Első anime élmény

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tiara írta:
Midoo írta: Az kicsit kemény. De ha ez tetszik... :) Ha vmi könnyebbre vágysz: Fushigi Yuugi.
Ha a gondolkodósabb animéket szereti, szerintem jeee X-D
Nem nehéz picit? Akkor már inkább Haibane Renmei. :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Erre gondoltam... most mindenki elkezdi leírkálni a saját kedvenceit, aminek nincs semmi értelme, azt a kedvenc anime topicban is meg lehet tenni. Szvsz várjuk meg milyen műfaj érdekli :cool: .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Ayanami írta:Erre gondoltam... most mindenki elkezdi leírkálni a saját kedvenceit, aminek nincs semmi értelme, azt a kedvenc anime topicban is meg lehet tenni. Szvsz várjuk meg milyen műfaj érdekli :cool: .
Abszolút nem kedvencet írtam, nem is állt szándékomban, hiszen nem ismerem Yui-t. És én is utálom, amikor vki traktálja a kedvenceit (lásd egy másik fórumon).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.07.05. 17:48-kor.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Ááá:) Köszi a sok tippet, de én még nagyon kezdő vagyok, azt sem tudom, milyen műfajok vannak animén belül.. :D Egyelőre vmi olyan kéne, amit könnyen el tudok érni, és bele tudok nézni, mert abszolút analfabéta vagyok még az egészhez:) Mindenesetre azt hiszem az elgondolkodtatósabb fajtából néznék még szívesen:)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
KuCz
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.06.09. 18:20
Tartózkodási hely: na ez egy jó kérdés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KuCz »

Yui írta:Ááá:) Köszi a sok tippet, de én még nagyon kezdő vagyok, azt sem tudom, milyen műfajok vannak animén belül.. :D Egyelőre vmi olyan kéne, amit könnyen el tudok érni, és bele tudok nézni, mert abszolút analfabéta vagyok még az egészhez:) Mindenesetre azt hiszem az elgondolkodtatósabb fajtából néznék még szívesen:)
FLCL? :lol: :lol: :lol: :cool: jóvan, csak vicc volt...
--!!-E-project-!!--

Where's the end?
My final end
The final breath
My final breath
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Yui írta: Mindenesetre azt hiszem az elgondolkodtatósabb fajtából néznék még szívesen:)
Angel's Egg -- ez mondjuk nagyon elvont
Lain -- 101010100000001... :wink:
Ghost in the Shell -- Tudat a burokban... :wink:

Az animeismertetőknél javaslom olvasd el miről szólnak, én ezeket ajánlom (ezeket láttam ^^')

Lassan OFF... :weh:
Midoo: bocsi
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára AyaDid 2005.07.05. 17:45-kor.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Yui írta:Ááá:) Köszi a sok tippet, de én még nagyon kezdő vagyok, azt sem tudom, milyen műfajok vannak animén belül.. :D Egyelőre vmi olyan kéne, amit könnyen el tudok érni, és bele tudok nézni, mert abszolút analfabéta vagyok még az egészhez:) Mindenesetre azt hiszem az elgondolkodtatósabb fajtából néznék még szívesen:)
Hoshi No Koe (Voices Of A Distant Star), Kumo No Mukou, Yakusoku No Bassho (Beyond The Clouds, The Promised Place), Haibane Renmei (Grey Wing Federation), Boogiepop Phantom és Serial Experiments Lain. Most ennyi jut eszembe, ezek nagyrésze film, de van köztük sorozat is.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Ok, köszönöm mindegyikőtöknek! :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

KuCz írta: FLCL? :lol: :lol: :lol: :cool: jóvan, csak vicc volt...
jujj! az nem jó "kezdésnek" xDDDD Bár egy EVA után... el tudnám képzelni... :?

én tudnám ajánlani a honey & clovert... az nekem bejön!^^
ah! Tsubasa RC! na azt nagyon ajánlom!!! :D
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

belegondolva, hogy mennyi mindenről kiderült, hogy animének számít, már meg se tudom mondani, hogy mi volt a legelső, amit láttam. :shock:
Kép
Avatar
VicTorKa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.06.26. 10:58

Hozzászólás Szerző: VicTorKa »

Sziasztok!
Nekem az Ürrepülőszázad c. anime volt az első, kb 10 éve. Akkor még nem tudtam, hogy az anime, csak azt láttam, hogy furcsább rajzfilm, mint a többi.
Aztán jött a Dragon Ball, majd azt beszüntették. Kb. 3 éve jutott el hozzám a NGE c. anime sorozat. Attól kezdve nincs megállás! Eddig minden anime nagyon tetszett, amit láttam! Kivéve talán a Kaidomaru és az Ichi The Killer nem tartozik a kedvenc animéim közé.
>>>>>>>>>>>>Top 5 Anime<<<<<<<<<<<<

1. Neon Genesis Evangelion
2. Hellsing
3. Cowboy Bebop
4. Serial Experiments Lain
5. Excel Saga
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nah akkor végig gondolva mi is lehetett az első anime élményem... vagy a Maja a méhecske, de szerintem annál elöbb láttam én a német RTL-en a Samurai Pizza Katzent, és Saber Rider und the Star Sherrifs

bár most így belegondolva valaki emlegette hogy a Niels Holgerson (remélem így írják ^^") is anime... ha igen, nos ako meg az.



viszont ha meg "érettebb" (4.-es 5.-es 6.-os) fejjel látott animék azok pedig az rtl klub délután vetített animéi voltak még akkoriban... szal ugye DBZ, SM, Pálya Ördögei
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Cruel Angel írta: bár most így belegondolva valaki emlegette hogy a Niels Holgerson (remélem így írják ^^") is anime... ha igen, nos ako meg az.
Ezt nem mondod komolyan :o_O:
Kép
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Lehet már új meghatározásra lesz szükség, hogy mi is az anime...?
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

Én a tinininja Teknőcökkel kezdtem, arra az egyre emlékszem hogy néztem régen és az tutifix hogy anime... Nagyon szerettem, mindíg felvettük... :D meg voltak teknőcös harcolós bábúim is (Leonardo volt a kedvencem)
Amúgy nem nagyon emlékszem vissza, de szerintem ennél régebbi nem is kell... Javára ovis voltam ekkor... hiába na, nem lehet elég korán kezdeni... ::jeye::
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Awary Riyuuken írta:Én a tinininja Teknőcökkel kezdtem, arra az egyre emlékszem hogy néztem régen és az tutifix hogy anime... Nagyon szerettem, mindíg felvettük... :D
Az volt a tuti! Még a hajnali hatos "Hagyd aludni a papát és a mamát" kampányban néztem! :D Najó, lehet akkor tényleg ez volt az első :shock:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tini ninja teknőcök nem anime... annál is inkább mert valami amcsi nagy városban játszódik... ha anime lenne tuti Tókióban játszódna...
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Cruel Angel írta:Tini ninja teknőcök nem anime... annál is inkább mert valami amcsi nagy városban játszódik... ha anime lenne tuti Tókióban játszódna...
Egy csomó anime játszódik más országokban, szóval ez még nem indok
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tiara írta:Egy csomó anime játszódik más országokban, szóval ez még nem indok
most akkor nézzek neked utána hogy el hidd?
nah várjál... *keres keres*

egyelőre csak azt találtam, hogy: The Official Teenage Mutant Ninja Turtle Web Site © 2005 Mirage Studios unless otherwise noted. Teenage Mutant Ninja Turtles®, including Raphael®, Michaelangelo®, Leonardo®, Donatello®, and April O'Neil® are registered trademarks of Mirage Studios USA. Based on characters and comic books created by Peter A. Laird and Kevin B. Eastman.

persze tudom, hogy ez még nem bizonyíték... de tinininja teknőcök USÁban készült rajzfilm...
Kép
Avatar
Awary Riyuuken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.07.02. 16:58
Tartózkodási hely: Hidden Sound Village

Hozzászólás Szerző: Awary Riyuuken »

szerintem a teknőcők hamarabb anime mint a nils horgerson (bocs nem tudom hogy kell leírni) még emlékszem cikket is olvastam róla még ezer éve... lehet hogy nem japán de biztos van némi táptalaj innen.. (tudjátok a JPOP- elárasztják a japánok a világot) nyílván harcművészet meg minden... szóval értitek... :osgrin:
"Nézz a szemembe, és halálramarom a lelked!!"
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Selma Lágerlöf -nek volt egy világhírű meseregénye, a Nils Holgerson utazása. Később nem ebből készült az egész? Szóval a japán vonalat nem tudom, hogy keverik bele...
Kép
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Cruel Angel írta:most akkor nézzek neked utána hogy el hidd?
Jajj miattam nem kellett volna keresned, annyira nem érdekel az egész :dirr:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kawai neko írta:Selma Lágerlöf -nek volt egy világhírű meseregénye, a Nils Holgerson utazása. Később nem ebből készült az egész? Szóval a japán vonalat nem tudom, hogy keverik bele...
én nekem csak rémlik h valahol olvastam messze nem 100%
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Pedig anime :) A japán címe Nirusu no fushigina tabi. Infok itt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Raisu írta:Pedig anime :) A japán címe Nirusu no fushigina tabi. Infok itt
muhaha, na mit mondtam? :-P ako első anime élményem nem más mint a Nils Holgerson
Kép
Válasz küldése