Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Aha. Nem mintha nem tudnék élni nélküle, csak kíváncsiság. Ráadásul nekem sincs már RTL2-m. Egyenlőre...
Avatar
megumi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.24. 16:48

Hozzászólás Szerző: megumi »

Sister Tenshi írta:A Robin Hood no Daibouken és a Mila volt az első két nagy kedvencem.
A Robin Hoodot én is imádtam, Gilbert volt a kedvencem ::daisuki:: (remélem jól emlékszem a nevére, olyan rég volt... :cry: )Remélem egyazon Robin Hoodról beszélünk és a japánok abból nem gyártottak 20 változatot...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

megumi írta:A Robin Hoodot én is imádtam, Gilbert volt a kedvencem ::daisuki:: (remélem jól emlékszem a nevére, olyan rég volt... :cry: )Remélem egyazon Robin Hoodról beszélünk és a japánok abból nem gyártottak 20 változatot...
Igen, ugyan arról beszélünk. ^^ A teljes japán címe Robin Hood no Daibouken. Keress így rá google-ben, ha érdekel, van pár klassz kis német szájt. Amúgy ez sztem ment magyarul is. ^^" Sőt, biztos vagyok benne. ^^" Á, úgy megnézném mégegyszer, és végre végig. ^^"
Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Sister Tenshi írta:Amúgy ez sztem ment magyarul is. ^^" Sőt, biztos vagyok benne. ^^"


hol??? mikor??? :?: :shock: :?: :D :?:
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

az én elsö animém a .hack//sign volt
elsöre azt hittem húha megint egy dbzhez hasonló értelmetlen harcolásos anime, erre nagyon meglepödtem, hogy ez egyáltalán nem az, hanem egy MMORPG ahol valaki nem tud kiszabadulni és segíteni akarnak neki. Ettöl meg a zenéjétöl szoktam rá az animére :P
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Wizard
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.05.03. 21:59
Tartózkodási hely: Dark Forest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wizard »

amcsi írta:az én elsö animém a .hack//sign volt
elsöre azt hittem húha megint egy dbzhez hasonló értelmetlen harcolásos anime
nem akarok kötekedni, de akkor a db előbb volt, nem? :D
Anime 4EVER!
a MA a TEGNAP HOLNAPJA ^^
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

amcsi, neked volt előtte Digimon is, nem?
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

bocs elfelejtettem hozzáadni: elsö "igazi" anime amit láttam

(az igazi animékbe nem sorolhatók a digimon a pokémon a yugioh és a db) ^^'

és most csak az én gépem szar hogy hosszú ö és ü-ket nem tok kiírni?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

amcsi írta:(az igazi animékbe nem sorolhatók a digimon a pokémon a yugioh és a db) ^^'
Már miért is nem?
:osnani:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Meglivorn írta:
amcsi írta:(az igazi animékbe nem sorolhatók a digimon a pokémon a yugioh és a db) ^^'
Már miért is nem?
:osnani:
:roll: Miért is? Mert main-stream? Vagy mi? Most komolyan? Japán animációs film, azaz anime. Minden animét eladásra gyártottak. Hack-ből is van kártya meg játék dögivel, sőt asszem a hack alapból játék volt előbb, nem? Akkor az is mainstream.
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

figyelj, én nem tom megfogalmazni az "igazi" animék csoportját, de tudok embereket akik egyetértenek velem, hogy ezt télleg 2 csoportba lehet különíteni

ja és ezeket a nem "igazi" animéket nem is találod meg a usteamen, tehát szerintem a usteamesek is egyetértenek :D
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

amcsi írta:figyelj, én nem tom megfogalmazni az "igazi" animék csoportját, de tudok embereket akik egyetértenek velem, hogy ezt télleg 2 csoportba lehet különíteni

ja és ezeket a nem "igazi" animéket nem is találod meg a usteamen, tehát szerintem a usteamesek is egyetértenek :D
Te valahol el vagy tévedve. Tod attól, hogy x anime neked nem tetszik, mert szted igénytelen és a kölköknek van, hogy eladják a sok cuccot (már pedig Japánban minden animéhez gyártanak különböző cuccokat, és akár tetszik, akár nem, amiben a külföldiek is nagy üzletet látnak, azt meg is veszik), az attól még anime marad. Besorolható a mainstream csoportjába. De nem különíthető el más nem igazi animének titulált csoportba. :roll: Max. szerinted igénytelen, és pocsék. Szerintem meg a KKJ animéje pocsék meg a GT, de attól még anime. :roll:

Edit: Ja és DB-Z-GT van animestars serverén. Digimon négy sorozat, és egyikhez sincs normális sub, meg más is van, aki igénytelennek tartja (gondolom én) és ezért nem teszi fel a serverére. Szíve joga. :roll: Az meg hogy az usteam-esek mit gondolnak, vagy hogy más barátaid, ismerőseid mit gondolnak, az kész tényeken nem változtat semmit.
Kép
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Az animek is különböznek egymástól - minnél jobban beleásod magad a témába, annál nehezebb róla általánosan beszélni.
A magyar rajzfilmekről se mondhatod azt, hogy csak gyerekeknek készült (bár általánosságban igaz), mert pl. ott van a Macskafogó, ami azért már a felnőtt réteget is megcélozta
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Sister Tenshi írta: :roll: Miért is? Mert main-stream? Vagy mi? Most komolyan? Japán animációs film, azaz anime. Minden animét eladásra gyártottak. Hack-ből is van kártya meg játék dögivel, sőt asszem a hack alapból játék volt előbb, nem? Akkor az is mainstream.
Meh, .hack mint mainstream..Kép Azt nem mondanám. Az egy dolog, hogy a sok fanboy és fangirl vette az anime (.hack//SIGN) után a játékokat mint a cukrot, és utána is a néhány "Worldről" készült könyvecskét, mangát, stb., meg húzzunklemégegybőrtéscsináljunk .hack//Tasogare no Udewa Densetsu (Legend of the Twilight's Bracelet) animét is. Mainstream nem= azzal, hogy valami sok pénz hoz és lenyúznak róla annyi bőrt, amennyit csak lehet. Mainstream az, ami a csapból folyik, és mindenki arról beszél.:p És a mainstreal dolgok nem feltétlenül rosszak, csupán nem kell annyira sznobnak lenni, hogy ami mainstream, arra azonnal köpünk. :wink:
Sister Tenshi írta:Minden animét eladásra gyártottak.
Amennyire tudom, LoGH-ot nem elsősorban eladásra, mindinkább a rajongók kielégítésére (akik összedobták rá a pénzt) készítették.
amcsi írta:figyelj, én nem tom megfogalmazni az "igazi" animék csoportját, de tudok embereket akik egyetértenek velem, hogy ezt télleg 2 csoportba lehet különíteni
ja és ezeket a nem "igazi" animéket nem is találod meg a usteamen, tehát szerintem a usteamesek is egyetértenek
Pff... És szerinted mi a usteam? Istenek pantheonja? Attól azért messze áll.:p Arról nem is beszélve, hogy a "usteamesek" alatt kit értesz? A többszáz leechert, akik szívják az adatot a szerverről, vagy azt a maréknyi embert, akik oda fel is töltenek valamit? Imho a szervertulaj dönti el, hogy mi kerül fel, így az max egy ember véleményét, de szerintem inkább szükségleteit tükrözi.
Nincs olyan, hogy igazi anime és nem igazi anime. Amerikai és európai szóhasználat szerint minden japán rajzfilm anime. Az, hogy neked nem tetszik, mert szerinted sz*ar, igénytelen, béna, gyermeteg, et cetera, az nem jelenti azt, hogy hirtelen megszűnik a műfajba tartozni. Samurai Pizzacats és Lords of Lord Ryu Knigths ugyanúgy anime, mint sokkal nevesebb társaik, annyi a különbség, hogy ezeket főként a fiatalabb korosztályoknak készítették.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Valamint az USteam-en azért nincs se Sailor Moon, se DB, se Digimon mert a main-stream animeknek általában hosszúak, és a tárhelyüket inkább másra használják... Bár, ha jobban belegondolunk, Digimon lehetne, mert ugyebár ott csak két sorozat kapcsolódik egymáshoz, kettő pedig teljesen egymagában árválkodik... Egyébként lenne aki feltöltse, mert ha más nem, én feltöltenék egy remek subos verziót, csak ugyebár nem lehet... Egyébként is, most akkor ami nincs az USteamen, az nem igazi anime?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Zelmorral tudok egyetérteni.

@amcsi: USTEAM fórumon rengetegen kértek olyan animéket, amiket te nem nevezel annak (főleg DBZ-t és Sailor Moont). Nos az oka annak, hogy nem került fel (és nem is fog) nagyon egyszerű: a server tulajdonosának, zsozsonak nem kell.
Remélem így már érthető a dolog. 8)

(U.i.: Azért vicces látni, hogy azok szidják a legjobban a DBZ-t / SM-et, akiknek fogadni mernék, hogy anno tetszett... Na meg azon is érdemes elgondolkodni, hogy gyakorlatilag ez a két sorozat ismertette meg az animét, mint műfajt a világgal (lehet, hogy ez egy picit túlzás, de azért van benne igazság, én úgy gondolom).)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Rage írta:(U.i.: Azért vicces látni, hogy azok szidják a legjobban a DBZ-t / SM-et, akiknek fogadni mernék, hogy anno tetszett...
Ki szidta? :shock: Hol-hol? Nekem spec. csak a GT nem kell, amúgy én hű DB-SM fan maradok továbbra is. Végülis SM volt az első animém, amiről tudtam, hogy az. Nem tudnék hátat fordítani az első kedvencemnek, még akkor is, ha azóta már láttam olyat, ami sokkal jobban tetszett.
Rage írta:Tenshi, nem rád gondoltam, de ha magadra veszed... ;>
Nem veszem, csak mondtam. ^^" Amúgy egyik nagyon régi kedvencem még a Mumin volt. Érdekes, hogy a gyerekkori barátnőm is imádta, és a mai napig kinn van a falán egy pószter, de mióta megtudta, hogy anime, azóta azt állítja, hogy nem is emlékszik rá. :/ XD
Én nagyon szerettem, bár eleinte kicsit furcsa volt. Valószínűleg azért, mert feltűnt, hogy ez más, mint azok a rajzfilmek, amiket eddig néztem. Az Alfréd a kacsa (nem tudom, mi a címe pontsan) is ilyen benyomást hagyott nálam. ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.07.27. 10:29-kor.
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Csak egy röpke hozzáfűzés a .hack dologhoz.
Az egészet úgy tervezték, már a kezdet kezdetén, hogy (divatos szóval élve) egész pályás letámadás legyen. Anime, manga, játék, kártyajáték, merchandise minden vonalon. Nem a merch. csinálta az animét, és nem az anime a merchet, a kettő jól megtervezett módon, pontosan koreografálva jelent meg (ha kell viszek erről meetre egy 3 oldalas cikket :] ).

Ja és másfél évvel ezelőtt a csapból is .hack folyt :D
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Meglivorn írta:Ja és másfél évvel ezelőtt a csapból is .hack folyt :D
de magyar felirat még most is csak az első 3 részhez van...
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

héhéhé egy szóval se mondtam hogy igénytelen és szar! Én pl. szeretem a Digimont és a Pokémont nagyon.
mondjuk az igaz hogy kölyköknek való
és valahogy úgy gondoltam hogy más csoportba lehet sorolni
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

első anime élmény... hmm... (Nils Holgerson után...) hmm... Szamuráj Pizza Cicák valami német adón még úgy 5 éves koromban, akkoriban ment valami mechás anime is arrafelé, nagy fekete űrhajó nagy fekete robottá változik vezeti pár gyerek, nem tim mi volt, de teccett
Kép
ShadoW
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2004.07.27. 13:39
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ShadoW »

hmm... elsők a DBZ + Digimon voltak... aztán volt Pokemon. Ezekből csak a DB-t láttam végig (de abból mindhárom sorozatot) majd benéztem egy fórumon az anime topicba, és ott épp az EVAról volt szó, így letöltöttem és megnéztem... azt azóta se tudta semmi felülmúlni :) Aztán elkezdtem rengeteget nézegetni, azokat már nem tudom milyen sorrednben :)
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Titkos írta:Hmm, így visszagondolva nekem is a Mumin és az Alfréd, a kacsa voltak a legelső animék.


A Mumin anime volt???? ::hoo:: Akkor korábban kezdtem, mint gondoltam... ::jumph::
Cruel Angel írta:első anime élmény... hmm... (Nils Holgerson után...)

Úristen! Ez is??? ::jhuh:: aszittem az lapp mese... :crazyy:
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Vhogy ezek a rajzfilmek nekem nem tűntek anime-nek, de lehet hogy rosszúl emléxek rá
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Luminas írta:Vhogy ezek a rajzfilmek nekem nem tűntek anime-nek, de lehet hogy rosszúl emléxek rá
Pedig azok. Rengeteg régi animét néztem, és sok van, amiből ki nem nézném, hogy anime.
Amúgy a Maja a méhecské-t és a Nils-t is, ha jól tudom, japánok készítették, de maga az alap ötlet és a "megrendelő" európai. ^^" Na ezt jó hülyén fogalmaztam meg. Lehet kijavítani. ^^"
Kép
Válasz küldése