Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Jill
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2006.08.10. 19:56
Tartózkodási hely: hol itt hol ott

Hozzászólás Szerző: Jill »

Bennem az maradt meg a Candy-ből mikor szakított azzal a hosszú hajú sráccal (asszem Terry volt a neve :roll: ) és nyílván hepi end lett annak is a vége. ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Anzu93 írta:A Milát nem ismerem, az is a SM korszak idején ment??
Emlékeim szerint az még jóval utána is ment, csak valamikor hajnalban adták a tévében. Ki az az őrült, aki felkel csak azért, hogy megnézze? ::jcrazy::

Nekem meg a Candyből nem rémlik semmi... ::jcrazy::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

...én is felkeltem hajnali 7kor, h megnézzem a Mononoke Himé-t... :roll:

a Candy-ből nem emlékszem sokra (leginkább arra, h nem tetszett), úgyhogy ha nem számítjuk a Superbook-ot és a /Niels Holgerson/ (már azt sem tudom hogy kell írni :dirr: ), akkor marad az SM és a DB.
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Mi a upc-t karácsonykor kötötték be. Addig az rtl-en néztem a meséket.
Ami nagyon tetszett ott az az Inuyasha volt. Egyszer szilveszterkor jöttem rá, hogy létezik ilyen csatorna.Az első amit megpillantottam az
az Inuyasha volt. Hatalmasat dobbant a szivem.Azóta nézem az animet.
sYs^
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.08.23. 22:46
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sYs^ »

Hali :p

Elso anime amit ugy neztem hogy "nezzunk animet" az NGE volt es sokkoloan hatott igy a Dallas(-.-) meg a hasonlo usa termekek utan :p

Ha jol emlexem elsore megfogott, de ezt az sigem talan jobban mutatja :p
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Én nemrégiben újra kellett hogy értékeljem az "első anime" helyezettjét, ugyanis egészen tavalyig azt hittem, hogy ez a Gundam Wing volt vagy 3 éve. Azonban az NGE End film rádöbbentett egy pillanat alatt, hogy ez nem így van. Nem maga a film, hanem az eleje, amikor a hullámok felcsapnak egy sziklaszírtre, és bejön egy japán felirat. Csak azt éreztem, hogy én ezt a jelentet már láttam. Nem egyszer, nem kétszer, hanem SOKSZOR, és nem most, hanem BAROMI RÉGEN. Akkor nem tudtam hovatenni....
Nemrégiben a régi videókazettáimat rendszereztem, és a kezembe akadt pár ezer éves a nosztalgia miatt le nem törölt mesekazetta, és az egyiken ott figyelt a cím: "hüvelyk panni". Valami a helyére kattant, beraktam a videóba a kazettát....jól gondlojátok. úgy indúlt az ezerszer lejátszott, vibráló szalag, hogy hullámok felcsapnak egy sziklaszírtre. Bizony, egy anime volt, egy75ös kb egy órás film Andersen meséje alapján! Kis utánajárással megtudtam, hogy a címe "Sekai Meisaku Douwa Oyayubi Hime" (a filmen nem olvasható a cím mert a korszak kalóz-technikáinak köszönhetően lemaradtak a szélső karakterek). Látta még valaki ezt rajtam kívül? Gyerekkorom egyik legtöbbet nézett meséje volt (olyan 5-6 évesen).
Mondjuk, így utólag már tök egyértelmű hogy ez japán mű, van egy katicabogár aki hüvelyk Panni-t mindig "növérkém"-nek szólítja....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Egyebkent en is azt hittem h az "elso" a Sailor Moon volt, de messze nem..nekem hasonlo dolgok voltak csak egy Oz videokazettam volt...de nagyon szerettem, csak kiskoromban nem ertettem soha h miert mondanak be furcsa neveket az elejen :D de en is utananeztem, gondoltam hatha meg tudom szerezni jobb minosegben vhol, mert a kazirol mar kb lekopott a fele..de sajnos lehetetlen megtalalni :( de ettol fuggetlenul ez volt az elso..ergo anyamek tehetnek az egeszrol :-P
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sephiroth írta: "hüvelyk panni". Látta még valaki ezt rajtam kívül?
:shock:
De mennyire, hogy!
Én is imádtam, nem is emlékeztem már, rá, csak most így hirtelen, hogy említetted. :D És volt benne, valami szerelmes béka is :lol:

Most ugrott be, hogy még általános koromban ment a TV-ben a Barbapapa, amit nagyon útáltam. :-P

Amúgy szerintem keveseknek volt az első anime élménye az SM, vagy a Db. Bőven volt olyan sorozat, amről csak később derült ki, hogy japán. Pl ilyen a Nils Holgerssons is. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Nekem sztem az SM meg a DB volt.... :oops:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
atis
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.11.21. 22:43
Tartózkodási hely: Nagytétényi koli, vagy Söjtör... mikor hogy
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atis »

anubys írta: Bőven volt olyan sorozat, amről csak később derült ki, hogy japán. Pl ilyen a Nils Holgerssons is. :D
Meg a könyvek könyve XD

Első animés élmény? hm... Transformers, Barbapapa(the best anime in the world!!! :cool: ), Maya méhecske, Könyvekkönybe(alias szuperbúúúk^^)

De ha úgy nézzük hogy már tudtam róla hogy anime, illetve akkormég csak azt hogy japán rajzfilm, akor mindenképpen egyik első animém a Cat's eye volt még valameik német adón. Ott Katzen Auge néven futott(mily meglepő módon)
David, és Gunther XD
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

anubys írta: :shock:
De mennyire, hogy!
Én is imádtam, nem is emlékeztem már, rá, csak most így hirtelen, hogy említetted. :D És volt benne, valami szerelmes béka is :lol:
Bizony, ez az! meg vakond, akinek kézzel hajtható TVje volt :))

Jól hallom? Nils Horgerson, az ANIME???? Aszittem az vmi norvég rajzfilm, emlékszem rá de valahogy nem tűnik anime-nek....bár azt se ma láttam...

Barbapapa???? JÉJZUS! Hát, szemét mindig is volt, mindig is lesz, bár ebből csak a roppant bugyuta "opening"-re (bah!) emlékszem....
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

A Cat's Eye nálam is befigyelt, igaz én olaszul láttam Occhi di Gatto címen. Nagy kedvencem volt akkoriban. Hogy melyik volt az első, azt nem tudom, mert nálam valahogy úgy történt, hogy gyerek koromban kimentünk családdal Rómába 2 évre, és amikor bekapcsoltam a TV-t, akkor dőlt belőle az anime.
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Nurrik írta:Nekem sztem az SM meg a DB volt.... :oops:
Nekem is ez volt,meg Maya,a méhcske,aztán sorban a többi.... :D ::jblush::
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hát, ha nem is anime, de minden képpen megér egy pár szót:
Shogo Mobile Armor Divison (pc game) Nagyon japánosra vettek a figurát és nekem nagy kedvencem volt...

A másik az ONI, egy lila hajú mecha csajt kell irányítanod akinek a neve Konoko, és a "titkos" rendőrségnek szolgál... Ismerős? :-P

Nah, ezek voltak az első benyomásaim.... (Maya a méhecskét leszámítva :D :D)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

OFF: Az Onit én is nagyon szerettem, viszont Konokonál csak a lila haj stimmel, azonban ő nem volt mecha, csak a kiscsaj, aki folyton infóval látta el (Shinitama, vagy valami ilyesmi volt a neve...). Ha jól emlékszem, Konokónak még valami gonosz sötétkék hajú bátyja is volt, bár lehet, hogy most meg én emlékszem rosszul. :dirr:

ON: Kisokoromban találkoztam a Kimbával, Mayával, Candy-vel, Nils-szel és a többiekkel, később aztán csak szemtanúja voltam öcséim DB/Inuyasha/Pokémon/Digimon mániájának (ebben a sorrendben). Utóbbiak engem eléggé hidegen hagytak, bár az Inuyasha nem rossz, egyszer majd végig akarom nézni japán szinkronnal. Kb. 2 éve kezdtem az animék iránt érdeklődni, miután kölcsönkaptam a Hellsinget egy ismerkedés erejéig... Azóta nincs megállás. :D
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

siklara írta:OFF: Az Onit én is nagyon szerettem, viszont Konokonál csak a lila haj stimmel, azonban ő nem volt mecha,
Abszolút elképzelhető, h igazad van, viszont a többi stimmel... (akárhogyis nézem engem akkor is a GitS-re emlékeztet...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Nem csak téged, a csaj tényleg eszméletlenül Kusanagis volt XD
De a kombóit kísérő csatakiáltásai vittek bele némi egyediséget, azokat nagyon bírtam; Double-Spinning Kick és tsai. :D

És ígérem, többet ma már nem offolok. ::^_^::
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Utánajártama a Shogonak:

"Shogo has been most heavily influenced by a more narrow cross-section of anime: mostly that concentrating on mecha. The influence of Robotech, Patlabor, and the more recent Neon Genesis Evangelion can be found in Shogo, not to mention non-mecha science fiction anime such as Ghost in the Shell and Venus Wars."

No commnet... :D (nyugodtan kijelenthetem, h az anime-s irányadóm egy pc game volt...)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Nekem először a Sailor Moon-hoz volt szerencsém. Nem emlékszem már pontosan hány éves lehettem, de nagyon imádtam. Ezután évekig nem is nagyon foglalkoztam az animékkel. Néhány hónapja viszont belenéztem az a+ -on a R.O.D.-ba. Nagyon megfogott a dolog, azota teljesen rá vagyok kattanva a témára, ezzel kelek, ezzel fekszem. :D Abszolút fanatikus (viszont nagyon válogatós) vagyok.
Éljen az anime! ::hehe::
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

első élmény természetesen a Sailor Moon,aztá mindennap hazasprint a suli után:)))
Avatar
gab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.01.14. 23:49
Tartózkodási hely: elvittek az ufok

Hozzászólás Szerző: gab »

az elso mint minden korombeli kisfijunak, a sarkanylabda es ennek zedeselt valtozata dobta fel a delutant iskolabol hazaszaladva hogy elkapjam a veget, es utanalevo nap iskolaba kamehamezzuk a tanart es/vagy egymast.
de valojaban sem ez sem az utanalevo x db anime nem szamitott igazan, addig a napig amig meg nem kaptam egy jo ismerosomtol (tovabbra is hala neki erte) a teljes gundam seed-et. na az olyan impact volt rajtam, hogy azota is nehezen jarok egyenes vonalban. ;)
mindenkinek ajanlom persze
"The past is a puzzle, like a broken mirror. As you piece it together, you cut yourself, your image keeps shifting. And you change with it. It could destroy you, drive you mad. It could set you free."

Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

A legelső mint szerintem nem keveseknek a Sailor moon és a Dragonball volt. Ezekről nem igazán szeretnék beszélni, vhogy mindig az az érzésem velük kapcsolatban hogy hiába is mesélnék mindenki tudná miről van szó.
Az animéssé válásom előtt a Metropolis volt a mondhatjuk első anime amit láttam. Hát...A tapasztalataim?
hmm...hogy is mondjam, kisebb idegösszeroppanást kaptam... XD
Még elég fiatal voltam, az meg olyan durvának tűnt így kicsit félő hatást keltett bennem XD
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nekem mondjuk Shin dumálhatsz egy kicsit a Sailor Moon ról meg Dragon Ball ról, ha akarsz. Úgyse volt hajdan kivel megbeszéljem :lol:
Nekem is ez volt az első 2 nagyából egyszerre. Mindkettőt nagyon szerettem. Az egyikben akkor lekötött nagyon a magical-girl a másikban meg az úgy ahogy van az egész.
Később persze jött a Mila amit én is csak úgy 3 részenként láttam mert nálunk még korábban volt a tv2-n mint nálatok, amúgy. És tapasztalat belőle az hogy hehe megtanultam röplabdázni :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

a helyzet az hogy kb nekem is a Sailor moon meg a Dragon ball voltak az elsök. én bele voltam esve a Sailor moon-ba és ha kihagytam egy részt akkor egy világ dőlt össze bennem... de jo hogy most már van net :D és lehet nézni sok sok sok sok sok animet :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nem tudom, hogy ki hogy emlészik rá, de volt egy kis, fehér oroszlánról szóló anime (később tudtam meg, hogy anime O___o ^^"), KImba, amit nagyon szerettem, és a manga ősatyjának egyik sajátos terméke (Tezuka Osamunak).

Természetesen elragadó látvánnyal kísért Sailor Moon rögtön elragadta kicsi szívemet, a Dragon Ballt pedig csak ritka számba néztem, mert akkor sem igazán értettem, hogy minek ennyire kidolgozott testtel üvöltözni és verekedni. ^^" Bocsánat, hogy a költői énem most valahol a béka... alatt van, de kicsinek sem fogtam fel, most meg nem is érdekel. XD
Válasz küldése