Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Az én első élményem a dragon ball és a neon genesis evangelion volt.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Kérdés: Szerintetek fontos az első anime élmény a továbbiak szempontjábó? Ismertek olyat aki elősször rossz animet látott és azóta nem is akar többet megnézni?
Nekem sajonos a bátyám ilyen, de megpróbálom rábeszélni egy olyanra ami biztos tetszene neki.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nekem speciel sokáig meghatározó volt. A Dragon Ball (ami szvsz necces volt) után hosszú évekbe telt, mire vettem egy nagy levegőt, és leültem megnézni a GitS-t.
Avatar
enpet
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2003.02.19. 00:55
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: enpet »

Gauss_chan írta:Beírom ide hátha valaki tudja a választ. :D
Az első animet már vagy tíz évvel ezelőtt láttam az RTL2-őn, csak akkor még nem tudtam, hogy anime. A történet a Robin Hood feldolgozása volt.
Annak idején szerintem az volt a legjobb rajzfilm.
Nem tudja valaki, hogy mi volt a címe?
A címe: Robin Fudo no Daibooken, néhány éve még a magyar Duna TV-n is leadták. Itt találhatsz róla információt: http://www.lady-marian.de.vu/
"Kire emlékeznek, sosem hal meg."
Avatar
Gauss_chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.05.16. 09:14
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gauss_chan »

enpet írta:A címe: Robin Fudo no Daibooken, néhány éve még a magyar Duna TV-n is leadták. Itt találhatsz róla információt: http://www.lady-marian.de.vu
Köszönöm szépen! :D
Avatar
LeLoup
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.11.10. 10:36
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: LeLoup »

enpet írta:
Gauss_chan írta:Beírom ide hátha valaki tudja a választ. :D
Az első animet már vagy tíz évvel ezelőtt láttam az RTL2-őn, csak akkor még nem tudtam, hogy anime. A történet a Robin Hood feldolgozása volt.
Annak idején szerintem az volt a legjobb rajzfilm.
Nem tudja valaki, hogy mi volt a címe?
A címe: Robin Fudo no Daibooken, néhány éve még a magyar Duna TV-n is leadták. Itt találhatsz róla információt: http://www.lady-marian.de.vu/
Hú, ezt én imádtam, mikor az RTL2-n ment, és már majdnem el is felejtkeztem róla :hammer: Szégyen
PEdig még a részeket is felvettem egy időben videóra. Bár most a képeket elnézve kicsit szebb karakterekre emlékeztem :roll:
Hát igen, az idő mindent megszépít.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

enpet írta:
Gauss_chan írta:Beírom ide hátha valaki tudja a választ. :D
Az első animet már vagy tíz évvel ezelőtt láttam az RTL2-őn, csak akkor még nem tudtam, hogy anime. A történet a Robin Hood feldolgozása volt.
Annak idején szerintem az volt a legjobb rajzfilm.
Nem tudja valaki, hogy mi volt a címe?
A címe: Robin Fudo no Daibooken, néhány éve még a magyar Duna TV-n is leadták. Itt találhatsz róla információt: http://www.lady-marian.de.vu/
Jaaj, azt szerettuk nagyooon :D Gilbeeert!! XD (es persze eredetileg Seki Toshihiko a seiyuu-ja.... ehe ^.^)
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Gondoltam én is hozzászólok a témához! ::jwin::
Az én első animemet úgy 4-éves koromban láttam,ami egy kis hercegnőről szólt,aki véletlenül két szívet kapott!Egy kisfiú,és egy kislány szívét!Gyönyörű volt a története,még most is tisztán emlékszem ami pedig nem ma volt azért!Miyazaki lehetett,de a címét még ma sem tudom felidézni! :sobsob:
Aztán jött a Csodálatos Triton amit egy Videókazetta autómatából kaptam 6-évesen!
Viszont tudatosan csak 7-éve lettem anime-s a Candy,és a Sailor Moon hatására!Mára már édesanyámék szerint fanatikus lettem! ::jthrill::
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Eddig gondolkodtam a témán (1 hónapig) és rájöttem, hogy az első anime élményem egy görögországi nyaralás során volt úgy hatéves koromban (12 éve). Keresztapám vegyünkkivalamitavideotékábólagyereknek! felkiáltással hozott nekem mesefilmet, ami anime volt (persze görögül). Annyira emlékszem, hogy valami autóversenyes volt, többet nem tudok. Kérem, kapcsolja ki! :dirr:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Seti írta:Az én első animemet úgy 4-éves koromban láttam,ami egy kis hercegnőről szólt,aki véletlenül két szívet kapott!Egy kisfiú,és egy kislány szívét!Gyönyörű volt a története,még most is tisztán emlékszem ami pedig nem ma volt azért!Miyazaki lehetett,de a címét még ma sem tudom felidézni! :sobsob:
Oo, nem volt vmi angyal is a dologban? Mert ha igen, akkor Tezuka Osamu, es a cime Ribbon no kishi/Princess Knight. :) (en sajna nem lattam T_T) (Ez az?)
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

mufurc írta:Oo, nem volt vmi angyal is a dologban? Mert ha igen, akkor Tezuka Osamu, es a cime Ribbon no kishi/Princess Knight. :) (en sajna nem lattam T_T) (Ez az?)
Ez jó sokáig ment tv-ben is, az rtl2-n, ha jól emlékszem. "Choppy und die Prinzessin" volt a német címe. Egyébként nekem még tetszett is...
Az volt a különös ismertetőjele, hogy a karakterek szemeit úgy rajzolták meg, mintha egy csillag lenne bennük...
Hú, most nézem, de régi ez, 1967-es...
Amúgy itt egy link az animére meg egy a mangára.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Oo, nem volt vmi angyal is a dologban? Mert ha igen, akkor Tezuka Osamu, es a cime Ribbon no kishi/Princess Knight.
De igen ez lenni az!!!Köszönöm szépen!!! ::jbow::
Remélem 1x még ismét láthatom! :taps:
to Sodd:köszönöm a Linkeket! ::gome::
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én igazán elsőnek a Neon Genesis Evangeliont kedveltem meg, de azt beteges szinten. Vagy fél évig voltam törhetetlen rajongója, és csak utána kezdtem el több anime után érdeklődni. Azóta igazán nem is mondanám, hogy van kedvenc animeom, mert minden anemeot végignézek, mindegyikbe kedvemet lelem a cslekmény és a szereplők miatt. De azért a Slayers kiemelkedik talán kicsit a többitől, csakhogy ne hazudtóljam meg magam más topicokban.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Üdv mindenkinek

Én olyan 6-7 évesen láttam az első anime-met, valamilyen robotos stuff volt... má sajna nem Mléxem h mi volt a címe, de biztos h most is megnézném még1*..... 2*3* :D

de akkor még nemvágtam h miaz az anime..... az elsö "nagyfilm" amit tudtam h anime az a _fist of the north star_ volt. De mostanába (2-3 hónapja) kezdtem "komolyabban" érdeklödni a japán rajzfilmek után.
Szóval AnimE RoXX! :D
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igazából, nekem nagyon sokáig voltak fenn tartásaim animékkel szemben. Bár láttam már akkorra a Macross_Do you Remember Love-ot, az Aika-t és a BGC-t, de igazából a Neon-Genesis Evangelion és az Ayashi no Ceres segített levetkőzni a gátlásaimat.^^"
Kép
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Ez jo.... a bátyám még emléxik az elsö általunk látott anime cimére.... szoval....VOLTRON..... ezvoltaz.... demá 1általán nem rémlik h mi is történt benne... :)
Kép
Avatar
Kagome14
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.07. 17:17
Tartózkodási hely: dusztom sincs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kagome14 »

Osu!
Nekem az Ezüst Nyíl (bár azt nemtom mennyire tekintik animenek),
de ami már tudatos volt az a Dragon ball (és szériáji)
utána most eben az évben tudok töltögetni ugyhogy regeltöl estig szinte tölt a gépem v. inkább amikor itthon vagyok :taps:
A Dbz-t teljes része meg van németül valamint most az Inu Yasha (amit idáig kiadtak ugye mert még mindig készitik) most minden félét töltögetek,de a Rurouni Kenshinre vagyok most bekatanva........
Avatar
Rich
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.04.14. 18:44
Tartózkodási hely: Csepel

Hozzászólás Szerző: Rich »

Piiiha...
Nehéz kérdés... kiskoromban láttam az Ezüst Nyilat. Lehettem elsős vagy másodikos :D
Aztán később mikor a dragonball ment, néztem, de utólag nagyon megutáltam... amióta annak vége nem is néztem animet. Egészen tavalyig, amikoris megnéztem az Evangeliont :)
Én ezt számítom elsőnek, mivel arra a kis farkasra már nem emléxem ennyi év után, a dragonballt meg már meg nem nézném még1x :D
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én SM-en nőttem fel (és tök véletlenül keveredtem el meetre, onnan meg nem volt megállás ^________^ jött minden...)... de amúgy szerintem nem feltétlenül határozza meg a további animéidet az, hogy mit néztél elsőre. Meg nekem pl. van egy csomó olyan anime-tapasztalatom (ej de jól hangzik ^^"), hogy van amit elsőre megnézek és tetszik, és másodszorra nem, ill. fordítva. Van amit meg sokadszorra élvezek csak, és van ami mindig mást ad nekem (pl. Utena, ami meg szerintem kifejezetten olyan, hogy nem mindegy milyen anime után nézed és mikor...) :roll:
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Olyan 8 éves lehettem, mikor felraktak egy AM Micro vevőt a ház tetejére, és hétvégenként egész délelőtt a Sky-on meg a Super Channelen néztük a rajzfilmeket, aztán később a Pro7-en, RTL-en és RTL II-n...
Volt pár elég érdekes anime köztük, pl. egy, ami megmaradt az emlékeim közt, egy rendőrről szólt, aki egy időkapun átkerült a jövőbe, és ott belépett a hely hi-tech rendőrségbe. Volt valami nagy mögöttes plot is, egy bandavezérről, aki még a jelenben kezdte a működését, és valamiféle félisteni hatalomra tett szert az idők során, aztán mintha köze lett volna a srác jövőbe kerüléséhez is... A maga módján nagyon titokzatos, érdekes anime volt, még ha kicsit oldschool is - kár hogy akkoriban még nem értettem elég jól németül.

A Voltron amúgy egy mechás anime volt, az is valami ilyen csatornán ment... Volt egy hatalmas mecha, ami négy vagy öt robot-oroszlánból állt össze... Valami hercegnő is szerepelt benne, meg comic relief karakterként két idióta egér. A Sluggy Freelance Gofotronos részéről (http://www.sluggy.com/daily.php?date=010611) is ez az anime jutott eszembe, bár valószínű sok hasonló volt annak idején, amin a paródia épülhetett...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem az egyik első animém a Voltron volt (még ma is megvan videon csodálatos magyar szinkronnal), meg a Hattyúk tava (ez is megvan, bár szín már nincs rajta). Később jött a Dragon Ball, SM, meg a többi.
Kép
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

első anime

Hozzászólás Szerző: Galb »

háááát, nekem a Macross Do you remember love volt az első, amit ősrég láttam, a magyar szinkron szerint a cím Macross az űrcsatahajó és ezerszer megnéztem mert coolabb volt a diznis retteneteknél, de a uccsó 5 perc hiányzott a kaziról és ezt csak 2 hónapja pótoltam be, de még mindig teccett a Macross...
aztán nekem is volt Ezüst nyíl, a Vadhattyúk, és utána nagy kihagyás... teljesen elszakadtam a tvtől és fél éve találtam rá a neten az anime dolgokra, gyorsan letöltöttem ezt-azt és most itt vagyok és azt kell hogy mondjam, hogy domo arigato Zelmor bátyó :D :D :D
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Alderan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.11. 18:34

Hozzászólás Szerző: Alderan »

Lássuksak az első élmény.
Nos az vagy a DNA2 volt, vagy a Ghost in The Shell. Az a baj olyan gyors egymásutánban néztem meg, hogy nem emlékszem rá pontosan melyik volt az első, na meg úgy 5-6 éve volt már.
Avatar
Yume
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.05.18. 16:44
Tartózkodási hely: Gödöllő-Pöst

Hozzászólás Szerző: Yume »

Első anime élmény:
Nos az első tudatos élményem az a Sailor Moon-nal kapcsolatban volt amikor is sailor Moon újságon keresztül megismertem 1-2 embert,ők vezettek be ebbe a világba,amit egyre jobban megszerettem,mondhatnám a rabja lettem!
Nem tudatosan viszont már ovodás koromban anime-s lehettem,mert videókazettán nagy rajongója voltam a Gall Force-nak!
Imádtam az Űramazonokat!!!!! :thumb:
Kép
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Mila

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Nekem az örök kedvenc akkor is Mila lessz '92 ből. :)
Nincs meg valakinek esetleg vagy tudna helyet ahol meg lehet lelni PC re?? :shock:
Válasz küldése