Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

:shock: :shock: :shock:
Nem sokban hasonlítanak a mostani anime-kre
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Jo-chan írta:
Cruel Angel írta:első anime élmény... hmm... (Nils Holgerson után...)

Úristen! Ez is??? ::jhuh:: aszittem az lapp mese... :crazyy:
Javaslom olvasd el ugyanennek a topicnak az első két oldalát, ahol ugyanezt már kitárgyaltuk egy évvel ezelőtt.
Ezt hívják a visszatérő témák szabályos körforgásának. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sister Tenshi írta:Amúgy a Maja a méhecské-t és a Nils-t is, ha jól tudom, japánok készítették, de maga az alap ötlet és a "megrendelő" európai. ^^"
Tudtommal koprodukcios cuccok, a japanok csak az animaciot keszitettek (mindkettot a Studio Pierrot, ha jol emlekszem xD). De amugy vmelyik rajzfilmcsatin most is megy a Nils Holgersson, sz'al meg lehet nezni a stablistat. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Vejitto
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.09.06. 01:10
Tartózkodási hely: umm... jó kis karosszékben? :3
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vejitto »

Én anno láttam egy hosszabb rajzfilmet, aminek most meg nem mondom a címét. Volt benne egy kékes színű macimama és annak volt egy panda kölyke (nekérdezzétek ^^), akinek valamiért ki kellett volna állnia egy olyan próbát, hogy felmászik egy vízesésen a köveken, de ez így elsőre nem sikerül neki. Ekkor az anyja elküldi, hogy lásson világot, így kerül el asszem egy cirkuszba, ahol találkozik más állatokkal és egy pandalánnyal, aztán nagy sötét homály az emlékeimben, végül a cirkusz le lesz égetve mert rosszul bánnak velük, pandánk meg rohan haza megmenteni az anyukáját, fel is másik a vízesésen, és jól ellátja a rossz medvék baját.
Az a baj, hogy már meg nem találom, videokazettán volt, de arra emlékszem, hogy a credits tele volt japán írásjelekkel :)
"Megtalálsz majd ott, ahol a valóság végetér, és az álmok elkezdődnek..."
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Én is láttam! Óviban 1x videoztunk az aulában :)
Azt hittem kínai, mert ugye a betűk XD
(és ha kanji volt, nem is jártam messze...)

A Múminban hiraganák voltak? Úgy emléxem azt nem azonosítottam már kínaiként, mert sokkal egyszerűbb vonalakból állt.
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Ha adtok egy képet megmondom, de sajna még arról sincs fogalmam, melyik sorozatról beszéltek :)
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Kép Kép
Jo-chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2004.07.09. 18:02
Tartózkodási hely: "körülnéz, megpróbál fókuszálni"

Hozzászólás Szerző: Jo-chan »

Voltam pár éve Finnországban nyaralni és voltam Mumin-múzeumban. ::hehe:: Hát azok ottan naggyon fanatikusak! ::japhaha:: A képektől kezdve a számtalan maketteken keresztül a mozivásznon-vetítésig minden volt! ::onigiri:: :hammer:
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Hát az egész kezdődött vala 1989 áprilisában, miután balesetet szenvedtem és 3 hónapra az ágyhoz voltam kötve.

Volt olyan hogy Superchanel, azon pedig Robotech 1. és 2. season. Ezután volt olyan hogy: Saber Rider and the Star sherifs, Mado King Granzort és Triton, na meg jött a Voltron is. Lényegében Mechamánia. És ezek után a Robotech első szezonját szerb szinkronban is láttam, hát kellemes volt. Roy Focker rulz, na meg Lin Minmay is ... :D

"Execute operation Minmay !" -Macross 2
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

igy visszagondolva fogalmam sincs hogy melyik lehetett a legelső, hiszen napról napra olyan mesékről derül ki hoyg anime amikről még álmodni se mertem volna...de azthiszem a legelső talán a kalánnéni volt ha ugy teccik a csip csup csodák...
Kain
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.08.04. 16:15
Tartózkodási hely: World of Darkness

Hozzászólás Szerző: Kain »

Ezek után már nem tudom mi is volt az elsö animém... :lol:

Az elsö "eredeti" japán talán a DB volt, az el is vette a kedvem egy idöre (kb. 4-5 év) - aztán jött az NGE, és azon kaptam magam hogy anime rajongó lettem! 8)
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hureiiii!!!!! ::japhaha::
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Pontosabban:
"De aztán jött Luminas, aki odaadta nekem az NGE-t" XD
Avatar
Con Tequillah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2004.07.23. 08:46
Tartózkodási hely: Al Avdal

Hozzászólás Szerző: Con Tequillah »

"...és Luminas, a Fény hírnöke, elhozta számunkra a nagy és csodálatos Hideaki Anno isteni keze által alkotott (és a Gainax által pénzelt) művet, ama remeket, melyet nem említhetnek egy lapon holmi (mily leírhatatlan) dbz-vel vagy pokemonnal, és midőn ezek eljutottak tisztátalan kezeinkhez, szemeinkhez és füleinkhez, azonnal rádöbbentünk eddigi életünk sivárságára, önnön jelentéktelenségünkre, és hogy vajon mi másért is létezhetnénk, hacsak nem azért, hogy önnön apánk megdícsérjen bennünket... Köszönjük hát neked, ó, Fényhozó..."

(az Evangelion magasztalása, részlet)
"Blattyogunk előre az élet országútján, mint két kómás csiga..."

Con Tequillah
(aka. HunBoTy, HiJacker, Tetovált Emu)
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

[off]Egyszer leírhatnád az egészet, nagyon érdekel :D[/off]
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

O.K. Első anime...A címét már nem tudom(örülnék, ha e gyatra iromány alapján felismerné valaki, és leírná nekem) A holdon játszódott...ööö...a jók 1 csatornán keresztül akartak elmenekülni, és őrkopók(piros hőlátóval)eredtek a nyomukba...ööööö és úgy lett vége, hogy a főhős elvitte a haldokló apját a hold azon részére, ahol jól látszik a föld, hogy utoljára láthassa. Nos ennyi, csoda, hogy erre mind emlékeztem, irtó rég volt, de asszem ez az első...utána Grand Prix az RTL klubon, meg az a röplabdás csaj. RTL2-es animék, majd SM, DB sagák....és..dadadadaaaam AKIRA :lol:
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Az első anime amit láttam az a eva sorozat volt. Nekem hatalmas élmény volt és elsőre nehéz volt felfogni, hogy ien gyönyörű rajzolt filmeket is tudnak csinálni.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Első élmény:

Meleg, nyári délután volt. Néhány ált. solai osztálytársam feljött hozzám tanulás után, s kártyátunk, tv-ztünk... aztán az egyik megszolalt. "Most kezdődik valami uj sorozat... valami Dragonball". MOndtam hogy nem érdekel az minket.. inkább csinájjunk mást.... a többit meg tudjátok.. végülis megnéztem... végülis a sailor moont is megnéztem... végülis. Azóta Possesd Anime Addict (PAA) vagyok:)
Kilteh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2004.09.21. 10:01
Tartózkodási hely: Nowhere
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kilteh »

Tulajdonképpen már régebben is találkoztam animével (DB, SM, Pokemon ( :cool: )), de igazán akkor haraptam rá a dologra, amikor DC++on kerestem "vámpíros" filmeket, mert valami jóra vágytam... :cool: Ekkor akadtam rá a Vampire Hunter Dre. Innentől nem volt megállás, pláne amikor ráleltem az USTeam FTPjére :vigyor:
Kil
Who Loves The Whole Universe of .hack

"...You are here, no escape
from my visions of The World
..."
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dragon Ball Z - Nagyon rá voltunk kattanva, gyűjtöttük a kártyát, meg az aláírásokat még anno. De akkor még nem voltam animés.

2 és fél éve, amikor DBZ Winamp skinek után kutattam a neten, elkerülhetetlenül szemembe ötlöttek sok helyen az Evangelion aloldalak. Egyre jobban kezdett érdekelni, akkor még csak képeket láttam belőle... Aztán az iskolában (csak ott volt internet, 56K-s) kezdtem letölteni a részeket (2 rész - 3 hét). Ha kész volt, a rendszergazda kiírta CD-re, és 3 hétig néztük, amíg nem jött a következő két rész... :dirr: Én és haverom nagyon nagy EVA-fanok voltunk, hál' Istennek ezen már túlléptünk, de még mindig szeretem az EVA-t.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

DeluksZ írta: Meleg, nyári délután volt.
Amikor így elkeztem olvasni azt hitte, hogy valami tájlírát fogsz írni.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Surci írta:Dragon Ball Z - Nagyon rá voltunk kattanva, gyűjtöttük a kártyát, meg az aláírásokat még anno. De akkor még nem voltam animés.

2 és fél éve, amikor DBZ Winamp skinek után kutattam a neten, elkerülhetetlenül szemembe ötlöttek sok helyen az Evangelion aloldalak. Egyre jobban kezdett érdekelni, akkor még csak képeket láttam belőle... Aztán az iskolában (csak ott volt internet, 56K-s) kezdtem letölteni a részeket (2 rész - 3 hét). Ha kész volt, a rendszergazda kiírta CD-re, és 3 hétig néztük, amíg nem jött a következő két rész... :dirr: Én és haverom nagyon nagy EVA-fanok voltunk, hál' Istennek ezen már túlléptünk, de még mindig szeretem az EVA-t.
Jaj, ezt én is nagyon szerettem, amikor még a részek szép lassan csordogáltak le, és egy hétre egy rész jutott :) Az olyan hangulatos volt^^ De most már 1 rész lejön 1 óra alatt, és többet töltöki le, mint amit meg tudnék nézni :)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A legelsők: Grand Prix + A pája ördögei + Mila Szupersztár + Candy Candy... stb aztán jött a DB meg a SM... néztem én is valamit az RTL2-n, de már nem emlékszem... volt benne valami koslány egy hörcsöggel (mókussal)...
Jaaaaaaa... a legeslegelső amit láttam (még ovis koromban), egy egyrészes anime volt, pandák voltak benne... azon rengeteget sírtam, de már nem tudom felidézni...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Luminas írta:Jaj, ezt én is nagyon szerettem, amikor még a részek szép lassan csordogáltak le, és egy hétre egy rész jutott Az olyan hangulatos volt^^ De most már 1 rész lejön 1 óra alatt, és többet töltöki le, mint amit meg tudnék nézni.
Dettó. Annak idején nagyon nagy feeling-je volt az EVA-nak. Megnéztem naponta 2-szer 2-3 héten keresztül az éppen aktuális 2 részt, és filóztam rajta + sörözések alkalmával Makival (a másik delikvens, társam az ivásban, evésben, partyban, hülyeségekben + a legjobb animés barátom) kitárgyaltuk, hogy az EVA mutatja meg nekünk az élet értelmét, és aki nem látta, az nem él emberi életet... ^_^' - Szóval tipikus elvakult fan felfogás... Hál' Istennek már kinőttünk ebből... :)

Már nekem is több animém van, mint amit meg tudok nézni.

Még a Dragon Ball "megszünése" után kb 15 megás .rm Realmedia file-okban szedtük le a részeket az Internetről. 1-2 nap alatt jött le egy rész az iskolában, olyan minőségben, hogy 10-en sem tudtul kisilabizálni az angol feliratot... Mégis nagyon örültünk neki...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
**Narusegawa**
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2004.11.03. 18:27

:)

Hozzászólás Szerző: **Narusegawa** »

Nekem a legelső anime az a Neon Genesis Evangelion volt, amit egy jó haverom ajánlott, hogy nézzem meg.. :))) Mivel lány vagyok, annyira nem fogott meg, persze ezzel nem azt mondom, hogy nem tetszett... De az igazi anime-szenvedélyemet a Love Hina hozta meg... Egyszerűen imádtam!! imádom!! és imádni is fogom...!!!! Annyira szépen van megrajzolva, és a történet is nagyon aranyos... Meg hát a megrajzolt srácok is tökre helyesek.. ;)
by
Me
Válasz küldése