódot, fel is tűnt volna, ami most egyből: hogy első találkozásukkor négy darab bankjegyet is átnyújt neki, amik közül ugyan nem látjuk mindet, de csak a legfelső máris egy 10.000-res, szóval alapból többet fizetett, mint 5000. XD Scineram valami 30.000-ret mondott, az azt jelenti, hogy kb. 88.000 jó magyar forintot baszott el Kazuya egyetlen délután alatt, amiben volt egy étterem, egy akvárium, cukis fejvágások, plusz egy kis kézfogás a végén. XD Majd másnap elvert kb. ugyanennyit a "bosszúját" beteljesítve. XD Az ő pénze, de azért wow... XD
Kép

Grimlock
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Grimlock » 2020.07.17. 20:01

Gibiate

Hirtelen egy gibia nevezetű vírus jelent meg a világban Velencéből megindulva,melynek hatásai közé tartozik az emberek szörnnyé változása bűn ronda CG megformálással. Így 2030-ra megszületik a Gibiákal teli apokaliptikus világ, melyek ellen az emberiségnek harcolnia kell a túlélés érdekében. Főhős hölgyeményünk pedig arra törekszik, hogy a gibia vírus ellen gyógymódot találjon. Ám viszont közben az Edo korszakból egy szamuráj, és egy ninja érkezik a modern Edoba, ami ugyebár Tokyo, és ők is szembesülnek a CG gibiával amit testileg, és lelkileg nem tudtak elviselni,de szerencsére jött a mentő csapat. Kicsit cseszi az agyam, hogy az emberek tök hétköznapian kezelték az időutazókat arra hivatkozva, hogy a gibia jelenség is egy hihetetlen valami,de legalább egy kis meglepődést elvártam volna vagy valami. :neutral:
Azt mondjuk nem tudom mennyi plusz szerepük lesz a gibia mészárlásban. Gondolom szamurájos fanservice miatt, mert más hátterét nem látom ennek. A grafika annyira nem rossz a ronda CG-t félre téve amivel meg lettek erőszakolva gibiák. Egyébként meg nem dobtam hátast ettől a cucctól.

Great Pretender

Erre viszont már kíváncsi voltam(meg a barna csajszira is), bár azóta kijött 3 rész is amiket megnéztem nyilván. Két szélhámosunk valahogy mindig kiegyenlít egymással, és ahogy eddig megfigyeltem a sorozat mechanikáját mindig a rész elején kapunk több magyarázatot az előző rész végénél történő dolgokról. Izgi cucc, és mulatságos cuccot hoztak össze szerintem, és az ED pedig Queen, és a szám pont a the great pretender. ::jsmile:: Ez így tök ötletes ED választás. :thumb:

Egyébként lesz még egy Grisaia phantom Trigger anime film Novemberben: https://myanimelist.net/anime/42392/Gri ... _Stargazer

dresthar
Szakértő
Szakértő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dresthar » 2020.07.22. 15:21

No, kicsit megkésve bár, de én is írnék néhány sort, a tavaszi szezonról. Mivel volt, amit későbbre toltak (a koronavírus miatt), és volt, amit dobtam (nagyjából egy rész alapján vizionáltam sok résznyi szenvedést), így összesen két animét néztem végig:
Arte
Sajnos, ez egy újabb kihagyott ziccer. Pedig rengeteg lehetőség rejlett az „egy nő próbál érvényesülni festőként a késő középkori Itáliában” koncepcióban, ám ezt nem sikerült kiaknáznia. Várjunk, ez most úgy hangzott, mintha ez egyáltalán a céljai közt szerepelt volna, és nem csak egy középszerű SoL szeretett volna lenni, amit majd elad a reneszánsz korabeli díszlet(szerűség). Na jó, nem vagyok igazságtalan, az elején még megerőltette magát, és én még a kurtizános részt is imádtam. De aztán…
Mivel nem olvastam a mangát, így nem tudom, hogy mangaka, vagy valaki az azt adaptáló anime studiótól volt az a „zseni”, akinek a fejéből kipattant, hogy Arte küzdelmeit ennyire epizódikusra kell megírni. Viszont „működött”: egyszerre lett hiteltelen, és unalmas az összes, cserébe egy szerethető szereplőből Mary Sue-t csinált. Hogy miért Mary Sue? Mert Arte nem csak a saját, hanem mindenki más problémáját is megoldja 1-2 epizód alatt, még akkor is, ha az lehetetlennek is tűnik. Marco-t is felvázolja egy nőgyűlölő állatnak, aki legfeljebb pénzt lát a saját lányában is. Ehhez képest, csakis Arte beszéde, és a neje kiskutya-pillantása hatására, azonnal megváltoztatja a döntését. Mindezt úgy, hogy én nem láttam semmi jelét annak, hogy érez bármit is a felesége iránt. Lehet, egyedül leszek ezzel a véleménnyel, de nekem az nem tűnt túl életszagúnak.
No nem mintha ez lett volna az egyetlen probléma a velencei szállal. Már maga az indítása is elégé „érdekes” volt. Mintha Yuri behozása is kizárólag azért történne meg, hogy ne Veronica-nak kelljen eljárnia az özvegy ügyében, mert…MERT MI AZ ISTENÉRT VAN A SEINEN CÍMKE?? Komolyan, egy seinen műnél már ne legyen akkora probléma, hogy egy kurtizán mozgatja a szálakat a háttérben. Egyáltalán miért dobta be ezt, ha aztán nem mert beleállni?? O_O Ha meg akart maradni egy habkönnyű szórakoztató sorozat szintjén, akkor miért kellett ilyesfajta témákat behoznia? Helyette foglalkozhatott volna akár a festészettel is behatóbban, ha már az (is) a témája elviekben.
Na jó, félreértések elkerülése végett, ez messze nem a legrosszabb anime, amit eddig láttam. Voltak jó pillanatai, és azért valamennyire törekedett a korhűségre, de ez sajnos kevés ahhoz, hogy egy 5/10-nél nagyobb értékelést adjak. Pláne ezzel a klisés, „legyünk mindnyájan örökké barátok” zárással, amit kapott (pláne seinen-ként).
Kaguya-sama Love is War S2
Nekem ez az évad jobban tetszett, mint az előző. Már azt is kedveltem, mert elégé sajátságos módon dobta fel, és tette valóban humorossá, a tinirománc-témát. Viszont, ez az évad, emelte is kicsit a tétet. Kicsit jobban belement Kaguya belső-konfliktusainak ábrázolásába, és a poénok is jobbak voltak. Határozottan jót tett a sorozatnak, hogy a pároson kívül, más szereplőkkel is foglalkozott (Ishigami-s részek), meg, hogy kaptunk néhány új szereplőt. Közülük az én személyes kedvencem Shirogane apja, az összes jelenetén majd meghaltam a röhögéstől.XD Plusz a jelek szerint fogunk kapni egy újabb párt is.

A jelenlegi szezonból, egyelőre csak egy sorozatot követek, ami a:
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru S3, 2. rész
…és onnan folytatódik a sorozat, ahol abbamaradt. Szó szerint, mivel ketté vágtak egy jelenetet annak idején. XD Újra is kellett néznem, hogy képben legyek. Így két rész után, nem sok mindent tudok írni. Hachiman továbbra is hozza a formáját, és kíváncsian várom, hogy mit fog kihozni Yukino szálából.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2020.07.22. 15:42

Itt is legyenek azért meg a készülő Aria film infói + a teaser hozzá.

Részemről ez HYPE az ötszázadikon, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy Alice lesz a középpontban (a promóciós képnek ő van a közepén, ami tudjuk nagyon jól, mit jelent + a teaser is inkább rá fókuszál), aminek én baromira örvendek, bár érdekes, mert én úgy tudtam, hogy azért a japánoknál Akari valahogy mindig beelőzte népszerűségben, pont, mint a nyugaton, szóval kicsit meglepő, hogy az egész filmet látszólag köré húzzák fel, ami ráadásul echte folytatás.

Satou Junichit ugye korábban tudtuk, hogy visszatér, szóval ő már nem meglepetés, bár remélem, kicsit visszatalál azért az eredeti trilógiához, mert az Avvenire OVA szép volt, meg jó, de nekem valami hiányzott belőle, méghozzá az a hamisítatlan Aria-atmoszféra.

Az sem meglepő, hogy Athena más hangot kapott, bár ez azt jelenti, hogy itt effektíve beszélni is fog és nem csak az archívumból lesznek bevágva felvételek a korábbi seiyuuktól, viszont sajnos esélyes, hogy új dalt nem fogunk tőle hallani, mivel ugye az énekhangért felelős színésznő is elhunyt már.

A karakterdizájn mondjuk nagyon furcsa, inkább az Amanchúra hajaz, semmint az Ariára, viszont pozitívum, hogy a zenékért újfent a régi gárda felel. Kár tovább ragozni, nagyon messze van még 2021 tavasz (nekünk meg még több idő, mire kapunk belőle BD-ripet... -___-), de piszok mód DO WANT ez így nekem, bár a helyzet ettől még kissé faramuci, szóval itt arról a sorozatról beszélünk, amit már kétszer is sikerült szinte tökéletesen lezárni, szóval az agyam - akinek a döntéseire jobban hallgatok - valahol azt mondja, hogy nincs is már igazán erre szükség, viszont a szívem nagyon is követeli az újabb adagot.

-ETA-

Közben kikerült a film szinopszisa is:

"Autumn comes when the city of Neo-Venice is decorated with a carpet of fallen leaves.

Anya is worried about something as she spends her days training at Orange Planet. Her senior Alice and Athena haven’t seen each other for a long time as they are extremely busy. In contrast to Athena who is upset about the situation, Alice seems to be avoiding meeting Athena.

With the help of Ai and Azusa, Anya decides to find ways to help Alice and Athena meet each other. Anya realized that it was a “scenery” that only she could see now…"

Vagyis valóban Orange Planet központú lesz a film. Hell yes!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2020.07.23. 06:45-kor.

SaiyaGin
Gyakorlott
Gyakorlott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2020.07.22. 17:18

Junchi írta:
2020.07.22. 15:42
A karakterdizájn mondjuk nagyon furcsa
Igen, azt majd szokni kell, viszont a látképek jól néztek ki.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2020.07.27. 17:27

Érdekes anime ez a Deca-Dence. Alapvetően nem kéne sehogy sem lelkesedjek érte, mert számos Junchi-inkompatibilis szférája van, de nagy egészét tekintve működőképes, igazán pedig két dolog miatt jön be:
1) Natsume és Kaburagi kapcsolata. Oké, láttunk már máskor is ilyen "a késő harmincas, sztoikus, kissé nyers pasas összeáll az energikus, szeleburdi, de csupaszív tizenéves csajjal" felállást, de itt valahogy sikerül mérnöki pontossággal adagolni a kémiát, az egymást megmozgató pillanatokat, meg úgy minden mást, ami egy dinamikus pároshoz nélkülözhetetlen.
2) Volt a második epizódban egy akkora csavar, hogy még engem is sikerült meglepnie (amit direkt nem lövök le, hátha más is kedvet kap majd hozzá). Mondjuk a kivitelezés kapcsán azért akadtak aggályaim, mert én pont nem ide tettem volna ezt az epizódot és nem feltétlenül így adtam volna elő, de azt sikerült vele elérnie az animének, hogy effektíve érdekel, merre viszik el az egész sztorit.

Olvastam a cucc előtörténetét, ott kiderült, hogy nagyon sokat dolgoztak rajta, szóval remélem, jól jönnek végül ki belőle, mert tényleg látszik, hogy van mögötte munka és odaadás. Ja, és még az openingje is tetszik. Linkelném is, csak ott van benne a *varázscsillag-szórás* SPOILER.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2020.07.27. 17:54

Junchi írta:
2020.07.27. 17:27
Érdekes anime ez a Deca-Dence.
Szemezek vele valamennyire, érdekes setting, plusz itt legalább mintha valami plot is lenne, a legtöbb cucc alibi-plotjával ellentétben, viszont az ilyen Darling in the Francok már rég megtanítottak arra, hogy "várjuk ki a végét", szóval nem tudom, ez 12 vagy 26 részes lesz-e, de türelmesen kivárom, amíg a végére érünk és ha még akkor is hasonlóan elismerően nyilatkozol majd róla, akkor lehet megy a plan to watch listámra. :)
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2020.07.27. 18:06

^Igen, hasonlítják többek között a Darling in the Francihoz is, aztán AoT, SAO, Yojou Senki, meg ami még jön, szóval nem a spanyol viasz kirakása zajlik épp, de ahogy mondod, ebben látok végre valami sztorit, sőt még a karakterek sem rosszak!

Btw a második rész szerintem egy elég durva vízválasztó, szóval az azért alaposan megszűrte a népet (igen, most kicsit utána mentem a fogadtatásának más helyeken is), igazság szerint majdnem engem is, mert a szándék az alapgondolat mögött ígéretes és merész, viszont a kivitelezéssel átestek kicsit a ló túloldalára.

Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2020.07.27. 19:29

^
Beszállok én is, kitartok a cucc mellett, pedig baromira meglepett a második epizód. Egyébként úgy kb. 5% esélyt adtam magamnak, hogy többé-kevésbé sikerült összerakni miről szólhat, mire akarnak kilyukadni, merre tovább, stb. Szóval ja, a rész után csak pislogtam, mint hal a szatyorban. ^^"
Plusz újabb darabkákat dobáltak be, ami miatt fellelkesültem, mindenféle erős spoiler nélkül: a kis állatkához van köze. (Btw, még éppen cuki és weird, nem esik át az idegesítő kategóriába.) A karakterek bejönnek, és bár valóban láttunk idősebb férfi, fiatalabb lány barátságot más sorozatokban, még mindig sokkal nagyobb arányban van jelen a poszt-apok animékben is a kötelező szerelmi szál. Remélem itt teljesen kihagyják.
Az op-ed páros eddig semmi extra, ellenben a részekben felcsendülő zenékért már most oda meg vissza vagyok. Kell az OST, most! :D
Kép

Catrin
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Catrin » 2020.07.27. 21:01

Jól hangzik, de szintén várok még vele. Nálam ez a tinilány-felnőttfaszi kémia nem is tudom hol tetszett a legjobban... XD talán a Speed Grapherben!!!, szóval ha ahhoz közelít, akkor nem lesz gond vele.

Amúgy lassan eljutok én is a nyári szezon szemrevételezéséig... Követni fogok kb. három cuccot?! A Fugou Keiji ebből az egyik... a másikra meg a minap ránéztünk Hiróval: Gibiate. (Csakis azért, mert itt volt tavaly belőle az az animátor vendég, akitől rajzot is szereztünk.) Már maga a trailer is elárulta, hogy ez valami irgalmatlan nagy szarság lesz (ÉS VÍRUSOS LMAO), de azért elkezdtük. Nos, ez olyan szinten zsékategóriás szutyok, az összeollózott karaktereivel, birdemic CG monsztáival, és ultraklisés szövegeivel, hogy megtekintése csakis szín tiszta Guilty Pleasure reményében ajánlott (vigyázat, necces!), szóval :LOL: .

Na jó, tervezzük a Great Pretendert is, és nézem még a szezononként érkező ecchi-hentai rövid rovatos aktuális izéjét... az óriás király vs kosárlabdás fiút.
És hamarosan a MODAÓT!!! Erről bővebben a megfelelő topicban.

Az underoverratedes threadbe pedig szerettem volna nyilatkozni a Tanteidokoróról, ami több szempontból is érdekes számomra, de naggggyon nem lett népszerű... csak még nem jutottam odáig. (Talán a héten a havi kedvenc posztolása befér még... a kihívás film teljesítése viszont tuti nem.)

weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: weingartia » 2020.07.28. 15:34

Gondoltam belinkelem, hátha érdekel valakit: https://youtu.be/-kdltv_CSHE
Egy 8 perces Rick and Morty anime rész! Ami eléggé megkavarja a dolgokat, mindenki kérdezi, hogy canon vagy nem canon, de szerintem a szerzők csak húzzák a fanok agyát! :lol:
Az eredeti, amerikai verzióhoz képest eléggé legegyszerűsítették, japánosították Rick és Morty kapcsolatát, nem voltam elragadtatva tőle. De persze mondhatjuk, hogy nem ugyanarról a Rickről és Morty-ról van szó, szóval ilyen kapcsolat is lehetséges köztük.
A hangok viszont tetszettek! :thumb: Az amerikai rajzfilmeknél elég lelombozó tud lenni, hogy a fél gárdát egy színész szinkronizálja. Akármilyen tehetséges, a színész, csak észre lehet venni, ha minden második szereplőt egy ember szinkronizál.
A Deca-dence-t meg bepróbálom, annyian ajánljátok! ::hehe::

Válasz küldése