Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nekem a Szépség és a Szörnyeteg a kedvenc Disney rajzfilmem ^^
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A topicban folytatott masszív offolást kéretik befejezni. -_-
"Első anime élmény" != Disney-rajzfilmek, bármennyire jók / klasszikusok is.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Első élményem úgy kb. 15 éve volt, amikoris kivettünk egy rajzfilmet a Szabó Ervin könyvtárból. Sajnos mára már szinte minden kiment a fejemből...
Annyira emlékszem, hogy legalább 3 része volt ( a könyvtárnak annyi volt meg ), Sci-fi, asszem durván 3 csajból álló legénység van egy űrhajón és valami baleset történik...

Hát lehet, hogy ez nem valami sok, de emlékszem, hogy óriási hatással volt rám.

Szóval, ha valaki sejt valamit, hogy ez mi is lehet feltétlenülszóljon nekem; nagyon fontos lenne számomra.

THX
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Talán 4-5 éves lehettem amikor láttam a Szivárványocskát. Ez tekinthető az elsőnek, persze akkor még fogalmam se volt róla, hogy ez anime vagy mi a szösz. :lol: Később figyeltem fel rá, hogy mennyire tetszik ez a stílus, amikor a Candy Candy-t, Sandybell-t és valami Momóka nevű manóról szóló történeteket vetítettek a TVben. Majd jött a Sailor Moon, Pokémon, Digimon (ez olyan klisé sorrend már szinte mindenkinek :drop:), míg végül ki nem lyukadtam a netre és itt a Slayers volt az első eredeti nyelvű tapasztalatom az animevel. Dióhéjban ennyi. ::^_^::
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Első anime élmény? Hm... Vagy a Kimba a fehér oroszlán volt, vagy a Maja a méhecske... Nem emlékszem melyik volt előbb, de asszem a Kimbás... ^^ (Hehe, az animés történelem első színes japán rajzfilme. Érdekes, ne? Jó, azért később hozták be kis hazánkba... De mondjuk az is igaz hogy emlékszem, az első részét vagy 2x, 3y is láttam... LEhet, nem mutatták végig? Vagy a sorozat nem is olyan hosszú...?)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
shyrk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.10.07. 20:03
Tartózkodási hely: Town of Guri , Old Home :)

Hozzászólás Szerző: shyrk »

Üdv!

1987 Nausicaa az egyik miskolci moziban ... a mai napig se tudom kinek volt köszönhető, hogy a suli össznépileg kivonult mozizni de áldassék a neve :D

Shyrk
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Huh, Nausicaa-t is meg kéne már nézenm. Én meg se tudtam volna még nézni '87-ben... Akkor születtem. xD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Yaten írta:Vagy a Kimba a fehér oroszlán volt, vagy a Maja a méhecske
Ezekről meg is feledkeztem! Mindkettőt néztem és nagyon szerettem, főleg a Maját. ::^_^:: Kimbában zavart, hogy az állatok beszélnek az emberekkel.
Kép
Avatar
Blackheart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.10.05. 20:29

Hozzászólás Szerző: Blackheart »

Rage írta:A topicban folytatott masszív offolást kéretik befejezni. -_-
"Első anime élmény" != Disney-rajzfilmek, bármennyire jók / klasszikusok is.
Nem biztos hogy mindenki érti mi az a " != ". :x_x:

Nem emlékszem már melyik volt az első anime amit láttam. Sőt, szerintem amikor az első animémet láttam, azt se tudtam még akkor mi az az anime. Sailor Moon, Lady Oscar, Pokemon, Dragon Ball ezekre emlékszem vissza a ködös múltból. Egyik se fogott meg igazán. Dragon Ball eleinte még tetszett, de aztán a részek kezdtek arról szólni hogy kinek a harci erejére tudnak nagyobb számot kitalálni és ennek hallatán kit tud meglepettebb arcot vágni. Ha folytatták volna a sorozatot, lassan el kezdtek volna komplex számokkal dobálózni harci erő címen. Ezt is gyorsan hagytam feledésbe merülni. Aztán, évekkel később, egy barátom küldött egy AMVt a Vampire Hunter D-ről ami megtetszett. Így a Vampire Hunter D volt az első anime ami tényleg tetszett és amit úgy néztem hogy már tudtam mi az az anime. (és szintén ennél az AMVnél ismertem meg az Iced Earth együttest és lett a kedvencem) Utána jött Elfen Lied, Hellsing, Cowboy Bebop és most épp a Fullmetal Alchemistet nézem. (igen, valóban nem sok animét láttam még...)
Kép

"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, tényleg, a Kimba... Arról meg is feledkeztem, hogy én azt mennyire imádtam... Na az volt még egy jó animécske.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

szivárványocska

Hozzászólás Szerző: Shana »

Pal-chan írta:Talán 4-5 éves lehettem amikor láttam a Szivárványocskát.

úúúúúristen!!! az anime??? Én is néztem ici pici kiskoromban és imádtam!!! :D Vajon meg lehet azt szerezni mostanság? Mi a japán címe?? Valaki, help! :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem annak megvan a filmje Szivárványocska és a csillagtörpe címmel. A sorozatot is láttam és imádtam. Bár volt benne pár fura dolog. Pl. hogy Szivárványocska már a sorozatban ismeri a hercegnőt (a főellenség), de a filmben nem is hallott még róla. De semmi gond, a sorozat asszem korábbi volt.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Andro írta:a filmje Szivárványocska és a csillagtörpe
Nekem is megvan, de sajnos nem tudom a japán címét. Abból az időböl több klasszikus történet (Csizmás Kandúr, Kis Hableány, Hattyúk Tava, stb.) animesított verzióját láttam, szerintem ez is hozzásegített a műfaj megkedveléséhez. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Shana írta:
Pal-chan írta:Talán 4-5 éves lehettem amikor láttam a Szivárványocskát.
úúúúúristen!!! az anime??? Én is néztem ici pici kiskoromban és imádtam!!!
ÁÁÁ ÚRISTEN! Az tényleg anime? Régen tesómmal nagyon szerettük! :oops: a sorozatot is néztem (csak nem vallottam be, mert abban a korban a fiúknak égő volt, ha ilyesmit néznek ^_^). A mozit megnézném még egyszer... *nosztalgia*
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Shana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.09.27. 11:40
Tartózkodási hely: most hol is? hol is? etto...
Kapcsolat:

Pandamaci

Hozzászólás Szerző: Shana »

Jujjj egyébként, dejó téma! A Pandamacit ismeri valaki?? Pandamaci kalandjai a teljes címe. Nekem az volt az első amit láttam és hihetetlen fanatizmussal imádtam... már amennyire fanatikus tud lenni egy 5éves gyerek :D
Az animeHQ ftp-re direkt fel is töltöttem! Ott van The Pandas Great andvetures címmel!
Egyébként szinkronos. Képzeljétek, Gálvölgyi szinkronizálta!!! Akkor még azt sem tudtam ki az... nameg hogy mi az az anime :D meg egyáltalán mi az hogy japán :D
És nemsemmi hogy a videókazi sem ment tönkre 20év alatt... :D
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én ismerem és megvan az is kazin! Szintén régi időkből... de jó nosztalgiázni. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most néztem meg: a Szivárványocska mégsem anime, hanem francia rajzfilm. De attól még szeretjük ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

anime = rajzfilm

Az előbb említett pandás mesét pedig nem találtam sehol.
Még mindig fenn van valahol?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta: Az előbb említett pandás mesét pedig nem találtam sehol.
anime = jobbára japán rajzfilm, mivel jobbára japán kifejezés

ahogy a keleti bölcs mondta vala: "Jó e'basztad ezt az utolsó esélyedet, de vigyázzá!!"

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=2218

edit: kijavitottam az idezetet :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zelmor 2005.10.18. 23:39-kor.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

anime = animation* [japán kifejezés, mert a japánok nem bírják kimondani és megjegyezni ezt [*] a roppant bonyolult és hosszú angol szót... ettől eltekintve Disneytől elkezdve minden rajzfilmre ezt a kifejezést használják]
ezek után döntse el, aki akarja...

Ja, ez a panda nem az a panda. Amit én keresek, abban egy Lonlon [Ronron?] nevű apró pandamaci nem tudja kiállni a próbát, ami elé állították, azaz nem tud felmászni egy vízesésen és ezért kitagadják, elszakítják az édesanyjától és... ezután nem emlékszem, hogy mi történik... btw az anyukája valamilyen rejtélyes okból jegesmedve xD sajnos már a címére sem emlékszem... pedig azt hittem ez lesz az T_T
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Pedig szerintem ez a Lonlon-os panda történet, mert nekem is az van meg és felismertem a képről:
Ami pedig az anime kifejezést illeti... én is úgy tudom, hogy inkább japán (vagy egyéb ázsiai) animációs filmekre mondják, amely ezt a stílust követi. (Hasonlóan, mint a manga, azt se mondjuk mindegyik képregényre.) Én valami oknál fogva meg voltam győződve, hogy a Szivárványocska is anime. :drop:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Konomi: Ez az. Nekem is megvan, csak magyarul. És ez az az anime, hidd el nekem. Csak tudom, mert kb. 20 éve van meg az anime.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Tényleg??? Jaj de jóóóó ^^ ennek nagyon örülök, hiszen, már irtó régóta keresem ^^ köszi, hogy elmondtátok ^^;;
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én legelőször Sailor Moon-t meg Dragonball-t láttam, de akkor még fogalmam sem volt olyanokról hogy "anime" ::reliev::

Az első komolyabb anime élményem a Hellsing volt, aztán jöttek szép sorban a többiek :)
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Az első anime, amit én kis tudatlan 8 évesként megnéztem, a Candy volt videókazettán. Talán közvetlenül vele egyidőben láthattam az Ezüstnyilat is.
Az első CD-s rendszerrel működő anime, amit már a nevén neveztem, az Excel Saga volt. Így utólag csodálkozom, hogy nem rémültem el egy rész után örökre a műfajtól :D De a hirtelen röhögőgörcsöt kompenzálandó megnéztem a Fushigi Yuugi-t, úgyhogy mégis csak magával ragadott az anime.
Válasz küldése