Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ronja írta:a Múmint is nagyon szerettem:)
Igen, én is! És a zenéje is tetszett, csak akkoriban még nem tudtam, hogy ez japán zene és animével állok szemben. :)
Minerva írta:Ezüst Nyíl anyone? ;)
Régebben kölcsönzőből vettünk ki egy kazit, de csak képek derengenek már, a történet nem nagyon. :(
Kép
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Hát akkor még én is egész pici voltam, és szintén fogalmam sem volt róla, hogy anime, azt sem tudtam van olyan:) Ezüst Nyíl is megvan egy régi videókazin:)
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Dawe
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.01.18. 16:47
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dawe »

Nekem az első anime élményem 3 éves kormomban volt a Nils Holgersonnal.

Egyik nap anya bejött a szobámba:
Anya: Már megint mesét nézel?
Én: Igen.
Anya: (miközben kimegy) De legalább értelmesebb meséket néznél. Régen odavoltál a Nils Holgersonért, az legalább értelmes mese, nem ilyen japán marhaság.. (pedig ha tudná...) :D
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Én a Dragon Ball-t és a Sailor Moon-t láttam 9-10 évesen, de akkor még azt sem tudtam, mi az az anime :^_^:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Kis gyerekkoromban az ezüstnyílt láttam, sokkolt :) , utánna vagy 1 évig nyavíkoltam szüleimnek, hogy valahonnan szerezzük meg, bátyámmal jártam a videoTK-kba utánna, hogy hátha van folytatás, vagy még1szer megnézzem..kb.6 évesen....de nem :(
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

az első anime amit láttam,az a Noir volt,amit a nővérem töltött,annyira tetszett nekünk,hogy még több részt letöltött,aztán a vége már nem is volt olyan jó,mer meghalt a kedvenc szereplőnk...:P
aztán jött a Wolf's Rain,amit nemrég megint elkezdett tölteni anővérem!:)
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

A legelso anime, amit lattam termeszetesen nekem is a Nils Holgerson es a Mumin volt. Az elso, aminel tudatosult bennem, hogy mas sikon mozog, mint egy atlagos (akkori) rajzfilm, az a Titokzatos Aranyvarosok volt. Nagy fanja voltam kicsikent, valahol egy regi VHSen agyonnezve meg ott lapul nehany resz. Persze ekkor meg halvany lila segedfogalmam nem volt az anime mibenleterol. Teltek az evek es itthon eklezdtek vetiteni a DragonBall-t. A oszes szomszedsrac suli utan ott kuporgott a TV elott valakinel, es neztuk, de be kell valjam, en nem szerettem, lassu volt a tortenetmenet. Aztan levettek a musorrol es en nem uldoztem miatta a kulfoldi adokat, hianyzott az ordognek. Nehany eve a koleszban megneztuk a GitS movie-t. Elkonyveltem, hogy ez a rajzfilm jo, de a DB eleven emleke miatt nem alltalanositottam az anime mufajra. Vegul kb egy eve egy LANpartyn megmutattak az NGE elso nehany epizodjat, es en elkertem, ha mar ugyis halozatban voltunk. Na, mondom, ez kell nekem, es racuppantam a mechas-haborus-dramas animekre, es lazitaskent jott a tobbi. Bar az NGE inditott el az uton, mara sok jobb animet lattam, uh nincs benne a toplistamban. (Viszont a Titokzatos Aranyvarosok iranti rajongasom nem mult el, es sok nalam idosebb animet neztem vegig)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loran 2006.02.21. 17:18-kor.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

HellRaiseR írta:Én a Dragon Ball-t és a Sailor Moon-t láttam 9-10 évesen, de akkor még azt sem tudtam, mi az az anime :^_^:
Hasonlóképpen. :D Aztán elkezdtem iránta érdeklődni, meg bekötötték a netet, és azóta lettem ilyen fan. :) Azelőtt nekem eszembe se jutott, hogy régebbi rajzfilmek is animék lennének, meg így Japán is csak ezek után kezdett el érdekelni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anyita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.12.22. 00:15
Tartózkodási hely: Tótkomlós

Első Anime

Hozzászólás Szerző: anyita »

Az első anime, amit láttam az Ezüst nyíl volt, de akkor még nem ismertem az animéket. Aztán egyszer síelni voltam és lebetegettem, muszály volt a szálláson maradnom. Az rtl2-n láttam meg a sailor moon-t és szinte onnanstól kezdve folyamatosan néztem a tv-ben bemutatott animéket. Azóta, h. van netem szinte folyamatosan töltök le (szegény gépemet már nagyon sajnálom a non-stop leterhelés miatt). Már rengeteg animém van. Mostani kedvenceim a Naruto és a Blood+.

Legyetek jók, pusszancs!
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Hát az legelső mint a legtöbb embernek a Dragon Ball volt :D de akkor énsem tudtam mifán terem az anime :D de aztán rá pár évre megtudtam mi az az anime és, hogy a DB közéjük tartozik...
aztán tavaj kaptam 2 2 filmet : Akira és Ghost In The Shell :) nagyon tetszettek, de a srác akitől kaptam nem rendelkezett több anime-al :( így hát sajna amilyen hülye vagyok nemfoglalkoztam az anime-al... aztán nem is olyan rég :) tnap :) sikerült végignéznem az Elfen Lied-et és ez véglegesen megindította bennem a lavinát és már Berserk beszerző úton vagyok ami hnapra meg is hozza a gyümölcsét :D
aztán peddig meglássuk mi lesz a következő :)
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Első anime? Most, hogy végig olvastam ezt a témát, kicsit összezavarodtam. Szóval a Nils Holgersson, a Csip Csup Csodák, a Mumin, meg a Barbapapa is anime? Akkor lehet, hogy ezek közül valamelyik...

De ezek nem voltak rám akkora hatással, mint az a jelenet, amikor egy félig mecha vadászrepülőt, aminek a függőleges vezérsíkján egy halálfej volt, felrobbantanak az űrben egy űrhajó tetején. Ha rá gondolok még mindig gombóc van a torkomban...

Mostanában utánanéztem, valszeg a Macross volt az. És 80-as évek első fele. Tudtam róla, hogy japán, de hogy ez egy külön stílus, azt nem. Mindenesetre az érdekes, hogy tudtomon kívül az összes akkori (kb 6-7 éves lehettem) kedvenc rajzfilmem japán volt. Most beugrott sok minden: Voltron, Saber Rider and the Star Sheriffs, Samurai Pizza Cats, meg egy rakás olyan anime, aminek a témája nem is tetszett, de a rajz miatt megnéztem. Akkoriban persze volt SKY Channel, Super Channel, VOX, RTL2. Utána ezek nem voltak, jött egy kis szünet.

Majd magyaron a Sailor Moon (cikiztek is miatta a gimiben, de lesz@rtam), Grand Prix, Dragon Ball (a LEGNAGYOBB!!! Legszívesebben bombát dobtam volna az ortt-re, mikor betiltották... :? )

Újabb szünet, majd kíváncsivá tett a Vamdue Project klipje, így valahonnan megszereztem a Ghost In The Shellt. Ekkor megint leesett az állam, innen már abszolút tudatos anime mánia!

Fősulin volt parabola, így következett az Evangelion (meg pár más anime, amire az NGA miatt nem emlékszem :) ).

Aztán most már van internet, de ebben sajna nem vagyok valami nagy májer, szóval ha valaki tud segíteni nekem, hogy honnan lehet animéket letölteni, annak segítségét szívesen veszem :wink:
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Dörmi06 írta:Legszívesebben bombát dobtam volna az ortt-re, mikor betiltották...
Nem tiltották be :) az RTL KLUB 22:00 és 05:00 között adhatta volna ! :) De nem éltek vele mert mire megszületett az ítélet vagy határozat vagy mi a szösz addigra állítólag az RTL liszensze lejárt a Dragon Ball-ra bla bla bla bla... ennyit az RTL-ről...
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

infectedmann írta:
Dörmi06 írta:Legszívesebben bombát dobtam volna az ortt-re, mikor betiltották...
Nem tiltották be :) az RTL KLUB 22:00 és 05:00 között adhatta volna ! :) De nem éltek vele mert mire megszületett az ítélet vagy határozat vagy mi a szösz addigra állítólag az RTL liszensze lejárt a Dragon Ball-ra bla bla bla bla... ennyit az RTL-ről...
Whatever. Akkor is nagyon idegesít a dolog még most is :wwall:
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
sZamu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.03.01. 14:39
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: sZamu »

Az első anime-élményem 1983-84ben volt a Don Chuck Monogatari (Chuck the Beaver/Chuck der Biber), bár akkor még nem tudtam hogy ez anime, meg egyeltalán azt sem hogy mi is az anime, de ez a rajzfilm iszonyatosan tetszett, és tetszik a mai napig (kb 20szor láttam). Ismeri még valaki rajtam kívül?
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Nekem a legelsö anime amit láttam és megfogot az SM és a Dragon Ball volt (mint sokan másoknak), úgy 95-96 táján az rtl klubon. De az igazi csapás rá 1-2 évre jött amikor egyik éjjel az Mtv2-re váltottam. Nem más kezdődöt ot mint a Ghost in The Shell na az belém ütöt rendesen, azóta is anime függő vagyok. (és ha jól emlékszem szinkronos volt)
Kép
Kép
Kép
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Előszőr a Dragon Ball-t láttam. Gondoltam erre nem kattanok rá majd következett valami focis anime (a címére nem emlékszem) na ez nagyon megfogott. Mindkettő RTL Klubon ment. Aztán kaptam a DBZ kazettákat. Innentől kezdve szerettem meg a DB-t.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

A Nils Holgerson volt az első,azt még családilag néztük,úgy értve hogy a szüleim is...aztán Múmin(azt sajnos olvastam előtte könyvben,ami nem japán,hanem valamilyen skandináv szerző,és az jobban tetszett),aztán jött a Dragonball és a Sailor Moon...na azokért odavoltam teljesen,főleg hogy akkoriban tudtam meg egy Alternatív kultűra című könyvből.hogy létezik olyan hogy anime meg manga.Mióta meg van net meg Comicsinvest,azóta egy csomó minden.
Hanatarou desu.
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Nils Holgerson anime lenne? Jó tudni. Nekem ha minden igaz akkor van egy könyvem is, még a 90-es évek elejéből. Előkeresem! ::hehe::
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Nils Holgerson... valami rémlik... pocokszerü kisállat meg kisemberke... meg naon comorú voltam amikor eltűnt az eltűnős vár és szergény srác nem tudta kifizetni a csináltatott cipőjét... ennyi rémlik...

Aztán 10-11 évesen jött a Sailor moon... meg társai... frizuracsinálások és rajzolás ezerrel (azóta is az akkor tanult-használt szemfényt rajzolgatom... vagy hogyan lehet azt mondani, ahogy csillog a szem... ^^' )aztán abbamaradt... aztán nemrég Angyalom bevezetett az internet csodáiba, és függővé tett *_*
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Lione írta:Nils Holgerson... valami rémlik... pocokszerü kisállat meg kisemberke... meg naon comorú voltam amikor eltűnt az eltűnős vár és szergény srác nem tudta kifizetni a csináltatott cipőjét... ennyi rémlik...
Az az egyik legszomorubb resz volt, amikor majdnem elertek a varat, aztan az utloso percben eltunt a var, emlekszem h zokogtam..aztan jott ertuk a golya, aki meg latott mindent, es mondta neki, h nem baj legalabb tanultal vmit Nilss..h mit azt soha nem ertettem, de annyit zokogtam azon a reszen..
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

IloveRenji írta: Az az egyik legszomorubb resz volt, amikor majdnem elertek a varat, aztan az utloso percben eltunt a var, emlekszem h zokogtam..aztan jott ertuk a golya, aki meg latott mindent, es mondta neki, h nem baj legalabb tanultal vmit Nilss..h mit azt soha nem ertettem, de annyit zokogtam azon a reszen..
Akkor valószínüleg azért ragadt meg bennem az a rész, mert én is nagyon ki voltam tőle... :cry: :oops:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:Az az egyik legszomorubb resz volt, amikor majdnem elertek a varat, aztan az utloso percben eltunt a var, emlekszem h zokogtam..aztan jott ertuk a golya, aki meg latott mindent, es mondta neki, h nem baj legalabb tanultal vmit Nilss..h mit azt soha nem ertettem, de annyit zokogtam azon a reszen..
Az tényleg szomorú volt, bár emlékeim szerint a gólya azt mondta, hogy nem is volt ott város, és csak képzelte a dolgot, hogy legalább Nils szíve ne fájjon miatta.
Kép
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Titkos írta: Az tényleg szomorú volt, bár emlékeim szerint a gólya azt mondta, hogy nem is volt ott város, és csak képzelte a dolgot, hogy legalább Nils szíve ne fájjon miatta.
ez is kedves "Nils fiam, őrült vagy és városokat képzelődsz lehetetlen helyekre" ::jhihi:: :-P
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ettől még Nils nem lesz őrült, mások is ezt csinálják, csak ők fizetést is kapnak érte :wink: ...
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem, sztem a golya tudott mindent..marmint h ott van a varos, nem veletlen otthagyta a Nilsset a kozeleben..sztem egy kicsit vigasztalni akarta azzal h azt mondta h kepzelodik, de o tudott a varosrol..nem is emlekszem mar a golya nevere, meg kene nezni :?
Amugy nekem az allatkertes resz volt a kedvencem, azon nagyon sokat nevettem...
Válasz küldése